Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Midälvastafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Midälvastafetten
Arrangörsorganisation: VK Uvarna
Datum: söndag 27 september 2015

Midälva

17 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Härnösands OK 13:23:40
1. Elin Edström1:12:059+14:481:12:059+14:48
2. Nils Engberg32:1171:44:167-2+7:22
2. Tilde Engberg32:047+2:021:44:167-2+7:22-7:26
2. Smilla Sandström31:577+3:211:44:167-2+7:22-7:26
3. Erik Hansson1:12:3742:24:424-3
3. Per Edström1:12:454+18:092:24:504-3
3. Pelle Molin1:12:524+19:592:24:574-3-7:22
8. Torbjörn Engberg58:431+8:153:23:401-3
2Sundsvalls OK 53:26:57+3:17
1. Erik Toomingas58:013+0:4458:013+0:44
1. Satu Svedberg1:42:533+45:3658:013+0:44
2. Lovisa Dufva38:212+6:101:36:222-1
2. Emma Johansson55:512+25:491:53:522-1+16:58+16:14
2. Clary Rex43:142+14:381:53:522-1+16:58+16:14
3. Michael Larsson1:20:591+8:222:19:001-1
3. Albin Kårén1:26:471+32:112:24:481-1
3. Anna Lundgren1:38:281+45:352:36:291-1+11:32-5:26
8. Anders Axling50:2823:26:572+1+3:17
3Sundsvalls OK 23:27:15+3:35
1. Oscar Sundlöf57:222+0:0557:222+0:05
1. Anders Lindholm1:18:012+20:4457:222+0:05
2. Wilma Larsson40:345+8:231:37:565+3+1:02+0:57
2. Ellen Kårén39:065+9:041:37:565+3+1:02+0:57
2. Irmelie Enström38:385+10:021:37:565+3+1:02+0:57
3. Karin Larsson1:28:215+15:442:25:4350+0:46-0:16
3. Hannes Lindahl1:29:335+34:572:26:5550+1:58+0:56
3. Maria Jonsson1:28:195+35:262:26:5550+1:58+0:56
8. Mattias Lindahl1:00:203+9:523:27:153-2+3:35+2:49
4Sundsvalls OK 13:31:55+8:15
1. Ivan Kuzmin58:154+0:5858:154+0:58
1. Jerry Larsson58:144+0:5758:144+0:57
1. Martin Storkamp1:00:414+3:2458:144+0:57
2. Ebba Andersson39:344+7:231:37:4840+0:54-0:04
2. Alice Larsson39:384+9:361:37:5240+0:58+0:01
2. Lukas Johansson40:384+12:021:38:5240+1:58+1:01
3. Ove Jansson1:39:579+27:202:38:119+5+13:14+12:20
3. Axel Lundgren1:27:179+32:412:38:119+5+13:14+12:16
3. Gustav Frænell1:27:149+34:212:38:119+5+13:14+11:16
8. Tobias Eliasson53:444+3:163:31:554-5+8:15-4:59
5Sundsvalls OK 33:34:41+11:01
1. Torbjörn Anderssson1:02:186+5:011:02:186+5:01
1. Magnus Jonsson1:13:386+16:211:02:186+5:01
2. Wilmer Rex32:151+0:041:34:331-5
2. Elin Unander34:021+4:001:36:201-5
2. Stina Lindholm51:191+22:431:53:371-5+16:43+11:42
3. Anna Kårén1:19:573+7:202:22:153+2
3. Anna Nordin1:19:333+24:572:22:153+2
3. Annika Carlberg1:33:153+40:222:35:333+2+10:36-6:07
8. Hanna Hugosson59:085+8:403:34:415+2+11:01
6Sundsvalls OK 63:36:50+13:10
1. Johan Nordin1:20:5311+23:361:20:5311+23:36
1. Anders Adetorp1:39:2511+42:081:05:4511+8:28
1. Lars Henriksson1:05:4511+8:281:05:4511+8:28
2. Anton Söderberg32:456+0:341:38:306-5+1:36-22:00
2. Emil Lundgren51:126+21:101:56:576-5+20:03+11:35
2. Alva Eliasson51:286+22:521:57:136-5+20:19+11:51
3. Björn Abelsson1:28:597+16:222:34:447+1+9:47+8:11
3. Åsa Von Schoultz1:30:557+36:192:36:407+1+11:43-8:20
3. Sara Timner1:39:337+46:402:45:187+1+20:21+0:02
8. Anders Vedin51:326+1:043:36:506-1+13:10+3:23
7Sundsvalls OK 43:38:32+14:52
1. Janne Näätänen59:235+2:0659:235+2:06
1. Anders Erlandssonej godkändej godkänd
1. Petter Erlandsson1:41:525+44:3559:235+2:06
2. Andrei Kuzmin1:01:3611+29:252:00:5911+6+24:05+21:59
2. Astrid Rex38:1511+8:132:00:5911+24:05
2. Sören Jansson47:2111+18:452:00:5911+6+24:05+21:59
3. Frida Svedberg1:34:356+21:582:33:586-5+9:01-15:04
3. Jenny Unander1:38:226+43:462:37:456-5+12:48-11:17
3. Nils Lundgren1:40:496+47:562:40:126-5+15:15-8:50
8. Stina Nordin58:207+7:523:38:327+1+14:52+5:51
8Hudiksvalls OK 13:38:44+15:04
1. Stefan Gunnarsson1:12:0910+14:521:12:0910+14:52
1. Jonas Lindgren1:41:4610+44:291:12:0910+14:52
1. Marianne Åsåker2:03:5710+1:06:401:12:0910+14:52
2. Max Zetterberg35:279+3:161:47:369-1+10:42-4:10
2. Olle Långberg35:229+5:201:47:369-1+10:42-4:10
2. Hjalmar Wennberg35:259+6:491:47:369-1+10:42-4:10
3. Catherine Wennberg1:29:4911+17:122:41:5811+2+17:01+6:19
3. Wille Långberg1:24:1111+29:352:41:5811+2+17:01+6:19
3. Lennart Winberg1:30:0011+37:072:42:0911+2+17:12+6:30
8. Jonas Långberg56:358+6:073:38:448-3+15:04-1:57
9Kovlands IF 13:38:58+15:18
1. Göran Tjärnberg1:03:197+6:021:03:197+6:02
2. Alva Dahlin45:2610+13:151:48:4510+3+11:51+5:49
2. Viggo Östlund44:0710+14:051:48:4510+3+11:51+5:49
2. Lars Viklund32:5510+4:191:48:4510+3+11:51+5:49
3. Viktoria Karlsson1:38:3410+25:572:41:53100+16:56+5:05
3. Jonas Karlsson1:37:1910+42:432:41:53100+16:56+5:05
3. Marie Tjärnberg1:38:1810+45:252:41:53100+16:56+5:05
8. Madeleine Dahlin57:059+6:373:38:589-1+15:18-1:38
10Forsa OK 13:51:33+27:53
1. David Däldehög1:05:528+8:351:05:528+8:35
1. Marcus Dolk1:42:448+45:271:05:528+8:35
2. Annika Staaf38:398+6:281:44:3180+7:37-0:58
2. Emelie Jonasson30:0281:44:3180+7:37
2. Lars Eklund28:3681:44:3180+7:37
3. Erik Asp1:13:332+0:562:19:252-6
3. Hanna Kjellin1:11:582+17:222:19:252-6
3. Leif Bylars1:20:402+27:472:26:322-6+1:35-6:02
8. Benjamin Terent1:25:0110+34:333:51:3310+8+27:53
11Forsa OK / Motala AIF OL 23:53:23+29:43
1. Anders Lindberg (Motala AIF OL)57:17157:171
2. Anki Teike Andersson39:373+7:261:36:543+20:00
2. Maria Fernmalm39:093+9:071:36:543+20:00
2. Sven Bergström Trolin32:313+3:551:36:543+20:00
3. Mattias Högström1:39:218+26:442:36:388+5+11:41+11:41
3. Karin Trolin1:38:358+43:592:36:388+5+11:41+11:41
3. Malin Lindberg (Motala AIF OL)1:22:448+29:512:36:388+5+11:41+11:41
8. Per-Åke Blad1:16:4511+26:173:53:2311+3+29:43+18:02
12OK Branten 14:45:00+1:21:20
1. Kristine Åkerlund1:21:2212+24:051:21:2212+24:05
1. Lennart Vedin1:21:4812+24:311:21:2212+24:05
2. Sten Eriksson42:5613+10:452:04:1813+1+27:24+3:19
2. Bo Åkerlund39:4013+9:382:04:1813+1+27:24+3:19
2. Hasse Åström40:0113+11:252:04:1813+1+27:24+3:19
3. Marianne Nordin1:48:1212+35:353:09:3412-1+44:37+17:13
3. Magnus Sjöberg1:30:0412+35:283:09:3412-1+44:37+17:13
3. Monica Sjöberg1:38:2612+45:333:09:3412-1+44:37+17:13
8. Per Inge Sundell1:35:2612+44:584:45:00120+1:21:20+36:43
13Ljusdals OK 24:58:09+1:34:29
1. Magnus Engberg1:40:2817+43:111:40:2817+43:11
2. Oskar Bütikofer42:3715+10:262:23:0515-2+46:11+3:00
2. Christina Flordal44:4815+14:462:25:1615-2+48:22+5:11
2. Jon Flordal44:5315+16:172:25:2115-2+48:27+5:16
3. Bertil Andersson1:48:0315+35:263:28:31150+1:03:34+17:23
3. Jan-Erik Skyttner1:39:4415+45:083:28:31150+1:03:34+15:12
3. Ulrica Swärd Bütikofer1:38:5215+45:593:28:31150+1:03:34+15:07
8. Tommy Öst1:29:3813+39:104:58:0913-2+1:34:29+30:55
14Ljusdals OK 15:03:07+1:39:27
1. Niklas Skyttner1:28:4015+31:231:28:4015+31:23
2. Anna-Lena Furuström49:0714+16:562:17:4714-1+40:53+9:30
2. Eva Skyttner49:1714+19:152:17:5714-1+41:03+9:40
2. Leif Persson48:5014+20:142:17:5714-1+41:03+9:40
3. Rune Jonsson2:04:1017+51:333:32:5017+3+1:07:53+27:00
3. Calle Furuström1:57:2017+1:02:443:32:5017+3+1:07:53+26:50
3. Stefan Mårdberg1:56:3317+1:03:403:32:5017+3+1:07:53+26:50
8. Magnus Johansson1:30:1714+39:495:03:0714-3+1:39:27+31:34
15Selånger SOK 25:12:59+1:49:19
1. Sten Åke Vedin1:28:2814+31:111:28:2814+31:11
2. Alice Lindqvist1:39:2917+1:07:183:07:5717+3+1:31:03+59:52
2. Elsa Lampinen50:0217+20:003:07:5717+3+1:31:03+59:52
2. Kajsa Lindqvist40:3117+11:553:07:5717+3+1:31:03+59:52
3. Nicklas Lindqvist1:56:2613+43:493:24:5413-4+59:57-31:06
3. Anna Lampinen2:14:5813+1:20:223:43:2613-4+1:18:29-12:34
3. Tomas Virtanen2:05:3113+1:12:383:43:2613-4+1:18:29-12:34
8. Sven Erik Sundin1:29:3315+39:055:12:5915+2+1:49:19+49:22
16Selånger SOK / VK Uvarna 15:37:15+2:13:35
1. Gunnar Nordström2:46:1918+1:49:022:46:1918+1:49:02
1. Björn Walther (VK Uvarna)2:46:1418+1:48:572:46:1418+1:48:57
2. Lukas Walther (VK Uvarna)40:1216+8:012:46:1416-2+1:09:20-39:42
2. Hanna Nilsson (VK Uvarna)40:1716+10:152:46:1716-2+1:09:23-39:39
2. Laila Näslund1:01:5216+33:163:07:5216-2+1:30:58-17:59
3. Ann-Christin Vedin1:19:0118+6:244:04:4618+2+1:39:49+30:29
3. Ida Sellstedt54:36184:04:4618+2+1:39:49
3. Mats Andersson52:53184:04:4618+2+1:39:49
8. Linda Nylander1:32:2916+42:015:37:1516-2+2:13:35+33:46
Njurunda OK 1utgått
1. Johnny Blästa1:22:5013+25:331:22:5013+25:33
2. Erik Kardell39:1912+7:082:02:0912-1+25:15-0:18
2. Annika Kardell41:2412+11:222:04:1412-1+27:20+1:47
2. Luise Heermann1:00:0312+31:272:22:5312-1+45:59+20:26
3. Anita Sundling2:05:4115+53:043:28:3115+3+1:03:34+38:19
3. Patrick Castenborg1:31:3015+36:543:28:3115+3+1:03:34+36:14
3. Leif Sundling1:53:3915+1:00:463:28:3115+3+1:03:34+17:35
8. ej startej start
Härnösands OK 2ej start
1. Seth Borglund1:39:5316+42:361:39:5316+42:36
2. Eskil Engberg1:31:1818+59:073:11:1118+2+1:34:17+51:41
2. Hanny Edström1:34:4618+1:04:443:14:3918+2+1:37:45+55:09
2. Elmina Molin1:34:5218+1:06:163:14:4518+2+1:37:51+55:15
3. Susanna Edström1:47:5114+35:143:27:4414-4+1:02:47-31:30
3. Anita Gahlinej godkändej godkänd
3. Lollo Engberg1:51:4714+58:54ej godkänd
8. Willy Galinej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser