Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tre skåningar och en dansk, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)

-

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Vilgot BeringÖppen motion 128:55+18:2015:22

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Rolf JakobssonH7039:40+12:3916:23

Allerød OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Lars MunktvedH4528:52+9:039:31
12Dorthe MunktvedD5032:10+7:2612:19

Almby IK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Johan AlpbergH1421:02+3:139:01
5Emil AlpbergH1635:01+16:5312:58
21Björn AlpbergH5034:51+11:3211:30

Alvesta SOK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Bernt PeterssonH7524:12+5:1212:02
15Bengt NilssonH7036:46+9:4515:11
18Barbro NilssonD7036:36+12:3618:12

Andrarums IF

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Måns PerssonH1417:497:38
8Harald PerssonH4526:00+6:118:34
8Brian AhlmH1425:26+7:3710:54
9Hugo ThoressonH1016:33+7:208:51
11Gabrielle BrunD6032:49+14:1315:55
11Erik ThoressonH1435:08+17:1915:04
14Gudrun NilssonD5038:25+13:4114:43
17Carina PerssonÖppen motion 334:58+17:1816:34
18Margela PerssonÖppen motion 335:01+17:2116:35
21Conny ThoressonÖppen motion 71:00:53+36:2121:12
23Bertil OlofssonH7041:30+14:2917:08
23Bengt HanssonH6040:04+17:5814:50
28Ingemar NilssonH5534:05+12:3612:18

AstraZeneca IF Södertälje

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ulf JohanssonÖppen motion 733:11+8:3911:33

Bodafors OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Anders KarlssonÖppen motion 945:11+20:0212:28

Boxholm-Mjölby OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Annelie AleniusD4536:50+14:0113:17
14Conny BruhnH5028:46+5:279:29
27Sören BremerH5055:17+31:5818:14
52Emil BruhnH2146:27+25:3013:07

Bredareds IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Mariann KjellbergD7030:45+6:4515:17
24Erik HanssonH2128:26+7:298:01
38Alf KjellbergH701:10:31+43:3029:08

Burseryds IF

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Peter JohanssonÖppen motion 317:408:22
3Emmy TuressonÖppen motion 727:29+2:579:34
3Julia TuressonD1625:51+7:1010:22
4Ellen JohanssonÖppen motion 320:19+2:399:37
5Mats LarssonÖppen motion 530:39+6:0812:18
11Annika HagstrandD401:02:44+38:4221:29
12Maria LarssonÖppen motion 537:57+13:2615:14
12Jan TuressonH5027:46+4:279:09
13Kajsa LarssonÖppen motion 118:44+8:099:57
13Lena TuressonD4536:43+13:5413:15
14Björn IsraelssonÖppen motion 743:29+18:5715:09
15Klara HagstrandD1437:17+18:5716:00
16Ella HagstrandÖppen motion 121:31+10:5611:26
18Elin JohanssonÖppen motion 122:40+12:0512:03
20Lars HagstrandH451:03:20+43:3120:54
30Camilla SvenssonÖppen motion 51:01:21+36:5024:38
Anna HagstrandD16ej godkänd

COCEG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Anibal MonteiroÖppen motion 557:40+33:0923:09

Eds SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Sten GustafssonH5522:23+0:548:04
10Lasse JohanssonH5524:41+3:128:54
16Märit GustafssonD5538:10+14:2314:37

Eksjö SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Arne KlintbergH5527:16+5:479:50
17Ingela KlintbergÖppen motion 540:16+15:4516:10

Elfsborg SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Bo JägerströmÖppen motion 547:10+22:3918:56

Emmaboda Verda OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Monica PåhlstorpD6524:09+4:4011:43
13Stina PerssonD2130:44+7:558:52
30Jan PåhlstorpH6538:28+17:2015:26

Eslövs FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Bengt OlssonH5026:41+3:228:48
Tomas VensrydH45ej start

Falkenbergs OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Ingela NelsénD6029:29+10:5314:18
12Jonatan AnderssonH2124:41+3:446:58
12Christoffer KarlssonÖppen motion 942:32+17:2311:44
26Karl-Uno AnderssonH6535:55+14:4714:25
37Christer NelsénH6556:44+35:3622:47
Frida AnderssonD21ej godkänd
Pia AnderssonD60ej godkänd

Falköpings AIK OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Rolf GabrielssonH7033:51+6:5013:59
11Monica LaageD5029:47+5:0311:24
18Tommy RoosH5527:25+5:569:53
21Roland NilssonH7039:45+12:4416:25
28Stefan LaageH501:01:46+38:2720:23

FIF Hillerød

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Malthe PoulsenH1619:06+0:587:04

FK Boken

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Catarina HardenÖppen motion 730:37+6:0510:40
5Anders WesterÖppen motion 730:40+6:0810:41
7Inge PerssonH7031:13+4:1212:53
13Eva WildmarkD5536:09+12:2213:51
17Adrian HardenÖppen motion 748:00+23:2816:43
18Lars OlssonH6531:52+10:4412:47
31Leif-Åke AnderssonH5539:09+17:4014:08

FK Finn

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Bo WadensjöH7533:17+14:1716:33
9Martin GummessonÖppen motion 939:01+13:5210:46

FK Friskus-Varberg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonD7528:2614:08

FK Göingarna

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Ann-Katrin AlmquistD3542:03+7:3812:58
7Magnus LarssonH2122:24+1:276:19
23Lars OlssonH5040:59+17:4013:31
23Jesper HåkanssonH2127:52+6:557:52
32Robin LarssonH2131:01+10:048:45
34Hampus LarssonH2131:22+10:258:51

FK Snapphanarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5ANNA LINDELÖVD3544:05+9:4013:36

FK Vittus

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Kenneth FagerH6029:29+7:2310:55

FK Åsen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jan-Eric NelkingH8026:20+1:3513:06

Fredensborg OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Max PrangH5532:19+10:5011:40
34Bjørn HelstrupH7057:51+30:5023:54

Frosta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Roland OffrellH7027:09+0:0811:13

Frölunda OL

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Audrey HanssonD1010:465:45
9Ida JohannessonÖppen motion 325:54+8:1412:16
11Pär JohannessonH4528:52+9:039:31
12Matilda JohannessonD1432:17+13:5713:51
19Ulrika JohannessonÖppen motion 335:30+17:5016:49

Gotlands Bro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Ylva SvangrenD4038:25+14:2313:09
8Göran KimellH4033:24+9:4410:18
10Folke SvangrenH1222:44+11:0111:11
13Elisabeth KimellD7032:19+8:1916:04

Gustavsbergs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Anneli LindqvistD6025:03+6:2712:09
21Ulf BurmanH5528:21+6:5210:14

Gävle OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Jens ÅkermanÖppen motion 731:40+7:0811:02
6Tommy BergerH5523:39+2:108:32

Göteborg-Majorna OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Patrik FalkH4522:01+2:127:15
3Jens KaminskyH6022:33+0:278:21
4Jennie RunessonD2126:43+3:547:43
4Christer BorgH5024:37+1:188:07
4Felix FalkH1629:03+10:5510:45
5Lotta FalkD4526:45+3:569:39
6Per GustavssonH5025:25+2:068:23
7Lisa FalkD1425:50+7:3011:05
16Bengt JonassonH6030:11+8:0511:10
Viktor StenssonH21ej start

Hagaby GOIF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Eva OskarssonD5529:54+6:0711:27
Erik OskarssonH55ej godkänd
John OskarssonH21ej godkänd

Halmstad OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ernie BroströmH7519:009:27
1Jan LagerH4519:496:32
1Nils TärkÖppen motion 925:096:56
14Lovisa LagerD1434:23+16:0314:45

Helsingborgs SOK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Ebba RanbroÖppen motion 113:34+2:597:12
8Clara PerssonÖppen motion 114:32+3:577:43
9Erik AhlströmÖppen motion 738:18+13:4613:20
14Melker GudmundssonÖppen motion 120:09+9:3410:43
21Bontu JohnsonÖppen motion 126:10+15:3513:55
22Henriette JareklevÖppen motion 346:52+29:1222:12
23Bengt LundhÖppen motion 91:14:49+49:4020:40
36Isak PerssonÖppen motion 51:19:17+54:4631:50
37Emil JohnssonÖppen motion 51:20:59+56:2832:31

Hestra IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Erik IngemarssonH1419:55+2:068:32
4Maria IngemarssonD4033:19+9:1711:24
8Elin LundbergD1638:15+19:3415:21
9Johan IngemarssonH2123:17+2:206:34
9Filip IngemarssonH1222:17+10:3410:58
13Oskar LundbergH1443:09+25:2018:31
20Eva-Lotta LundbergD451:13:48+50:5926:38
29Dan LundbergH501:12:13+48:5423:50

Hjobygdens OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Johan TörnrothH2121:19+0:226:01
6Kajsa TofténD6525:14+5:4512:14
13Owe TörnrothH5525:25+3:569:10
21Oscar TörnrothH2126:53+5:567:35
Elin TörnrothD21ej start

Hjärnarps GH OL

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Åke PerssonH6526:43+5:3510:43
7Emma KribladD3556:07+21:4217:19
8Isak LindelövH1015:47+6:348:26
11Åsa StåhlD6527:32+8:0313:21
12Bengt OlofssonH751:03:04+44:0431:22
14Olle BohmanH6029:09+7:0310:47
17Bengt StåhlH6531:32+10:2412:39
22Gun-Britt KribladÖppen motion 71:03:12+38:4022:01
25Kristian KribladÖppen motion 551:48+27:1720:48
33Martin KribladH2131:12+10:158:48

Härlövs IF

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Casper TuressonH1013:39+4:267:17
7Carina Thynell LindelöwD4528:02+5:1310:07
19Caroline LindelöwD2132:41+9:529:26
31Elinor LindelöwD2157:03+34:1416:29
Maria TuressonD40ej godkänd

Hässleholms OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Nellie RydlundD1420:40+2:208:52
2Linnea RydlundD1214:58+0:447:22
3Carina RydlundD4524:28+1:398:49
5Ivar HelmerssonH1215:39+3:567:42
7Emmy HelmerssonD1630:56+12:1512:25
10Anders NilssonÖppen motion 738:57+14:2513:34
10Nils HelmerssonH4039:25+15:4512:09
11Maria HelmerssonÖppen motion 740:35+16:0314:08
15Magnus RydlundH4053:37+29:5716:32
16Daniel KempffÖppen motion 745:09+20:3715:43
17Marie KempffÖppen motion 121:41+11:0611:32
19Wiktor RydlundH2126:05+5:087:22

Hästveda OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Sofia KillanderÖppen motion 930:31+5:228:25
6Jessica BjelkÖppen motion 530:59+6:2812:26
19Anette BjelkD4553:07+30:1819:10
19Morgan BjelkH4543:47+23:5814:26
21Lars Göran KillanderH6037:16+15:1013:48

IF Hagen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Styrbjörn JanssonH7032:06+5:0513:15
Ylva JanssonD65ej godkänd

IF Hansa-Hoburg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Eric JohanssonH6526:59+5:5110:50

IF Rigor

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Thilda SeldénD1214:147:00
3Emil SeldénH109:30+0:175:04
5Annette SeldénÖppen motion 321:36+3:5610:14
9Kjell JeppsonH6527:18+6:1010:57
11Wilma JohanssonÖppen motion 116:05+5:308:33
19Ingrid AnderssonD551:08:52+45:0526:23
22Sven-Åke AnderssonH5530:11+8:4210:53
25Peter BrobergH5045:04+21:4514:52
Jonas AnderssonH21ej start

IFK Enskede

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
50Björn BylundH2144:51+23:5412:40

IFK Göteborg

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Roland DahlH7519:51+0:519:52
20Hans M CarlssonH6532:38+11:3013:06
31Christer WestbergH7054:39+27:3822:34

IK Gandvik

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
23Ingrid TengelandD6543:12+23:4320:58
27Hans AnderssonH6046:41+24:3517:17

IK Hakarpspojkarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Arto BlomdahlH5522:13+0:448:01

IK Stern

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Eva BlomströmD6527:33+8:0413:22
15Brith MohlinD6035:59+17:2317:28
25Sten BlomströmH6041:34+19:2815:23
30Anders MohlinH6053:12+31:0619:42

IK Uven

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Karin AxelssonD6025:56+7:2012:35
18Rosa JohanssonD6533:51+14:2216:25
23Miriam NorénD6054:40+36:0426:32
32Karl-Axel JohanssonH7055:26+28:2522:54
Björn JägerströmH65ej godkänd

IK Vista

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Gunnar AnderssonH7057:49+30:4823:53

IK Ymer

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Britt RangertD7025:55+1:5512:53
14Ingrid HermanssonD7032:33+8:3316:11
16Eva AlsinD6532:31+13:0215:47
24Olle HermanssonH7042:41+15:4017:38
33Maria HermanssonÖppen motion 51:08:39+44:0827:34

IS Kullen

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Helena BergÖppen motion 322:25+4:4510:37
12Lennart BorgqvistÖppen motion 740:56+16:2414:15
12Hellevi AlnervikÖppen motion 329:43+12:0314:05
13Ann-Marie HanssonÖppen motion 537:59+13:2815:15
16Pål BengtssonH5030:32+7:1310:04
20Anders BergH5032:53+9:3410:51
21Helene ArboreliusÖppen motion 340:02+22:2218:58
35Per-Åke AnderssonH701:01:14+34:1325:18
Eva TullbergÖppen motion 7ej godkänd
Jens ArboreliusH50ej start

Istrums SK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lasse Karlsson-LodH5024:52+1:338:12
6Kerstin HagströmD7536:29+8:0318:09
7Jane JohanssonD5528:46+4:5911:01
11Fanny BrodinD2130:15+7:268:44
42Mats JohanssonH2137:28+16:3110:35
Sune HagströmH75ej godkänd

Järfälla OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anne LundmarkD6523:08+3:3911:13
7Ulf RadlerH5524:16+2:478:45
23Gunnar SvanbergH5531:55+10:2611:31
34Kenneth PetterssonH5548:09+26:4017:22
Eva SvanbergD50ej godkänd

Järla Orientering

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Lena JanssonD60ej start

Jönköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Fredrik SvenssonH4026:43+3:038:14
4Liselott SvenssonD3543:50+9:2513:31
5Johanna FranssonD1423:24+5:0410:02
18Emelie ThurbanÖppen motion 542:16+17:4516:58
18Peter FranssonH4537:49+18:0012:28
Magnus ClaessonH40ej godkänd

Kalmar OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Lars ErikssonH6039:08+17:0214:29

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Bruno EkenhillÖppen motion 331:33+13:5314:57

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
35Mia HällÖppen motion 51:16:12+51:4130:36

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Anders HellrupÖppen motion 741:19+16:4714:23

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Karin CederlöfÖppen motion 749:20+24:4817:11

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Bo CederlöfÖppen motion 756:19+31:4719:37

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Peo KarlssonÖppen motion 934:59+9:509:39

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24David HegardtÖppen motion 91:19:31+54:2221:57

Kolding OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
14Jørn ThomsenH7036:24+9:2315:02

Kungälvs OK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Fritjof Aderstedt AlthoffH1212:51+1:086:19
4Karl Aderstedt AlthoffH109:35+0:225:07
4Elsa Aderstedt AlthoffD1423:12+4:529:57
6Erik AderstedtH4029:17+5:379:02
8Ulla-Britt OrdasiD6526:16+6:4712:45
8Karin AlthoffD4044:39+20:3715:17
15Ann-Britt BjörkmanD7033:34+9:3416:41

Køge OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Karsten RichardtH6527:57+6:4911:13

Laholms IF OK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Fredrik MagnussonÖppen motion 724:328:32
13Britt-Marie MagnussonD6529:00+9:3114:04
14Sune JohanssonÖppen motion 538:25+13:5415:25
15Margareta JohanssonÖppen motion 331:45+14:0515:02
15August MagnussonÖppen motion 121:08+10:3311:14
18Ulrica OlovssonD4547:33+24:4417:09
20Kerstin SegerÖppen motion 759:20+34:4820:40
22Camilla JohanssonÖppen motion 546:57+22:2618:51

Lessebo OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Gerth SällströmH70ej godkänd

Lidköpings VSK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmD6519:299:27
25Frida KjellmanD2142:31+19:4212:17
26Niclas KjellmanH5052:14+28:5517:14

Linköpings OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Göran HektorH7528:25+9:2514:08
9Curt TillmanH7538:23+19:2319:05
11Lotta GranholmD7030:56+6:5615:23
16Roger DanielssonH6530:41+9:3312:19
17Marie SvernestamD6037:17+18:4118:05
Lennart SvernestamH60ej godkänd

Lomma Glory

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Kurt LöfÖppen motion 91:12:24+47:1520:00

Lunds OK

22 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Loke HedbergH1211:435:46
1Marie GrönlundD3534:2510:37
1Allan HedbergH1618:086:42
2Sara LjungqvistD1011:05+0:195:55
2Hanna ElfÖppen motion 525:45+1:1410:20
3Anna LjungqvistD4029:16+5:1410:01
4Barbro HugossonD7532:57+4:3116:23
5Stefan NilssonÖppen motion 929:39+4:308:11
6Fabian LjungqvistH4525:09+5:208:18
6Klas LjungqvistH1218:15+6:328:59
10Peter HedbergH5026:56+3:378:53
10Povel HedbergH1429:23+11:3412:36
12Åsa EricssonD4536:12+13:2313:04
12Britt Forsell PirozziD7031:49+7:4915:49
13Tina LjungqvistD1433:04+14:4414:11
13Rasmus GrönlundH2124:49+3:527:00
13Raul HindovH4529:01+9:129:34
16Anders EricssonH4534:54+15:0511:31
20Karin HagwallD2132:52+10:039:29
22Margareta SjöbergD6537:24+17:5518:09
44Carl RämmalH2137:39+16:4210:38
45Tobias BladhH2138:41+17:4410:55

Malmö OK

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Agnes LindblomD1421:48+3:289:21
4Linn LindblomD1626:34+7:5310:40
7Adam LindblomH1424:02+6:1310:18
8Marie SvenssonÖppen motion 737:50+13:1813:10
9Gösta SvenssonÖppen motion 535:01+10:3014:03
10Jenny LindblomD4049:52+25:5017:04
16Henrik LindblomH401:03:48+40:0819:41
20Linus MalmstenH2126:14+5:177:24
23Wiviann OttossonD2140:37+17:4811:44
23Lena MagnussonÖppen motion 71:15:11+50:3926:11
28Hanna KryhD2145:19+22:3013:05
28Karl UtterbackH2129:07+8:108:13
30Evelina EkelundD2146:41+23:5213:29
36Jonathan GunnarssonH2132:07+11:109:04
41Fredrik ÖbergH2135:08+14:119:55

Mariestads FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kjell PerssonH8024:4512:18
20Anne-Catrine PerssonÖppen motion 336:30+18:5017:17
25Peter NyströmH6535:08+14:0014:06

Markaryds FK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Helen AndertoftD7024:49+0:4912:20
2Ann NilssonD5523:56+0:099:10
4Marita FilipssonD5026:19+1:3510:04
6Sven-Åke AndertoftH7528:09+9:0914:00
15Ola AndertoftH5030:31+7:1210:04
19Leif MalmH6532:32+11:2413:03
31Johan FilipssonH2130:08+9:118:30
32Reino ÖrnH5545:19+23:5016:21
46Oscar FilipssonH2143:08+22:1112:11

Markbygdens OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Torgny PetterssonH6521:088:29
2Anne UddD5025:12+0:289:39
2Klara AskD1625:27+6:4610:13
7Fredrik AskH4525:55+6:068:33
8Jeanette SigenstamD4531:13+8:2411:16
14Marcus RagnarssonH1446:25+28:3619:55
16Ulla RagnarssonÖppen motion 539:32+15:0115:52
18Marita LarssonD6037:51+19:1518:22
20Lizkulla PetterssonÖppen motion 543:28+18:5717:27
29Tor UddH5534:18+12:4912:22
Ronny RagnarssonH70ej godkänd

Mullsjö SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lars GrehnH6022:27+0:218:18
6Sven-Olof PetterssonH7030:45+3:4412:42
20Linna NybergÖppen motion 125:42+15:0713:40
24Sören KarlssonH6040:08+18:0214:51
Kristina JohanssonD65ej start

Målilla OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Daniel AxelssonH4044:59+21:1913:53
18Helena BuchkovskaÖppen motion 91:00:13+35:0416:38
21Gunnar EnbergH6532:45+11:3713:09
22Jan-Ulf KarlssonH7040:17+13:1616:38
24Per-Göran BernH5044:29+21:1014:40

Mölndal Outdoor IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Karin OlssonD4534:23+11:3412:24

Nyköpings OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Albin FalkH1419:40+1:518:26
10Ragnar FalkÖppen motion 535:47+11:1614:22

OK Dacke

15 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ebba BerglinD1418:207:52
1Annika JosefssonD5024:449:28
2Frida BerglinÖppen motion 317:56+0:168:29
2Eva PetterssonD4522:52+0:038:15
2Magnus LarssonH4024:56+1:167:41
2Linda LarssonD4029:00+4:589:55
3Hugo LarssonH1213:01+1:186:24
3Emil PetterssonH1621:19+3:117:53
6Johanna WilhelmssonD1630:11+11:3012:07
6Jakob WilhelmssonH1422:56+5:079:50
9Emma LarssonD1021:07+10:2111:17
11Anders PetterssonH5027:22+4:039:01
16Lisa PetterssonD2131:47+8:589:11
21Kristin JohanssonD6042:18+23:4220:32
29Tommy OlssonH6536:56+15:4814:49

OK Denseln

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Karl MollénH6023:55+1:498:51

OK Frisene

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Lillemor LorénD7030:06+6:0614:58

OK Gipen

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Lars ElfvingH5524:46+3:178:56
21Birgit LjungD7048:20+24:2024:02
26Tomas NilssonH5532:42+11:1311:48
28Mårten SvenssonH7043:47+16:4618:05

OK Gisle

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Yvonne EdströmÖppen motion 334:51+17:1116:30
20Staffan EdströmÖppen motion 91:03:13+38:0417:27
32Emilia JohanssonD211:10:54+48:0520:29
51Timo KononenH2146:10+25:1313:02
Ann SvärmD55ej godkänd
Emilia SvärmD21ej godkänd
Arne SvärmH60ej godkänd
Linus SvärmH21ej start

OK Kolmården

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Klas JohanssonH2125:27+4:307:11

OK Kompassen

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Allan HammarH7541:29+22:2920:38
13Kjell LindauH7035:43+8:4214:45
15Roland NilssonH6530:28+9:2012:14
23Sonja HammarÖppen motion 134:07+23:3218:08
24Göran LarssonÖppen motion 71:20:13+55:4127:57
26Karin LarssonÖppen motion 556:23+31:5222:38
34Lars PerssonH6546:40+25:3218:44
Agne BengtssonH65ej start
Karin BengtssonD65ej start

OK Landehof

17 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Pia JohanssonD4024:028:13
3Emma KarlssonD1011:13+0:275:59
3Thomas KarlssonH4522:52+3:037:32
4Anna ErikssonD4526:24+3:359:31
4Albin NyqvistH1213:32+1:496:40
5Elias NyqvistH1010:37+1:245:40
5Lisa ErikssonD1013:10+2:247:02
9Ida ErikssonD1641:12+22:3116:32
12Bertil AxbomH5525:12+3:439:05
14Sven ErikssonH4529:36+9:479:46
15Victor AxbomH2125:14+4:177:07
16Sofia KarlssonD4539:37+16:4814:18
16Felicia LorénD1438:40+20:2016:35
17Ulf NyqvistH4537:28+17:3912:21
21Sara LorénD2133:46+10:579:45
27Emelie LorénD2142:56+20:0712:24
28Lillemor HallinÖppen motion 556:46+32:1522:47

OK Lindéna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Gun LarssonD7024:0011:56
13Alice EkenhillÖppen motion 331:11+13:3114:46
24Hjördis ErlandssonD6543:27+23:5821:05
Kjell ErlandssonH70ej godkänd

OK Linné

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Rasa PtasekaiteD2132:07+9:189:16

OK Löftan

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Ing-Mari LarssonÖppen motion 123:14+12:3912:21
29Gösta LindqvistH7044:12+17:1118:15
39Erik SchultzH2133:50+12:539:33
JB LarssonH75ej godkänd

OK Njudung

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Christina SternerD5026:34+1:5010:10
Johan SandlundH21ej godkänd

OK Orinto

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Hans KarlssonH7028:56+1:5511:57
4Magnus HomannH4523:19+3:307:41
8Birgitta KarlssonD7029:57+5:5714:54
16Jenny HomannD5041:43+16:5915:59
17Kajsa HomannD1439:16+20:5616:51
26Inger Alice EismarkD6552:34+33:0525:31
30Ingemar LindblomH7047:27+20:2619:36

OK Orion

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Björn LinnersjöH7027:0111:09
5Ingemar AnderssonH7030:43+3:4212:41
9Lars-Ola LarssonH4526:20+6:318:41
10Ann-Helen LinnersjöD6527:27+7:5813:19
10Malva LarssonÖppen motion 114:58+4:237:57
11Melker LarssonH1225:51+14:0812:44
Malin SvenssonD40ej godkänd

OK Pan-Kristianstad

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Sara EngD2126:40+3:517:42
4Isak EngÖppen motion 112:21+1:466:34
8Markus SvenssonH2123:09+2:126:32
10Marie EngD2130:12+7:238:43
10Richard SjöholmH2124:21+3:246:52
11Clarie EkÖppen motion 326:21+8:4112:29
11Henrik EngH2124:34+3:376:56
18Mikael PihlH2125:49+4:527:17
25Richard EngH2128:43+7:468:06
27Mikael SvenssonH5533:56+12:2712:15
54Joel SjöholmH2153:25+32:2815:05
Louise PihlÖppen motion 9ej godkänd

OK Roskilde

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Inge JørgensenD7026:22+2:2213:07
26Ole  SvendsenH7043:10+16:0917:50

OK Skogsfalken

31 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ola SöderbergH4023:407:18
1Lena SöderbergD6018:369:01
2Emil AlbinssonH109:24+0:115:01
2Ulf JungstrandH5521:39+0:107:48
2Erik BengtssonÖppen motion 926:42+1:337:22
2Felix PerssonH2120:58+0:015:55
3Lars PerssonH4026:21+2:418:07
3Ella SöderbergD1216:03+1:497:54
4Emma EmilssonD1220:31+6:1710:06
5Jonas K JohanssonH4028:18+4:388:44
6Josefine AlbinssonD4527:40+4:519:59
6Julia KarlssonD1231:23+17:0915:27
6Agneta EmilssonD4041:12+17:1014:06
6Jonathan LjungbergH1650:36+32:2818:44
7Pontus LarssonH4030:40+7:009:27
9Pierre DanielssonH4035:46+12:0611:02
9Elin EmilssonD1428:00+9:4012:01
9Herman AlbinssonH1425:53+8:0411:06
10Pernilla LarssonD5029:33+4:4911:19
11Magnus EmilssonH4041:50+18:1012:54
11Tova DanielssonD1431:35+13:1513:33
12Erik KarlssonÖppen motion 118:15+7:409:42
12Peter LiljedahlH4044:15+20:3513:39
12Max KärvhagH1436:47+18:5815:47
13Barbro KärvhagD5032:55+8:1112:36
14Magnus KärvhagH4049:02+25:2215:08
14Anton FilipssonH2125:08+4:117:05
15Sven Olle SöderbergÖppen motion 538:38+14:0715:30
18Elina LiljedahlD1449:13+30:5321:07
Lina KarlssonÖppen motion 5ej godkänd
Max PerssonH12ej godkänd
Oscar OlssonH21ej start

OK Skogshjortarna

13 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Carina StenbergÖppen motion 323:58+6:1811:21
12Kalle JohanssonH7035:03+8:0214:29
12Monica IvarssonD6032:54+14:1815:58
14Barbro AnderssonD6529:47+10:1814:27
16Ronny AnderssonH7037:20+10:1915:25
17Kent IvarssonH6032:09+10:0311:54
21Anita Lovén-AnderssonD6536:45+17:1617:50
22Pär StenbergH5036:25+13:0612:01
25Kent CarlgrenH7043:01+16:0017:46
27Kjell-Åke IsakssonH7043:45+16:4418:04
28Jan ArvidssonH6048:12+26:0617:51
Anders BerglundH70ej godkänd
Ditti ArvidssonÖppen motion 3ej godkänd

OK Skogsstjärnan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Sven-Erik JohanssonH6536:53+15:4514:48
53David ForsH2151:09+30:1214:26

OK Skogsvargarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Allsing CarlssonH7519:54+0:549:54

OK Stigen

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Filippa TejreÖppen motion 111:35+1:006:09
2Peter DombyH5024:13+0:547:59
3Eva AlmgrenD5025:35+0:519:48
5Linus BerglundÖppen motion 112:33+1:586:40
6Jack TejreÖppen motion 112:36+2:016:42
7Kennet SandströmH6024:44+2:389:09
7Rasmus JohanssonH1221:01+9:1810:21
8Anna LindqvistÖppen motion 324:28+6:4811:35
9Camilla JohanssonD4532:30+9:4111:43
11Charlott LiljaD4535:14+12:2512:43
14Gunilla SandströmD5536:56+13:0914:09
14Bo JohanssonH6530:01+8:5312:03
15Mikael SöderströmÖppen motion 951:02+25:5314:05
15Christer LiljaH4530:04+10:159:55
16Marita JohanssonD6037:13+18:3718:03
18Hans AlmgrenH5032:17+8:5810:39
22Anna AlmgrenD2138:59+16:1011:16
37Oskar NilssonH2132:41+11:449:13
Måns BerglundÖppen motion 1ej godkänd
Susanne DombyD50ej godkänd

OK Torfinn

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bengt EdvardssonH8034:07+9:2216:58
5Karin LexellD7533:25+4:5916:37
8Agneta ErforsD5529:27+5:4011:17
8Lennart ErforsH6025:02+2:569:16
19Inger GlansD6535:34+16:0517:15
26Camilla NilssonD2142:38+19:4912:19
26Torgny OttossonH6046:32+24:2617:14
29Evelina FolkessonD2146:25+23:3613:24
48Fredrik SvenssonH2143:26+22:2912:16

OK Tranan

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Marika ElverlindÖppen motion 527:48+3:1711:09
5Sofia ElverlindD1221:35+7:2110:37
6Hanna LindströmD2127:42+4:538:00
8Emilia ElverlindD1017:19+6:339:15
9Gunnel SvenssonD5029:21+4:3711:14
Magnus ElverlindH40ej start

OK Tyr

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lars GranefeltH6522:59+1:519:13
3Lena GranefeltD6522:39+3:1010:59
5Jessica NilssonD2127:14+4:257:52

OK Vilse 87

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Eddie KarlssonÖppen motion 110:355:37
1Ellinor TjernlundD2122:496:35
2Josefin TjernlundD2125:57+3:087:30
2Margareta SvenssonD6520:02+0:339:43
5Niclas TjernlundH2121:50+0:536:10
6Niklas ThörnH2122:04+1:076:14
9Kerstin TjernlundD5529:30+5:4311:18
11Britt ThörnD5530:00+6:1311:29
17Arja IngvarssonD5546:19+22:3217:44
17Viktor HenmyrH2125:32+4:357:12
29Mats IngvarssonH6048:57+26:5118:07
Ronnie KarlssonÖppen motion 3ej godkänd
Linn KarlssonD14ej godkänd
Martina KarlssonD40ej godkänd
Gunnel MånssonD60ej godkänd
Roger ThörnH60ej godkänd
Vilmalee SuwanD12ej start
Ola JönssonH45ej start

OK Virdarna

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Berit ByströmD7025:57+1:5712:54
17Solbritt GustafssonD7036:08+12:0817:58
17Kristina FranssonD6533:14+13:4516:07
35Thorwald FranssonH6549:50+28:4220:00
Waste ByströmH70ej godkänd

OK Vivill

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lena RunessonD5527:58+4:1110:42
14Lars RunessonH5525:34+4:059:13

OK Älme

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Olle SjöforsH4524:16+4:278:00

OLG Hondrich

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Adrian JüniH6025:31+3:259:27

OLG Säuliamt

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Anders WidénH65ej godkänd

PI-København

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Mette StubD2128:30+5:418:14
17Bruno StubH5527:17+5:489:50

Ronneby OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Emil RingÖppen motion 112:16+1:416:31
5Simon GiselssonH1422:14+4:259:32
6Hanna RingD1424:19+5:5910:26
7Gullevi SvenssonD7029:41+5:4114:46
8Hanna JohannessonD1426:31+8:1111:22
17Kjell MånssonH7038:37+11:3615:57
19Roland KarlssonH7038:44+11:4316:00
19Olle RingÖppen motion 543:06+18:3517:18
20Bengt AspvallH6034:58+12:5212:57
49Per HolmbergH2144:03+23:0612:26
Christer SvenssonH50ej start

Rydboholms SK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Vivi-Anne BylundD7529:06+0:4014:28
7Matilda GunnarssonÖppen motion 533:23+8:5213:24
11Gunnar BylundH7547:46+28:4623:45
24Evelina GunnarssonÖppen motion 547:54+23:2319:14
31Anki GunnarssonÖppen motion 51:03:35+39:0425:32

Rävetofta OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Willie OlssonH6525:46+4:3810:20
7Maj-Britt ByströmD6525:21+5:5212:18
14Per-johan JohanssonÖppen motion 949:03+23:5413:32
15Tina HagårdD5537:58+14:1114:32
38Magnus LindeH2133:07+12:109:21

Simrishamns OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Håkan NordahlÖppen motion 939:51+14:4211:00
17Elin NordahlÖppen motion 953:24+28:1514:45
27Gunila MårtenssonÖppen motion 556:37+32:0622:44

Sjövalla FK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Lisa LarssonD5553:18+29:3120:25
33Lars LarssonH5545:48+24:1916:32

Skillingaryds FK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Jonas BornetunH5026:09+2:508:37
24Inga-Lill BornetunÖppen motion 135:39+25:0418:57
Torild BornetunH80ej godkänd

Skåneslättens OL

23 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lisa Jonsson-NordinD1618:417:30
2Klas TykessonH8025:20+0:3512:36
2Ina LindebergD6018:41+0:059:04
3Daniel NilssonÖppen motion 928:05+2:567:45
4Niklas OlssonH2121:49+0:526:09
4Kenth SundgrenH6523:28+2:209:25
6Lena OlssonD5528:11+4:2410:47
6Ida BenattiD1013:31+2:457:13
6Christina OlssonD3545:07+10:4213:55
7Anna BenattiD1013:48+3:027:22
7Kajsa BenattiD4042:02+18:0014:23
7Jakob SegerslättÖppen motion 932:14+7:058:54
8Stefan PålssonH5026:11+2:528:38
8Sten SegerslättH5524:24+2:558:48
8Lars LindebergÖppen motion 534:27+9:5613:50
10Johan SvenssonÖppen motion 326:00+8:2012:19
11Mats JonssonÖppen motion 941:15+16:0611:23
12Annie LennartssonD2130:33+7:448:49
17Bengt-Åke BerntssonH5031:33+8:1410:24
23Gert OlssonH6533:15+12:0713:21
29Erik ZeilonH2129:09+8:128:14
37Sven-Erik ForsellH701:07:43+40:4227:58
Adam SegerslättH21ej godkänd
Christina SegerslättD55ej start

Snättringe SK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Jan WahlströmH6026:29+4:239:48
40Sebastian WahlströmH2134:28+13:319:44
Birgit WahlströmÖppen motion 5ej godkänd

SOK Aneby

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Lovisa BlomgrenD1627:54+9:1311:12
11Anneli BlomgrenÖppen motion 537:11+12:4014:55

Spårvägens OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Berit HolmgrenD6029:13+10:3714:10

Stenungsunds OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Christina BirathD5525:23+1:369:43
33Arne AlexanderssonH6544:14+23:0617:45
Jan HanssonH55ej godkänd

Stigmännen Karlshamns OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Inga-Lill WikingssonD7028:05+4:0513:58
9Göran AnderssonH7032:39+5:3813:29
9Bigge BengtssonD6527:24+7:5513:18
10Bengt BergqvistH7033:35+6:3413:52
15Ingalill NilssonD6529:52+10:2314:29
16Ulla BergqvistD7034:09+10:0916:59
20Thommy BergmanH5528:10+6:4110:10
22Owe NilssonH6533:04+11:5613:16
25Niclas LindblomH2128:43+7:468:06
36Lars-Gunnar BengtssonH6552:56+31:4821:15

Stångenäs AIS

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Dennis JohanssonÖppen motion 524:319:50
3Katarina JohanssonÖppen motion 319:40+2:009:19
4Matilda JohanssonÖppen motion 528:47+4:1611:33
4Inge JosefssonH6022:54+0:488:28
10Tommy JohanssonH4528:08+8:199:17
24Ralph JohanssonH5532:13+10:4411:37
30David BomanH2129:57+9:008:27
32Allan WikströmH6543:09+22:0117:19
Bengt-Olof JohanssonH70ej godkänd
Conny JidetoftH65ej godkänd
Mattias JohanssonH21ej start
Tobias GovikH21ej start

Sundsvalls OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Anna ÅlinD2140:51+18:0211:48
47Albin ÅlinH2143:11+22:1412:11

Sävedalens AIK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Simon LarssonH2120:575:55
4Susanne BerglundD5526:53+3:0610:18
11Lars-Göran AxmalmH6527:55+6:4711:12
14Erika LindqvistD2131:20+8:319:03
15Johan BerglundH5526:46+5:179:39
19Johan WedlinH6034:04+11:5812:37
43Arvid WedlinH2137:38+16:4110:37

Södertälje-Nykvarn OF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Joakim ErikssonH5028:20+5:019:21
Per BernerssonH55ej godkänd

Søllerød OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Arne GrøndahlH70ej godkänd

Tibro OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Berit KlamfeltD6025:02+6:2612:09
5Vidar LöfvingH6523:46+2:389:32
13Bo KlamfeltH6529:47+8:3911:57
14Gisela LöfvingD6035:49+17:1317:23
22Mikael LöfvingH2127:10+6:137:40
27Anton PetterssonH2129:05+8:088:12

Tidaholm SOK Sisu

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Lena ArnoldssonD5027:29+2:4510:31
7Kerstin KarlssonD6025:59+7:2312:36
15Marie AnebreidD4537:26+14:3713:30

Tisvilde Hegn OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Leif E. LarsenH60ej godkänd

Tockarps IK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Bo SvenssonH7521:14+2:1410:33
5Mats BrorssonH5522:43+1:148:12
10Olle EnforsH6026:09+4:039:41
15Filip EnforsÖppen motion 743:40+19:0815:12
16Andreas EnforsÖppen motion 952:50+27:4114:35
19Gull SvenssonD7039:58+15:5819:53
20Mona EnforsD6040:53+22:1719:50
21Sofia StiblertÖppen motion 546:52+22:2118:49
32Henrik EnforsÖppen motion 51:05:00+40:2926:06

Tolered-Utby Ol-klubb

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Yvonne JonssonD5530:17+6:3011:36

Trollhättans SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Erik EkbergH1012:25+3:126:38
6Hans EkbergH6024:05+1:598:55
7Julia EkbergD1246:43+32:2923:00
15Philip EkbergH1456:56+39:0724:26
Lars EkbergH60ej godkänd

Tullinge SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Viveka BackmanD6536:19+16:5017:37

Täby OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Ingrid E StrömD6040:28+21:5219:38
LarsOwe StrömH60ej godkänd

Uddevalla OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Nina BejbomD5026:19+1:3510:04
12Gunnar BejbomH6027:32+5:2610:11
24Olof KarlssonH6533:50+12:4213:35

Ulricehamns OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérH5521:297:45
3Lina PalmérD3542:38+8:1313:09
9Christer MannfolkH5524:32+3:038:51
15Clara MannfolkD2131:31+8:429:06
15Frida MannfolkD5040:27+15:4315:29
35Henrik EricksonH2131:54+10:579:00
Kerstin ErnvidD70ej start
Ivan ErnvidH75ej start

Valbo AIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Mona ÅkermanD5523:479:06
1Lars KarlssonH5023:197:41

Vänersborgs SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Liam HogedalH109:134:55
2Lars HogedalH6522:35+1:279:04
3Per-Arne JohanssonH7028:32+1:3111:47
9Gabriel HogedalÖppen motion 114:39+4:047:47
13Gunilla HogedalD6034:26+15:5016:42
18Emelie SvalinD2132:40+9:519:26
25Kristina JohanssonD6546:58+27:2922:47

Värend GN OL

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Eva BergstrandD7047:31+23:3123:38
36John-Erik BergstrandH701:01:29+34:2825:24

Väsby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Ola MårtenssonH5527:31+6:029:56

Västerviks OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kent GranqvistH6022:068:11
8Lotta Lidman AlmqvistD5027:55+3:1110:41
19Anders PetterssonH5032:19+9:0010:39
30Thomas AlmqvistH5538:12+16:4313:47

Västerås SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jens AndertoftÖppen motion 725:06+0:348:44
4Smilla AndertoftD1012:00+1:146:25
8Noah AndertoftH1221:05+9:2210:23
9Ann-Sofie AndertoftD4046:39+22:3715:58

Växjö AIS

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Sven-Olof LarssonH6527:26+6:1811:01
10Siv LarssonD6031:43+13:0715:23
18Torgny JonssonH7038:42+11:4115:59

Växjö OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Magnus PorleH5024:27+1:088:04
10Maja PorleD1429:04+10:4412:28
12Kalle LindqvistH6027:32+5:2610:11
17Mona RosbergD4541:56+19:0715:08
22Karin LindqvistD6043:39+25:0321:11
23Tove RosbergÖppen motion 31:05:15+47:3530:55

Ystads OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ann-Mari NilssonD6023:54+5:1811:36
3Gun HanssonD7530:21+1:5515:05
18Stefan NilssonH6032:52+10:4612:10
27Jan PerssonH6535:56+14:4814:25
31Jan-Erik NilssonH6540:37+19:2916:18

Åmåls OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Per KällvikH50ej godkänd

Örkelljunga FK

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Marie OlssonD4522:498:14
4Simon MånssonÖppen motion 928:15+3:067:48
7Angelika LarssonD2128:27+5:388:13
9Ann-Sofie LarssonD2129:40+6:518:34
19Erik JordeÖppen motion 91:02:02+36:5317:08
21Mirzet CirkinÖppen motion 91:07:26+42:1718:37
34Emma AnderssonÖppen motion 51:11:58+47:2728:54
Hanna SteinerD21ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila