Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Påskrännet

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Påskrännet
Arrangörsorganisation: Örkelljunga FK
Datum: måndag 6 april 2015

D21

7 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad58:427:29
2Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad1:01:04+2:227:47
3Anna Maria RoubertVäxjö OK1:03:49+5:078:09
4Pernilla OlssonSkåneslättens OL1:06:50+8:088:32
5Josefin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:10:11+11:298:57
6Linnea GillbergCentrum OK1:25:42+27:0010:56
7Sophie NilssonHjärnarps GH OL1:26:48+28:0611:05
8Ronja ArvidssonSkåneslättens OL1:30:18+31:3611:31
9Angelica EngströmSkåneslättens OL1:42:44+44:0213:07
Annica EngIFK Göteborgej godkänd

H21

10 750 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob EngIFK Göteborg1:09:006:25
2Niclas TjernlundOK Vilse 871:17:27+8:277:12
3Lucian SemeniucFK Finn1:17:42+8:427:13
4Joel BergkvistCentrum OK1:20:46+11:467:30
5Henrik OlofssonHelsingborgs SOK1:21:30+12:307:34
6Per AspegrenOK Kontinent1:23:15+14:157:44
7Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:29:52+20:528:21
8Ulrik MagnussonHalmstad OK1:30:53+21:538:27
9Emil SvenssonHjärnarps GH OL1:33:07+24:078:39
10Alan SemeniucFK Finn1:48:22+39:2210:04
Björn HellrupHelsingborgs SOKej start
Andreas NilssonMarkaryds FKej start
David SundströmSöderhamns OKej start

D21 Kort

4 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna SjöströmLunds OK51:3311:16
2Evelina EkelundMalmö OK1:01:39+10:0613:29

H21 Kort

7 380 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:00:438:13
2Joel UddMarkbygdens OK1:10:48+10:059:35
3Simon EngelHässleholms OK1:12:33+11:509:49

D20

5 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad41:217:29
2Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad46:58+5:378:30
3Maria BengtssonLånghundra IF1:02:06+20:4511:15
4Clara MannfolkUlricehamns OK1:05:40+24:1911:53
5Felicia FeursteinTormestorps IF1:05:42+24:2111:54
Pim HedbergOK Skogsfalkenej start

D18

5 070 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad45:178:55
2Jenny BredfeltLunds OK48:26+3:099:33
3Nellie HenrikssonTormestorps IF51:01+5:4410:03
4Erica ErikssonHjärnarps GH OL51:23+6:0610:08
5Karin HagwallLunds OK54:34+9:1710:45
6Malin ThornemanHelsingborgs SOK1:01:45+16:2812:10
7Linnéa CreaserSävedalens AIK1:03:48+18:3112:35
8Louise DrenthHelsingborgs SOK1:14:32+29:1514:42
9Linnéa SjölanderOK Gynge1:22:58+37:4116:21
Cecilia SpångbergLunds OKej start

H18

7 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Wiktor RydlundHässleholms OKej godkänd

D16

4 640 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL38:408:20
2Elin WihlborgOK Gynge39:19+0:398:28
3Irmalinn NilssonHärlövs IF40:46+2:068:47
4Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad42:41+4:019:11
5Tuva WallumSävedalens AIK44:02+5:229:29
6Sofie JosefssonAnderstorps OK44:52+6:129:40
7Tova HermodssonLunds OK47:12+8:3210:10
8Vilma SvantessonHjärnarps GH OL47:40+9:0010:16
9Sofia DahlHärlövs IF47:58+9:1810:20
10Elise JosefssonAnderstorps OK51:00+12:2010:59
11Elinor DelinOK Pan-Kristianstad53:08+14:2811:27
12Julia ElverlindOK Tranan53:12+14:3211:27
13Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK59:01+20:2112:43
14Elina AnderssonOK Tyringe1:06:16+27:3614:16
15Emelie FeursteinTormestorps IF1:07:14+28:3414:29
Kajsa NilssonHärlövs IFej godkänd
Astrid EricssonLunds OKej start
Klara IngelströmOK Gyngeej start
Emmy HelmerssonHässleholms OKej start

H16

5 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik VinbladLunds OK39:557:10
2Ludvig HallabroHässleholms OK43:59+4:047:54
3Simon HardenFK Boken49:02+9:078:49
4Oscar ModigOK Pan-Kristianstad50:20+10:259:03
5Axel ToressonLunds OK1:04:51+24:5611:39
6Daniel HellbergLunds OK1:04:53+24:5811:40
7Anton HåkanssonLunds OK1:08:45+28:5012:21
Oscar EhrnbornAndrarums IFej godkänd
Algot NajvikOK Pan-Kristianstadej godkänd
Julius PukeYstads OKej start

D16 Kort

3 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin BlomkvistOK Tyr55:3915:48
2Linn LindblomMalmö OK1:15:04+19:2521:19

H16 Kort

4 090 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oliver SchmidtOK Kontinent58:4314:21
2Andreas GrönvallHelsingborgs SOK1:19:14+20:3119:22
3Emil NilssonAndrarums IF1:21:33+22:5019:56

D14

3 690 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara DahlHärlövs IF31:138:27
2Hilda AxelssonFK Göingarna32:19+1:068:45
3Nellie RydlundHässleholms OK34:14+3:019:16
4Lovisa WeidenSkåneslättens OL34:41+3:289:23
5Tina LjungqvistLunds OK37:13+6:0010:05
6Rebecca HardenFK Boken37:22+6:0910:07
7Kajsa WallumSävedalens AIK38:21+7:0810:23
8Elin HugossonLunds OK39:35+8:2210:43
9Lovisa LagerHalmstad OK39:58+8:4510:49
10Sofia PalmFK Boken40:50+9:3711:03
11Maja TenghagenHärlövs IF42:22+11:0911:28
12Tilda HenrikssonTormestorps IF45:43+14:3012:23
13Tea MarkholmSkåneslättens OL47:40+16:2712:55
14Ylva PrellnerSkåneslättens OL47:51+16:3812:58
15Hanna RothLinköpings OK49:26+18:1313:23
16Frida BjörkÖrkelljunga FK51:01+19:4813:49
17Carolin GradinAndrarums IF51:20+20:0713:54
18Alma LeijonHärlövs IF53:07+21:5414:23
19Clara EhrnbornAndrarums IF58:42+27:2915:54
20Embla CinthioSkåneslättens OL1:15:11+43:5820:22

H14

4 290 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Allan HedbergLunds OK30:037:00
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK31:35+1:327:21
3Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad33:12+3:097:44
4Carl ÅsLunds OK39:35+9:329:13
5Hugo AnderssonHjärnarps GH OL40:10+10:079:21
6Erik ThoressonAndrarums IF43:16+13:1310:05
7Viggo JohanssonSkåneslättens OL43:48+13:4510:12
8Brian AhlmAndrarums IF44:57+14:5410:28
9Axel OrrhedeHelsingborgs SOK47:32+17:2911:04
10Johan VinbladLunds OK48:12+18:0911:14
11Leo EnerothLunds OK49:57+19:5411:38
12Pontus LindgrenVästerås SOK51:47+21:4412:04
13Samuel LåstbomHärlövs IF52:08+22:0512:09
14Pontus ErikssonHjärnarps GH OL52:36+22:3312:15
15Simon OlssonHjärnarps GH OL53:22+23:1912:26
16Andreas OttossonÖrkelljunga FK55:04+25:0112:50
17Anton SvenssonHässleholms OK56:19+26:1613:07
18Fabian AnderssonAndrarums IF58:46+28:4313:41
19Tobias CarlstedtHjärnarps GH OL59:54+29:5113:57
20Jacob MobergHelsingborgs SOK1:10:47+40:4416:29
21Melvin NilssonHärlövs IF1:16:49+46:4617:54
22Povel HedbergLunds OK1:17:08+47:0517:58
23Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:21:51+51:4819:04
Isak LagnanderSkåneslättens OLej godkänd

D14 Kort

2 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LindblomMalmö OK29:2511:34
2Lovisa KullbergSkåneslättens OL38:15+8:5015:03
3Astrid RuskOK Kontinent38:33+9:0815:10
4Tova ArinderSkåneslättens OL44:28+15:0317:30
5Saga SchmidtOK Kontinent44:36+15:1117:33
6Elin NilssonAndrarums IF45:33+16:0817:55
7Emma ØstbyMalmö OK54:43+25:1821:32
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej godkänd

H14 Kort

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Truls CarlssonSkåneslättens OL28:3910:48
2Adam LindblomMalmö OK32:01+3:2212:04
3Karl PalmqvistOK Kontinent38:09+9:3014:23
4Axel HugosonÖrkelljunga FK39:54+11:1515:03
5Henning KarlbergSkåneslättens OL46:35+17:5617:34
6Max PörsckeLunds OK49:17+20:3818:35

D12

2 580 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa HeydenLunds OK23:529:15
2Thea BökmanHelsingborgs SOK24:20+0:289:25
3Cornelia MöllerOK Kontinent28:07+4:1510:53
4Alva NystedtSkåneslättens OL29:08+5:1611:17
5Alice OlvegårdFK Göingarna29:33+5:4111:27
6Kristina LindgrenVästerås SOK29:42+5:5011:30
7Linnea RydlundHässleholms OK29:51+5:5911:34
8Emmy PalmFK Boken31:43+7:5112:17
9Moa WallenborgOK Kontinent32:04+8:1212:25
10Hanne HusbySkåneslättens OL32:46+8:5412:42
11Tyra PeterssonHelsingborgs SOK34:46+10:5413:28
12Linnea LeijonHärlövs IF38:48+14:5615:02
13Selma LarssonLunds OK39:36+15:4415:20
14Enni LindskogOK Älme40:28+16:3615:41
15Elsa EricssonLunds OK47:49+23:5718:32
16Elvira PerssonOK Kontinent56:46+32:5422:00
Sofia ElverlindOK Trananej godkänd

H12

2 570 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK20:047:48
2Felix GustafssonLunds OK21:08+1:048:13
3Loke HedbergLunds OK21:17+1:138:16
4Ivar HelmerssonHässleholms OK21:47+1:438:28
5Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad23:26+3:229:07
6Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna23:43+3:399:13
7Erik AlbinssonHjärnarps GH OL26:37+6:3310:21
8Albin WeidenSkåneslättens OL27:44+7:4010:47
9Hugo CedervallÖrkelljunga FK28:21+8:1711:01
10Victor ModigOK Pan-Kristianstad32:40+12:3612:42
11Erik NilssonOK Pan-Kristianstad33:05+13:0112:52
12Adam JohanssonSkåneslättens OL33:34+13:3013:03
13Stellan GradinAndrarums IF35:36+15:3213:51
14Viktor HugossonHelsingborgs SOK36:30+16:2614:12
15Oscar RagnarssonHjärnarps GH OL39:10+19:0615:14
16Philip MartinssonFK Finn42:35+22:3116:34
17Robin CarlstedtHjärnarps GH OL42:40+22:3616:36
18David OlanderLunds OK42:47+22:4316:38
19Axel TenghagenHärlövs IF42:51+22:4716:40
20Victor EricssonHelsingborgs SOK45:03+24:5917:31
21Albin HugossonLunds OK45:07+25:0317:33
22Ludwig AnderssonAndrarums IF45:40+25:3617:46
23André WesterHjärnarps GH OL45:54+25:5017:51
24Gustav FribergHelsingborgs SOK48:33+28:2918:53
25Simon BjörckTormestorps IF48:39+28:3518:55
26Milton BelltoftHelsingborgs SOK51:35+31:3120:04
27Alfred ThronéeHjärnarps GH OL1:02:01+41:5724:07
Erik JohanssonFK Bokenej godkänd
Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOKej start
Edvin SelinFK Göingarnaej start

D12 Kort

2 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joanna PerssonOK Tyringe24:5810:45
2Johanna RagnarssonHjärnarps GH OL29:35+4:3712:45
3Alice PerssonOK Tyringe32:54+7:5614:10

H12 Kort

2 380 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David MorénHjärnarps GH OL18:387:49
2Gustav NilssonHärlövs IF21:20+2:428:57
3Olle HugosonÖrkelljunga FK22:02+3:249:15
4Gustav ÅkessonSkåneslättens OL41:55+23:1717:36
Atle RystedtLunds OKej start

D10

2 310 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina ÅsLunds OK16:106:59
2Sara LjungqvistLunds OK19:04+2:548:15
3Aprilia CinthioSkåneslättens OL19:46+3:368:33
4Johanna OttossonÖrkelljunga FK23:49+7:3910:18
5Ida BenattiSkåneslättens OL24:39+8:2910:40
6Anna BenattiSkåneslättens OL25:59+9:4911:14
7Ida HusbySkåneslättens OL26:23+10:1311:25
8Klara FribergHelsingborgs SOK33:45+17:3514:36
Tuva SelinFK Göingarnaej start

H10

2 340 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Svante SelinFK Göingarna15:196:32
2Olle BorkmarHelsingborgs SOK16:22+1:036:59
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna17:40+2:217:32
4Wilmer SelinFK Göingarna20:29+5:108:45
5Alfred LeijonHärlövs IF20:46+5:278:52
6Isak EdholmÖrkelljunga FK21:20+6:019:07
7Hugo ThoressonAndrarums IF22:04+6:459:25
8Arvid AlbinssonHjärnarps GH OL22:13+6:549:29
9Hugo MartinssonFK Finn23:47+8:2810:09
10Arvid RothLinköpings OK24:04+8:4510:17
11Tim HjalmarssonHjärnarps GH OL27:04+11:4511:34
12Jakob BrantestadLunds OK27:08+11:4911:35
13Cazper NilssonAndrarums IF27:30+12:1111:45
14Edvin SanderSkåneslättens OL28:49+13:3012:18
15Samuel RasmussenOK Kontinent28:50+13:3112:19
16Anton KarlssonFK Finn31:15+15:5613:21
Casper TuressonHärlövs IFej start

D35

5 530 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken45:268:12
2Chrissie DahlqvistSkillingaryds FK45:56+0:308:18
3Katarina LenanderVäxjö OK46:13+0:478:21
4Carolina NilssonOK Kompassen54:34+9:089:52
Camilla SelinFK Göingarnaej start

H35

8 530 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LenanderVäxjö OK58:046:48
2Henrik EricksonUlricehamns OK1:03:53+5:497:29
3Marcus JosefssonOK Vivill1:05:41+7:377:42
4Per-Olof AnderssonOK Tyringe1:08:42+10:388:03
5Fredrik StåhlHjärnarps GH OL1:11:28+13:248:22
6Vidar AlbinssonTormestorps IF1:11:35+13:318:23
7Jonas BengtssonFK Göingarna1:12:29+14:258:29
8Johan RisbergTormestorps IF1:13:53+15:498:39
9Mikael PerssonFK Göingarna1:17:21+19:179:04
10Linus MalmstenMalmö OK1:17:58+19:549:08
11Anders HeydenLunds OK1:26:20+28:1610:07
Niklas NilssonHärlövs IFej start

D40

5 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LjungqvistLunds OK48:349:39
2Anna LindgrenVästerås SOK48:40+0:069:40
3Louise AxelssonFK Göingarna51:04+2:3010:09
4Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK51:31+2:5710:14
5Erika BjörckTormestorps IF51:57+3:2310:19
6Malin LeijonHärlövs IF53:49+5:1510:41
7Linda WesterlundFrosta OK58:23+9:4911:36
8Marie NilssonHärlövs IF1:01:44+13:1012:16
9Kristina JosefssonAnderstorps OK1:03:39+15:0512:39
10Kajsa BenattiSkåneslättens OL1:04:42+16:0812:51
11Catarina HardenFK Boken1:06:40+18:0613:15
12Anna MöllerOK Kontinent1:10:07+21:3313:56
13Jenny LindblomMalmö OK1:28:52+40:1817:40

H40

7 050 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael LönnHjärnarps GH OL48:586:56
2Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad49:23+0:257:00
3Henrik ModigOK Pan-Kristianstad50:47+1:497:12
4Heide PerssonAndrarums IF52:16+3:187:24
5Conny RaskHjärnarps GH OL54:30+5:327:43
6Patrik IngelströmOK Gynge1:05:46+16:489:19
7Martin GummessonFK Finn1:06:10+17:129:23
8Magnus WallenborgOK Kontinent1:06:53+17:559:29
9Magnus BackanHelsingborgs SOK1:07:19+18:219:32
10Urban SchmidtOK Kontinent1:08:22+19:249:41
11Magnus JonassonMalmö OK1:08:33+19:359:43
12Tobias NilssonOK Kompassen1:10:02+21:049:56
13Magnus RydlundHässleholms OK1:10:49+21:5110:02
14Jon LindskogOK Älme1:12:00+23:0210:12
15Björn MöllerOK Kontinent1:12:55+23:5710:20
16Johan AxelssonOK Älme1:13:27+24:2910:25
17Nils HelmerssonHässleholms OK1:13:54+24:5610:28
18Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:17:35+28:3711:00
19Peter RasmussenOK Kontinent1:23:33+34:3511:51
20Ola MarkholmSkåneslättens OL1:25:13+36:1512:05
21Per PalmqvistOK Kontinent1:35:56+46:5813:36
22Jonas HjalmarssonHjärnarps GH OL1:47:21+58:2315:13
Henrik LindblomMalmö OKej godkänd
Mikael PihlOK Pan-Kristianstadej start

D45

4 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina RydlundHässleholms OK37:328:21
2Hanne FoghOK Sorø38:32+1:008:34
3Ingela ThoressonAndrarums IF42:56+5:249:33
4Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK45:46+8:1410:11
5Malin WeidenSkåneslättens OL49:56+12:2411:07
6Annika EngelHässleholms OK51:07+13:3511:23
7Helena BengtssonSävedalens AIK54:42+17:1012:10
8Sara HenrikssonTormestorps IF56:10+18:3812:30
9Anna ReimerTormestorps IF57:30+19:5812:48
10Helena KristianssonHässleholms OK1:01:47+24:1513:45
11Malin JohanssonOK Älme1:09:19+31:4715:26
Ingrid JensenOK Kontinentej godkänd
Åsa EricssonLunds OKej start

H45

6 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan LagerHalmstad OK42:006:33
2Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna43:54+1:546:51
3Odd WallumSävedalens AIK45:11+3:117:03
4Magnus LarssonFK Göingarna46:43+4:437:17
5Fabian LjungqvistLunds OK47:57+5:577:29
6Niklas EdvardssonHästveda OK48:19+6:197:32
7Fredrik HugossonLunds OK49:50+7:507:47
8Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK50:51+8:517:56
9Håkan AxelssonFK Göingarna50:54+8:547:57
10Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad52:15+10:158:09
11Thomas LåstbomHärlövs IF56:05+14:058:45
12Magnus WihlborgOK Gynge57:47+15:479:01
13Mårten LindbergMalmö OK59:12+17:129:15
14Johan BökmanHelsingborgs SOK59:15+17:159:15
15Jonas RothLinköpings OK1:00:23+18:239:26
16Håkan KarlssonFK Finn1:01:29+19:299:36
17Anders EricssonLunds OK1:02:11+20:119:42
18Dan JohanssonFK Boken1:09:53+27:5310:55
19Edo DrenthHelsingborgs SOK1:11:29+29:2911:10
20Robert BertilssonLunds OK1:16:03+34:0311:52
21Henrik WeidenSkåneslättens OL1:16:47+34:4711:59
22David LindgrenVästerås SOK1:40:31+58:3115:42
Harald PerssonAndrarums IFej start
Mats OrrhedeHelsingborgs SOKej start
Anders SelinFK Göingarnaej start
Jonas HöstHjärnarps GH OLej start

D50

4 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara Snogerup LinseLunds OK32:197:52
2Lena KarlssonSävedalens AIK39:16+6:579:34
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK41:08+8:4910:01
4Anne UddMarkbygdens OK41:42+9:2310:10
5Katarina BengtssonLånghundra IF44:19+12:0010:48
6Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK45:06+12:4711:00
7Ann-Kristin SjöströmLunds OK51:31+19:1212:33
8Marita FilipssonMarkaryds FK52:12+19:5312:43
9Anette ThoressonAndrarums IF53:47+21:2813:07
10Lotta HanssonOK Kontinent1:08:19+36:0016:39
Ingela AnderssonLunds OKej godkänd
Kristina SpångbergLunds OKej start

H50

6 140 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis BengtssonOK Norrvirdarna47:297:44
2Joel RydströmFK Finn47:35+0:067:44
3Bengt OlssonEslövs FK49:25+1:568:02
4Lars SvantessonHjärnarps GH OL50:32+3:038:13
5Mats BredfeltLunds OK53:48+6:198:45
6Peter ValterssonAnderstorps OK56:44+9:159:14
7Lars HallabroHässleholms OK58:51+11:229:35
8Ulf LinderfalkSkåneslättens OL59:43+12:149:43
9Stefan ReimerTormestorps IF1:00:51+13:229:54
10Gert PetterssonLunds OK1:00:53+13:249:54
11Stefan DahlHelsingborgs SOK1:03:21+15:5210:19
12Magnus OlssonHjärnarps GH OL1:05:39+18:1010:41
13Erland PeterssonHelsingborgs SOK1:10:47+23:1811:31
14Lars ErikssonHjärnarps GH OL1:16:41+29:1212:29
15Jan JohanssonSkåneslättens OL1:28:36+41:0714:25
16Jörgen AnderssonMalmö OK1:34:05+46:3615:19
Håkan JönssonOK Kontinentej godkänd
Tomas NilssonHässleholms OKej godkänd
Peter HedbergLunds OKej start

D55

3 960 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann NilssonMarkaryds FK39:349:59
2Lena OlssonSkåneslättens OL40:06+0:3210:07
3Agneta ErforsOK Torfinn43:24+3:5010:57
4Christina SegerslättSkåneslättens OL43:36+4:0211:00
5Karin AnderssonSkåneslättens OL47:08+7:3411:54
6Ingrid LarssonFK Göingarna50:12+10:3812:40
7Lisbeth DahlHelsingborgs SOK50:19+10:4512:42
8Aina JeppssonLunds OK53:32+13:5813:31
9Yvonne AnderssonHässleholms OK54:59+15:2513:53
10Gunilla NilssonHjärnarps GH OL1:20:45+41:1120:23
Eva WildmarkFK Bokenej godkänd

H55

5 430 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK41:497:42
2Bengt LarssonFK Göingarna46:00+4:118:28
3Fredrik HjortHelsingborgs SOK50:39+8:509:19
4Sten SegerslättSkåneslättens OL55:51+14:0210:17
5Ingmar EkelövSkåneslättens OL56:42+14:5310:26
6Christer MannfolkUlricehamns OK1:00:41+18:5211:10
7Patrick AdlercreutzLunds OK1:00:55+19:0611:13
8Benjamin ViebkeMalmö OK1:01:37+19:4811:20
9Leif KarlssonOK Kontinent1:06:24+24:3512:13
10Sverker ErikssonOK Gynge1:07:36+25:4712:26
11Tor UddMarkbygdens OK1:24:25+42:3615:32
12Stein ØstbyMalmö OK1:34:25+52:3617:23
Alf WestessonOK Kontinentej godkänd
Kyrre ThalbergLunds OKej start
Lennart StenssonHelsingborgs SOKej start
Stig NilssonOskarströms OKej start

D60

3 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina LindebergSkåneslättens OL36:2310:14
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad42:21+5:5811:55
Gabrielle BrunAndrarums IFej start
Eva TykessonRävetofta OKej start

H60

4 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK40:078:21
2Yngve ErnstssonFK Göingarna41:07+1:008:33
3Lars StrandSkåneslättens OL44:45+4:389:19
4Carl-Johan RoubertFK Finn44:54+4:479:21
5Lennart ErforsOK Torfinn45:04+4:579:23
6Arne AnderssonOK Torfinn46:35+6:289:42
7Torgny OttossonOK Torfinn46:59+6:529:47
8Christer LjungdahlHjärnarps GH OL47:07+7:009:48
9Stellan MartinssonOK Tyringe47:21+7:149:51
10Jan KarlssonOK Virdarna50:06+9:5910:26
11Kim FolanderOK Sorø51:09+11:0210:39
12Olle EnforsTockarps IK53:01+12:5411:02
13Holger SigboOK Kompassen1:01:41+21:3412:51
14Lars JohanssonMalmö OK1:05:20+25:1313:36
Roland DahlmanMalmö OKej start

D65

3 210 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK32:4210:11
2Inger GlansOK Torfinn37:28+4:4611:40
3Åsa StåhlHjärnarps GH OL39:28+6:4612:17
4Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL39:53+7:1112:25
5Maj-Britt ByströmRävetofta OK42:35+9:5313:15
6Karin LarssonOK Kompassen42:46+10:0413:19
7Karin PerssonOK Tyringe42:53+10:1113:21
8Hjördis ErlandssonOK Lindéna46:11+13:2914:23
9Lena JönssonLaholms IF OK48:30+15:4815:06
10Karin BengtssonOK Kompassen49:26+16:4415:23
11Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad53:49+21:0716:45
12Bodil RuterOK Älme54:17+21:3516:54
13Margareta SjöbergLunds OK1:02:09+29:2719:21
14Margareta HeldFK Åsen1:22:51+50:0925:48
Britt BülowMalmö OKej godkänd

H65

4 340 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen34:007:50
2Stig JohanssonBredaryds SOK39:29+5:299:05
3Kent JogelandIK Ymer42:18+8:189:44
4Åke PerssonHjärnarps GH OL43:22+9:229:59
5Jan JönssonMalmö OK45:18+11:1810:26
6Erland MartinssonOK Tyringe45:56+11:5610:35
7Bengt StåhlHjärnarps GH OL46:49+12:4910:47
8Stig JohanssonHelsingborgs SOK47:17+13:1710:53
9Roy OvessonHelsingborgs SOK47:55+13:5511:02
10Lars PerssonOK Kompassen48:02+14:0211:04
11Leif KarlssonFrosta OK48:11+14:1111:06
12Jan PerssonYstads OK48:23+14:2311:08
13Ebbe MalmMarkaryds FK48:30+14:3011:10
14Håkan NilssonMalmö OK50:53+16:5311:43
15Connie RoslundHässleholms OK51:47+17:4711:55
16Tommy HeldFK Åsen58:39+24:3913:30
17Gösta LundgrenHjärnarps GH OL59:29+25:2913:42
18Nils-Erik BondessonFrosta OK1:00:14+26:1413:52
19Börje ÅkessonFrosta OK1:00:45+26:4513:59
20Leif MalmMarkaryds FK1:01:13+27:1314:06
21Lars OlssonFK Boken1:02:39+28:3914:26
22Kaare HanssonMalmö OK1:03:57+29:5714:44
23Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:14:06+40:0617:04
Bill SchölinTockarps IKej godkänd
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOKej start
Sven-Erik PerssonFrosta OKej start
Sven-Eric ErikssonHelsingborgs SOKej start
Claes-Göran GrenMalmö OKej start

D70

3 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK33:4611:10
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK37:43+3:5712:29
3Britt Forsell PirozziLunds OK38:07+4:2112:37
4Karin JakobssonEslövs FK44:18+10:3214:40
5Birgit PalmFK Boken45:39+11:5315:06
6Gull SvenssonTockarps IK46:57+13:1115:32
7Astrid JohannessonHelsingborgs SOK47:48+14:0215:49
8Marianne CarlssonSkåneslättens OL51:31+17:4517:03
9Torill SvendsenLunds OK54:06+20:2017:54
10Gunilla GrönbladHärlövs IF58:02+24:1619:12
11Berit NilssonOK Älme58:04+24:1819:13
12Kristina SkoglundHellas Orientering1:09:03+35:1722:51
Berit ByströmOK Virdarnaej godkänd

H70

4 010 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell ErlandssonOK Lindéna36:499:10
2Inge PerssonFK Boken39:36+2:479:52
3Rolf SkoglundHellas Orientering40:47+3:5810:10
4Göran SvenssonFK Finn41:27+4:3810:20
5Benkt AnderssonLunds OK42:47+5:5810:40
6Bo OlofssonHästveda OK43:27+6:3810:50
7Jan HanssonLunds OK45:05+8:1611:14
8Kjell LindauOK Kompassen48:29+11:4012:05
9Erling LarssonHässleholms OK49:42+12:5312:23
10Christer GrönbladHärlövs IF50:14+13:2512:31
11Lars HenrikssonOK Älme50:20+13:3112:33
12Bertil OttossonFK Göingarna52:34+15:4513:06
13Waste ByströmOK Virdarna52:50+16:0113:10
14Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad53:27+16:3813:19
15Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL53:38+16:4913:22
16Sven RuterOK Älme53:57+17:0813:27
17Bo BülowMalmö OK54:44+17:5513:38
18Gunnar PerssonTormestorps IF56:02+19:1313:58
19Jan JohanssonAndrarums IF56:05+19:1613:59
20Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL1:06:47+29:5816:39
21Tom LindbergLunds OK1:09:06+32:1717:13
Per-Olof FernbergIS Skanneej start
Macke SelanderHelsingborgs SOKej start
Krister SandbladVäxjö OKej start
Bertil OlofssonAndrarums IFej start

D75

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn59:1321:36

H75

3 810 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonSkåneslättens OL43:4111:27
2Ingemar SvenssonLunds OK43:42+0:0111:28
3Bo SvenssonTockarps IK44:41+1:0011:43
4Bengt I NilssonFrosta OK47:52+4:1112:33
5Arne GustafssonMalmö OK48:44+5:0312:47
6Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad49:01+5:2012:51
7Håkan BrostMalmö OK50:29+6:4813:15
8Bo WadensjöFK Finn51:07+7:2613:24
9Allan SunnergrenHjärnarps GH OL1:00:12+16:3115:48
10Hubert HugossonOK Gynge1:01:21+17:4016:06
11Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:01:54+18:1316:14
12Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:05:16+21:3517:07
13Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:07:07+23:2617:36
14Gunnar FribergOK Kompassen1:08:11+24:3017:53
15Roland AkselssonLunds OK1:12:33+28:5219:02
Einar SjöströmRävetofta OKej godkänd
Ivar NilssonHässleholms OKej start
Kjell OlofssonEslövs FKej start
Torsten ClaessonOK Älmeej start

D80

2 690 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonYstads OK1:00:5922:40

H80

2 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif ClaessonTormestorps IF33:5212:27
2Sven-Erik LundAnderstorps OK41:18+7:2615:11
3Bengt EdvardssonOK Torfinn51:25+17:3318:54
4Curt HjalmarssonHässleholms OK54:39+20:4720:05
5Ingvar PeterssonHässleholms OK55:10+21:1820:16
Jan-Eric NelkingFK Åsenej godkänd
Torsten HannrupOK Kompassenej start

H85

2 120 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF36:3217:13
2Nils RågstedtIS Kullen44:39+8:0721:03
Nils-Åke NilssonAndrarums IFej start
Rune IsakssonHelsingborgs SOKej start

Inskolning

1 810 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Robin AhlmAndrarums IFfullföljt
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOKfullföljt
Melker GudmundssonHelsingborgs SOKfullföljt
Bontu JohanssonHelsingborgs SOKfullföljt
Sonia KurashovaFK Åsenfullföljt
Nora LindeRävetofta OKfullföljt
Axel LINDELÖVFK Snapphanarnafullföljt
Valter NelkingSkåneslättens OLfullföljt
Teo PalmérUlricehamns OKfullföljt
Oskar RanbroHelsingborgs SOKfullföljt
Signe RanbroHelsingborgs SOKfullföljt
Ebba RosenLunds OKfullföljt
Valter SanderSkåneslättens OLfullföljt
Alva SvenssonFK Finnfullföljt
Gustav TagessonFK Finnfullföljt

U1D

2 320 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felicia PerssonHelsingborgs SOK18:358:00
2Clara SvenssonHässleholms OK19:27+0:528:23
3Hanna MorénHjärnarps GH OL19:36+1:018:26
4Emilia ElverlindOK Tranan23:08+4:339:58
5Olivia SvenssonFK Åsen26:17+7:4211:19
6My WallenborgOK Kontinent26:56+8:2111:36
7Linn RystedtLunds OK31:32+12:5713:35
8Alice KristenssonMarkaryds FK34:04+15:2914:41
9Meliza NilssonAndrarums IF34:35+16:0014:54
10Alva ErikssonHjärnarps GH OL34:48+16:1315:00
11Irma KlingenMalmö OK37:09+18:3416:00
12Allie NelkingSkåneslättens OL37:28+18:5316:08
13Noomi PerssonTyringe OK39:09+20:3416:52
14Sara CarlstedtHjärnarps GH OL39:33+20:5817:02
15Hanna OlanderLunds OK40:01+21:2617:14
16Linn ThuressonSkåneslättens OL42:07+23:3218:09
17Wilma MarkholmSkåneslättens OL42:11+23:3618:10
18Wilda SchmidtOK Kontinent47:50+29:1520:37
19Klara MöllerOK Kontinent47:52+29:1720:37
Saga PalmertzHelsingborgs SOKej start

U1H

2 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton HeldFK Åsen21:229:12
2Jonathan EdholmÖrkelljunga FK23:17+1:5510:02
3Elias PerssonHelsingborgs SOK23:42+2:2010:12
4Lukas PerssonÖrkelljunga FK24:00+2:3810:20
5Albert SvenssonFK Finn25:50+4:2811:08
6Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK28:56+7:3412:28
7Yanik GerberthMarkaryds FK30:05+8:4312:58
8Villyam JohanssonOK Tyringe30:27+9:0513:07
9Olle ErikssonHjärnarps GH OL36:25+15:0315:41
10Eskil SoelbergAndrarums IF37:30+16:0816:09
11Anton SoelbergAndrarums IF38:17+16:5516:30
12Elia PerssonOK Tyringe39:05+17:4316:50
13Viggo AhlmAndrarums IF46:15+24:5319:56
14Olle RosénLunds OK47:14+25:5220:21
Oskar Bengtsson Creasersävedalens aikej godkänd

U2D

2 630 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilde HedinIS Skanne21:528:18
2Torun HedinIS Skanne22:39+0:478:36
3Katja HedinIS Skanne25:57+4:059:52
4Ebba RanbroHelsingborgs SOK28:58+7:0611:00
5Rebecca AdlercreutzLunds OK30:11+8:1911:28
6Astrid UhrbergBrattås CK31:52+10:0012:06
7Linnéa BjärbyFrosta OK33:35+11:4312:46
8Nanna AnderssonHjärnarps GH OL33:50+11:5812:51
9Klara PalmFK Boken37:55+16:0314:25
10Emma WikströmHästveda OK38:54+17:0214:47
11Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad45:25+23:3317:16

U2H

2 630 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David NilssonÖrkelljunga FK25:479:48
2Alfred KjellénHelsingborgs SOK26:05+0:189:55
3Albin TagessonFK Finn26:22+0:3510:01
4Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna26:59+1:1210:15
5Melker KarlbergSkåneslättens OL27:01+1:1410:16
6Hektor HolmHelsingborgs SOK28:39+2:5210:53
7Erik WihlborgOK Gynge30:40+4:5311:39
8Manfred GustafssonSkåneslättens OL32:38+6:5112:24
9Magnus LundsgaardOK Kontinent32:47+7:0012:27
10Alexander BjärbyFrosta OK35:56+10:0913:39
11Jakob ÅkessonSkåneslättens OL37:36+11:4914:17
12Nils PerssonOK Tyringe47:52+22:0518:12
13Elias NilssonAndrarums IF1:00:04+34:1722:50

Öppen motion 1

2 330 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik JohanssonLaholms IF OK22:119:31
2Svante AnderssonAndrarums IF26:18+4:0711:17
3Matilda EllmarkLunds OK26:37+4:2611:25
4Love EnerothLunds OK26:56+4:4511:33
5Markus EllmarkLunds OK29:15+7:0412:33
Maja LagnanderSkåneslättens OLej start
Sune MadsenAndrarums IFej start

Öppen motion 2

2 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1John WesterHjärnarps GH OL24:599:05
2Jakob TerménLunds OK26:20+1:219:34
3Ida AnderssonAndrarums IF34:12+9:1312:26
4Margareta JohanssonLaholms IF OK48:29+23:3017:37
Derek Creasersävedalens aikej godkänd

Öppen motion 3

2 800 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Caroline PerssonFK Finn32:2611:35
2Anna EllmarkLunds OK32:38+0:1211:39
3Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK36:42+4:1613:06
4Emil JohanssonHelsingborgs SOK36:45+4:1913:07
5Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna37:48+5:2213:30
6Vera UhrbergBrattås CK38:20+5:5413:41
7Line LundsgaardOK Kontinent39:06+6:4013:57
8Magnus KullbergSkåneslättens OL40:07+7:4114:19
9Kerstin AnderssonFK Boken42:14+9:4815:05
10Arne PerssonOK Gynge42:19+9:5315:06
11Sune JohanssonLaholms IF OK43:55+11:2915:41
12Marie AlbinssonHjärnarps GH OL44:29+12:0315:53
13Marie Albinsson 2Hjärnarps GH OL46:19+13:5316:32
14Birgitta NilssonFK Snapphanarna50:02+17:3617:52
15Andreas WerlinSimlångsdalens IF51:34+19:0818:25
16Nathalie WerlinSimlångsdalens IF51:35+19:0918:25
17Annika ØstbyMalmö OK52:24+19:5818:42
18Elisa KjederqvistOK 73 59:20+26:5421:11
19Kristin JohnsonHelsingborgs SOK59:25+26:5921:13
20Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK1:00:19+27:5321:32
21Lilian HärwellEslövs FK1:04:24+31:5823:00
22Tor HellbergLunds OK1:05:56+33:3023:32
23Annika BredfeltLunds OK1:07:13+34:4724:00
24Leif PerssonOK Torfinn1:07:17+34:5124:01
25Titti AnderssonOK Kompassen1:14:09+41:4326:28
26Yngve JohanssonOK Kompassen1:14:12+41:4626:30
27Kerstin KempeLinköpings OK1:16:46+44:2027:25
28Maria RagnarssonHjärnarps GH OL1:24:43+52:1730:15
Nils JohannessonHelsingborgs SOKej godkänd
Thomas PerssonOK Tyringeej godkänd
Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OKej godkänd

Öppen motion 4

3 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EnerothLunds OK42:4610:46
2Anna-Moa LindskogOK Älme46:33+3:4711:43
3Sara JohnsonHelsingborgs SOK48:36+5:5012:14
4Knut LangeOK Älme50:31+7:4512:43
5Anna PörsckeLunds OK54:12+11:2613:39
6Filip JohanssonOK Kompassen54:51+12:0513:48
7Hanna NorrestamHelsingborgs SOK57:39+14:5314:31
8Lena NielsenHelsingborgs SOK1:01:49+19:0315:34
9Linn MånssonHelsingborgs SOK1:03:32+20:4616:00
10Lena IrneOK Kompassen1:07:44+24:5817:03
11Folke SjöbergLunds OK1:11:08+28:2217:55
12Henrik KjederqvistOK 73 Danmark1:12:42+29:5618:18
13Mohammed AlshammariKlubblös1:19:06+36:2019:55
14Pamela SvenssonKlubblös1:19:07+36:2119:55
Marie NordströmHjärnarps GH OLej godkänd
Kerstin DahlHärlövs IFej godkänd
Kerstin MartinssonOK Tyringeej godkänd

Öppen motion 5

4 110 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär EricssonHelsingborgs SOK41:1410:01
2Jan UhrbergBrattås CK42:57+1:4310:27
3Emmy TuressonBurseryds IF44:10+2:5610:44
4Mikael CarlsvärdHelsingborgs SOK44:31+3:1710:49
5Björn IsraelssonBurseryds IF44:43+3:2910:52
6Axel MatssonHjärnarps GH OL47:36+6:2211:34
7Örjan LarssonLunds OK47:58+6:4411:40
8Dan OlssonSkåneslättens OL47:59+6:4511:40
9Henrik RosénLunds OK52:41+11:2712:49
10Leif LinseLunds OK53:34+12:2013:01
11Lennart MorénHjärnarps GH OL55:01+13:4713:23
12Jenny GustafssonLunds OK57:07+15:5313:53
13Mia HallabroHässleholms OK59:02+17:4814:21
14Hans-Inge ReimersHästveda OK1:01:10+19:5614:52
15Tobias PerssonOK Tyringe1:03:33+22:1915:27
16Eva NelkingSkåneslättens OL1:04:15+23:0115:37
17Fredrik NIlssonTockarps IK1:04:31+23:1715:41
18Sofia BjörkÖrkelljunga FK1:05:59+24:4516:03
19Ernst AbergerFK Snapphanarna1:06:02+24:4816:03
20Lovisa ArvidssonKlubblös1:06:49+25:3516:15
21Lena DanielssonHärlövs IF1:07:05+25:5116:19
22Rolf GustafssonTormestorps IF1:07:31+26:1716:25
23Eva TullbergIS Kullen1:08:05+26:5116:33
24Anna BjärbyFrosta OK1:08:07+26:5316:34
25Gösta SvenssonMalmö OK1:08:45+27:3116:43
26ANNA LINDELÖVFK Snapphanarna1:09:06+27:5216:48
27Ludwig LiepeFalsterbo orientering & skidklubb1:09:10+27:5616:49
28Göran RosenkvistHelsingborgs SOK1:09:36+28:2216:56
29Siw BerggrenVäxjö AIS1:11:02+29:4817:16
30Carina HammarstrandFK Snapphanarna1:12:37+31:2317:40
31Jenny RystedtLunds OK1:15:58+34:4418:29
32Cecilia HugossonLunds OK1:16:54+35:4018:42
33Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:20:17+39:0319:32
34Björn ÅkessonSkåneslättens OL1:22:41+41:2720:07
35Sara TerménLunds OK1:22:44+41:3020:07
36Niklas LagnanderSkåneslättens OL1:22:56+41:4220:10
37Martin NelkingSkåneslättens OL1:26:10+44:5620:57
38Karolina  HellfalkSkåneslättens OL1:26:24+45:1021:01
39Sofia StiblertTockarps IK1:39:13+57:5924:08
40Gerd EskilssonHärlövs IF1:39:22+58:0824:10
41Mats ToftnerOK Kompassen1:43:45+1:02:3125:14
42Marianne SjölanderOK Gynge2:07:14+1:26:0030:57
Fredrik NilssonAndrarums IFej godkänd
Kajsa ToftnerOK Kompassenej godkänd
Elena KurashovaFK Åsenej godkänd
Fredrik NystedtSkåneslättens OLej godkänd Ladda ner rutt i gpx-format

Öppen motion 6

5 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK52:038:45
2Matilda AboreliusHjärnarps GH OL57:29+5:269:40
3Anders StåhlHjärnarps GH OL1:00:34+8:3110:11
4Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK1:01:19+9:1610:19
5Ola AndertoftMarkaryds FK1:02:23+10:2010:30
6Bengt JohnssonHelsingborgs SOK1:06:48+14:4511:14
7Carl AspegrenTormestorps IF1:07:12+15:0911:18
8Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:11:29+19:2612:02
9Joel SjöholmOK Pan Kristianstad1:14:46+22:4312:35
10Susanne WallenborgOK Kontinent1:16:16+24:1312:50
11Magnus NilssonHärlövs IF1:27:12+35:0914:40
Marcus KidbroKlubblösej godkänd

Öppen motion 7

2 960 m, 81 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias BrantestadLunds OK23:498:02
2Sara Snogerup LinseLunds OK24:02+0:138:07
3Lovisa MannfolkUlricehamns OK28:04+4:159:28
4Marika HusbySkåneslättens OL28:12+4:239:31
5Peter HeldFK Åsen29:32+5:439:58
6Maria ModigOK Pan-Kristianstad29:44+5:5510:02
7Enar MagnussonIS Skanne30:05+6:1610:09
8Maria PetterssonHalmstad OK30:15+6:2610:13
9Martin JohanssonHalmstad OK30:18+6:2910:14
10Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad30:34+6:4510:19
11Lars DahlHärlövs IF30:57+7:0810:27
12Anneli CarlssonFK Finn32:08+8:1910:51
13Gudrun NilssonLunds OK33:05+9:1611:10
14Göran JohanssonOK Tyringe33:15+9:2611:13
15Lars Göran KillanderHästveda OK35:03+11:1411:50
16Tommy PeterssonHelsingborgs SOK35:21+11:3211:56
17Kerstin OlssonFK Snapphanarna35:48+11:5912:05
18Bo Anders NilssonLunds OK36:48+12:5912:25
19Stina JeppssonLunds OK37:38+13:4912:42
20Roger SvenssonHässleholms OK37:40+13:5112:43
21Kerstin OlssonEslövs FK37:51+14:0212:47
22Håkan KarlssonOK Gynge38:07+14:1812:52
23Emilia KarlssonOK Gynge38:15+14:2612:55
24Anders HenrikssonIS Skanne38:32+14:4313:01
25Bengt PerssonHalmstad OK38:53+15:0413:08
26Marie SvenssonFK Åsen38:57+15:0813:09
27Oscar GrönvallHelsingborgs SOK39:09+15:2013:13
28Joel KristianssonSkåneslättens OL39:29+15:4013:20
29Mats HåkanssonMalmö OK40:07+16:1813:33
30Jan FalkSundbybergs IK40:15+16:2613:35
31Lena StrandMarkaryds FK40:36+16:4713:42
32Jan KristianssonMarkaryds FK40:43+16:5413:45
33Sten Åke KvistIS Kullen40:55+17:0613:49
34Britt ClaessonMora OK40:56+17:0713:49
35Marika ElverlindOK Tranan41:50+18:0114:07
36Thomas VinbladLunds OK41:55+18:0614:09
37Carina ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK42:01+18:1214:11
38Peter RuskOK Kontinent42:21+18:3214:18
39Helen NilssonHärlövs IF43:48+19:5914:47
40Erik JönssonLunds OK44:39+20:5015:05
41Nils PerssonIS Skanne46:08+22:1915:35
42Torgny ÅstedtHärlövs IF47:16+23:2715:58
43Brita DahlbergHässleholms OK47:20+23:3115:59
44Camilla CarlssonHärlövs IF47:32+23:4316:03
45Christina NilssonAndrarums IF47:42+23:5316:06
46Sven TörnkvistTormestorps IF47:46+23:5716:08
47Eleonore BjerstedtHässleholms OK47:52+24:0316:10
48Åsa EnerothLunds OK48:18+24:2916:19
49Carina ErikssonHjärnarps GH OL48:19+24:3016:19
50Cecilia SvenssonHässleholms OK48:55+25:0616:31
51Jan NilssonFK Snapphanarna49:18+25:2916:39
52Roland ErikssonHästveda OK49:46+25:5716:48
53Ingrid OlofssonFK Snapphanarna51:00+27:1117:13
54Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL51:05+27:1617:15
55Tommy BengtssonHässleholms OK51:46+27:5717:29
56Ruben EdvardssonHästveda OK52:50+29:0117:50
57Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK53:34+29:4518:05
58Frida MannfolkUlricehamns OK53:52+30:0318:11
59Mats RosénHästveda OK54:13+30:2418:18
60Ingegärd LundHästveda OK54:21+30:3218:21
61Bengt LundhHelsingborgs SOK54:47+30:5818:30
62Göran LarssonOK Kompassen55:13+31:2418:39
63Rolf NilssonAndrarums IF55:23+31:3418:42
64Anita OlssonSkåneslättens OL55:29+31:4018:44
65Radka KühnelTrollhättans SOK55:57+32:0818:54
66Kerry KempeLinköpings OK58:36+34:4719:47
67Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK58:47+34:5819:51
68Helena JönssonLunds OK58:54+35:0519:53
69Åke OlssonHässleholms OK58:56+35:0719:54
70Karin MalmgrenHjärnarps GH OL59:12+35:2320:00
71Eva KarlssonOK Gynge1:00:52+37:0320:33
72Göran HolmbergMarkaryds FK1:01:13+37:2420:40
73Agneta BengtssonSkåneslättens OL1:02:43+38:5421:11
74Kenneth WerlinSimlångsdalens IF1:05:45+41:5622:12
75Lars AlbertssonOK Tylöskog1:06:39+42:5022:31
76Burne NilssonOK Torfinn1:09:05+45:1623:20
77Britt ÅkessonHässleholms OK1:12:18+48:2924:25
78Gert BerggrenVäxjö AIS1:14:42+50:5325:14
79Kristina LandgrenMalmö OK1:28:57+1:05:0830:03
80Tobias HagelbornHässleholms OK1:55:37+1:31:4839:03
Laila PerssonIS Skanneej godkänd
Veronika PalmertzHelsingborgs SOKej start
Maria TuressonHärlövs IFej start

Öppen motion 8

4 740 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad29:256:12
2Frans SvenssonFK Finn38:25+9:008:06
3Håkan CarlssonSkåneslättens OL39:17+9:528:17
4Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad41:24+11:598:44
5Roger AnderssonAndrarums IF41:29+12:048:45
6Ola ErikssonHästveda OK41:49+12:248:49
7Magnus JönssonOK Kontinent42:32+13:078:58
7Victor JensenOK Kontinent42:32+13:078:58
9Magnus ThuressonSkåneslättens OL42:42+13:179:00
10Martin JönssonSkåneslättens OL43:57+14:329:16
11Johan SanderSkåneslättens OL44:30+15:059:23
12Malte LennerstedtLunds OK45:44+16:199:38
13Daniel NilssonHästveda OK46:16+16:519:45
14Fredrik DahlbergHässleholms OK46:17+16:529:45
15Håkan GrubbMalmö OK46:34+17:099:49
16David BengtssonFK Åsen47:15+17:509:58
17Helene NybergOK Kontinent47:42+18:1710:03
18Sören AnderssonFK Boken48:07+18:4210:09
19Bo WetterströmTormestorps IF48:49+19:2410:17
20Olle WindeliusFrosta OK48:52+19:2710:18
21Hans KööhlerTrollhättans SOK49:16+19:5110:23
22Jonatan HöstHjärnarps GH OL49:18+19:5310:24
23Jan KarlssonHalmstad OK50:02+20:3710:33
24Bengt-Åke JonassonFK Finn50:47+21:2210:42
25Peter LarssonFK Boken50:54+21:2910:44
26Anna WikströmHästveda OK51:08+21:4310:47
27Fredrik OlssonEslövs FK52:11+22:4611:00
28Magnus LindeRävetofta OK52:48+23:2311:08
29Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb53:59+24:3411:23
30Ingela EkelövSkåneslättens OL54:13+24:4811:26
31Anna ÅhlinHelsingborgs SOK54:20+24:5511:27
32Agne KarlssonSimlångsdalens IF54:36+25:1111:31
33Jan SpännarOK Kåre55:00+25:3511:36
34Lollo NybergOK Kontinent55:27+26:0211:41
35Johan BondessonFrosta OK55:47+26:2211:46
36Roger NilssonLaholms IF OK56:01+26:3611:49
37Mikael WidénFK Boken56:04+26:3911:49
38Sven OlssonSkåneslättens OL56:13+26:4811:51
39Magnus ElverlindOK Tranan56:25+27:0011:54
40Andreas EnforsTockarps IK56:54+27:2912:00
41Ellen ReimerTormestorps IF57:09+27:4412:03
42Göran LassingFrosta OK57:38+28:1312:09
43Markus KarlssonSimlångsdalens IF58:02+28:3712:14
44Helena ÅhlinHelsingborgs SOK1:00:08+30:4312:41
45Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:00:55+31:3012:51
46Jan GradinAndrarums IF1:01:14+31:4912:55
47Ing-Britt SwedenborgLunds OK1:02:31+33:0613:11
48Kim PetterssonHästveda OK1:03:10+33:4513:19
49Michael NilssonAndrarums IF1:03:25+34:0013:22
50Per-Olof NannessonSimlångsdalens IF1:03:51+34:2613:28
51Christoffer KarssonFalkenberg ok1:03:56+34:3113:29
52Niklas HenrikssonTormestorps IF1:05:27+36:0213:48
53Ingvar OlofssonFK Snapphanarna1:06:25+37:0014:00
54Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad1:06:32+37:0714:02
55Carolina LandinMalmö OK1:07:35+38:1014:15
56Håkan NybergOK Kontinent1:07:47+38:2214:18
57Sven Erik JönssonOK Tyringe1:09:15+39:5014:36
58Tomi FimstulemHästveda OK1:09:34+40:0914:40
59Håkan ErikssonHästveda OK1:09:37+40:1214:41
60Anna ÅsLunds OK1:10:32+41:0714:52
61Niklas RystedtLunds OK1:11:50+42:2515:09
62Lucie KomarkovaHjärnarps GH OL1:15:34+46:0915:56
63Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:17:34+48:0916:21
64Alf-Erik RagnarssonHjärnarps GH OL1:18:10+48:4516:29
65Håkan JonssonEnvig/Lomma1:21:15+51:5017:08
66Maria LenningSkåneslättens OL1:25:11+55:4617:58
67Leif-Åke AnderssonFK Boken1:26:33+57:0818:15
68Björn CarlstedtHjärnarps GH OL1:30:16+1:00:5119:02
Marie MarkholmSkåneslättens OLej godkänd
Jens TerménLunds OKej godkänd

Öppen motion 9

7 390 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas FermFK Göingarna51:376:59
2Erik LenningSkåneslättens OL52:55+1:187:09
3Adam SegerslättSkåneslättens OL54:28+2:517:22
4Jakob HöstHjärnarps GH OL56:13+4:367:36
5Magnus LarsenFK Boken57:59+6:227:50
6Hampus LarssonFK Göingarna58:18+6:417:53
7Håkan PalmFK Boken58:27+6:507:54
8Mathias PerssonHelsingborgs SOK58:29+6:527:54
9Magnus LjungbergHelsingborgs SOK59:22+7:458:02
10Björn EskilssonHärlövs IF59:55+8:188:06
11Jonas PrellnerSkåneslättens OL1:06:41+15:049:01
12Raul HindovLunds OK1:07:27+15:509:07
13Anders LundborgKlubblös1:09:54+18:179:27
14Albert JohanssonLunds OK1:10:15+18:389:30
15Stellan BorgSkåneslättens OL1:13:18+21:419:55
16Johanna MatsdotterLunds OK1:18:23+26:4610:36
17Hans PerssonAndrarums IF1:19:10+27:3310:42
18Tobias PerssonOK Kompassen1:19:26+27:4910:44
19Martin KribladHjärnarps GH OL1:21:34+29:5711:02
20Willie OlssonRävetofta OK1:23:06+31:2911:14
21Jens ArboreliusIS Kullen1:26:44+35:0711:44
21André BjärbyFrosta OK1:26:44+35:0711:44
23Staffan EdströmOK Gisle1:27:53+36:1611:53
24Björn LinseLunds OK1:29:56+38:1912:10
25Anders JohanssonLunds OK1:36:44+45:0713:05
Moltas ViebkeMalmö OKej godkänd

Öppen motion 12

1 820 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK20:5511:29
2Wilmer HansenFK Boken26:30+5:3514:33
3Flor HellbergKlubblös28:09+7:1415:28
4Evelina AnderssonFrosta OK29:41+8:4616:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser