Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tre skåningar och en dansk, etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tre skåningar och en dansk
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)Etapp 4Etapp 4 (totalt)

D21

3 540 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor TjernlundOK Vilse 8719:555:37
2Josefin TjernlundOK Vilse 8720:33+0:385:48
3Lisa PetterssonOK Dacke23:47+3:526:43
4Marie EngOK Pan-Kristianstad23:50+3:556:43
4Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK23:50+3:556:43
6Hanna LindströmOK Tranan24:06+4:116:48
7Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK24:42+4:476:58
8Sara EngOK Pan-Kristianstad24:51+4:567:01
9Mette StubPI-København25:10+5:157:06
10Jessica NilssonOK Tyr25:28+5:337:11
11Erika LindqvistSävedalens AIK25:37+5:427:14
12Caroline LindelöwHärlövs IF26:02+6:077:21
13Emelie SvalinVänersborgs SK26:30+6:357:29
14Jenny CasanovaWallaringa Orienteers26:47+6:527:33
14Angelika LarssonÖrkelljunga FK26:47+6:527:33
16Stina PerssonEmmaboda Verda OK26:48+6:537:34
17Fanny BrodinIstrums SK27:09+7:147:40
18Clara MannfolkUlricehamns OK28:33+8:388:03
19Emilia SvärmOK Gisle28:42+8:478:06
20Karin HagwallLunds OK28:56+9:018:10
21Camilla NilssonOK Torfinn29:30+9:358:20
22Hanna KryhMalmö OK29:47+9:528:24
23Sara LorénOK Landehof29:50+9:558:25
24Evelina FolkessonOK Torfinn29:51+9:568:25
25Elin TörnrothHjobygdens OK30:10+10:158:31
26Anna ÅlinSundsvalls OK30:49+10:548:42
27Evelina EkelundMalmö OK32:33+12:389:11
28Emelie LorénOK Landehof32:41+12:469:13
29Elinor LindelöwHärlövs IF33:03+13:089:20
30Anna AlmgrenOK Stigen33:56+14:019:35
31Kirsten MøllerSøllerød OK34:26+14:319:43
32Frida KjellmanLidköpings VSK35:37+15:4210:03
33Wiviann OttossonMalmö OK38:39+18:4410:55
34Emilia JohanssonOK Gisle49:20+29:2513:56
Annie LennartssonSkåneslättens OLej start
Rasa PtasekaiteOK Linnéej start
Hanna SteinerÖrkelljunga FKej start

H21

3 840 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan TörnrothHjobygdens OK20:145:16
2Niklas OlssonSkåneslättens OL20:23+0:095:18
3John OskarssonHagaby GOIF20:34+0:205:21
4Johan SandlundOK Njudung20:48+0:345:25
5Jonathan GunnarssonMalmö OK20:52+0:385:26
6Niclas TjernlundOK Vilse 8721:10+0:565:30
7Simon LarssonSävedalens AIK21:28+1:145:35
8Niklas ThörnOK Vilse 8722:04+1:505:44
9Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad22:17+2:035:48
10Henrik EricksonUlricehamns OK22:21+2:075:49
11Erik ZeilonSkåneslättens OL22:28+2:145:51
12Hampus LarssonFK Göingarna22:37+2:235:53
13Mikael PihlOK Pan-Kristianstad22:39+2:255:53
14Rasmus GrönlundLunds OK23:12+2:586:02
15Johan IngemarssonHestra IF23:16+3:026:03
16Felix PerssonOK Skogsfalken23:19+3:056:04
17Klas JohanssonOK Kolmården23:30+3:166:07
18Victor AxbomOK Landehof23:54+3:406:13
19Viktor HenmyrOK Vilse 8723:58+3:446:14
20Wiktor RydlundHässleholms OK24:25+4:116:21
21Carl RämmalLunds OK24:27+4:136:22
22Erik HanssonBredareds IF24:34+4:206:23
23Adam SegerslättSkåneslättens OL24:46+4:326:26
24David BomanStångenäs AIS25:06+4:526:32
25Magnus LarssonFK Göingarna25:12+4:586:33
26Oscar TörnrothHjobygdens OK25:20+5:066:35
27Henrik EngOK Pan-Kristianstad25:21+5:076:36
28Linus MalmstenMalmö OK25:38+5:246:40
29Jesper HåkanssonFK Göingarna25:39+5:256:40
30Mikael LöfvingTibro OK25:49+5:356:43
31Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK26:30+6:166:54
32Richard EngOK Pan-Kristianstad26:42+6:286:57
33Karl UtterbackMalmö OK27:06+6:527:03
34Martin KribladHjärnarps GH OL28:11+7:577:20
35Fredrik SvenssonOK Torfinn29:57+9:437:47
36Mats JohanssonIstrums SK30:35+10:217:57
37Tobias BladhLunds OK31:14+11:008:08
38Anton PetterssonTibro OK31:26+11:128:11
39Oskar NilssonOK Stigen32:07+11:538:21
40Arvid WedlinSävedalens AIK32:15+12:018:23
41Tommy GartingMalmö OK32:22+12:088:25
42Erik SchultzOK Löftan32:34+12:208:28
43Albin ÅlinSundsvalls OK33:27+13:138:42
44Fredrik ÖbergMalmö OK34:39+14:259:01
45Johan FilipssonMarkaryds FK35:10+14:569:09
46Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL35:59+15:459:22
47Per HolmbergRonneby OK36:07+15:539:24
48David ForsOK Skogsstjärnan36:26+16:129:29
49Robin LarssonFK Göingarna38:21+18:079:59
50Björn BylundIFK Enskede44:00+23:4611:27
51Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad57:49+37:3515:03
Timo KononenOK Gisleej start
Tobias GovikStångenäs AISej start
Linus SvärmOK Gisleej start
Oscar OlssonOK Skogsfalkenej start
Jonas AnderssonIF Rigorej start
Viktor StenssonGöteborg-Majorna OKej start
Mattias JohanssonStångenäs AISej start

D16

2 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL18:117:12
2Linn LindblomMalmö OK19:40+1:297:48
3Emmy HelmerssonHässleholms OK20:16+2:058:02
4Ida ErikssonOK Landehof21:01+2:508:20
5Klara AskMarkbygdens OK22:00+3:498:43
6Elin LundbergHestra IF22:22+4:118:52
7Julia TuressonBurseryds IF23:10+4:599:11
8Johanna WilhelmssonOK Dacke24:34+6:239:44
Anna HagstrandBurseryds IFej start

H16

2 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil PetterssonOK Dacke16:576:16
2Malthe PoulsenFIF Hillerød17:09+0:126:21
3Allan HedbergLunds OK18:27+1:306:49
4Felix FalkGöteborg-Majorna OK28:08+11:1110:25
5Emil AlpbergAlmby IK30:38+13:4111:20
6Jonathan LjungbergOK Skogsfalken32:42+15:4512:06

D14

2 480 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba BerglinOK Dacke14:405:54
2Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK15:34+0:546:16
3Linn KarlssonOK Vilse 8715:42+1:026:19
4Lovisa LagerHalmstad OK15:47+1:076:21
4Hanna JohannessonRonneby OK15:47+1:076:21
6Lisa FalkGöteborg-Majorna OK17:40+3:007:07
7Maja PorleVäxjö OK17:57+3:177:14
8Agnes LindblomMalmö OK18:09+3:297:19
9Elin EmilssonOK Skogsfalken18:25+3:457:25
10Johanna FranssonJönköpings OK18:44+4:047:33
11Tina LjungqvistLunds OK18:47+4:077:34
12Nellie RydlundHässleholms OK19:08+4:287:42
13Kajsa HomannOK Orinto21:32+6:528:40
14Tova DanielssonOK Skogsfalken21:41+7:018:44
15Felicia LorénOK Landehof22:03+7:238:53
16Klara HagstrandBurseryds IF25:29+10:4910:16
17Matilda JohannessonFrölunda OL28:15+13:3511:23
18Elina LiljedahlOK Skogsfalken31:12+16:3212:34

H14

2 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns PerssonAndrarums IF14:275:49
2Albin FalkNyköpings OK14:44+0:175:56
3Povel HedbergLunds OK15:09+0:426:06
3Johan AlpbergAlmby IK15:09+0:426:06
5Simon GiselssonRonneby OK15:16+0:496:09
6Oskar LundbergHestra IF16:47+2:206:46
7Erik IngemarssonHestra IF16:56+2:296:49
7Brian AhlmAndrarums IF16:56+2:296:49
9Adam LindblomMalmö OK18:34+4:077:29
10Jakob WilhelmssonOK Dacke18:54+4:277:37
11Max KärvhagOK Skogsfalken20:25+5:588:13
12Herman AlbinssonOK Skogsfalken21:13+6:468:33
13Marcus RagnarssonMarkbygdens OK21:26+6:598:38
14Philip EkbergTrollhättans SOK31:46+17:1912:48
Erik ThoressonAndrarums IFej godkänd

D12

1 940 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EmilssonOK Skogsfalken12:156:18
2Ella SöderbergOK Skogsfalken13:11+0:566:47
2Linnea RydlundHässleholms OK13:11+0:566:47
4Thilda SeldénIF Rigor13:25+1:106:54
5Sofia ElverlindOK Tranan15:37+3:228:02
6Alice PerssonOK Tyringe22:39+10:2411:40
7Julia KarlssonOK Skogsfalken24:37+12:2212:41
Vilmalee SuwanOK Vilse 87ej start
Julia EkbergTrollhättans SOKej start

H12

1 940 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin NyqvistOK Landehof12:176:19
2Hugo LarssonOK Dacke12:25+0:086:24
3Loke HedbergLunds OK12:32+0:156:27
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK12:36+0:196:29
5Klas LjungqvistLunds OK12:58+0:416:41
6Noah AndertoftVästerås SOK13:27+1:106:55
7Rasmus JohanssonOK Stigen13:30+1:136:57
8Folke SvangrenGotlands Bro OK16:46+4:298:38
9Ivar HelmerssonHässleholms OK16:49+4:328:40
10Melker LarssonOK Orion18:23+6:069:28
11Filip IngemarssonHestra IF38:16+25:5919:43
Gabriel SteffertOK Tyringeej godkänd
Max PerssonOK Skogsfalkenej start

D10

1 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara LjungqvistLunds OK9:566:10
2Emma KarlssonOK Landehof11:01+1:056:50
3Audrey HanssonFrölunda OL11:12+1:166:57
4Anna BenattiSkåneslättens OL11:17+1:217:00
5Lisa ErikssonOK Landehof11:52+1:567:22
6Emma LarssonOK Dacke12:10+2:147:33
7Smilla AndertoftVästerås SOK13:57+4:018:39
8Emilia ElverlindOK Tranan14:25+4:298:57
9Ida BenattiSkåneslättens OL15:33+5:379:39

H10

1 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK8:505:29
2Emil SeldénIF Rigor9:55+1:056:09
3Isak LindelövHjärnarps GH OL10:53+2:036:45
4Liam HogedalVänersborgs SK10:58+2:086:48
5Elias NyqvistOK Landehof11:20+2:307:02
6William SteffertOK Tyringe13:37+4:478:27
7Erik EkbergTrollhättans SOK13:46+4:568:33
8Casper TuressonHärlövs IF14:14+5:248:50
9Hugo ThoressonAndrarums IF16:16+7:2610:06
10Emil AlbinssonOK Skogsfalken19:27+10:3712:04
11Nils PerssonOK Tyringe25:37+16:4715:54

D35

3 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina PalmérUlricehamns OK23:387:11
2Marie GrönlundLunds OK27:37+3:598:23
3Christina OlssonSkåneslättens OL29:33+5:558:58
4ANNA LINDELÖVFK Snapphanarna32:11+8:339:46
5Emma KribladHjärnarps GH OL34:27+10:4910:28
6Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna35:00+11:2210:38
Liselott SvenssonJönköpings OKej start

D40

2 960 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin SvenssonOK Orion21:087:08
2Anna LjungqvistLunds OK22:09+1:017:28
3Pia JohanssonOK Landehof22:18+1:107:32
4Linda LarssonOK Dacke22:56+1:487:44
5Karin AlthoffKungälvs OK27:54+6:469:25
6Ann-Sofie AndertoftVästerås SOK28:38+7:309:40
7Maria TuressonHärlövs IF29:43+8:3510:02
8Ylva SvangrenGotlands Bro OK31:08+10:0010:31
9Agneta EmilssonOK Skogsfalken31:33+10:2510:39
10Jenny LindblomMalmö OK32:45+11:3711:03
11Annika HagstrandBurseryds IF39:10+18:0213:13
Kajsa BenattiSkåneslättens OLej godkänd
Maria IngemarssonHestra IFej godkänd
Martina KarlssonOK Vilse 87ej start

H40

3 290 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik SvenssonJönköpings OK18:025:28
2Magnus LarssonOK Dacke19:52+1:506:02
3Erik AderstedtKungälvs OK20:18+2:166:10
4Ola SöderbergOK Skogsfalken21:00+2:586:22
5Daniel AxelssonMålilla OK22:04+4:026:42
6Pontus LarssonOK Skogsfalken23:13+5:117:03
7Lars PerssonOK Skogsfalken23:51+5:497:14
8Nils HelmerssonHässleholms OK24:19+6:177:23
9Göran KimellGotlands Bro OK26:44+8:428:07
10Henrik LindblomMalmö OK26:51+8:498:09
11Magnus EmilssonOK Skogsfalken27:17+9:158:17
12Pierre DanielssonOK Skogsfalken28:11+10:098:33
13Peter LiljedahlOK Skogsfalken31:10+13:089:28
14Magnus KärvhagOK Skogsfalken34:52+16:5010:35
Magnus RydlundHässleholms OKej godkänd
Jonas K JohanssonOK Skogsfalkenej godkänd
Magnus ClaessonJönköpings OKej start
Magnus ElverlindOK Trananej start

D45

2 840 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina RydlundHässleholms OK19:216:48
2Marie OlssonÖrkelljunga FK19:52+0:316:59
3Anna ErikssonOK Landehof20:22+1:017:10
4Josefine AlbinssonOK Skogsfalken21:50+2:297:41
5Jeanette SigenstamMarkbygdens OK22:53+3:328:03
6Sofia KarlssonOK Landehof23:16+3:558:11
7Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL23:27+4:068:15
8Lotta FalkGöteborg-Majorna OK24:04+4:438:28
9Eva PetterssonOK Dacke24:54+5:338:46
10Carina Thynell LindelöwHärlövs IF26:55+7:349:28
11Camilla JohanssonOK Stigen27:00+7:399:30
11Åsa EricssonLunds OK27:00+7:399:30
13Lena TuressonBurseryds IF27:46+8:259:46
14Charlott LiljaOK Stigen28:26+9:0510:00
15Karin OlssonMölndal Outdoor IF28:53+9:3210:10
16Mona RosbergVäxjö OK34:08+14:4712:01
17Anette BjelkHästveda OK35:01+15:4012:19
18Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu37:02+17:4113:02
Eva-Lotta LundbergHestra IFej start

H45

3 090 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LagerHalmstad OK16:145:15
2Magnus HomannOK Orinto18:52+2:386:06
3Harald PerssonAndrarums IF19:22+3:086:16
4Anders EricssonLunds OK19:31+3:176:18
5Christer LiljaOK Stigen20:37+4:236:40
5Lars MunktvedAllerød OK20:37+4:236:40
7Lars-Ola LarssonOK Orion20:42+4:286:41
7Fabian LjungqvistLunds OK20:42+4:286:41
9Tommy JohanssonStångenäs AIS20:43+4:296:42
10Thomas KarlssonOK Landehof21:12+4:586:51
11Olle SjöforsOK Älme21:13+4:596:51
12Ulf NyqvistOK Landehof22:03+5:497:08
13Patrik FalkGöteborg-Majorna OK22:22+6:087:14
14Fredrik AskMarkbygdens OK25:10+8:568:08
15Ola JönssonOK Vilse 8725:46+9:328:20
16Pär JohannessonFrölunda OL27:20+11:068:50
17Sven ErikssonOK Landehof27:55+11:419:02
18Peter FranssonJönköpings OK28:56+12:429:21
19Morgan BjelkHästveda OK29:02+12:489:23
Raul HindovLunds OKej godkänd
Tomas VensrydEslövs FKej start

D50

2 590 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika JosefssonOK Dacke19:527:40
2Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK20:24+0:327:52
3Anne UddMarkbygdens OK20:43+0:517:59
4Eva AlmgrenOK Stigen21:00+1:088:06
5Nina BejbomUddevalla OK21:19+1:278:13
6Kati NémethStigmännen Karlshamns OK21:20+1:288:14
7Eva SvanbergJärfälla OK21:25+1:338:16
8Gunnel SvenssonOK Tranan22:18+2:268:36
9Dorthe MunktvedAllerød OK23:01+3:098:53
10Barbro KärvhagOK Skogsfalken23:20+3:289:00
11Susanne DombyOK Stigen23:31+3:399:04
12Monica LaageFalköpings AIK OK23:36+3:449:06
13Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu23:50+3:589:12
14Pernilla LarssonOK Skogsfalken25:50+5:589:58
15Gudrun NilssonAndrarums IF26:27+6:3510:12
15Jenny HomannOK Orinto26:27+6:3510:12
17Frida MannfolkUlricehamns OK33:05+13:1312:46
Christina SternerOK Njudungej godkänd

H50

3 090 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan PålssonSkåneslättens OL16:455:25
2Lars KarlssonValbo AIF17:41+0:565:43
3Per KällvikÅmåls OK18:33+1:486:00
4Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF18:58+2:136:08
5Lasse Karlsson-LodIstrums SK19:15+2:306:13
6Jonas BornetunSkillingaryds FK19:21+2:366:15
7Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL19:35+2:506:20
8Magnus PorleVäxjö OK19:58+3:136:27
9Peter HedbergLunds OK19:59+3:146:28
10Anders PetterssonOK Dacke20:09+3:246:31
11Christer BorgGöteborg-Majorna OK20:30+3:456:38
12Ola AndertoftMarkaryds FK20:53+4:086:45
13Bengt OlssonEslövs FK21:00+4:156:47
14Jan TuressonBurseryds IF21:16+4:316:52
15Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL21:36+4:516:59
16Per GustavssonGöteborg-Majorna OK21:43+4:587:01
17Pål BengtssonIS Kullen21:59+5:147:06
18Anders BergIS Kullen22:37+5:527:19
19Per-Göran BernMålilla OK23:11+6:267:30
20Björn AlpbergAlmby IK23:34+6:497:37
21Hans AlmgrenOK Stigen23:35+6:507:37
22Peter BrobergIF Rigor23:36+6:517:38
23Sören BremerBoxholm-Mjölby OL25:07+8:228:07
24Pär StenbergOK Skogshjortarna26:00+9:158:24
25Peter DombyOK Stigen26:13+9:288:29
26Lars OlssonFK Göingarna26:59+10:148:43
27Anders PetterssonVästerviks OK27:07+10:228:46
28Niclas KjellmanLidköpings VSK29:12+12:279:26
29Stefan LaageFalköpings AIK OK35:23+18:3811:27
30Dan LundbergHestra IF36:00+19:1511:39
Jens ArboreliusIS Kullenej start
Christer SvenssonRonneby OKej start

D55

2 590 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jane JohanssonIstrums SK18:537:17
2Ann NilssonMarkaryds FK19:46+0:537:37
3Mona ÅkermanValbo AIF20:26+1:337:53
4Lena OlssonSkåneslättens OL20:32+1:397:55
5Agneta ErforsOK Torfinn20:33+1:407:56
6Christina BirathStenungsunds OK21:19+2:268:13
7Lena RunessonOK Vivill21:44+2:518:23
8Märit GustafssonEds SK22:30+3:378:41
8Britt ThörnOK Vilse 8722:30+3:378:41
10Kerstin TjernlundOK Vilse 8723:29+4:369:04
11Susanne BerglundSävedalens AIK24:37+5:449:30
12Arja IngvarssonOK Vilse 8724:57+6:049:37
13Yvonne JonssonTolered-Utby Ol-klubb25:32+6:399:51
14Eva WildmarkFK Boken28:48+9:5511:07
15Ingrid AnderssonIF Rigor29:08+10:1511:14
16Gunilla SandströmOK Stigen29:14+10:2111:17
17Tina HagårdRävetofta OK29:26+10:3311:21
18Lisa LarssonSjövalla FK31:35+12:4212:11
19Gunilla HolmbergHerrestads AIF33:49+14:5613:03
Christina SegerslättSkåneslättens OLej start
Ann SvärmOK Gisleej start
Eva OskarssonHagaby GOIFej start

H55

2 840 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats BrorssonTockarps IK17:066:01
2Sten GustafssonEds SK17:37+0:316:12
3Ralph JohanssonStångenäs AIS17:53+0:476:17
4Ulf PalmérUlricehamns OK18:14+1:086:25
5Jan HanssonStenungsunds OK18:25+1:196:29
6Ulf JungstrandOK Skogsfalken18:32+1:266:31
7Bruno StubPI-København19:14+2:086:46
8Arne KlintbergEksjö SOK19:33+2:276:53
9Johan BerglundSävedalens AIK19:34+2:286:53
10Lars ElfvingOK Gipen19:36+2:306:54
11Christer MannfolkUlricehamns OK19:48+2:426:58
12Ulf RadlerJärfälla OK19:55+2:497:00
13Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK20:07+3:017:05
14Tomas NilssonOK Gipen20:39+3:337:16
15Tommy BergerGävle OK20:43+3:377:17
16Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna20:56+3:507:22
17Sven-Åke AnderssonIF Rigor21:17+4:117:29
18Lasse JohanssonEds SK22:17+5:117:50
19Ola MårtenssonVäsby OK22:23+5:177:52
20Lars RunessonOK Vivill22:31+5:257:55
21Owe TörnrothHjobygdens OK22:46+5:408:00
22Sten SegerslättSkåneslättens OL22:50+5:448:02
23Ulf BjörkdahlHerrestads AIF23:19+6:138:12
24Leif-Åke AnderssonFK Boken24:06+7:008:29
25Tommy RoosFalköpings AIK OK24:16+7:108:32
26Erik OskarssonHagaby GOIF25:16+8:108:53
27Ingemar NilssonAndrarums IF26:05+8:599:11
28Bertil AxbomOK Landehof26:27+9:219:18
29Bo KonringSøllerød OK26:40+9:349:23
30Thomas AlmqvistVästerviks OK27:45+10:399:46
31Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad27:51+10:459:48
32Gunnar SvanbergJärfälla OK28:18+11:129:57
33Ulf BurmanGustavsbergs OK28:45+11:3910:07
34Reino ÖrnMarkaryds FK28:59+11:5310:12
35Per BernerssonSödertälje-Nykvarn OF29:32+12:2610:23
36Kenneth PetterssonJärfälla OK30:33+13:2710:45
37Lars LarssonSjövalla FK30:45+13:3910:49
38Jerry RasmussonHerrestads AIF59:35+42:2920:58
Max PrangFredensborg OKej godkänd
Tor UddMarkbygdens OKej godkänd

D60

2 040 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina LindebergSkåneslättens OL17:098:24
2Anneli LindqvistGustavsbergs OK19:09+2:009:23
3Gunnel MånssonOK Vilse 8719:25+2:169:31
4Berit KlamfeltTibro OK21:11+4:0210:23
5Gunilla HogedalVänersborgs SK21:14+4:0510:24
6Lena SöderbergOK Skogsfalken21:21+4:1210:27
7Ingrid E StrömTäby OK21:51+4:4210:42
8Marita JohanssonOK Stigen22:57+5:4811:15
9Mona EnforsTockarps IK23:07+5:5811:19
10Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu24:11+7:0211:51
11Marita LarssonMarkbygdens OK24:32+7:2312:01
12Ingela NelsénFalkenbergs OK25:14+8:0512:22
13Gabrielle BrunAndrarums IF25:26+8:1712:28
14Monica IvarssonOK Skogshjortarna26:07+8:5812:48
15Kristin JohanssonOK Dacke26:35+9:2613:01
16Ann-Mari NilssonYstads OK27:45+10:3613:36
16Brith MohlinIK Stern27:45+10:3613:36
18Marie SvernestamLinköpings OK27:48+10:3913:37
19Karin AxelssonIK Uven28:27+11:1813:56
20Siv LarssonVäxjö AIS29:38+12:2914:31
21Pia AnderssonFalkenbergs OK30:22+13:1314:53
22Karin LindqvistVäxjö OK33:16+16:0716:18
23Gisela LöfvingTibro OK34:59+17:5017:08
24Miriam NorénIK Uven35:52+18:4317:34
25Berit HolmgrenSpårvägens OK48:56+31:4723:59
Lena JanssonJärla Orienteringej start

H60

2 700 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kennet SandströmOK Stigen17:576:38
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK18:44+0:476:56
3Leif E. LarsenTisvilde Hegn OK19:06+1:097:04
4Roger ThörnOK Vilse 8719:19+1:227:09
5Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK19:28+1:317:12
6Inge JosefssonStångenäs AIS20:12+2:157:28
7Adrian JüniOLG Hondrich20:36+2:397:37
8Lars GrehnMullsjö SOK20:45+2:487:41
9Kent GranqvistVästerviks OK20:54+2:577:44
10Lennart ErforsOK Torfinn22:01+4:048:09
11Torgny OttossonOK Torfinn22:09+4:128:12
12Karl MollénOK Denseln22:25+4:288:18
13Kalle LindqvistVäxjö OK22:29+4:328:19
14Olle BohmanHjärnarps GH OL22:31+4:348:20
15Sten BlomströmIK Stern23:03+5:068:32
16Jan ArvidssonOK Skogshjortarna23:04+5:078:32
17Lars ErikssonKalmar OK23:16+5:198:37
18Stefan NilssonYstads OK23:21+5:248:38
19Kenneth FagerFK Vittus23:46+5:498:48
20Mats IngvarssonOK Vilse 8723:58+6:018:52
21Sören KarlssonMullsjö SOK24:12+6:158:57
22Olle EnforsTockarps IK24:44+6:479:09
23Bengt AspvallRonneby OK25:02+7:059:16
24Arne SvärmOK Gisle26:06+8:099:40
25Lars Göran KillanderHästveda OK26:50+8:539:56
26Johan WedlinSävedalens AIK26:57+9:009:58
27Lennart SvernestamLinköpings OK27:45+9:4810:16
28Kent IvarssonOK Skogshjortarna27:57+10:0010:21
29Anders MohlinIK Stern29:03+11:0610:45
30Lars EkbergTrollhättans SOK29:18+11:2110:51
31Hans EkbergTrollhättans SOK31:21+13:2411:36
32Bengt HanssonAndrarums IF33:30+15:3312:24
33LarsOwe StrömTäby OK34:07+16:1012:38
34Hans AnderssonIK Gandvik38:01+20:0414:04
Gunnar BejbomUddevalla OKej godkänd

D65

2 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK18:389:08
2Lena GranefeltOK Tyr19:27+0:499:32
3Margareta SvenssonOK Vilse 8720:12+1:349:54
4Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK20:18+1:409:57
5Inger GlansOK Torfinn20:20+1:429:58
6Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK20:29+1:5110:02
7Åsa StåhlHjärnarps GH OL20:48+2:1010:11
8Anne LundmarkJärfälla OK20:50+2:1210:12
9Maj-Britt ByströmRävetofta OK20:54+2:1610:14
10Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK20:57+2:1910:16
11Berit SchannongMalmö OK21:39+3:0110:36
12Eva AlsinIK Ymer22:18+3:4010:55
13Viveka BackmanTullinge SK22:36+3:5811:04
14Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK23:42+5:0411:37
15Eva BlomströmIK Stern23:45+5:0711:38
16Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK24:28+5:5011:59
17Rosa JohanssonIK Uven24:50+6:1212:10
18Kajsa TofténHjobygdens OK25:00+6:2212:15
19Barbro AnderssonOK Skogshjortarna26:33+7:5513:00
20Margareta SjöbergLunds OK26:39+8:0113:03
21Ann-Helen LinnersjöOK Orion27:33+8:5513:30
22Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna28:11+9:3313:48
23Lena JönssonLaholms IF OK29:32+10:5414:28
24Ingrid TengelandIK Gandvik30:15+11:3714:49
25Hjördis ErlandssonOK Lindéna31:39+13:0115:30
26Kristina FranssonOK Virdarna35:45+17:0717:31
27Inger Alice EismarkOK Orinto39:22+20:4419:17
28Kristina JohanssonVänersborgs SK45:49+27:1122:27
Karin BengtssonOK Kompassenej start
Ylva JanssonIF Hagenej start
Kristina JohanssonMullsjö SOKej start

H65

2 520 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger DanielssonLinköpings OK18:407:24
2Bo KlamfeltTibro OK18:48+0:087:27
3Willie OlssonRävetofta OK19:04+0:247:33
4Lars HogedalVänersborgs SK19:31+0:517:44
5Conny JidetoftStångenäs AIS19:40+1:007:48
6Kenth SundgrenSkåneslättens OL19:46+1:067:50
7Lars PerssonOK Kompassen20:06+1:267:58
8Arne AlexanderssonStenungsunds OK20:44+2:048:13
9Karsten RichardtKøge OK21:07+2:278:22
10Gunnar EnbergMålilla OK21:08+2:288:23
11Vidar LöfvingTibro OK21:22+2:428:28
12Hans M CarlssonIFK Göteborg21:28+2:488:31
13Anders WidénOLG Säuliamt21:45+3:058:37
14Karl-Uno AnderssonFalkenbergs OK21:47+3:078:38
15Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg21:49+3:098:39
16Torgny PetterssonMarkbygdens OK21:58+3:188:43
17Lars GranefeltOK Tyr22:26+3:468:54
18Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan23:03+4:239:08
19Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK23:07+4:279:10
20Bengt StåhlHjärnarps GH OL23:34+4:549:21
21Gert OlssonSkåneslättens OL23:40+5:009:23
22Sven-Olof LarssonVäxjö AIS24:04+5:249:33
23Bo JohanssonOK Stigen25:15+6:3510:01
24Åke PerssonHjärnarps GH OL25:45+7:0510:13
25Peter NyströmMariestads FK25:52+7:1210:15
26Jan-Erik NilssonYstads OK26:25+7:4510:28
27Leif MalmMarkaryds FK26:49+8:0910:38
28Roland NilssonOK Kompassen27:21+8:4110:51
29Kjell JeppsonIF Rigor27:46+9:0611:01
30Lars OlssonFK Boken28:07+9:2711:09
31Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK29:37+10:5711:45
32Allan WikströmStångenäs AIS30:14+11:3411:59
33Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK30:24+11:4412:03
34Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK37:17+18:3714:47
35Christer NelsénFalkenbergs OK44:18+25:3817:34
36Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK47:27+28:4718:49
Tommy OlssonOK Dackeej godkänd
Olof KarlssonUddevalla OKej godkänd
Björn JägerströmIK Uvenej start
Thorwald FranssonOK Virdarnaej start
Agne BengtssonOK Kompassenej start

D70

2 000 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge JørgensenOK Roskilde16:448:22
2Gullevi SvenssonRonneby OK19:13+2:299:36
3Helen AndertoftMarkaryds FK20:18+3:3410:09
4Britt Forsell PirozziLunds OK20:55+4:1110:27
5Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK21:20+4:3610:40
6Gun LarssonOK Lindéna21:21+4:3710:40
7Britt RangertIK Ymer22:21+5:3711:10
8Mariann KjellbergBredareds IF22:50+6:0611:25
9Berit ByströmOK Virdarna24:51+8:0712:25
10Lillemor LorénOK Frisene24:54+8:1012:27
11Elisabeth KimellGotlands Bro OK25:06+8:2212:33
12Lotta GranholmLinköpings OK26:49+10:0513:24
13Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK27:36+10:5213:48
14Gull SvenssonTockarps IK28:00+11:1614:00
15Birgitta KarlssonOK Orinto28:59+12:1514:29
16Barbro NilssonAlvesta SOK32:42+15:5816:21
17Kerstin ErnvidUlricehamns OK34:24+17:4017:12
18Eva BergstrandVärend GN OL36:35+19:5118:17
19Solbritt GustafssonOK Virdarna37:37+20:5318:48
20Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK41:20+24:3620:40
21Birgit LjungOK Gipen41:32+24:4820:46
Ingrid HermanssonIK Ymerej start

H70

2 400 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna15:106:19
2Inge PerssonFK Boken16:19+1:096:47
3Björn LinnersjöOK Orion16:47+1:376:59
4Kjell MånssonRonneby OK17:20+2:107:13
4Per-Arne JohanssonVänersborgs SK17:20+2:107:13
6Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK17:27+2:177:16
7Gösta LindqvistOK Löftan17:49+2:397:25
8Hans KarlssonOK Orinto18:01+2:517:30
9Kjell ErlandssonOK Lindéna18:05+2:557:32
10Ingemar LindblomOK Orinto18:07+2:577:32
11Ole  SvendsenOK Roskilde18:41+3:317:47
12Styrbjörn JanssonIF Hagen18:54+3:447:52
13Anders BerglundOK Skogshjortarna18:59+3:497:54
14Roland OffrellFrosta OK19:01+3:517:55
15Ronny RagnarssonMarkbygdens OK19:03+3:537:56
16Ronny AnderssonOK Skogshjortarna19:11+4:017:59
17Arne GrøndahlSøllerød OK19:24+4:148:05
18Jørn ThomsenKolding OK19:50+4:408:15
19Waste ByströmOK Virdarna19:52+4:428:16
20Kent CarlgrenOK Skogshjortarna20:03+4:538:21
21Mårten SvenssonOK Gipen20:05+4:558:22
22Kjell LindauOK Kompassen20:08+4:588:23
23Gunnar AnderssonIK Vista20:17+5:078:27
24Roland KarlssonRonneby OK20:20+5:108:28
25Ingemar AnderssonOK Orion20:29+5:198:32
26Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK20:43+5:338:37
27Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK20:53+5:438:42
28Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK21:02+5:528:45
29Bengt NilssonAlvesta SOK21:28+6:188:56
30Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK21:39+6:299:01
31Roland NilssonFalköpings AIK OK22:11+7:019:14
32Gerth SällströmLessebo OK22:49+7:399:30
33Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL23:05+7:559:37
34Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna23:09+7:599:38
35Torgny JonssonVäxjö AIS24:01+8:5110:00
36Bertil OlofssonAndrarums IF24:38+9:2810:15
36Per-Åke AnderssonIS Kullen24:38+9:2810:15
38Paul SchannongMalmö OK24:47+9:3710:19
39Jan-Ulf KarlssonMålilla OK27:01+11:5111:15
40Olle HermanssonIK Ymer27:47+12:3711:34
41Christer WestbergIFK Göteborg29:02+13:5212:05
42Bjørn HelstrupFredensborg OK29:45+14:3512:23
43Karl-Axel JohanssonIK Uven32:29+17:1913:32
44John-Erik BergstrandVärend GN OL33:25+18:1513:55
Bengt-Olof JohanssonStångenäs AISej start

D75

2 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK28:2214:11
2Karin LexellOK Torfinn31:05+2:4315:32
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg33:38+5:1616:49
Kerstin HagströmIstrums SKej godkänd
Gun HanssonYstads OKej godkänd
Barbro HugossonLunds OKej godkänd

H75

2 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jørgen JensenHSOK.dk16:378:18
2Roland DahlIFK Göteborg17:10+0:338:35
3Allsing CarlssonOK Skogsvargarna17:22+0:458:41
4Bo WadensjöFK Finn18:13+1:369:06
5Ivan ErnvidUlricehamns OK20:49+4:1210:24
6Bo SvenssonTockarps IK23:19+6:4211:39
7Allan SunnergrenHjärnarps GH OL24:11+7:3412:05
8Göran HektorLinköpings OK24:16+7:3912:08
9Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK26:25+9:4813:12
10Bernt PeterssonAlvesta SOK27:41+11:0413:50
11Sune HagströmIstrums SK28:04+11:2714:02
12Curt TillmanLinköpings OK30:38+14:0115:19
13Gunnar BylundRydboholms SK40:09+23:3220:04
14Allan HammarOK Kompassen42:16+25:3921:08
15Bengt OlofssonHjärnarps GH OL44:34+27:5722:17
JB LarssonOK Löftanej godkänd
Ernie BroströmHalmstad OKej godkänd

H80

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torild BornetunSkillingaryds FK19:209:40
2Klas TykessonSkåneslättens OL23:09+3:4911:34
3Kjell PerssonMariestads FK25:45+6:2512:52
4Jan-Eric NelkingFK Åsen25:53+6:3312:56
5Bengt EdvardssonOK Torfinn28:44+9:2414:22

Öppen motion 1

1 410 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eddie KarlssonOK Vilse 879:416:52
2Filippa TejreOK Stigen10:04+0:237:08
2Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:04+0:237:08
4Måns BerglundOK Stigen10:19+0:387:19
5Alice EkenhillOK Lindéna11:08+1:277:53
6Bruno EkenhillKlubblös11:29+1:488:08
7Teo PalmérUlricehamns OK13:39+3:589:40
8Gabriel HogedalVänersborgs SK13:40+3:599:41
9Malva LarssonOK Orion13:57+4:169:53
10Isak EngOK Pan-Kristianstad15:32+5:5111:00
11Malte PalmérUlricehamns OK17:23+7:4212:19
12Erik KarlssonOK Skogsfalken17:33+7:5212:26
13Marie KempffHässleholms OK18:36+8:5513:11
14August MagnussonLaholms IF OK19:24+9:4313:45
15Bontu JohnsonHelsingborgs SOK19:49+10:0814:03
16Ing-Mari LarssonOK Löftan19:57+10:1614:08
17Linus BerglundOK Stigen20:20+10:3914:25
18Jack TejreOK Stigen20:25+10:4414:28
19Margareta WikströmVäxjö AIS20:36+10:5514:36
20Ella HagstrandBurseryds IF21:24+11:4315:10
21Tove RosbergVäxjö OK21:37+11:5615:19
22Vilgot Bering-21:52+12:1115:30
23Alice Johansson-21:55+12:1415:32
24Linna NybergMullsjö SOK22:04+12:2315:39
25Ida-Marie TuvessonSundsvalls OK24:07+14:2617:06
26Sonja HammarOK Kompassen26:24+16:4318:43
27Nora LindeRävetofta OK26:50+17:0919:01
28Anna JohannessonFrölunda OL28:32+18:5120:14
29Isak GrönlundLunds OK45:57+36:1632:35

Öppen motion 3

1 950 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LindqvistOK Stigen14:487:35
2Katarina JohanssonStångenäs AIS15:45+0:578:04
3Frida BerglinOK Dacke16:03+1:158:13
4Annette SeldénIF Rigor18:26+3:389:27
5Roger AnderssonOK Skogshjortarna18:46+3:589:37
6Kajsa LarssonMalmö OK19:05+4:179:47
7Carina StenbergOK Skogshjortarna19:20+4:329:54
8Helene ArboreliusIS Kullen20:09+5:2110:20
9Ditti ArvidssonOK Skogshjortarna21:12+6:2410:52
10Wilma JohanssonIF Rigor21:48+7:0011:10
11Martin OlssonÖrkelljunga FK21:56+7:0811:14
12Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL22:29+7:4111:31
13Helena BergIS Kullen22:43+7:5511:38
14Johan SvenssonSkåneslättens OL23:13+8:2511:54
15Margela PerssonAndrarums IF24:28+9:4012:32
16Carina PerssonAndrarums IF24:29+9:4112:33
17Ida JohannessonFrölunda OL26:35+11:4713:37
18Henriette JareklevHelsingborgs SOK27:35+12:4714:08
19Yvonne EdströmOK Gisle27:44+12:5614:13
20Anne-Catrine PerssonMariestads FK29:18+14:3015:01
21MariAnne MånssonRonneby OK30:35+15:4715:41
22Ulrika JohannessonFrölunda OL31:15+16:2716:01
23Albin TuvessonSundsvalls OK31:24+16:3616:06
24Berit NilssonOK Älme32:04+17:1616:26
25Arvid Sunnergren-32:29+17:4116:39
26Nils Sunnergren-32:31+17:4316:40

Öppen motion 5

2 620 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda JohanssonStångenäs AIS19:447:31
2Dennis JohanssonStångenäs AIS22:29+2:458:34
3Magdalena NordinSkåneslättens OL26:16+6:3210:01
4Sofia StiblertTockarps IK28:22+8:3810:49
5Lars LindebergSkåneslättens OL28:54+9:1011:01
6Christer SjöforsOK Älme29:00+9:1611:04
7Marika ElverlindOK Tranan29:05+9:2111:06
8Evelina GunnarssonRydboholms SK29:50+10:0611:23
9Matilda GunnarssonRydboholms SK29:59+10:1511:26
10Kajsa PerssonOK Tyringe30:19+10:3511:34
11Ulla RagnarssonMarkbygdens OK30:29+10:4511:38
12Henrik EnforsTockarps IK30:49+11:0511:45
13Carina HammarstrandFK Snapphanarna32:32+12:4812:25
14Caroline StåhlHjärnarps GH OL33:20+13:3612:43
15Ingrid BorgkvistIS Kullen33:29+13:4512:46
16Gunila MårtenssonSimrishamns OK34:11+14:2713:02
17Maria HermanssonIK Ymer34:47+15:0313:16
18Kristian KribladHjärnarps GH OL35:16+15:3213:27
19Karin MalmgrenHjärnarps GH OL35:44+16:0013:38
20Sune JohanssonLaholms IF OK35:53+16:0913:41
21Margareta JohanssonLaholms IF OK35:56+16:1213:42
22Ingela KlintbergEksjö SOK36:16+16:3213:50
23Anki GunnarssonRydboholms SK36:46+17:0214:01
24Jessica BjelkHästveda OK37:20+17:3614:14
25Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK37:47+18:0314:25
26Birgitta NilssonFK Snapphanarna38:47+19:0314:48
27Veronica DahlbomHelsingborgs SOK42:29+22:4516:12
28Emma AnderssonÖrkelljunga FK43:12+23:2816:29
29Lillemor HallinOK Landehof43:14+23:3016:30
30Marie NordströmHjärnarps GH OL44:13+24:2916:52
31Bo JägerströmElfsborg SOK44:45+25:0117:04
32Mia HällKlubblös47:18+27:3418:03
33Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL51:51+32:0719:47
34Hans TofténHjobygdens OK53:04+33:2020:15

Öppen motion 7

2 990 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jens AndertoftVästerås SOK18:456:16
2Björn IsraelssonBurseryds IF20:09+1:246:44
3Fredrik MagnussonLaholms IF OK20:37+1:526:53
4Emmy TuressonBurseryds IF21:53+3:087:19
5Lotta LinseforsLunds OK22:49+4:047:37
6Bertil MånssonÖrkelljunga FK22:51+4:067:38
6Maria PetterssonHalmstad OK22:51+4:067:38
8Angelica EngströmSkåneslättens OL22:54+4:097:39
9Martin JohanssonHalmstad OK22:57+4:127:40
10Malin TuvessonSundsvalls OK24:15+5:308:06
11Annika LeufvénÅmåls OK24:38+5:538:14
12Jens ÅkermanGävle OK25:34+6:498:33
13Filip EnforsTockarps IK26:21+7:368:48
14Claes LinseforsLunds OK26:54+8:098:59
15Kerstin SegerLaholms IF OK27:22+8:379:09
16Erik AhlströmHelsingborgs SOK28:37+9:529:34
17Ulf JohanssonAstraZeneca IF Södertälje29:10+10:259:45
18Daniel KempffHässleholms OK29:24+10:399:49
19Maria HelmerssonHässleholms OK29:48+11:039:57
20Anders NilssonHässleholms OK30:19+11:3410:08
21Emma MånssonÖrkelljunga FK32:10+13:2510:45
22Bo CederlöfKlubblös32:47+14:0210:57
23Jan NilssonFK Snapphanarna36:14+17:2912:07
24Karin CederlöfKlubblös36:17+17:3212:08
25Gun-Britt KribladHjärnarps GH OL36:46+18:0112:17
26Flemming LarsenHelsingør SOK37:11+18:2612:26
27Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL37:37+18:5212:34
28Lennart BorgqvistIS Kullen39:17+20:3213:08
29Pia LarssonFK Göingarna40:14+21:2913:27
30Kjell RybergIFK Göteborg49:03+30:1816:24

Öppen motion 9

3 590 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils TärkHalmstad OK19:275:25
2Erik BengtssonOK Skogsfalken20:35+1:085:44
3Stefan BerglinOK Dacke20:52+1:255:48
4Fredrik StåhlHjärnarps GH OL22:29+3:026:15
5Simon MånssonÖrkelljunga FK23:53+4:266:39
6Ulf NilssonHjärnarps GH OL24:36+5:096:51
7Johan JensenSkåneslättens OL24:38+5:116:51
8Christoffer KarlssonFalkenbergs OK24:50+5:236:55
9Stellan MartinssonOK Tyringe25:51+6:247:12
10Andreas EnforsTockarps IK26:10+6:437:17
11Anton MånssonÖrkelljunga FK26:36+7:097:24
12Gunnar Tjompen SvenssonSkåneslättens OL26:40+7:137:25
13Anders StåhlHjärnarps GH OL27:19+7:527:36
14Per SandlundOK Njudung28:15+8:487:52
15Håkan NordahlSimrishamns OK28:21+8:547:53
16Kerstin JensenSkåneslättens OL29:29+10:028:12
17Louise PihlOK Pan-Kristianstad30:19+10:528:26
18Mikael SöderströmOK Stigen31:05+11:388:39
19Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad31:07+11:408:40
20Lennart HävrénTullinge SK31:18+11:518:43
21Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad32:42+13:159:06
22Susanne JohannessonRonneby OK33:17+13:509:16
23Anna LarssonÖrkelljunga FK34:07+14:409:30
24Lars HenrikssonOK Älme35:30+16:039:53
25Staffan EdströmOK Gisle36:20+16:5310:07
26Helena BuchkovskaMålilla OK36:21+16:5410:07
27Sven GiselssonRonneby OK36:29+17:0210:09
28Ola ErikssonHästveda OK41:59+22:3211:41
29Kristoffer ErikssonHästveda OK42:00+22:3311:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser