Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Medel Småland, VTSC

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Medel Småland, VTSC
Arrangörsorganisation: SOK Aneby
Datum: lördag 3 september 2011

D21

4 740 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Therese KlintbergEksjö SOK34:067:11
2Hanna PalmIK Hakarpspojkarna36:32+2:267:42
3Anna EnvallIK Hakarpspojkarna37:09+3:037:50
4Johanna JonssonIK Hakarpspojkarna38:27+4:218:06
5Frida BakkmanSOK Viljan39:11+5:058:15
6Linda Nordin AbajiEksjö SOK40:13+6:078:29
7Josefine CarlssonSOK Viljan40:39+6:338:34
8Carina SvenssonBredaryds SOK40:48+6:428:36
9Kristina AnderssonJönköpings OK41:06+7:008:40
10Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna44:17+10:119:20
11Karolina FalkVimmerby OK45:34+11:289:36
12Anna NiklassonJönköpings OK46:01+11:559:42
13Marie AnderssonJönköpings OK46:16+12:109:45
14Elisabet LarssonSol Tranås47:08+13:029:56
15Liselotte KlemmingKalmar OK48:45+14:3910:17
16Therese BarjeJönköpings OK49:57+15:5110:32
17Lena JakobssonNybro OK50:36+16:3010:40
18Anna JohanssonAnkarsrums OK53:15+19:0911:14
19Sara BerganderEksjö SOK53:27+19:2111:16
20Jenny DanielssonVimmerby OK53:34+19:2811:18
21Josefin A. HanningOK Löftan53:50+19:4411:21
21Emma FaxénVäxjö OK53:50+19:4411:21
23Elin TudénIK Hakarpspojkarna55:14+21:0811:39
24Martina PeterssonBurseryds IF57:20+23:1412:05
25Emma LarssonSol Tranås57:53+23:4712:12
26Lovisa LjungOK Njudung58:19+24:1312:18
27Lucie WeissovaFK Göingarna1:00:28+26:2212:45
28Evi JüniEksjö SOK1:01:09+27:0312:54
29Ellinor IvarssonHässleby SOK1:06:36+32:3014:03
30Emelie DanielssonVimmerby OK1:14:25+40:1915:41
Anna RunessonOK Vivillej godkänd
Frida ArnessonNybro OKej godkänd
Linda JanssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Katarina LindénVäxjö OKej godkänd
Josefine LarssonSol Tranåsej start
Malin SandIK Hakarpspojkarnaej start

H21

5 480 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna34:096:13
2Henrik JanssonIK Hakarpspojkarna36:00+1:516:34
2Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna36:00+1:516:34
4Oscar Stensson-BohmanNybro OK36:10+2:016:35
5Patrik KarlssonIK Hakarpspojkarna36:50+2:416:43
6Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna37:16+3:076:48
7Peter JacobssonIK Hakarpspojkarna38:02+3:536:56
7Fredrik RosénJönköpings OK38:02+3:536:56
9Andreas RangertIK Hakarpspojkarna38:08+3:596:57
10Stefan SandahlIK Hakarpspojkarna38:24+4:157:00
11Oskar SvärdUlricehamns OK38:56+4:477:06
12Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna39:45+5:367:15
13Per LenanderVäxjö OK40:00+5:517:17
14Niklas KarlssonVäxjö OK40:19+6:107:21
15Michal BestaFK Göingarna41:09+7:007:30
16Peter TudénIK Hakarpspojkarna41:11+7:027:30
17Simon OlivestamEksjö SOK41:17+7:087:32
18Håkan SvenssonBredaryds SOK41:27+7:187:33
19Lucian SemeniucFK Finn42:31+8:227:45
20Lars LundströmIF Hallby SOK43:11+9:027:52
21Markus OlinIK Hakarpspojkarna43:15+9:067:53
22Mats Erik MalmbergVimmerby OK44:00+9:518:01
23Kalvis CK MihailovsTurun Metsänkävijät44:05+9:568:02
24Markus KlevegårdVäxjö OK44:28+10:198:06
25Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna44:36+10:278:08
25Emil SvalbringMålilla OK44:36+10:278:08
27Adam SandstedtEksjö SOK45:17+11:088:15
28Thomas E ErikssonKexholms SK46:40+12:318:30
29Mattias KarlssonVäxjö OK47:05+12:568:35
30Lars HanningOK Löftan47:33+13:248:40
31Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna47:40+13:318:41
32Andreas KällmingIK Hakarpspojkarna47:52+13:438:44
33Kärlis DislersIK Hakarpspojkarna49:06+14:578:57
34Måns FaxénVäxjö OK51:32+17:239:24
35Jakob JakobssonNybro OK51:47+17:389:26
36Rickard IngessonGamleby OK53:14+19:059:42
37Patrik JohanssonKexholms SK53:23+19:149:44
38Anders ReimertzEksjö SOK54:01+19:529:51
39Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna54:38+20:299:58
40Niklas JakobssonSol Tranås55:22+21:1310:06
41Erik NeroFalköpings AIK OK55:54+21:4510:12
42Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna56:06+21:5710:14
43Johan SchagerlindOK Bävern57:29+23:2010:29
44Marcus FärgAnnebergs GIF59:15+25:0610:48
45Oskar NilssonOK Stigen1:02:00+27:5111:18
46Erik StillemarkIF Hallby SOK1:07:40+33:3112:20
47Simon LennermoNässjö OK1:07:57+33:4812:23
48Robin ÖhrnOK Bävern1:14:04+39:5513:30
49Måns LennermoNässjö OK1:15:07+40:5813:42
50Mikael ÖhrnOK Bävern1:26:37+52:2815:48
Mikael TrofastJönköpings OKej start
Erik HolmbergIK Hakarpspojkarnaej start
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarnaej start
Oskar PetterssonJönköpings OKej start
Albin SigbyIK Vistaej start
Peter WaldenströmJönköpings OKej start
Erik LennartssonSOK Viljanej start

D20

3 750 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna28:517:41
2Anna GustafssonIK Hakarpspojkarna32:27+3:368:39
3Amanda LeoBredaryds SOK34:52+6:019:17
4Jolanta KolosinskaKalmar OK37:16+8:259:56
5Ylva GunnarsdotterTenhults SOK37:27+8:369:59
6Karin HåkanssonOK Gränsen37:36+8:4510:01
7Stefanie AnderssonVimmerby OK38:23+9:3210:14
8Julia LundquistNybro OK39:29+10:3810:31
9Beatrice EdgrenHultsfreds OK44:09+15:1811:46
10Isabell JosefssonOK Reftele47:09+18:1812:34
11Pernilla PeterssonIK Hakarpspojkarna47:42+18:5112:43

H20

4 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob AnderssonBredaryds SOK26:336:14
2Andreas BerganderEksjö SOK27:29+0:566:28
3Viktor AntonssonEksjö SOK29:00+2:276:49
4Hugo Boss MattssonSkåneslättens OL29:18+2:456:53
5Jonathan AndersonKexholms SK31:32+4:597:25
6Andreas NilssonMarkaryds FK35:18+8:458:18
7Erik SiebersIK Hakarpspojkarna37:30+10:578:49
8David SvensonSOK Viljan37:33+11:008:50
9Robert LarssonGamleby OK50:55+24:2211:58
10Viktor WestinBredaryds SOK1:09:56+43:2316:27

D18

3 120 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda HanssonBredaryds SOK23:187:28
2Elin SvenssonNässjö OK23:55+0:377:39
3Olivia KollbergEksjö SOK24:01+0:437:41
4Sofie SvenssonVimmerby OK24:38+1:207:53
5Julia OhlssonUddevalla OK24:57+1:397:59
6Josefine KlintbergEksjö SOK26:15+2:578:24
7Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF26:25+3:078:28
8Agnes LeoBredaryds SOK26:38+3:208:32
9Maria JohanssonTorsås OK27:23+4:058:46
10Frida DanielssonVimmerby OK28:19+5:019:04
11Agnes AdolfssonVimmerby OK29:14+5:569:22
12Joséphine RegnellVäxjö OK30:09+6:519:39
13Linnea ÖstergrenVäxjö OK33:12+9:5410:38
14Eva AdolfssonVimmerby OK33:13+9:5510:38
15Angelica JörnlingEksjö SOK34:21+11:0311:00
16Sofia BrenanderSOK Viljan36:01+12:4311:32
17Veronica VestlingSOK Viljan40:20+17:0212:55
18Irma HåkanssonOK Gränsen43:35+20:1713:58
19Elise HjelmTorsås OK48:56+25:3815:41
Emilia AnderssonVimmerby OKej godkänd
Sara RosénOK Njudungej godkänd
Linnéa AxelssonSol Tranåsej start
Moa OlofssonVärend GN OLej start

H18

3 750 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola BrönnhedenNyköpings OK23:516:21
2Ludwig LjungqvistKexholms SK24:27+0:366:31
3Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna26:10+2:196:58
4Gustav SandstedtEksjö SOK26:17+2:267:00
5Johan SandlundOK Njudung26:36+2:457:05
6Henrik AnderssonBredaryds SOK27:14+3:237:15
7Linus WahlIK Vista27:35+3:447:21
8Oscar BjörckOK Älme28:16+4:257:32
9Anton PhilipssonMarkaryds FK28:38+4:477:38
10Erik KarlssonMålilla OK28:42+4:517:39
11Emil LindströmSol Tranås29:24+5:337:50
12Eric HanssonNässjö OK30:54+7:038:14
13Anton PerssonMarkaryds FK31:19+7:288:21
14Oskar IreståhlSol Tranås36:27+12:369:43
15Karl ReiverBodafors OK36:55+13:049:50
16Hampus BillingMålilla OK38:12+14:2110:11
17Oskar PetterssonOK Njudung38:29+14:3810:15
18Henrik PetterssonVästerviks OK47:00+23:0912:32
19Michael SiemmeisterEksjö SOK53:26+29:3514:14
Josef SvalbringMålilla OKej start
Oscar GustavssonOK Bävernej start

D16

3 140 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVärend GN OL28:219:01
2Moa SvenssonNässjö OK30:25+2:049:41
3Filippa JohanssonJönköpings OK30:42+2:219:46
3Karin BjörnlingerIK Vista30:42+2:219:46
5Linnéa AnderssonBredaryds SOK31:55+3:3410:09
6Hedwig Almqvist-HaasNybro OK32:54+4:3310:28
7Hanna ÖstenbergHultsfreds OK33:25+5:0410:38
8Petra GunnarsdotterTenhults SOK34:25+6:0410:57
9Johanna AnderssonSOK Aneby34:59+6:3811:08
10Johanna LindgrenIF Hallby SOK37:16+8:5511:52
11Kajsa AdolfssonVimmerby OK38:17+9:5612:11
12Erika StrömbäckAnkarsrums OK38:26+10:0512:14
13Stina NeroMullsjö SOK38:54+10:3312:23
14Eirin AnderssonVimmerby OK39:20+10:5912:31
15Lisa ElmbladBredaryds SOK40:25+12:0412:52
16Lovisa HäroldSol Tranås40:31+12:1012:54
17Lovisa JohanssonVästerviks OK42:53+14:3213:39
18Emelie AnderssonHultsfreds OK46:13+17:5214:43
19Petra OlejnikSOK Viljan47:57+19:3615:16
20Stina HåkanssonOK Gränsen48:47+20:2615:32
21Mi Jansson KindAnkarsrums OK54:56+26:3517:29
Ida ÖnstenIK Vistaej start
Julia SvenssonBredaryds SOKej start
Ida RydbergGamleby OKej start

H16

3 660 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LundqvistNybro OK24:126:36
2August KollbergEksjö SOK26:58+2:467:22
3Carl BomanVästerås SOK27:48+3:367:35
4Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna28:06+3:547:40
5Jakob WahlIK Vista28:08+3:567:41
6Hampus BerganderEksjö SOK28:25+4:137:45
7Henrik EklundVäxjö OK30:02+5:508:12
8Andreas PeterssonBurseryds IF30:18+6:068:16
9Johan LiljebjörnNybro OK31:32+7:208:36
10Anton HanssonNässjö OK31:37+7:258:38
11Erik PerssonEksjö SOK31:58+7:468:44
12Adam EricksonBodafors OK32:16+8:048:48
13Joakim SvenssonOK Älme32:23+8:118:50
14Martin KarlssonVäxjö OK34:32+10:209:26
15Herman BillingMålilla OK34:38+10:269:27
16Johan EklundVäxjö OK36:55+12:4310:05
17Daniel PoschSol Tranås36:58+12:4610:06
18Ricky SegerlundSOK Viljan37:20+13:0810:12
19Anton EricksonBodafors OK40:45+16:3311:08
20Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK43:02+18:5011:45
21Daniel EngströmEksjö SOK43:06+18:5411:46
22Oskar EklundMålilla OK44:06+19:5412:02
23Erik HolmbergJönköpings OK47:05+22:5312:51
24Daniel SahlinNässjö OK59:30+35:1816:15
Albin EvertssonVäxjö OKej godkänd
Oscar AndersonKexholms SKej godkänd
Markus NordmarkNässjö OKej start
Johan LöfströmJönköpings OKej start

D14

2 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna25:448:52
2Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna26:12+0:289:02
3Linnéa GolsäterEksjö SOK27:08+1:249:21
4Elisabeth AronssonBredaryds SOK27:28+1:449:28
5Gabriella BerganderEksjö SOK28:00+2:169:39
6Sophia BjörnlingerIK Vista29:15+3:3110:05
7Amanda RangertIK Hakarpspojkarna30:20+4:3610:27
8Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK31:54+6:1011:00
9Elin LundqvistNybro OK33:03+7:1911:23
10Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna34:32+8:4811:54
11Kajsa JohanssonJönköpings OK34:59+9:1512:03
12Amelia SkalbergBredaryds SOK36:39+10:5512:38
13Diana EnglundTenhults SOK37:06+11:2212:47
14Sara FreylandSOK Aneby37:29+11:4512:55
15Moa HanssonBredaryds SOK37:32+11:4812:56
16Klara ElmbladBredaryds SOK39:18+13:3413:33
17Elsa AnderssonBredaryds SOK40:08+14:2413:50
18Elin PoschSol Tranås41:55+16:1114:27
19Hilda SvenssonNässjö OK42:12+16:2814:33
20Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna44:14+18:3015:15
21Agnes MaxsonOK Bävern54:53+29:0918:55
22Emma HolmbergJönköpings OK1:04:37+38:5322:16
23Lisa LindkvistIK Hakarpspojkarna1:06:55+41:1123:04
Stina ErikssonBodafors OKej start
Emma ÅkessonIK Hakarpspojkarnaej start
Hanna OlofssonVärend GN OLej start

H14

3 140 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer LundbergOK Bävern20:476:37
2Lucas SundbladEksjö SOK22:32+1:457:10
3Philip EdvardssonEksjö SOK23:20+2:337:25
4Eric RosjöJönköpings OK23:33+2:467:30
5Rasmus LundbergOK Bävern23:34+2:477:30
6Arvid NordSol Tranås25:09+4:228:00
7Lukas LundgrenVärend GN OL26:08+5:218:19
8Oskar LindSOK Viljan26:58+6:118:35
9Edvin AnderssonVärend GN OL27:32+6:458:46
10Simon RuneforsVäxjö OK28:59+8:129:13
11Nils WärnsbergEksjö SOK29:08+8:219:16
12Eric LöfkvistOK Njudung30:26+9:399:41
13Noa PruthIK Hakarpspojkarna30:58+10:119:51
14Henning BollmarkIF Hallby SOK31:10+10:239:55
15Axel RydgårdEksjö SOK32:23+11:3610:18
16Albin LagerNässjö OK32:39+11:5210:23
17Erik LiljebjörnNybro OK32:42+11:5510:24
18Adam PerssonEksjö SOK33:00+12:1310:30
19Viktor ÖstergrenVäxjö OK33:33+12:4610:41
20Carl PerssonBurseryds IF33:40+12:5310:43
21Victor ThörnqvistSol Tranås33:56+13:0910:48
22Jonatan PorleVäxjö OK39:07+18:2012:27
23Nils Hammaräng GripKalmar OK39:24+18:3712:32
24Simon JonssonIF Hallby SOK39:34+18:4712:36
25Johannes ÖdénSOK Aneby42:06+21:1913:24
26Emil JohanssonOK Bävern43:09+22:2213:44
27Henrik IngholtNybro OK46:30+25:4314:48
28Oliver KarmetunOK Bävern47:24+26:3715:05
David GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Martin HuseliusEksjö SOKej godkänd
Oscar PhilipssonMarkaryds FKej godkänd
Isak JohanssonSol Tranåsej godkänd

H14 Kort

2 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias LindbladKalmar OK35:2613:13
2Alfred ÅhmanKalmar OK36:36+1:1013:39
3Gustaf HäroldSol Tranås46:05+10:3917:11
Mattias SahlinNässjö OKej godkänd

D12

2 600 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK21:408:20
2Tea GustafssonEmmaboda Verda OK22:38+0:588:42
3Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna22:49+1:098:46
4Fanny SundbladEksjö SOK25:01+3:219:37
5Ella PalmIK Hakarpspojkarna25:10+3:309:40
6Elin SvenssonOK Älme25:16+3:369:43
7Julia ArvidssonVimmerby OK27:41+6:0110:38
8Lovisa NordSol Tranås28:03+6:2310:47
9Moa SågbyJönköpings OK29:27+7:4711:19
10Stina JohanssonOK Bävern30:01+8:2111:32
11Emma BillingHultsfreds OK30:42+9:0211:48
12Clara GustafssonHultsfreds OK31:36+9:5612:09
13Evelina ErikssonIK Hakarpspojkarna33:42+12:0212:57
14Ofelia Almqvist-HaasNybro OK33:50+12:1013:00
15Jenny JakobssonGamleby OK34:38+12:5813:19
16Josefine SandbergOK Bävern36:00+14:2013:50
17Lovisa BlomgrenSOK Aneby37:22+15:4214:22
18Wilma OlaussonMålilla OK37:46+16:0614:31
19Julia WahlströmTenhults SOK41:06+19:2615:48
20Viveka BollmarkIF Hallby SOK43:31+21:5116:44
21Jennie GustafssonEmmaboda Verda OK52:48+31:0820:18
Sara GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 600 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna17:106:36
2Filip TrofastBredaryds SOK18:29+1:197:06
3Isac EricssonVäxjö OK20:41+3:317:57
4Filip RosjöJönköpings OK21:48+4:388:23
5Victor HanssonNässjö OK22:50+5:408:46
6Gustav RuneforsVäxjö OK22:51+5:418:47
7Albin MånssonVäxjö OK22:55+5:458:48
8Adam LöfströmJönköpings OK22:59+5:498:50
9Ludwig GustavssonOK Bävern23:13+6:038:55
10Benjamin SturekSOK Viljan23:18+6:088:57
11Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna24:00+6:509:13
12Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna24:06+6:569:16
13Elias AnderssonVärend GN OL24:12+7:029:18
14Hampus LindmanNässjö OK25:07+7:579:39
15Vincent NilssonIK Vista25:20+8:109:44
16Simon FreylandSOK Aneby25:36+8:269:50
17Carl EkbringKexholms SK26:58+9:4810:22
17Axel LindebergVästerviks OK26:58+9:4810:22
19Isak HertinVästerviks OK27:05+9:5510:25
20Emil BjörnlingerIK Vista27:26+10:1610:33
21Jakob IngströmBottnaryds IF27:39+10:2910:38
22Gustav OlssonTorsås OK28:54+11:4411:06
23Jonathan FranzenOK Bävern30:42+13:3211:48
24Carl WärnsbergEksjö SOK31:02+13:5211:56
25Carl JohanssonBredaryds SOK31:12+14:0212:00
26Jonathan JohanssonNybro OK32:01+14:5112:18
27Hjalmar NiemiEmmaboda Verda OK32:09+14:5912:21
28Simon ErikssonEmmaboda Verda OK34:59+17:4913:27
29Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK35:51+18:4113:47
30Oliver ValleriusGamleby OK36:23+19:1313:59
31Måns ErikssonJönköpings OK36:24+19:1414:00
32Lukas KvistHässleby SOK39:12+22:0215:04
33Filip AnderssonHultsfreds OK42:19+25:0916:16
34Rasmus NybergGamleby OK48:11+31:0118:31
35Erik AxelssonGamleby OK50:59+33:4919:36
36Viktor AlexanderssonTorsås OK59:19+42:0922:48
Anton OlivestamVimmerby OKej start

H12 Kort

2 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrée JanssonOK Bävern34:1515:21

D10

2 140 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja PorleVäxjö OK19:078:55
2Linnea SkalbergBredaryds SOK20:22+1:159:31
3Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna20:26+1:199:32
4Emma LingJönköpings OK20:32+1:259:35
5Wilma BerganderEksjö SOK20:38+1:319:38
6Alicia LundgrenVärend GN OL21:08+2:019:52
7Ebba LindmanNässjö OK21:32+2:2510:03
8Tilda PalmIK Hakarpspojkarna22:39+3:3210:35
9Julia RangertIK Hakarpspojkarna22:57+3:5010:43
10Elisabet MikkelsenSOK Viljan23:34+4:2711:00
11Katja StrandbergGamleby OK24:43+5:3611:32
12Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna26:39+7:3212:27
13Elin RindstigSOK Viljan26:49+7:4212:31
14Alma GustafssonSOK Aneby27:58+8:5113:04
15Selma NiemiEmmaboda Verda OK29:03+9:5613:34
16Nike PruthIK Hakarpspojkarna29:12+10:0513:38
17Ebba RosanderSOK Aneby31:47+12:4014:51
18Evelina JonasonSOK Aneby35:53+16:4616:46
19Mikaela JohanssonVästerviks OK36:07+17:0016:52
20Olivia GrönqvistJönköpings OK38:00+18:5317:45
21Ida EdvardssonEksjö SOK47:00+27:5321:57
Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarnaej start

H10

2 140 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar HertinVästerviks OK15:307:14
2Linus LundbergOK Bävern15:33+0:037:15
3Axel ElmbladBredaryds SOK15:52+0:227:24
4Axel JohanssonSol Tranås16:29+0:597:42
5Anton GunnarssonBredaryds SOK17:33+2:038:12
6Hugo DjurstedtEksjö SOK17:36+2:068:13
7Gustav WärnsbergEksjö SOK19:31+4:019:07
8Oskar KarlssonMålilla OK20:42+5:129:40
9Oliver ErikssonEmmaboda Verda OK21:38+6:0810:06
10Rasmus JohanssonNybro OK22:06+6:3610:19
11Albin TollOK Njudung22:25+6:5510:28
12Erik LingJönköpings OK22:35+7:0510:33
13Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna23:06+7:3610:47
14Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK23:18+7:4810:53
15Theodor NilssonIK Hakarpspojkarna24:15+8:4511:19
16Isak HultbergSOK Viljan24:34+9:0411:28
17Alfred IdelindHässleby SOK25:13+9:4311:47
18Edvin MånssonVäxjö OK25:53+10:2312:05
19Marcus SvahnGamleby OK28:43+13:1313:25
20Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna29:24+13:5413:44
21Erik GranathIF Hallby SOK33:32+18:0215:40
22David NeroNässjö OK40:46+25:1619:02
Jacob FranzénOK Bävernej godkänd
Malte NilssonIK Vistaej godkänd
Hugo JakobssonEksjö SOKej start

D35

3 950 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna33:278:28
2Helena S SandahlIK Hakarpspojkarna38:34+5:079:45
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK39:12+5:459:55
4Pia OlssonKalmar OK43:30+10:0311:00
5Maria LingJönköpings OK44:10+10:4311:10
6Agneta NilssonSOK Viljan47:32+14:0512:02
7Maria ThelinJönköpings OK52:08+18:4113:11
8Kristina LaurelliIK Hakarpspojkarna1:04:48+31:2116:24
9Sara LarssonOK Bävern1:06:59+33:3216:57
Anneli JutheVimmerby OKej godkänd

H35

4 740 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thord HultbergSOK Viljan33:247:02
2Peter EkdahlEmmaboda Verda OK36:16+2:527:39
3Tony LövdahlSOK Viljan36:59+3:357:48
4Andreas NiemiEmmaboda Verda OK43:02+9:389:04
5Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK57:26+24:0212:07
6Joakim KarmetunOK Njudung1:10:52+37:2814:57
Peter WestlundJönköpings OKej start

D40

3 540 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna27:237:44
2Anna EkbringKexholms SK31:29+4:068:53
3Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna31:55+4:329:00
4Marie NordSol Tranås33:40+6:179:30
5Annika EricssonVäxjö OK33:50+6:279:33
6Gunilla KarlssonVäxjö OK34:14+6:519:40
7Susanna DjurstedtEksjö SOK34:24+7:019:43
8Anna SvenssonSOK Viljan34:38+7:159:47
9Anna Nero NordmarkNässjö OK35:15+7:529:57
10Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna35:55+8:3210:08
11Lena RegnellVäxjö OK36:19+8:5610:15
12Lotta J-SundbladEksjö SOK36:30+9:0710:18
13Carin RosjöJönköpings OK36:55+9:3210:25
14Helena KarlssonNässjö OK37:27+10:0410:34
15Carola BillingHultsfreds OK38:35+11:1210:53
16Helene LöfströmJönköpings OK40:46+13:2311:30
17Maria RindstigSOK Viljan42:07+14:4411:53
18Anna MattssonVärend GN OL42:19+14:5611:57
19Maria HolmbergJönköpings OK44:20+16:5712:31
20Jessica ElmerssonOK Bävern45:06+17:4312:44
21Karolina KarlssonNybro OK46:34+19:1113:09
22Kerstin KarlssonMålilla OK49:09+21:4613:53
23Karin HemmingsVimmerby OK1:49:41+1:22:1830:59
Ulrika GustafssonIK Vistaej start
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarnaej start
Lena HögrellJönköpings OKej start
Marie AhlménJönköpings OKej start

H40

4 250 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna28:316:42
2Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna29:21+0:506:54
3Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna30:06+1:357:04
4Klas FriborgJönköpings OK31:10+2:397:20
5Björn AnderssonJönköpings OK31:51+3:207:29
6Fredrik SvenssonJönköpings OK32:00+3:297:31
7Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna32:16+3:457:35
8Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna32:33+4:027:39
9Dennis PerssonVäxjö OK32:45+4:147:42
10Våge RindstigSOK Viljan33:43+5:127:56
11Matti EnvallIK Hakarpspojkarna34:08+5:378:01
12Martin FlodinIK Vista34:21+5:508:04
13Christer LiljaOK Stigen34:59+6:288:13
14Torbjörn JohanssonBredaryds SOK35:18+6:478:18
15Peter AronssonBredaryds SOK35:43+7:128:24
16Magnus MånssonVäxjö OK35:46+7:158:24
17Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarna36:12+7:418:31
18Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna36:21+7:508:33
19Jonas PerssonTorsås OK36:56+8:258:41
20Tomas KarlssonKexholms SK37:46+9:158:53
21Magnus HakemanIK Hakarpspojkarna38:10+9:398:58
22Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna38:29+9:589:03
23Göran NordSol Tranås39:29+10:589:17
24Patrik RosénVäxjö OK40:00+11:299:24
25Klas GrönqvistJönköpings OK40:04+11:339:25
26Björn KarlssonKexholms SK40:07+11:369:26
27Magnus TrofastBredaryds SOK40:58+12:279:38
28Tomas LundhGränna-Bygdens OK41:26+12:559:44
29Rickard DanielssonVimmerby OK41:51+13:209:50
30Urban BillingHultsfreds OK41:56+13:259:52
31Tommy AskJönköpings OK42:50+14:1910:04
32Patrik PerssonEksjö SOK43:59+15:2810:20
33Dennis TollOK Njudung44:54+16:2310:33
34Anders PetterssonOK Njudung45:08+16:3710:37
35Johan GranathIF Hallby SOK45:09+16:3810:37
36Patrik LundqvistNybro OK45:23+16:5210:40
37Mats LindgrenIF Hallby SOK47:46+19:1511:14
38Jonas NilssonBottnaryds IF48:19+19:4811:22
39Anders EdvardssonEksjö SOK48:23+19:5211:23
40Robert HjelmVimmerby OK48:26+19:5511:23
41Johan BillingMålilla OK48:29+19:5811:24
42Cristian OlivestamVimmerby OK49:44+21:1311:42
43Atakilte BeyeneNässjö OK51:09+22:3812:02
44Hans JohanssonOK Reftele51:31+23:0012:07
45Karl-Johan RydbergGamleby OK52:12+23:4112:16
46Peter ErikssonOK Dacke56:09+27:3813:12
47Ulf IsakssonHässleby SOK57:42+29:1113:34
48Ulf LiljebjörnNybro OK58:01+29:3013:39
49Jesper RundbäckEksjö SOK59:24+30:5313:58
50Melker ErikssonJönköpings OK59:26+30:5513:59
51Andreas Lindberg PruthIK Hakarpspojkarna1:00:11+31:4014:09
52Jonas OlaussonMålilla OK1:05:20+36:4915:22
Magnus EricssonVäxjö OKej start
Anders LingJönköpings OKej start
Håkan KarlssonFK Finnej start

D45

3 120 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maritha HenrikssonEksjö SOK27:258:47
2Ina SkalbergBredaryds SOK29:39+2:149:30
3Kristina JohanssonBredaryds SOK31:41+4:1610:09
4Åsa Wadensjö-LeoBredaryds SOK31:44+4:1910:10
5Anna RosénOK Njudung32:29+5:0410:24
6Sonja HaasNybro OK32:31+5:0610:25
7Anna JohanssonJönköpings OK33:04+5:3910:35
8Sari HåkanssonOK Gränsen34:02+6:3710:54
9Pia LundbergOK Bävern34:08+6:4310:56
10Anne TuressonBredaryds SOK34:32+7:0711:04
11Helena LindmanNässjö OK34:36+7:1111:05
12Anneli CarlssonFK Finn34:38+7:1311:06
13Anne LindellKalmar OK35:12+7:4711:16
14Ulrika WahlströmTenhults SOK35:22+7:5711:20
15Marita PhilipssonMarkaryds FK35:41+8:1611:26
16Heléne SvenssonIK Vista37:14+9:4911:56
17Helena JohanssonOK Gisle37:38+10:1312:03
18Charlott LiljaOK Stigen38:15+10:5012:15
19Agneta Hallberg-HanssonNässjö OK38:24+10:5912:18
20Hillevi ErikssonIF Hallby SOK38:52+11:2712:27
21Åsa Flink-SvenssonNässjö OK39:17+11:5212:35
22Liselott JohanssonTenhults SOK46:05+18:4014:46
23Susann BerntssonOK Reftele46:25+19:0014:52
24Katarina Westin KarlssonBredaryds SOK46:52+19:2715:01
25Camilla EklöfAnnebergs GIF47:31+20:0615:13
Annika PeterssonBurseryds IFej godkänd
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIFej godkänd
Marie SvalbringMålilla OKej start

H45

3 950 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna28:517:18
2John CarlssonVärend GN OL30:26+1:357:42
3Mats JohanssonSol Tranås30:57+2:067:50
4Sven LundgrenVärend GN OL31:55+3:048:04
5Per FranssonOK Njudung32:08+3:178:08
6Mats NylundBredaryds SOK33:19+4:288:26
7Håkan AlmqvistNybro OK33:20+4:298:26
8Clas LöfkvistOK Njudung33:22+4:318:26
9Mats LjungqvistKexholms SK33:53+5:028:34
10Johan HanssonNässjö OK33:59+5:088:36
11Jonas AnderssonVärend GN OL34:07+5:168:38
12Michael HertinVästerviks OK34:55+6:048:50
13Göran RandauIK Hakarpspojkarna35:15+6:248:55
14John E ErikssonVäxjö OK35:32+6:418:59
15Fredrik SturekSOK Viljan35:52+7:019:04
16Peter SahlinNässjö OK36:10+7:199:09
17Stefan OlofssonOK Gisle37:23+8:329:27
18Glen HåkanssonVäxjö OK38:01+9:109:37
19Magnus SvenssonNässjö OK38:29+9:389:44
20Lars-Olof LundquistNybro OK38:40+9:499:47
21Håkan SvenssonIK Vista38:46+9:559:48
21Conny SimonssonGränna-Bygdens OK38:46+9:559:48
23Urban AndersonKexholms SK39:20+10:299:57
24Claus JohanssonJönköpings OK39:40+10:4910:02
25Magnus PorleVäxjö OK39:51+11:0010:05
26Rolf E JohanssonVästerviks OK40:00+11:0910:07
27Mikael HanssonBredaryds SOK40:40+11:4910:17
28Ola AllvinIK Hakarpspojkarna41:26+12:3510:29
29Per BjörnlingerIK Vista42:07+13:1610:39
30Ulf PerssonBottnaryds IF43:59+15:0811:08
31Stefan JohanssonBredaryds SOK44:05+15:1411:09
32Stefan ErikssonIK Hakarpspojkarna44:27+15:3611:15
33Kent LarssonNässjö OK45:00+16:0911:23
34Ola OlssonIK Hakarpspojkarna45:45+16:5411:34
35Micael ElmbladBredaryds SOK47:55+19:0412:07
36Stefan ReiverBodafors OK50:11+21:2012:42
37Anders SjöbergOK Reftele50:17+21:2612:43
38Pontus LöfströmJönköpings OK50:33+21:4212:47
39Anders PetterssonVästerviks OK50:48+21:5712:51
40Philip HjellströmGränna-Bygdens OK52:03+23:1213:10
41Sven NilssonIK Vista55:12+26:2113:58
42Anders StrömbäckAnkarsrums OK57:58+29:0714:40
43Kjell SvenssonOK Älme58:00+29:0914:41
44Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:00:04+31:1315:12
45Håkan AnderssonVimmerby OK1:05:44+36:5316:38
Jan EliassonTenhults SOKej godkänd
Krister RosjöJönköpings OKej godkänd
Sven MikkelsenSOK Viljanej godkänd
Göran PerssonVärend GN OLej start
Håkan ÖstergrenVäxjö OKej start
Anders SvalbringMålilla OKej start

D50

2 930 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Monica KollbergEksjö SOK25:298:41
2Lisel ArvidssonVäxjö OK29:06+3:379:55
3Kristina JohanssonKalmar OK31:44+6:1510:49
4Yvonne JonssonVäxjö OK31:52+6:2310:52
5Mona PalmLessebo OK32:10+6:4110:58
6Lena RunessonOK Vivill32:52+7:2311:13
7Monica HenrikssonEksjö SOK32:55+7:2611:14
8Charlotte LundquistNybro OK32:56+7:2711:14
9Ann-Christine LööfEksjö SOK33:16+7:4711:21
10Ann NilssonMarkaryds FK33:52+8:2311:33
11Eva CarlssonJönköpings OK34:39+9:1011:49
12Gunilla SandströmOK Stigen35:40+10:1112:10
13Mariann JohanssonKexholms SK36:28+10:5912:26
14Ann-Marie AnderssonTenhults SOK36:38+11:0912:30
15Carin GustafssonJönköpings OK36:55+11:2612:35
16Karina SvenssonVimmerby OK37:46+12:1712:53
17Maria AnderssonBredaryds SOK39:40+14:1113:32
18Agneta SiebersIK Hakarpspojkarna42:48+17:1914:36
19Ann BrenanderSOK Viljan48:35+23:0616:34
20Yvonne JohanssonGamleby OK50:23+24:5417:11
21Karin HelmiusOK Reftele57:43+32:1419:41
Ingrid JohanssonGamleby OKej start
Agneta OlivestamVimmerby OKej start
Christina LarssonSol Tranåsej start

H50

3 750 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar KarlssonMålilla OK30:208:05
2Stefan KollbergEksjö SOK31:05+0:458:17
3Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna31:20+1:008:21
4Mikael JohanssonOK Gisle32:52+2:328:45
5Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna34:03+3:439:04
6Arne KlintbergEksjö SOK34:07+3:479:05
7Sten KarlssonAnderstorps OK35:20+5:009:25
8Lars RunessonOK Vivill36:04+5:449:37
9Göran SiebersIK Hakarpspojkarna36:09+5:499:38
10Kent NeroMullsjö SOK37:16+6:569:56
11Torbjörn FalkVimmerby OK38:17+7:5710:12
12Egon GustavssonOK Bävern38:18+7:5810:12
13Rune ThuressonOK Bävern40:24+10:0410:46
14Mats ArnessonNybro OK40:57+10:3710:55
15Gunnar GustavssonOK Reftele40:59+10:3910:55
16Håkan SandstedtEksjö SOK42:05+11:4511:13
17Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK44:56+14:3611:58
18Mikael AxelssonSol Tranås48:12+17:5212:51
19Ulf BengtssonSol Tranås49:15+18:5513:08
20Manfred OlejnikSOK Viljan51:32+21:1213:44
21Reino ÖrnMarkaryds FK54:53+24:3314:38
22Jonas ThidellIK Hakarpspojkarna55:30+25:1014:48
23Reino LindahlEksjö SOK1:01:02+30:4216:16
24Håkan HåkanssonOK Gränsen1:02:04+31:4416:33
Per-Olaf KeitschIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Jan KarlssonVäxjö OKej start
Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start

D55

2 930 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne DittmerIK Hakarpspojkarna29:5510:12
2Gun HenrikssonEksjö SOK30:13+0:1810:18
3Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås33:53+3:5811:33
4Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK33:56+4:0111:34
5Inger GustafssonOK Gisle35:40+5:4512:10
6Lena PerssonGamleby OK37:44+7:4912:52
7Liselott SigbyIK Vista38:02+8:0712:58
8Vivianne LindstamSol Tranås38:27+8:3213:07
9Britt-Marie CarlssonSOK Viljan40:42+10:4713:53
10Birgit HenrikssonEksjö SOK42:46+12:5114:35
11Anne-Marie RobertssonMålilla OK44:45+14:5015:16
12Tina BakkmanLessebo OK51:47+21:5217:40
Siv LarssonVäxjö AISej godkänd
Eva SvanströmVästerviks OKej start

H55

3 540 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna27:287:45
2Per LindgrenIK Hakarpspojkarna30:25+2:578:35
3Kent GranqvistVästerviks OK31:14+3:468:49
4Jan-Olof ErikssonAnnebergs GIF32:37+5:099:12
5Stefan CarlssonSOK Viljan34:13+6:459:39
6Svante BjurgrenIK Hakarpspojkarna34:22+6:549:42
7Lennart KalenSOK Viljan35:27+7:5910:00
8Arne AnderssonBredaryds SOK37:07+9:3910:29
9Lennart LarssonJönköpings OK38:15+10:4710:48
10Rainer ScholzIK Vista38:24+10:5610:50
11Leif CarlssonSOK Viljan38:50+11:2210:58
12Lars EklundVäxjö OK41:26+13:5811:42
13Christer FolkessonEksjö SOK43:43+16:1512:20
14Kenneth AnderssonNässjö OK44:02+16:3412:26
15Lars Erik Lennar LundqvistNässjö OK44:13+16:4512:29
16Göran SvensonSOK Viljan46:53+19:2513:14
17Jan JohanssonGamleby OK52:22+24:5414:47
18Kalle LindqvistVäxjö OK55:50+28:2215:46
19Ulf SvenssonOK Njudung57:51+30:2316:20
20Lennart EklundMålilla OK59:59+32:3116:56
Hans SöderbergGamleby OKej start
Kjell NeroNässjö OKej start

D60

2 660 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK30:1711:23
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK34:37+4:2013:00
3Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK38:03+7:4614:18
4Gerd LindholmSol Tranås39:01+8:4414:40
5Marie-Louise KarlssonNybro OK41:57+11:4015:46
6Gunilla HolstBottnaryds IF42:28+12:1115:57
7Lisa KumlinVäxjö OK44:44+14:2716:49
8Gunilla SävenstrandHultsfreds OK45:47+15:3017:12
9Vanja GummessonNybro OK46:22+16:0517:25
10Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK1:01:12+30:5523:00
Lena BarkestamIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Kerstin GustafssonOK Gränsenej godkänd
Monica BråhnJönköpings OKej start

H60

3 340 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig GustafssonBredaryds SOK27:168:09
2Björn PalmLessebo OK29:08+1:528:43
3Gunnar EnbergMålilla OK29:10+1:548:43
4Lars-Erik SpaakEksjö SOK29:27+2:118:49
5Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK29:30+2:148:49
6Göran DehlinAnnebergs GIF31:23+4:079:23
7Kjell JohanssonAnkarsrums OK31:32+4:169:26
8Lars GustafssonOK Gränsen31:39+4:239:28
9Hans LingforsIF Hallby SOK32:07+4:519:36
10Hans SvensonSOK Viljan32:33+5:179:44
11Jan-Olof NybergIK Hakarpspojkarna32:52+5:369:50
12Bo TuressonOK Bävern33:27+6:1110:00
13Bengt ElmerssonVärend GN OL34:19+7:0310:16
14Bengt SörensenJönköpings OK34:35+7:1910:21
15Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna35:29+8:1310:37
16Lars-Åke SjökvistVärend GN OL36:35+9:1910:57
17Gunnar HolmOK Bävern37:34+10:1811:14
18Krister NilssonVäxjö OK39:10+11:5411:43
19Leif AxelssonMålilla OK39:26+12:1011:48
20Stig JohanssonBredaryds SOK40:33+13:1712:08
21Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna40:43+13:2712:11
22Bo JohanssonOK Stigen42:12+14:5612:38
23Sven-Olof LarssonVäxjö AIS43:43+16:2713:05
24Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK45:34+18:1813:38
25Bengt LarssonSol Tranås50:06+22:5015:00
26Kenneth LindblomVäxjö OK57:01+29:4517:04
Staffan DittmerIK Hakarpspojkarnaej start

D65

2 660 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen AndertoftMarkaryds FK30:1211:21
2Ann-Mari PerssonVäxjö OK32:21+2:0912:09
3Ulla LingJönköpings OK35:54+5:4213:29
4Ros-Mari KarlssonNybro OK37:49+7:3714:13
5Berit ByströmOK Virdarna38:46+8:3414:34
6Karin ClaessonJönköpings OK45:53+15:4117:14
7Margareta LarssonOK Njudung47:09+16:5717:43
8Barbro NilssonAlvesta SOK47:22+17:1017:48
9Vega SlottnerJönköpings OK49:07+18:5518:27
10Eva BergstrandVärend GN OL50:59+20:4719:10
11Kerstin GunnarssonNässjö OK51:27+21:1519:20
12Birgitta LundhGränna-Bygdens OK53:39+23:2720:10
13Siv EkelöfVärend GN OL58:09+27:5721:51
14Gerd WallinJönköpings OK1:00:30+30:1822:44
15Ulla NilssonSOK Viljan1:02:41+32:2923:33
Laila ErlandssonMålilla OKej godkänd
Solbritt GustafssonOK Virdarnaej godkänd
Siv BerganderEksjö SOKej start

H65

3 340 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Morgan LjungVaggeryds SOK29:008:40
2Stefan LarssonOK Njudung29:26+0:268:48
3Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK29:36+0:368:51
4Nils KarlssonVäxjö AIS30:51+1:519:14
5Roland SandahlAnnebergs GIF31:28+2:289:25
6Stellan AhnströmForserums SOK32:52+3:529:50
7Anders BuhréNybro OK33:08+4:089:55
8Kent EkdahlEmmaboda Verda OK35:03+6:0310:29
9Waste ByströmOK Virdarna35:48+6:4810:43
10Ingvar AhlsénSol Tranås37:11+8:1111:07
11Roland NilssonSOK Viljan37:20+8:2011:10
12Åke BorgerAnkarsrums OK37:25+8:2511:12
13Leif LindströmNybro OK38:44+9:4411:35
14Stig KarlsmoIK Hakarpspojkarna38:57+9:5711:39
15Ingemar JohanssonVäxjö OK39:24+10:2411:47
16Hans SjögrenAlvesta SOK39:36+10:3611:51
17Gunnar WallinJönköpings OK39:54+10:5411:56
18Harald HenrikssonLekeryd-Svarttorps SK40:33+11:3312:08
19Gunnar AnderssonIK Vista40:37+11:3712:09
20Lars FranssonBottnaryds IF41:13+12:1312:20
21Arne SvenssonOK Njudung46:54+17:5414:02
22Erling EkelöfVärend GN OL47:49+18:4914:18
23Lars LångVimmerby OK48:16+19:1614:27
24Bengt NilssonAlvesta SOK48:17+19:1714:27
25John-Erik BergstrandVärend GN OL49:53+20:5314:56
26Kjell LindholmSol Tranås50:10+21:1015:01
27Kenneth KarlssonNybro OK53:32+24:3216:01
28Göran JanssonGränna-Bygdens OK54:14+25:1416:14
Sven Erik SjöholmMullsjö SOKej godkänd
Anders SvensonAnkarsrums OKej godkänd

D70

2 570 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie BirgerssonForserums SOK39:2315:19
2Ann-Britt BjörnlingerIK Vista39:44+0:2115:27
3Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK47:23+8:0018:26
4Greta KarlssonVimmerby OK51:09+11:4619:54
5Gerd JohanssonTenhults SOK59:09+19:4623:00
6Annette ÖrnrosHultsfreds OK1:01:47+22:2424:02

H70

2 660 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sivert AxelssonKalmar OK25:239:32
2Sven Olof FranssonOK Stigen29:17+3:5411:00
3Hagbert PerssonVäxjö OK33:29+8:0612:35
4Rolf HallbergNässjö OK33:38+8:1512:38
5Lars-Göran BjörnlingerIK Vista33:45+8:2212:41
6Kurt BergstrandLessebo OK34:25+9:0212:56
7Rune GunnarssonNässjö OK35:03+9:4013:10
8Bo WadensjöFK Finn35:14+9:5113:14
9Rune AhlanderJönköpings OK35:39+10:1613:24
10Weine CarlssonIK Hakarpspojkarna36:31+11:0813:43
11Göran ThourVärend GN OL37:18+11:5514:01
12Sören BråhnJönköpings OK37:31+12:0814:06
13Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK38:32+13:0914:29
14Arne SävenstrandHultsfreds OK38:37+13:1414:31
15Bo AnderssonSol Tranås39:07+13:4414:42
16Erland LingJönköpings OK39:15+13:5214:45
17Mats BirgerssonForserums SOK39:54+14:3115:00
18Göran KarlssonOK Bävern42:11+16:4815:51
19Gunnar DahlVäxjö OK43:03+17:4016:11
20Sven-Olof LundinSol Tranås43:10+17:4716:13
21Hans-Åke OlssonHultsfreds OK45:05+19:4216:56
22Gunnar GrönkvistBottnaryds IF46:48+21:2517:35
23Sven PerssonTorsås OK49:42+24:1918:41
24Bo CarlströmJönköpings OK1:04:51+39:2824:22

D75

2 260 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laila MalmqvistVäxjö OK41:0818:12
2Astrid SvenssonOK Bävern42:58+1:5019:00
3Barbro RydénSol Tranås1:24:16+43:0837:17

H75

2 570 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ragnar CollrydBredaryds SOK27:4110:46
2Bengt LifSol Tranås28:36+0:5511:07
3Johan JanssonVäxjö OK31:00+3:1912:03
4Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK32:29+4:4812:38
5Curt PeterssonSol Tranås33:10+5:2912:54
6Gillis AlmVäxjö OK33:24+5:4312:59
7Lars PerssonVäsby OK33:45+6:0413:07
8Torild BornetunSkillingaryds FK34:23+6:4213:22
9Sven-Erik LundAnderstorps OK34:48+7:0713:32
10Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan38:15+10:3414:52
11Per LarssonJönköpings OK38:25+10:4414:56
12Allan HåkanssonSOK Viljan41:15+13:3416:03
13Per-Olof PerssonSkillingaryds FK45:11+17:3017:34
14Åke JohanssonTenhults SOK53:43+26:0220:54
Henry GustavssonSol Tranåsej start

H80

2 260 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle LifSol Tranås35:3515:44
2Harry AhlqvistVäxjö OK35:48+0:1315:50
3Ingemar LindströmJönköpings OK37:32+1:5716:36
4Harald HåkanssonOK Gränsen39:15+3:4017:22
5Arne KollbergSol Tranås39:36+4:0117:31
6Rune LindgrenIK Hakarpspojkarna40:00+4:2517:41
7Lennart KarlssonHultsfreds OK40:34+4:5917:56
8Gösta LindblomÖlmstads IS47:00+11:2520:47
9Mattias RundgrenSol Tranås58:42+23:0725:58
Sven AnderssonOK Stigenej godkänd

Inskolning

2 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Julia AbajiEksjö SOKfullföljt
Ida DahlenEksjö SOKfullföljt
Andreas ESOK Anebyfullföljt
Linnéa EdvardssonEksjö SOKfullföljt
Olle EkbringKexholms SKfullföljt
Martin ErikssonAnnebergs GIFfullföljt
Alva GrönqvistJönköpings OKfullföljt
Alva HagelbergEksjö SOKfullföljt
Emil LingJönköpings OKfullföljt
Sandra LingJönköpings OKfullföljt
Viktor LundqvistNybro OKfullföljt
Linda SahlinNässjö OKfullföljt
Joel Svensson-FinndahlIK Hakarpspojkarnafullföljt
Tove JakobssonEksjö SOKej start

U1

2 270 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Evelina Svensson-FinndahlIK Hakarpspojkarna19:198:30
2Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna21:01+1:429:15
3Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna21:42+2:239:33
4Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna22:00+2:419:41
5Stella RangertIK Hakarpspojkarna23:04+3:4510:09
6alexander DahlenEksjö SOK23:15+3:5610:14
7Thea AbajiEksjö SOK23:19+4:0010:16
8Joel BjörnlingerIK Vista24:27+5:0810:46
9Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK25:08+5:4911:04
10Ida RosjöJönköpings OK25:24+6:0511:11
11Engla PruthIK Hakarpspojkarna26:10+6:5111:31
12Albin HjellströmGränna-Bygdens OK26:57+7:3811:52
13Sofia ÖhlundIK Hakarpspojkarna28:29+9:1012:32
14Nora AnderssonVärend GN OL29:09+9:5012:50
15Erik LindkvistIK Hakarpspojkarna30:36+11:1713:28
16Tova RangertIK Hakarpspojkarna30:57+11:3813:38
17Filippa SöderbergKalmar OK32:01+12:4214:06
18Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna32:17+12:5814:13
19Teo LövdahlSOK Viljan32:22+13:0314:15
20Felicia ErlandssonSOK Aneby33:04+13:4514:34
21Hampus FyhrSOK Aneby33:10+13:5114:36
22Gustav OlaussonMålilla OK33:30+14:1114:45
23OSkar BjörnOK Bävern36:47+17:2816:12
24Tilda RosanderSOK Aneby40:50+21:3117:59
25Tilda HAgelbergEksjö SOK41:34+22:1518:18
26Ellen TollOK Njudung43:03+23:4418:57
27Hanna KjellströmGränna-Bygdens OK43:24+24:0519:07
28Ellen KjellströmGränna-Bygdens OK44:24+25:0519:33
29Lisa OlssonTorsås OK47:22+28:0320:51
30Melker MaxsonOK Bävern52:32+33:1323:08
31Frida KarlssonIK Hakarpspojkarna56:53+37:3425:03
32Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna58:42+39:2325:51
Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarnaej start

U2

2 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes DjurstedtEksjö SOK19:138:37
2Emma ErikssonAnnebergs GIF22:02+2:499:52
3Hugo EricssonVäxjö OK23:04+3:5110:20
4Elin RydgårdEksjö SOK28:26+9:1312:45
5Ida SjöbergEksjö SOK28:32+9:1912:47
6Noah PansellEksjö SOK29:49+10:3613:22
7Tuva NylundBredaryds SOK31:40+12:2714:12
8Susie VargaEksjö SOK32:01+12:4814:21
9SAndor VargaEksjö SOK32:20+13:0714:29
10Elias KjellströmGränna-Bygdens OK37:16+18:0316:42
11Albin ThurnellSOK Aneby38:34+19:2117:17
Olle JohanssonVäxjö OKej godkänd

Öppen motion 1

2 630 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petter BjörklenSol Tranås21:118:03
2Anna DahlenEksjö SOK30:27+9:1611:34
3Margareta SvensonAnkarsrums OK43:30+22:1916:32
4Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK50:26+29:1519:10
5Veronica ERlandssonSOK Aneby51:59+30:4819:45
6Magnus LjungOK Njudung53:03+31:5220:10
7Irmgard DietzelAnkarsrums OK1:03:37+42:2624:11
Anita ErikssonGränna-Bygdens OKej godkänd
Sandra LundinMålilla OKej godkänd
Siv Stark GustafssonOK Refteleej start

Öppen motion 3

3 660 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin LöfIK Hakarpspojkarna34:569:32
2Elisabeth HagelbergEksjö SOK42:38+7:4211:38
3Daniel AxelssonMålilla OK43:06+8:1011:46
4MAttias IdelindHässleby SOK44:14+9:1812:05
5Simon NilssonEksjö SOK47:35+12:3913:00
6Annika GustavssonIK Ymer50:02+15:0613:40
7Göran EikssonGränna-Bygdens OK52:10+17:1414:15
8Robert BillingHultsfreds OK52:42+17:4614:23
9Gunilla RydgårdEksjö SOK55:56+21:0015:16
10Lennart SahlinAnnebergs GIF56:18+21:2215:22
11Ingrid KarlssonIK Hakarpspojkarna57:31+22:3515:42
12Katrin OlssonTorsås OK57:55+22:5915:49
13Mikael SedvallIK Ymer58:00+23:0415:50
14Veronica SahlinNässjö OK58:02+23:0615:51
15Sandra DavidssonOK Bävern58:58+24:0216:06
16Lina PansellEksjö SOK59:10+24:1416:09
17Marie AugustssonOK Bävern1:10:36+35:4019:17
18Hugo BjörklundSOK Aneby1:11:12+36:1619:27
19Kristina BjörklundSOK Aneby1:11:15+36:1919:28
20Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:21:21+46:2522:13
21Susanne AlexanderssonTorsås OK1:23:09+48:1322:43
22Stig SvenssonOK Virdarna1:25:05+50:0923:14
23Rosita KarlssonVäxjö AIS1:47:02+1:12:0629:14

Öppen motion 5

3 610 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin adbajiEksjö SOK33:249:15
2Claes DahlenEksjö SOK37:30+4:0610:23
3Magnus OlssonTorsås OK42:33+9:0911:47
4Björn GolsäterEksjö SOK44:06+10:4212:12
5Mattias GunnarssonBredaryds SOK45:22+11:5812:34
6Marie MikkelsenSOK Viljan49:57+16:3313:50
7Christer RoslundSol Tranås50:53+17:2914:05
8Leif JoakimssonIFK Stockaryd50:59+17:3514:07
9Bertil CarlssonJönköpings OK53:04+19:4014:41
10Ulf ArvidssonVäxjö OK53:13+19:4914:44
11Fredrik AugustssonOK Bävern54:05+20:4114:58
12Ingvar HanssonIdefjordens SK54:37+21:1315:07
13Sofia NylanderKalmar OK56:33+23:0915:39
14Sigvard ErikssonOK Gränsen1:01:01+27:3716:54
15Josef MaxsonOK Bävern1:01:24+28:0017:00
16Karina WahlIK Vista1:05:10+31:4618:03
17Hanna P-EdvardssonEksjö SOK1:06:47+33:2318:29
18Carina ThidellIK Hakarpspojkarna1:10:10+36:4619:26
19Emma KramBodafors OK1:10:23+36:5919:29
20Marie KramBodafors OK1:10:27+37:0319:30
21Kerstin LundqvistNybro OK1:10:45+37:2119:35
22Kristina AnderssonVimmerby OK1:12:03+38:3919:57
23Lars Sune Elis JohanssonIFK Stockaryd1:17:15+43:5121:23
24Malin ThörnkvistSol Tranås1:17:34+44:1021:29
25Kjell MaxsonOK Bävern1:26:08+52:4423:51
26Björn DavidssonOK Bävern1:29:13+55:4924:42
27Sven JarhagSol Tranås1:31:30+58:0625:20
Marie GolsäterEksjö SOKej godkänd
Mikael AxelssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

Öppen motion 7

3 160 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel WärnsbergEksjö SOK29:059:12
2Cecilia BerganderEksjö SOK30:51+1:469:45
3Torbjörn KvistHässleby SOK32:59+3:5410:26
4Leif JohanssonKexholms SK35:10+6:0511:07
5Christina SternerOK Njudung38:19+9:1412:07
6Maria HåkanssonVäxjö OK39:24+10:1912:28
7Carina BerganderEksjö SOK39:50+10:4512:36
8Marica HäroldSol Tranås41:38+12:3313:10
9Patrik ArvidssonVimmerby OK42:23+13:1813:24
10Jan LenhammarOK Gränsen43:59+14:5413:55
11Monica JohansonJönköpings OK44:21+15:1614:02
12Sven IreståhlSol Tranås48:04+18:5915:12
13Nils-Birger JohanssonSol Tranås49:51+20:4615:46
14Sten ÅströmGränna-Bygdens OK51:10+22:0516:11
15Carin AndersonKexholms SK53:08+24:0316:48
16Monika BerggrenBodafors OK59:07+30:0218:42
17Tommy OlssonTorsås OK1:12:19+43:1422:53
18Rolf AnderssonVimmerby OK1:16:27+47:2224:11
Per ErikssonBodafors OKej godkänd
John-Erik ErikssonJönköpings OKej godkänd

Öppen motion 8

4 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan N-DjurstedtEksjö SOK37:128:03
2Robert EngströmEksjö SOK48:03+10:5110:24
3Allan SemeniucFK Finn50:28+13:1610:55
4Claes-Göran PeterssonBurseryds IF53:27+16:1511:34
5Johan BjörnlingerIK Vista57:28+20:1612:26
6Sara EmilssonTorsås OK1:02:58+25:4613:37
7Anna SvenssonIFK Stockaryd1:05:12+28:0014:06
8Jan WingstedtBodafors OK1:05:34+28:2214:11
9Per KramBodafors OK1:12:50+35:3815:45

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser