Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Sommar-3-kvällars, etapp 2, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Sommar-3-kvällars
Arrangörsorganisation: Andrarums IF
Datum: måndag 6 juli 2015 - onsdag 8 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, medelEtapp 2, medel (totalt)Etapp 3, medelEtapp 3, medel (totalt)

D21

4 180 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie EngOK Pan-Kristianstad29:046:57
2Elina SvilpeOK Orion29:43+0:397:06
3Louise LundgrenVäxjö OK31:25+2:217:30
4Jessica NilssonOK Tyr31:58+2:547:38
5Ebba EkmanOK Tyr32:10+3:067:41
6Lina LarssonVänersborgs SK32:17+3:137:43
7Caroline LindelöwHärlövs IF33:14+4:107:57
8Sara AnderssonVäxjö OK35:43+6:398:32
9Karin HagwallLunds OK36:05+7:018:37
10Lotta FalkGöteborg-Majorna OK37:24+8:208:56
11Sara JonssonOK Orion38:18+9:149:09
12Hanna ModinLunds OK38:57+9:539:19
13Camilla NilssonOK Torfinn39:52+10:489:32
14Sandra NilssonFK Åsen40:07+11:039:35
15Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad40:22+11:189:39
16Tove LagerbergOK Södertörn44:19+15:1510:36
17Christina OlssonSkåneslättens OL48:45+19:4111:39
18Elin NordahlSimrishamns OK50:32+21:2812:05
19Marie SvenssonFK Åsen58:20+29:1613:57
20Anneleen AertsTrol Belgium1:30:10+1:01:0621:34
Emma BergmanGöteborg-Majorna OKej start

H21

5 990 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns SandgrenOK Orion34:055:41
2Jonathan GunnarssonMalmö OK35:33+1:285:56
3Guy SaboOK Orion36:02+1:576:00
4Philip PerssonOK Orion36:53+2:486:09
5Daniel LarssonVänersborgs SK38:26+4:216:24
6Hugo MattssonSkåneslättens OL38:34+4:296:26
7Christoffer SchönningJärfälla OK38:37+4:326:26
8Anders HultgrenSundsvalls OK39:47+5:426:38
9Felix PerssonOK Skogsfalken41:20+7:156:54
10Martin WendtLunds OK41:22+7:176:54
11Jakob SegerslättSkåneslättens OL42:05+8:007:01
12Joel KristianssonSkåneslättens OL43:08+9:037:12
13Niklas NilssonHärlövs IF43:32+9:277:16
14Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK43:33+9:287:16
15Richard EngOK Pan-Kristianstad44:25+10:207:24
16Adriaan PelckmansTrol Belgium47:01+12:567:50
17Christopher LindqvistIFK Enskede47:49+13:447:58
18Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK51:35+17:308:36
19Johan GustafsonLunds OK55:17+21:129:13
20Björn KarlssonOK Denseln57:21+23:169:34
21Klas NilssonOL Norska1:07:32+33:2711:16
Göran von RosenMalmö OKej godkänd
David SällbergOK Pan-Kristianstadej godkänd
Jonas HjertFalköpings AIK OKej start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKej start
Stefan NilssonLunds OKej start
Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstadej start
Andreas SchönningJärfälla OKej start
Anders HeydenLunds OKej start

D20

3 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara HolmgårdKils OK51:2313:50

H20

3 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel KempffHässleholms OK38:3410:08

H18

3 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JohannessonRonneby OK19:335:08
2Lukas LundgrenVäxjö OK21:02+1:295:32
3Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK22:32+2:595:55
4Simon RuneforsVäxjö OK23:50+4:176:16
5Samuel GiselssonRonneby OK1:00:30+40:5715:55
David GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start

D16

3 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elsa HolmgårdKils OK26:267:25
2Emmy HelmerssonHässleholms OK29:47+3:218:21
3Elinor DelinOK Pan-Kristianstad29:58+3:328:25
4Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad30:52+4:268:40
5Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK31:22+4:568:48
6Sofia BengtssonSundbybergs IK32:16+5:509:03
7Tova HermodssonLunds OK32:51+6:259:13
8Tine DalgaardKolding OK33:49+7:239:29
9Erica HenrikssonSimrishamns OK37:07+10:4110:25
10Linn LindblomMalmö OK39:41+13:1511:08
11Emelie FeursteinTormestorps IF40:02+13:3611:14
12Miho YamazakiWeston Emus49:31+23:0513:54
13Sanna TolonenOK Amne53:11+26:4514:56
13Elin DjupsjöOskarströms OK53:11+26:4514:56

H16

3 690 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsVäxjö OK23:566:29
2Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK24:58+1:026:45
3Allan HedbergLunds OK25:57+2:017:01
4Erik VinbladLunds OK27:01+3:057:19
5Felix FalkGöteborg-Majorna OK27:41+3:457:30
6Ludvig HallabroHässleholms OK27:48+3:527:32
7Jakob NilssonYstads OK1:06:49+42:5318:06

D14

3 030 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JohannessonRonneby OK22:197:21
2Lovisa WeidenSkåneslättens OL22:33+0:147:26
3Alicia LundgrenVäxjö OK22:37+0:187:27
4Emma LingJönköpings OK22:45+0:267:30
5Rebecca HardenFK Boken23:19+1:007:41
6Klara AnderssonOK Orion23:26+1:077:44
7Johanna FranssonJönköpings OK26:07+3:488:37
8Hanna RingRonneby OK26:08+3:498:37
9Elsa EricssonFK Friskus-Varberg31:00+8:4110:13
10Nellie NilssonOK Orion31:51+9:3210:30
11Agnes LindblomMalmö OK31:54+9:3510:31
12Lisa FalkGöteborg-Majorna OK34:32+12:1311:23
13Clara DahlHärlövs IF46:12+23:5315:14
14Sofia TolonenOK Amne46:25+24:0615:19
Kajsa HeydenLunds OKej start

H14

3 150 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven WeyOLG Goldau21:196:46
2Noel BraunVäxjö OK22:13+0:547:03
3Simon GiselssonRonneby OK22:55+1:367:16
4Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad23:13+1:547:22
5Linus BoströmOK Alehof24:56+3:377:54
6Florin WeyOLG Goldau25:21+4:028:02
7Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK28:43+7:249:06
8Isak OlssonStigsökarna29:06+7:479:14
9Johan VinbladLunds OK30:54+9:359:48
10Tim SandgrenBromma-Vällingby SOK31:21+10:029:57
11Adam LindblomMalmö OK33:17+11:5810:33
12Povel HedbergLunds OK34:43+13:2411:01
13Herman AlbinssonOK Skogsfalken35:05+13:4611:08
14Melvin NilssonHärlövs IF36:05+14:4611:27
15Marcus RagnarssonMarkbygdens OK38:23+17:0412:11
16Isak LagnanderSkåneslättens OL50:41+29:2216:05

D14 Kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martina BraunVäxjö OK29:5511:58
2Matilda RylanderSkåneslättens OL33:53+3:5813:33

H14 Kort

2 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin KvillengFinspångs SOK27:5211:08
2Henrik HallbergFalköpings AIK OK50:27+22:3520:10

D12

2 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella SöderbergOK Skogsfalken24:129:40
2Cecilia UhlemannKolding OK24:57+0:459:58
3Hanna LarssonYstads OK28:29+4:1711:23
4Vilma EngströmOK Orion29:13+5:0111:41
5Frida MattssonOK Kullingshof35:14+11:0214:05

H12

2 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loke HedbergLunds OK15:556:22
2Hugo EricssonVäxjö OK16:49+0:546:43
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:38+1:437:03
4Albin WeidenSkåneslättens OL18:05+2:107:14
5Erik LingJönköpings OK18:26+2:317:22
6Ivar HelmerssonHässleholms OK19:15+3:207:42
7Linus VernströmRonneby OK19:29+3:347:47
8Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad20:02+4:078:00
9Hugo LarssonOK Dacke21:25+5:308:34
10Timon WeyOLG Goldau23:00+7:059:12
11Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK25:50+9:5510:20
12Simon BjörckTormestorps IF26:16+10:2110:30
13Wilhelm BergmanTullinge SK31:47+15:5212:42
14Jens DalgaardKolding OK34:13+18:1813:41
15David OlanderLunds OK37:46+21:5115:06
16Lucas BoströmOK Alehof44:34+28:3917:49
Oskar ErikssonRonneby OKej godkänd

D12 Kort

2 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronika KvillengFinspångs SOK20:229:15

H12 Kort

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GunnarssonOK Lindéna21:019:33
2Johan Wall JungbjerGöteborgs SK22:27+1:2610:12

D10

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sandra LingJönköpings OK12:495:49
2Emma LarssonOK Dacke13:35+0:466:10
3Anna BenattiSkåneslättens OL15:18+2:296:57
4Lovisa LindqvistIFK Enskede15:46+2:577:10
5Ida BenattiSkåneslättens OL15:58+3:097:15
6Lina ÅsLunds OK16:29+3:407:29
7Filippa BraunVäxjö OK17:51+5:028:06
8Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK19:27+6:388:50
9Lilly JohnssonOK Gynge54:21+41:3224:42

H10

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niels DalgaardKolding OK11:175:07
2Emil AlbinssonOK Skogsfalken12:49+1:325:49
3Loris WeyOLG Goldau13:40+2:236:12
4Hannes LindqvistIFK Enskede15:13+3:566:54
5Casper GunnarssonOK Lindéna15:20+4:036:58
6Wille VernströmRonneby OK16:56+5:397:41
7Isak HolmgårdKils OK17:02+5:457:44
8Emil LingJönköpings OK18:47+7:308:32
9Arvid ErikssonRonneby OK24:54+13:3711:19
Emil RingRonneby OKej godkänd
Christian UhlemannKolding OKej godkänd

D35

3 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad29:538:05
2Johanna HärwellEslövs FK30:45+0:528:20
3Eva GustafssonFalkenbergs OK32:00+2:078:40
4Liselotte KlemmingKalmar OK37:14+7:2110:05
5Susanne MaibachOL Norska52:14+22:2114:09

H35

4 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas NilssonEslövs FK33:436:51
2Magnus HärwellEslövs FK34:13+0:306:57
3Mårten MellbyJönköpings OK39:51+6:088:05
4Mattias EngströmOK Orion40:08+6:258:09
5Petter AnderssonVäxjö OK51:46+18:0310:31

D40

3 560 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda LarssonOK Dacke28:067:53
2Erika BjörckTormestorps IF31:17+3:118:47
3Maria BraunVäxjö OK33:17+5:119:20
4Sylvia KarlssonOK Lindéna33:25+5:199:23
4Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK33:25+5:199:23
6Carina Thynell LindelöwHärlövs IF33:53+5:479:31
7Catarina HardenFK Boken34:15+6:099:37
8Susanne KarlssonOK Denseln34:18+6:129:38
9Linda WesterlundFrosta OK35:20+7:149:55
10Jenny VinbladLunds OK36:13+8:0710:10
11Ingela AnderssonOK Orion37:35+9:2910:33
12Lotte HenrikssonSimrishamns OK38:13+10:0710:44
13Josefin LindqvistIFK Enskede39:17+11:1111:02
14Camilla DalgaardKolding OK39:27+11:2111:04
15Maria HelmerssonHässleholms OK41:43+13:3711:43
16Maria TuressonHärlövs IF42:26+14:2011:55
17Jenny LindblomMalmö OK47:10+19:0413:14
18Kajsa BenattiSkåneslättens OL47:59+19:5313:28

H40

4 440 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar ErikssonRonneby OK27:206:09
2Magnus LarssonOK Dacke27:25+0:056:10
3Anders DalgaardKolding OK29:35+2:156:39
4Henrik UhlemannKolding OK31:42+4:227:08
5Ola SöderbergOK Skogsfalken32:15+4:557:15
6Jens SörvikADOL (Asociación Deportiva de Orientación Lince)35:04+7:447:53
7Ola MarkholmSkåneslättens OL38:05+10:458:34
8Mika TolonenOK Amne38:16+10:568:37
9Johan HanssonOK Löftan38:59+11:398:46
10Kent LindbladKalmar OK39:32+12:128:54
11Peter SunnegårdhRonneby OK45:33+18:1310:15
12Henrik LindblomMalmö OK1:11:42+44:2216:08
Nils HelmerssonHässleholms OKej godkänd
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej start

D45

3 530 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna26:507:36
2Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad27:20+0:307:44
3Josefine AlbinssonOK Skogsfalken28:48+1:588:09
4Jeanette SigenstamMarkbygdens OK31:17+4:278:51
5Carina Jönsson LindholmHärlövs IF33:59+7:099:37
6Susanne LundgrenVäxjö OK34:23+7:339:44
7Elisabeth DanielssonVimmerby OK34:43+7:539:50
8Malin WeidenSkåneslättens OL35:02+8:129:55
9Margareta RylanderSkåneslättens OL36:37+9:4710:22
10Eva EngmanOK Denseln37:34+10:4410:38
11Helena KristianssonHässleholms OK38:13+11:2310:49
12Susanne KarlssonHärlövs IF40:44+13:5411:32
13Anna HagströmFalkenbergs OK45:10+18:2012:47
14Christina JohnssonOK Gynge49:52+23:0214:07
15Susanne JohannessonRonneby OK50:32+23:4214:18

H45

4 290 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna25:466:00
2Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK27:29+1:436:24
3Magnus EricssonVäxjö OK29:25+3:396:51
4Malte LennerstedtLunds OK30:30+4:447:06
5Simon SandgrenBromma-Vällingby SOK30:38+4:527:08
6Bo HallbergFalköpings AIK OK30:56+5:107:12
7Fredrik HugossonLunds OK31:05+5:197:14
8Jesper LagerbergOK Södertörn31:13+5:277:16
9Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad32:02+6:167:28
10Fredrik AskMarkbygdens OK33:05+7:197:42
11Stefan GunnarssonOK Lindéna34:13+8:277:58
12Fredrik EngmanOK Denseln34:30+8:448:02
13Thomas UhlemannKolding OK35:02+9:168:09
14Anders NilssonOK Orion35:41+9:558:19
15Kenneth NilssonYstads OK36:45+10:598:33
16Thomas WeyOLG Goldau37:01+11:158:37
17Peter BraunVäxjö OK37:23+11:378:42
18Lars DahlHärlövs IF37:56+12:108:50
19Rickard DanielssonVimmerby OK39:01+13:159:05
20Anders MalmqvistMotala AIF OL44:20+18:3410:20
21Patrik FalkGöteborg-Majorna OK44:38+18:5210:24
22Peter HagströmFalkenbergs OK48:51+23:0511:23
23Thomas JohannessonRonneby OK50:57+25:1111:52
24Henrik WeidenSkåneslättens OL1:03:46+38:0014:51
25Peter FranssonJönköpings OK1:16:23+50:3717:48
Anders LingJönköpings OKej start

D50

3 340 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara Snogerup LinseLunds OK22:066:37
2Britta SahlinVänersborgs SK26:49+4:438:01
3Ingela AnderssonLunds OK30:19+8:139:04
4Christel OlssonFK Åsen30:32+8:269:08
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK31:25+9:199:24
6Lena CarlssonSävedalens AIK31:44+9:389:30
7Anette LantzOK Österåker32:45+10:399:48
8Gunilla GustafssonOK Orion33:06+11:009:54
9Nina BejbomUddevalla OK36:40+14:3410:58
10Lena PeterssonOK Alehof38:34+16:2811:32
11Carina GöranssonYstads OK48:40+26:3414:34
12Leila EkmanYstads OK50:46+28:4015:11

H50

3 860 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Glen HåkanssonVäxjö OK24:496:25
2Peter HedbergLunds OK26:34+1:456:52
3Mats AnderssonOK Orion27:42+2:537:10
4Lars HolmgårdKils OK27:54+3:057:13
5Lars HallabroHässleholms OK29:18+4:297:35
6Anders BengtssonSundbybergs IK29:41+4:527:41
7Jonas KarlssonOK Tylöskog31:53+7:048:15
8Ola AndertoftMarkaryds FK32:20+7:318:22
9Anders PetterssonVästerviks OK37:15+12:269:39
10Anders NilssonHässleholms OK37:43+12:549:46
11Ulf WidemarkYstads OK49:38+24:4912:51
Roger DjupsjöOskarströms OKej godkänd
Göran MånssonOK Dackeej start
Bengt OlssonEslövs FKej start

D55

3 120 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela EkelövSkåneslättens OL24:207:47
2Ingrid LarssonFK Göingarna27:20+3:008:45
3Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK27:26+3:068:47
4Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad27:38+3:188:51
5Monica HenrikssonEksjö SOK29:13+4:539:21
6Ewa RoosHelsingborgs SOK29:14+4:549:22
7Karin AnderssonSkåneslättens OL29:54+5:349:35
8Kristina JohanssonKalmar OK30:16+5:569:42
9Agneta ErforsOK Torfinn31:19+6:5910:02
10Christina SegerslättSkåneslättens OL37:26+13:0611:59
11Monika NilssonOK Alehof39:29+15:0912:39
12Ylva GefvertOK P441:05+16:4513:10
13Eva WildmarkFK Boken41:46+17:2613:23
14Susanne NilssonFrosta OK46:53+22:3315:01
15Marie HeinrupTullinge SK57:23+33:0318:23
16Ulla RagnarssonMarkbygdens OK1:00:08+35:4819:16
Birgit WahlströmSnättringe SKej start
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstadej start

H55

3 870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SöderlundTormestorps IF26:186:47
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken26:49+0:316:55
3Ove LernåKalmar OK27:38+1:207:08
4Bengt LarssonFK Göingarna29:13+2:557:32
5Kent OlssonOK Orion31:25+5:078:07
6Benjamin ViebkeMalmö OK32:31+6:138:24
7Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF32:37+6:198:25
8Sten SegerslättSkåneslättens OL33:01+6:438:31
9Nils-Olof LarssonVänersborgs SK35:10+8:529:05
10Bo SalomonsonKalmar OK38:49+12:3110:01
11Staffan KällOK Älme44:30+18:1211:29
12Andrew Cumming ThomWeston Emus46:10+19:5211:55

D60

2 870 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina LindebergSkåneslättens OL25:438:57
2Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK29:23+3:4010:14
3Gudrun NilssonLunds OK30:11+4:2810:31
4Gunnel MånssonOK Vilse 8730:44+5:0110:42
5Ingela NelsénFalkenbergs OK31:22+5:3910:55
6Lena SöderbergOK Skogsfalken33:16+7:3311:35
7Ann-Mari NilssonYstads OK33:30+7:4711:40
8Marita JohanssonOK Stigen34:34+8:5112:02
9Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad35:11+9:2812:15
10Monica RoelingKOVZ36:05+10:2212:34
11Inger GustafssonLunds OK36:51+11:0812:50
12Marie SvernestamLinköpings OK39:00+13:1713:35
13Berit IvarssonOK Skogshjortarna41:28+15:4514:26
14Catherine DawsonGafanhori44:20+18:3715:26
15Stina GunnarssonHärlövs IF45:41+19:5815:55
16Görel SvedestamEskilstuna OL49:49+24:0617:21

H60

3 800 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig GustafssonLunds OK25:596:50
2Kent GranqvistVästerviks OK26:45+0:467:02
3Ulf SvenssonOK Njudung26:54+0:557:04
4Sven-Inge SvenssonHässleholms OK29:06+3:077:39
5Mikael SternJärla Orientering29:37+3:387:47
6Jan WahlströmSnättringe SK30:05+4:067:55
7Pierre KarlssonOK Alehof30:20+4:217:58
8Peter FoppenMinor31:15+5:168:13
9Tommy WesterbergIF Hagen32:08+6:098:27
10Roy FranssonÄrla IF32:45+6:468:37
11Gunnar BejbomUddevalla OK33:08+7:098:43
12Adrian JüniOLG Hondrich33:34+7:358:50
13Thomas AlbinssonBredaryds SOK33:38+7:398:51
14Per NilssonStigmännen Karlshamns OK35:02+9:039:13
15Roland DahlmanMalmö OK35:23+9:249:18
16Lars StrandSkåneslättens OL35:57+9:589:27
17Lennart HävrénTullinge SK36:24+10:259:34
18Torgny OttossonOK Torfinn36:30+10:319:36
19Bo JohanssonOK Vilse 8737:01+11:029:44
20Conny SahlinVänersborgs SK37:41+11:429:55
21Lennart SvernestamLinköpings OK38:17+12:1810:04
22Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad39:18+13:1910:20
23Håkan AnderssonMarkbygdens OK40:26+14:2710:38
24Lars JohanssonMalmö OK40:35+14:3610:40
25Börje GustavssonTrollhättans SOK41:05+15:0610:48
26Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK41:10+15:1110:50
27Thomas LarssonLugnviks IF41:11+15:1210:50
28Kjell EhrencronaIFK Göteborg41:34+15:3510:56
29Per SvenssonRonneby OK43:21+17:2211:24
30Roger BergvikVäxjö OK45:24+19:2511:56
31Gert IvarssonOK Skogshjortarna46:21+20:2212:11
32Stefan NilssonYstads OK55:09+29:1014:30
33Hans JeppssonLunds OK1:03:17+37:1816:39
Anders PerssonOK Vilse 87ej godkänd
Roger ThörnOK Vilse 87ej start
Stellan MartinssonOK Tyringeej start

D65

2 670 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta SvenssonOK Vilse 8724:029:00
2Inger GlansOK Torfinn26:22+2:209:52
3Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK28:27+4:2510:39
4Åsa StåhlHjärnarps GH OL30:51+6:4911:33
5Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK31:03+7:0111:37
6Enid IngemarssonHestra IF31:09+7:0711:40
7Marita JohanssonMarkbygdens OK35:54+11:5213:26
8Bodil RuterOK Älme37:11+13:0913:55
9Lillemor GunnarssonOK Gipen40:46+16:4415:16
10Margareta HeldFK Åsen55:26+31:2420:45
11Kristin LindbergLunds OK1:06:04+42:0224:44

H65

3 460 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif SandgrenFrosta OK25:107:16
2Lars-Åke WallOK Tisaren25:57+0:477:30
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL28:52+3:428:20
4Roy DawsonGafanhori29:04+3:548:24
5Tommy OlssonOK Dacke31:21+6:119:03
6Stig JohanssonHelsingborgs SOK31:24+6:149:04
7Lars PerssonOK Kompassen32:06+6:569:16
8Göran AnderssonOK Tylöskog33:03+7:539:33
9Bo Anders NilssonLunds OK33:17+8:079:37
10Lennart BohmanFK Vittus33:45+8:359:45
11Anders LarssonSkarpnäcks OL34:07+8:579:51
12Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK34:17+9:079:54
13Jan PerssonYstads OK34:21+9:119:55
14Leif AlfredssonVäxjö AIS34:24+9:149:56
15Christer JönssonLunds OK34:42+9:3210:01
16Bo JohanssonOK Stigen35:13+10:0310:10
17Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK35:31+10:2110:15
18Håkan NilssonMalmö OK35:42+10:3210:19
19Bengt StåhlHjärnarps GH OL36:04+10:5410:25
20Lars OlssonFK Boken38:24+13:1411:05
21Leif MalmMarkaryds FK39:21+14:1111:22
22Bo WinanderJärfälla OK39:37+14:2711:26
23Sölve AnderssonOK Stigen40:49+15:3911:47
24Gert OlssonSkåneslättens OL41:07+15:5711:53
25Ulf SkogtjärnOK Linné46:59+21:4913:34
26Tommy HeldFK Åsen51:30+26:2014:53
27Jens Marinus IbsenSvendborg OK1:21:14+56:0423:28
Mike IntgroenKOVZej godkänd
Nils-Erik BondessonFrosta OKej start

D70

2 630 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonRonneby OK24:159:13
2Birgitta StenströmVänersborgs SK25:50+1:359:49
3Helen AndertoftMarkaryds FK27:38+3:2310:30
4Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK28:08+3:5310:41
5Inga JohanssonNyköpings OK29:31+5:1611:13
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK30:06+5:5111:26
7Lena WaernTrollhättans SOK31:53+7:3812:07
8Torill SvendsenLunds OK32:25+8:1012:19
9Gullevi SvenssonRonneby OK33:51+9:3612:52
10Gunnel PalgrimVänersborgs SK36:02+11:4713:42
11Margareta LarssonOK Njudung36:16+12:0113:47
12Ingrid HermanssonIK Ymer37:12+12:5714:08
12Barbro NilssonAlvesta SOK37:12+12:5714:08
14Brita DahlbergHässleholms OK39:16+15:0114:55
15Marianne CarlssonSkåneslättens OL39:49+15:3415:08
16Berit ByströmOK Virdarna41:19+17:0415:42
17Ulla LingJönköpings OK46:05+21:5017:31
18Eva BergstrandVärend GN OL48:40+24:2518:30
19Maja-Stina MalmqvistFK Vittus51:18+27:0319:30

H70

3 230 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna25:277:52
2Nils KarlssonVäxjö AIS26:43+1:168:16
3Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK27:00+1:338:21
4Morgan LjungVaggeryds SOK28:31+3:048:49
5Lars LjungbergTrollhättans SOK29:01+3:348:59
6Inge PerssonFK Boken30:08+4:419:19
7Waste ByströmOK Virdarna30:51+5:249:33
8Kjell MånssonRonneby OK30:57+5:309:34
9Göran BengtssonTockarps IK31:36+6:099:46
10Ulf SvedestamEskilstuna OL31:44+6:179:49
11Ingemar AnderssonOK Orion32:43+7:1610:07
12Bengtåke AnderssonOK Amne33:14+7:4710:17
13Nils-Eric EricsonFK Åsen34:00+8:3310:31
14Ronny RagnarssonMarkbygdens OK34:03+8:3610:32
15Frank MensinkMinor35:45+10:1811:04
16Sven RuterOK Älme36:26+10:5911:16
17Bengt NilssonAlvesta SOK37:06+11:3911:29
18Nils-Erik GunnarssonOK Gipen37:57+12:3011:44
19Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad38:19+12:5211:51
20Bertil IngemarssonHestra IF40:23+14:5612:30
21Holger MikkelsenOdense OK40:38+15:1112:34
22Palle Møller NielsenOdense OK42:53+17:2613:16
23Knud Erik ThomsenSvendborg OK44:05+18:3813:38
24Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK45:35+20:0814:06
25Olle HermanssonIK Ymer46:14+20:4714:18
26Verner LönnquistHärlövs IF46:21+20:5414:20
27Tom LindbergLunds OK46:37+21:1014:25
28Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad47:34+22:0714:43
29Bo BengtssonOK Alehof48:51+23:2415:07
Bror PalgrimVänersborgs SKej godkänd
Lars-Göran BergquistSimrishamns OKej godkänd
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OKej godkänd
Benkt AnderssonLunds OKej start

D75

2 080 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK29:2314:07
2Elsa SvenssonOK Vilse 8729:24+0:0114:08
3Karin LexellOK Torfinn31:50+2:2715:18
4Gun HanssonYstads OK32:36+3:1315:40
5Clarie EkOK Pan-Kristianstad34:50+5:2716:44
6Margit GlansMalmö OK37:11+7:4817:52
7Kerstin HenmyrOK Vilse 8745:03+15:4021:39

H75

3 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn ErikssonHagaby GOIF31:3910:12
2Anders CarlssonSkåneslättens OL32:36+0:5710:30
3Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad34:26+2:4711:06
4Inge NilssonOK Älme36:48+5:0911:52
5Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL37:17+5:3812:01
6Allan SunnergrenHjärnarps GH OL38:21+6:4212:22
7Bengt I NilssonFrosta OK38:53+7:1412:32
8Erland LingJönköpings OK40:07+8:2812:56
9Anders JohanssonNyköpings OK41:18+9:3913:19
10Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK42:06+10:2713:34
11Arne GustafssonMalmö OK46:23+14:4414:57
12Gunnar WaernTrollhättans SOK46:40+15:0115:03
13Ingemar TuressonMalmö OK47:50+16:1115:25
14Roland AkselssonLunds OK52:05+20:2616:48
15Mogens KøhlerBallerup OK58:32+26:5318:52
16Gunnar BylundRydboholms SK1:02:01+30:2220:00
17Bengt OlofssonHjärnarps GH OL1:06:07+34:2821:19
Bernt PeterssonAlvesta SOKej godkänd
Håkan BrostMalmö OKej godkänd

D80

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad39:5519:11

H80

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan JanssonVäxjö OK31:0711:49
2Klas TykessonSkåneslättens OL32:10+1:0312:13
3Bo BengtssonHässleholms OK39:00+7:5314:49
4Leo ÅkessonHärlövs IF42:51+11:4416:17
5Ingvar PeterssonHässleholms OK43:46+12:3916:38
6Bengt EdvardssonOK Torfinn46:57+15:5017:51
7Curt HjalmarssonHässleholms OK49:04+17:5718:39
8Owe ÅkessonHärlövs IF54:48+23:4120:50
9Kjell BjörupLunds OK54:53+23:4620:52
Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OKej start

H85

2 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt DoseKøge OK39:1018:49
2Curth SvenssonSkåneslättens OL54:42+15:3226:17
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IFej godkänd

H90

2 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK35:4217:09

Inskolning

1 830 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tova Borggrenklubblösfullföljt
rASMUS DalgaardKolding OKfullföljt
Sigrid MellbergOK Vilse 87fullföljt
Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Erik OlssonFrosta OKfullföljt
Klara OlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Ida PalmingerMalmö OKfullföljt
Victor PalmqvistNyköpings OKfullföljt
Hugo Petersenklubblösfullföljt
Tage Petersenklubblösfullföljt

U1

2 040 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil DalgaardKolding OK15:037:22
2Matilda SöderbergOK Skogsfalken15:58+0:557:49
3JOHAN DalgaardKolding OK16:13+1:107:56
4Jon WikströmHästveda OK18:36+3:339:07
5Joel HolmgårdKils OK18:52+3:499:14
6Isak EngOK Pan-Kristianstad19:31+4:289:34
7Alvin LundgrenVäxjö OK20:19+5:169:57
8Joar AnderssonFalkenbergs OK20:32+5:2910:03
9Maja EdénVäxjö AIS20:52+5:4910:13
10Benjamin KlemmingKalmar OK20:53+5:5010:14
11Olivia SvenssonFK Åsen23:02+7:5911:17
12Emma WikströmHästveda OK23:09+8:0611:20
13Adele PalmqvistNyköpings OK23:56+8:5311:43
14Karl SörvikADOL24:00+8:5711:45
15Ebba EdénVäxjö AIS25:00+9:5712:15
15Filip NilssonMalmö OK25:00+9:5712:15
17Hanna NilssonMalmö OK25:06+10:0312:18
18Anna ViktorssonOK Skogsfalken25:43+10:4012:36
19Fabian Rosengrenklubblös25:59+10:5612:44
20Sverre KarlssonAndrarums IF26:49+11:4613:08
21Ingrid LestebergKongsberg OL30:35+15:3214:59
22Wilma Blockklubblös36:26+21:2317:51
Fanny BergmanTullinge SKej godkänd

U2

2 260 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia BergmanTullinge SK10:474:46
2Ellen AnderssonOK Pan Kristianstad17:11+6:247:36
3Björn DjupströmFrölunda OL18:16+7:298:04
4Tova SandgrenBromma-Vällingby SOK19:28+8:418:36
5Ruben ReutnerDösjebro IF20:33+9:469:05
6Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK20:45+9:589:10
7Matilda EllmarkLunds OK20:46+9:599:11
8Embla KarlssonYstads OK21:29+10:429:30
9Smilla RentnerKävlinge GF21:35+10:489:33
10Marcus EllmarkLunds OK23:43+12:5610:29
11Einar FelixLunds OK24:15+13:2810:43
12Olle SagerOK Orion25:02+14:1511:04
13Jakob HåkanssonYstads OK29:02+18:1512:50
14Sabina Rosengrenklubblös32:25+21:3814:20
15Olivia Rosengrenklubblös32:36+21:4914:25
16Elsa GöranssonAndrarums IF33:02+22:1514:36
17Elsa KarlssonAndrarums IF33:03+22:1614:37
18Elisabeth Jacobsenklubblös33:24+22:3714:46
19Anja LindGotlands Bro OK33:27+22:4014:48
20Jonathan PalmingerMalmö OK37:10+26:2316:26
Axel TenghagenHärlövs IFej godkänd

Öppen motion 1

2 330 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus BerglundOK Stigen18:367:58
2Jack TejreOK Stigen18:42+0:068:01
3Filippa TejreOK Stigen22:20+3:449:35
4Lars KarlssonYstads OK24:04+5:2810:19
5Christina WernerssonOK Orinto26:17+7:4111:16
6Marie KempffHässleholms OK34:42+16:0614:53
7Inger BruneSkogslöparna36:24+17:4815:37
8Birgitta PeterssonAlvesta SOK36:34+17:5815:41
9Ola Schönklubblös41:50+23:1417:57
10Claes SchönAndrarums IF42:28+23:5218:13
11Göran OlssonOK Pan Kristianstad1:12:17+53:4131:01
12Alexandra Olssonklubblös1:16:06+57:3032:39

Öppen motion 3

2 990 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LindqvistOK Stigen21:037:02
2Hampus ÅgrenLunds OK23:24+2:217:49
3Ann-Karin LestebergKongsberg OL23:38+2:357:54
4Emil ViktorssonOK Skogsfalken24:15+3:128:06
5Alicia SpjuthHärlövs IF26:39+5:368:54
6Bea SpjuthHärlövs IF26:42+5:398:55
7Mikael LindGotlands Bro OK27:29+6:269:11
8Ola SvenssonFK Åsen27:38+6:359:14
9Joel Bergstrandklubblös28:09+7:069:24
10Peter Gustavssonklubblös28:17+7:149:27
11Kerstin MartinssonOK Tyringe29:39+8:369:54
12Maria DelinOK Pan Kristianstad29:49+8:469:58
13Sandra RosvallFrosta OK30:42+9:3910:16
14Birgitta Emanderklubblös31:12+10:0910:26
15Peter RosvallFrosta OK31:30+10:2710:32
16Johanna NimvikJärla Orientering32:02+10:5910:42
17Erik Ohlssonklubblös32:06+11:0310:44
18Tommy HautopOK Pan Kristianstad32:27+11:2410:51
19Britt-Marie EkbergOK Orinto32:30+11:2710:52
20Mari Ann SvenssonVäxjö AIS32:31+11:2810:52
21Frida EngströmOK Orion32:40+11:3710:55
22Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna33:06+12:0311:04
23Veronica DahlbomHelsingborgs SOK33:16+12:1311:07
24Ingrid StåhlLunds OK34:27+13:2411:31
25Märta GöranssonAndrarums IF36:54+15:5112:20
26Adam SpjuthHärlövs IF38:29+17:2612:52
27Robert SpjuthHärlövs IF38:33+17:3012:53
28Lotta SpjuthHärlövs IF38:34+17:3112:53
29Elisabeth HåkanssonYstads OK39:07+18:0413:04
30Lena OlssonStigmännen Karlshamns OK41:50+20:4713:59
31Kerstin JönssonVäxjö AIS42:17+21:1414:08
32Mats RuneforsVäxjö OK42:26+21:2314:11
33Jan DahlbergHässleholms OK42:38+21:3514:15
34Sonja HammarOK Kompassen46:51+25:4815:40
35Helge HelmerssonLunds OK47:36+26:3315:55
36MariAnne MånssonRonneby OK47:41+26:3815:56
37Anette TolonenOK Amne47:46+26:4315:58
38Gerd MelanderVaggeryds SOK49:17+28:1416:28
39Karin HelmerssonLunds OK49:35+28:3216:34
40Allan HammarOK Kompassen51:22+30:1917:10
41Kerstin ÅstedtHärlövs IF52:09+31:0617:26
42Catarina MalmMarkaryds FK52:49+31:4617:39
43Margareta RingRonneby OK53:29+32:2617:53
44Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL53:42+32:3917:57
45Yvonne Petersenklubblös53:43+32:4017:57
46Rosita KarlssonVäxjö AIS56:15+35:1218:48
47Hille Blockklubblös56:59+35:5619:03
48Gudrun PetterssonOK Reftele59:00+37:5719:43
49Tine LönborgMalmö OK59:08+38:0519:46
50Jan-Åke HanssonStigmännen Karlshamns OK1:01:50+40:4720:40

Öppen motion 5

3 400 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik IngemarssonHestra IF25:307:30
2Malin ReutnerHofterup28:20+2:508:20
3Olof StåhlLunds OK29:22+3:528:38
4Maja TenghagenHärlövs IF29:32+4:028:41
5Anders NilssonMalmö OK31:22+5:529:13
6Karin PalmqvistNyköpings OK32:17+6:479:29
7Malin RimforsAndrarums IF32:45+7:159:37
8Emil ViktorssonOK Skogsfalken33:41+8:119:54
9Erik HåkanssonTäby Sim34:46+9:1610:13
10Mattias RentnerDösjebro IF35:11+9:4110:20
11Anders Sandbergklubblös35:35+10:0510:27
12Filip NordahlSimrishamns OK36:14+10:4410:39
13Dennis NielsenOK Reftele37:05+11:3510:54
14Björn EdénVäxjö AIS37:15+11:4510:57
15Yrsula WeyOLG Goldau37:45+12:1511:06
16Monica SandgrenBromma-Vällingby SOK38:45+13:1511:23
17Roger NilssonFK Åsen38:51+13:2111:25
18Mia HallabroHässleholms OK40:15+14:4511:50
19Eva Lotta JohanssonGotlands Bro OK40:18+14:4811:51
20Zebastian NohaveOK Orion43:35+18:0512:49
21Mollie NohaveOK Orion43:46+18:1612:52
22Cecilia EricssonFK Friskus44:23+18:5313:03
23Andreas Birgerssonklubblös45:40+20:1013:25
24Bengt IvarssonOK Tyringe45:58+20:2813:31
25Leif MagnussonOK Torfinn46:36+21:0613:42
26Lars ErlandssonLunds OK49:12+23:4214:28
27Eva OlssonFrosta OK50:04+24:3414:43
28Niklas LagnanderSkåneslättens OL51:28+25:5815:08
29Gunila MårtenssonSimrishamns OK53:15+27:4515:39
30Susanne Hagelin BengtssonOK Tyringe55:09+29:3916:13
31Staffan WelanderOK P456:13+30:4316:32
32Maria JohanssonLunds OK59:59+34:2917:38
33LarsÅke JeppssonFK Åsen1:00:06+34:3617:40
34Niclas PetterssonOK Reftele1:01:37+36:0718:07
35Kerstin DahlHärlövs IF1:03:53+38:2318:47
36Ylva LagerbergOK Södertörn1:17:33+52:0322:48
Lars Blockklubblösej godkänd
Lars Pålssonklubblösej godkänd

Öppen motion 7

3 060 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per WallOK Södertörn22:467:26
2Marika ArvidssonVäxjö OK22:52+0:067:28
3Lisel ArvidssonVäxjö OK25:45+2:598:24
4Kjell-Erik StåhlOK Pan-Kristianstad27:34+4:489:00
5Erland MartinssonOK Tyringe27:50+5:049:05
6Peter BergmanTullinge SK27:56+5:109:07
7Sten-Åke NilssonOK Alehof28:21+5:359:15
8Marie MarkholmSkåneslättens OL28:39+5:539:21
9Hans LarssonHässleholms OK28:49+6:039:25
10Jörgen NilssonRonneby OK28:51+6:059:25
11Maria NimvikJärla Orientering29:07+6:219:30
12Åsa NilssonRonneby OK29:11+6:259:32
13Matts AnderssonHässleholms OK29:58+7:129:47
14Helga StensethFredrikstad SK30:02+7:169:48
15Magnus Wall JungbjerGöteborgs SK30:14+7:289:52
16Sven Erik MellbyEslövs FK30:20+7:349:54
17Conny BerggrenVäxjö AIS30:27+7:419:57
18Håkan KarlssonOK Gynge31:42+8:5610:21
19Anders Hellrupklubblös31:45+8:5910:22
20Maria HåkanssonVäxjö OK31:54+9:0810:25
21Åke OlssonHässleholms OK32:01+9:1510:27
22Peter JönssonHärlövs IF32:05+9:1910:29
23Henrik EklundLunds OK32:11+9:2510:31
24Margareta OlssonOK Tyringe32:21+9:3510:34
25Jörgen KarlssonHärlövs IF32:27+9:4110:36
26Anette FranssonJönköpings OK32:57+10:1110:46
27Lars LindebergSkåneslättens OL34:03+11:1711:07
28Anneli WihlborgOK Gynge34:17+11:3111:12
29Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK34:39+11:5311:19
30Anna EllmarkLunds OK34:52+12:0611:23
31Monica GustafssonIK Jarl Rättvik35:02+12:1611:26
32Roland NilssonOK Kompassen35:32+12:4611:36
33Semona NilssonOK Orion35:41+12:5511:39
34Bengt LarssonYstads OK35:53+13:0711:43
35Anders PerssonTockarps IK35:56+13:1011:44
36Peter HeldFK Åsen35:59+13:1311:45
37Stefan G LarssonOK Njudung36:43+13:5711:59
38Yvonne AnderssonHässleholms OK37:24+14:3812:13
39Moa WåhlinOK Skogsfalken37:56+15:1012:23
40Thomas WinbladhLunds OK38:02+15:1612:25
41Per-Åke AnderssonIS Kullen38:09+15:2312:28
42Olle RingRonneby OK38:26+15:4012:33
43Åsa MattsonOK Kullingshof38:35+15:4912:36
44Torgny ÅstedtHärlövs IF38:40+15:5412:38
45Kurt EkbergOK Orinto39:25+16:3912:52
45Mattias JohanssonOK Pan-Kristianstad39:25+16:3912:52
47Eva KarlssonOK Gynge39:30+16:4412:54
48Berit RuneforsVäxjö OK39:33+16:4712:55
49Maria DjupströmFrölunda OL40:24+17:3813:12
50Åsa SvenssonOK Pan-Kristianstad40:25+17:3913:12
51Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OK41:15+18:2913:28
52Tommy Pedersenklubblös41:22+18:3613:31
53Börje JohanssonOK Stigen41:25+18:3913:32
54Ingalill OlssonOK Orion41:29+18:4313:33
55Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK41:51+19:0513:40
56Göran RylanderSkåneslättens OL42:23+19:3713:51
57Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK42:24+19:3813:51
58Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK43:04+20:1814:04
58Krister LindebergMalmö OK43:04+20:1814:04
60Lennart MånssonRingsjö OK43:33+20:4714:13
61Evelina BengtssonOK Tyringe43:46+21:0014:18
62Mikael NilssonFrosta OK43:58+21:1214:22
63Helen NilssonHärlövs IF45:02+22:1614:43
64Petra Örlegårdklubblös45:37+22:5114:54
65Hanna MellbyJönköpings OK45:45+22:5914:57
66Tommy BengtssonHässleholms OK45:51+23:0514:59
67Jörgen NybergOK Vilse 8747:22+24:3615:28
68Bibzi PerssonHässleholms OK47:35+24:4915:33
69Lena Weiming NybergKinnaströms SK48:43+25:5715:55
70Marcus BengtssonOK Tyringe50:18+27:3216:26
71Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK52:11+29:2517:03
72John-Erik BergstrandVärend GN OL52:13+29:2717:03
73Jan Emanderklubblös52:19+29:3317:05
74Camilla CarlssonHärlövs IF52:40+29:5417:12
75Conny VernerssonOK Orinto52:52+30:0617:16
76Britt ÅkessonHässleholms OK54:58+32:1217:57
77Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL55:25+32:3918:06
78Lillemor BlomqvistOK Vilse 8757:12+34:2618:41
79Andreas  MånssonSimrishamns OK58:07+35:2118:59
80Siw BlomqvistOK Vilse 8759:07+36:2119:19
81Bertil AhlbergOK Gynge1:20:18+57:3226:14
Kjell NybergIS Kullenej godkänd

Öppen motion 8

4 470 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael KristenssonLeksands OK23:575:21
2Isak BergmanOK Skogsfalken25:48+1:515:46
3Johan IngemarssonHestra IF26:58+3:016:01
4Anders SvenssonLunds OK27:25+3:286:08
5Per KarlssonFredrikstad SK29:55+5:586:41
6David ArboreliusHelsingborgs SOK30:34+6:376:50
7Jonas Hultgrenklubblös30:58+7:016:55
8Sven LundgrenVäxjö OK31:21+7:247:00
9Albin AnderssonFalkenbergs OK32:38+8:417:18
10Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK33:28+9:317:29
11Ingmar EkelövSkåneslättens OL34:00+10:037:36
12Magnus TenghagenHärlövs IF34:11+10:147:38
13Mattias KovacicFrosta OK34:31+10:347:43
14Ola LestebergKongsberg OL34:54+10:577:48
15Martin JönssonSkåneslättens OL35:39+11:427:58
16Moltas ViebkeMalmö OK35:42+11:457:59
17Robert BertilssonLunds OK37:00+13:038:16
18Jon NilssonRonneby OK37:12+13:158:19
19Ellen ReimerTormestorps IF37:23+13:268:21
20Tobias PerssonOK Kompassen37:47+13:508:27
21Willy OlssonOK Skogsfalken38:13+14:168:32
22Patrik WåhlinOK Skogsfalken38:35+14:388:37
23Hanna WåhlinOK Skogsfalken39:02+15:058:43
24Felicia FeursteinTormestorps IF40:54+16:579:08
25Johan NohaveOK Orion41:00+17:039:10
26Peter LiljedahlOK Skogsfalken42:03+18:069:24
27Peter AnderssonOK Gynge42:22+18:259:28
28Gunnar MagnussonLunds OK43:26+19:299:42
29Carolina NilssonOK Kompassen44:20+20:239:55
30Peter EllmarkLunds OK44:39+20:429:59
31Anders KarlssonBodafors OK44:56+20:5910:03
32David DjupsjöOskarströms OK45:32+21:3510:11
33Roland StrandFK Åsen45:36+21:3910:12
34Birgitta OlssonOK Skogsfalken45:46+21:4910:14
35Anna WikströmHästveda OK45:52+21:5510:15
36Anders ÅbergSkåneslättens OL46:00+22:0310:17
37Mats HolmVäxjö OK46:18+22:2110:21
38My HeinrupJärla Orientering48:02+24:0510:44
39Thomas Olssonklubblös48:20+24:2310:48
40Gert NilssonLunds OK49:05+25:0810:58
41Andreas PlatoffOK Pan-Kristianstad49:11+25:1411:00
42Mikael SöderströmOK Stigen50:32+26:3511:18
43Sven GiselssonRonneby OK52:36+28:3911:46
44Leif KarlssonFrosta OK53:02+29:0511:51
45Stefan ReimerTormestorps IF53:25+29:2811:57
46Bengt FrantzStigmännen Karlshamns OK54:11+30:1412:07
47Maria SvenssonLunds OK56:03+32:0612:32
48Sara HenrikssonTormestorps IF56:35+32:3812:39
49Christer NilssonLunds OK56:48+32:5112:42
50Bengt Erik IngemanssonOK Vilse 8758:49+34:5213:09
51Hubert HugossonOK Gynge59:47+35:5013:22
52Anna ÅsLunds OK1:01:53+37:5613:50
53Bengt-Åke NélmonOK Torfinn1:04:02+40:0514:19
54Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:11:54+47:5716:05
55Rolf Petersenklubblös1:14:43+50:4616:42
56Richard BengtssonLunds OK1:15:42+51:4516:56
Anders Ohlssonklubblösej godkänd
Anna ReimerTormestorps IFej godkänd
Kenneth LantzOK Österåkerej godkänd
Mats SvenssonOK Pan Kristianstadej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser