Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Fyrklubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Fyrklubbs
Arrangörsorganisation: Hjärnarps OL
Datum: söndag 13 september 2015

A Herr Lång

9 110 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktoras StaisiunasOK Pan-Kristianstad1:02:086:49
2Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:02:29+0:216:51
3Johan ModigOK Pan-Kristianstad1:02:47+0:396:53
4Håkan GunnarssonFK Göingarna1:05:49+3:417:13
5Niklas OlssonSkåneslättens OL1:06:14+4:067:16
6Henrik OlofssonHelsingborgs SOK1:09:11+7:037:35
7Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad1:10:10+8:027:42
8Andreas FermFK Göingarna1:10:18+8:107:43
9Jesper HåkanssonFK Göingarna1:10:31+8:237:44
10Stefan PålssonSkåneslättens OL1:11:08+9:007:48
11Erik AlnervikHelsingborgs SOK1:11:18+9:107:49
12Magnus LarssonFK Göingarna1:12:03+9:557:54
13Oskar CervinHelsingborgs SOK1:13:22+11:148:03
14Joel KristianssonSkåneslättens OL1:14:01+11:538:07
15Daniel LiljedahlOK Pan-Kristianstad1:14:12+12:048:08
16Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:16:17+14:098:22
17Fritjof AxelssonFK Göingarna1:16:54+14:468:26
18Joakim SjöbergHelsingborgs SOK1:20:36+18:288:50
19Mattias EngströmSkåneslättens OL1:21:32+19:248:56
20Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL1:32:13+30:0510:07
21Stefan DahlHelsingborgs SOK1:45:40+43:3211:35
22Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL1:46:37+44:2911:42
23David SällbergOK Pan-Kristianstad2:00:31+58:2313:13
Johan LindgårdFK Göingarnaej godkänd

A Herr Mellan

6 080 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad41:076:45
2Peter SjöbergSkåneslättens OL47:33+6:267:49
3Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad48:44+7:378:00
4Jörgen ModigOK Pan-Kristianstad49:18+8:118:06
5Hampus LarssonFK Göingarna50:02+8:558:13
6Håkan AxelssonFK Göingarna50:28+9:218:18
7Jonas BengtssonFK Göingarna50:29+9:228:18
8Anton MarmelidHelsingborgs SOK50:50+9:438:21
9Johan SanderSkåneslättens OL52:31+11:248:38
10Adam SegerslättSkåneslättens OL52:42+11:358:40
11Jakob SegerslättSkåneslättens OL53:27+12:208:47
12Christian JohanssonHelsingborgs SOK53:40+12:338:49
13Magnus ThuressonSkåneslättens OL54:33+13:268:58
14Johan EkelövSkåneslättens OL54:34+13:278:58
15Pär FridsellOK Pan-Kristianstad54:40+13:338:59
16Magnus GranqvistFK Göingarna54:56+13:499:02
17Mats RanbroHelsingborgs SOK55:12+14:059:04
18Michael HusénOK Pan-Kristianstad56:20+15:139:15
19Ola MarkholmSkåneslättens OL56:44+15:379:19
20Martin JönssonSkåneslättens OL58:03+16:569:32
21Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK59:38+18:319:48
22Daniel NilssonSkåneslättens OL59:40+18:339:48
23Magnus BackanHelsingborgs SOK1:01:20+20:1310:05
24Mikael PerssonFK Göingarna1:02:17+21:1010:14
25Gustav NilssonHelsingborgs SOK1:06:39+25:3210:57
26Fredrik NystedtSkåneslättens OL1:08:44+27:3711:18
27Henrik JohanssonOK Pan-Kristianstad1:09:49+28:4211:28
28Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:10:47+29:4011:38
29Roland NatanaelssonSkåneslättens OL1:10:53+29:4611:39
30Per RudqvistHelsingborgs SOK1:16:09+35:0212:31
31Mattis ErnstssonFK Göingarna1:16:24+35:1712:33
32Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:18:16+37:0912:52
33Jon MobergFK Göingarna1:42:55+1:01:4816:55
34Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad1:42:57+1:01:5016:55
35Niklas LagnanderSkåneslättens OL1:58:50+1:17:4319:32
Andreas NilssonOK Pan-Kristianstadej start

A Herr Kort

3 550 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LarssonFK Göingarna22:046:12
2Mats NilssonHelsingborgs SOK22:24+0:206:18
3Håkan CarlssonSkåneslättens OL23:47+1:436:41
4Mats PerssonOK Pan-Kristianstad23:54+1:506:43
5Bengt LarssonFK Göingarna24:27+2:236:53
6Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad25:08+3:047:04
7Anders SelinFK Göingarna25:12+3:087:05
8Ingmar EkelövSkåneslättens OL25:46+3:427:15
9Lennart CarlsenHelsingborgs SOK26:10+4:067:22
10Axel OrrhedeHelsingborgs SOK26:32+4:287:28
11Johan BökmanHelsingborgs SOK26:42+4:387:31
12Stefan KallurOK Pan-Kristianstad27:17+5:137:41
13Yngve ErnstssonFK Göingarna27:29+5:257:44
14Pär EricssonHelsingborgs SOK27:36+5:327:46
15Johan JensenSkåneslättens OL28:03+5:597:54
16Håkan LarssonFK Göingarna28:48+6:448:06
17Ulf LinderfalkSkåneslättens OL28:53+6:498:08
18Hjalmar AxelssonFK Göingarna29:14+7:108:14
19Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK30:07+8:038:29
20Kenth SundgrenSkåneslättens OL30:22+8:188:33
21Olof BarrSkåneslättens OL31:44+9:408:56
22Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad31:53+9:498:58
23Oscar GrönvallHelsingborgs SOK32:29+10:259:09
24Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK32:49+10:459:14
25Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad33:03+10:599:18
26Bengt JohnssonHelsingborgs SOK33:12+11:089:21
27Göran RylanderSkåneslättens OL34:27+12:239:42
28Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad34:55+12:519:50
29Anders WallnerOK Pan-Kristianstad35:32+13:2810:00
30Tommy PeterssonHelsingborgs SOK35:35+13:3110:01
31Edvin SelinFK Göingarna36:40+14:3610:19
32Göran MattssonSkåneslättens OL37:12+15:0810:28
33Jörgen GöranssonFK Göingarna37:18+15:1410:30
34Lars LindebergSkåneslättens OL37:46+15:4210:38
35Gert OlssonSkåneslättens OL37:58+15:5410:41
35Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad37:58+15:5410:41
37Lars OlssonFK Göingarna38:20+16:1610:47
38Jacob MobergHelsingborgs SOK38:25+16:2110:49
39Bert OlssonSkåneslättens OL38:26+16:2210:49
40Rickard MattissonFK Göingarna39:28+17:2411:07
41Isak LagnanderSkåneslättens OL40:30+18:2611:24
42Sven Erik FrickFK Göingarna40:38+18:3411:26
43Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad41:46+19:4211:45
44Claes OlvegårdFK Göingarna41:56+19:5211:48
45Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad42:10+20:0611:52
46Kent BornlinderHelsingborgs SOK43:40+21:3612:18
47Tommy HautopOK Pan-Kristianstad44:06+22:0212:25
48Macke SelanderHelsingborgs SOK45:33+23:2912:49 Ladda ner rutt i gpx-format
49Rolf GustafssonHelsingborgs SOK47:09+25:0513:16
50Bengt LundhHelsingborgs SOK47:17+25:1313:19
51Andreas GrönvallHelsingborgs SOK48:34+26:3013:40
52Klas TykessonSkåneslättens OL49:43+27:3914:00
53Nils-Åke NilssonFK Göingarna50:48+28:4414:18
54Pontus ThuressonSkåneslättens OL53:41+31:3715:07
55Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK56:37+34:3315:56
56Rune IsakssonHelsingborgs SOK1:00:44+38:4017:06
Roy OvessonHelsingborgs SOKej godkänd
Anders ÅbergSkåneslättens OLej start
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOKej start
Sven-Eric ErikssonHelsingborgs SOKej start

A Dam Lång

5 710 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna PerssonFK Göingarna37:186:31
2Julia DahlHelsingborgs SOK40:34+3:167:06
3Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad47:08+9:508:15
4Pernilla OlssonSkåneslättens OL47:57+10:398:23
5Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad53:03+15:459:17
6Hilda AxelssonFK Göingarna58:49+21:3110:18
7Malin ThornemanHelsingborgs SOK59:48+22:3010:28
8Yevheniya ShcherbakovaOK Pan-Kristianstad59:51+22:3310:28
9Linda RanbroHelsingborgs SOK1:01:16+23:5810:43
10Ingela EkelövSkåneslättens OL1:01:18+24:0010:44
11Sabina OlssonOK Pan-Kristianstad1:04:38+27:2011:19
12Louise AxelssonFK Göingarna1:05:29+28:1111:28
13Christina OlssonSkåneslättens OL1:10:30+33:1212:20
14Karin JohanssonFK Göingarna1:36:26+59:0816:53
Annie LennartssonSkåneslättens OLej start

A Dam Mellan

3 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina BergHelsingborgs SOK28:227:15
2Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad29:29+1:077:32
3Ina LindebergSkåneslättens OL30:11+1:497:43
4Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad30:20+1:587:45
5Josefin CarlssonOK Pan-Kristianstad30:34+2:127:49
6Lotta Lewis-JonssonHelsingborgs SOK31:17+2:558:00
7Tea MarkholmSkåneslättens OL32:15+3:538:14
8Lovisa WeidenSkåneslättens OL33:28+5:068:33
9Pia OlssonOK Pan-Kristianstad33:45+5:238:37
10Camilla SelinFK Göingarna33:56+5:348:40
11Lindha HellnerFK Göingarna34:12+5:508:44
12Josefine NilssonHelsingborgs SOK35:15+6:539:00
13Kerstin PerssonFK Göingarna36:33+8:119:20
14Malin WeidenSkåneslättens OL36:47+8:259:24
15Christina SegerslättSkåneslättens OL37:28+9:069:34
16Carin StenbergHelsingborgs SOK38:17+9:559:47
17Lovisa NilssonFK Göingarna39:26+11:0410:05
18Matilda NilssonFK Göingarna39:31+11:0910:06

A Dam Kort

3 070 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK24:348:00
2Marie MarkholmSkåneslättens OL25:39+1:058:21
3Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad26:41+2:078:41
4Elinor DelinOK Pan-Kristianstad27:27+2:538:56
4Margareta RylanderSkåneslättens OL27:27+2:538:56
6Åsa MelkerssonOK Pan-Kristianstad27:40+3:069:00
7Ingrid LarssonFK Göingarna27:53+3:199:04
8Kerstin JensenSkåneslättens OL28:00+3:269:07
9Annika LarssonFK Göingarna28:21+3:479:14
10Thea BökmanHelsingborgs SOK28:26+3:529:15
11Karolina ErikersSkåneslättens OL28:42+4:089:20
11Alice OlvegårdFK Göingarna28:42+4:089:20
13Lena OlssonSkåneslättens OL28:55+4:219:25
14Linda GranqvistFK Göingarna29:28+4:549:35
15Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK31:29+6:5510:15
16Lotta BerntssonSkåneslättens OL32:20+7:4610:31
17Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad33:15+8:4110:49
18Inger FrickFK Göingarna35:27+10:5311:32
19Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK35:38+11:0411:36
20Pia LarssonFK Göingarna38:25+13:5112:30
21Wiveka ErnstssonFK Göingarna38:35+14:0112:34
22Maria DelinOK Pan-Kristianstad39:07+14:3312:44
23Hanna NorrestamHelsingborgs SOK41:26+16:5213:29
24Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK41:32+16:5813:31
25Anna MobergFK Göingarna44:24+19:5014:27
26Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna46:31+21:5715:09
27Karolina OrrhedeHelsingborgs SOK48:39+24:0515:50
28Sandra EklundOK Pan-Kristianstad49:27+24:5316:06
29Sara JohnssonHelsingborgs SOK49:37+25:0316:09
30Barbro NorrestamHelsingborgs SOK50:39+26:0516:29
31Sölvi BjörsvikFK Göingarna50:48+26:1416:32
32Astrid JohannessonHelsingborgs SOK59:27+34:5319:21
33Agneta BengtssonSkåneslättens OL1:01:50+37:1620:08
34Karolina  HellfalkSkåneslättens OL1:03:26+38:5220:39
Anita OlssonSkåneslättens OLej godkänd
Marianne NilssonOK Pan-Kristianstadej start
Helena ÅhlinHelsingborgs SOKej start
Emeli ZeilonSkåneslättens OLej start

B Herr Lång

7 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus GrönlundLunds OK58:017:41
2Per AspegrenOK Kontinent1:00:03+2:027:57
3Björn PerssonÖrkelljunga FK1:00:53+2:528:03
4Rickard IngessonLunds OK1:01:03+3:028:05
5Martin WendtLunds OK1:01:45+3:448:10
6Fredrik HugossonLunds OK1:01:48+3:478:11
7Johan AspegrenOK Kontinent1:02:02+4:018:12
8Niklas NilssonHärlövs IF1:02:13+4:128:14
9Niklas KronkvistÖrkelljunga FK1:05:42+7:418:42
10Magnus TenghagenHärlövs IF1:07:38+9:378:57
11Peter HedbergLunds OK1:08:10+10:099:01
12Robin WestessonOK Kontinent1:08:58+10:579:08
13Thomas LåstbomHärlövs IF1:11:41+13:409:29
14Simon MånssonÖrkelljunga FK1:14:50+16:499:54
15Sune ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:16:34+18:3310:08
16Johan GustafsonLunds OK1:17:15+19:1410:13
17Marcus TrulssonHärlövs IF1:18:26+20:2510:23
18Mikael NilssonOK Kontinent1:22:31+24:3010:55
19Per PalmqvistOK Kontinent1:46:38+48:3714:07
20Mats HildingssonLunds OK1:53:20+55:1915:00
Albin KronkvistÖrkelljunga FKej start

B Herr Mellan

5 820 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BredfeltLunds OK47:218:08
2Fabian LjungqvistLunds OK47:26+0:058:09
3Stefan NilssonLunds OK47:43+0:228:11
4Pontus GustavssonOK Kontinent47:55+0:348:13
5Mathias BrantestadLunds OK48:30+1:098:20
6Allan HedbergLunds OK49:22+2:018:28
7Simon YngveOK Kontinent49:36+2:158:31
8Magnus JönssonOK Kontinent51:04+3:438:46
9Emil WestessonOK Kontinent53:03+5:429:06
10Malte LennerstedtLunds OK53:27+6:069:11
11Fredrik JohnssonHärlövs IF56:32+9:119:42
12Samuel YngveOK Kontinent56:52+9:319:46
13Urban SchmidtOK Kontinent57:27+10:069:52
14Robert BertilssonLunds OK58:06+10:459:58
15Peter BengtslinLunds OK58:14+10:5310:00
16Patrik KarlssonOK Kontinent58:31+11:1010:03
17Björn MöllerOK Kontinent58:50+11:2910:06
18Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:00:46+13:2510:26
19Caroline LindelöwHärlövs IF1:01:10+13:4910:30
20Anders JohanssonLunds OK1:01:49+14:2810:37
21Björn NilssonHärlövs IF1:02:34+15:1310:45
22Örjan LarssonLunds OK1:02:41+15:2010:46
23Peter RasmussenOK Kontinent1:03:50+16:2910:58
24Kent JohanssonÖrkelljunga FK1:04:13+16:5211:02
25Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:04:52+17:3111:08
26Thomas JohanssonÖrkelljunga FK1:05:05+17:4411:10
27Tomas HallgrenHärlövs IF1:07:48+20:2711:38
28Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK1:10:54+23:3312:10
29Samuel LåstbomHärlövs IF1:13:10+25:4912:34
30Mattias SörensenOK Kontinent1:13:59+26:3812:42
31Carina Thynell LindelöwHärlövs IF1:14:34+27:1312:48
32Marcus HenningssonLunds OK1:15:19+27:5812:56
33Magnus WallenborgOK Kontinent1:19:26+32:0513:38
34Leif LinseLunds OK1:19:54+32:3313:43
35Tobias BladhLunds OK1:21:01+33:4013:55
36Emil RobertssonÖrkelljunga FK1:21:36+34:1514:01
37Björn LinseLunds OK1:24:25+37:0414:30
38Miklos MolnarLunds OK1:25:28+38:0714:41
39Magnus NilssonHärlövs IF1:25:31+38:1014:41
40Nils ToftLunds OK1:25:35+38:1414:42
41Martin OlssonÖrkelljunga FK1:27:27+40:0615:01
42Mirzet CirkinÖrkelljunga FK1:31:46+44:2515:46
43Claes LinseforsLunds OK1:33:47+46:2616:06
44Stefan MagnussonLunds OK1:35:45+48:2416:27
Richard BengtssonLunds OKej godkänd
Johnny NimvikLunds OKej godkänd
Victor JensenOK Kontinentej godkänd
Andreas ErikssonLunds OKej start

B Herr Kort

3 440 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders EricssonLunds OK22:566:40
2Loke HedbergLunds OK24:03+1:076:59
3Kyrre ThalbergLunds OK25:17+2:217:20
4Raul HindovLunds OK25:43+2:477:28
5Ulf MinörLunds OK25:50+2:547:30
6Jalle JosefssonLunds OK26:12+3:167:36
7Patrick AdlercreutzLunds OK26:35+3:397:43
8Bertil MånssonÖrkelljunga FK26:49+3:537:47
9Karl-Gunnar OlssonLunds OK27:00+4:047:50
10Per KristianssonOK Kontinent27:13+4:177:54
11Björn MauritzonÖrkelljunga FK28:13+5:178:12
12Jan HanssonLunds OK30:16+7:208:47
13Erik JönssonLunds OK30:43+7:478:55
14Hugo CedervallÖrkelljunga FK32:42+9:469:30
15Gert PetterssonLunds OK32:49+9:539:32
16Johan VinbladLunds OK33:36+10:409:46
17Klas LjungqvistLunds OK33:49+10:539:49
18Oliver SchmidtOK Kontinent33:52+10:569:50
19Felix GustafssonLunds OK34:02+11:069:53
20Bo Anders NilssonLunds OK34:36+11:4010:03
21Kent JönssonLunds OK34:49+11:5310:07
21Ulf NilssonÖrkelljunga FK34:49+11:5310:07
23Håkan JönssonOK Kontinent34:51+11:5510:07
24Alf WestessonOK Kontinent34:58+12:0210:09
24Ingemar SvenssonLunds OK34:58+12:0210:09
26Leif KarlssonOK Kontinent35:03+12:0710:11
27Povel HedbergLunds OK35:05+12:0910:11
28Marie NilssonHärlövs IF35:16+12:2010:15
29Patrick PerssonHärlövs IF35:19+12:2310:15
30Andreas OttossonÖrkelljunga FK35:48+12:5210:24
31Christer GrönbladHärlövs IF37:06+14:1010:47
32Jonas OlssonÖrkelljunga FK38:02+15:0611:03
33Lars DahlHärlövs IF38:12+15:1611:06
34Melvin NilssonHärlövs IF39:00+16:0411:20
35Peter JönssonHärlövs IF39:55+16:5911:36
36Stefan NilssonOK Kontinent39:59+17:0311:37
37Nils-Åke NilssonHärlövs IF40:44+17:4811:50
38John OlanderssonÖrkelljunga FK40:51+17:5511:52
39Håkan NybergOK Kontinent41:24+18:2812:02
40Anders YngveOK Kontinent42:46+19:5012:25
41Tom ArnshedOK Kontinent42:51+19:5512:27
42Magnus NilssonLunds OK44:39+21:4312:58
43Ulf SandbergOK Kontinent44:42+21:4612:59
44Ludvig ZaarLunds OK45:44+22:4813:17
45Folke SjöbergLunds OK46:45+23:4913:35
46Sven ThelanderssonLunds OK47:15+24:1913:44
47Tom LindbergLunds OK48:47+25:5114:10
48Rolf SpångbergLunds OK52:16+29:2015:11
49Olle LindebergLunds OK57:26+34:3016:41
50Roland AkselssonLunds OK1:00:58+38:0217:43
51Bengt LeijonHärlövs IF1:01:00+38:0417:43
52Christer LjungqvistLunds OK1:22:51+59:5524:05
Helge HelmerssonLunds OKej godkänd
Agust KronkvistÖrkelljunga FKej start
Per SvenningssonLunds OKej start
Anton HåkanssonLunds OKej start
Michael AnderssonLunds OKej start

B Dam Lång

5 370 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara Snogerup LinseLunds OK48:108:58
2Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK55:15+7:0510:17
3Clara DahlHärlövs IF55:41+7:3110:22
4Lotta LinseforsLunds OK57:55+9:4510:47
5Marie OlssonÖrkelljunga FK1:00:00+11:5011:10
6Kristina SpångbergLunds OK1:04:45+16:3512:03
7Sofia DahlHärlövs IF1:07:45+19:3512:36
8Helene NybergOK Kontinent1:10:28+22:1813:07
9Johanna MatsdotterLunds OK1:15:33+27:2314:04
10Sandra SörensenOK Kontinent1:17:44+29:3414:28

B Dam Mellan

3 740 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BredfeltLunds OK28:577:44
2Anna LjungqvistLunds OK29:33+0:367:54
3Jenny OlssonÖrkelljunga FK29:41+0:447:56
4Maureen Olsson LoLunds OK31:19+2:228:22
5Karin HagwallLunds OK31:59+3:028:33
6Christina BjörkÖrkelljunga FK33:37+4:408:59
7Malin LeijonHärlövs IF34:03+5:069:06
8Anna BrodinOK Kontinent35:13+6:169:24
9Cecilia SpångbergLunds OK37:08+8:119:55
10Maria TuressonHärlövs IF37:19+8:229:58
11Åsa EricssonLunds OK37:35+8:3810:02
12Lollo NybergOK Kontinent38:52+9:5510:23
13Frida HildingssonLunds OK39:37+10:4010:35
14Elinor LindelöwHärlövs IF40:13+11:1610:45
15Emelie SandbergOK Kontinent42:05+13:0811:15
16Stina JeppssonLunds OK43:31+14:3411:38
17Anna FreijLunds OK44:40+15:4311:56
18Aina JeppssonLunds OK44:54+15:5712:00
19Eva RämmalLunds OK45:11+16:1412:04
20Jenny GustafssonLunds OK45:47+16:5012:14
21Emma MånssonÖrkelljunga FK46:58+18:0112:33
22Elin WelanderÖrkelljunga FK48:01+19:0412:50
23Lotta EkbergÖrkelljunga FK49:35+20:3813:15
Emma AnderssonÖrkelljunga FKej godkänd
Anna Thorell JönssonOK Kontinentej start
Katri RantonenOK Kontinentej start

B Dam Kort

2 940 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina LjungqvistLunds OK24:398:23
2Ingela AnderssonLunds OK25:44+1:058:45
3Alma LeijonHärlövs IF25:52+1:138:47
4Anna MöllerOK Kontinent26:04+1:258:51
5Jenny VinbladLunds OK26:47+2:089:06
6Marie GrönlundLunds OK27:14+2:359:15
7Frida BjörkÖrkelljunga FK28:39+4:009:44
8Elin HugossonLunds OK28:41+4:029:45
9Ann-Kristin SjöströmLunds OK28:59+4:209:51
10Susanne KarlssonHärlövs IF30:30+5:5110:22
11Gudrun NilssonLunds OK31:07+6:2810:35
12Maja TenghagenHärlövs IF31:17+6:3810:38
13Maria HarrieLunds OK31:29+6:5010:42
14Eva-Lotta BengtslinLunds OK31:43+7:0410:47
15Line LundsgaardOK Kontinent31:50+7:1110:49
16Helena AnderssonHärlövs IF32:22+7:4311:00
17Lena OttossonÖrkelljunga FK32:44+8:0511:08
18Eva HagwallLunds OK33:09+8:3011:16
19Camilla CarlssonHärlövs IF34:09+9:3011:36
20Lotta HanssonOK Kontinent34:15+9:3611:38
21Eva RådströmÖrkelljunga FK34:35+9:5611:45
22Anna LarssonÖrkelljunga FK34:47+10:0811:49
23Moa WallenborgOK Kontinent35:07+10:2811:56
24Kajsa NilssonHärlövs IF35:17+10:3812:00
25Cecilia HugossonLunds OK35:32+10:5312:05
26Elsa EricssonLunds OK37:28+12:4912:44
27Torill SvendsenLunds OK38:05+13:2612:57
28Helen NilssonHärlövs IF38:34+13:5513:07
29Kristina PerssonHärlövs IF40:15+15:3613:41
30Ann ArnshedOK Kontinent40:25+15:4613:44
31Gunilla GrönbladHärlövs IF42:17+17:3814:22
32Kerstin DahlHärlövs IF44:01+19:2214:58
33Mette ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK44:22+19:4315:05
34Una LarssonLunds OK44:42+20:0315:12
35Caroline HildingssonLunds OK49:48+25:0916:56
36Birgitta OlssonÖrkelljunga FK52:20+27:4117:48
37Margareta SjöbergLunds OK52:56+28:1718:00
38Kristin LindbergLunds OK53:50+29:1118:18
39Helena JönssonLunds OK1:01:15+36:3620:50
40Annika MårtenssonLunds OK1:04:59+40:2022:06
41Barbro HugossonLunds OK1:09:45+45:0623:43
42Inga LjungqvistLunds OK1:13:49+49:1025:06
43Karin HelmerssonLunds OK1:32:33+1:07:5431:28
Agnes KnutssonÖrkelljunga FKej godkänd
Charlotte MalmqvistOK Kontinentej start
Lena DanielssonHärlövs IFej start

C Herr Lång

7 040 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan GunnarssonMalmö OK53:077:32
2Staffan AhltinMalmö OK54:48+1:417:47
3Håkan PalmFK Boken55:51+2:447:55
4Heide PerssonAndrarums IF56:27+3:208:01
5Per PerssonFK Boken58:24+5:178:17
6Marcus SvenssonFK Boken59:09+6:028:24
7Johan MickelåkerAndrarums IF59:57+6:508:30
8Magnus LarsenFK Boken1:00:31+7:248:35
9Christian GlantzAndrarums IF1:00:42+7:358:37
10Magnus JonassonMalmö OK1:01:48+8:418:46
11Wiktor RydlundHässleholms OK1:02:00+8:538:48
12Anders JönssonOK Torfinn1:02:59+9:528:56
13Karl-Johan PerssonTormestorps IF1:03:16+10:098:59
14Sam ErikssonAndrarums IF1:04:07+11:009:06
15Kristoffer SvenssonHässleholms OK1:05:48+12:419:20
16Erik NordqvistHässleholms OK1:08:12+15:059:41
17Magnus RydlundHässleholms OK1:08:28+15:219:43
18Kenneth BundgaardTormestorps IF1:08:35+15:289:44
19Emanuel StridOK Torfinn1:14:36+21:2910:35
20Fredrik SvenssonOK Torfinn1:15:15+22:0810:41
21Hans PerssonAndrarums IF1:18:59+25:5211:13
22Tobias HagelbornHässleholms OK1:19:06+25:5911:14
23Linus MalmstenMalmö OK1:19:26+26:1911:16
24Jimmy KarlssonOK Torfinn1:24:03+30:5611:56
25Sebastian GieseMalmö OK1:26:03+32:5612:13
26Stefan ReimerTormestorps IF1:27:24+34:1712:24
Johan RisbergTormestorps IFej godkänd
Lars SöderlundTormestorps IFej start

C Herr Mellan

5 050 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan NilssonAndrarums IF39:467:52
2Ted GustavssonMalmö OK39:59+0:137:55
3Jonas GustafssonAndrarums IF42:02+2:168:19
4Sven-Inge SvenssonHässleholms OK42:05+2:198:20
5Mattias JohanssonAndrarums IF42:10+2:248:20
6Moltas ViebkeMalmö OK42:22+2:368:23
7Urban ArnessonOK Torfinn42:50+3:048:28
8Åke JönssonTormestorps IF43:34+3:488:37
9Nils HelmerssonHässleholms OK44:34+4:488:49
10Aron JohanssonTormestorps IF44:44+4:588:51
11Ola HäggströmAndrarums IF44:53+5:078:53
12Magnus KarlssonAndrarums IF46:06+6:209:07
13Håkan GrubbMalmö OK46:18+6:329:10
14Dan JohanssonFK Boken47:40+7:549:26
15Lars HallabroHässleholms OK47:59+8:139:30
16Magnus Nilsson-EhrnbornAndrarums IF48:57+9:119:41
17Tommy GartingMalmö OK50:56+11:1010:05
18Lennart ErforsOK Torfinn51:05+11:1910:06
19André KingstedtHässleholms OK51:43+11:5710:14
20Bo VetterströmTormestorps IF53:13+13:2710:32
21Stefan SvenssonFK Boken53:24+13:3810:34
22Leif LindauOK Torfinn53:28+13:4210:35
23Inge PerssonFK Boken55:26+15:4010:58
24Arne AnderssonOK Torfinn55:47+16:0111:02
25Michael NilssonAndrarums IF56:23+16:3711:09
26Nils-Joel PerssonTormestorps IF58:06+18:2011:30
27Fredrik ÖbergMalmö OK58:52+19:0611:39
28Peter LarssonFK Boken59:38+19:5211:48
29Fredrik NilssonAndrarums IF59:59+20:1311:52
30Tomas NilssonHässleholms OK1:00:04+20:1811:53
31Anders AnderssonFK Boken1:00:32+20:4611:59
32Mikael NilssonOK Torfinn1:01:49+22:0312:14
33Anders NilssonMalmö OK1:03:08+23:2212:30
34Martin NilssonHässleholms OK1:03:56+24:1012:39
35Anton PerssonHässleholms OK1:04:10+24:2412:42
36Niklas HenrikssonTormestorps IF1:05:31+25:4512:58
37Fredrik HansenFK Boken1:06:54+27:0813:14
38Karl UtterbackMalmö OK1:08:24+28:3813:32
39Henrik LindblomMalmö OK1:10:16+30:3013:54
40Rasmus LarssonMalmö OK1:13:18+33:3214:30
41Mathias BjörklundMalmö OK1:15:10+35:2414:53
42Jörgen AnderssonMalmö OK1:16:03+36:1715:03
43Adrian HardenFK Boken1:20:53+41:0716:00

C Herr Kort

3 050 m, 69 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thord AnderssonAndrarums IF19:356:25
2Harald PerssonAndrarums IF20:02+0:276:34
3Roger AnderssonAndrarums IF22:25+2:507:20
4Måns PerssonAndrarums IF22:41+3:067:26
5Benjamin ViebkeMalmö OK24:08+4:337:54
6Erik ThoressonAndrarums IF24:09+4:347:55
7Lars LindborgTormestorps IF24:13+4:387:56
8Ivar HelmerssonHässleholms OK24:42+5:078:05
8Torgny OttossonOK Torfinn24:42+5:078:05
10Ingemar NilssonAndrarums IF25:00+5:258:11
11Jan KarlssonHässleholms OK25:36+6:018:23
12Alfred AhltinMalmö OK26:13+6:388:35
13Per EdvardssonOK Torfinn26:15+6:408:36
14Håkan NilssonMalmö OK26:57+7:228:50
15Stefan EdvardssonOK Torfinn27:44+8:099:05
16Leif-Åke AnderssonFK Boken27:48+8:139:06
17Arne GustafssonMalmö OK29:10+9:359:33
18Per-Anton PerssonTormestorps IF29:44+10:099:44
19Jan JönssonMalmö OK29:49+10:149:46
20Peter NilssonHässleholms OK30:24+10:499:58
21Lars-Erik HallbergFK Boken30:34+10:5910:01
22Mats-Ola PerssonTormestorps IF30:38+11:0310:02
23Matts AnderssonHässleholms OK30:50+11:1510:06
24Erik JohanssonFK Boken31:02+11:2710:10
25Bengt BengtssonTormestorps IF31:19+11:4410:16
26Tyr HäggströmAndrarums IF31:33+11:5810:20
27Kjell DahlmanTormestorps IF31:35+12:0010:21
28Brian AhlmAndrarums IF32:07+12:3210:31
29Jan GradinAndrarums IF32:24+12:4910:37
30Bengt HanssonAndrarums IF33:26+13:5110:57
31Ingvar SchönAndrarums IF34:28+14:5311:18
32Hans-Erik KarlssonOK Torfinn34:30+14:5511:18
32Kjell VilhelmssonAndrarums IF34:30+14:5511:18
34Claes-Göran GrenMalmö OK34:56+15:2111:27
35Kaare HanssonMalmö OK35:02+15:2711:29
36Håkan BrostMalmö OK35:06+15:3111:30
37Jan-Evert  OlssonAndrarums IF35:22+15:4711:35
38Erling LarssonHässleholms OK35:24+15:4911:36
39Bertil OlofssonAndrarums IF35:32+15:5711:39
40Kent R NilssonAndrarums IF35:41+16:0611:41
41Kjell VestlundMalmö OK36:46+17:1112:03
42Bo BülowMalmö OK36:47+17:1212:03
43Ingvar PeterssonHässleholms OK37:45+18:1012:22
44Stefan MagnussonMalmö OK38:34+18:5912:38
45Bengt-Åke NilssonOK Torfinn39:15+19:4012:52
46Leif ClaessonTormestorps IF39:16+19:4112:52
47Bo PaxbyMalmö OK39:39+20:0413:00
48Sven TörnkvistTormestorps IF39:48+20:1313:02
49Gunnar SvärdHässleholms OK40:44+21:0913:21
50Bo BengtssonHässleholms OK40:49+21:1413:22
51Stein ØstbyMalmö OK41:00+21:2513:26
52Lars OlssonFK Boken41:09+21:3413:29
53Björn NordströmHässleholms OK42:35+23:0013:57
54Oscar EhrnbornAndrarums IF43:10+23:3514:09
55Ivar NilssonHässleholms OK43:19+23:4414:12
56Ingemar TuressonMalmö OK43:24+23:4914:13
57Stellan GradinAndrarums IF43:56+24:2114:24
58Peter HussFK Boken44:20+24:4514:32
59Adam LindblomMalmö OK44:53+25:1814:42
60Gert OlssonMalmö OK45:53+26:1815:02
61Gösta SvenssonMalmö OK45:59+26:2415:04
62Kennet OlssonFK Boken46:38+27:0315:17
63Tommy BengtssonHässleholms OK50:59+31:2416:42
64Rolf NilssonAndrarums IF55:14+35:3918:06
65Bengt EdvardssonOK Torfinn1:03:15+43:4020:44
66Lennart NilssonMalmö OK1:05:21+45:4621:25
67Bengt SvenssonMalmö OK1:19:31+59:5626:04
Leif MagnussonOK Torfinnej godkänd
Conny ThoressonAndrarums IFej godkänd
Nils-Åke NilssonAndrarums IFej start
Göran SegerFK Bokenej start
Connie RoslundHässleholms OKej start
Mats HåkanssonMalmö OKej start
Håkan MalmgrenMalmö OKej start
Åke OlssonHässleholms OKej start
Tommy AnderssonOK Torfinnej start

C Dam Lång

5 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marlene BjärehedMalmö OK42:278:15
2Frida PalmFK Boken47:16+4:499:11
3Carina RydlundHässleholms OK47:51+5:249:18
4Maria MickelåkerAndrarums IF47:55+5:289:19
5Ebba SöderlundTormestorps IF51:58+9:3110:06
6Ingela ThoressonAndrarums IF52:45+10:1810:15
7Emelie AnderssonHässleholms OK54:27+12:0010:35
8Erika BjörckTormestorps IF54:35+12:0810:37
9Johanna BerntssonMalmö OK55:41+13:1410:50
10Camilla ErnstssonOK Torfinn55:49+13:2210:51
11Helena KristianssonHässleholms OK1:01:14+18:4711:54
12Hanna KryhMalmö OK1:03:36+21:0912:22
13Jessica KarlssonOK Torfinn1:08:41+26:1413:21
14Helena SvenssonFK Boken1:13:45+31:1814:20
Rebecca HardenFK Bokenej start

C Dam Mellan

3 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie RydlundHässleholms OK30:118:30
2Camilla NilssonOK Torfinn31:51+1:408:58
3Jeanette StrömbergHässleholms OK32:22+2:119:07
4Evelina FolkessonOK Torfinn32:54+2:439:16
5Maria VingrenFK Boken34:43+4:329:46
6Annika EngelHässleholms OK35:12+5:019:54
6Elin LarssonAndrarums IF35:12+5:019:54
8Siri WahlströmMalmö OK35:39+5:2810:02
9Anna IsgrenMalmö OK37:42+7:3110:37
10Ida BengtssonTormestorps IF38:03+7:5210:43
11Nellie HenrikssonTormestorps IF38:07+7:5610:44
12Gunilla BohmanFK Boken38:24+8:1310:49
13Anette ThoressonAndrarums IF38:58+8:4710:58
14Erika NilssonAndrarums IF39:11+9:0011:02
15Evelina EkelundMalmö OK39:29+9:1811:07
16Maritha SchönAndrarums IF39:46+9:3511:12
17Hannah PetersonOK Torfinn40:37+10:2611:26
18Wiviann OttossonMalmö OK43:29+13:1812:14
19Eva WildmarkFK Boken44:51+14:4012:38
20Sara HenrikssonTormestorps IF46:14+16:0313:01
21Kristina LandgrenMalmö OK1:01:45+31:3417:23
22Emilie HermanssonMalmö OK1:08:19+38:0819:14

C Dam Kort

2 510 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia PalmFK Boken19:597:57
2Carolin GradinAndrarums IF21:33+1:348:35
3Agneta ErforsOK Torfinn21:58+1:598:45
4Agnes LindblomMalmö OK22:43+2:449:03
5Carolina LandinMalmö OK24:52+4:539:54
6Lena SöderlundTormestorps IF26:32+6:3310:34
7Tilda HenrikssonTormestorps IF26:52+6:5310:42
8Inger GlansOK Torfinn27:45+7:4611:03
9Anna ReimerTormestorps IF28:01+8:0211:09
10Maria HelmerssonHässleholms OK28:11+8:1211:13
11Linn LindblomMalmö OK28:22+8:2311:18
12Linnea RydlundHässleholms OK28:55+8:5611:31 Ladda ner rutt i gpx-format
13Marianne HallbergFK Boken30:43+10:4412:14
14Josefina BerglundFK Boken31:39+11:4012:36
15Gudrun NilssonAndrarums IF33:43+13:4413:25
16Birgit PalmFK Boken34:11+14:1213:37
17Mia HallabroHässleholms OK35:37+15:3814:11
18Kerstin AnderssonFK Boken36:24+16:2514:30
19Yvonne AnderssonHässleholms OK36:29+16:3014:32
20Yrsa ClaessonMalmö OK37:17+17:1814:51
21Jenny LindblomMalmö OK37:26+17:2714:54
22Gunilla PerssonMalmö OK37:54+17:5515:05
23Elin NilssonAndrarums IF38:29+18:3015:19
24Lena PerssonMalmö OK38:43+18:4415:25
25Malin HäggströmAndrarums IF39:32+19:3315:45
26Kerstin NilssonMalmö OK40:50+20:5116:16
27Margareta KristenssonMalmö OK42:30+22:3116:55
28Clara EhrnbornAndrarums IF43:49+23:5017:27
29Britt BülowMalmö OK43:53+23:5417:29
30Christina NilssonAndrarums IF46:21+26:2218:27
31Kerstin NilssonTormestorps IF54:10+34:1121:34
32Karin LexellOK Torfinn54:29+34:3021:42
33Lena MagnussonMalmö OK1:04:38+44:3925:45
34Marita PusaFK Boken1:05:51+45:5226:14
35Gunnel NilssonMalmö OK1:13:17+53:1829:11
36Barbro NilssonAndrarums IF2:01:25+1:41:2648:22
Anna KlarinMalmö OKej godkänd
Gabrielle BrunAndrarums IFej start
Betty OttossonOK Torfinnej start

D Herr Lång

6 580 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BengtssonFK Åsen54:258:16
2Stefan RosénHästveda OK55:57+1:328:30
3Mattias KillanderHästveda OK57:17+2:528:42
4Per-Olof AnderssonOK Tyringe57:32+3:078:44
5Niklas EdvardssonHästveda OK57:52+3:278:47
6Thomas NilssonEslövs FK59:36+5:119:03
7Bengt OlssonEslövs FK1:04:53+10:289:51
8Leif SandgrenFrosta OK1:07:45+13:2010:17
9Jonny SelanderOK Tyringe1:07:48+13:2310:18
10Magnus HärwellEslövs FK1:08:43+14:1810:26
11Håkan ErikssonHästveda OK1:08:51+14:2610:27
12Tobias PerssonOK Kompassen1:11:28+17:0310:51
13Stefan JohanssonFK Åsen1:13:58+19:3311:14
14Tobias NilssonOK Kompassen1:14:06+19:4111:15
15Ambjörn LassingFrosta OK1:19:17+24:5212:02
16Göran LassingFrosta OK1:19:44+25:1912:07
17Per GunnarssonOK Tyringe1:20:59+26:3412:18
18David BengtssonFK Åsen1:28:40+34:1513:28
19Rickard HammarOK Kompassen1:29:37+35:1213:37

D Herr Mellan

4 830 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola ErikssonHästveda OK37:007:39
2Agne BengtssonOK Kompassen40:31+3:318:23
3Ronny LiljenbergEslövs FK42:06+5:068:42
4Daniel NilssonHästveda OK42:40+5:408:50
5Alex OlssonHästveda OK46:33+9:339:38
6Bo-Arne OlssonEslövs FK47:36+10:369:51
7Stellan MartinssonOK Tyringe49:01+12:0110:08
8André BjärbyFrosta OK50:28+13:2810:26
9Markus PålssonOK Kompassen51:48+14:4810:43
10Tobias KillanderHästveda OK52:49+15:4910:56
11Richard JohanssonFK Åsen54:10+17:1011:12
12Erland MartinssonOK Tyringe54:11+17:1111:13
13Peter HeldFK Åsen54:26+17:2611:16
14Roland StrandFK Åsen55:47+18:4711:32
15Lars PerssonOK Kompassen56:18+19:1811:39
16Per StenEslövs FK56:21+19:2111:40
17Andreas WirsénOK Kompassen56:35+19:3511:42
18Magnus RörstamFrosta OK58:51+21:5112:11
19Tobias PerssonOK Tyringe1:05:01+28:0113:27
20Olle EnforsTockarps IK1:05:06+28:0613:28
21Leif KarlssonFrosta OK1:08:19+31:1914:08
22Mikael NilssonOK Tyringe1:19:13+42:1316:24
23Niclas WallanderEslövs FK1:31:59+54:5919:02
24Gustaf SchejaFrosta OK2:24:57+1:47:5730:00
Daniel NilssonOK Kompassenej godkänd
Torgny LundHästveda OKej start
Anders JohanssonEslövs FKej start

D Herr Kort

2 960 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arne ThellEslövs FK21:287:15
2Bo OlofssonHästveda OK24:36+3:088:18
3Stefan AdolfssonEslövs FK24:43+3:158:21
4Torbjörn MovertOK Kompassen24:51+3:238:23
5Janne LindholmFrosta OK27:06+5:389:09
6Kim PeterssonHästveda OK27:13+5:459:11
7Hans-Inge ReimersHästveda OK28:13+6:459:31
8Sven-Åke GranquistHästveda OK28:36+7:089:39
9Morgan BjelkHästveda OK28:54+7:269:45
10JanOla OlssonOK Kompassen29:06+7:389:49
11Holger SigboOK Kompassen29:18+7:509:53
12Kjell LindauOK Kompassen29:19+7:519:54
13Lennart MartinssonOK Tyringe30:03+8:3510:09
14Mats ToftnerOK Kompassen30:33+9:0510:19
15Dennis HansenOK Kompassen31:10+9:4210:31
16Bo SvenssonTockarps IK32:06+10:3810:50
17Carl Axel NilssonOK Tyringe32:51+11:2311:05
18Sven-Otto JönssonEslövs FK33:44+12:1611:23
19Lars Åke JeppssonFK Åsen34:17+12:4911:34
20Nils-Erik BondessonFrosta OK34:31+13:0311:39
21Lars Göran KillanderHästveda OK34:54+13:2611:47
22Bengt I NilssonFrosta OK34:58+13:3011:48
23Roland NilssonOK Kompassen35:17+13:4911:55
24Bengt IvarssonOK Tyringe36:01+14:3312:10
25Bengt LinussonFK Åsen36:58+15:3012:29
26Mats RosénHästveda OK37:52+16:2412:47
27Ingvar PerssonFK Åsen38:08+16:4012:52
28Göran FrankEslövs FK38:40+17:1213:03
29Sven-Erik PerssonFrosta OK38:54+17:2613:08
30Roland ErikssonHästveda OK38:59+17:3113:10
31Roger NilssonFK Åsen39:16+17:4813:15
32Jan-Eric NelkingFK Åsen39:25+17:5713:18
32Nils EmilssonFK Åsen39:25+17:5713:18
34Marcus BengtssonOK Tyringe40:10+18:4213:34
35Kjell OlofssonEslövs FK40:49+19:2113:47
36Tommy HeldFK Åsen41:02+19:3413:51
37Hans PerssonOK Kompassen42:20+20:5214:18
38Ruben EdvardssonHästveda OK42:23+20:5514:19
39Torsten HannrupOK Kompassen42:49+21:2114:27
40Göran LarssonOK Kompassen44:40+23:1215:05
41Karl-Erik PerssonOK Kompassen46:17+24:4915:38
42Leif OlofssonOK Kompassen48:01+26:3316:13
43Lars-Ivar EricsonFK Åsen51:17+29:4917:19
44Ingvar PerssonOK Tyringe51:18+29:5017:19
45Gunnar FribergOK Kompassen51:20+29:5217:20
46Fredrik OrvehagHästveda OK51:53+30:2517:31
47Allan HammarOK Kompassen1:02:04+40:3620:58
Nils Erik SvärdFK Åsenej start
Göran JohanssonOK Tyringeej start

D Dam Lång

4 860 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christel OlssonFK Åsen50:5710:29
2Linda WesterlundFrosta OK51:40+0:4310:37
3Linda JenvénHästveda OK52:21+1:2410:46
4Anna WikströmHästveda OK52:57+2:0010:53
5Johanna HärwellEslövs FK53:29+2:3211:00
6Lena PålssonOK Kompassen55:25+4:2811:24
7Carolina NilssonOK Kompassen56:28+5:3111:37
8Sandra NilssonFK Åsen56:42+5:4511:40
9Linda FlygareOK Tyringe59:47+8:5012:18
10Anna MårtenssonEslövs FK1:03:28+12:3113:03
11Pia-Maria BondessonFrosta OK1:07:22+16:2513:51
12Nataliya ThellEslövs FK1:10:11+19:1414:26
13Stina OlanderssonOK Tyringe1:10:37+19:4014:31
14Evelina BengtssonOK Tyringe1:11:49+20:5214:46

D Dam Mellan

3 440 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NilssonOK Kompassen29:578:42
2Britt-Marie BengtssonFK Åsen30:55+0:588:59
3Elna MogensenOK Tyringe35:05+5:0810:11
4Linda GunnarssonHästveda OK35:17+5:2010:15
5Lotta JohanssonFK Åsen35:24+5:2710:17
6Elina AnderssonOK Tyringe35:51+5:5410:25
7Kristina StenEslövs FK36:32+6:3510:37
8Amelie NordhEslövs FK37:27+7:3010:53
9Marie SvenssonFK Åsen38:33+8:3611:12
10Margareta OlssonOK Tyringe38:38+8:4111:13
11Anna FlygareOK Tyringe41:06+11:0911:56
12Mona EnforsTockarps IK45:22+15:2513:11
13Elin WulffOK Kompassen45:30+15:3313:13
14Ingegärd LundHästveda OK46:00+16:0313:22
15Anna BjärbyFrosta OK46:06+16:0913:24
16Linda KandersFrosta OK46:14+16:1713:26
17Hanna HanssonFrosta OK46:22+16:2513:28
18Kerstin OlssonEslövs FK47:50+17:5313:54
19Caroline PålssonOK Kompassen54:51+24:5415:56
20Jennie RosénHästveda OK59:38+29:4117:20
Kajsa ToftnerOK Kompassenej start

D Dam Kort

2 430 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin PerssonOK Tyringe27:4011:23
2Linn NordhEslövs FK28:07+0:2711:34
3Anna SjöFrosta OK29:21+1:4112:04
4Annika NilssonEslövs FK31:34+3:5412:59
5Maja StrandFK Åsen32:51+5:1113:31
6Bea WanstadiusFK Åsen33:10+5:3013:38
7Viveka LassingFrosta OK33:44+6:0413:52
8Kerstin MartinssonOK Tyringe33:50+6:1013:55
9Barbro MartinssonOK Tyringe34:02+6:2214:00
10Karin JakobssonEslövs FK34:48+7:0814:19
11Karolina SvenssonFK Åsen35:55+8:1514:46
12Gull SvenssonTockarps IK36:09+8:2914:52
13Anne-Li AugustssonOK Tyringe36:21+8:4114:57
14Susanne NilssonFrosta OK37:03+9:2315:14
15Elena KurashovaFK Åsen37:13+9:3315:18
16Anette BjelkHästveda OK38:46+11:0615:57
17Karin LarssonOK Kompassen38:48+11:0815:58
18Lena EdvardssonHästveda OK38:59+11:1916:02
19Tilda NilssonOK Kompassen39:20+11:4016:11
20Christina MånssonFK Åsen39:25+11:4516:13
21Karin BengtssonOK Kompassen39:59+12:1916:27
22Susanne BengtssonOK Tyringe40:29+12:4916:39
23Lovisa SvenssonFK Åsen43:44+16:0417:59
24Sonja HammarOK Kompassen47:32+19:5219:33
25Margareta HeldFK Åsen1:11:45+44:0529:31
26Karin MovertOK Kompassen1:20:24+52:4433:05
Kajsa PerssonOK Tyringeej godkänd
Maria FritzOK Kompassenej start

E Herr Lång

5 470 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David HåkanssonOK Gynge45:388:20
2Kristian SvenssonRävetofta OK47:15+1:378:38
3Willie OlssonRävetofta OK52:44+7:069:38
4Mikael GustafssonOK Gynge53:19+7:419:44
5Fredrik FredboYstads OK53:46+8:089:49
6Kenneth NilssonYstads OK55:48+10:1010:12
7Patrik IngelströmOK Gynge58:13+12:3510:38
8Martin LarssonOK Gynge1:00:21+14:4311:01
9Magnus LindeRävetofta OK1:01:45+16:0711:17
10Pål BengtssonIS Kullen1:01:50+16:1211:18
11Jens IngemanssonYstads OK1:05:03+19:2511:53
12Jens ArboreliusIS Kullen1:05:58+20:2012:03
13Christoffer NilssonYstads OK1:16:17+30:3913:56

E Herr Mellan

4 610 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sverker ErikssonOK Gynge43:539:31
2Per Arne EvaldssonOK Gynge47:32+3:3910:18
3Olle NyströmIS Kullen48:25+4:3210:30
4Peter AnderssonOK Gynge49:48+5:5510:48
5Peter PukeYstads OK50:20+6:2710:55
6Stig LarssonRävetofta OK52:45+8:5211:26
7Jan PerssonYstads OK55:41+11:4812:04
8Tord MartinssonRävetofta OK56:17+12:2412:12
9Jan-Erik NilssonYstads OK58:56+15:0312:47
10Bo-Arne StåhlIS Kullen1:02:25+18:3213:32
11Lennart NilssonYstads OK1:18:13+34:2016:58
Per JönssonOK Gyngeej start

E Herr Kort

2 340 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julius PukeYstads OK23:189:57
2Jakob IngelströmOK Gynge32:17+8:5913:47
3Torsten LindénIS Kullen33:15+9:5714:12
4Arne PerssonOK Gynge33:56+10:3814:30
5Petra ErikssonOK Gynge34:44+11:2614:50
6Jakob NilssonYstads OK34:56+11:3814:55
7Lennart SvenssonRävetofta OK36:16+12:5815:29
8Greger IngemanssonYstads OK37:01+13:4315:49
9Sven-Erik PerssonYstads OK37:25+14:0715:59
10Hubert HugossonOK Gynge42:17+18:5918:04
11Tina HagårdRävetofta OK44:48+21:3019:08
12Lennart BorgqvistIS Kullen47:17+23:5920:12
13Lennart MagnussonIS Kullen48:08+24:5020:34
14Einar SjöströmRävetofta OK57:45+34:2724:40
Bengt LarssonYstads OKej start
Roger Persson OK Gyngeej start

E Dam Lång

4 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia KarlssonOK Gynge52:0612:05
2Karin StåhlIS Kullen53:36+1:3012:26
3Klara IngelströmOK Gynge58:19+6:1313:31
4Maj-Britt ByströmRävetofta OK1:00:49+8:4314:06
5Ingegerd PerssonYstads OK1:06:33+14:2715:26
6Ann-Mari NilssonYstads OK1:14:52+22:4617:22

E Dam Mellan

3 050 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena NorrmanIS Kullen33:3811:01
2Carina GöranssonYstads OK41:56+8:1813:44
3Ann-Marie HanssonIS Kullen43:42+10:0414:19
4Ulla HåkanssonOK Gynge45:18+11:4014:51
5Eva AndreassonOK Gynge45:27+11:4914:54
6Nina TillanderYstads OK48:44+15:0615:58
7Elsa OlssonRävetofta OK51:03+17:2516:44
8Emilia SvenssonRävetofta OK53:43+20:0517:36
Susanne IngemanssonYstads OKej start

E Dam Kort

2 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli WihlborgOK Gynge32:1013:34
2Gun HanssonYstads OK34:51+2:4114:42
3Eva TullbergIS Kullen35:25+3:1514:56
4Helene ArboreliusIS Kullen35:41+3:3115:03
5Helena AppelgrenRävetofta OK37:25+5:1515:47
6Hanna LarssonYstads OK41:12+9:0217:23
7Eva KarlssonOK Gynge41:27+9:1717:29
8Lisa OlssonRävetofta OK47:32+15:2220:03
9Ann-Ki PålbrinkOK Gynge50:17+18:0721:12
10Ingrid BorgkvistIS Kullen1:05:41+33:3127:42
11Marianne SjölanderOK Gynge1:09:00+36:5029:06
12Helena BergIS Kullen1:15:25+43:1531:49
Marie PerssonOK Gyngeej godkänd
Johanna MöllerYstads OKej start
Elisabeth HåkanssonYstads OKej start

D14 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga SchmidtOK Kontinent1:21:4327:03

H14 Kort

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas KarlssonLaholms IF OK29:249:55
2Karl PalmqvistOK Kontinent33:02+3:3811:09
3Lukas CarlssonOK Pan-Kristianstad1:08:11+38:4723:02

D12

2 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy PalmFK Boken33:5211:26
2Joanna PerssonOK Tyringe48:16+14:2416:18
3Alva SvenssonFK Åsen56:57+23:0519:14

H12

3 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad31:0010:15
2Albin AnderssonOK Torfinn31:41+0:4110:29
3Gabriel SteffertOK Tyringe34:26+3:2611:24
4Albin HugossonLunds OK38:30+7:3012:44
5Malte KristianssonHalmstad OK40:13+9:1313:19
6Axel TenghagenHärlövs IF40:52+9:5213:31
7Victor EricssonHelsingborgs SOK53:07+22:0717:35
8Magnus LundsgaardOK Kontinent1:06:12+35:1221:55
9Olle HugosonÖrkelljunga FK1:34:52+1:03:5231:24
Sverre HäggströmAndrarums IFej godkänd

D12 Kort

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta HenningssonLunds OK35:3814:11
Rebecca AdlercreutzLunds OKej start

H12 Kort

2 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NilssonHärlövs IF29:2111:25
2William Tengstrand NugentOK Tyringe40:01+10:4015:34
Axel DüringHärlövs IFej godkänd

D10

2 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva SelinFK Göingarna23:549:17
2Sara LjungqvistLunds OK24:09+0:159:23
3Alice JohanssonFK Boken29:53+5:5911:37
4Johanna OttossonÖrkelljunga FK37:33+13:3914:36
5Vide HäggströmAndrarums IF38:17+14:2314:53
6Elsa KarlssonAndrarums IF46:01+22:0717:54

H10

2 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer SelinFK Göingarna16:286:33
2Svante SelinFK Göingarna17:48+1:207:05
3Noah KrikströmHjärnarps OL19:45+3:177:52
4Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna26:15+9:4710:27
5Jakob BrantestadLunds OK29:41+13:1311:49
6Edvin SanderSkåneslättens OL30:13+13:4512:02
7Hugo ThoressonAndrarums IF32:58+16:3013:08
Cazper NilssonAndrarums IFej godkänd
Villyam JohanssonOK Tyringeej start
Viktor AhltinMalmö OKej start

Inskolning

1 460 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Isak GrönlundLunds OKfullföljt
Johan IdeholtLaholms IF OKfullföljt
Malte JenvénHästveda OKfullföljt
Ivar LejonKlubblösfullföljt
Rasmus MårtenssonEslövs FKfullföljt
Alfred OlssonLunds OKfullföljt
Jack SalomonssonSkåneslättens OLfullföljt
Valter SanderSkåneslättens OLfullföljt
Albin SjöSkåneslättens OLfullföljt
Ebba SjöSkåneslättens OLfullföljt
Liv StrandHärlövs IFfullföljt
Ylva StrandHärlövs IFfullföljt
Matheal YngveOK Kontinentfullföljt
Natanel YngveOK Kontinentfullföljt

U1

2 110 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nellie WetterlövIS Skanne22:5410:51
2Gustav GranqvistFK Göingarna24:14+1:2011:29
3Albin GranqvistFK Göingarna26:22+3:2812:29
4Ellen NilssonLaholms IF OK28:14+5:2013:22
5Ronja AnderssonLaholms IF OK28:20+5:2613:25
6Nils PerssonOK Tyringe29:43+6:4914:05
7Alma GieseMalmö OK36:26+13:3217:16
8Olivia SvenssonFK Åsen36:40+13:4617:22
9Sonia KurashovaFK Åsen37:21+14:2717:42
10Bontu JonssonHelsingborgs SOK38:25+15:3118:12
11Vera NilssonLaholms IF OK38:41+15:4718:20
12Yanyk GerbertMarkaryds FK39:31+16:3718:43
13Sverre KarlssonAndrarums IF40:58+18:0419:24
14Hjalmar LindgårdFK Göingarna45:58+23:0421:47
15Emilia MatssonOK Tyringe47:33+24:3922:32
16Lucas MogensenOK Tyringe48:18+25:2422:53
17Noomi PerssonOK Tyringe52:20+29:2624:48
18Elia PerssonOK Tyringe52:42+29:4824:58
19Filippa AnderssonFrosta OK56:02+33:0826:33
20Linnéa BjärbyFrosta OK56:07+33:1326:35
Max Larsson-JohanssonKlubbllösej godkänd

U2

2 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SvenssonSkåneslättens OL24:449:32
2Gustav OlssonHjärnarps OL27:24+2:4010:34
3Klara PalmFK Boken35:19+10:3513:38
4Olivia TillanderYstads OK38:13+13:2914:45
5Ellen MobergFK Göingarna51:54+27:1020:02
6Amalia AnderssonFrosta OK57:41+32:5722:16
7Ella NilssonHalmstad OK1:02:23+37:3924:05
Ebba BundgaardTormestorps IFej godkänd

Öppen motion 1

2 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina JönssonFK Åsen33:4413:01
2Tora LarssonYstads OK41:04+7:2015:51
3Emma MagnussonKlubbllös44:04+10:2017:00
4Agneta PerssonHelsingborgs SOK1:17:11+43:2729:48
5Henriete JareklevHelsingborgs SOK1:21:53+48:0931:36
6Ulla CarlssonOK Tyringe1:24:19+50:3532:33

Öppen motion 2

3 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese HavängMalmö OK52:1513:47
2Matilda NilssonHalmstad OK1:05:48+13:3317:21
3Ulf HanssonFrosta OK1:39:02+46:4726:07
4Sergej KondratyukEslövs FK1:46:22+54:0728:03

Öppen motion 4

4 750 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard NilssonHalmstad OK1:00:4012:46
2Erik AhlströmHelsingborgs SOK1:04:26+3:4613:33
3Thomas NilssonFK Snapphanarna1:09:12+8:3214:34
4Irene BengtssonOK Kompassen1:19:18+18:3816:41
5Elin NilssonFK Snapphanarna1:22:16+21:3617:19
6Kajsa LarsssonMalmö OK1:43:22+42:4221:45
7Pia NilssonHalmstad OK1:55:44+55:0424:21

Öppen motion 5

3 470 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin KarlssonHalmstad OK33:119:33
2Maria PetterssonHalmstad OK34:38+1:279:58
3Joel SeverinssonSkåneslättens OL35:53+2:4210:20
4Mattias SpiikKlubblös36:11+3:0010:25
5LARS ValentinKlubbllös39:05+5:5411:15
6Henrik EnforsTockarps IK41:13+8:0211:52
7Håkan LejonKlubblös41:57+8:4612:05
8Andreas NilssonLaholms IF OK43:12+10:0112:26
9Anders SvenssonHalmstad OK44:57+11:4612:57
10Klaous HolmFK Åsen45:45+12:3413:11
11Jennifer SvenssonFÖRSVARSMAKTEN54:58+21:4715:50
12Rolf AnderssonLaholms IF OK55:05+21:5415:52
13Jeanette HenningssonLunds OK58:25+25:1416:50
14Lucas TreldalOK Kontinent58:27+25:1616:50
15Linda SandelKlubbllös58:50+25:3916:57
16Emma LundgrenFalköpings AIK OK59:55+26:4417:16
17Ulf BengtssonOK Kompassen1:00:07+26:5617:19
18Karin StrandHärlövs IF1:17:33+44:2222:20
Marina ProninaFK Åsenej godkänd

Öppen motion 7

2 930 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola AndertoftMarkaryds FK23:328:01
2Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK25:14+1:428:36
3Sebastian SanellBurseryds IF27:30+3:589:23
4Enar MagnussonIS Skanne27:49+4:179:29
5Peter JohanssonSimlångsdalens IF30:15+6:4310:19
6Lars ErikssonKalmar OK32:26+8:5411:04
7Sven OlssonSkåneslättens OL33:41+10:0911:29
8Ebbe MalmMarkaryds FK36:22+12:5012:24
9Hanna ElfLunds OK36:32+13:0012:28
10Martin JohanssonHalmstad OK37:58+14:2612:57
11Kerstin SegerLaholms IF OK38:20+14:4813:04
12Leif MalmMarkaryds FK38:57+15:2513:17
13Kerstin NilssonMarkaryds FK40:17+16:4513:44
14Katarina FastOK Pan-Kristianstad44:41+21:0915:15
15Nils PerssonIS Skanne44:53+21:2115:19
16Ingrid OlofssonFK Snapphanarna46:12+22:4015:46
17Jan NilssonFK Snapphanarna50:18+26:4617:10
18Pahn GardhemNybro OK51:56+28:2417:43
19Thomas VinbladLunds OK55:04+31:3218:47
20Laila PerssonIS Skanne57:15+33:4319:32
21Birgitta NilssonFK Snapphanarna1:02:02+38:3021:10
22Göran HolmbergMarkaryds FK1:06:12+42:4022:35
23Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK1:18:48+55:1626:53

Öppen motion 8

4 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael LüthjeSøllerød OK42:579:20
2Roger NilssonLaholms IF OK46:14+3:1710:03
3Jan KarlssonHalmstad OK47:34+4:3710:20
4Per GerdleHalmstad OK47:48+4:5110:23
5Arne RantzowLunds OK49:51+6:5410:50
6Patrik SvenssonSandby Dayrunners 2.050:08+7:1110:53
7Hans SvenssonSandby Dayrunners 1.052:51+9:5411:29
8Markus KarlssonSimlångsdalens IF54:22+11:2511:49
9Erik GottsäterKlubblös55:16+12:1912:00
10Östen SvenssonSandby Dayrunner 1.01:00:30+17:3313:09
11Ingvar OlofssonFK Snapphanarna1:03:44+20:4713:51
12Lars SandbladIS Kullen1:10:43+27:4615:22
13Jenny WåhlanderFrölunda OL1:10:53+27:5615:24
14Göran FastOK Pan-Kristianstad1:11:40+28:4315:34
15Göran RosenkvistHelsingborgs SOK1:21:30+38:3317:43
16Bo SenjeHalmstad OK1:21:34+38:3717:43
17Joakim LarssonHalmstad OK1:27:09+44:1218:56
Mats SjöbergKlubbllösej godkänd

Öppen motion 9

7 190 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mir StubKopenhagen OK1:09:219:38
2Bruno StubKopenhagen1:14:34+5:1310:22
3Per-Olof FernbergIS Skanne1:17:26+8:0510:46
4Johanna ClarinIF Rigor1:20:50+11:2911:14
5Christofer KarlssonFalkenbergs OK1:23:16+13:5511:34
Jonas HjertFalköpings AIK OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser