Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Stjärnorpssprinten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Stjärnorpssprinten
Arrangörsorganisation: Stjärnorps SK
Datum: torsdag 6 augusti 2015

D21

4 180 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellinor FranssonJärla Orientering33:328:01
2Fredrika VångellLinköpings OK34:31+0:598:15
3Anna WehlinSkogspojkarnas OK35:32+2:008:30
4Emma KantarpÄrla IF35:59+2:278:36
5Therese KlintbergEksjö SOK36:17+2:458:40
6Ida DalhammerOK Roxen37:24+3:528:56
7Johanna EngströmOK Hällen37:49+4:179:02
8Stina PerssonUmeå OK38:08+4:369:07
8Lovisa AdolfssonOK Denseln38:08+4:369:07
10Johanna ÖbergOK Hällen38:44+5:129:15
11Amélie WallenhammarHagaby GOIF39:35+6:039:28
12Karin E GustafssonHagaby GOIF39:58+6:269:33
13Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK40:40+7:089:43
14Hanna ErikssonOK Denseln40:41+7:099:43
15Julia DavidssonOK Klemmingen43:04+9:3210:18
16Lina LångStora Tuna OK43:27+9:5510:23
17Karin JosefssonOK Hällen43:36+10:0410:25
18Anna-Stina PåledalOK Roxen43:37+10:0510:26
19Anna HåkanssonLinköpings OK45:26+11:5410:52
20Eva GustafssonHagaby GOIF50:01+16:2911:57
21Karolina FalkOK Roxen51:44+18:1212:22
22Charlotte ÖstlundOK Roxen53:45+20:1312:51
23Maria RostLinköpings OK54:31+20:5913:02
24Terese OhlssonMotala AIF OL1:07:21+33:4916:06
Martina NyrénBurseryds IFej start

H21

5 240 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ÖbergOK Hällen30:045:44
2Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF30:59+0:555:54
3Pavlo UshkvarokOK Denseln31:03+0:595:55
4Jens WängdahlNyköpings OK32:13+2:096:08
5Per CarlborgLinköpings OK32:22+2:186:10
6Oskar CarlborgOK Hällen32:56+2:526:17
7Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna33:57+3:536:28
8Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK34:17+4:136:32
9Markus AdolfssonTullinge SK34:31+4:276:35
10Mattias ErikssonOK Denseln34:58+4:546:40
11Robbin KantarpÄrla IF35:24+5:206:45
12Fredrik LindströmLinköpings OK35:27+5:236:45
13Harri KarlssonOK Denseln35:36+5:326:47
14Per BrolundOK Denseln35:46+5:426:49
15Mats RöjgårdOK Kolmården35:49+5:456:50
16Martin JanssonOK Rodhen37:11+7:077:05
17Andreas AxelssonLinköpings OK37:51+7:477:13
18Viktor AntonssonEksjö SOK38:00+7:567:15
19Erik MartinssonLinköpings OK38:01+7:577:15
20Henrik ErikssonCentrum OK38:10+8:067:17
21Björn KarlssonOK Denseln38:18+8:147:18
22Jonas LundgrenLinköpings OK38:57+8:537:25
23Henrik JonssonOK Rodhen39:09+9:057:28
24Victor BergstrandMotala AIF OL39:19+9:157:30
25Mikael AxinHagaby GOIF39:23+9:197:30
26Johan ErikssonLinköpings OK40:52+10:487:47
27Magnus BlomgrenOK Kolmården40:57+10:537:48
28Anton SundinSträngnäs-Malmby OL42:15+12:118:03
29Erik MelénMotala AIF OL43:46+13:428:21
30Lennart JohanssonNyköpings OK43:48+13:448:21
31Rickard IngessonLunds OK44:36+14:328:30
32Albin DetterfeltLinköpings OK44:57+14:538:34
33Fredrik PeterssonLinköpings OK48:19+18:159:13
34Martin HammarlundMotala AIF OL49:07+19:039:22
35Björn CarlsonOK Roxen50:06+20:029:33
36Tim BjärengrenOK Hällen55:10+25:0610:31
Mikael AnderssonLinköpings OKutgått
Jonas EngströmOK Hällenej start

D20

3 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fanny AsketunOK Roxen28:097:47
2Lisa MalmströmGOIF Tjalve30:54+2:458:33
3Märta BerggrenOK Kolmården33:07+4:589:10

H20

4 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LindmanFinspångs SOK30:317:18
2Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna30:32+0:017:18
3Sven EngströmLinköpings OK34:23+3:528:13
Harald LarssonHagaby GOIFej godkänd

D18

3 520 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma PetterssonOK Roxen29:548:29
2Moa HedegårdOK Kolmården31:22+1:288:54
3Sanna FastEksjö SOK32:40+2:469:16
4Tora WesterbergOK Kolmården33:07+3:139:24
5Tova OlssonIK Hakarpspojkarna34:02+4:089:40
6Julia ErikssonOK Kolmården35:17+5:2310:01
7Frida JohanssonLinköpings OK36:31+6:3710:22
8Stina GuståsLinköpings OK38:16+8:2210:52
9Maria GustafssonHagaby GOIF39:06+9:1211:06
10Henrietta MöllerLinköpings OK42:28+12:3412:03

H18

3 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid NordIK Hakarpspojkarna23:086:23
2Tom CampbellLustens OK24:32+1:246:46
3Albin LillieströmOK Roxen24:53+1:456:52
4Alexander WiklundFinspångs SOK25:38+2:307:04
5Lukas EvebornOK Roxen26:19+3:117:16
6Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL27:54+4:467:42
7Johan WehlinSkogspojkarnas OK28:33+5:257:53
8Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL29:13+6:058:04
9Pontus LindblomOK Roxen29:37+6:298:10
10Adam TellsénOK Roxen29:38+6:308:11
11Eric JehrlanderGOIF Tjalve32:00+8:528:50
12Olle HanssonOK Roxen32:38+9:309:00
13Martin HägglundLinköpings OK39:13+16:0510:50
14Leo RystamOK Roxen46:42+23:3412:54
15Johan StenströmLinköpings OK47:46+24:3813:11

D16

3 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove EkströmLinköpings OK26:048:05
2Malin KärrströmOK Roxen26:30+0:268:13
3Lisa BerggrenOK Kolmården28:21+2:178:48
4Frida SahlmanLinköpings OK28:59+2:559:00
5Victoria AsketunOK Roxen29:24+3:209:07
6Emma S JohanssonLinköpings OK30:45+4:419:32
7Emma ErikssonOK Kolmården31:19+5:159:43
8Linnea HanssonOK Roxen32:01+5:579:56
9Therese EkmanFinspångs SOK33:46+7:4210:29
10Vilma KarlssonOK Denseln34:59+8:5510:51
11Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL35:50+9:4611:07
12Lovisa NordSol Tranås39:48+13:4412:21
13Tove PihlströmOK Roxen40:03+13:5912:26
14Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb41:16+15:1212:48
15Hanna SundströmVästerås SOK41:46+15:4212:58
16Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb43:21+17:1713:27
17Malva EvebornOK Roxen43:49+17:4513:36
18Moa KjellbergBjörkfors GOIF1:01:57+35:5319:14
Hannele MöllerLinköpings OKej start

H16

3 520 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen21:526:12
2August MollénOK Denseln23:19+1:276:37
3Jonathan JylltorpLinköpings OK24:01+2:096:49
4Oscar PrytzGOIF Tjalve24:19+2:276:54
5Johan LindmanFinspångs SOK25:15+3:237:10
6Jesper KarlssonGOIF Tjalve25:58+4:067:22
7Jonas AnderssonOK Roxen26:00+4:087:23
8Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna27:01+5:097:40
9Hugo DalhammerOK Roxen28:18+6:268:02
10Hugo EkingeOK Motala28:44+6:528:09
11Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK29:23+7:318:20
12Gunnar EngströmLinköpings OK29:55+8:038:29
13Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK29:59+8:078:31
14Thorsten SvenssonFinspångs SOK30:13+8:218:35
15Jakob TomassonLinköpings OK31:15+9:238:52
16Gustaf HedegårdOK Kolmården31:20+9:288:54
17Joel SjödinOK Kolmården31:55+10:039:04
18Elias AxelssonFinspångs SOK37:27+15:3510:38
19Axel KullbergLinköpings OK38:29+16:3710:55
20Oliver ValleriusGamleby OK39:20+17:2811:10
21Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb47:59+26:0713:37

D14

2 890 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen19:086:37
2Ebba KleinBjörkfors GOIF25:22+6:148:46
3Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF35:43+16:3512:21
4Ellen EkingeOK Motala38:29+19:2113:18
5Olivia AsketunOK Roxen39:06+19:5813:31
6Jonna AlfredssonOK Roxen44:56+25:4815:32
7Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb45:13+26:0515:38
8Moa HjortOK Roxen49:25+30:1717:05
Tilda TräffNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Elvira KarnehedOK Roxenej godkänd
Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OLej start

H14

2 890 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid WesterbergOK Kolmården17:095:56
2Emanuel HerberthsonLinköpings OK17:28+0:196:02
3Jakob TellsénOK Roxen21:59+4:507:36
4Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL22:28+5:197:46
5Axel JohanssonSol Tranås24:40+7:318:32
6Joel ErnstssonFinspångs SOK24:46+7:378:34
7Josef HelanderOK Roxen25:02+7:538:39
8Malte EvebornOK Roxen26:26+9:179:08
9Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb26:27+9:189:09
10Fabian ValleriusGamleby OK30:15+13:0610:28
11Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb34:22+17:1311:53
12Erik JohnssonOK Kolmården55:36+38:2719:14
Elliot CrispinOK Denselnej godkänd
Albin EronnLinköpings OKej godkänd
Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubbej godkänd
Albin AlfredssonOK Roxenej start

D12

2 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården15:046:49
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK16:59+1:557:41
3Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK17:12+2:087:46
4Sara WänströmFinspångs SOK17:25+2:217:52
5Hanna ÖbergGamleby OK19:05+4:018:38
6Tove ValleriusGamleby OK19:11+4:078:40
7Alice JohanssonFinspångs SOK20:58+5:549:29
8Kristin HerberthsonLinköpings OK21:27+6:239:42
9Jensine SvenssonFinspångs SOK23:09+8:0510:28
10Ebba CrispinOK Denseln25:56+10:5211:44
11Linn AldénOK Roxen26:49+11:4512:08
12Ida HjortOK Roxen30:52+15:4813:58
13Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb36:22+21:1816:27

H12

2 210 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin HjellströmGränna-Bygdens OK17:397:59
2Carl HedegårdOK Kolmården18:04+0:258:10
3Alfons PetersonOK Denseln18:05+0:268:10
4Hugo PerssonOK Denseln18:11+0:328:13
5Måns BjörnskiöldOK Roxen18:42+1:038:27
6Olof EkmanFinspångs SOK19:29+1:508:48
7Valter FredrikssonGOIF Tjalve20:01+2:229:03
8Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK24:05+6:2610:53
9Rasmus KarlssonOK Denseln25:02+7:2311:19
10Rasmus PåledalOK Roxen25:22+7:4311:28
11Elmer WaldfeltFinspångs SOK26:12+8:3311:51
12David StrömbäckOK Denseln26:38+8:5912:03
13Gustaf KullbergBjörkfors GOIF27:32+9:5312:27
14Albin KjellbergBjörkfors GOIF28:33+10:5412:55
15Vilgot KämpeOK Denseln30:09+12:3013:38
16Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK33:16+15:3715:03
17Johan ÅrbrinkLinköpings OK34:14+16:3515:29
Edvin WalterssonOK Roxenej godkänd
Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Samuel KleinBjörkfors GOIFej start
Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start

H12 Kort

2 030 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor MagnussonLinköpings OK38:3619:00

D10

2 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida ErnstssonFinspångs SOK19:279:37
2Sofie HelanderOK Roxen20:20+0:5310:03
3Julia ÅttingLinköpings OK27:19+7:5213:31
4Ebba SkullmanLinköpings OK27:50+8:2313:46
5Tyra LindellOK Roxen31:47+12:2015:44
6Mindra LangerOK Roxen40:07+20:4019:51
7Fanny WalterssonOK Roxen58:57+39:3029:10
Frida SamuelssonBjörkfors GOIFej start
Tilde EvebornOK Roxenej start

H10

2 020 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK13:486:49
2Adam PlawskiOK Roxen14:35+0:477:13
3Elis PetersonOK Denseln14:51+1:037:21
4Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF15:26+1:387:38
5Jacob PåledalOK Roxen15:45+1:577:47
6August EkingeOK Motala17:30+3:428:39
7Rikard HellgrenFinspångs SOK18:05+4:178:57
8Edvin ÅttingLinköpings OK19:20+5:329:34
9Albin SvenssonFK Herkules21:08+7:2010:27
10Otto NilssonLinköpings OK21:20+7:3210:33
11Mille LangerOK Roxen22:54+9:0611:20
12Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK23:18+9:3011:32
13Theo ÅrbrinkLinköpings OK24:15+10:2712:00
14Marcus PetterssonOK Roxen25:53+12:0512:48
15Rasmus VibergOK Roxen28:08+14:2013:55
16Oskar NyströmOK Roxen29:31+15:4314:36
17Lucas BerggrenLinköpings OK29:49+16:0114:45
18Oscar KjellmanLinköpings OK30:48+17:0015:14
19Jalmar OtterströmLinköpings OK40:54+27:0620:14
Carl ÖbergGamleby OKej godkänd
Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubbej start
Jesper SchoutenOK Roxenej start
Melker WaldfeltFinspångs SOKej start
Adrian SandellOK Roxenej start

D35

3 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna KorallMotala AIF OL36:019:56
2Anna KempeOK Denseln36:38+0:3710:07
3Elin TudénIK Hakarpspojkarna44:47+8:4612:22
4Cecilia EnbergLinköpings OK45:51+9:5012:39
5Linda NyströmOK Roxen51:06+15:0514:06
6Marie WalterssonOK Roxen59:11+23:1016:20
7Sofia NydahlOK Motala1:05:21+29:2018:03

H35

4 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK32:237:14
2Tobias TrofastTjällmo-Godegårds OK32:48+0:257:20
3Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL33:33+1:107:30
4Petter ValleriusGamleby OK42:42+10:199:33
5Markus HenrikssonLinköpings OK46:47+14:2410:27
6Markus JohanssonLinköpings OK1:06:11+33:4814:48
7Joakim KjellbergBjörkfors GOIF1:27:53+55:3019:39

D40

3 520 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena StrömTjällmo-Godegårds OK27:457:53
2Nina AhlanderOK Denseln28:56+1:118:13
3Susanne AldénOK Roxen30:10+2:258:34
4Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK30:58+3:138:47
5Mia EronnLinköpings OK30:59+3:148:48
6Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK32:37+4:529:15
7Marie NordSol Tranås36:43+8:5810:25
8Cecilia StrömbäckOK Denseln38:42+10:5710:59
9Susanne KarlssonOK Denseln41:19+13:3411:44
10Anna-Karin MagnussonLinköpings OK55:55+28:1015:53
11Annica CrispinOK Denseln1:29:12+1:01:2725:20

H40

4 180 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonOK Denseln28:506:53
2Per MagnussonLinköpings OK30:28+1:387:17
3Bertil EronnLinköpings OK30:47+1:577:21
4Sören PåledalOK Roxen31:23+2:337:30
5Per KempeOK Denseln33:38+4:488:02
6Christian ErikssonLinköpings OK34:52+6:028:20
7Peter TudénIK Hakarpspojkarna35:02+6:128:22
8Stefan NyströmOK Roxen35:15+6:258:25
9Jonas JohnssonOK Kolmården37:36+8:468:59
10Christian EnbergLinköpings OK37:43+8:539:01
11Johan KällsandLinköpings OK38:35+9:459:13
12Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK39:17+10:279:23
13Martin LeijonhufvudLinköpings OK41:44+12:549:59
14Henrik PetersonOK Denseln41:45+12:559:59
15Mattias NilssonBjörkfors GOIF42:53+14:0310:15
16Örjan SandellOK Roxen45:03+16:1310:46
17James MelanderTjällmo-Godegårds OK45:48+16:5810:57
18Magnus VahlbergLinköpings OK46:58+18:0811:14
19Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK48:00+19:1011:28
20Fredrik KempeOK Denseln50:31+21:4112:05

D45

3 610 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika IvarssonLinköpings OK29:178:06
2Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna30:08+0:518:20
3Annika AsketunOK Roxen30:23+1:068:24
4Agneta ErikssonOK Kolmården31:13+1:568:38
5Annika SundströmVästerås SOK31:15+1:588:39
6Susanne PetterssonOK Roxen32:09+2:528:54
7Lena MolinBoxholm-Mjölby OL33:16+3:599:12
8Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL34:39+5:229:35
9Sofia WesterbergOK Kolmården35:18+6:019:46
10Lena LindmanFinspångs SOK37:11+7:5410:18
11Eva EngmanOK Denseln37:34+8:1710:24
12Maria LillieströmOK Roxen38:27+9:1010:39
13Anna RönnbäckOK Eken39:24+10:0710:54
14Pernilla HörwingOK Roxen41:21+12:0411:27
15Åsa HägglundLinköpings OK50:47+21:3014:04
16Sofia SvedevallOK Roxen51:56+22:3914:23
17Karin OlofssonLinköpings OK58:32+29:1516:12
18Lena StrömbäckLinköpings OK1:04:03+34:4617:44
19Lotta BorgLinköpings OK1:05:37+36:2018:10
Lena MalmströmGOIF Tjalveej godkänd
Maria PetterssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Annica BerggrenOK Kolmårdenej start
Åsa DetterfeltLinköpings OKej start

H45

4 180 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan PetterssonOK Motala25:596:12
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK26:47+0:486:24
3Johan OtterströmLinköpings OK28:27+2:286:48
4Henrik PetterssonOK Roxen30:03+4:047:11
5Henrik MarmelidOK Roxen31:02+5:037:25
6Mikael WesterbergOK Kolmården31:08+5:097:26
7Olle LindmanFinspångs SOK31:18+5:197:29
8Erik HelanderOK Roxen32:12+6:137:42
9Thomas PerssonOK Denseln33:13+7:147:56
10Christer ErikssonOK Kolmården34:02+8:038:08
11Per TellsénOK Roxen34:15+8:168:11
12Anders LillieströmOK Roxen34:59+9:008:22
13Erik ErnstssonFinspångs SOK35:06+9:078:23
14Fredrik EngmanOK Denseln35:52+9:538:34
15Johan WänströmFinspångs SOK36:24+10:258:42
16Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb36:30+10:318:43
17Anders JoelssonMatteus SI37:11+11:128:53
18Göran NordSol Tranås38:29+12:309:12
19Noël NijstenBORASCA40:45+14:469:44
20Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna41:54+15:5510:01
21Johan MalmOK Kolmården43:47+17:4810:28
22Dag JehrlanderGOIF Tjalve44:12+18:1310:34
23Anders EkingeOK Motala44:42+18:4310:41
24Jonas DetterfeltLinköpings OK46:06+20:0711:01
25Magnus SahlmanLinköpings OK49:39+23:4011:52
26Patrik KorallMotala AIF OL55:06+29:0713:10
27Tomas HammarVästerbergslagens OL56:48+30:4913:35
28Kjell JosefssonOK Kolmården57:36+31:3713:46
Patrik EvebornOK Roxenej godkänd
Tomas GlanshedHaninge SOKej start
Jonas LindellOK Motalaej start

D50

3 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK28:579:02
2Gitte EngströmLinköpings OK36:28+7:3111:23
3Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL36:40+7:4311:27
4Anneli WiklundFinspångs SOK37:53+8:5611:50
5Carina KaleredOK Denseln41:33+12:3612:59
6Pia VångellLinköpings OK42:14+13:1713:11
7Carina JönssonFinspångs SOK42:24+13:2713:15
8Annette Falck LarssonVänersborgs SK49:33+20:3615:29
9Ebba HedegårdOK Kolmården52:31+23:3416:24
10Anna KullbergLinköpings OK54:34+25:3717:03
Ingrid SvenssonFinspångs SOKej start
Kerstin JagestenOK Kolmårdenej start
Karin SkullmanLinköpings OKej start

H50

3 620 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF24:376:48
2Niklas RönnbäckOK Eken25:56+1:197:09
3Kenneth SvenssonFinspångs SOK27:57+3:207:43
4Anders DalhammerOK Roxen29:33+4:568:09
5Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb30:19+5:428:22
6Anders MolinBoxholm-Mjölby OL30:26+5:498:24
7Gunnar NilssonFinspångs SOK30:38+6:018:27
8Jan AsketunOK Roxen30:48+6:118:30
9Mats R JohanssonMotala AIF OL30:54+6:178:32
10Magnus HerberthsonLinköpings OK31:42+7:058:45
11Pedro LundqvistLinköpings OK33:19+8:429:12
12Jonas KarlssonOK Tylöskog33:26+8:499:14
13Anders BruhnMotala AIF OL34:15+9:389:27
14Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL36:48+12:1110:09
15Hans ÅgrenÖstersunds OK42:34+17:5711:45
16Håkan WåhlanderFrölunda OL42:40+18:0311:47 Ladda ner rutt i gpx-format
17Bo SvedevallOK Roxen43:57+19:2012:08
18Patric MolinBoxholm-Mjölby OL49:50+25:1313:45
Peter BerggrenOK Kolmårdenej godkänd
Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OLej start

D55

3 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anneli BerggrenOK Denseln35:3711:07
2Lena RosanderFinspångs SOK38:08+2:3111:55
3Birgitta GustafssonHagaby GOIF43:53+8:1613:42
4Lena FröbergGOIF Tjalve44:22+8:4513:51
5Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb45:54+10:1714:20
6Carina FaxénLinköpings OK51:33+15:5616:06
7Pia StålhandskeBjörkfors GOIF56:39+21:0217:42
8Catharina ForsénOK Denseln59:42+24:0518:39
9Yvonne JohanssonGamleby OK1:04:57+29:2020:17
10Eva-Karin JönssonOK Kolmården1:06:13+30:3620:41

H55

3 570 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK30:038:25
2Tommy ErikssonGOIF Tjalve31:58+1:558:57
3Anders JönssonFinspångs SOK32:16+2:139:02
4Göran KarlssonOK Hällen35:27+5:249:55
5Mats RosanderFinspångs SOK35:37+5:349:58
6Mats CarlsvärdAlmby IK35:53+5:5010:03
7Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF36:12+6:0910:08
8Thomas StenströmLinköpings OK36:17+6:1410:09
9Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OL36:47+6:4410:18
10Jan GustafssonHagaby GOIF37:28+7:2510:29
11Börje AnderssonLinköpings OK38:17+8:1410:43
12Tommy TörndahlMatteus SI40:36+10:3311:22
13Tomas VångellLinköpings OK41:54+11:5111:44
14Leif EfraimssonMotala AIF OL42:00+11:5711:45
15Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb42:38+12:3511:56
16Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL44:22+14:1912:25
17Lars HagrotTäby OK44:53+14:5012:34
18Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL45:40+15:3712:47
19Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL45:52+15:4912:50
20Nils-Olof LarssonVänersborgs SK52:29+22:2614:42
21Per-Ove EkmanOK Roxen1:11:44+41:4120:05
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Arne KlintbergEksjö SOKej start
Bo GustafssonOK Tylöskogej start

D60

2 780 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK30:2510:56
2Barbro ÖstlundOK Roxen34:01+3:3612:14
3Gerd HagströmGOIF Tjalve35:32+5:0712:46
4Carin AnderssonOK Denseln36:04+5:3912:58
5Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GOIF38:29+8:0413:50
6Eva-Britt HultquistFinspångs SOK44:13+13:4815:54
7Lena JohanssonSkogspojkarnas OK45:45+15:2016:27
8Berit MartinssonFinspångs SOK47:43+17:1817:09
9Inger EkmanOK Roxen51:37+21:1218:34
10Mona PetersenOK Motala1:10:59+40:3425:32

H60

3 210 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lenn AronssonLinköpings OK28:569:00
2Per ErikssonLinköpings OK29:26+0:309:10
3Thomas AlbinssonBredaryds SOK29:30+0:349:11
4Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL31:53+2:579:55
5Karl MollénOK Denseln32:55+3:5910:15
6Göran BlombergGOIF Tjalve33:28+4:3210:25
7Sune KarlssonOK Motala36:26+7:3011:20
8Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF37:53+8:5711:48
9Pelle SkullmanLinköpings OK37:58+9:0211:49
10Torgny JohanssonBjörkfors GOIF41:39+12:4312:58
11Torbjörn LageHelsingborgs SOK51:48+22:5216:08
12Jan JohanssonGamleby OK53:42+24:4616:43
13Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:06:42+37:4620:46
Bengt ÖstlundOK Roxenej godkänd
Torsten BråmåOK Roxenej start
Magnus WrethmanOK Roxenej start

D65

2 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie AldénOK Kolmården27:109:46
2Maja-Stina GustavssonOK Roxen37:45+10:3513:34
3Margareta SvenssonAnkarsrums OK45:00+17:5016:11
4Inger PetterssonBjörkfors GOIF52:09+24:5918:45
5Stina KorallMotala AIF OL1:01:44+34:3422:12
6Catharina JohanssonOK Kolmården1:05:51+38:4123:41
Ulla LindellOK Hällenej godkänd

H65

3 210 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SandhOK Roxen27:198:30
2Per WirénOK Kolmården32:17+4:5810:03
3Rune RingsgårdOK Roxen34:21+7:0210:42
4Gunnar EnbergMålilla OK34:43+7:2410:48
5Bo JernbergOK Roxen34:47+7:2810:50
6Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK34:54+7:3510:52
7Roger DanielssonLinköpings OK34:55+7:3610:52
8Bertil SenestadFinspångs SOK37:34+10:1511:42
9Runar AldénOK Kolmården38:20+11:0111:56
10Håkan GustafssonBoxholm-Mjölby OL38:28+11:0911:59
11Johnny GustafssonGamleby OK38:47+11:2812:04
12Claus PetersenOK Motala39:34+12:1512:19
13Hans PerssonMatteus SI40:01+12:4212:27
14Claes MartinssonFinspångs SOK40:06+12:4712:29
15Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL40:38+13:1912:39
16Peter HagströmGOIF Tjalve40:49+13:3012:42
17Lars AnderssonOK Roxen42:21+15:0213:11
18Christer JohanssonOK Motala42:59+15:4013:23
19Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL43:52+16:3313:39
20Peter JakobssonLinköpings OK43:59+16:4013:42
21Ove JohanssonOK Kolmården44:20+17:0113:48
22Tord FranssonMotala AIF OL48:42+21:2315:10
23Lars StrömTjällmo-Godegårds OK51:22+24:0316:00
Per Gunnar GustavssonOK Roxenej start

D70

2 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britten PerssonFinspångs SOK36:4713:19
2Eva LindgrenLinköpings OK40:11+3:2414:33
3Lotta GranholmLinköpings OK47:25+10:3817:10
4Kerstin BengtssonMotala AIF OL48:19+11:3217:30
5Gudrun ThigerLinköpings AIK55:12+18:2520:00
6Chatarina AnderssonOK Motala1:00:20+23:3321:51
Sonja HanssonGOIF Tjalveej start

H70

2 760 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jerry MartinssonOK Motala26:259:34
2Stig IsraelssonOK Tylöskog27:40+1:1510:01
3Roland AlsénOK Roxen27:42+1:1710:02
4Lennart SturessonVästerviks OK27:52+1:2710:05
5Kjell HolmströmBjörkfors GOIF29:16+2:5110:36
6Anders SternöOK Roxen29:24+2:5910:39
7Lars HammarströmOK Kolmården30:17+3:5210:58
8Ulf WaldenfjordLinköpings OK30:24+3:5911:00
9Gunnar CarlsonOK Roxen30:28+4:0311:02
10Nils SjödinGOIF Tjalve32:00+5:3511:35
11Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK32:46+6:2111:52
12Göran LillieströmSOK Aneby33:57+7:3212:18
12Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK33:57+7:3212:18
14Lennart PetterssonBjörkfors GOIF34:43+8:1812:34
15Arne AnderssonOK Motala35:33+9:0812:52
16Leif SamorTjällmo-Godegårds OK35:34+9:0912:53
17Ove CaesarTjällmo-Godegårds OK36:07+9:4213:05
18Åke LewanderSkarpnäcks OL37:58+11:3313:45
19Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL38:27+12:0213:55
20Sören JohanssonSala OK39:04+12:3914:09
21Klas LangelsSkarpnäcks OL40:23+13:5814:37
22Folke SimonssonOK Roxen43:46+17:2115:51
23Håkan CarlssonOK Motala46:53+20:2816:59
24Jan BurellOK Enen50:34+24:0918:19
Nils-Göran KempeOK Denselnej godkänd

D75

2 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica LindgrenLinköpings OK1:09:2330:33
2Jonna EngblomLinköpings AIK1:11:07+1:4431:19
Karin RenbergOK Kolmårdenej godkänd

H75

2 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sune LindellOK Hällen30:1710:58
2Bengt KarlssonIFK Norrköpings OK32:27+2:1011:45
3Gösta LindmanFinspångs SOK33:55+3:3812:17
4Bengt KarlssonLinköpings AIK34:44+4:2712:35
5Göran HektorLinköpings OK37:45+7:2813:40
6Kjell HagströmLinköpings OK40:07+9:5014:32
7Sune AhlinKöping-Kolsva OK41:34+11:1715:03
8Ellert ThunholmOK Roxen43:14+12:5715:39
9Per-Inge SvenssonOK Eken43:38+13:2115:48
10Evert ElgefjordOK Kolmården45:03+14:4616:19
11Curt TillmanLinköpings OK45:20+15:0316:25
12Johnny WallingeOK Kolmården46:08+15:5116:42
13Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL46:41+16:2416:54
14Ola KleistBoxholm-Mjölby OL56:11+25:5420:21
15Stig BengtssonMotala AIF OL59:13+28:5621:27
16Urban HellstrandBjörkfors GOIF1:08:23+38:0624:46
17Bertil EngmanIFK Norrköpings OK1:11:52+41:3526:02
18Leif AnderssonOK Motala1:16:31+46:1427:43
Kurt ZanderVästerås SOKej start

H80

2 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Holger PerssonOK Eken33:5014:54
2Rubert EngblomLinköpings AIK41:05+7:1518:05
3Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK46:46+12:5620:36
4Anders AdlerLinköpings AIK51:16+17:2622:35
Nils JanssonSkattkärrs SOKej start
Sven JonssonOK Roxenej start

Inskolning

1 540 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Alexander CrispinOK Denselnfullföljt
Elliot Gisslenklubblösfullföljt
Noel Gisslenklubblösfullföljt
Folke HolmLinköpings OKfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Sanna JosefssonOK Kolmårdenfullföljt
Tora KolmodinOK Roxenfullföljt
Elsa KorallMotala AIF OLfullföljt
Julie LindbladLinköpings OKfullföljt
Sandrine LindbladLinköpings OKfullföljt
Saga LindellOK Roxenfullföljt
Hannes PetersonOK Denselnfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Isak StrömbäckOK Denselnfullföljt
Elias WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Melker CarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Sami Nerbergklubblösej godkänd

U1

1 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin ZakrissonHammarkinds OK16:2810:41
2Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb17:49+1:2111:34
3Stina BerggrenLinköpings OK19:11+2:4312:27
4Julia PlawskiOK Roxen19:31+3:0312:40
5Love OtterströmLinköpings OK19:42+3:1412:47
6Jennifer NyströmOK Roxen25:42+9:1416:41
7Alvar KämpeOK Denseln27:13+10:4517:40
Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start

U2

2 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilmer KämpeOK Denseln18:369:09
2Edvin FredrikssonGOIF Tjalve20:35+1:5910:08
3Oskar SvenskTjällmo-Godegårds OK24:41+6:0512:09
4Noah KorallMotala AIF OL42:03+23:2720:42
5Moa PihlströmOK Roxen42:37+24:0120:59
Oscar ForngrenVallentuna-Össeby OLej start
Elsa NyanderOK Roxenej start
Katie SamuelssonBjörkfors GOIFej start

Öppen motion 1

2 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rigmor SternöOK Roxen32:1815:59
2Sara Gisslénklubblös36:31+4:1318:04
3Valle SehlerKolmården38:40+6:2219:08
4Saga SehlerOK Kolmården38:46+6:2819:11
5Brigitte AlsénOK Roxen41:00+8:4220:17

Öppen motion 3

2 840 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens FastBoxholm-Mjölby OL31:5311:13
2Pernilla IvehammarLinköpings OK37:33+5:4013:13
3Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb38:44+6:5113:38
4Annika FastBoxholm-Mjölby OL42:03+10:1014:48
5Linnéa ClaesdotterOK Denseln44:12+12:1915:33
6Magnus AnderssonOK Denseln44:37+12:4415:42
7Elisabeth WalfridssonSOK Aneby46:02+14:0916:12
8Emmy LindgrenLinköpings OK49:08+17:1517:18
9Elisabeth ÅgrenÖstersunds OK49:51+17:5817:33
10Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL51:50+19:5718:15
11Karolina RönnbäckOK Eken52:45+20:5218:34
12Jessica JohanssonSol Tranås55:16+23:2319:27
13Anders SvenssonFinspångs SOK1:06:34+34:4123:26
14Isak DalinLeksands OK1:09:39+37:4624:31
15Heli WibergOK Roxen1:11:00+39:0725:00
16Leif NilssonVästerås SOK1:11:11+39:1825:03
17Hans Ringströmklubblös1:12:21+40:2825:28
18Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:20:49+48:5628:27
19Jessica FredsbergOK Roxen1:26:59+55:0630:37 Ladda ner rutt i gpx-format
20Birgitta HanssonOK Roxen1:28:36+56:4331:11
21Josefin MossingerNyköpings OK1:30:18+58:2531:47
22Maria HörnellOrientación Colmenar1:35:34+1:03:4133:39
23Sara AnderssonOK Denseln1:36:06+1:04:1333:50
24Liselott Anderssonklubblös1:56:41+1:24:4841:05
Ylva ErikssonOK Hällenej godkänd
Arvid ErikssonOK Hällenej godkänd
Julia IvehammarLinköpings OKej godkänd
Linda AlmgrenOK Kolmårdenej godkänd
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej godkänd
Dennis LaursenOK Roxenej godkänd
Maria KjellmanLinköpings OKutgått

Öppen motion 5

3 220 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma RosénOK Njudung30:219:25
2Martin JarelandLinköpings OK31:03+0:429:38
3Jennie AxinHagaby GOIF31:10+0:499:40
4Jesper SvartzOK Roxen31:28+1:079:46
5Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb32:16+1:5510:01
6Johanna DalinLeksands OK33:00+2:3910:14
7Johanna PetersonOK Denseln33:16+2:5510:19
8Elin KjellmanLinköpings OK34:04+3:4310:34
9Kristian SamuelssonStjärnorps SK35:24+5:0310:59
10Kristin AndréeJärla Orientering36:24+6:0311:18
11Fredrik Nordströmklubblös38:55+8:3412:05
12Erik WedinNAIS Orienteringsklubb43:44+13:2313:34
13Carina Forsklubblös43:51+13:3013:37
14Linda WänströmFinspångs SOK45:56+15:3514:15
15Serina SalovaaraOK Roxen46:22+16:0114:23
16Jan KarlqvistTjällmo-Godegårds OK46:46+16:2514:31
17Åsa DetterfeltLinköpings OK47:13+16:5214:39
18Helen AnderssonBoxholm-Mjölby OL48:32+18:1115:04
19Ove MöllerLinköpings OK49:35+19:1415:23
20Maria EngqvistHammarkinds OK50:47+20:2615:46
21Anders SvenssonAnkarsrums OK50:48+20:2715:46
22Anna-Karin SalovaaraOK Roxen51:14+20:5315:54
23Joakim WalterssonOK Roxen55:18+24:5717:10
24Mathias Grissénklubblös57:03+26:4217:43
25Monika EstenbergerFinspångs SOK58:57+28:3618:18
26Ulf WölkenUndersåkers IF1:01:04+30:4318:57
27Berit EklöfMatteus SI1:06:11+35:5020:33
28Wilhelm RankkaOK Roxen1:06:20+35:5920:36
29Ann-Sofi Johanssonklubblös1:09:46+39:2521:40
30Ulrika Johanssonklubblös1:09:48+39:2721:40
31Britt PetterssonOK Roxen1:12:48+42:2722:36
32Roland Lindqvistklubblös1:16:31+46:1023:45
33Kerstin BobergOK Roxen1:18:22+48:0124:20
34Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK1:20:34+50:1325:01
Göran SjögrenIFK Norrköpings OKej godkänd
Göran SvenssonOK Roxenej godkänd
Christer JohanssonLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 7

3 610 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn AlmgrenOK Kolmården32:208:57
2Mikael LangerOK Roxen32:28+0:088:59
3Anders KnutssonLinköpings OK33:33+1:139:17
4Erik PetterssonNyköpings OK33:49+1:299:22
5Joakim FornanderOK Roxen34:20+2:009:30
6Fredrik LarssonHagaby GOIF34:32+2:129:33 Ladda ner rutt i gpx-format
7Anton WibergOK Skogsfalken34:33+2:139:34
8Per-Inge Johanssonklubblös35:00+2:409:41
9Anders JohanssonFinspångs SOK35:25+3:059:48
10Stina SternerLinköpings OK36:20+4:0010:03
11Thomas RimhagenLinköpings OK36:29+4:0910:06
12Lena NordTrosabygdens OK38:24+6:0410:38
13Karin BacktemanLinköpings OK38:48+6:2810:44
14Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF39:17+6:5710:52
15Jesper WaldfeltFinspångs SOK39:46+7:2611:00
16Anna KullbergBjörkfors GOIF41:14+8:5411:25
17Jan KaleredOK Denseln41:33+9:1311:30
18Johan JylltorpLinköpings OK42:12+9:5211:41
19Axel JohanssonFinspångs SOK42:49+10:2911:51
20Anders JohanssonSol Tranås42:56+10:3611:53
21Erik HallgrenFinspångs SOK44:02+11:4212:11
22Marie-Louise PerssonFK Herkules44:14+11:5412:15
23Torleif Martinklubblös44:24+12:0412:17
24Emma BerggrenTjällmo-Godegårds OK45:30+13:1012:36
25Jonas RothLinköpings OK45:32+13:1212:36
26Magnus HedegårdOK Kolmården45:34+13:1412:37
27Christer GustavssonOK Tylöskog45:43+13:2312:39
28Jeanette BoströmOK Tylöskog45:45+13:2512:40
29Leif LindgrenLinköpings OK45:50+13:3012:41
30Ingeborg NilssonOK Denseln47:13+14:5313:04
31Stephan SvenssonLinköpings OK48:20+16:0013:23
32Mattias FredsbergOK Roxen49:50+17:3013:48 Ladda ner rutt i gpx-format
33Boo NordinSol Tranås50:50+18:3014:04
34Erik HanssonOK Roxen50:52+18:3214:05
35Petra KorallMotala AIF OL51:35+19:1514:17
36Lennart KjellgrenHammarkinds OK51:37+19:1714:17
37Anna ÅgrenCentrum OK52:04+19:4414:25
38Anders AxelssonFinspångs SOK52:08+19:4814:26
39Roger StigssonLinköpings OK56:16+23:5615:35
40Monika LundqvistSkogspojkarnas OK57:03+24:4315:48
41Monika HjellströmGränna-Bygdens OK57:31+25:1115:55
41Niclas Kolmodinklubblös57:31+25:1115:55
41Fredrik Berggrenklubblös57:31+25:1115:55
44Ole PedersenLinköpings OK58:24+26:0416:10
45Lena FornanderSkogspojkarnas OK1:03:09+30:4917:29
46Helena HolmOK Roxen1:05:48+33:2818:13
47Gustaf OlssonLinköpings OK1:08:47+36:2719:03
48Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:10:19+37:5919:28
49Lars JohanssonOK Motala1:11:36+39:1619:50
50Erika CarlingerSkogsluffarnas OK1:12:00+39:4019:56
51Tobias JanssonHammarkinds OK1:12:19+39:5920:01
52Sofia KleinBjörkfors GOIF1:12:29+40:0920:04
53Ove ErikssonNyköpings OK1:17:22+45:0221:25
54Jan-Åke AnderssonOK Denseln1:18:41+46:2121:47
Torgny FaxénLinköpings OKej godkänd
Lars PerssonFinspångs SOKej godkänd
Ida ÅhlinOK Måsenej godkänd
Kristine HjortOK Roxenej start

Öppen motion 8

5 240 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans BrolundOK Denseln40:197:41
2Nils NedforsOK Dacke42:47+2:288:09
3Fredrik JönssonMotala AIF OL47:04+6:458:58
4Mattias ZachrissonOK Roxen47:30+7:119:03
5Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb48:37+8:189:16
6Philip HjellströmGränna-Bygdens OK48:40+8:219:17
7Sebastian SvenssonFinspångs SOK49:58+9:399:32
8Erik BacktemanLinköpings OK50:02+9:439:32
9Staffan KjellmanOK Ravinen50:37+10:189:39
10Johan ÅttingLinköpings OK50:42+10:239:40
11Johan KnutssonBoxholm-Mjölby OL51:13+10:549:46
11Erik KjellgrenHammarkinds OK51:13+10:549:46
13Henrik LjungemyrOK Kolmården51:29+11:109:49
14Björn BingerudJönköpings OK52:09+11:509:57
15Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF52:30+12:1110:01
16Erik StridÖsterfärnebo IF53:16+12:5710:09
17Lars DanielsonMatteus SI56:51+16:3210:50
18Jörgen NilssonKalmar OK56:56+16:3710:51
19Simon NybergNAIS Orienteringsklubb58:02+17:4311:04
20Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF58:08+17:4911:05
21Karolina Hellgrenklubblös1:02:29+22:1011:55
22Mats BacktemanLinköpings OK1:03:52+23:3312:11
23Kjell TräffNAIS Orienteringsklubb1:04:01+23:4212:13
24Mattias NyhlénLinköpings OK1:05:59+25:4012:35
25Jörgen HjortOK Roxen1:06:28+26:0912:41
26Kenth EdinBoxholm-Mjölby OL1:06:30+26:1112:41
27Johan CarlsonOK Roxen1:07:12+26:5312:49
28Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb1:07:59+27:4012:58
29Markus KleinBjörkfors GOIF1:18:15+37:5614:55
30Jan SpännarOK Kåre1:20:41+40:2215:23
31Andrea ViqueiraOrientación Colmenar1:23:49+43:3015:59
32Anders MalmqvistMotala AIF OL1:42:36+1:02:1719:34
Regina GustavssonOK Tylöskogej godkänd
Johan LindgrenTullinge SKej godkänd
Malin SehlerOK Kolmårdenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser