Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dubbelflåset 2-dagars, Etapp 2, lång
Arrangörsorganisation: FK Åsen
Datum: söndag 23 augusti 2015

D21

7 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor TjernlundOK Vilse 871:15:4010:43
2Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK1:18:15+2:3511:05
3Caroline LindelöwHärlövs IF1:30:44+15:0412:52
4Madelene AxelssonHärlövs IF1:39:50+24:1014:09
5Elinor LindelöwHärlövs IF1:51:53+36:1315:52
6Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad2:12:12+56:3218:45
Matilda JonssonLinköpings OKej start

H21

9 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad1:11:577:27
2Niclas TjernlundOK Vilse 871:19:08+7:118:12
3Jesper HåkanssonFK Göingarna1:20:35+8:388:21
4Fredrik PerssonIFK Göteborg1:21:24+9:278:26
5Sam ErikssonAndrarums IF1:58:15+46:1812:15
Vakant Okändej start
Nils GripKalmar OKej start

D16

4 375 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irmalinn NilssonHärlövs IF49:0711:13
2Ebba JensenSkåneslättens OL50:11+1:0411:28
3Vilma SvantessonHjärnarps OL53:04+3:5712:07
4Tova HermodssonLunds OK53:32+4:2512:14
5Sofia DahlHärlövs IF57:46+8:3913:12
6Elinor DelinOK Pan-Kristianstad1:06:33+17:2615:12
7Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad1:36:38+47:3122:05

H16

5 575 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Algot NajvikOK Pan-Kristianstad52:429:27
2Oscar ModigOK Pan-Kristianstad1:04:06+11:2411:29
3Erik VinbladLunds OK1:11:20+18:3812:47
4Axel ToressonLunds OK1:12:06+19:2412:55
5Daniel HellbergLunds OK1:12:15+19:3312:57
6Anton HåkanssonLunds OK1:36:33+43:5117:19
7Oscar EhrnbornAndrarums IF2:12:45+1:20:0323:48
Julius PukeYstads OKej godkänd

D14

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara DahlHärlövs IF44:2712:00
2Tina LjungqvistLunds OK45:40+1:1312:20
3Maja TenghagenHärlövs IF46:39+2:1212:36
4Sofia PalmFK Boken49:29+5:0213:22
5Alma LeijonHärlövs IF49:54+5:2713:29
6Elin NilssonAndrarums IF1:12:02+27:3519:28
Tilda JohanssonOK Pan-Kristianstadej start

H14

4 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viggo JohanssonSkåneslättens OL44:3210:59
2Johan VinbladLunds OK45:40+1:0811:16
3Samuel LåstbomHärlövs IF46:19+1:4711:26
4Simon OlssonHjärnarps OL47:24+2:5211:42
5Melvin NilssonHärlövs IF1:05:45+21:1316:14
Fabian AnderssonAndrarums IFej godkänd

D12

2 775 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emmy PalmFK Boken44:2516:00
2Linnea LeijonHärlövs IF57:57+13:3220:52
3Alice OlvegårdFK Göingarna58:12+13:4720:58
4Hanna LarssonYstads OK1:05:13+20:4823:30

H12

2 775 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin SelinFK Göingarna32:5511:51
2Klas LjungqvistLunds OK36:24+3:2913:07
3Adam JohanssonSkåneslättens OL37:58+5:0313:40
4Isak AnderssonLunds OK44:17+11:2215:57
5Stellan GradinAndrarums IF45:57+13:0216:33
6Gabriel SteffertOK Tyringe49:55+17:0017:59
7Axel TenghagenHärlövs IF53:46+20:5119:22
8Ludwig AnderssonAndrarums IF56:49+23:5420:28

H12 Kort

2 625 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Theo SunessonFK Göingarnaej godkänd

D10

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva SelinFK Göingarna31:4112:55
2Sara LjungqvistLunds OK51:41+20:0021:05
Emma LindénOK Bävernej godkänd

H10

2 625 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilmer SelinFK Göingarna23:168:51
2Svante SelinFK Göingarna29:13+5:5711:07
3Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna54:49+31:3320:52
4Albin TagessonFK Finn1:15:56+52:4028:55
5Emil AnderssonLunds OK1:28:22+1:05:0633:39
6Elias NilssonAndrarums IF1:30:56+1:07:4034:38
Alfred LeijonHärlövs IFej start

D35

5 825 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria MickelåkerAndrarums IF1:12:3712:27
2Camilla SelinFK Göingarna1:16:47+4:1013:10
3Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad1:18:35+5:5813:29

D40

4 925 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna LjungqvistLunds OK1:04:5913:11
2Malin LeijonHärlövs IF1:08:36+3:3713:55
3Jenny VinbladLunds OK1:14:15+9:1615:04
4Maria TuressonHärlövs IF1:22:51+17:5216:49
Anna BjärbyFrosta OKej start

H40

7 675 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan PalmFK Boken1:09:159:01
2Martin GummessonFK Finn1:33:03+23:4812:07
3Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF1:38:14+28:5912:47
4Michael NilssonAndrarums IF1:51:09+41:5414:28
Mikael NilssonOK Kontinentej start

D45

4 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela ThoressonAndrarums IF1:05:2013:19
2Carina Thynell LindelöwHärlövs IF1:13:10+7:5014:55
3Kerstin JensenSkåneslättens OL1:15:31+10:1115:24
4Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK1:19:30+14:1016:13
5Helena SvenssonFK Boken1:40:17+34:5720:27

H45

7 025 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarsenFK Boken1:03:078:59
2Niklas EdvardssonHästveda OK1:03:10+0:038:59
3Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad1:06:46+3:399:30
4Fabian LjungqvistLunds OK1:10:35+7:2810:02
5Thomas LåstbomHärlövs IF1:12:16+9:0910:17
6Magnus TenghagenHärlövs IF1:12:31+9:2410:19
7Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad1:28:38+25:3112:37
8Anders MalmqvistMotala AIF OL2:07:49+1:04:4218:11

D50

4 075 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK51:1312:34
2Christina SternerOK Njudung53:52+2:3913:13
3Ingrid JohanssonLaholms IF OK57:44+6:3114:10
4Kristina SpångbergLunds OK57:51+6:3814:11
5Wiveka ErnstssonFK Göingarna1:03:16+12:0315:31
6Ann-Kristin SjöströmLunds OK1:07:38+16:2516:35
7Anette ThoressonAndrarums IF1:10:36+19:2317:19
Katarina HenmyrOK Vilse 87ej start

H50

5 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars SvantessonHjärnarps OL51:348:53
2Per-Olof AnderssonOK Tyringe54:24+2:509:22
3Ulf LinderfalkSkåneslättens OL1:08:05+16:3111:44
4Magnus OlssonHjärnarps OL1:09:09+17:3511:55
5Göran MånssonOK Dacke1:14:18+22:4412:48
6Jan JohanssonSkåneslättens OL1:21:34+30:0014:03
7Gert PetterssonLunds OK1:23:19+31:4514:21
8Jan GradinAndrarums IF1:48:36+57:0218:43
Johan RisbergTormestorps IFej start

D55

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela EkelövSkåneslättens OL48:2012:05
2Kerstin TjernlundOK Vilse 8751:52+3:3212:58
3Christina SegerslättSkåneslättens OL1:00:00+11:4015:00
4Ingrid LarssonFK Göingarna1:01:14+12:5415:18
5Lisbeth DahlHelsingborgs SOK1:02:32+14:1215:38
6Arja IngvarssonOK Vilse 871:05:37+17:1716:24
7Eva WildmarkFK Boken1:06:13+17:5316:33
Ewa RoosHelsingborgs SOKej start
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstadej start

H55

5 525 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats BrorssonTockarps IK51:249:18
2Bengt LarssonFK Göingarna55:39+4:1510:04
3Ingmar EkelövSkåneslättens OL56:39+5:1510:15
4Thomas HenmyrOK Vilse 8757:43+6:1910:26
5Leif LindauOK Torfinn1:06:15+14:5111:59
6Lars ForsstedtSöders-Tyresö1:08:38+17:1412:25
7Sten SegerslättSkåneslättens OL1:22:13+30:4914:52
8Benjamin ViebkeMalmö OK1:24:10+32:4615:14
9Hans-Inge HanssonFrosta OK1:28:50+37:2616:04
10Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:43:28+52:0418:43

D60

3 425 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina LindebergSkåneslättens OL40:0011:40
2Kristin JohanssonOK Dacke1:02:59+22:5918:23
3Gabrielle BrunAndrarums IF1:14:42+34:4221:48
Marita JohanssonOK Stigenej godkänd

H60

4 775 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Yngve ErnstssonFK Göingarna56:2111:48
2Carl-Johan RoubertFK Finn1:00:33+4:1212:40
3Stellan MartinssonOK Tyringe1:03:32+7:1113:18
4Mats IngvarssonOK Vilse 871:06:48+10:2713:59
5Christer LjungdahlHjärnarps OL1:07:28+11:0714:07
6Olle BohmanHjärnarps OL1:11:19+14:5814:56
7Jonny SvenssonOK Vilse 871:17:17+20:5616:11
Anders PerssonOK Vilse 87ej godkänd

D65

3 425 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta SvenssonOK Vilse 8745:1513:12
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK47:32+2:1713:52
3Inger GlansOK Torfinn50:31+5:1614:44
4Berit SchannongMalmö OK59:13+13:5817:17
5Bodil RuterOK Älme1:10:06+24:5120:28
Karin BengtssonOK Kompassenej godkänd
Maj-Britt GustafssonHelsingborgs SOKej godkänd
Kristin LindbergLunds OKej godkänd

H65

4 475 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agne BengtssonOK Kompassen46:4410:26
2Tommy OlssonOK Dacke47:01+0:1710:30
3Leif SandgrenFrosta OK47:38+0:5410:38
4Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK55:07+8:2312:18
5Håkan WinnbergIK Trenne Ullared58:17+11:3313:01
6Bo JohanssonOK Vilse 871:08:59+22:1515:24
7Kenth SundgrenSkåneslättens OL1:09:26+22:4215:30
8Lennart AnderssonOK Orion1:11:45+25:0116:02
9Åke PerssonHjärnarps OL1:12:33+25:4916:12
10Ingemar JohanssonVäxjö OK1:12:53+26:0916:17
11Roy OvessonHelsingborgs SOK1:13:00+26:1616:18
12Leif KarlssonFrosta OK1:18:57+32:1317:38
13Håkan NilssonMalmö OK1:19:08+32:2417:41
14Bo JohanssonOK Stigen1:19:46+33:0217:49
15Rolf GustafssonHelsingborgs SOK1:25:34+38:5019:07
16Mats HåkanssonMalmö OK1:34:44+48:0021:10
17Nils-Erik BondessonFrosta OK1:40:39+53:5522:29
Krister NilssonVäxjö OKej godkänd
Göran JohnssonSkåneslättens OLutgått
Kent R NilssonAndrarums IFej start
Lars PerssonOK Kompassenej start
Sven-Eric ErikssonHelsingborgs SOKej start

D70

3 050 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonRonneby OK42:4614:01
2Gull SvenssonTockarps IK52:20+9:3417:09
3Torill SvendsenLunds OK55:50+13:0418:18
4Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK1:04:02+21:1620:59
5Berit ByströmOK Virdarna1:11:47+29:0123:32
6Marianne CarlssonSkåneslättens OL1:12:31+29:4523:46
7Gullevi SvenssonRonneby OK1:13:51+31:0524:12
Helen AndertoftMarkaryds FKej godkänd
Siv EkelöfVärend GN OLutgått

H70

4 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils KarlssonVäxjö AIS43:1010:47
2Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK46:15+3:0511:33
3Per-Olof FernbergIS Skanne48:47+5:3712:11
4Sven-Åke GranquistHästveda OK53:28+10:1813:22
5Jan-Evert OlssonAndrarums IF55:49+12:3913:57
6Erling EkelöfVärend GN OL56:13+13:0314:03
7Waste ByströmOK Virdarna56:33+13:2314:08
8Sven RuterOK Älme57:00+13:5014:15
9Göran SvenssonFK Finn58:12+15:0214:33
10Inge PerssonFK Boken58:25+15:1514:36
11Rune BergLunds OK1:03:40+20:3015:55
12Lennart SvenssonRävetofta OK1:05:16+22:0616:19
13Erling LarssonHässleholms OK1:07:07+23:5716:46
14Jan BergströmAndrarums IF1:10:27+27:1717:36
15Jan HanssonLunds OK1:16:04+32:5419:01
16Sven ThelanderssonLunds OK1:21:29+38:1920:22
17Bertil OlofssonAndrarums IF1:26:03+42:5321:30
18Tom LindbergLunds OK1:26:09+42:5921:32
19Kjell MånssonRonneby OK1:29:27+46:1722:21
Roland OffrellFrosta OKej start

D75

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin HenmyrOK Vilse 8755:3218:12
2Elsa SvenssonOK Vilse 8759:56+4:2419:39
3Karin LexellOK Torfinn1:07:22+11:5022:05
4Barbro HugossonLunds OK1:28:17+32:4528:56
Gun HanssonYstads OKej start
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H75

3 425 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland KarlssonRonneby OK44:1312:54
2Anders CarlssonSkåneslättens OL46:23+2:1013:32
3Arne GustafssonMalmö OK51:52+7:3915:08
4Bo SvenssonTockarps IK56:10+11:5716:23
5Bengt I NilssonFrosta OK56:22+12:0916:27
6Ingemar SvenssonLunds OK57:32+13:1916:47
7Leif SjögrenOK Orion1:00:51+16:3817:45
8Håkan BrostMalmö OK1:02:34+18:2118:16
9Hubert HugossonOK Gynge1:04:39+20:2618:52
10Paul SchannongMalmö OK1:05:00+20:4718:58
11Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:05:04+20:5118:59
12Allan SunnergrenHjärnarps OL1:05:11+20:5819:01
13Nils-Åke NilssonHärlövs IF1:08:14+24:0119:55
14Göran ThourVärend GN OL1:08:34+24:2120:01
15Anders JanzonOK Vilse 871:10:58+26:4520:43
16Inge NilssonOK Älme1:19:13+35:0023:07
Ingemar TuressonMalmö OKutgått
Ragnar OlssonRonneby OKej start
Bertil LööfOK Pan-Kristianstadej start

H80

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif ClaessonTormestorps IF49:1316:08
2Klas TykessonSkåneslättens OL57:45+8:3218:56
3Ingvar PeterssonHässleholms OK1:00:42+11:2919:54
4Gillis AlmVäxjö OK1:02:16+13:0320:24
Bengt EdvardssonOK Torfinnej start

H85

2 625 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK1:22:5331:34
2Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:33:48+10:5535:44
3Curth SvenssonSkåneslättens OL1:33:56+11:0335:47

Inskolning

1 525 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Malte JenvénHästveda OKfullföljt
Hjalmar LindgårdFK Göingarnafullföljt
Elias Nilssonklubblösfullföljt
Gustav Nilssonklubblösfullföljt
Gustav TagessonFK Finnfullföljt

U1

2 175 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia SvenssonFK Åsen42:1719:26
1Sonia KurashovaFK Åsen42:1719:26
3Maja EdénVäxjö AIS50:03+7:4623:00
4Bledon KonjuucaSK Lundia - Dövidrott53:11+10:5424:27
4Mindre Norre NilssonSK Lundia - Dövidrott53:11+10:5424:27
6Isabella VasileuskiSK Lundia - Dövidrott53:37+11:2024:39
7Rebekka Kold ErlandsenSK Lundia - Dövidrott53:38+11:2124:39
8Smilla ThomassonFK Göingarna53:53+11:3624:46
9Ebba EdénVäxjö AIS1:00:08+17:5127:38
10Erik OlssonFrosta OK1:05:38+23:2130:10
Julia PeterssonSK Lundia - Dövidrottej godkänd

U2

2 450 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor Werkströmklubblös45:4918:42
2Felix ThomassonFK Göingarna52:55+7:0621:35
3Agatha NiemeläSK Lundia - Dövidrott1:04:42+18:5326:24
4Amir TaofikSK Lundia - Dövidrott1:04:44+18:5526:25
5Maja GustavssonFK Åsen1:07:24+21:3527:30
6Gordon AlpadieOK Pan-Kristianstad1:09:53+24:0428:31
7Ella NilssonHalmstad OK1:24:10+38:2134:21
8Anton HeldFK Åsen1:28:03+42:1435:56
Kristoffer Kold ErlandssonSK Lundia - Dövidrottej godkänd
Alva KarlssonSK Lundia - Dövidrottej godkänd
Nikolaj KivkegaardSK Lundia - Dövidrottej godkänd

Öppen motion 1

2 625 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik JohanssonLaholms IF OK52:5420:09
2Tora LarssonYstads OK55:12+2:1821:01
Edvin SöbergSK Lundia - Dövidrottej godkänd

Öppen motion 2

3 675 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda PerssonAndrarums IF1:20:5122:00
2Lena ErikssonBrösarp2:08:59+48:0835:05
Anette BohmanHjärnarps OLej godkänd

Öppen motion 3

2 875 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael ThomassonFK Göingarna45:2515:47
2Maria DelinOK Pan-Kristianstad48:01+2:3616:42
3Johanna NilssonFK Göingarna52:48+7:2318:21
4Aron HanssonFK Göingarna52:51+7:2618:22
5Robin van StarkenburgFK Göingarna52:58+7:3318:25
6Simon LydinOK Kontinent54:08+8:4318:49
7Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK55:46+10:2119:23
8Adam SpjuthHärlövs IF1:01:06+15:4121:15
9Lotta SpjuthHärlövs IF1:01:17+15:5221:18
10Robert SpjuthHärlövs IF1:01:18+15:5321:19
11Gunilla JohanssonVäxjö OK1:10:06+24:4124:22
12Karin LundeqvistFK Åsen1:14:17+28:5225:50
13Pia NilssonHalmstad OK1:16:44+31:1926:41
14Matilda NilssonHalmstad OK1:17:33+32:0826:58
15Ronja Van StarkenburgFK Göingarna1:19:09+33:4427:31
16Asta NilssonHärlövs IF1:21:54+36:2928:29
17Aina NordströmFK Göingarna1:32:21+46:5632:07
18Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:42:02+56:3735:29
19Bertil AhlbergOK Gynge1:45:42+1:00:1736:45
20Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:47:10+1:01:4537:16
21Marianne SjölanderOK Gynge1:57:27+1:12:0240:51
Ulf BengtssonOK Kompassenej godkänd

Öppen motion 4

4 925 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn PerssonHässleholms OK1:54:2623:14

Öppen motion 5

3 725 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias SvenssonFK Finn42:5311:30
2Göran FastOK Pan-Kristianstad1:00:27+17:3416:13
3Emily Nilssonklubblös1:11:16+28:2319:07
4Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna1:12:07+29:1419:21
5Mona LindénOK Bävern1:17:37+34:4420:50
6Annelie AugustssonOK Tyringe1:21:36+38:4321:54
7Kerstin DahlHärlövs IF1:21:43+38:5021:56
8Carina GöranssonYstads OK1:23:01+40:0822:17
9Lena DanielssonHärlövs IF1:23:13+40:2022:20
10Emil NilssonAndrarums IF1:25:06+42:1322:50
11Lennart MagnussonLaholms IF OK1:31:24+48:3124:32
12Rickard NilssonHalmstad OK1:33:33+50:4025:06
13Elena KurashovaFK Åsen1:40:16+57:2326:55
14Maja-Stina MalmqvistFK Vittus2:05:55+1:23:0233:48
Eva OlssonFrosta OKutgått

Öppen motion 6

5 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin NilssonHässleholms OK1:17:2012:59
2Anja NylanderLUND1:18:25+1:0513:10
3Göran von RosenMalmö OK2:04:29+47:0920:55

Öppen motion 7

3 175 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SelinFK Göingarna31:289:54
2Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad34:12+2:4410:46
3Susanne JohanssonFK Vittus38:24+6:5612:05
4Simon Johanssonklubblös41:20+9:5213:01
5Maria ModigOK Pan-Kristianstad41:46+10:1813:09
6Mikael NilssonOK Torfinn42:11+10:4313:17
7Bert Inge GreenStigmännen Karlshamns OK43:36+12:0813:43
8Enar MagnussonIS Skanne43:56+12:2813:50
9Conny BerggrenVäxjö AIS45:02+13:3414:11
10Anne SvantessonHjärnarps OL46:28+15:0014:38
11Caroline LindgårdFK Göingarna47:45+16:1715:02
12Viveka LassingFrosta OK48:11+16:4315:10
13Johan LindgårdFK Göingarna49:39+18:1115:38
14Lars LindebergSkåneslättens OL50:33+19:0515:55
15Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad51:04+19:3616:05
16Rickard MattissonFK Göingarna52:17+20:4916:28
17Lars DahlHärlövs IF53:45+22:1716:55
18Björn EdénVäxjö AIS55:08+23:4017:21
19Annika LarssonFK Göingarna56:29+25:0117:47
20Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK56:44+25:1617:52
21Karin JohanssonFK Göingarna57:39+26:1118:09
22Sten Åke KvistIS Kullen58:15+26:4718:20
23Camilla CarlssonHärlövs IF58:42+27:1418:29
24Monika LydinOK Kontinent59:10+27:4218:38
25Bengt-Åke NilssonOK Torfinn59:17+27:4918:40
26Niclas DelinFK Göingarna59:22+27:5418:41
27Nils-Åke NilssonFK Göingarna1:00:36+29:0819:05
28Björn NilssonHärlövs IF1:01:24+29:5619:20
29Helen NilssonHärlövs IF1:01:46+30:1819:27
30Richard AnderssonLunds OK1:03:43+32:1520:04
31Madeleine GunnarssonOK Pan-Kristianstad1:04:14+32:4620:13
32Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:04:17+32:4920:14
33Anna AnderssonLunds OK1:05:26+33:5820:36
34Tor HellbergLunds OK1:06:51+35:2321:03
35Ingegärd LundHästveda OK1:07:29+36:0121:15
36Lovisa NilssonFK Göingarna1:09:56+38:2822:01
37Wenche AlpadieOK Pan-Kristianstad1:10:14+38:4622:07
38Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:10:16+38:4822:07
39Bengt LarssonYstads OK1:10:46+39:1822:17
40Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL1:10:52+39:2422:19
41Johnny MalmgrenHjärnarps OL1:12:36+41:0822:51
42Tommy BengtssonHässleholms OK1:14:42+43:1423:31
43Ruben EdvardssonHästveda OK1:16:11+44:4323:59
44Birgitta PerssonHässleholms OK1:18:17+46:4924:39
45Krister LindebergMalmö OK1:18:54+47:2624:51
46Richard BengtssonLunds OK1:19:54+48:2625:09
47Lennart MånssonRingsjö OK1:21:38+50:1025:42
48Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK1:24:21+52:5326:34
49Christian ErfurthOK Pan-Kristianstad1:25:33+54:0526:56
50Mats RosénHästveda OK1:29:04+57:3628:03
51Lisbeth LindebergMalmö OK1:34:38+1:03:1029:48
52Thomas VinbladLunds OK1:45:52+1:14:2433:20
53Karin MalmgrenHjärnarps OL1:54:29+1:23:0136:03
Kjell NybergIS Kullenej godkänd
Petra ÖrlegårdSK Lundia - Dövidrottej godkänd
Jörgen BritseHärlövs IFutgått
Per-Inge ErikssonStigmännen Karlshamns OKutgått

Öppen motion 8

4 975 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle IngvarssonOK Vilse 8748:229:43
2Mattias WesterFK Vittus53:22+5:0010:43
3Louise JohanssonFK Vittus57:02+8:4011:27
4Tim BjörkmanOK Vilse 8757:59+9:3711:39
5Martin RosénOK Stigen1:04:10+15:4812:53
6Jesper MelinSK Lundia - Dövidrott1:08:32+20:1013:46
7Beng-arne Claussonklubblös1:14:24+26:0214:57
8Hans PerssonAndrarums IF1:16:59+28:3715:28
9Göran LassingFrosta OK1:17:03+28:4115:29
10Jörgen GöranssonFK Göingarna1:19:19+30:5715:56
11Kjell VilhelmssonAndrarums IF1:28:30+40:0817:47
12Marek Mir-MackiewiczSK Lundia - Dövidrott1:43:17+54:5520:45
13Anders BertilssonOK Pan-Kristianstad2:12:30+1:24:0826:37

Öppen motion 9

7 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonFK Göingarna58:307:54
2Niklas NilssonHärlövs IF1:04:26+5:568:42
3Henrik LarssonFK Göingarna1:10:26+11:569:31
4Kristian Kærsgaard HansenOK Sorø1:13:44+15:149:57
5Christian GlantzAndrarums IF1:19:01+20:3110:40
6Hanne FoghOK Sorø1:22:50+24:2011:11
7Kim FolanderOK Sorø1:37:33+39:0313:10
8Adam SegerslättSkåneslättens OL1:40:29+41:5913:34
9André BjärbyFrosta OK1:45:18+46:4814:13

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser