*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Vinterserien

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterserien
Arrangörsorganisation: Centrum OK
Datum: söndag 16 mars 2014

Alfta-Ösa OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
30Bror FureskogB (63)1:08:53+25:5115:18

ATG

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
44Christer AnderssonC (76)1:03:55+30:5819:22

Attunda OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
19Göran LarboB (63)1:03:03+20:0114:00

BMM

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
43Ulf WalmanC (76)1:03:28+30:3119:13

Bodens BK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
53Christina NordströmB (63)1:35:06+52:0421:08

Bromma-Vällingby SOK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
24Mattias BerglundElit (30)1:51:12+47:5414:26
53Anders StenbackC (76)1:10:49+37:5221:27

Centrum OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Magnus GrafströmC (76)35:55+2:5810:53
10Jakob SkogholmB (63)56:40+13:3812:35
14Anders LavforsC (76)48:16+15:1914:37
14Per-Anders LindgrenB (63)59:06+16:0413:08
23Lena ÖhmanElit (30)1:46:29+43:1113:49
43Christoph DittelA (52)1:27:52+37:0415:41
Mattias HenrikssonElit (30)ej godkänd
Eva GillbergD (36)ej godkänd
Christian PetterssonA (52)ej godkänd
Stefan KindgrenC (76)utgått

Enebybergs IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
22Göran AnderssonB (63)1:06:09+23:0714:42

Fredrikshofs IF Skid & OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Kjell OhlssonB (63)57:06+14:0412:41
17Agneta Ohlsson PorkénD (36)1:10:54+31:1028:21
38Lars ÖhmanB (63)1:13:02+30:0016:13
49Gunnar DahlströmC (76)1:08:46+35:4920:50
58Lars-Erik HallenfurC (76)1:12:30+39:3321:58

Gustavsbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
20Björn LinderB (63)1:04:23+21:2114:18

Hammarby IF OF

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Torsten LundborgD (36)46:57+7:1318:46
26Eric HuijsersElit (30)1:58:23+55:0515:22
35Bjarne ErlandssonB (63)1:11:04+28:0215:47
Bengt AhlanderD (36)utgått

Haninge SOK

25 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Moa LeijonB (63)43:029:33
3Jakob IvarssonElit (30)1:08:29+5:118:53
4Peter HaglundA (52)1:00:07+9:1910:44
4P-O IvarssonElit (30)1:10:35+7:179:10
6Henrik SjögrenElit (30)1:14:46+11:289:42
11Hanna KorhonenA (52)1:06:10+15:2211:48
12Torbjörn OhlssonA (52)1:06:25+15:3711:51
13Ulf AnderssonB (63)58:09+15:0712:55
14Henrik MorastA (52)1:07:12+16:2412:00
15Jennifer AnderssonB (63)59:55+16:5313:18
15Moa GlanshedD (36)1:10:23+30:3928:09
16Hampus GlanshedD (36)1:10:39+30:5528:15
21Fredrik MorastA (52)1:09:51+19:0312:28
23Reijo KorhonenA (52)1:11:38+20:5012:47
34Karin IvarssonB (63)1:10:30+27:2815:40
35Ingrid GraneliC (76)57:59+25:0217:34
41Tommy LindbergB (63)1:14:31+31:2916:33
42Robert HaglundC (76)1:03:17+30:2019:10
49Kerstin OhlssonB (63)1:25:04+42:0218:54
51Aila HalttunenB (63)1:28:54+45:5219:45
55Ingemar JohnssonB (63)1:38:12+55:1021:49
58Christel NilssonB (63)1:51:30+1:08:2824:46
Göran HaglundC (76)ej godkänd
Egil MorastA (52)ej godkänd
Berit LindungerD (36)utgått

Hellas Orientering

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Bo WinaldD (36)58:06+18:2223:14
24Jonas ErnfridssonC (76)52:22+19:2515:52
63Hans CarlssonC (76)1:20:34+47:3724:24
Anders WinaldElit (30)utgått
Sverker TirénA (52)utgått

IBM

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
18Jan-Olof WahlbergC (76)49:57+17:0015:08

IFK Enskede

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Per KnutesA (52)1:03:09+12:2111:16
12Gunnel BalckD (36)1:02:51+23:0725:08
17Tomas GlanshedB (63)1:02:57+19:5513:59
21Ludvig SandahlElit (30)1:28:50+25:3211:32
22Mats LarssonElit (30)1:31:38+28:2011:54
27Bo HedlundB (63)1:08:01+24:5915:06
31Ulf BylundA (52)1:17:25+26:3713:49
57Roland PerssonC (76)1:12:28+39:3121:57
Curt BalckC (76)utgått

IFK Lidingös Skid o OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ulf AleniusD (36)43:52+4:0817:32
9Mattias CarlsteinElit (30)1:17:29+14:1110:03
32Harald BauerA (52)1:17:48+27:0013:53
41Birgitta ThunellC (76)1:03:15+30:1819:10
Solveig SpangbergD (36)ej godkänd

IFK Moras OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
11Bo RomsonC (76)46:16+13:1914:01

IFK Tumba SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Charlotta Thureson GibergA (52)1:15:28+24:4013:28

IK Vikings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Mats SandinElit (30)1:21:25+18:0710:34

Järfälla OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
16Johan SköldA (52)1:08:49+18:0112:17
65Per Lennart KarlssonC (76)1:22:19+49:2224:56

Järla Orientering

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
28Tomas BjörelindB (63)1:08:37+25:3515:14
46Magnus EricsonB (63)1:21:30+38:2818:06
47Johanna SundströmA (52)1:33:39+42:5116:43

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
33Jo StevensonA (52)1:21:18+30:3014:31

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
47Gustaf EricsonB (63)1:21:55+38:5318:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
48Alfred GustavssonB (63)1:23:16+40:1418:30

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Lars AgrenC (76)48:03+15:0614:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Jan NilssonC (76)48:19+15:2214:38

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
53Törbjörn ÖqvistC (76)1:10:49+37:5221:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
64Kerstin JensenC (76)1:20:44+47:4724:27

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
67Linnea GustavssonC (76)1:40:51+1:07:5430:33

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Gunnar LindholmD (36)42:50+3:0617:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Marlene WahlstedtD (36)utgått

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Emma BjessmoElit (30)ej godkänd

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
29Caroline IvarssonB (63)1:08:43+25:4115:16

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
25Anders LindgrenElit (30)1:52:50+49:3214:39

OK Ravinen

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Per-Ake OlssonElit (30)1:03:188:13
5Per MartenssonElit (30)1:14:25+11:079:39
7Nick BarrableElit (30)1:14:52+11:349:43
8Niklas WansölinA (52)1:03:27+12:3911:19
11Erik HerneElit (30)1:18:07+14:4910:08
14Marijonas GipasElit (30)1:21:24+18:0610:34
20Heidi BjerkhaugD (36)1:15:46+36:0230:18
20Moa WestbladA (52)1:09:39+18:5112:26
20Joël BornerElit (30)1:28:35+25:1711:30
21Malin MartenssonD (36)1:17:38+37:5431:03
23Josephin EhnD (36)1:20:48+41:0432:19
26Björn StoltC (76)53:18+20:2116:09
33Sarah-Jane GaffneyB (63)1:09:36+26:3415:28
36Erika HörnfeldtB (63)1:11:05+28:0315:47
36Johan HörnfeldtA (52)1:23:21+32:3314:53
40Mimmi WestbladC (76)1:02:54+29:5719:03
52Magnus LönnqvistB (63)1:31:54+48:5220:25
66Christina WilénC (76)1:35:51+1:02:5429:02
Katarina HanssonD (36)ej godkänd
Max LönnqvistD (36)ej godkänd

OK Södertörn

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1John SvanbergC (76)32:579:59
4Georg EklöwB (63)51:17+8:1511:23
6Hanna LagerbergB (63)52:52+9:5011:44
9Nils EklöwB (63)55:17+12:1512:17
9Björn RennerD (36)52:19+12:3520:55
10Lars-Gunnar LarssonA (52)1:04:31+13:4311:31
14Gunnel JunegardD (36)1:07:00+27:1626:48
16Per FranzénElit (30)1:22:16+18:5810:41
17Jesper Hansson LagerbergElit (30)1:22:36+19:1810:43
19Ann FranzénA (52)1:09:30+18:4212:24
21Ola NyqvistA (52)1:09:51+19:0312:28
22Linda RennerC (76)51:34+18:3715:37
22Ylva LagerbergD (36)1:19:58+40:1431:59
26Pyttan AsplundD (36)1:49:07+1:09:2343:38
34Paul NorénA (52)1:22:15+31:2714:41
35Daniela RennerA (52)1:23:06+32:1814:50
37Ronny HedlundB (63)1:12:28+29:2616:06
37Sven SetterqvistA (52)1:23:43+32:5514:56
38Jan LindgrenA (52)1:24:14+33:2615:02
39Göran IvarezB (63)1:13:10+30:0816:15
43Björn NyqvistB (63)1:18:18+35:1617:24
44Christina GranathB (63)1:19:22+36:2017:38
44Helena BerglindB (63)1:19:22+36:2017:38
45Ann-Sofie SvanbergA (52)1:28:05+37:1715:43
46Martin EnglundA (52)1:29:24+38:3615:57
48Jan SturestigA (52)1:46:59+56:1119:06
50Örjan KampegardB (63)1:28:01+44:5919:33
54Martin ErikssonB (63)1:36:22+53:2021:24
56Monika PerssonB (63)1:38:16+55:1421:50
Karin SetterqvistD (36)utgått

OK Älvsjö-Örby

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Anders MattssonA (52)56:42+5:5410:07
18Helena NilssonD (36)1:13:50+34:0629:32
41Christer NordströmA (52)1:25:20+34:3215:14
47Lucas FredmanC (76)1:08:23+35:2620:43
48Petter MyrenbergC (76)1:08:24+35:2720:43
52ludvig myrenbergC (76)1:10:28+37:3121:21
62Emil NilssonC (76)1:19:35+46:3824:06
Mats ZackrissonC (76)ej godkänd

Skarpnäcks OL

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Gunnar LangsElit (30)1:15:26+12:089:47
9Stefan MyrefeltA (52)1:04:01+13:1311:25
13Samuel HenrikssonElit (30)1:21:21+18:0310:33
25Lars SegerqvistC (76)53:12+20:1516:07
31Carl-Olof SöderB (63)1:08:58+25:5615:19
Nicklas DoyleA (52)utgått

Skogsluffarnas OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
13Sten BergstrandD (36)1:03:51+24:0725:32
18Karin Fuhr LindqvistB (63)1:02:59+19:5713:59
24Karl LindqvistB (63)1:07:04+24:0214:54
40Karin TidevallB (63)1:14:15+31:1316:30
Tommy LjuseniusC (76)ej godkänd

Snättringe SK

21 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stefan GeliusA (52)50:489:04
2Peter KarlbergC (76)33:53+0:5610:16
4Lena GeliusD (36)45:09+5:2518:03
5Bertil GeliusD (36)45:45+6:0118:18
18Thomas CallebergElit (30)1:22:56+19:3810:46
19Sven JanssonD (36)1:14:37+34:5329:50
21Göran JohanssonC (76)51:32+18:3515:36
21Ingemar LindqvistB (63)1:06:06+23:0414:41
24Viviann AnderssonD (36)1:27:21+47:3734:56
25Johan LidmarA (52)1:13:08+22:2013:03
26Mats HainkeA (52)1:13:54+23:0613:11
28Bo LauriA (52)1:15:20+24:3213:27
33Ylva NilssonC (76)57:00+24:0317:16
36Sven-ake SvenssonC (76)58:59+26:0217:52
39Gösta GutelandC (76)1:02:11+29:1418:50
51Magnus BolanderC (76)1:09:32+36:3521:04
57Leif HermundstadB (63)1:44:35+1:01:3323:14
Peter KarlbergC (76)ej godkänd
Anneli LidmarC (76)ej godkänd
Gustav LidmarC (76)ej godkänd
Claes AnderssonB (63)utgått

Solna OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Ingvar JohannessonD (36)56:25+16:4122:34
18Bo DavidssonA (52)1:09:22+18:3412:23
34Lars NordinC (76)57:17+24:2017:21
42Johan KarlstenB (63)1:16:15+33:1316:56

Spårvägens OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Erland LjungströmD (36)47:23+7:3918:57
17Roland LöwgrenC (76)49:56+16:5915:07

Stigfinnarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Juha LoenbergElit (30)1:17:48+14:3010:06

Stockholm

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mattias HolmbergElit (30)utgått

Sundbybergs IK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Rune CarlssonC (76)41:21+8:2412:31
12Hans-Erik PerssonC (76)46:46+13:4914:10
25Sonja SundellD (36)1:45:14+1:05:3042:05
30Ingvar JanssonC (76)55:25+22:2816:47
55Mats-Ola ÖbergC (76)1:10:55+37:5821:29

Söders-Tyresö

16 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Asa LinnersjöB (63)53:00+9:5811:46
12Tomas LiljaElit (30)1:19:23+16:0510:18
15Elias RöstinA (52)1:07:46+16:5812:06
16Hakan SjökvistC (76)49:53+16:5615:06
17Marie MalmborgA (52)1:09:15+18:2712:21
23Ake WansölinB (63)1:06:40+23:3814:48
23Börje PahlénC (76)52:10+19:1315:48
24Kristina BergstrandA (52)1:11:43+20:5512:48
26Alf LangB (63)1:07:31+24:2915:00
37Carl CarlinC (76)1:00:47+27:5018:25
39Hanna RöstinA (52)1:24:36+33:4815:06
40Anders RöstinA (52)1:24:37+33:4915:06
45Elisabeth CarlinC (76)1:07:55+34:5820:34
59Jonas BjörklundC (76)1:12:40+39:4322:01
60Inger PahlénC (76)1:17:04+44:0723:21
Staffan ElmhagenB (63)utgått

Södertälje IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Evy NordD (36)39:4415:53
29Göran LarssonC (76)55:17+22:2016:45

Södertälje-Nykvarn OF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4David BorgC (76)38:37+5:4011:42
5Joakim ErikssonA (52)1:02:03+11:1511:04
6Thomas KarlssonA (52)1:02:46+11:5811:12
8Klara BorgD (36)48:57+9:1319:34
13Tore EklundA (52)1:07:06+16:1811:58
30Lars-Gunnar AndénA (52)1:16:24+25:3613:38
44Christer AndénA (52)1:27:56+37:0815:42

Tullinge SK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Lennart HävrénB (63)58:05+15:0312:54
16Bo NorbäckB (63)1:01:33+18:3113:40
27Anna BlomgrenC (76)53:36+20:3916:14
31Maria EhnC (76)56:08+23:1117:00
46Birgitta OlssonC (76)1:08:08+35:1120:38
61Lars-Erik PernebyC (76)1:19:25+46:2824:03
Sonja PernebyD (36)ej godkänd

Tumba-Mälarhöjden OK

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Dan GibergElit (30)1:08:09+4:518:51
3Anders KeB (63)46:20+3:1810:17
5Patrik AdebrantB (63)52:18+9:1611:37
7Alexander KällC (76)41:51+8:5412:40
8Terese EklövB (63)53:12+10:1011:49
9Helena AdebrantC (76)42:47+9:5012:57
10Johnny MobergC (76)45:28+12:3113:46
19Thomas ErikssonElit (30)1:27:35+24:1711:22
19Arne AhmanC (76)50:54+17:5715:25
20Kristina MobergC (76)51:20+18:2315:33
24Staffan TörnrosB (63)1:07:04+24:0214:54
27Johan GibergA (52)1:14:02+23:1413:13
28Olof RudinC (76)54:02+21:0516:22
38Anders WinellC (76)1:01:10+28:1318:32
56Helen TörnrosC (76)1:11:33+38:3621:40
Erik AbergB (63)ej godkänd
Ebba AdebrantC (76)utgått
Elias AdebrantD (36)utgått

Turebergs IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Robert BoijeC (76)42:43+9:4612:56
32Leif NordinB (63)1:09:24+26:2215:25
32Hakan BoijeC (76)56:36+23:3917:09

Täby OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
42Carin KihlströmA (52)1:27:51+37:0315:41

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anders BrinkmanA (52)56:17+5:2910:03

Vingåkers OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Mikael WesterB (63)utgått

WKS Grunwald Poznan

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
59Maria HerwartB (63)2:12:54+1:29:5229:32

Väsby OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Tommy HollmérB (63)44:56+1:549:59
6Sören AnderssonC (76)41:26+8:2912:33
50Lars PerssonC (76)1:09:11+36:1420:57

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser