Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: söndag 16 mars 2014

B

4 500 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa LeijonHaninge SOK43:02
2Tommy HollmérVäsby OK44:56+1:54
3Anders KeTumba-Mälarhöjden OK46:20+3:18
4Georg EklöwOK Södertörn51:17+8:15
5Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK52:18+9:16
6Hanna LagerbergOK Södertörn52:52+9:50
7Asa LinnersjöSöders-Tyresö53:00+9:58
8Terese EklövTumba-Mälarhöjden OK53:12+10:10
9Nils EklöwOK Södertörn55:17+12:15
10Jakob SkogholmCentrum OK56:40+13:38
11Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK57:06+14:04
12Lennart HävrénTullinge SK58:05+15:03
13Ulf AnderssonHaninge SOK58:09+15:07
14Per-Anders LindgrenCentrum OK59:06+16:04
15Jennifer AnderssonHaninge SOK59:55+16:53
16Bo NorbäckTullinge SK1:01:33+18:31
17Tomas GlanshedIFK Enskede1:02:57+19:55
18Karin Fuhr LindqvistSkogsluffarnas OK1:02:59+19:57
19Göran LarboAttunda OK1:03:03+20:01
20Björn LinderGustavsbergs OK1:04:23+21:21
21Ingemar LindqvistSnättringe SK1:06:06+23:04
22Göran AnderssonEnebybergs IF1:06:09+23:07
23Ake WansölinSöders-Tyresö1:06:40+23:38
24Karl LindqvistSkogsluffarnas OK1:07:04+24:02
24Staffan TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:07:04+24:02
26Alf LangSöders-Tyresö1:07:31+24:29
27Bo HedlundIFK Enskede1:08:01+24:59
28Tomas BjörelindJärla Orientering1:08:37+25:35
29Caroline IvarssonLunds OK1:08:43+25:41
30Bror FureskogAlfta-Ösa OK1:08:53+25:51
31Carl-Olof SöderSkarpnäcks OL1:08:58+25:56
32Leif NordinTurebergs IF1:09:24+26:22
33Sarah-Jane GaffneyOK Ravinen1:09:36+26:34
34Karin IvarssonHaninge SOK1:10:30+27:28
35Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:11:04+28:02
36Erika HörnfeldtOK Ravinen1:11:05+28:03
37Ronny HedlundOK Södertörn1:12:28+29:26
38Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:13:02+30:00
39Göran IvarezOK Södertörn1:13:10+30:08
40Karin TidevallSkogsluffarnas OK1:14:15+31:13
41Tommy LindbergHaninge SOK1:14:31+31:29
42Johan KarlstenSolna OK1:16:15+33:13
43Björn NyqvistOK Södertörn1:18:18+35:16
44Christina GranathOK Södertörn1:19:22+36:20
44Helena BerglindOK Södertörn1:19:22+36:20
46Magnus EricsonJärla Orientering1:21:30+38:28
47Gustaf EricsonKlubblös1:21:55+38:53
48Alfred GustavssonKlubblös1:23:16+40:14
49Kerstin OhlssonHaninge SOK1:25:04+42:02
50Örjan KampegardOK Södertörn1:28:01+44:59
51Aila HalttunenHaninge SOK1:28:54+45:52
52Magnus LönnqvistOK Ravinen1:31:54+48:52
53Christina NordströmBodens BK1:35:06+52:04
54Martin ErikssonOK Södertörn1:36:22+53:20
55Ingemar JohnssonHaninge SOK1:38:12+55:10
56Monika PerssonOK Södertörn1:38:16+55:14
57Leif HermundstadSnättringe SK1:44:35+1:01:33
58Christel NilssonHaninge SOK1:51:30+1:08:28
59Maria HerwartWKS Grunwald Poznan2:12:54+1:29:52
Erik AbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Claes AnderssonSnättringe SKutgått
Staffan ElmhagenSöders-Tyresöutgått
Mikael WesterVingåkers OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser