Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dala nattcup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dala nattcup
Arrangörsorganisation: Domnarvets GOIF
Datum: torsdag 20 mars 2014

kort dam

3 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida FredrikssonKorsnäs IF OK41:5912:20
2Lina FredrikssonKorsnäs IF OK46:35+4:3613:42
Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKej start

kort herr

3 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK46:1913:37

mellan dam

4 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin DahlinDomnarvets GOIF41:458:58
2Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK47:53+6:0810:17
3Anna Von KrusenstiernaOK Kåre49:18+7:3310:36
Vilma Von KrusenstiernaOK Kåreej start

mellan herr

4 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn SöderlundLeksands OK47:2510:11
Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OKej start
Viktor SvenskStora Tuna OKej start

lång dam

6 660 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonna JungåkerKorsnäs IF OKej godkänd

lång herr

6 660 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton ÖstlinMalungs OK Skogsmårdarna42:146:20
2Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna42:21+0:076:21
3Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna42:22+0:086:21
4Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna46:33+4:196:59
5Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna47:11+4:577:05
5Isac von KrusenstiernaOK Kåre47:11+4:577:05
7Staffan ErikssonStora Tuna OK47:14+5:007:05
8Mikael AnderssonIF Rigor47:26+5:127:07
9Göran AnlindOK Kåre47:44+5:307:10
10Johan SöderlundLeksands OK48:31+6:177:17
11Erik Folkesson BlomIFK Moras OK51:22+9:087:42
12Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna51:30+9:167:43
13Peter StenbeckOK Kåre51:35+9:217:44
14Ola CarlssonStora Tuna OK1:02:16+20:029:20
Mats JönssonKorsnäs IF OKej godkänd
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Linus RappIFK Moras OKej godkänd
Erik RostMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Peter ArnessonMalungs OK Skogsmårdarnaej start
William LindMalungs OK Skogsmårdarnaej start
David StigsmarkStora Tuna OKej start
Jesper SvenskStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser