Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Lunds OK, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Lunds OK, lång
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: söndag 26 april 2015

D21

7 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia DahlHelsingborgs SOK51:357:15
2Marlene BjärehedMalmö OK51:58+0:237:19
3Lindha HellnerFK Göingarna53:56+2:217:35
4Lina JogelandIK Ymer1:00:12+8:378:28
5Ronja ArvidssonSkåneslättens OL1:00:33+8:588:31
6Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad1:00:55+9:208:34
7Linnea GillbergCentrum OK1:03:23+11:488:55
8Caroline LindelöwHärlövs IF1:05:33+13:589:13
9Lin ErikssonOK Roxen1:05:43+14:089:15
10Camilla NilssonOK Torfinn1:08:58+17:239:42
11Elinor LindelöwHärlövs IF1:10:22+18:479:54
12Anja MinörGöteborg-Majorna OK1:11:19+19:4410:02
13Angelica EngströmSkåneslättens OL1:13:13+21:3810:18
14Evelina FolkessonOK Torfinn1:24:20+32:4511:52
15Lucie KomarkovaHjärnarps GH OL1:36:21+44:4613:34

H21

9 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonathan GunnarssonMalmö OK56:465:45
2Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:03:30+6:446:26
3Mattias JohanssonIFK Mora OK1:04:15+7:296:31
4Daniel NilssonSkåneslättens OL1:16:16+19:307:44
Erik SchultzOK Löftanej start

D21 Kort

5 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina EkelundMalmö OK55:5310:47
2Wiviann OttossonMalmö OK1:04:54+9:0112:31
3Hannah PetersonOK Torfinn1:20:24+24:3115:31

H21 Kort

7 740 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel StridOK Torfinn1:01:267:56
2Tommy GartingMalmö OK1:04:49+3:238:22
3Karl UtterbackMalmö OK1:07:07+5:418:40
Kristian OxenstiernaSkåneslättens OLutgått

D20

5 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mette StubPI-København56:259:27

D18

5 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nellie HenrikssonTormestorps IF52:2410:06

H18

6 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wiktor RydlundHässleholms OK56:138:52

D17-20 Kort

4 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elin WelanderÖrkelljunga FKej godkänd

D16

4 580 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova HermodssonLunds OK37:118:07
2Elin SvenssonOK Älme40:41+3:308:52
3Elin WihlborgOK Gynge41:18+4:079:01
4Irmalinn NilssonHärlövs IF42:56+5:459:22
5Ebba JensenSkåneslättens OL44:03+6:529:37
6Emmy HelmerssonHässleholms OK44:40+7:299:45
7Elinor DelinOK Pan-Kristianstad47:15+10:0410:18
8Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK47:28+10:1710:21
9Sofia DahlHärlövs IF52:46+15:3511:31
10Klara IngelströmOK Gynge1:07:03+29:5214:38
Astrid EricssonLunds OKej start

H16

5 470 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HardenFK Boken32:075:52
2Ludvig HallabroHässleholms OK36:16+4:096:37
3Algot NajvikOK Pan-Kristianstad36:52+4:456:44
4Oscar ModigOK Pan-Kristianstad38:30+6:237:02
5Erik VinbladLunds OK40:09+8:027:20
6Daniel HellbergLunds OK44:08+12:018:04
7Axel ToressonLunds OK44:47+12:408:11
8Axel NilssonOK Pan-Kristianstad54:12+22:059:54
9Anton HåkanssonLunds OK58:56+26:4910:46
10Erik JönssonLunds OK1:03:52+31:4511:40
11Oliver SchmidtOK Kontinent1:04:57+32:5011:52
12Julius PukeYstads OK1:05:26+33:1911:57
13Eskil EllmanHässleholms OK1:07:03+34:5612:15
14Oscar EhrnbornAndrarums IF1:14:20+42:1313:35

D16 Kort

3 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bea WanstadiusFK Åsen49:1612:28
2Kajsa NilssonHärlövs IF1:08:47+19:3117:24
3Linn LindblomMalmö OK1:08:54+19:3817:26
Maja StrandFK Åsenutgått

H16 Kort

3 950 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Dag LarssonSkåneslättens OLej start
Andreas GrönvallHelsingborgs SOKej start

D14

4 090 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa WeidenSkåneslättens OL34:108:21
2Nellie RydlundHässleholms OK35:05+0:558:34
3Clara DahlHärlövs IF35:28+1:188:40
4Rebecca HardenFK Boken38:05+3:559:18
5Tina LjungqvistLunds OK42:01+7:5110:16
6Sofia PalmFK Boken46:23+12:1311:20
7Ylva PrellnerSkåneslättens OL51:05+16:5512:29
8Linnea BriggnerSkåneslättens OL53:08+18:5812:59
9Ellemina RasmussenOK Kontinent53:43+19:3313:08
10Alma LeijonHärlövs IF54:56+20:4613:25
11Cornelia LydinOK Kontinent59:03+24:5314:26
12Embla CinthioSkåneslättens OL1:02:38+28:2815:18
13Carolin GradinAndrarums IF1:08:52+34:4216:50
14Stina MöllerSkåneslättens OL1:14:48+40:3818:17
15Elin NilssonAndrarums IF1:23:14+49:0420:21
16Saga StålhandskeSkåneslättens OL1:35:20+1:01:1023:18
17Sofia RämmalLunds OK2:07:00+1:32:5031:03
Maja GelknerSkåneslättens OLej godkänd
Tilda HenrikssonTormestorps IFej start
Clara EhrnbornAndrarums IFej start
Maja TenghagenHärlövs IFej start

H14

4 090 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan HedbergLunds OK27:186:40
2Albin KronkvistÖrkelljunga FK29:09+1:517:07
3Axel OrrhedeHelsingborgs SOK33:21+6:038:09
4Johan VinbladLunds OK36:25+9:078:54
5Samuel LåstbomHärlövs IF38:50+11:329:29
6Povel HedbergLunds OK39:33+12:159:40
7Viggo JohanssonSkåneslättens OL39:50+12:329:44
8Carl ÅsLunds OK40:00+12:429:46
9Simon OlssonHjärnarps GH OL41:29+14:1110:08
10Måns PerssonAndrarums IF44:42+17:2410:55
11Tobias CarlstedtHjärnarps GH OL48:06+20:4811:45
12Pontus ErikssonHjärnarps GH OL48:29+21:1111:51
13Truls CarlssonSkåneslättens OL49:58+22:4012:13
14Erik ThoressonAndrarums IF54:19+27:0113:16
15Jacob MobergHelsingborgs SOK54:23+27:0513:17
16Fabian AnderssonAndrarums IF57:17+29:5914:00
17Erland ÖstbergSkåneslättens OL57:56+30:3814:09
18Karl PalmqvistOK Kontinent1:00:04+32:4614:41
19Andreas OttossonÖrkelljunga FK1:02:06+34:4815:11
20Brian AhlmAndrarums IF1:04:45+37:2715:49
21Adam LindblomMalmö OK1:10:04+42:4617:07
22Isak LagnanderSkåneslättens OL1:12:14+44:5617:39
23Pontus ThuressonSkåneslättens OL1:24:53+57:3520:45
24Max PörsckeLunds OK1:55:58+1:28:4028:21
Melvin NilssonHärlövs IFutgått

D14 Kort

3 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa KullbergSkåneslättens OL37:3511:51
1Alva CruceHelsingborgs SOK37:3511:51
3Astrid RuskOK Kontinent38:38+1:0312:11
4Emma ØstbyMalmö OK46:25+8:5014:38
5Emilia PedersenÖrkelljunga FK48:05+10:3015:10
6Tova ArinderSkåneslättens OL55:26+17:5117:29
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej start

H14 Kort

3 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HenningssonLunds OK37:3011:49
2Edvin SidemyrHässleholms OK44:06+6:3613:54
3Axel HugosonÖrkelljunga FK44:51+7:2114:08

D12

3 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thea BökmanHelsingborgs SOK22:347:07
2Linnea RydlundHässleholms OK28:34+6:009:00
3Alva NystedtSkåneslättens OL30:48+8:149:42
4Emmy PalmFK Boken31:21+8:479:53
5Kajsa HeydenLunds OK33:53+11:1910:41
6Alice OlvegårdFK Göingarna34:18+11:4410:49
7Tyra PeterssonHelsingborgs SOK35:27+12:5311:10
8Tess EkstrandHässleholms OK37:14+14:4011:44
9Moa WallenborgOK Kontinent37:37+15:0311:51
10Cornelia MöllerOK Kontinent38:52+16:1812:15
11Selma LarssonLunds OK41:50+19:1613:11
12Elsa EricssonLunds OK44:41+22:0714:05
13Elvira PerssonOK Kontinent48:02+25:2815:09
14Linnea LeijonHärlövs IF48:03+25:2915:09
15Hanna LarssonYstads OK50:42+28:0815:59

H12

3 170 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agust KronkvistÖrkelljunga FK20:446:32
2Albin WeidenSkåneslättens OL21:44+1:006:51
3Ivar HelmerssonHässleholms OK22:59+2:157:15
4Klas LjungqvistLunds OK24:13+3:297:38
5Victor ModigOK Pan-Kristianstad24:59+4:157:52
6Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad25:11+4:277:56
7Alfred AhltinMalmö OK28:46+8:029:04
8Edvin SelinFK Göingarna29:36+8:529:20
9Erik JohanssonFK Boken30:19+9:359:33
10Erik AlbinssonHjärnarps GH OL31:26+10:429:54
11Hugo CedervallÖrkelljunga FK31:55+11:1110:04
12Jakob IngelströmOK Gynge32:20+11:3610:11
12Felix GustafssonLunds OK32:20+11:3610:11
14Lucas TreldalOK Kontinent34:42+13:5810:56
15Axel TenghagenHärlövs IF36:15+15:3111:26
16Albin HugossonLunds OK37:54+17:1011:57
17Ludwig AnderssonAndrarums IF38:11+17:2712:02
18Carl PernetunHässleholms OK38:12+17:2812:03
19Noah PernetunHässleholms OK39:14+18:3012:22
20Adam JohanssonSkåneslättens OL39:26+18:4212:26
21Oscar RagnarssonHjärnarps GH OL40:50+20:0612:52
22Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK41:43+20:5913:09
23Atle RystedtLunds OK43:14+22:3013:38
24Simon LydinOK Kontinent45:05+24:2114:13
25Stellan GradinAndrarums IF45:08+24:2414:14
26Olle HugosonÖrkelljunga FK45:58+25:1414:30
27André WesterHjärnarps GH OL48:06+27:2215:10
28David MorénHjärnarps GH OL49:47+29:0315:42
29Gustav FribergHelsingborgs SOK55:29+34:4517:30
30Victor EricssonHelsingborgs SOK59:28+38:4418:45
Robin CarlstedtHjärnarps GH OLej godkänd
Erik NilssonOK Pan-Kristianstadej start

D12 Kort

2 500 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL35:0314:01
2Johanna RagnarssonHjärnarps GH OL38:08+3:0515:15
3Erica PedersenÖrkelljunga FK40:48+5:4516:19
4Alva SvenssonFK Åsen52:50+17:4721:08
5Märta HenningssonLunds OK59:26+24:2323:46
Nora LevinFK Åsenej godkänd
Linda RingdahlSkåneslättens OLej godkänd

H12 Kort

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NilssonHärlövs IF35:1614:06
2Jakob TerménLunds OK36:47+1:3114:42
3Olle RosénLunds OK47:41+12:2519:04
4Magnus LundsgaardOK Kontinent1:18:20+43:0431:20
Gustav ÅkessonSkåneslättens OLej godkänd
Isak LevinFK Åsenutgått

D10

2 350 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina ÅsLunds OK18:407:56
2Hanna MorénHjärnarps GH OL22:35+3:559:36
3Sara LjungqvistLunds OK23:53+5:1310:09
4Aprilia CinthioSkåneslättens OL24:54+6:1410:35
5Anna BenattiSkåneslättens OL25:46+7:0610:57
6Tuva SelinFK Göingarna29:57+11:1712:44
7Klara FribergHelsingborgs SOK35:15+16:3515:00
8Johanna OttossonÖrkelljunga FK39:10+20:3016:40
9Ida BenattiSkåneslättens OL49:45+31:0521:10
10Ida HusbySkåneslättens OL58:16+39:3624:47

H10

2 350 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer SelinFK Göingarna15:536:45
2Svante SelinFK Göingarna16:47+0:547:08
3Arvid AlbinssonHjärnarps GH OL26:05+10:1211:05
4Hugo ThoressonAndrarums IF27:01+11:0811:29
5Samuel RasmussenOK Kontinent30:05+14:1212:48
6Tim HjalmarssonHjärnarps GH OL32:09+16:1613:40
7Viktor AhltinMalmö OK33:01+17:0814:02
8Ville EkstrandHässleholms OK33:22+17:2914:11
9Casper TuressonHärlövs IF35:51+19:5815:15
10Olle BorkmarHelsingborgs SOK38:55+23:0216:33
11Isak EdholmÖrkelljunga FK39:06+23:1316:38
12Cazper NilssonAndrarums IF41:28+25:3517:38
13Viggo AhlmAndrarums IF50:31+34:3821:29
14Elias NilssonAndrarums IF54:55+39:0223:22
Villyam JohanssonOK Tyringeej godkänd
Lucas BurströmFK Bokenutgått
Edvin SanderSkåneslättens OLutgått
Jakob BrantestadLunds OKej start
Noah KrikströmHjärnarps GH OLej start

D35

6 220 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida PalmFK Boken47:597:42
2Maria MickelåkerAndrarums IF55:30+7:318:55
3Camilla SelinFK Göingarna1:06:04+18:0510:37
4Charlotte MalmqvistOK Kontinent1:13:40+25:4111:50

H35

8 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan GunnarssonFK Göingarna51:246:07
2Jesper HåkanssonFK Göingarna54:26+3:026:28
3Linus MalmstenMalmö OK1:01:43+10:197:20
4Johan SanderSkåneslättens OL1:03:20+11:567:32
5Einar MikkelsenOK Älme1:03:31+12:077:33
6Magnus EmilssonFK Åsen1:05:27+14:037:47

D40

4 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Camilla SvenssonÖrkelljunga FK42:138:35
2Linda WesterlundFrosta OK46:45+4:329:31
3Catarina HardenFK Boken47:25+5:129:39
4Malin LeijonHärlövs IF48:07+5:549:47
5Christina OlssonSkåneslättens OL49:24+7:1110:03
6Carina Thynell LindelöwHärlövs IF50:26+8:1310:16
7Marie NilssonHärlövs IF56:33+14:2011:31
8Kajsa BenattiSkåneslättens OL58:31+16:1811:55
9Maria TuressonHärlövs IF1:02:16+20:0312:40
10Josefina BerglundFK Boken1:06:20+24:0713:30
11Jenny LindblomMalmö OK1:16:48+34:3515:38

H40

7 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Heide PerssonAndrarums IF45:146:01
2Henrik ModigOK Pan-Kristianstad47:01+1:476:16
3Håkan PalmFK Boken47:11+1:576:17
4Mikael PihlOK Pan-Kristianstad50:00+4:466:40
5Per-Olof AnderssonOK Tyringe53:31+8:177:08
6Magnus WihlborgOK Gynge57:06+11:527:36
7Magnus RydlundHässleholms OK1:00:43+15:298:05
8Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:01:08+15:548:09
9Urban SchmidtOK Kontinent1:01:56+16:428:15
10Patrik IngelströmOK Gynge1:02:32+17:188:20
11David EkstrandHässleholms OK1:02:47+17:338:22
12Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:02:52+17:388:22
13Nils HelmerssonHässleholms OK1:05:32+20:188:44
14Magnus JonassonMalmö OK1:13:25+28:119:47
15Per PalmqvistOK Kontinent1:15:38+30:2410:05
16Jonas HjalmarssonHjärnarps GH OL1:17:23+32:0910:19
17Björn MöllerOK Kontinent1:22:09+36:5510:57
18Henrik LindblomMalmö OK1:32:28+47:1412:19
Pär FridsellOK Pan-Kristianstadutgått

D45

4 740 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanne FoghOK Sorø39:048:14
2Carina RydlundHässleholms OK39:54+0:508:25
3Ingela ThoressonAndrarums IF40:21+1:178:30
4Helena KristianssonHässleholms OK46:08+7:049:43
5Helena SvenssonFK Boken56:23+17:1911:53
6Susanne KarlssonHärlövs IF57:07+18:0312:02
7Anna ReimerTormestorps IF1:06:20+27:1613:59
Kerstin JensenSkåneslättens OLej start
Josefine AlbinssonOK Skogsfalkenej start

H45

6 260 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonFK Göingarna39:166:16
2Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad41:10+1:546:34
3Anders SelinFK Göingarna41:55+2:396:41
4Magnus LarsenFK Boken42:49+3:336:50
5Niklas EdvardssonHästveda OK44:21+5:057:05
6Mattias JohanssonAndrarums IF45:06+5:507:12
7Thomas LåstbomHärlövs IF45:37+6:217:17
8Harald PerssonAndrarums IF46:25+7:097:24
9Magnus TenghagenHärlövs IF46:53+7:377:29
10Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad47:01+7:457:30
11Björn CarlssonSkåneslättens OL50:19+11:038:02
12Jonas HöstHjärnarps GH OL52:01+12:458:18
13Johan BökmanHelsingborgs SOK53:21+14:058:31
14Johan JensenSkåneslättens OL54:21+15:058:40
15Mats OrrhedeHelsingborgs SOK56:37+17:219:02
16Olof BarrSkåneslättens OL59:54+20:389:34
17Henrik WeidenSkåneslättens OL1:00:31+21:159:40
18Roland StrandFK Åsen1:23:15+43:5913:17
Per RudqvistHelsingborgs SOKej godkänd
Ulf JungstrandOK Skogsfalkenej start

D50

3 820 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK36:499:38
2Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK37:26+0:379:47
3Christel OlssonFK Åsen39:33+2:4410:21
4Lotta BerntssonSkåneslättens OL40:35+3:4610:37
5Anette ThoressonAndrarums IF45:57+9:0812:01
6Gunilla PerssonMalmö OK48:37+11:4812:43
7Wiveka ErnstssonFK Göingarna49:51+13:0213:02

H50

6 220 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan PålssonSkåneslättens OL38:476:14
2Johan RisbergTormestorps IF41:58+3:116:44
3Bengt OlssonEslövs FK43:27+4:406:59
4Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL45:01+6:147:14
5Håkan CarlssonSkåneslättens OL45:30+6:437:18
6Tommy BäckOK Kullingshof48:59+10:127:52
7Per GerdleHalmstad OK52:00+13:138:21
8Stefan DahlHelsingborgs SOK55:20+16:338:53
9Ulf LinderfalkSkåneslättens OL55:27+16:408:54
10Stefan ReimerTormestorps IF56:05+17:189:00
11Magnus OlssonHjärnarps GH OL56:54+18:079:08
12Erland PeterssonHelsingborgs SOK58:12+19:259:21
13Lars ErikssonHjärnarps GH OL1:01:29+22:429:53
14Jan JohanssonSkåneslättens OL1:04:09+25:2210:18
15Håkan JönssonOK Kontinent1:06:00+27:1310:36
16Jan GradinAndrarums IF1:09:18+30:3111:08

D55

3 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ewa RoosHelsingborgs SOK35:589:24
2Anna Thorell JönssonOK Kontinent37:41+1:439:51
3Inger FrickFK Göingarna50:23+14:2513:11
4Siri KlausenBallerup OK51:28+15:3013:28
5Yvonne AnderssonHässleholms OK51:53+15:5513:34

H55

5 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jørgen SkaarupBallerup OK47:508:16
2Benjamin ViebkeMalmö OK55:00+7:109:30
3Bruno StubPI-København1:00:55+13:0510:32
4Stefan NilssonOK Kontinent1:32:27+44:3715:59
Leif LindauOK Torfinnej start

D60

3 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva TykessonRävetofta OK35:4210:01
2Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad43:00+7:1812:04
3Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared50:07+14:2514:04
4Siv LarssonVäxjö AIS56:55+21:1315:59

H60

5 040 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Inge SvenssonHässleholms OK39:277:49
2Yngve ErnstssonFK Göingarna42:58+3:318:31
3Stellan MartinssonOK Tyringe44:56+5:298:54
4Anders RunanderTrosabygdens OK52:27+13:0010:24
5Kim FolanderOK Sorø54:04+14:3710:43
6Roland DahlmanMalmö OK57:23+17:5611:23
7Roger BergvikVäxjö OK58:57+19:3011:41
Holger SigboOK Kompassenej start
Christer LjungdahlHjärnarps GH OLej start

D65

3 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK40:2611:21
2Inger GlansOK Torfinn41:51+1:2511:45
3Karin PerssonOK Tyringe45:03+4:3712:39
4Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK45:09+4:4312:40
5Ulla HåkanssonOK Gynge48:26+8:0013:36
6Karin BengtssonOK Kompassen1:01:26+21:0017:15
7Britt BülowMalmö OK1:06:59+26:3318:48
8Margareta HeldFK Åsen1:26:56+46:3024:25
Barbro MartinssonOK Tyringeej godkänd
Karin LarssonOK Kompassenej start

H65

4 750 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SandgrenFrosta OK36:127:37
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared38:03+1:518:00
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL41:27+5:158:43
4Åke PerssonHjärnarps GH OL44:18+8:069:19
5Lars PerssonOK Kompassen44:21+8:099:20
6Erland MartinssonOK Tyringe44:29+8:179:21
7Karsten RichardtKøge OK44:50+8:389:26
8Håkan NilssonMalmö OK47:13+11:019:56
9Sven-Eric ErikssonHelsingborgs SOK48:02+11:5010:06
10Agne BengtssonOK Kompassen48:09+11:5710:08
11Stig JohanssonBredaryds SOK48:10+11:5810:08
12Jan JönssonMalmö OK48:21+12:0910:10
13Kent R NilssonAndrarums IF49:34+13:2210:26
14Stig JohanssonHelsingborgs SOK49:50+13:3810:29
15Jan PerssonYstads OK52:05+15:5310:57
16Leif AlfredssonVäxjö AIS52:18+16:0611:00
17Sven Erik JönssonOK Tyringe53:30+17:1811:15
18Lennart MartinssonOK Tyringe53:56+17:4411:21
19Leif KarlssonFrosta OK56:18+20:0611:51
20Gert OlssonSkåneslättens OL56:38+20:2611:55
21Mats HåkanssonMalmö OK57:15+21:0312:03
22Sven-Olof LarssonVäxjö AIS57:38+21:2612:08
23Sven Erik FrickFK Göingarna59:36+23:2412:32
24Claes-Göran GrenMalmö OK1:01:54+25:4213:01
25Kaare HanssonMalmö OK1:03:03+26:5113:16
26Nils-Erik BondessonFrosta OK1:06:30+30:1814:00
27Tommy HeldFK Åsen1:10:01+33:4914:44
28Sven-Erik PerssonFrosta OK1:11:16+35:0415:00
Rolf GustafssonHelsingborgs SOKej start

D70

3 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gull SvenssonTockarps IK41:0312:49
2Ann-Charlotte JensenHässleholms OK42:41+1:3813:20
3Margareta HaraldssonSigtuna OK44:56+3:5314:02
4Birgit PalmFK Boken47:33+6:3014:51
5Kerstin NilssonOK Gynge47:51+6:4814:57
6Gunilla GrönbladHärlövs IF48:05+7:0215:01
7Astrid JohannessonHelsingborgs SOK55:32+14:2917:21
8Marianne CarlssonSkåneslättens OL55:47+14:4417:25
9Karin JakobssonEslövs FK57:30+16:2717:58
10Lena PehrssonOK Silva59:23+18:2018:33
11Brita DahlbergHässleholms OK1:06:24+25:2120:45

H70

4 160 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo OlofssonHästveda OK37:188:57
2Per-Olof FernbergIS Skanne40:42+3:249:47
3Kent JohanssonÖrkelljunga FK41:38+4:2010:00
4Roland OffrellFrosta OK42:37+5:1910:14
5Ingvar PerssonFK Åsen42:46+5:2810:16
6Kjell DahlmanTormestorps IF45:15+7:5710:52
7Jan FlansbjerKinnaströms SK48:29+11:1111:39
8Erling LarssonHässleholms OK51:00+13:4212:15
9Macke SelanderHelsingborgs SOK51:23+14:0512:21
10Håkan JonssonOK Silva51:52+14:3412:28
11Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL58:09+20:5113:58
12Verner LönnquistHärlövs IF59:36+22:1814:19
13Bertil OlofssonAndrarums IF1:03:52+26:3415:21
14Benny JohanssonMalmö OK1:09:03+31:4516:35
Bo BülowMalmö OKej godkänd
Christer GrönbladHärlövs IFutgått
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstadej start
Nils-Eric EricsonFK Åsenej start

D75

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin LexellOK Torfinn55:3017:20

H75

3 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ernie BroströmHalmstad OK34:599:49
2Anders CarlssonSkåneslättens OL38:17+3:1810:45
3Arne GustafssonMalmö OK38:41+3:4210:51
4Bo SvenssonTockarps IK39:39+4:4011:08
5Nils-Åke NilssonHärlövs IF42:13+7:1411:51
6Bengt I NilssonFrosta OK43:21+8:2212:10
7Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad46:56+11:5713:11
8Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad48:19+13:2013:34
9Allan SunnergrenHjärnarps GH OL51:24+16:2514:26
10Håkan BrostMalmö OK51:47+16:4814:32
11Ingemar TuressonMalmö OK55:01+20:0215:27
12Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL57:34+22:3516:10
13Ivar NilssonHässleholms OK58:08+23:0916:19
14Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:01:25+26:2617:15
15Gunnar FribergOK Kompassen1:09:28+34:2919:30
16Einar SjöströmRävetofta OK1:15:16+40:1721:08

D80

2 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun HanssonYstads OK48:3516:45

H80

3 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif ClaessonTormestorps IF40:0412:31
2Bo BengtssonHässleholms OK44:51+4:4714:00
3Owe ÅkessonHärlövs IF59:28+19:2418:35
4Ingvar PeterssonHässleholms OK1:01:32+21:2819:13
5Bengt EdvardssonOK Torfinn1:02:14+22:1019:26
6Leo ÅkessonHärlövs IF1:02:45+22:4119:36
7Curt HjalmarssonHässleholms OK1:11:52+31:4822:27

H85

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF47:0414:42
2Curth SvenssonSkåneslättens OL55:15+8:1117:15
3Rune IsakssonHelsingborgs SOK1:08:51+21:4721:30
4Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:22:06+35:0225:39

Inskolning

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Robin AhlmAndrarums IFfullföljt
Isak GrönlundLunds OKfullföljt
Carl JohanssonOK Tyringefullföljt
Hjalmar LindgårdFK Göingarnafullföljt
Ebba RosénLunds OKfullföljt
Fabian TykessonKlubblösfullföljt

U1H

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton HeldFK Åsen22:28
2Hektor HolmHelsingborgs SOK30:49+8:21
3Leo MalmrosÖrkelljunga FK42:50+20:22
4Valdemar PukeYstads OK44:13+21:45
5Viktor StrandOK Kontinent1:00:53+38:25

U1D

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka LindulfSkåneslättens OL28:36
2Olivia SvenssonFK Åsen33:53+5:17
3Hilda HörnquistFK Åsen36:50+8:14
4Linn ThuressonSkåneslättens OL37:18+8:42
5Frida EmilssonFK Åsen38:16+9:40
6Sara CarlstedtHjärnarps GH OL46:38+18:02
7Linn RystedtLunds OK47:45+19:09
8Klara PalmFK Boken48:01+19:25
9Alexandra OlssonKlubblös1:02:15+33:39
10Olivia BondessonFrosta OK1:19:25+50:49
Meliza NilssonAndrarums IFej start

U2H

17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ThomassonLunds OK29:45
2David NilssonÖrkelljunga FK30:22+0:37
3Albin GranqvistFK Göingarna32:17+2:32
4Lukas PerssonÖrkelljunga FK34:11+4:26
5Viktor WerkströmKlubblös34:21+4:36
6Alvin WigrenLunds OK36:07+6:22
7Gustav GranqvistFK Göingarna36:19+6:34
8Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna36:26+6:41
9Jonathan EdholmÖrkelljunga FK40:18+10:33
10Manfred GustafssonSkåneslättens OL41:24+11:39
11Alfred KjellénHelsingborgs SOK47:52+18:07
11Erik WihlborgOK Gynge47:52+18:07
13Jakob ÅkessonSkåneslättens OL50:08+20:23
14William SteffertOK Tyringe54:46+25:01
15Jakob HåkanssonYstads OK58:19+28:34
16Anton ElmerfjordLunds OK1:08:26+38:41
17Theo GelknerSkåneslättens OL1:30:35+1:00:50

U2D

7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice JohanssonFK Boken35:27
2Elsa TermenLunds OK36:41+1:14
3Rebecca AdlercreutzLunds OK37:23+1:56
4Amalia AnderssonFrosta OK48:31+13:04
5Linnéa BjärbyFrosta OK1:02:49+27:22
6Filippa AnderssonFrosta OK1:02:50+27:23
7Ida HjalmarssonHjärnarps GH OL1:07:12+31:45

Öppen motion 1

2 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante AnderssonAndrarums IF27:2410:57
2Jenny HugcsonÖrkelljunga FK42:19+14:5516:55
3Margareta KillanderHästveda OK43:14+15:5017:17
4Sofie HavängMalmö OK45:37+18:1318:14
5Mona RingdahlSkåneslättens OL49:38+22:1419:51
6Madison MclaughlinÖrkelljunga FK54:14+26:5021:41
7Erik OlssonFrosta OK1:01:28+34:0424:35
8Mats OlssonFrosta OK1:01:31+34:0724:36

Öppen motion 2

3 420 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohanssonLaholms IF OK40:0211:42
2Klaus HolmFK Åsen45:13+5:1113:13
2Maria SllbergFK Åsen45:13+5:1113:13
4Anette AnderssonKlubblös51:31+11:2915:03
5Pernilla ArinderSkåneslättens OL52:54+12:5215:28
6Anna LevinFK Åsen54:31+14:2915:56
7Karolina SvenssonFK Åsen57:57+17:5516:56
8Liselotte StålhandskeSkåneslättens OL1:09:23+29:2120:17
9Carina PerssonAndrarums IF1:13:45+33:4321:33
10Gunnar WessbergHärlövs IF1:24:10+44:0824:36

Öppen motion 3

3 370 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John WesterHjärnarps GH OL41:0012:09
2Göran MagnussonFrosta OK45:00+4:0013:21
3Sara MagnussonFrosta OK45:01+4:0113:21
4Ann-Mari NilssonYstads OK46:23+5:2313:45
5Filip EllmanHässleholms OK46:37+5:3713:49
6Ulf WidemarkYstads OK47:14+6:1414:00
7Magnus KullbergSkåneslättens OL51:51+10:5115:23
8Mikael NilssonFrosta OK52:37+11:3715:36
9Barbro NilssonAndrarums IF52:45+11:4515:39
10Linda KandersFrosta OK53:47+12:4715:57
11Robert LindblomMalmö OK53:51+12:5115:58
12Li-Min SvenssonOK Älme54:40+13:4016:13
13Eva OlssonFrosta OK55:37+14:3716:30
14Elisabeth HåkanssonYstads OK55:52+14:5216:34
15Maria RagnarssonHjärnarps GH OL56:18+15:1816:42
16Claes OlvegårdFK Göingarna56:23+15:2316:43
17Karin LundeqvistFK Åsen56:56+15:5616:53
18Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna57:35+16:3517:05
19Leila EkmanYstads OK58:05+17:0517:14
20Annika ÖstbyMalmö OK1:01:02+20:0218:06
21Kerstin NilssonMalmö OK1:02:48+21:4818:38
22Josephine RauKlubblös1:03:19+22:1918:47
23Therese HavängMalmö OK1:04:09+23:0919:02
24Lilian HärwellEslövs FK1:07:13+26:1319:56
25Alfred WessbergHärlövs IF1:09:16+28:1620:33
26Kerstin JönssonVäxjö AIS1:18:40+37:4023:20
27Helen SidemyrHässleholms OK1:19:16+38:1623:31
Asta NilssonHärlövs IFutgått

Öppen motion 4

5 000 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika JohanssonFK Göingarna41:128:14
2Mathias BjörklundMalmö OK49:49+8:379:57
3Björn ÅkessonSkåneslättens OL57:27+16:1511:29
4Emelie HermanssonMalmö OK1:13:46+32:3414:45
5Andreas LindahlKlubblös1:15:07+33:5515:01
6Anna LindqvistOK Stigen1:21:25+40:1316:17
7Samuel PerssonMalmö OK1:33:54+52:4218:46
8Marcus BengtssonOK Tyringe1:42:07+1:00:5520:25
Kajsa LarssonMalmö OKutgått

Öppen motion 5

3 690 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika BäckOK Kullingshof32:528:54
2Sandra NilssonFK Åsen33:26+0:349:03
3Johanna HärwellEslövs FK35:54+3:029:43
4Erik KandersFrosta OK40:06+7:1410:52
5Johan LindgårdFK Göingarna42:59+10:0711:38
6Fredrik NilssonAndrarums IF43:53+11:0111:53
7Simon JohanssonKlubblös44:04+11:1211:56
8Michael NilssonAndrarums IF46:23+13:3112:34
9Bert OlssonSkåneslättens OL47:47+14:5512:56
10Roger NilssonFK Åsen48:06+15:1413:02
11Tobias LindulfSkåneslättens OL53:26+20:3414:28
12Josefin SällbergFK Åsen54:55+22:0314:52
13Ludvig ZaarLunds OK57:20+24:2815:32
14Christina GöranssonOK Pan-Kristianstad1:00:43+27:5116:27
15Lena DanielssonHärlövs IF1:01:28+28:3616:39
16Andre EkbergFK Åsen1:01:41+28:4916:42
17Lars Åke JeppssonFK Åsen1:01:53+29:0116:46
18Susanne GöranssonFrosta OK1:03:03+30:1117:05
19Hanna NorrestamHelsingborgs SOK1:04:06+31:1417:22
20Niklas GelknerSkåneslättens OL1:04:24+31:3217:27
21Emilia Björk-SvenssonRävetofta OK1:04:30+31:3817:28
22Bengt IvarssonOK Tyringe1:04:46+31:5417:33
23Niklas LagnanderSkåneslättens OL1:05:01+32:0917:37
24Jan WessbergHärlövs IF1:08:35+35:4318:35
25Rolf HaglundÖrkelljunga FK1:12:26+39:3419:37
26Karolin OrrhedeHelsingborgs SOK1:13:12+40:2019:50
27Line LunsgaardOK Kontinent1:16:24+43:3220:42
28Susanne Hagelin/BengtssonOK Tyringe1:16:46+43:5420:48
29Caroline LindulfSkåneslättens OL1:17:24+44:3220:58
30Lotta MorenHjärnarps GH OL1:23:37+50:4522:39
31Jörgen BritseHärlövs IF1:24:58+52:0623:01
32Susan StubPI-København1:26:23+53:3123:24
33Karolina HellfalkSkåneslättens OL1:29:25+56:3324:13
Lars MagnussonOK Torfinnej godkänd
Aina NordströmFK Göingarnautgått
Johan BenattiSkåneslättens OLutgått

Öppen motion 6

6 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SallbergOK Pan-Kristianstad49:188:13
2André NilssonFK Åsen49:22+0:048:13
3Joel SjöströmOK Pan-Kristianstad56:38+7:209:26
4Jan LenningSkåneslättens OL58:27+9:099:44
5Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad1:02:15+12:5710:22
6Mikael SöderströmOK Stigen1:03:07+13:4910:31
7Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:04:32+15:1410:45
8Göran FastOK Pan-Kristianstad1:11:42+22:2411:57
9Anders NilssonMalmö OK1:12:06+22:4812:01
10Evelina BengtssonOK Tyringe1:28:32+39:1414:45
11Hanna ThomassonKlubblös1:30:11+40:5315:01
Johanna BondessonFrosta OKej godkänd

Öppen motion 7

3 330 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Markus NilssonOK Nackhe27:018:06
2Marika HusbySkåneslättens OL31:26+4:259:26
3Göran JohnssonSkåneslättens OL32:42+5:419:49
4Peter HeldFK Åsen35:37+8:3610:41
5Lars DahlHärlövs IF35:43+8:4210:43
6Joel BjerstedtHässleholms OK37:13+10:1211:10
7Morgan BjelkHästveda OK39:01+12:0011:43
8Louise PihlOK Pan-Kristianstad39:30+12:2911:51
9Enar MagnussonIS Skanne40:23+13:2212:07
10Matts AnderssonHässleholms OK41:37+14:3612:29
11John OlanderssonÖrkelljunga FK41:42+14:4112:31
12Ingvar SchönAndrarums IF42:21+15:2012:43
13Lars Göran KillanderHästveda OK42:35+15:3412:47
14Maritha SchönAndrarums IF43:01+16:0012:55
15Maria LenningSkåneslättens OL44:03+17:0213:13
16Lennart StenssonHelsingborgs SOK44:55+17:5413:29
17Lars LindebergSkåneslättens OL45:06+18:0513:32
18Peter RuskOK Kontinent45:33+18:3213:40
19Sven TörnqvistTormestorps IF45:36+18:3513:41
20Björn NordströmHässleholms OK45:47+18:4613:44
21Lennart SvenssonRävetofta OK47:32+20:3114:16
22Krister LindbergMalmö OK48:34+21:3314:35
23Anette BjelkHästveda OK49:39+22:3814:54
24Helen NilssonHärlövs IF49:55+22:5414:59
25Roland ErikssonHästveda OK50:48+23:4715:15
26Torgny ÅstedtHärlövs IF51:11+24:1015:22
27Nils MårtenssonAndrarums IF52:11+25:1015:40
28Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL52:28+25:2715:45
29Marie SvenssonFK Åsen52:53+25:5215:52
30Katarina FastOK Pan-Kristianstad52:59+25:5815:54
31Eleonore BjerrstedtHässleholms OK53:24+26:2316:02
32Bibzi PerssonHässleholms OK53:35+26:3416:05
33Bengt LarssonYstads OK54:42+27:4116:25
34Magnus CinthioSkåneslättens OL56:26+29:2516:56
35Ruben EdvardssonHästveda OK58:38+31:3717:36
36Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad1:00:05+33:0418:02
37Barbro NorrestamHelsingborgs SOK1:00:19+33:1818:06
38Lisbeth LindebergMalmö OK1:00:32+33:3118:10
39Stefan RosénHästveda OK1:00:39+33:3818:12
40Jennie RosenHästveda OK1:01:23+34:2218:26
41Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:01:58+34:5718:36
42Marie AlinssonHjärnarps GH OL1:05:22+38:2119:37
43Mats RosénHästveda OK1:07:34+40:3320:17
44Marianne Eghorn-OffrellFrosta OK1:09:40+42:3920:55
45Linda SandellOK Kontinent1:10:22+43:2121:07
46Karin MalmgremHjärnarps GH OL1:10:29+43:2821:09
47Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:12:25+45:2421:44
48Göran SegerFK Boken1:15:38+48:3722:42
49Lennart MånssonSkåneslättens OL1:18:02+51:0123:26
50Christian ErurthOK Pan-Kristianstad2:33:15+2:06:1446:01
Burne NilssonOK Torfinnej godkänd
Göran JohanssonOK Tyringeej godkänd

Öppen motion 8

4 950 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus GustavssonOK Kontinent36:397:24
2Felix AlnervikHelsingborgs SOK37:38+0:597:36
3Magnus WallenborgOK Kontinent39:49+3:108:02
4Magnus ThuressonSkåneslättens OL40:02+3:238:05
5Thomas FrickFK Göingarna40:17+3:388:08
6Dan JohanssonFK Boken41:16+4:378:20
7Roger AnderssonAndrarums IF41:22+4:438:21
8Pär EricssonHelsingborgs SOK42:24+5:458:33
9Mattias WesterFK Vittus44:13+7:348:55
10Daniel NilssonHästveda OK44:30+7:518:59
11Ellen ReimerTormestorps IF45:00+8:219:05
11Niclas DelinFK Göingarna45:00+8:219:05
13Andreas EkbladFrosta OK46:10+9:319:19
14Anders ÅbergSkåneslättens OL46:47+10:089:27
15Björn CarlstedtHjärnarps GH OL47:00+10:219:29
16Tomas RosénHästveda OK47:04+10:259:30
17Sören AnderssonFK Boken47:20+10:419:33
18Peter RasmussenOK Kontinent47:23+10:449:34
19Louise JohanssonFK Vittus47:32+10:539:36
20Göran LassingFrosta OK48:31+11:529:48
21Axel MatssonHjärnarps GH OL48:41+12:029:50
22Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad48:54+12:159:52
23Mats JonssonSkåneslättens OL50:08+13:2910:07
24Niklas WelanderÖrkelljunga FK50:17+13:3810:09
25Håkan ErikssonHästveda OK50:51+14:1210:16
26Johan RosénSkåneslättens OL51:41+15:0210:26
27Anna WikströmHästveda OK52:00+15:2110:30
28Kjell-Erik StåhlOK Pan-Kristianstad52:19+15:4010:34
29Emma HolgerssonMalmö OK52:22+15:4310:34
30Oscar GrönvallHelsingborgs SOK56:01+19:2211:18
31Martin LindmarkGöteborg-Majorna OK56:22+19:4311:23
32Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad58:06+21:2711:44
33Anders HellrupKlubblös58:42+22:0311:51
34Petter ÖstbergSkåneslättens OL58:49+22:1011:52
35Lennart MorénHjärnarps GH OL1:00:04+23:2512:08
36Åsa JentschMalmö OK1:03:14+26:3512:46
37Mattis ErnstssonFK Göingarna1:04:17+27:3812:59
38Kjell WilhelmssonAndrarums IF1:05:56+29:1713:19
39Anders WesterlundFK Boken1:06:38+29:5913:27
40Annie LennartssonSkåneslättens OL1:08:18+31:3913:47
41Claus MikkelsenKlubblös1:13:12+36:3314:47
42Bengt-Åke NilssonOK Torfinn1:15:15+38:3615:12
43Monika LydinOK Kontinent1:16:22+39:4315:25
44Stein ØstbyMalmö OK1:20:38+43:5916:17
45Alexander BjärbyFrosta OK1:56:46+1:20:0723:35
46Anna BjärbyFrosta OK1:56:48+1:20:0923:35
Lars JohanssonMalmö OKej godkänd
Andreas JentschMalmö OKutgått

Öppen motion 9

8 120 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael KristenssonLeksands OK42:515:16
2Niklas NilssonHärlövs IF54:12+11:216:40
3Hampus AnderssonOK Pan-Kristianstad57:33+14:427:05
4Anders LundborgKlubblös1:04:10+21:197:54
5Martin JönssonSkåneslättens OL1:09:06+26:158:30
6Bo-Arne OlssonEslövs FK1:09:35+26:448:34
7Hans PerssonAndrarums IF1:13:19+30:289:01
8André BjärbyFrosta OK1:13:49+30:589:05
9Willie OhlssonRävetofta OK1:13:57+31:069:06
10Alf-Erik RagnarssonHjärnarps GH OL1:27:18+44:2710:45
11Johan BondessonFrosta OK1:32:34+49:4311:23

Öppen motion 12

1 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Freja TufvessonFrosta OK17:3210:18
2Linnea LindulfOK Silva17:54+0:2210:31
3Felicia AxelssonHärlövs IF21:06+3:3412:24
4Axel TufvessonFrosta OK21:13+3:4112:28
5Ellen WigrenLunds OK23:59+6:2714:06
6Viggo TunestålAndrarums IF24:58+7:2614:41
7Alfred OlssonLunds OK27:50+10:1816:22
8Elliot RosénHästveda OK28:05+10:3316:31
9Ebba RosenHästveda OK28:11+10:3916:34
10Stellan KandersFrosta OK37:42+20:1022:10
11Hjalmar HärewellEslövs FK46:17+28:4527:13
12August HärwellEslövs FK46:22+28:5027:16

Öppen motion 10

4 950 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela EkelövSkåneslättens OL45:429:13
2Jörgen KarlssonHärlövs IF55:27+9:4511:12
3Mats HolgerssonKlubblös1:14:13+28:3114:59
4Kerstin HolgerssonKlubblös1:38:42+53:0019:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser