Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tre skåningar och en dansk, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)

D21

3 460 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor TjernlundOK Vilse 8722:496:35
2Josefin TjernlundOK Vilse 8725:57+3:087:30
3Sara EngOK Pan-Kristianstad26:40+3:517:42
4Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK26:43+3:547:43
5Jessica NilssonOK Tyr27:14+4:257:52
6Hanna LindströmOK Tranan27:42+4:538:00
7Angelika LarssonÖrkelljunga FK28:27+5:388:13
8Mette StubPI-København28:30+5:418:14
9Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK29:40+6:518:34
10Marie EngOK Pan-Kristianstad30:12+7:238:43
11Fanny BrodinIstrums SK30:15+7:268:44
12Annie LennartssonSkåneslättens OL30:33+7:448:49
13Stina PerssonEmmaboda Verda OK30:44+7:558:52
14Erika LindqvistSävedalens AIK31:20+8:319:03
15Clara MannfolkUlricehamns OK31:31+8:429:06
16Lisa PetterssonOK Dacke31:47+8:589:11
17Rasa PtasekaiteOK Linné32:07+9:189:16
18Emelie SvalinVänersborgs SK32:40+9:519:26
19Caroline LindelöwHärlövs IF32:41+9:529:26
20Karin HagwallLunds OK32:52+10:039:29
21Sara LorénOK Landehof33:46+10:579:45
22Anna AlmgrenOK Stigen38:59+16:1011:16
23Wiviann OttossonMalmö OK40:37+17:4811:44
24Anna ÅlinSundsvalls OK40:51+18:0211:48
25Frida KjellmanLidköpings VSK42:31+19:4212:17
26Camilla NilssonOK Torfinn42:38+19:4912:19
27Emelie LorénOK Landehof42:56+20:0712:24
28Hanna KryhMalmö OK45:19+22:3013:05
29Evelina FolkessonOK Torfinn46:25+23:3613:24
30Evelina EkelundMalmö OK46:41+23:5213:29
31Elinor LindelöwHärlövs IF57:03+34:1416:29
32Emilia JohanssonOK Gisle1:10:54+48:0520:29
Frida AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Hanna SteinerÖrkelljunga FKej godkänd
Emilia SvärmOK Gisleej godkänd
Elin TörnrothHjobygdens OKej start

H21

3 540 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LarssonSävedalens AIK20:575:55
2Felix PerssonOK Skogsfalken20:58+0:015:55
3Johan TörnrothHjobygdens OK21:19+0:226:01
4Niklas OlssonSkåneslättens OL21:49+0:526:09
5Niclas TjernlundOK Vilse 8721:50+0:536:10
6Niklas ThörnOK Vilse 8722:04+1:076:14
7Magnus LarssonFK Göingarna22:24+1:276:19
8Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad23:09+2:126:32
9Johan IngemarssonHestra IF23:17+2:206:34
10Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad24:21+3:246:52
11Henrik EngOK Pan-Kristianstad24:34+3:376:56
12Jonatan AnderssonFalkenbergs OK24:41+3:446:58
13Rasmus GrönlundLunds OK24:49+3:527:00
14Anton FilipssonOK Skogsfalken25:08+4:117:05
15Victor AxbomOK Landehof25:14+4:177:07
16Klas JohanssonOK Kolmården25:27+4:307:11
17Viktor HenmyrOK Vilse 8725:32+4:357:12
18Mikael PihlOK Pan-Kristianstad25:49+4:527:17
19Wiktor RydlundHässleholms OK26:05+5:087:22
20Linus MalmstenMalmö OK26:14+5:177:24
21Oscar TörnrothHjobygdens OK26:53+5:567:35
22Mikael LöfvingTibro OK27:10+6:137:40
23Jesper HåkanssonFK Göingarna27:52+6:557:52
24Erik HanssonBredareds IF28:26+7:298:01
25Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK28:43+7:468:06
25Richard EngOK Pan-Kristianstad28:43+7:468:06
27Anton PetterssonTibro OK29:05+8:088:12
28Karl UtterbackMalmö OK29:07+8:108:13
29Erik ZeilonSkåneslättens OL29:09+8:128:14
30David BomanStångenäs AIS29:57+9:008:27
31Johan FilipssonMarkaryds FK30:08+9:118:30
32Robin LarssonFK Göingarna31:01+10:048:45
33Martin KribladHjärnarps GH OL31:12+10:158:48
34Hampus LarssonFK Göingarna31:22+10:258:51
35Henrik EricksonUlricehamns OK31:54+10:579:00
36Jonathan GunnarssonMalmö OK32:07+11:109:04
37Oskar NilssonOK Stigen32:41+11:449:13
38Magnus LindeRävetofta OK33:07+12:109:21
39Erik SchultzOK Löftan33:50+12:539:33
40Sebastian WahlströmSnättringe SK34:28+13:319:44
41Fredrik ÖbergMalmö OK35:08+14:119:55
42Mats JohanssonIstrums SK37:28+16:3110:35
43Arvid WedlinSävedalens AIK37:38+16:4110:37
44Carl RämmalLunds OK37:39+16:4210:38
45Tobias BladhLunds OK38:41+17:4410:55
46Oscar FilipssonMarkaryds FK43:08+22:1112:11
47Albin ÅlinSundsvalls OK43:11+22:1412:11
48Fredrik SvenssonOK Torfinn43:26+22:2912:16
49Per HolmbergRonneby OK44:03+23:0612:26
50Björn BylundIFK Enskede44:51+23:5412:40
51Timo KononenOK Gisle46:10+25:1313:02
52Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL46:27+25:3013:07
53David ForsOK Skogsstjärnan51:09+30:1214:26
54Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad53:25+32:2815:05
Johan SandlundOK Njudungej godkänd
John OskarssonHagaby GOIFej godkänd
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkänd
Linus SvärmOK Gisleej start
Mattias JohanssonStångenäs AISej start
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej start
Tobias GovikStångenäs AISej start
Jonas AnderssonIF Rigorej start
Oscar OlssonOK Skogsfalkenej start

D16

2 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL18:417:30
2Klara AskMarkbygdens OK25:27+6:4610:13
3Julia TuressonBurseryds IF25:51+7:1010:22
4Linn LindblomMalmö OK26:34+7:5310:40
5Lovisa BlomgrenSOK Aneby27:54+9:1311:12
6Johanna WilhelmssonOK Dacke30:11+11:3012:07
7Emmy HelmerssonHässleholms OK30:56+12:1512:25
8Elin LundbergHestra IF38:15+19:3415:21
9Ida ErikssonOK Landehof41:12+22:3116:32
Anna HagstrandBurseryds IFej godkänd

H16

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan HedbergLunds OK18:086:42
2Malthe PoulsenFIF Hillerød19:06+0:587:04
3Emil PetterssonOK Dacke21:19+3:117:53
4Felix FalkGöteborg-Majorna OK29:03+10:5510:45
5Emil AlpbergAlmby IK35:01+16:5312:58
6Jonathan LjungbergOK Skogsfalken50:36+32:2818:44

D14

2 330 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba BerglinOK Dacke18:207:52
2Nellie RydlundHässleholms OK20:40+2:208:52
3Agnes LindblomMalmö OK21:48+3:289:21
4Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK23:12+4:529:57
5Johanna FranssonJönköpings OK23:24+5:0410:02
6Hanna RingRonneby OK24:19+5:5910:26
7Lisa FalkGöteborg-Majorna OK25:50+7:3011:05
8Hanna JohannessonRonneby OK26:31+8:1111:22
9Elin EmilssonOK Skogsfalken28:00+9:4012:01
10Maja PorleVäxjö OK29:04+10:4412:28
11Tova DanielssonOK Skogsfalken31:35+13:1513:33
12Matilda JohannessonFrölunda OL32:17+13:5713:51
13Tina LjungqvistLunds OK33:04+14:4414:11
14Lovisa LagerHalmstad OK34:23+16:0314:45
15Klara HagstrandBurseryds IF37:17+18:5716:00
16Felicia LorénOK Landehof38:40+20:2016:35
17Kajsa HomannOK Orinto39:16+20:5616:51
18Elina LiljedahlOK Skogsfalken49:13+30:5321:07
Linn KarlssonOK Vilse 87ej godkänd

H14

2 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns PerssonAndrarums IF17:497:38
2Albin FalkNyköpings OK19:40+1:518:26
3Erik IngemarssonHestra IF19:55+2:068:32
4Johan AlpbergAlmby IK21:02+3:139:01
5Simon GiselssonRonneby OK22:14+4:259:32
6Jakob WilhelmssonOK Dacke22:56+5:079:50
7Adam LindblomMalmö OK24:02+6:1310:18
8Brian AhlmAndrarums IF25:26+7:3710:54
9Herman AlbinssonOK Skogsfalken25:53+8:0411:06
10Povel HedbergLunds OK29:23+11:3412:36
11Erik ThoressonAndrarums IF35:08+17:1915:04
12Max KärvhagOK Skogsfalken36:47+18:5815:47
13Oskar LundbergHestra IF43:09+25:2018:31
14Marcus RagnarssonMarkbygdens OK46:25+28:3619:55
15Philip EkbergTrollhättans SOK56:56+39:0724:26

D12

2 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thilda SeldénIF Rigor14:147:00
2Linnea RydlundHässleholms OK14:58+0:447:22
3Ella SöderbergOK Skogsfalken16:03+1:497:54
4Emma EmilssonOK Skogsfalken20:31+6:1710:06
5Sofia ElverlindOK Tranan21:35+7:2110:37
6Julia KarlssonOK Skogsfalken31:23+17:0915:27
7Julia EkbergTrollhättans SOK46:43+32:2923:00
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej start

H12

2 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Loke HedbergLunds OK11:435:46
2Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:51+1:086:19
3Hugo LarssonOK Dacke13:01+1:186:24
4Albin NyqvistOK Landehof13:32+1:496:40
5Ivar HelmerssonHässleholms OK15:39+3:567:42
6Klas LjungqvistLunds OK18:15+6:328:59
7Rasmus JohanssonOK Stigen21:01+9:1810:21
8Noah AndertoftVästerås SOK21:05+9:2210:23
9Filip IngemarssonHestra IF22:17+10:3410:58
10Folke SvangrenGotlands Bro OK22:44+11:0111:11
11Melker LarssonOK Orion25:51+14:0812:44
Max PerssonOK Skogsfalkenej godkänd

D10

1 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Audrey HanssonFrölunda OL10:465:45
2Sara LjungqvistLunds OK11:05+0:195:55
3Emma KarlssonOK Landehof11:13+0:275:59
4Smilla AndertoftVästerås SOK12:00+1:146:25
5Lisa ErikssonOK Landehof13:10+2:247:02
6Ida BenattiSkåneslättens OL13:31+2:457:13
7Anna BenattiSkåneslättens OL13:48+3:027:22
8Emilia ElverlindOK Tranan17:19+6:339:15
9Emma LarssonOK Dacke21:07+10:2111:17

H10

1 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liam HogedalVänersborgs SK9:134:55
2Emil AlbinssonOK Skogsfalken9:24+0:115:01
3Emil SeldénIF Rigor9:30+0:175:04
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK9:35+0:225:07
5Elias NyqvistOK Landehof10:37+1:245:40
6Erik EkbergTrollhättans SOK12:25+3:126:38
7Casper TuressonHärlövs IF13:39+4:267:17
8Isak LindelövHjärnarps GH OL15:47+6:348:26
9Hugo ThoressonAndrarums IF16:33+7:208:51

D35

3 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie GrönlundLunds OK34:2510:37
2Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna42:03+7:3812:58
3Lina PalmérUlricehamns OK42:38+8:1313:09
4Liselott SvenssonJönköpings OK43:50+9:2513:31
5ANNA LINDELÖVFK Snapphanarna44:05+9:4013:36
6Christina OlssonSkåneslättens OL45:07+10:4213:55
7Emma KribladHjärnarps GH OL56:07+21:4217:19

D40

2 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia JohanssonOK Landehof24:028:13
2Linda LarssonOK Dacke29:00+4:589:55
3Anna LjungqvistLunds OK29:16+5:1410:01
4Maria IngemarssonHestra IF33:19+9:1711:24
5Ylva SvangrenGotlands Bro OK38:25+14:2313:09
6Agneta EmilssonOK Skogsfalken41:12+17:1014:06
7Kajsa BenattiSkåneslättens OL42:02+18:0014:23
8Karin AlthoffKungälvs OK44:39+20:3715:17
9Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK46:39+22:3715:58
10Jenny LindblomMalmö OK49:52+25:5017:04
11Annika HagstrandBurseryds IF1:02:44+38:4221:29
Maria TuressonHärlövs IFej godkänd
Martina KarlssonOK Vilse 87ej godkänd
Malin SvenssonOK Orionej godkänd

H40

3 240 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola SöderbergOK Skogsfalken23:407:18
2Magnus LarssonOK Dacke24:56+1:167:41
3Lars PerssonOK Skogsfalken26:21+2:418:07
4Fredrik SvenssonJönköpings OK26:43+3:038:14
5Jonas K JohanssonOK Skogsfalken28:18+4:388:44
6Erik AderstedtKungälvs OK29:17+5:379:02
7Pontus LarssonOK Skogsfalken30:40+7:009:27
8Göran KimellGotlands Bro OK33:24+9:4410:18
9Pierre DanielssonOK Skogsfalken35:46+12:0611:02
10Nils HelmerssonHässleholms OK39:25+15:4512:09
11Magnus EmilssonOK Skogsfalken41:50+18:1012:54
12Peter LiljedahlOK Skogsfalken44:15+20:3513:39
13Daniel AxelssonMålilla OK44:59+21:1913:53
14Magnus KärvhagOK Skogsfalken49:02+25:2215:08
15Magnus RydlundHässleholms OK53:37+29:5716:32
16Henrik LindblomMalmö OK1:03:48+40:0819:41
Magnus ClaessonJönköpings OKej godkänd
Magnus ElverlindOK Trananej start

D45

2 770 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie OlssonÖrkelljunga FK22:498:14
2Eva PetterssonOK Dacke22:52+0:038:15
3Carina RydlundHässleholms OK24:28+1:398:49
4Anna ErikssonOK Landehof26:24+3:359:31
5Lotta FalkGöteborg-Majorna OK26:45+3:569:39
6Josefine AlbinssonOK Skogsfalken27:40+4:519:59
7Carina Thynell LindelöwHärlövs IF28:02+5:1310:07
8Jeanette SigenstamMarkbygdens OK31:13+8:2411:16
9Camilla JohanssonOK Stigen32:30+9:4111:43
10Karin OlssonMölndal Outdoor IF34:23+11:3412:24
11Charlott LiljaOK Stigen35:14+12:2512:43
12Åsa EricssonLunds OK36:12+13:2313:04
13Lena TuressonBurseryds IF36:43+13:5413:15
14Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL36:50+14:0113:17
15Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu37:26+14:3713:30
16Sofia KarlssonOK Landehof39:37+16:4814:18
17Mona RosbergVäxjö OK41:56+19:0715:08
18Ulrica OlovssonLaholms IF OK47:33+24:4417:09
19Anette BjelkHästveda OK53:07+30:1819:10
20Eva-Lotta LundbergHestra IF1:13:48+50:5926:38

H45

3 030 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LagerHalmstad OK19:496:32
2Patrik FalkGöteborg-Majorna OK22:01+2:127:15
3Thomas KarlssonOK Landehof22:52+3:037:32
4Magnus HomannOK Orinto23:19+3:307:41
5Olle SjöforsOK Älme24:16+4:278:00
6Fabian LjungqvistLunds OK25:09+5:208:18
7Fredrik AskMarkbygdens OK25:55+6:068:33
8Harald PerssonAndrarums IF26:00+6:118:34
9Lars-Ola LarssonOK Orion26:20+6:318:41
10Tommy JohanssonStångenäs AIS28:08+8:199:17
11Lars MunktvedAllerød OK28:52+9:039:31
11Pär JohannessonFrölunda OL28:52+9:039:31
13Raul HindovLunds OK29:01+9:129:34
14Sven ErikssonOK Landehof29:36+9:479:46
15Christer LiljaOK Stigen30:04+10:159:55
16Anders EricssonLunds OK34:54+15:0511:31
17Ulf NyqvistOK Landehof37:28+17:3912:21
18Peter FranssonJönköpings OK37:49+18:0012:28
19Morgan BjelkHästveda OK43:47+23:5814:26
20Lars HagstrandBurseryds IF1:03:20+43:3120:54
Tomas VensrydEslövs FKej start
Ola JönssonOK Vilse 87ej start

D50

2 610 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika JosefssonOK Dacke24:449:28
2Anne UddMarkbygdens OK25:12+0:289:39
3Eva AlmgrenOK Stigen25:35+0:519:48
4Marita FilipssonMarkaryds FK26:19+1:3510:04
4Nina BejbomUddevalla OK26:19+1:3510:04
6Christina SternerOK Njudung26:34+1:5010:10
7Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu27:29+2:4510:31
8Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK27:55+3:1110:41
9Gunnel SvenssonOK Tranan29:21+4:3711:14
10Pernilla LarssonOK Skogsfalken29:33+4:4911:19
11Monica LaageFalköpings AIK OK29:47+5:0311:24
12Dorthe MunktvedAllerød OK32:10+7:2612:19
13Barbro KärvhagOK Skogsfalken32:55+8:1112:36
14Gudrun NilssonAndrarums IF38:25+13:4114:43
15Frida MannfolkUlricehamns OK40:27+15:4315:29
16Jenny HomannOK Orinto41:43+16:5915:59
Susanne DombyOK Stigenej godkänd
Eva SvanbergJärfälla OKej godkänd

H50

3 030 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars KarlssonValbo AIF23:197:41
2Peter DombyOK Stigen24:13+0:547:59
3Magnus PorleVäxjö OK24:27+1:088:04
4Christer BorgGöteborg-Majorna OK24:37+1:188:07
5Lasse Karlsson-LodIstrums SK24:52+1:338:12
6Per GustavssonGöteborg-Majorna OK25:25+2:068:23
7Jonas BornetunSkillingaryds FK26:09+2:508:37
8Stefan PålssonSkåneslättens OL26:11+2:528:38
9Bengt OlssonEslövs FK26:41+3:228:48
10Peter HedbergLunds OK26:56+3:378:53
11Anders PetterssonOK Dacke27:22+4:039:01
12Jan TuressonBurseryds IF27:46+4:279:09
13Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF28:20+5:019:21
14Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL28:46+5:279:29
15Ola AndertoftMarkaryds FK30:31+7:1210:04
16Pål BengtssonIS Kullen30:32+7:1310:04
17Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL31:33+8:1410:24
18Hans AlmgrenOK Stigen32:17+8:5810:39
19Anders PetterssonVästerviks OK32:19+9:0010:39
20Anders BergIS Kullen32:53+9:3410:51
21Björn AlpbergAlmby IK34:51+11:3211:30
22Pär StenbergOK Skogshjortarna36:25+13:0612:01
23Lars OlssonFK Göingarna40:59+17:4013:31
24Per-Göran BernMålilla OK44:29+21:1014:40
25Peter BrobergIF Rigor45:04+21:4514:52
26Niclas KjellmanLidköpings VSK52:14+28:5517:14
27Sören BremerBoxholm-Mjölby OL55:17+31:5818:14
28Stefan LaageFalköpings AIK OK1:01:46+38:2720:23
29Dan LundbergHestra IF1:12:13+48:5423:50
Per KällvikÅmåls OKej godkänd
Jens ArboreliusIS Kullenej start
Christer SvenssonRonneby OKej start

D55

2 610 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona ÅkermanValbo AIF23:479:06
2Ann NilssonMarkaryds FK23:56+0:099:10
3Christina BirathStenungsunds OK25:23+1:369:43
4Susanne BerglundSävedalens AIK26:53+3:0610:18
5Lena RunessonOK Vivill27:58+4:1110:42
6Lena OlssonSkåneslättens OL28:11+4:2410:47
7Jane JohanssonIstrums SK28:46+4:5911:01
8Agneta ErforsOK Torfinn29:27+5:4011:17
9Kerstin TjernlundOK Vilse 8729:30+5:4311:18
10Eva OskarssonHagaby GOIF29:54+6:0711:27
11Britt ThörnOK Vilse 8730:00+6:1311:29
12Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb30:17+6:3011:36
13Eva WildmarkFK Boken36:09+12:2213:51
14Gunilla SandströmOK Stigen36:56+13:0914:09
15Tina HagårdRävetofta OK37:58+14:1114:32
16Märit GustafssonEds SK38:10+14:2314:37
17Arja IngvarssonOK Vilse 8746:19+22:3217:44
18Lisa LarssonSjövalla FK53:18+29:3120:25
19Ingrid AnderssonIF Rigor1:08:52+45:0526:23
Ann SvärmOK Gisleej godkänd
Christina SegerslättSkåneslättens OLej start

H55

2 770 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK21:297:45
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken21:39+0:107:48
3Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna22:13+0:448:01
4Sten GustafssonEds SK22:23+0:548:04
5Mats BrorssonTockarps IK22:43+1:148:12
6Tommy BergerGävle OK23:39+2:108:32
7Ulf RadlerJärfälla OK24:16+2:478:45
8Sten SegerslättSkåneslättens OL24:24+2:558:48
9Christer MannfolkUlricehamns OK24:32+3:038:51
10Lasse JohanssonEds SK24:41+3:128:54
11Lars ElfvingOK Gipen24:46+3:178:56
12Bertil AxbomOK Landehof25:12+3:439:05
13Owe TörnrothHjobygdens OK25:25+3:569:10
14Lars RunessonOK Vivill25:34+4:059:13
15Johan BerglundSävedalens AIK26:46+5:179:39
16Arne KlintbergEksjö SOK27:16+5:479:50
17Bruno StubPI-København27:17+5:489:50
18Tommy RoosFalköpings AIK OK27:25+5:569:53
19Ola MårtenssonVäsby OK27:31+6:029:56
20Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK28:10+6:4110:10
21Ulf BurmanGustavsbergs OK28:21+6:5210:14
22Sven-Åke AnderssonIF Rigor30:11+8:4210:53
23Gunnar SvanbergJärfälla OK31:55+10:2611:31
24Ralph JohanssonStångenäs AIS32:13+10:4411:37
25Max PrangFredensborg OK32:19+10:5011:40
26Tomas NilssonOK Gipen32:42+11:1311:48
27Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad33:56+12:2712:15
28Ingemar NilssonAndrarums IF34:05+12:3612:18
29Tor UddMarkbygdens OK34:18+12:4912:22
30Thomas AlmqvistVästerviks OK38:12+16:4313:47
31Leif-Åke AnderssonFK Boken39:09+17:4014:08
32Reino ÖrnMarkaryds FK45:19+23:5016:21
33Lars LarssonSjövalla FK45:48+24:1916:32
34Kenneth PetterssonJärfälla OK48:09+26:4017:22
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Erik OskarssonHagaby GOIFej godkänd
Per BernerssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd

D60

2 060 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SöderbergOK Skogsfalken18:369:01
2Ina LindebergSkåneslättens OL18:41+0:059:04
3Ann-Mari NilssonYstads OK23:54+5:1811:36
4Berit KlamfeltTibro OK25:02+6:2612:09
5Anneli LindqvistGustavsbergs OK25:03+6:2712:09
6Karin AxelssonIK Uven25:56+7:2012:35
7Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu25:59+7:2312:36
8Berit HolmgrenSpårvägens OK29:13+10:3714:10
9Ingela NelsénFalkenbergs OK29:29+10:5314:18
10Siv LarssonVäxjö AIS31:43+13:0715:23
11Gabrielle BrunAndrarums IF32:49+14:1315:55
12Monica IvarssonOK Skogshjortarna32:54+14:1815:58
13Gunilla HogedalVänersborgs SK34:26+15:5016:42
14Gisela LöfvingTibro OK35:49+17:1317:23
15Brith MohlinIK Stern35:59+17:2317:28
16Marita JohanssonOK Stigen37:13+18:3718:03
17Marie SvernestamLinköpings OK37:17+18:4118:05
18Marita LarssonMarkbygdens OK37:51+19:1518:22
19Ingrid E StrömTäby OK40:28+21:5219:38
20Mona EnforsTockarps IK40:53+22:1719:50
21Kristin JohanssonOK Dacke42:18+23:4220:32
22Karin LindqvistVäxjö OK43:39+25:0321:11
23Miriam NorénIK Uven54:40+36:0426:32
Pia AnderssonFalkenbergs OKej godkänd
Gunnel MånssonOK Vilse 87ej godkänd
Lena JanssonJärla Orienteringej start

H60

2 700 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent GranqvistVästerviks OK22:068:11
2Lars GrehnMullsjö SOK22:27+0:218:18
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK22:33+0:278:21
4Inge JosefssonStångenäs AIS22:54+0:488:28
5Karl MollénOK Denseln23:55+1:498:51
6Hans EkbergTrollhättans SOK24:05+1:598:55
7Kennet SandströmOK Stigen24:44+2:389:09
8Lennart ErforsOK Torfinn25:02+2:569:16
9Adrian JüniOLG Hondrich25:31+3:259:27
10Olle EnforsTockarps IK26:09+4:039:41
11Jan WahlströmSnättringe SK26:29+4:239:48
12Kalle LindqvistVäxjö OK27:32+5:2610:11
12Gunnar BejbomUddevalla OK27:32+5:2610:11
14Olle BohmanHjärnarps GH OL29:09+7:0310:47
15Kenneth FagerFK Vittus29:29+7:2310:55
16Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK30:11+8:0511:10
17Kent IvarssonOK Skogshjortarna32:09+10:0311:54
18Stefan NilssonYstads OK32:52+10:4612:10
19Johan WedlinSävedalens AIK34:04+11:5812:37
20Bengt AspvallRonneby OK34:58+12:5212:57
21Lars Göran KillanderHästveda OK37:16+15:1013:48
22Lars ErikssonKalmar OK39:08+17:0214:29
23Bengt HanssonAndrarums IF40:04+17:5814:50
24Sören KarlssonMullsjö SOK40:08+18:0214:51
25Sten BlomströmIK Stern41:34+19:2815:23
26Torgny OttossonOK Torfinn46:32+24:2617:14
27Hans AnderssonIK Gandvik46:41+24:3517:17
28Jan ArvidssonOK Skogshjortarna48:12+26:0617:51
29Mats IngvarssonOK Vilse 8748:57+26:5118:07
30Anders MohlinIK Stern53:12+31:0619:42
Leif E. LarsenTisvilde Hegn OKej godkänd
Lars EkbergTrollhättans SOKej godkänd
LarsOwe StrömTäby OKej godkänd
Arne SvärmOK Gisleej godkänd
Lennart SvernestamLinköpings OKej godkänd
Roger ThörnOK Vilse 87ej godkänd

D65

2 060 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK19:299:27
2Margareta SvenssonOK Vilse 8720:02+0:339:43
3Lena GranefeltOK Tyr22:39+3:1010:59
4Anne LundmarkJärfälla OK23:08+3:3911:13
5Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK24:09+4:4011:43
6Kajsa TofténHjobygdens OK25:14+5:4512:14
7Maj-Britt ByströmRävetofta OK25:21+5:5212:18
8Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK26:16+6:4712:45
9Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK27:24+7:5513:18
10Ann-Helen LinnersjöOK Orion27:27+7:5813:19
11Åsa StåhlHjärnarps GH OL27:32+8:0313:21
12Eva BlomströmIK Stern27:33+8:0413:22
13Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK29:00+9:3114:04
14Barbro AnderssonOK Skogshjortarna29:47+10:1814:27
15Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK29:52+10:2314:29
16Eva AlsinIK Ymer32:31+13:0215:47
17Kristina FranssonOK Virdarna33:14+13:4516:07
18Rosa JohanssonIK Uven33:51+14:2216:25
19Inger GlansOK Torfinn35:34+16:0517:15
20Viveka BackmanTullinge SK36:19+16:5017:37
21Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna36:45+17:1617:50
22Margareta SjöbergLunds OK37:24+17:5518:09
23Ingrid TengelandIK Gandvik43:12+23:4320:58
24Hjördis ErlandssonOK Lindéna43:27+23:5821:05
25Kristina JohanssonVänersborgs SK46:58+27:2922:47
26Inger Alice EismarkOK Orinto52:34+33:0525:31
Ylva JanssonIF Hagenej godkänd
Kristina JohanssonMullsjö SOKej start
Karin BengtssonOK Kompassenej start

H65

2 490 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny PetterssonMarkbygdens OK21:088:29
2Lars HogedalVänersborgs SK22:35+1:279:04
3Lars GranefeltOK Tyr22:59+1:519:13
4Kenth SundgrenSkåneslättens OL23:28+2:209:25
5Vidar LöfvingTibro OK23:46+2:389:32
6Willie OlssonRävetofta OK25:46+4:3810:20
7Åke PerssonHjärnarps GH OL26:43+5:3510:43
8Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg26:59+5:5110:50
9Kjell JeppsonIF Rigor27:18+6:1010:57
10Sven-Olof LarssonVäxjö AIS27:26+6:1811:01
11Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK27:55+6:4711:12
12Karsten RichardtKøge OK27:57+6:4911:13
13Bo KlamfeltTibro OK29:47+8:3911:57
14Bo JohanssonOK Stigen30:01+8:5312:03
15Roland NilssonOK Kompassen30:28+9:2012:14
16Roger DanielssonLinköpings OK30:41+9:3312:19
17Bengt StåhlHjärnarps GH OL31:32+10:2412:39
18Lars OlssonFK Boken31:52+10:4412:47
19Leif MalmMarkaryds FK32:32+11:2413:03
20Hans M CarlssonIFK Göteborg32:38+11:3013:06
21Gunnar EnbergMålilla OK32:45+11:3713:09
22Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK33:04+11:5613:16
23Gert OlssonSkåneslättens OL33:15+12:0713:21
24Olof KarlssonUddevalla OK33:50+12:4213:35
25Peter NyströmMariestads FK35:08+14:0014:06
26Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK35:55+14:4714:25
27Jan PerssonYstads OK35:56+14:4814:25
28Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan36:53+15:4514:48
29Tommy OlssonOK Dacke36:56+15:4814:49
30Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK38:28+17:2015:26
31Jan-Erik NilssonYstads OK40:37+19:2916:18
32Allan WikströmStångenäs AIS43:09+22:0117:19
33Arne AlexanderssonStenungsunds OK44:14+23:0617:45
34Lars PerssonOK Kompassen46:40+25:3218:44
35Thorwald FranssonOK Virdarna49:50+28:4220:00
36Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK52:56+31:4821:15
37Christer NelsénFalkenbergs OK56:44+35:3622:47
Conny JidetoftStångenäs AISej godkänd
Björn JägerströmIK Uvenej godkänd
Anders WidénOLG Säuliamtej godkänd
Agne BengtssonOK Kompassenej start

D70

2 010 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun LarssonOK Lindéna24:0011:56
2Helen AndertoftMarkaryds FK24:49+0:4912:20
3Britt RangertIK Ymer25:55+1:5512:53
4Berit ByströmOK Virdarna25:57+1:5712:54
5Inge JørgensenOK Roskilde26:22+2:2213:07
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK28:05+4:0513:58
7Gullevi SvenssonRonneby OK29:41+5:4114:46
8Birgitta KarlssonOK Orinto29:57+5:5714:54
9Lillemor LorénOK Frisene30:06+6:0614:58
10Mariann KjellbergBredareds IF30:45+6:4515:17
11Lotta GranholmLinköpings OK30:56+6:5615:23
12Britt Forsell PirozziLunds OK31:49+7:4915:49
13Elisabeth KimellGotlands Bro OK32:19+8:1916:04
14Ingrid HermanssonIK Ymer32:33+8:3316:11
15Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK33:34+9:3416:41
16Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK34:09+10:0916:59
17Solbritt GustafssonOK Virdarna36:08+12:0817:58
18Barbro NilssonAlvesta SOK36:36+12:3618:12
19Gull SvenssonTockarps IK39:58+15:5819:53
20Eva BergstrandVärend GN OL47:31+23:3123:38
21Birgit LjungOK Gipen48:20+24:2024:02
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej start

H70

2 420 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn LinnersjöOK Orion27:0111:09
2Roland OffrellFrosta OK27:09+0:0811:13
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK28:32+1:3111:47
4Hans KarlssonOK Orinto28:56+1:5511:57
5Ingemar AnderssonOK Orion30:43+3:4212:41
6Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK30:45+3:4412:42
7Inge PerssonFK Boken31:13+4:1212:53
8Styrbjörn JanssonIF Hagen32:06+5:0513:15
9Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK32:39+5:3813:29
10Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK33:35+6:3413:52
11Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK33:51+6:5013:59
12Kalle JohanssonOK Skogshjortarna35:03+8:0214:29
13Kjell LindauOK Kompassen35:43+8:4214:45
14Jørn ThomsenKolding OK36:24+9:2315:02
15Bengt NilssonAlvesta SOK36:46+9:4515:11
16Ronny AnderssonOK Skogshjortarna37:20+10:1915:25
17Kjell MånssonRonneby OK38:37+11:3615:57
18Torgny JonssonVäxjö AIS38:42+11:4115:59
19Roland KarlssonRonneby OK38:44+11:4316:00
20Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK39:40+12:3916:23
21Roland NilssonFalköpings AIK OK39:45+12:4416:25
22Jan-Ulf KarlssonMålilla OK40:17+13:1616:38
23Bertil OlofssonAndrarums IF41:30+14:2917:08
24Olle HermanssonIK Ymer42:41+15:4017:38
25Kent CarlgrenOK Skogshjortarna43:01+16:0017:46
26Ole  SvendsenOK Roskilde43:10+16:0917:50
27Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna43:45+16:4418:04
28Mårten SvenssonOK Gipen43:47+16:4618:05
29Gösta LindqvistOK Löftan44:12+17:1118:15
30Ingemar LindblomOK Orinto47:27+20:2619:36
31Christer WestbergIFK Göteborg54:39+27:3822:34
32Karl-Axel JohanssonIK Uven55:26+28:2522:54
33Gunnar AnderssonIK Vista57:49+30:4823:53
34Bjørn HelstrupFredensborg OK57:51+30:5023:54
35Per-Åke AnderssonIS Kullen1:01:14+34:1325:18
36John-Erik BergstrandVärend GN OL1:01:29+34:2825:24
37Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL1:07:43+40:4227:58
38Alf KjellbergBredareds IF1:10:31+43:3029:08
Gerth SällströmLessebo OKej godkänd
Anders BerglundOK Skogshjortarnaej godkänd
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AISej godkänd
Ronny RagnarssonMarkbygdens OKej godkänd
Kjell ErlandssonOK Lindénaej godkänd
Arne GrøndahlSøllerød OKej godkänd
Waste ByströmOK Virdarnaej godkänd

D75

2 010 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg28:2614:08
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK29:06+0:4014:28
3Gun HanssonYstads OK30:21+1:5515:05
4Barbro HugossonLunds OK32:57+4:3116:23
5Karin LexellOK Torfinn33:25+4:5916:37
6Kerstin HagströmIstrums SK36:29+8:0318:09

H75

2 010 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ernie BroströmHalmstad OK19:009:27
2Roland DahlIFK Göteborg19:51+0:519:52
3Allsing CarlssonOK Skogsvargarna19:54+0:549:54
4Bo SvenssonTockarps IK21:14+2:1410:33
5Bernt PeterssonAlvesta SOK24:12+5:1212:02
6Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK28:09+9:0914:00
7Göran HektorLinköpings OK28:25+9:2514:08
8Bo WadensjöFK Finn33:17+14:1716:33
9Curt TillmanLinköpings OK38:23+19:2319:05
10Allan HammarOK Kompassen41:29+22:2920:38
11Gunnar BylundRydboholms SK47:46+28:4623:45
12Bengt OlofssonHjärnarps GH OL1:03:04+44:0431:22
JB LarssonOK Löftanej godkänd
Sune HagströmIstrums SKej godkänd
Ivan ErnvidUlricehamns OKej start

H80

2 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell PerssonMariestads FK24:4512:18
2Klas TykessonSkåneslättens OL25:20+0:3512:36
3Jan-Eric NelkingFK Åsen26:20+1:3513:06
4Bengt EdvardssonOK Torfinn34:07+9:2216:58
Torild BornetunSkillingaryds FKej godkänd

Öppen motion 1

1 880 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eddie KarlssonOK Vilse 8710:355:37
2Filippa TejreOK Stigen11:35+1:006:09
3Emil RingRonneby OK12:16+1:416:31
4Isak EngOK Pan-Kristianstad12:21+1:466:34
5Linus BerglundOK Stigen12:33+1:586:40
6Jack TejreOK Stigen12:36+2:016:42
7Ebba RanbroHelsingborgs SOK13:34+2:597:12
8Clara PerssonHelsingborgs SOK14:32+3:577:43
9Gabriel HogedalVänersborgs SK14:39+4:047:47
10Malva LarssonOK Orion14:58+4:237:57
11Wilma JohanssonIF Rigor16:05+5:308:33
12Erik KarlssonOK Skogsfalken18:15+7:409:42
13Kajsa LarssonBurseryds IF18:44+8:099:57
14Melker GudmundssonHelsingborgs SOK20:09+9:3410:43
15August MagnussonLaholms IF OK21:08+10:3311:14
16Ella HagstrandBurseryds IF21:31+10:5611:26
17Marie KempffHässleholms OK21:41+11:0611:32
18Elin JohanssonBurseryds IF22:40+12:0512:03
19Ing-Mari LarssonOK Löftan23:14+12:3912:21
20Linna NybergMullsjö SOK25:42+15:0713:40
21Bontu JohnsonHelsingborgs SOK26:10+15:3513:55
22Vilgot Bering-28:55+18:2015:22
23Sonja HammarOK Kompassen34:07+23:3218:08
24Inga-Lill BornetunSkillingaryds FK35:39+25:0418:57
Måns BerglundOK Stigenej godkänd

Öppen motion 3

2 110 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter JohanssonBurseryds IF17:408:22
2Frida BerglinOK Dacke17:56+0:168:29
3Katarina JohanssonStångenäs AIS19:40+2:009:19
4Ellen JohanssonBurseryds IF20:19+2:399:37
5Annette SeldénIF Rigor21:36+3:5610:14
6Helena BergIS Kullen22:25+4:4510:37
7Carina StenbergOK Skogshjortarna23:58+6:1811:21
8Anna LindqvistOK Stigen24:28+6:4811:35
9Ida JohannessonFrölunda OL25:54+8:1412:16
10Johan SvenssonSkåneslättens OL26:00+8:2012:19
11Clarie EkOK Pan-Kristianstad26:21+8:4112:29
12Hellevi AlnervikIS Kullen29:43+12:0314:05
13Alice EkenhillOK Lindéna31:11+13:3114:46
14Bruno EkenhillKlubblös31:33+13:5314:57
15Margareta JohanssonLaholms IF OK31:45+14:0515:02
16Yvonne EdströmOK Gisle34:51+17:1116:30
17Carina PerssonAndrarums IF34:58+17:1816:34
18Margela PerssonAndrarums IF35:01+17:2116:35
19Ulrika JohannessonFrölunda OL35:30+17:5016:49
20Anne-Catrine PerssonMariestads FK36:30+18:5017:17
21Helene ArboreliusIS Kullen40:02+22:2218:58
22Henriette JareklevHelsingborgs SOK46:52+29:1222:12
23Tove RosbergVäxjö OK1:05:15+47:3530:55
Ronnie KarlssonOK Vilse 87ej godkänd
Ditti ArvidssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 5

2 490 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dennis JohanssonStångenäs AIS24:319:50
2Hanna ElfLunds OK25:45+1:1410:20
3Marika ElverlindOK Tranan27:48+3:1711:09
4Matilda JohanssonStångenäs AIS28:47+4:1611:33
5Mats LarssonBurseryds IF30:39+6:0812:18
6Jessica BjelkHästveda OK30:59+6:2812:26
7Matilda GunnarssonRydboholms SK33:23+8:5213:24
8Lars LindebergSkåneslättens OL34:27+9:5613:50
9Gösta SvenssonMalmö OK35:01+10:3014:03
10Ragnar FalkNyköpings OK35:47+11:1614:22
11Anneli BlomgrenSOK Aneby37:11+12:4014:55
12Maria LarssonBurseryds IF37:57+13:2615:14
13Ann-Marie HanssonIS Kullen37:59+13:2815:15
14Sune JohanssonLaholms IF OK38:25+13:5415:25
15Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken38:38+14:0715:30
16Ulla RagnarssonMarkbygdens OK39:32+15:0115:52
17Ingela KlintbergEksjö SOK40:16+15:4516:10
18Emelie ThurbanJönköpings OK42:16+17:4516:58
19Olle RingRonneby OK43:06+18:3517:18
20Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK43:28+18:5717:27
21Sofia StiblertTockarps IK46:52+22:2118:49
22Camilla JohanssonLaholms IF OK46:57+22:2618:51
23Bo JägerströmElfsborg SOK47:10+22:3918:56
24Evelina GunnarssonRydboholms SK47:54+23:2319:14
25Kristian KribladHjärnarps GH OL51:48+27:1720:48
26Karin LarssonOK Kompassen56:23+31:5222:38
27Gunila MårtenssonSimrishamns OK56:37+32:0622:44
28Lillemor HallinOK Landehof56:46+32:1522:47
29Anibal MonteiroCOCEG57:40+33:0923:09
30Camilla SvenssonBurseryds IF1:01:21+36:5024:38
31Anki GunnarssonRydboholms SK1:03:35+39:0425:32
32Henrik EnforsTockarps IK1:05:00+40:2926:06
33Maria HermanssonIK Ymer1:08:39+44:0827:34
34Emma AnderssonÖrkelljunga FK1:11:58+47:2728:54
35Mia HällKlubblös1:16:12+51:4130:36
36Isak PerssonHelsingborgs SOK1:19:17+54:4631:50
37Emil JohnssonHelsingborgs SOK1:20:59+56:2832:31
Lina KarlssonOK Skogsfalkenej godkänd
Birgit WahlströmSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 7

2 870 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik MagnussonLaholms IF OK24:328:32
2Jens AndertoftVästerås SOK25:06+0:348:44
3Emmy TuressonBurseryds IF27:29+2:579:34
4Catarina HardenFK Boken30:37+6:0510:40
5Anders WesterFK Boken30:40+6:0810:41
6Jens ÅkermanGävle OK31:40+7:0811:02
7Ulf JohanssonAstraZeneca IF Södertälje33:11+8:3911:33
8Marie SvenssonMalmö OK37:50+13:1813:10
9Erik AhlströmHelsingborgs SOK38:18+13:4613:20
10Anders NilssonHässleholms OK38:57+14:2513:34
11Maria HelmerssonHässleholms OK40:35+16:0314:08
12Lennart BorgqvistIS Kullen40:56+16:2414:15
13Anders HellrupKlubblös41:19+16:4714:23
14Björn IsraelssonBurseryds IF43:29+18:5715:09
15Filip EnforsTockarps IK43:40+19:0815:12
16Daniel KempffHässleholms OK45:09+20:3715:43
17Adrian HardenFK Boken48:00+23:2816:43
18Karin CederlöfKlubblös49:20+24:4817:11
19Bo CederlöfKlubblös56:19+31:4719:37
20Kerstin SegerLaholms IF OK59:20+34:4820:40
21Conny ThoressonAndrarums IF1:00:53+36:2121:12
22Gun-Britt KribladHjärnarps GH OL1:03:12+38:4022:01
23Lena MagnussonMalmö OK1:15:11+50:3926:11
24Göran LarssonOK Kompassen1:20:13+55:4127:57
Eva TullbergIS Kullenej godkänd

Öppen motion 9

3 620 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils TärkHalmstad OK25:096:56
2Erik BengtssonOK Skogsfalken26:42+1:337:22
3Daniel NilssonSkåneslättens OL28:05+2:567:45
4Simon MånssonÖrkelljunga FK28:15+3:067:48
5Stefan NilssonLunds OK29:39+4:308:11
6Sofia KillanderHästveda OK30:31+5:228:25
7Jakob SegerslättSkåneslättens OL32:14+7:058:54
8Peo KarlssonKlubblös34:59+9:509:39
9Martin GummessonFK Finn39:01+13:5210:46
10Håkan NordahlSimrishamns OK39:51+14:4211:00
11Mats JonssonSkåneslättens OL41:15+16:0611:23
12Christoffer KarlssonFalkenbergs OK42:32+17:2311:44
13Anders KarlssonBodafors OK45:11+20:0212:28
14Per-johan JohanssonRävetofta OK49:03+23:5413:32
15Mikael SöderströmOK Stigen51:02+25:5314:05
16Andreas EnforsTockarps IK52:50+27:4114:35
17Elin NordahlSimrishamns OK53:24+28:1514:45
18Helena BuchkovskaMålilla OK1:00:13+35:0416:38
19Erik JordeÖrkelljunga FK1:02:02+36:5317:08
20Staffan EdströmOK Gisle1:03:13+38:0417:27
21Mirzet CirkinÖrkelljunga FK1:07:26+42:1718:37
22Kurt LöfLomma Glory1:12:24+47:1520:00
23Bengt LundhHelsingborgs SOK1:14:49+49:4020:40
24David HegardtKlubblös1:19:31+54:2221:57
Louise PihlOK Pan-Kristianstadej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser