Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: söndag 16 mars 2014

C

3 300 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1John SvanbergOK Södertörn32:57
2Peter KarlbergSnättringe SK33:53+0:56
3Magnus GrafströmCentrum OK35:55+2:58
4David BorgSödertälje-Nykvarn Orientering38:37+5:40
5Rune CarlssonSundbybergs IK41:21+8:24
6Sören AnderssonVäsby OK41:26+8:29
7Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK41:51+8:54
8Robert BoijeTurebergs IF42:43+9:46
9Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK42:47+9:50
10Johnny MobergTumba-Mälarhöjden OK45:28+12:31
11Bo RomsonIFK Moras OK46:16+13:19
12Hans-Erik PerssonSundbybergs IK46:46+13:49
13Lars AgrenKlubblös48:03+15:06
14Anders LavforsCentrum OK48:16+15:19
15Jan NilssonKlubblös48:19+15:22
16Hakan SjökvistSöders-Tyresö49:53+16:56
17Roland LöwgrenSpårvägens OK49:56+16:59
18Jan-Olof WahlbergIBM49:57+17:00
19Arne AhmanTumba-Mälarhöjden OK50:54+17:57
20Kristina MobergTumba-Mälarhöjden OK51:20+18:23
21Göran JohanssonSnättringe SK51:32+18:35
22Linda RennerOK Södertörn51:34+18:37
23Börje PahlénSöders-Tyresö52:10+19:13
24Jonas ErnfridssonHellas Orientering52:22+19:25
25Lars SegerqvistSkarpnäcks OL53:12+20:15
26Björn StoltOK Ravinen53:18+20:21
27Anna BlomgrenTullinge SK53:36+20:39
28Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK54:02+21:05
29Göran LarssonSödertälje IF55:17+22:20
30Ingvar JanssonSundbybergs IK55:25+22:28
31Maria EhnTullinge SK56:08+23:11
32Hakan BoijeTurebergs IF56:36+23:39
33Ylva NilssonSnättringe SK57:00+24:03
34Lars NordinSolna OK57:17+24:20
35Ingrid GraneliHaninge SOK57:59+25:02
36Sven-ake SvenssonSnättringe SK58:59+26:02
37Carl CarlinSöders-Tyresö1:00:47+27:50
38Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:01:10+28:13
39Gösta GutelandSnättringe SK1:02:11+29:14
40Mimmi WestbladOK Ravinen1:02:54+29:57
41Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OK1:03:15+30:18
42Robert HaglundHaninge SOK1:03:17+30:20
43Ulf WalmanBMM1:03:28+30:31
44Christer AnderssonATG1:03:55+30:58
45Elisabeth CarlinSöders-Tyresö1:07:55+34:58
46Birgitta OlssonTullinge SK1:08:08+35:11
47Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby1:08:23+35:26
48Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby1:08:24+35:27
49Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:08:46+35:49
50Lars PerssonVäsby OK1:09:11+36:14
51Magnus BolanderSnättringe SK1:09:32+36:35
52ludvig myrenbergOK Älvsjö-Örby1:10:28+37:31
53Anders StenbackBromma-Vällingby SOK1:10:49+37:52
53Törbjörn ÖqvistKlubblös1:10:49+37:52
55Mats-Ola ÖbergSundbybergs IK1:10:55+37:58
56Helen TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:11:33+38:36
57Roland PerssonIFK Enskede1:12:28+39:31
58Lars-Erik HallenfurFredrikshofs IF Skid & OK1:12:30+39:33
59Jonas BjörklundSöders-Tyresö1:12:40+39:43
60Inger PahlénSöders-Tyresö1:17:04+44:07
61Lars-Erik PernebyTullinge SK1:19:25+46:28
62Emil NilssonOK Älvsjö-Örby1:19:35+46:38
63Hans CarlssonHellas Orientering1:20:34+47:37
64Kerstin JensenKlubblös1:20:44+47:47
65Per Lennart KarlssonJärfälla OK1:22:19+49:22
66Christina WilénOK Ravinen1:35:51+1:02:54
67Linnea GustavssonKlubblös1:40:51+1:07:54
Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OKej godkänd
Göran HaglundHaninge SOKej godkänd
Peter KarlbergSnättringe SKej godkänd
Anneli LidmarSnättringe SKej godkänd
Gustav LidmarSnättringe SKej godkänd
Mats ZackrissonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OKutgått
Curt BalckIFK Enskedeutgått
Stefan KindgrenCentrum OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser