Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Mila Stockholm By Night, finalen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Mila Stockholm By Night, finalen
Arrangörsorganisation: Sundbybergs IK
Datum: onsdag 11 mars 2015

Herrar

9 480 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle BoströmJärla Orientering47:224:59
2Julian DentIFK Lidingö SOK48:43+1:215:08
3Topi PenttinenOK Trian49:25+2:035:12
4Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK49:26+2:045:12
5Zsolt LenkeiIFK Mora OK49:50+2:285:15
6Nils SpetzUlricehamns OK50:20+2:585:18
7Michael ReforsJärla Orientering50:21+2:595:18
8Oscar VångellÄrla IF50:30+3:085:19
9Erik SandbergIFK Lidingö SOK50:33+3:115:19
10David BejbomJärla Orientering51:10+3:485:23
11Love BerzellOK Ravinen51:17+3:555:24
12Emil AnderssonÄrla IF51:56+4:345:28
13Oskar DanielsAttunda OK53:04+5:425:35
14Markus AdolfssonTullinge SK53:56+6:345:41
15Oscar BjörckJärla Orientering55:00+7:385:48
16Fredrik WigertzLånghundra IF55:31+8:095:51
17Harri KarlssonOK Denseln56:25+9:035:57
18Mattias PernebyIFK Lidingö SOK56:28+9:065:57
19Jesper LagerbergOK Södertörn56:51+9:295:59
20Niklas SundqvistTullinge SK57:40+10:186:04
21Dan WesterJärla Orientering58:26+11:046:09
22Martin LarboIFK Lidingö SOK59:18+11:566:15
23Per-Åke OlssonOK Ravinen59:22+12:006:15
24Emil AnderssonTullinge SK59:31+12:096:16
25Johannes KnutasAttunda OK1:00:08+12:466:20
26Robert JohanssonTäby OK1:00:47+13:256:24
27David HectorSnättringe SK1:00:52+13:306:25
28Johan KärrströmTullinge SK1:00:59+13:376:25
29Lukas OlssonVäsby OK1:01:40+14:186:30
30Stuart FellCentrum OK1:01:47+14:256:31
31Robert IrestigStigfinnarna1:01:53+14:316:31
32Lars JakobssonCentrum OK1:02:08+14:466:33
33Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK1:02:29+15:076:35
34Samuel SvenssonCentrum OK1:02:51+15:296:37
35Anders BoströmTumba-Mälarhöjden OK1:04:25+17:036:47
36John SolbreckLånghundra IF1:08:06+20:447:11
37Fredrik HedinIFK Enskede1:08:17+20:557:12
38Linus BacklundOK Södertörn1:14:35+27:137:52
39Jan StridhSkogsluffarnas OK1:21:08+33:468:33
40Mårten SundhSundbybergs IK1:23:39+36:178:49
41Aleksandr ManoilovJärfälla OK1:24:38+37:168:55
42Tomas LiljaSöders-Tyresö1:25:58+38:369:04
43Anders CarlssonIFK Lidingö SOK1:34:49+47:2710:00
Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OKej godkänd
Jacob LindstamOK Ravinenej godkänd
Stefan AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Baptiste GirardOK Ravinenej godkänd
Mattias ÅgrenCentrum OKej godkänd
Johan LindqvistTäby OKutgått
Håkan RolfssonSkarpnäcks OLutgått
Gustav BergmanOK Ravinenej start
Jonathan RosendahlÄrla IFej start
Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orienteringej start
Emil WippJärla Orienteringej start
Daniel RoosAttunda OKej start

Damer

6 620 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma KlingenbergJärla Orientering38:585:53 Ladda ner rutt i gpx-format
2Helena KarlssonIFK Lidingö SOK44:20+5:226:41
3Anna BachmanIFK Lidingö SOK46:04+7:066:57
4Christina HellbergTäby OK47:30+8:327:10
5Louise MarkstedtOK Södertörn51:37+12:397:47
6Anneke Hald BjørgumJärla Orientering51:49+12:517:49
7Tilde BacklundOK Södertörn52:20+13:227:54
8Susen LöschÄrla IF55:57+16:598:27
9Lisa RönnolsOK Linné58:36+19:388:51
10Tove LagerbergOK Södertörn59:00+20:028:54
11Dora SzerencsiJärla Orientering59:41+20:439:00
12Hanna LagerbergOK Södertörn1:01:20+22:229:15
13Sarah-Jane BarrableOK Ravinen1:06:54+27:5610:06
Maria Von SchmalenséeAttunda OKej godkänd
Moa KjellstrandCentrum OKej godkänd
Alice HugossonIFK Lidingö SOKej start
Jenny BergOK Ravinenej start

Pöbel

6 640 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils EdvardssonJärfälla OK40:516:09
2Axel GranqvistOK Ravinen41:28+0:376:14
3Erik HerneOK Ravinen44:29+3:386:41
3Edvin NordströmTäby OK44:29+3:386:41
5Stefan GeliusSnättringe SK44:50+3:596:45
6Erik MattssonJärla Orientering44:52+4:016:45
7Nick BarrableOK Ravinen44:53+4:026:45
8Ruben BryngelssonTullinge SK46:25+5:346:59
9Tobias KarlssonSnättringe SK48:20+7:297:16
10Ludvig SandahlJärla Orientering48:25+7:347:17
11Oskar EdvardssonJärfälla OK48:34+7:437:18
12Ivar Lidström LauriSnättringe SK48:56+8:057:22
13Albin AnderssonTullinge SK49:03+8:127:23
14Jan FrödinIFK Enskede49:53+9:027:30
15Per KallhaugeSnättringe SK49:56+9:057:31
16Lukas ArkängTullinge SK50:09+9:187:33
17Mattias KallhaugeSnättringe SK50:15+9:247:34
18Johan LangerakJärfälla OK50:59+10:087:40
19Hans SundqvistTullinge SK51:02+10:117:41
20Göran NilssonSnättringe SK51:28+10:377:45
21Kristoffer TengrothSundbybergs IK51:48+10:577:48
22Johan MarkstedtOK Södertörn52:04+11:137:50
23Martin KarlssonCentrum OK52:15+11:247:52
24Hans TarandiIFK Lidingö SOK52:34+11:437:55
25Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK52:37+11:467:55
26Gunnar LangsSkarpnäcks OL53:04+12:137:59
27Janne NilssonCentrum OK53:08+12:178:00
28Björn AxelssonTullinge SK53:24+12:338:02
29Ulf BylundIFK Enskede53:33+12:428:03
30Trevor BransomeSkogsluffarnas OK53:37+12:468:04
31Frank SteinerJärfälla OK54:08+13:178:09
32Filip OlssonVäsby OK54:09+13:188:09
33Peter HambäckLånghundra IF54:30+13:398:12
34Göran EklundSkarpnäcks OL54:38+13:478:13
35Sven JohanssonTäby OK54:44+13:538:14
36Joakim OlssonVäsby OK54:46+13:558:14
37Henrik MorastHaninge SOK55:11+14:208:18
38Henrik HellborgCentrum OK57:03+16:128:35
39Nils EklöwOK Södertörn57:11+16:208:36
40Stefan NordströmOK Älvsjö-Örby1:00:34+19:439:07
41Per DambergIFK Lidingö SOK1:00:48+19:579:09
42Björn RegerSöders-Tyresö1:03:18+22:279:31
43Bo LauriSnättringe SK1:04:04+23:139:38
44Mats AronssonBromma-Vällingby SOK1:04:11+23:209:39
45Thomas WesterGustavsbergs OK1:08:03+27:1210:14
46Torbjörn WrighedMotala AIF OL1:09:03+28:1210:23
47Curt RahlénOK Ravinen1:10:08+29:1710:33
48Matz TapperBromma-Vällingby SOK1:10:31+29:4010:37
49Jonatan LindellGustavsbergs OK1:10:46+29:5510:39
50Matts BjörkeSöders-Tyresö1:11:15+30:2410:43
51Christer NordströmOK Älvsjö-Örby1:11:32+30:4110:46
52Hans Andersson StrinningAttunda OK1:14:29+33:3811:13
53Gunnar HedinSöders-Tyresö1:14:32+33:4111:13
54Rune RådeströmSnättringe SK1:14:38+33:4711:14
55Henrik LundgrenCentrum OK1:15:18+34:2711:20
56Per WolgastSnättringe SK1:22:46+41:5512:27
57Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK1:33:27+52:3614:04
58John ÖstlundSundbybergs IK1:34:09+53:1814:10
59Per WesterlundSkogsluffarnas OK1:59:51+1:19:0018:02
Jason BransomeSkogsluffarnas OKej godkänd
Fredrik MorastHaninge SOKej godkänd
Magnus GrafströmCentrum OKej godkänd
Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Thomas BabtistBromma-Vällingby SOKej godkänd
Jonatan StåhlSundbybergs IKej godkänd
Thomas LundinSundbybergs IKej godkänd
Tobias AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Anders GärderudIFK Lidingö SOKej godkänd
Jonny HanssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Anders HedmanIFK Lidingö SOKej godkänd
Fredrik JohanssonSöders-Tyresöej godkänd
Johan LidmarSnättringe SKej godkänd
Christoffer NorrmanAttunda OKej godkänd
Robert WallstenLeksands OKej godkänd
Nicklas DoyleSkarpnäcks OLutgått
Olle JanrikBromma-Vällingby SOKej start
Peter LarssonCentrum OKej start
Patric DeboussardIFK Enskedeej start
Lars GerhardssonAttunda OKej start
Johan KarlstenSolna OKej start
Peter AlbinssonJärfälla OKej start
Sven HunhammarBromma-Vällingby SOKej start
Björn LovangIFK Lidingö SOKej start
Peter WippJärla Orienteringej start
Jörgen AxelssonTullinge SKej start
Lars ForsstedtSöders-Tyresöej start
Lucas NorrmanAttunda OKej start
Jacob SvenssonSöders-Tyresöej start

Pöbelina

3 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea JohanssonTäby OK32:269:00
2Kristina TedhamreSnättringe SK36:11+3:4510:03
3Sören AnderssonCentrum OK37:12+4:4610:20
4Lovisa WigertzLånghundra IF37:31+5:0510:25
5Camilla EngelOK Ravinen37:51+5:2510:30
6Emma EnglidTumba-Mälarhöjden OK41:06+8:4011:25
7Lena SundqvistTullinge SK41:16+8:5011:27
8Anna BacklundOK Södertörn41:21+8:5511:29
9Kristin AndréeJärla Orientering41:50+9:2411:37
10Åsa LinnersjöSöders-Tyresö43:23+10:5712:03
11Sara JonassonCentrum OK43:29+11:0312:04
12Andrea SilierJärfälla OK44:16+11:5012:17
13Emilia EngelOK Ravinen47:18+14:5213:08
14Gunilla KreissJärla Orientering48:30+16:0413:28
15Rebecka HaraldssonTäby OK48:45+16:1913:32
16Christina PernebyIFK Lidingö SOK49:57+17:3113:52
17Åsa LindhSundbybergs IK51:21+18:5514:15
18Nickolina HedenlundTäby OK1:00:11+27:4516:43
19Josefine AnderssonTäby OK1:00:54+28:2816:55
20Linnea HedinSöders-Tyresö1:01:08+28:4216:58
21Luise PrzibillaSundbybergs IK1:27:32+55:0624:18
Pirkko-Liisa AchrénTullinge SKej godkänd
Gun-Inger SahlbergLånghundra IFej godkänd
Viktoria HedenlundTäby OKej godkänd
Elin BergOK Ravinenej start
Magdalena HedbergSöders-Tyresöej start
Annica SundebyTumba-Mälarhöjden OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser