Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Melkers minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Melkers minne
Arrangörsorganisation: Södertälje-Nykvarn OF
Datum: onsdag 12 augusti 2015

D20

2 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 22:52:41
1. Pippa Dakin41:58141:581
2. Louise Adams1:00:3521:42:3310
3. Kathryn Barr1:10:0812:52:4110
2OK Ravinen 33:28:01+35:20
1. Ella Gilbert1:16:4721:16:472
2. Laura Hindle1:00:3212:17:1920
3. Chloe Potter1:10:4223:28:0120+35:20

H20

5 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 11:36:09
1. Jack Leitch32:29232:292
2. Aidan Rigby34:1311:06:421-1
3. Alex Carcas29:2711:36:0910
2Tullinge SK 11:36:22+0:13
1. Olle Andersson32:28132:281
2. Andreas Hultqvist34:1821:06:462+1
3. Victor Imark29:3621:36:2220+0:13
3Järfälla OK 11:38:01+1:52
1. Jefta Langerak32:39332:393
2. David Janson34:4331:07:2230
2. Agnes Lundqvist1:02:01inaktiv
2. Rebecca Waldenfjord38:50inaktiv
3. Isak Langerak30:3931:38:0130+1:52
4Tullinge SK 22:11:28+35:19
1. Olle Skog35:23435:234
2. Emil Andersson46:3451:21:5740
3. Simon Stålhammar49:3142:11:2840+35:19
5OK Ravinen 22:11:50+35:41
1. Noah Howlett39:21539:215
2. Tom Lines42:4241:22:0350
3. William Reynolds49:4752:11:5050+35:41

D16

7 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 11:35:15
1. Laura King32:14132:141
2. Abigail Mason30:1521:02:292+1
3. Emma Wilson32:4611:35:151-1
2OK Tor 11:38:44+3:29
1. Wilma Larsson32:14132:141
2. Stina Jonsson30:1631:02:303+2
3. Josefine Jonsson36:1421:38:442-1+3:29
3OK Ravinen 21:39:17+4:02
1. Elin Berg32:43532:435
2. Linnéa Söderqvist29:4211:02:251-4
3. Emilia Engel36:5231:39:173+2+4:02
4OK Hällen 11:50:25+15:10
1. Linnéa Gustafsson32:17332:173
2. Nora Stålberg31:3541:03:524+1
3. Frida Zeijlon46:3351:50:2540+15:10
5OK Södertörn 12:02:18+27:03
1. Ylva Sandén37:01637:016
2. Katarina Norrby42:0751:19:0860
2. Sanna Hedberg1:28:36inaktiv
3. Lotten Sandén43:1042:02:185-1+27:03
6Tullinge SK 12:43:10+1:07:55
1. Klara Bolin46:28746:287
2. Tilda Andersson54:5371:41:2170
2. Katja Leicktfullföljtinaktiv
3. Lovisa Larsson1:01:4962:43:106-1+1:07:55
Södertälje-Nykvarn OF 1ej godkänd
1. Sofie Ohlsson32:26432:264
2. Lisa Heldt46:3061:18:565+1
2. Sara Hede46:35inaktiv
3. Josefin Petterssonej godkändej godkänd

H16

11 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Skogsluffarnas OK Gustavsbergs OK / / Söd1:22:09
1. Simon Frisk27:44327:443
2. Fredrik Glännefors27:18155:021-2
3. Elias Tidevall27:0721:22:0910
2Nyköpings OK 11:22:50+0:41
1. William Nilsson27:46427:464
2. Carl Carlsson30:42258:282-2
3. Ludvig Ek24:2211:22:5020+0:41
3OK Ravinen 11:35:22+13:13
1. Alasdair Pedley27:49527:495
2. Melker Hörnfeldt34:3131:02:203-2
3. Eddie Narbett33:0251:35:2230+13:13
4Nyköpings OK 21:45:57+23:48
1. Philip Carlsson27:26127:261
2. Signe Nilsson39:4461:07:104+3
2. Nadja Kassman56:34inaktiv
2. Jonas Musslinder54:37inaktiv
3. Albin Falk38:4791:45:5740+23:48
5Södertälje-Nykvarn OF 11:54:40+32:31
1. Christoffer Ahlsén41:14941:149
2. Martin Bygdén42:2971:23:437-2
2. Henrik Willamo1:10:05inaktiv
2. Gustav Heldt43:25inaktiv
3. David Borg30:5731:54:405-2+32:31
6OK Tor 11:56:08+33:59
1. Joel Magnusson40:44740:447
2. Casper Hedar37:4441:18:285-2
2. Johan Vestin1:01:57inaktiv
3. Ludvig Holmqvist37:4081:56:086+1+33:59
7Tullinge SK 12:00:37+38:28
1. Alfred Längheim49:071049:0710
2. Hampus Hatlen39:1351:28:208-2
2. Johannes Bladhej godkändinaktiv
3. Oskar Forsberg32:1742:00:377-1+38:28
8OK Österåker Ärla IF / 12:10:33+48:24
1. Malin Bierfeldt36:09636:096
2. Axel Ljungkvist47:3181:23:4060
2. Mathias Ohlsson47:35inaktiv
3. Therese Nilsson46:53102:10:338+2+48:24
9Snättringe SK 12:26:48+1:04:39
1. Jesper Lidmar27:32227:322
2. Jacob Wolgast1:23:33101:51:059+7
3. Erik Lidström Lauri35:4372:26:4890+1:04:39
10Katrineholms OK 12:37:09+1:15:00
1. Karl Lundin40:45840:458
2. Ola Eklund1:20:5392:01:3810+2
3. Melker Lundin35:3162:37:09100+1:15:00
11Snättringe SK 24:45:22+3:23:13
1. John Wolgast1:45:44111:45:4411
2. Albin Hainke1:51:36113:37:20110
2. David Bernej godkändinaktiv
3. Andreas Boräng1:08:02114:45:22110+3:23:13

D12

9 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 155:58
1. Amanda Granqvist20:38220:382
2. Olivia Engel14:04234:421-1
2. Wilma Mårtensson14:13inaktiv
2. Sanna Rinnbäck25:01inaktiv
3. Tilda Mårtensson21:16255:5810
2IFK Lidingö SOK 158:38+2:40
1. Lisa Thunell22:16322:163
2. Signe Hillerhag13:51136:0730
3. Agnes Damberg22:31458:382-1+2:40
3OK Södertörn 11:00:54+4:56
1. Tove Olsson20:37120:371
2. Linn Olsson14:07334:442+1
3. Elisabeth Larsson26:1071:00:543+1+4:56
4Tullinge SK 21:05:42+9:44
1. Saga Andersson27:43627:436
2. Alva Bladh15:06442:495-1
2. Nova Matthews21:01inaktiv
2. Märta Södervall15:07inaktiv
3. Tove Sjöberg22:5361:05:424-1+9:44
5Tullinge SK 11:05:44+9:46
1. Lovisa Svensson27:40527:405
2. Klara Junegard15:16542:566+1
2. Fanny Sundberg20:52inaktiv
2. Lena Persson20:57inaktiv
3. Wilma Leickt22:4851:05:445-1+9:46
6Järla Orientering 11:11:17+15:19
1. Åsa Sundström22:31422:314
2. Sofia Erséus18:46741:1740
2. Tove Karlsson19:25inaktiv
3. Sonja Ahlquist30:0081:11:176+2+15:19
7Nyköpings OK 11:12:05+16:07
1. Meja Alenius34:27734:277
2. Filippa Guttke15:32649:5970
3. Caroline Guttke22:0631:12:0570+16:07
8Södertälje-Nykvarn OF 11:15:57+19:59
1. Alma Gauffin36:06936:069
2. Lisa Edén20:06956:1290
2. Sophie Brennan20:12inaktiv
3. Klara Borg19:4511:15:578-1+19:59
Tumba-Mälarhöjden OK 1ej godkänd
1. Lydia Hylander36:05836:058
2. Kerstin Åberg19:58856:0380
2. Ebba Kolmodin20:05inaktiv
3. Elsa Källej godkändej godkänd

H12

13 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Ravinen 153:07
1. Olle Kallur20:27520:275
2. Henrik Svensson12:08232:353-2
2. Gustav Lübckefullföljtinaktiv
2. Rebecca Craig15:25inaktiv
3. Alvin Craig20:32453:071-2
2Vallentuna-Össeby OL 153:50+0:43
1. Otto Balck20:42920:429
2. Axel Balck15:581136:407-2
2. Erik Balck26:15inaktiv
3. Marcus Ekman17:10153:502-5+0:43
3Ärla IF 153:54+0:47
1. Alexander Helmin20:40820:408
2. Elin Lönnqvist15:36936:166-2
2. N.N.fullföljtinaktiv
3. Niklas Lönnqvist17:38253:543-3+0:47
4Skogsluffarnas OK 154:18+1:11
1. Sixten Lindqvist17:52417:524
2. Gustav Skogsjö14:42332:342-2
2. Simon Stridh14:45inaktiv
3. Åke Falkenström21:44554:184+2+1:11
5Tumba-Mälarhöjden OK 154:19+1:12
1. Elias Adebrant20:36720:367
2. Ludvig Lange11:55132:311-6
2. Melker Gardby16:31inaktiv
3. Viktor Sandelin21:48654:195+4+1:12
6Södertälje-Nykvarn OF 154:46+1:39
1. Erik Månsson17:47317:473
2. Alexander Ahlsén14:54432:414+1
2. David Brennan19:06inaktiv
2. Viktor Löfgren18:27inaktiv
3. Axel Rystedt22:05754:466+2+1:39
7OK Tor 155:53+2:46
1. Casper Karlsson20:30620:306
2. Pablo Magnusson16:111236:418+2
2. Rasmus Hedar19:11inaktiv
2. Peter Vestin19:47inaktiv
3. Anton Jedar19:12355:537-1+2:46
8Nyköpings OK 155:56+2:49
1. Oscar Ekenborg17:33117:331
2. Axel Lindgren15:25732:585+4
2. Olof Musslinderfullföljtinaktiv
3. Andreas Holmqvist22:58855:568+3+2:49
9OK Södertörn 11:06:58+13:51
1. Max Österling22:301122:3011
2. Ludwig Berglind15:01537:319-2
3. Mattis Sandén29:27101:06:5890+13:51
10Eskilstuna OL 11:07:49+14:42
1. Emma Karlsson Svedestam24:121324:1213
2. Julia Andersson15:09639:2112-1
2. Samuel Resmalm15:14inaktiv
3. William Vuorinen28:2891:07:4910-2+14:42
11Snättringe SK 11:10:28+17:21
1. Albert Nord22:311222:3112
2. Harald Barck-Holst15:30838:0110-2
2. Helena Bernej godkändinaktiv
2. Alicia Kallhauge31:58inaktiv
3. Elin Wolgast32:27121:10:2811+1+17:21
12Järla Orientering 11:10:37+17:30
1. Eskil Costermans17:34217:342
2. Lotus Söderlund22:251339:5913+11
2. Ludvig Hagwall22:38inaktiv
3. Viktor Söderberg30:38111:10:3712-1+17:30
13Tullinge SK 11:10:45+17:38
1. Axel Trofast22:221022:2210
2. Arvid Myrberger15:511038:1311+1
2. Elias Bladh17:53inaktiv
2. Gustav Myrberger17:43inaktiv
3. Ludvig Ferdman32:32131:10:4513+2+17:38

Inskolning

19 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
Södertälje-Nykvarn OF 1fullföljt
1. Edvin Pettersson18:3818:38
2. Johan Brolund17:3236:10
3. Liam Johansson20:5957:09
Snättringe SK 5fullföljt
1. Stas Kowalik19:0119:01
2. Tate Jackson White17:2536:26
3. Antoni Kowalik19:4756:13
Snättringe SK 2fullföljt
1. Hanna Carlqvist18:2218:22
2. Ludvig Nord18:1236:34
3. Magnus Barck-Holst16:1352:47
OK Klemmingen 1fullföljt
1. Malva Lindén15:3615:36
2. Noel Dosen23:3439:10
3. Manda Dosen24:241:03:34
Eskilstuna OL 1fullföljt
1. Kajsa Danielsson20:0120:01
2. Matilda Harlén19:1639:17
3. Emilia Andersson18:2857:45
Snättringe SK 3fullföljt
1. Julia Åström18:4518:45
2. Josefine Avesand21:4240:27
3. Filippa Ekbrandt N.N.23:491:04:16
Snättringe SK 4fullföljt
1. Tilly Kihlman20:3420:34
2. Thea Ingårda Brunstad23:4044:14
3. Tilde Jägborn19:481:04:02
Snättringe SK 6fullföljt
1. Anton Dyrelius18:2618:26
2. Siri Jackson White32:4351:09
3. Elsa Blomberg30:111:21:20
Snättringe SK 7fullföljt
1. Elin Johansson27:2727:27
2. Hillevi Liljekvist25:5453:21
3. Folke Barck-Holst27:291:20:50
OK Klemmingen 2fullföljt
1. Tilda Larsson29:5729:57
2. Johannes Jakobsson28:1058:07
3. Nils Holmnäs24:471:22:54
OK Hällen 1fullföljt
1. Oliver Eiderbäck18:1418:14
2. Lukas Eiderbäck17:5736:11
2. Isak Eiderbäck18:28inaktiv
2. Emil Öberg18:27inaktiv
3. Rasmus Öberg16:3352:44
Snättringe SK 1fullföljt
1. Alva Lidström Lauri14:0214:02
2. Thea Gelius22:3636:38
2. Folke Barck-Holstfullföljtinaktiv
3. Molly Gelius15:0651:44
Södertälje-Nykvarn OF 2fullföljt
1. Oliver JOhannesson18:3918:39
2. Oskar Liwell19:3538:14
2. Oskar Liwellfullföljtinaktiv
2. Petter Fröidfullföljtinaktiv
3. Hampus Flodqvist17:5256:06
Södertälje-Nykvarn OF 3fullföljt
1. Ella Liwell13:5913:59
2. Stina Bygdén15:3129:30
2. Ellen Löfgrenfullföljtinaktiv
3. Lovisa Borg15:1944:49
Södertälje-Nykvarn OF 4fullföljt
1. Matilda Marjakaj18:1918:19
2. Vidar Moldin18:0236:21
2. Vidar N.N18:02inaktiv
2. Martin N.Nfullföljtinaktiv
2. Emma N.Nfullföljtinaktiv
3. Frode Smitt15:2951:50
Södertälje-Nykvarn OF 5fullföljt
1. Alexandra Stål18:3518:35
2. Hanna Moldin20:3039:05
2. Erika Jansson34:53inaktiv
2. Katja Smitt20:31inaktiv
3. Olivia Welarius16:3955:44
Strängnäs-Malmby OL 1fullföljt
1. Sixten Wallin18:4118:41
2. Elsa Bern22:0540:46
2. Gösta Wallin24:58inaktiv
3. Kajsa Wallin18:4059:26
Tullinge SK 1fullföljt
1. Aron Höglund19:3419:34
2. Ellen Rydenius19:1138:45
2. Samuel Sylvan19:30inaktiv
3. Hilda Trofast23:051:01:50
Tullinge SK 2fullföljt
1. Leo Wisborg18:4818:48
2. Pål Södervall21:2540:13
2. Ella Matthews43:44inaktiv
2. Miranda Strand21:36inaktiv
3. Nellie Bolin21:281:01:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser