*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D21 Elit

3 600 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena JanssonLeksands OK21:476:03
2Emma JohanssonDomnarvets GOIF22:35+0:486:16
3Tove AlexanderssonStora Tuna OK23:58+2:116:39
4Linn GrällsOK Kåre24:36+2:496:50
5Annika BillstamOK Linné25:30+3:437:05
6Olga PanchenkoIFK Mora OK25:43+3:567:08
7Lovisa PerssonOK Tisaren26:44+4:577:25
8Linda TakeOK Tyr27:11+5:247:33
9Anu ÅkermanHiidenkiertäjät27:17+5:307:34
10Evgeniya RyapolovaIFK Mora OK27:33+5:467:39
11Frida GustafssonIFK Göteborg27:34+5:477:39
12Maria NilssonDomnarvets GOIF27:50+6:037:43
13Elin DahlinDomnarvets GOIF28:04+6:177:47
14Elin VinbladHagaby GOIF28:16+6:297:51
15Elin Dahlstedt TyskLeksands OK29:56+8:098:18
16Hana HancikovaAlfta-Ösa OK30:03+8:168:20
17Lina LångStora Tuna OK30:21+8:348:25
18Benita HanssonHagaby GOIF30:48+9:018:33
19Sara JohanssonDomnarvets GOIF31:01+9:148:36
20Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF31:02+9:158:37
21Moa KjellstrandCentrum OK31:38+9:518:47
22Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf35:10+13:239:46
23Stina GranefeltOK Tyr36:06+14:1910:01
24Maria BoisLeksands OK38:42+16:5510:45

H21 Elit

3 680 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thierry GueorgiouKalevan Rasti17:414:48
2Gustav BergmanOK Ravinen18:45+1:045:05
3Roman RyapolovIFK Mora OK19:57+2:165:25
4Niklas AldénOK Linné20:40+2:595:36
5Johan AronssonOK Tisaren20:43+3:025:37
6Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF20:51+3:105:39
7Per EklöfOK Milan21:22+3:415:48
8Artem PanchenkoIFK Mora OK21:29+3:485:50
9Anders ÖsterlundVästerås SOK21:58+4:175:58
10Sebastian MånssonHagaby GOIF22:34+4:536:07
11Olov VikströmSundsvalls OK22:42+5:016:10
12Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK22:50+5:096:12
13Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF23:03+5:226:15
14Anders HedbergGöteborg-Majorna OK23:11+5:306:17
15Leif BaderOK Kåre23:24+5:436:21
16Magnus PalmKFUM Örebro OK23:38+5:576:25
17Björn LjunggrenOK Hammaren23:44+6:036:26
18Elias ÖgrenStora Tuna OK24:14+6:336:35
19Fredrik PerssonDomnarvets GOIF24:22+6:416:37
20Anders BoströmJärfälla OK24:24+6:436:37
21Jesper SjögrenOK Kullingshof24:39+6:586:41
22Linus BohmanHjärnarps GH OL25:18+7:376:52
23Johan WikströmOK Tyr25:55+8:147:02
24Mattias MårtsStora Tuna OK26:25+8:447:10
25Kristian DahlströmIFK Mora OK27:01+9:207:20
Greger TyskLeksands OKej godkänd
Andreas PetterssonHagaby GOIFej godkänd

D20 Elit

3 120 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen SarenmarkLeksands OK26:088:22
2Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF27:02+0:548:39
3Matilda DammvikStora Tuna OK29:41+3:339:30
4Carolina NealisLänna IF31:42+5:3410:09
5Linnéa HahneInsjöns IF OK32:06+5:5810:17
6Julia AdolfssonOK Kåre34:55+8:4711:11
7Elin PetersonÄlvdalens IF OK35:16+9:0811:18
Sofia SjögrenOK Kullingshofej godkänd
Hanna ErikssonIFK Mora OKej start

D18 Elit

2 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova OlssonIK Hakarpspojkarna23:468:06
2Sara KindlundOK Tranan24:16+0:308:16
3Agnes WesterbergTrollhättans SOK26:04+2:188:53
4Emma LindellLinköpings OK26:14+2:288:57
5Elin FältmanLeksands OK27:24+3:389:21
6Frida PetersonÄlvdalens IF OK28:13+4:279:37
Jenny LindbergVandrarringenej start

H18 Elit

3 080 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1André AnderssonVästerbergslagens OL18:296:00
2Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK21:46+3:177:04
3Oscar SundbaumVittjärvs IK22:36+4:077:20
4Hugo DahlbergHaninge SOK22:49+4:207:24
5Johan OlsonIK Uven22:54+4:257:26
6Nils AlexanderssonStora Tuna OK24:17+5:487:53
7Eric DanielssonOK Kåre24:43+6:148:01
8Jakob FranssonOK Milan25:04+6:358:08
9Mattis HallbergIK Uven25:57+7:288:25
10Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK27:44+9:159:00
11Simon ÖsterlundVästerås SOK28:25+9:569:13
12Henrik HamreforsVästerås SOK28:42+10:139:19
13Bobby BrahmLånghundra IF29:48+11:199:40
14Rasmus ArfwedsonFrölunda OL32:11+13:4210:26
15Marcus BeckiusOK Tyr44:16+25:4714:22
16Erik NallgårdVästerås SOK47:20+28:5115:22
Egil MorastHaninge SOKej godkänd
Oscar WibergJärla Orienteringej godkänd
Joakim SkärlénHaninge SOKej godkänd

D21

3 160 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida DalhammerOK Roxen26:248:21
2Hanna BrusSnättringe SK27:48+1:248:47
3Jill JohanssonSundsvalls OK27:49+1:258:48
4Malin HultqvistIK Ymer28:36+2:129:03
5Susanne ErikssonOK Milan30:15+3:519:34
6Anna ThomasdotterVästerås SOK30:44+4:209:43
7Sofie KarlssonKFUM Örebro OK31:15+4:519:53
8Anna NystedtSundsvalls OK37:05+10:4111:44
9Elina JohnssonCentrum OK42:13+15:4913:21
10Louise RohdénSundsvalls OK43:27+17:0313:45
Tove SundSundbybergs IKej start

H21

3 220 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias JohanssonIFK Mora OK19:296:03
2Pål SkogedalAsker SK22:11+2:426:53
3Ulrik MagnussonHalmstad OK23:38+4:097:20
4Kristoffer EdshageCentrum OK24:11+4:427:30
5Anders DahlinDomnarvets GOIF24:34+5:057:37
6Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF24:55+5:267:44
7Edward NicholasAuld Reekie Orienteering Club25:02+5:337:46
8Asbjørn OlsenNTNUI25:24+5:557:53
9Geir NilsenViul OK29:30+10:019:09
10Marcus RamströmOK Kåre30:20+10:519:25
11Kalle LarssonForsa OK33:26+13:5710:22
12Henrik BrusSävedalens AIK34:29+15:0010:42
13Martin KarlssonCentrum OK36:22+16:5311:17
14Leif MarkfjärdAvesta OK36:50+17:2111:26
15Tobias BeckiusLinköpings OK37:16+17:4711:34
16Martin NorrmanKjula IF44:53+25:2413:56
17Björn MarkfjärdAvesta OK54:32+35:0316:56
Mårten SundSundbybergs IKej start

D20

2 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna GustafssonOK Kåre23:2610:00
2Erika BlixtOK Hammaren36:40+13:1415:40
Elin JohanssonForsa OKej start

H20

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HållströmGävle OK30:3512:19

H18

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip BrunanderAttunda OK19:377:54
2Fredrik NorlinIFK Mora OK24:30+4:539:52
3Fredrik OrmöSnättringe SK26:24+6:4710:38
Nicklas DeWittLänna IFej godkänd
Dan ÖsterlundVästerås SOKej start

D16

2 690 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AxelssonMarkbygdens OK21:468:05
2Sofie OhlssonÄrla IF22:15+0:298:16
3Ronja JungåkerKorsnäs IF OK22:20+0:348:18
4Frida VikströmSundsvalls OK23:22+1:368:41
5Vilma KarlssonSnättringe SK23:36+1:508:46
6Sofia WestinVittjärvs IK23:42+1:568:48
7Tindra JernströmAvesta OK24:10+2:248:59
8Alva RingiOK Kåre24:13+2:279:00
9Emma BlixtOK Hammaren24:16+2:309:01
10Kristina TedhamreSnättringe SK24:26+2:409:04
11Ronja HuggForsa OK24:38+2:529:09
11Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre24:38+2:529:09
13Sofia BerglundSigtuna OK24:42+2:569:10
14Emelie BrudinIFK Mora OK24:55+3:099:15
15Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK25:11+3:259:21
16Maja MosslindVandrarringen25:19+3:339:24
17Elvira WildheimFK Friskus-Varberg25:34+3:489:30
18Malva SteenOK Enen25:49+4:039:35
19Moa AnderssonIFK Mora OK26:23+4:379:48
20Hanna KjellinForsa OK26:40+4:549:54
21Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK27:28+5:4210:12
22Frida ZeijlonOK Hällen27:34+5:4810:14
23Isabella LagoGöteborg-Majorna OK27:36+5:5010:15
24Emma HållströmGävle OK28:24+6:3810:33
25Stina JonssonOK Tor29:14+7:2810:52
26Magdalena NilssonHögåkers OK29:21+7:3510:54
27Adelina FunkeLeksands OK29:23+7:3710:55
28Emma HansenAvesta OK31:01+9:1511:31
29Elin NorlinIFK Mora OK31:24+9:3811:40
30Klara BerglundVästerås SOK31:41+9:5511:46
31Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK32:15+10:2911:59
32Emma JonssonOK Tor32:21+10:3512:01
33Ellen FrostOK Roslagen32:30+10:4412:04
34Eleanore NealisLänna IF33:41+11:5512:31
35Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK34:19+12:3312:45
36Elin NallgårdVästerås SOK35:31+13:4513:12
37Tove FlodmanOK Hammaren35:46+14:0013:17
38Rebecca FahlgrenVittjärvs IK35:47+14:0113:18
39Ann JohanssonSundsvalls OK36:04+14:1813:24
40Elin HållHJS-Vansbro OK37:04+15:1813:46
41Emma BernerssonOK Enen37:43+15:5714:01
42Emma VibergSkogslöparna37:54+16:0814:05
43Sofia FurebySnättringe SK38:22+16:3614:15
44Johanna BreivoldVästerås SOK39:30+17:4414:41
45Sofia GidingVallentuna-Össeby OL40:26+18:4015:01
46Maria JanssonOK Linné40:48+19:0215:10
47Anna AnderssonPiteå IF41:00+19:1415:14
48Ida GeorgssonVännäs OK43:25+21:3916:08
49Alva LimbäckVästerås SOK43:27+21:4116:09
50Sara ErikssonIFK Mora OK47:41+25:5517:43
51Anna NordholmSävedalens AIK49:03+27:1718:14
52Elvira ForslundOK Renen52:16+30:3019:25
53Evelina SöderlundSkogslöparna53:05+31:1919:44
Hanna E TuoremaaVittjärvs IKej godkänd
Elsa LimbäckVästerås SOKej godkänd
Sandra BoströmOK Linnéej godkänd
Wilma GilleOK Roslagenej godkänd
Tova ErikssonRonneby OKej godkänd
Elin HermanssonKungälvs OKej godkänd
Kristina FridmanVännäs OKej godkänd
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OLej godkänd
Alma LaudonVännäs OKej godkänd
Emelie JonassonForsa OKej start
Katrin SjödénÄlvdalens IF OKej start
Frida SvedbergSundsvalls OKej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Frida OlofssonOK Hammarenej start
Sofia ErikssonStora Tuna OKej start

H16

2 770 m, 73 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF16:095:49
2Felix PerssonHaninge SOK17:08+0:596:11
3Emil AuseliusBredaryds SOK17:41+1:326:23
4John LarssonRånäs OK17:58+1:496:29
5Oskar NymanOK Tyr17:59+1:506:29
6Fredrik HamreforsVästerås SOK18:00+1:516:29
7Gustav JonssonOK Tor18:03+1:546:30
8Benjamin NäslundSkogslöparna18:51+2:426:48
9Olle GrywenzOK Linné18:53+2:446:49
9Felix AxelssonMarkbygdens OK18:53+2:446:49
11Emil HornlidenUmedalens IF18:54+2:456:49
12Eskil TryggöTrollhättans SOK18:58+2:496:50
13Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna18:59+2:506:51
14Olof SkoglundKils OK19:19+3:106:58
15Håkan RambergHallstahammars OK19:28+3:197:01
16Linus OlhansÅs-NMBU Orientering19:31+3:227:02
17Carl HolmbergIF Hagen19:32+3:237:03
18Ivar Lidström LauriSnättringe SK19:43+3:347:07
19Simon DahlbergOK Nolaskogsarna20:04+3:557:14
20Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK20:13+4:047:17
21William ErnlundOK Linné20:18+4:097:19
22Daniel RönnqvistOK Linné20:28+4:197:23
23Hugo DalhammerOK Roxen20:40+4:317:27
24Rasmus TäckOK Hammaren20:54+4:457:32
24Oliver AngelsiööOK Linné20:54+4:457:32
26Joel WahlqvistOK Roslagen21:06+4:577:37
26Albin NorénPiteå IF21:06+4:577:37
28Hampus NyströmIF Hagen21:23+5:147:43
28Albin BjörnuddVännäs OK21:23+5:147:43
30Isak HertinVästerviks OK21:29+5:207:45
31Jakob IngströmBottnaryds IF21:34+5:257:47
32Truls LindholmIFK Kiruna21:42+5:337:50
33Nils LundgrenSundsvalls OK22:02+5:537:57
34Lukas OlmKils OK22:10+6:018:00
35Filip TrofastBredaryds SOK22:14+6:058:01
35Sixten TörnqvistVästerås SOK22:14+6:058:01
35John GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb22:14+6:058:01
38Filip ElihnOK Linné22:39+6:308:10
38Gustav KvarnbrinkUmedalens IF22:39+6:308:10
40Viktor BergLeksands OK23:17+7:088:24
41Mattias KallhaugeSnättringe SK23:27+7:188:27
42Björn JohanssonSundsvalls OK23:33+7:248:30
43Eric BerlinTrollhättans SOK23:38+7:298:31
44Måns ErikssonÖstersunds OK24:04+7:558:41
45Hugo BäsénIF Thor24:15+8:068:45
46Lukas KatvalaOK Älgen24:19+8:108:46
47Tobias KarlssonSnättringe SK24:46+8:378:56
48Hampus BrunanderAttunda OK24:58+8:499:00
49Walter LagerhällRehns BK25:10+9:019:05
50Erik ErikssonOK Älgen25:37+9:289:14
51Adrian LundbergIK Vikings OK26:15+10:069:28
52Nils StrandOK Linné26:47+10:389:40
53Karl BrahmLånghundra IF26:58+10:499:44
54Jakob NäslundOK Roslagen27:08+10:599:47
55Nils KangasOK Hammaren27:26+11:179:54
56Viktor WallinKorsnäs IF OK28:37+12:2810:19
57Viktor AlfredssonOK Tyr29:13+13:0410:32
58Gabriel LarssonGammelstads IF29:15+13:0610:33
59Måns HolmgrenOK Hammaren29:21+13:1210:35
60Carl WesterlundOK Roslagen29:40+13:3110:42
61Martin DanielssonOK Kåre30:10+14:0110:53
62Jonathan MagnussonRehns BK32:04+15:5511:34
63Harald LarssonBergnäsets AIK32:14+16:0511:38
64Axel LindqvistSundsvalls OK32:34+16:2511:45
65Ingmar HolmerOK Nipan33:06+16:5711:56
66Rasmus NordgrenOK Kåre34:59+18:5012:37
67Erik KärrlanderUmedalens IF35:33+19:2412:50
68Martin SkärlénHaninge SOK38:31+22:2213:54
Tim JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Anders RuhnOK Roslagenej godkänd
Lucas GranbergOK Kåreej godkänd
Gustav FrænellSundsvalls OKej godkänd
Pontus BierfeldtÄrla IFej godkänd
Mika KoskinenGrycksbo IF OKej start
Rasmus GustavssonÖstersunds OKej start

D16 Kort

2 320 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin BlomkvistOK Tyrej start

H16 Kort

2 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik PalmOK Triangeln47:1219:25

D14

2 320 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna LundbergOK Renen17:337:33
2Agnes BromanOK Roslagen19:00+1:278:11
3Emma LingJönköpings OK21:22+3:499:12
4Ebba LindellIF Thor22:42+5:099:47
5Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL22:49+5:169:50
6Elin LindbladOK Djerf22:51+5:189:50
7Lovisa WigertzLånghundra IF22:56+5:239:53
8Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK23:31+5:5810:08
9Julia WannerAvesta OK23:34+6:0110:09
10Matilda LarssonOK Hällen23:59+6:2610:20
11Malin BierfeldtÄrla IF24:02+6:2910:21
12Elsa BäsénIF Thor24:32+6:5910:34
13Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF25:05+7:3210:48
14Alva JonssonLånghundra IF25:14+7:4110:52
15Irma SvenssonOK Klyftamo25:25+7:5210:57
16Agnes KarlssonÄlvsby IF OK26:32+8:5911:26
17Sofia PalmFK Boken26:54+9:2111:35
18Louise RamebäckUmeå OK27:03+9:3011:39
19Elin UnanderSundsvalls OK27:04+9:3111:40
20Maja SandvikAttunda OK27:11+9:3811:43
21Alma GustafssonSOK Aneby27:19+9:4611:46
22Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL27:25+9:5211:49
23Cornelia IvarssonOK Hammaren27:29+9:5611:50
24Felicia BredinAttunda OK27:57+10:2412:02
25Moa KarlssonStorviks IF28:11+10:3812:08
26Elsa NilssonDomnarvets GOIF28:25+10:5212:14
27Alma HellströmAttunda OK29:11+11:3812:34
28Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna29:15+11:4212:36
29Sara AnkarlingSträngnäs-Malmby OL29:25+11:5212:40
30Alva NyströmIF Thor30:11+12:3813:00
31Tove RingiOK Kåre30:17+12:4413:03
32Ella KarlssonSnättringe SK31:11+13:3813:26
33Sofia IversAttunda OK31:28+13:5513:33
34Sofia LundkvistOK Vargen32:00+14:2713:47
35Nelly PerssonSundsvalls OK32:19+14:4613:55
36Anna AasaÖvertorneå IF32:25+14:5213:58
37Lovisa NilssonAttunda OK32:43+15:1014:06
38Emelie VibergSkogslöparna33:21+15:4814:22
39Alexandra ÖlundUmedalens IF33:30+15:5714:26
40Julia FunkeLeksands OK33:32+15:5914:27
41Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK33:38+16:0514:29
42Alva RyttherVästerbergslagens OL33:43+16:1014:31
43Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL33:48+16:1514:34
44Julia NordlanderSundsvalls OK34:07+16:3414:42
45Liina LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo34:27+16:5414:50
46Emma ErikssonAnnebergs GIF35:08+17:3515:08
47Lovisa HambäckLånghundra IF35:15+17:4215:11
48Nellie MånssonGöteborg-Majorna OK37:00+19:2715:56
49Tina YlipääBergnäsets AIK37:35+20:0216:11
50Alva LarssonSundsvalls OK40:05+22:3217:16
51Ester LaudonVännäs OK40:39+23:0617:31
52Agnes JonssonDomnarvets GOIF41:38+24:0517:56
53Josefine JonssonOK Tor44:12+26:3919:03
Anna NordströmSigtuna OKej godkänd
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Rebecca HardenFK Bokenej start
Fanny BlomkvistSträngnäs-Malmby OLej start

H14

2 430 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper LidmarSnättringe SK15:596:34
2David BorgSödertälje-Nykvarn OF16:32+0:336:48
3Axel ElmbladBredaryds SOK17:37+1:387:14
4Adrian VartiaOK Löftan17:39+1:407:15
5Karl GrywenzOK Linné18:42+2:437:41
6Anton GunnarssonBredaryds SOK19:04+3:057:50
7Emil AxelssonLerums SOK19:25+3:267:59
8Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK19:33+3:348:02
9Albin TollOK Njudung19:38+3:398:04
10Lukas WernerIFK Lidingö SOK19:44+3:458:07
11Gustav WirénAttunda OK19:50+3:518:09
12Axel Leijon ThorellLånghundra IF20:07+4:088:16
13Linus TäckOK Hammaren20:24+4:258:23
14Richard TakeOK Tyr21:11+5:128:43
15Henrik PetrisiVästerbergslagens OL21:46+5:478:57
16Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK22:34+6:359:17
17Isac ErikssonOK Nolaskogsarna22:41+6:429:20
18Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL23:10+7:119:32
19Gustav PermanOK Tyr23:13+7:149:33
20Jesper JohanssonOK Löftan23:21+7:229:36
21Arvid RoosOK Linné23:33+7:349:41
22Mattias LevinSvaide Roma SOK23:36+7:379:42
23Isak OlssonStigsökarna24:30+8:3110:04
24Adam HahneInsjöns IF OK24:42+8:4310:09
24Johan CallebergSnättringe SK24:42+8:4310:09
26Anton PerssonOK Hammaren24:53+8:5410:14
27Oskar LundgrenVittjärvs IK24:56+8:5710:15
28Ludvig JarlemarkIFK Lidingö SOK25:14+9:1510:23
29Olle Pettersson GradinAttunda OK25:24+9:2510:27
30Hannes LindahlSundsvalls OK25:41+9:4210:34
30Kalle TuuriOK Renen25:41+9:4210:34
32Esten S. KringhaugBodø & Omegn IF Orientering25:50+9:5110:37
33Felix BäckstädeVisborgs OK26:03+10:0410:43
34Erik HogedalGöteborg-Majorna OK26:21+10:2210:50
35Axel LundgrenSundsvalls OK26:33+10:3410:55
36Linus LundbergOK Bävern27:01+11:0211:07
37Emil SoneAttunda OK27:13+11:1411:12
38Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL27:15+11:1611:12
39Markus ÖsterlundVästerås SOK27:21+11:2211:15
40Rasmus FjordsideSävedalens AIK27:27+11:2811:17
41Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK28:00+12:0111:31
42Pontus GustafssonOK Linné28:16+12:1711:37
43Sander KrouwelStora Tuna OK28:28+12:2911:42
44Melker NordgrenOK Kåre28:43+12:4411:49
45Emil BoströmOK Linné29:16+13:1712:02
46Jakob NilssonUmeå OK29:36+13:3712:10
47Aksel HalvarssonÖstersunds OK30:32+14:3312:33
48Arvid UmegårdLånghundra IF30:33+14:3412:34
49Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb30:46+14:4712:39
50Johan HolmbergIF Hagen31:51+15:5213:06
51Jonne LiukkonenSundsvalls OK32:14+16:1513:15
52Melker LundinKatrineholms OK32:19+16:2013:17
53Albin HainkeSnättringe SK35:05+19:0614:26
54Per JutterströmIFK Mora OK37:01+21:0215:13
55Lukas AarnioOK Linné37:23+21:2415:23
56Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL37:37+21:3815:28
57Jacob WolgastSnättringe SK37:51+21:5215:34
58Lukas JohanssonSundsvalls OK38:22+22:2315:47
59Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL38:48+22:4915:58
60Linus BacklundTrollhättans SOK39:21+23:2216:11
61Elias BrattbergOK Landehof39:24+23:2516:12
62Erik FlodmanOK Hammaren44:06+28:0718:08
63Robin EdlundSundsvalls OK45:45+29:4618:49
64Mårten ErikssonUmedalens IF48:03+32:0419:46
65Hugo HanssonIF Thor57:49+41:5023:47
66David ÅkerlindLustens OK1:00:31+44:3224:54
Albin KårénSundsvalls OKej godkänd
Sven NyströmOK Linnéej godkänd
Karl LundinKatrineholms OKej godkänd
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Mathias OhlssonÄrla IFej godkänd
Jon TrägårdhUmedalens IFej godkänd
Joar HertinVästerviks OKej godkänd
Patrik ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Anton SöderbergSundsvalls OKej godkänd
Viktor HolmgrenUmeå OKej godkänd
Tobias SnellOK Renenej godkänd
Gustaf MårsäterOK Linnéej godkänd
Oskar MårtenssonSundsvalls OKej godkänd
Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start
Gustav BjörklundIFK Mora OKej start

H14 Kort

2 670 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thobias BrodinIFK Mora OK25:449:38

D12

2 670 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vendela SöderqvistOK Kåre19:137:11
2Maja BergqvistKorsnäs IF OK20:12+0:597:33
3Johanna RoosOK Linné21:14+2:017:57
4Rebecca TakeOK Tyr22:20+3:078:21
5Thea NordinKorsnäs IF OK22:58+3:458:36
6Cornelia KindlundOK Tyr23:24+4:118:45
7Embla BergströmTäby OK23:25+4:128:46
8Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna23:37+4:248:50
9Emelie BrattbergOK Landehof24:14+5:019:04
10Tilda BergLeksands OK24:21+5:089:07
11Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb24:56+5:439:20
12Ellen FunkeLeksands OK24:59+5:469:21
13Alma BirklinOK Kåre25:10+5:579:25
14Elsa GörasLeksands OK25:16+6:039:27
15Anna SvarfvarSjövalla FK25:26+6:139:31
16Liv NorbergAvesta OK26:22+7:099:52
17Joni Müller af UhrOK Linné27:19+8:0610:13
18Tilda BorgströmAvesta OK28:28+9:1510:39
19Klara ErssonOK Kåre30:15+11:0211:19
20Jonna SandbergKöping-Kolsva OK30:43+11:3011:30
21Elin BryggarGrycksbo IF OK31:36+12:2311:50
22Amanda AlfredssonOK Tyr32:17+13:0412:05
23Ella IngströmBottnaryds IF32:21+13:0812:06
24Clara JanssonAvesta OK32:42+13:2912:14
25Emma EliassonFK Friskus-Varberg32:49+13:3612:17
26Klara StrandOK Linné34:54+15:4113:04
27Agnes WallinKorsnäs IF OK42:05+22:5215:45
27Tilde BlixtAvesta OK42:05+22:5215:45
29Elin BreivoldVästerås SOK52:49+33:3619:46
Selma IvarssonOK Hammarenej start

H12

2 670 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK17:376:35
2Casper SkeppSävedalens AIK17:40+0:036:37
3Tobias JohanssonOK Löftan18:27+0:506:54
4Alexander JanssonOK Djerf19:26+1:497:16
4Oskar VikströmSundsvalls OK19:26+1:497:16
6Lucas WannerAvesta OK19:39+2:027:21
7Simon HolmerIFK Mora OK19:52+2:157:26
8Victor HanssonOK Löftan20:47+3:107:47
9Erik LingJönköpings OK21:23+3:468:00
10Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK22:04+4:278:15
11Elliot AngelsiööOK Linné22:28+4:518:24
12Linus SjödénÄlvdalens IF OK22:49+5:128:32
13Filip LindqvistTäby OK23:19+5:428:43
14Jakob TedhamreSnättringe SK23:25+5:488:46
15Frank KrouwelStora Tuna OK23:43+6:068:52
16Anton ForsHJS-Vansbro OK24:20+6:439:06
17Albin BlombergSegersta OK25:35+7:589:34
18Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK26:16+8:399:50
19Viktor KarlssonStorviks IF26:18+8:419:51
20Eskil FläckGrycksbo IF OK26:19+8:429:51
21Alvin HornlidenUmedalens IF27:47+10:1010:24
22Oskar ErikssonRonneby OK29:38+12:0111:05
22Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK29:38+12:0111:05
24David NäslundOK Roslagen29:59+12:2211:13
25Loke HolmgrenOK Hammaren30:11+12:3411:18
26Melwin WildheimFK Friskus-Varberg39:52+22:1514:55
27Alex JohanssonFK Friskus-Varberg41:18+23:4115:28
28Anton MörkforsJärfälla OK41:42+24:0515:37
Johan FochsenWaxholms OKej godkänd

D12 Kort

2 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna PalmOK Triangeln21:3410:34
2Sara WallinKorsnäs IF OK31:06+9:3215:14

D10

2 040 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BergqvistKorsnäs IF OK15:167:29
2Sandra LingJönköpings OK15:33+0:177:37
3Sofie HolmerIFK Mora OK17:53+2:378:45
4Hedda BorgströmAvesta OK18:51+3:359:14
5Sanna HörnellDomnarvets GOIF19:11+3:559:24
6Lotta LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo19:30+4:149:33
7Ida KarlssonStorviks IF19:34+4:189:35
8Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK19:40+4:249:38
9Maja AxelssonLerums SOK19:49+4:339:42
10Emma AlfredssonOK Tyr21:20+6:0410:27
11Maren Aure SkogedalAsker SK22:36+7:2011:04
12Ebba FlodmanOK Hammaren23:12+7:5611:22
13Lova HornlidenUmedalens IF25:18+10:0212:24
14Ida GeorgssonJönköpings OK25:54+10:3812:41
15Emma ChristianssonUddevalla OK26:14+10:5812:51
16Tilde BergströmTäby OK27:14+11:5813:20
17Linn MånssonGöteborg-Majorna OK27:28+12:1213:27
18Emma MatssonMalungs OK Skogsmårdarna28:13+12:5713:49
19Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna28:18+13:0213:52
20Anna BryggarGrycksbo IF OK32:15+16:5915:48
Alva ErssonIFK Mora OKej start

H10

2 040 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wille SöderqvistOK Kåre14:247:03
2Hampus KarlssonStorviks IF16:35+2:118:07
2Jens FochsenWaxholms OK16:35+2:118:07
4Elis HanssonIF Thor16:58+2:348:19
5Emil LingJönköpings OK17:32+3:088:35
6Rasmus ÖbergOK Hällen17:40+3:168:39
7Gustav LjunggrenOK Hammaren17:44+3:208:41
8Petter FochsenWaxholms OK18:55+4:319:16
9Olof ErssonOK Kåre19:13+4:499:25
10Anders Næss-UlsethHeming Orientering20:57+6:3310:16
11Elias HörnellDomnarvets GOIF21:36+7:1210:35
12Isak HolmgårdKils OK22:01+7:3710:47
13Martin ErikssonAnnebergs GIF22:30+8:0611:01
14August GörasLeksands OK23:13+8:4911:22
15Arvid ErikssonRonneby OK23:42+9:1811:37
16Filip HanssonOK Löftan23:48+9:2411:40
17Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna26:48+12:2413:08
18Alfred DanielssonIFK Mora OK26:50+12:2613:09
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Gustav EllbringJönköpings OKej godkänd
Jakob SandbergKöping-Kolsva OKej godkänd
Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start

D35

3 160 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SahlénIF Hagen27:338:43
2Annieke GrahnGöteborgs SK29:55+2:229:28
3Kristin BengtssonBromma-Vällingby SOK31:23+3:509:55
4Jenny JohanssonKFUM Örebro OK31:59+4:2610:07
5Lena NileviHaninge SOK32:44+5:1110:21
6Zuzana MacúchováDomnarvets GOIF37:48+10:1511:57
7Sara ÖbergOK Hällen40:21+12:4812:46
8Jenny JohanssonIFK Göteborg46:04+18:3114:34
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej godkänd

H35

3 220 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas BuudIFK Mora OK20:316:22
2Matti JanlövIF Åland20:58+0:276:30
3Per HolmIFK Mora OK21:28+0:576:39
4Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF22:10+1:396:53
5Pontus FunkeLeksands OK22:11+1:406:53
6Hans AlinIFK Mora OK22:29+1:586:58
7Jonas ErikssonLänna IF23:13+2:427:12
8Erik BengtssonFK Åsen23:34+3:037:19
9Jiri ProchazkaDomnarvets GOIF23:42+3:117:21
10Pål StenbergVang OL23:47+3:167:23
11Andreas PantzarOK Letstigen24:04+3:337:28
12Anders SkjesetVang OL25:09+4:387:48
13Björn WrahmeIFK Mora OK29:01+8:309:00
14Mattias BrandtHällefors OK30:00+9:299:19
15Mark BaljeuLeksands OK31:26+10:559:45
16André BjärbyFrosta OK52:24+31:5316:16
17Hansi KrausAvesta OK52:51+32:2016:24
18Daniel WestbomSäterbygdens OK58:40+38:0918:13

D40

2 350 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin EkIFK Mora OK18:127:44
1Linn NilssonOK Tyr18:127:44
3Lena HolmerIFK Mora OK18:39+0:277:56
4Sofie BergendahlIF Thor20:25+2:138:41
5Susanne LiukkonenSundsvalls OK20:48+2:368:51
6Charlotte FlansbjerOK Djerf21:28+3:169:08
7Ingela ErikssonGävle OK22:25+4:139:32
8Helena BacklundGävle OK22:56+4:449:45
9Anna LundgrenSundsvalls OK23:25+5:139:57
10Annette RoosOK Linné23:46+5:3410:06
11Ellen Aure SkogedalAsker SK23:54+5:4210:10
12Marit SöderqvistOK Kåre23:58+5:4610:11
12Kristina NordlanderSundsvalls OK23:58+5:4610:11
14Cecilia FochsenWaxholms OK25:03+6:5110:39
15Marit InngjerdingenHeming Orientering25:04+6:5210:40
16Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK25:18+7:0610:45
17Liselott NordgrenOK Kåre25:46+7:3410:57
18Johanna KindlundOK Tyr25:49+7:3710:59
19Katrin SkeppSävedalens AIK27:58+9:4611:54
20Maria OlssonHJS-Vansbro OK28:16+10:0412:01
21Anna JanssonOK Djerf28:54+10:4212:17
22Ann-Sofie TäckOK Hammaren30:07+11:5512:48
23Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK32:54+14:4214:00
24Anna ErikssonRonneby OK33:01+14:4914:02
25Cecilia JonssonOK Tor35:02+16:5014:54
26Sonia PerssonHaninge SOK43:48+25:3618:38
27Karolina AnderssonLänna IF46:15+28:0319:40
Kerstin GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start

H40

2 980 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ÅkermanHiidenkiertäjät18:126:06
2Sören KindlundOK Tyr18:20+0:086:09
3Ola SkeppSävedalens AIK18:59+0:476:22
4Jörgen GranefeltKils OK19:08+0:566:25
5Johan LindqvistTäby OK19:38+1:266:35
6Pär HöökIFK Mora OK19:54+1:426:40
7Stefan AronssonKFUM Örebro OK20:32+2:206:53
8Henrik RoosOK Linné20:38+2:266:55
9Mattias GrahnIFK Göteborg20:54+2:427:00
10Jörgen JonssonOK Tor21:58+3:467:22
11Fredrik LindellIF Thor22:24+4:127:31
12Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo23:01+4:497:43
13Håkan PalmFK Boken23:20+5:087:49
14Ingemar ErikssonRonneby OK23:49+5:377:59
15Thomas JohanssonOK Renen24:37+6:258:15
16Ingemar StålbergGävle OK25:02+6:508:24
17Per BrattbergOK Landehof25:14+7:028:28
18Magnus HanssonOK Löftan25:36+7:248:35
19Marcus JohnssonAvesta OK26:27+8:158:52
20Anders HaglundOK Milan26:37+8:258:55
21Jesper NordinKorsnäs IF OK27:20+9:089:10
22Andreas RietzNyköpings OK28:10+9:589:27
23Mats HainkeSnättringe SK29:57+11:4510:03
24Magnus TrofastBredaryds SOK30:52+12:4010:21
25Niklas KarlssonLustens OK31:43+13:3110:38
26Erik BacklundTrollhättans SOK33:04+14:5211:05
27Peter NordströmVandrarringen40:07+21:5513:27
28Oskar SvarfvarSjövalla FK47:17+29:0515:52
29Jonathan NealisLänna IF48:21+30:0916:13
Magnus GörasLeksands OKej godkänd
Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start
Stefan ErikssonSurahammars SOKej start
Oskar SvarfvarSjövalla FKej start

D45

2 190 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna StrandAttunda OK18:588:39
2Kirsti KringhaugRingerike OL19:51+0:539:03
3Weronica MorellOK Kåre20:12+1:149:13
4Charlotte VikströmSundsvalls OK20:53+1:559:32
5Marina AxelssonMarkbygdens OK20:57+1:599:33
6Annika SundströmVästerås SOK21:19+2:219:44
7Josefine NordströmOK Triangeln21:39+2:419:53
8Marie AlfredssonOK Tyr21:55+2:5710:00
9Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK22:00+3:0210:02
10Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK22:24+3:2610:13
11Kersti RingiOK Kåre22:27+3:2910:15
12Agneta BerlinTrollhättans SOK22:30+3:3210:16
13Izabell BirklinOK Kåre22:40+3:4210:21
14Maria HållströmGävle OK22:41+3:4310:21
15Evonne StrandOK Linné24:07+5:0911:00
16Anna DanielssonOK Kåre25:06+6:0811:27
17Monika BlombergDalaportens OL26:06+7:0811:55
18Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL26:48+7:5012:14
19Anna-Karin SchmutzLeksands OK26:50+7:5212:15
20Catrin JohanssonSundsvalls OK27:14+8:1612:26
21Charlotta WallinKorsnäs IF OK28:06+9:0812:49
22Charlotte SkoglundKils OK28:49+9:5113:09
23Eva-Lena HahneInsjöns IF OK30:21+11:2313:51
24Anna-Karin LövgrenAvesta OK32:59+14:0115:03
25Åsa Marknell DewittLänna IF33:23+14:2515:14
26Ewa HolmbergIF Hagen33:44+14:4615:24
27Annika OhlssonÄrla IF34:04+15:0615:33
28Erika FältmanLeksands OK34:42+15:4415:50
29Maria StrömbergAvesta OK34:59+16:0115:58
30Birgit LundkvistOK Vargen36:38+17:4016:43
31Anna-Karin RybergOK Klyftamo38:00+19:0217:21
32Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL39:33+20:3518:03
33Maria GustafssonIFK Mora OK40:52+21:5418:39
34Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK42:09+23:1119:14
35Anna TedhamreSnättringe SK49:50+30:5222:45
Gunilla KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Lena PetrisiVästerbergslagens OLej start

H45

2 820 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK19:497:01
2Jan OlmKils OK20:39+0:507:19
3Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL21:32+1:437:38
4Fredrik SoneAttunda OK21:51+2:027:44
5Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL22:07+2:187:50
6Håkan OlofssonÄrla IF22:18+2:297:54
7Magnus JohanssonOK Löftan22:41+2:528:02
8Anders LingJönköpings OK23:28+3:398:19
9Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg23:31+3:428:20
10Nicklas BergströmTäby OK23:40+3:518:23
11Örjan BeckiusOK Tyr23:42+3:538:24
12Henrik LindbladOK Djerf23:44+3:558:24
13Ola HultinOK Roslagen24:00+4:118:30
14Anders BoströmOK Linné24:02+4:138:31
15Mats ChristianssonUddevalla OK24:12+4:238:34
16Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK24:20+4:318:37
17Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL25:01+5:128:52
18Joakim PerssonHaninge SOK25:12+5:238:56
19Bo SvenssonIstrums SK25:41+5:529:06
19Peo BergLeksands OK25:41+5:529:06
21Gert WildheimFK Friskus-Varberg25:47+5:589:08
21Mattias LindahlSundsvalls OK25:47+5:589:08
23Stefan JohanssonOK Kåre26:33+6:449:24
24Kennet AnderssonGrycksbo IF OK26:35+6:469:25
25Jonas AxelssonLerums SOK26:40+6:519:27
26Thomas IvarssonOK Hammaren26:47+6:589:29
27Michael PalmOK Triangeln28:08+8:199:58
28Stefan KärrlanderUmedalens IF28:11+8:229:59 Ladda ner rutt i gpx-format
29Tobias Den BraverOK Gränsen28:24+8:3510:04
30Ulf KarlssonStorviks IF28:55+9:0610:15
31Ove NäslundOK Roslagen29:12+9:2310:21
32Mikael DanielssonOK Kåre30:01+10:1210:38
33Matz AnderssonLesjöfors SK30:14+10:2510:43
34Jonas HolmgrenOK Hammaren30:49+11:0010:55
35Ulf PerssonBottnaryds IF32:20+12:3111:27
36Johan LilljeqvistStigsökarna32:21+12:3211:28
37Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK35:02+15:1312:25
38Tore NallgårdVästerås SOK35:14+15:2512:29
39Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK36:41+16:5213:00
40Svante JonsellVallentuna-Össeby OL37:11+17:2213:11
41Patrik SteenOK Enen38:11+18:2213:32
42Stefan ErikssonOK Älgen40:06+20:1714:13
43Henrik MorastHaninge SOK42:42+22:5315:08
44Anders NorlinIFK Mora OK45:12+25:2316:01
45Olof ErikssonIFK Mora OK49:27+29:3817:32
Ola JernströmAvesta OKej godkänd
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Per JanssonOK Djerfej start

D50

2 200 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia BierfeldtÄrla IF16:547:40
2Anna-Maria BackrydLindebygdens OK17:02+0:087:44
3Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK18:43+1:498:30
4Mona BierfeldtÄrla IF18:58+2:048:37
5Heli MarjomaaStigsökarna19:01+2:078:38
6Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK19:43+2:498:57
7Anna Von KrusenstiernaOK Kåre20:00+3:069:05
8Karin ÖhlinSOK Aneby20:17+3:239:13
9Gunilla BomanVästerås SOK20:38+3:449:22
10Åsa RydellLeksands OK20:41+3:479:24
11Britt-Marie ErikssonGävle OK21:25+4:319:44
12Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF21:54+5:009:57
13Camilla RosénAnnebergs GIF22:28+5:3410:12
14Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK22:29+5:3510:13
15Annette Falck LarssonVänersborgs SK22:32+5:3810:14
16Eva CarlssonJönköpings OK22:34+5:4010:15
17Lena CarlssonSävedalens AIK23:24+6:3010:38
18Camilla AdlertegOK Enen24:00+7:0610:54
19Ann LyrbergValbo AIF24:29+7:3511:07
20Annlouise AlmqvistIFK Mora OK24:41+7:4711:13
21Eva PetersonÄlvdalens IF OK24:42+7:4811:13
22Helena HolmbergKöping-Kolsva OK25:11+8:1711:26
23Lotta JungåkerKorsnäs IF OK25:14+8:2011:28
24Anita Østgård OlsenLøten o-lag25:40+8:4611:39
25Anette LantzOK Österåker25:46+8:5211:42
26Åsa PerssonLaxå OK26:17+9:2311:56
27Mia GustafssonOK Kåre26:38+9:4412:06
28Marie GreenSträngnäs-Malmby OL27:45+10:5112:36
29Marie BjörklundEskilstuna OL28:26+11:3212:55
30Ulrika ErikssonStora Tuna OK28:28+11:3412:56
31Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL33:15+16:2115:06
32Annette WigertzLånghundra IF38:49+21:5517:38
33Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:01:55+45:0128:08
Karin LindbergVandrarringenej start
Anne MagnussonOK Landehofej start
Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens IKej start

H50

2 800 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lasse JanssonGävle OK17:146:09
2Conny ForsbergLånghundra IF18:50+1:366:43
3Lars JohanssonKarlsbyhedens IK19:16+2:026:52
4Anders KarlssonSnättringe SK20:27+3:137:18
5Jonas GidingVallentuna-Össeby OL21:04+3:507:31
6Christer MorellOK Kåre21:36+4:227:42
7Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL21:45+4:317:46
8Stefan OlofssonOK Gisle22:11+4:577:55
9Robert HallbergIK Uven22:59+5:458:12
10Magnus LimbäckVästerås SOK23:29+6:158:23
11Michael HertinVästerviks OK23:49+6:358:30
12Mikael DavidssonVästerås SOK24:48+7:348:51
13Göran MånssonOK Dacke25:05+7:518:57
14Jan ViklundVästerås SOK25:11+7:578:59
15Per SundströmVästerås SOK25:20+8:069:02
16Peter BrämersonTibro OK25:24+8:109:04
17Lars HolmgårdKils OK25:39+8:259:09
18Mats JönssonKorsnäs IF OK25:54+8:409:15
19Andrew LagoGöteborg-Majorna OK25:59+8:459:16
20Magnus WideFrölunda OL26:14+9:009:22
21Anders JonssonIK Vikings OK26:22+9:089:25
22Stein Arne NegårdVang OL26:38+9:249:30
23Anders BengtssonSundbybergs IK26:45+9:319:33
24Per-Olof HanssonSäffle OK27:39+10:259:52
25Lars G JohanssonIFK Göteborg28:25+11:1110:08
26Robert ÖstlundSäterbygdens OK29:27+12:1310:31
27Per KallhaugeSnättringe SK29:30+12:1610:32
28Terje SchjølbergRøros IL29:59+12:4510:42
29Per WolgastSnättringe SK30:11+12:5710:46
30Fredrik MorastHaninge SOK30:45+13:3110:58
31Håkan PerssonLaxå OK31:04+13:5011:05
32Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK31:48+14:3411:21
33Sven WigertzLånghundra IF32:06+14:5211:27
34Ulf HamreforsVästerås SOK32:14+15:0011:30
35Bo StrandOK Linné32:59+15:4511:46
36Thomas ForslundSäffle OK33:13+15:5911:51
37Lars HolmbergIF Hagen33:14+16:0011:52
38Bengt ZetterbergOK Skärmen33:26+16:1211:56
39Bo WesterbergTrollhättans SOK34:47+17:3312:25
40Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK35:18+18:0412:36
41Kenneth LantzOK Österåker35:34+18:2012:42
42Thomas HahneInsjöns IF OK35:54+18:4012:49
43Leif MörkforsJärfälla OK36:02+18:4812:52
44Lennart MyrehedVandrarringen37:16+20:0213:18
45Mats LundquistÖstersunds OK39:00+21:4613:55
46Stefan HornebrantTrollhättans SOK41:49+24:3514:56
47Gunnar SkärlénHaninge SOK42:03+24:4915:01
48Anders LevinSvaide Roma SOK55:18+38:0419:45
Ulf MagnussonLeksands OKej godkänd
Stefan TörnqvistVästerås SOKej godkänd
Lars MagnussonOK Landehofej start
Peter WippJärla Orienteringej start

D55

2 120 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Annika BrodinLindebygdens OK19:519:21
2Anne SørumRingsaker OK21:46+1:5510:16
3Elisabeth ÖströmOK Tyr22:02+2:1110:23
4Carina DoyleSundbybergs IK22:09+2:1810:26
5Eva WoxlinAlfta-Ösa OK22:49+2:5810:45
6Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK22:56+3:0510:49
7Eva Rabe MagnussonIF Hagen23:11+3:2010:56
8Karin GunnarssonStora Tuna OK23:12+3:2110:56
9Annika DavidssonVästerås SOK23:47+3:5611:13
10Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL25:59+6:0812:15
11Anne-Marie ErikssonKristinehamns OK26:45+6:5412:37
12Susanne LüscherStora Tuna OK27:46+7:5513:05
13Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby28:18+8:2713:20
14Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb29:47+9:5614:02
15Gunnel AxinHagaby GOIF32:16+12:2515:13
16Carin GustafssonJönköpings OK35:32+15:4116:45
17Eva WareniusAvesta OK37:45+17:5417:48
18Marianne ThorssonIK Trenne Ullared39:22+19:3118:34
Ingrid KensbyOK Tyrej godkänd

H55

2 790 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran NilssonSnättringe SK21:367:44
2Mats CarlsvärdAlmby IK21:42+0:067:46
3Lars SjökvistStora Tuna OK22:41+1:058:07
4Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK23:10+1:348:18
5Uno JohanssonSundsvalls OK23:28+1:528:24
6Eirik Næss-UlsethNydalens SK23:44+2:088:30
7Roger EngmanHagaby GOIF23:48+2:128:31
8Hans TarandiIFK Lidingö SOK24:03+2:278:37
9Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF24:22+2:468:44
10Svante LindgrenKorsnäs IF OK24:47+3:118:52
11Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna24:55+3:198:55
12Anders HaglundLeksands OK25:17+3:419:03
13Petter GullikstadRøros IL25:44+4:089:13
14Jan GustafssonHagaby GOIF25:46+4:109:14
15Anders AxelssonTrollhättans SOK25:50+4:149:15
16Jan-Olof BäckOK Djerf25:53+4:179:16
17Lars PerssonHagaby GOIF26:07+4:319:21
18Jan-Åke IsraelssonOK Milan26:25+4:499:28
19Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK27:46+6:109:57
20Christer SkoogKils OK27:53+6:179:59
21Dag SundinSträngnäs-Malmby OL28:58+7:2210:22
22Trond OlsenLøten o-lag29:12+7:3610:27
23Anders SjögrenOK Kullingshof29:56+8:2010:43
24Göran DoyleSundbybergs IK30:07+8:3110:47
25Mats KensbyOK Tyr30:15+8:3910:50
26Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK31:51+10:1511:24
27Göran LyrbergValbo AIF31:53+10:1711:25
28Eddie IsraelssonLindebygdens OK32:43+11:0711:43
29Jan LundgrenLinköpings OK32:57+11:2111:48
30Michael KarlssonOK P433:05+11:2911:51
31Henning OlsenLøten o-lag33:29+11:5312:00
32Ulf ErikssonGävle OK33:48+12:1212:06
33Vital PeetersK.O.L. Belgium33:50+12:1412:07
34Anders AlamaaIK Vikings OK34:51+13:1512:29
35Tommy BomanVästerås SOK35:37+14:0112:45
36Anders KjellbergOK Flundrehof36:13+14:3712:58
37Ulf SkoglundKils OK37:56+16:2013:35
38Herman BakkeLøten o-lag37:59+16:2313:36
39Bo NorrmanKjula IF38:34+16:5813:49
40Nils-Olof LarssonVänersborgs SK38:52+17:1613:55
41Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK39:58+18:2214:19
42Jan GottfridssonNorbergs OK40:23+18:4714:28
43Lars KarlssonAlmby IK48:17+26:4117:18
44Roy JohanssonOK Skogsvargarna49:29+27:5317:44
45Peter SundSundbybergs IK54:39+33:0319:35
46Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb55:34+33:5819:54
Tryggve OttossonVästerbergslagens OLej godkänd
Ola HedinOK Hammarenej start
Rolf WikströmOK Tyrej start

D60

2 180 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK25:2211:38
2Karin Håkansson RabeUlriksbergs IK25:37+0:1511:45
3Marianne EinarssonFagersta OK27:30+2:0812:36
4Gudrun PerssonHallstahammars OK28:31+3:0913:04
5Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF30:11+4:4913:50
6Helena ProchazkovaTJ Tesla Brno30:20+4:5813:54
7Titti BergendahlOK Måsen31:54+6:3214:37
8Gerd HagströmGOIF Tjalve32:23+7:0114:51
9Evamarie LundahlIF Hagen33:34+8:1215:23
10Catherine DawsonGafanhori33:37+8:1515:25
11Maud LundgrenLinköpings OK34:40+9:1815:54
12Marit NilssonKils OK36:02+10:4016:31
13Annika NorströmHallstahammars OK40:14+14:5218:27

H60

2 540 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans AnderssonVästerbergslagens OL19:367:42
2Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF20:08+0:327:55
3Mats HedbergÅrsunda IF20:49+1:138:11
4Olov ÖströmOK Tyr21:08+1:328:19
5Roland WareniusAvesta OK21:25+1:498:25
6Kaj BäckmanOK Trian21:42+2:068:32
7Bengt SvedjebySkattkärrs SOK21:51+2:158:36
8Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OK21:59+2:238:39
9Lars JanlövIF Åland22:31+2:558:51
10Sören WoxlinAlfta-Ösa OK22:37+3:018:54
11Anders ErikssonIF Hagen24:10+4:349:30
12Bo DavidssonSolna OK24:15+4:399:32
13Mats HastadFellingsbro GOIF24:43+5:079:43
14Sven LarssonSärna SK26:32+6:5610:26
15Uno MagnussonIF Hagen26:56+7:2010:36
16Mats SandewallUmeå OK27:15+7:3910:43
17Kent KarlssonSödertälje-Nykvarn OF30:31+10:5512:00
18Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK30:59+11:2312:11
19Mats HaglundOK Djerf35:54+16:1814:08

D65

2 180 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta RåbergOK Tyr21:339:53
2Britt Linnéa ErikssonSala OK23:01+1:2810:33
3Eva HalvarsonOK Kåre26:27+4:5412:07
4Lena WahssAvesta OK27:06+5:3312:25
5Kerstin PalmKjula IF27:34+6:0112:38
6Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF27:57+6:2412:49
7Gun-Inger SahlbergLånghundra IF28:25+6:5213:02
8Kerstin LissEskilstuna OL28:31+6:5813:04
9Marion HallstenUddevalla OK29:14+7:4113:24
10Eva KarlssonVästerås SOK29:40+8:0713:36
11Ingrid Rex WallströmOK Landehof32:23+10:5014:51
12Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK33:21+11:4815:17
13Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK36:38+15:0516:48
14Elisabeth LindholmDomnarvets GOIF39:01+17:2817:53

H65

2 390 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Knut SkjesetVang OL21:178:54
2Ola KarlssonStorviks IF22:55+1:389:35
3Claes NidebornStora Tuna OK23:02+1:459:38
4Ove ThorssonIK Trenne Ullared23:35+2:189:52
5Olle AdolfssonLerums SOK23:45+2:289:56
6Arve SmestadLøten o-lag23:56+2:3910:00
7Ulf KjellinOK Hedströmmen24:14+2:5710:08
8Torbjörn BlombergDalaportens OL24:15+2:5810:08
9Lasse HolmStorviks IF24:23+3:0610:12
10Nils-Erik ErikssonSala OK24:43+3:2610:20
11Willy LjungdellTäby OK24:51+3:3410:23
12Karl Evert SvenssonIF Hagen25:09+3:5210:31
13Jan ÅsbergHäverödals SK25:56+4:3910:51
14Ingemar ZiljatOK Djerf26:10+4:5310:56
15Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK26:19+5:0211:00
16Achim BaderOLF Mainz26:21+5:0411:01
17Leif NordinAttunda OK26:41+5:2411:09
18Hans-Gösta BernhardMariestads FK27:18+6:0111:25
19Jonas LarssonOK Kullingshof27:31+6:1411:30
20Yngve KarlssonIFK Mora OK27:38+6:2111:33
21Bengt CarlssonSkattkärrs SOK28:18+7:0111:50
22Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF28:35+7:1811:57
23Christer ElfsbergKristinehamns OK28:45+7:2812:01
24Stein NordviElverum OK28:56+7:3912:06
25Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK29:18+8:0112:15
26Gunnar HedbergÖstersunds OK29:28+8:1112:19
27Christer JanssonHagaby GOIF29:48+8:3112:28
28Peter HagströmGOIF Tjalve30:15+8:5812:39
29Jarle BusterudElverum OK30:30+9:1312:45
30Ebbe MalmMarkaryds FK30:53+9:3612:55
31Stanley HolmerIFK Mora OK31:06+9:4913:00
32Ove VesterbergLycksele IF31:08+9:5113:01
33Henry WestmanSala OK31:16+9:5913:04
34Gunnar RåbergOK Tyr32:43+11:2613:41
35Christer GillenäsKristinehamns OK33:00+11:4313:48
36Ove JohanssonOK Kolmården33:23+12:0613:58
37Knut WikströmRingsaker OK33:28+12:1114:00
38Roy DawsonGafanhori40:12+18:5516:49
39Ingvar SvenssonBjursås OK42:24+21:0717:44
40Karl Petter OpsahlLøten o-lag44:19+23:0218:32
41Jan ProchazkaTJ Tesla Brno44:36+23:1918:39
John SivarsDalaportens OLej godkänd
Christer HellströmStora Tuna OKej godkänd

D70

2 100 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK22:0310:30
2Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK24:18+2:1511:34
3Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK25:02+2:5911:55
4Eva-Stina SvärdHaninge SOK25:20+3:1712:03
5Ulla HöökOK Klyftamo26:11+4:0812:28
6Anne-Marie ByströmSidensjö IK26:40+4:3712:41
7Margareta HaraldssonSigtuna OK27:30+5:2713:05
8Birgitta KlangLånghundra IF27:50+5:4713:15
9Ingrid JanssonSäterbygdens OK30:30+8:2714:31
10Margareta LöfkvistBjursås OK33:22+11:1915:53
11Siv AnderssonKristinehamns OK33:52+11:4916:07
12Mariann NilssonLustens OK34:18+12:1516:20
13Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo35:29+13:2616:53
14Christina SchedwinIK Stern37:06+15:0317:40
15Anita NordbergOK Klyftamo38:09+16:0618:10
16Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering41:52+19:4919:56
17Ingrid PeterssonSundsvalls OK52:24+30:2124:57
18Ulla LingJönköpings OK1:02:37+40:3429:49
Gunnel PalgrimVänersborgs SKej godkänd

H70

2 390 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elis ÅbergStorviks IF24:0310:03
2Runo JohanssonKristinehamns OK24:04+0:0110:04
3Lars FinbomOK Landehof25:39+1:3610:43
4Rune SandbergUddevalla OK25:58+1:5510:51
5Jan JohanssonIFK Hedemora OK26:06+2:0310:55
6Olle JohanssonIFK Hedemora OK27:08+3:0511:21
7Christer LundinOK Renen28:24+4:2111:52
8Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo28:35+4:3211:57
9Sven PihlEnköpings AIF28:47+4:4412:02
10Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben29:46+5:4312:27
11Göran LarboAttunda OK29:58+5:5512:32
12Bror PalgrimVänersborgs SK31:38+7:3513:14
13Arne KarlssonOK Tor33:27+9:2413:59
14Lennart MattssonLustens OK33:53+9:5014:10
15Håkan RystedtStora Tuna OK33:56+9:5314:11
16Bengt-Rune WallströmIK Uven33:59+9:5614:13
17P-G JanssonSäterbygdens OK35:04+11:0114:40
18Kjell-Åke RyenKroppa IF36:18+12:1515:11
19Kurt SandströmSkutskärs OK36:25+12:2215:14
20Åke NordbergOK Klyftamo36:31+12:2815:16
21Sören AnderssonJärbo OK36:34+12:3115:17
22Stig IsraelssonOK Tylöskog38:21+14:1816:02
23Lars-Erik KarlssonRasbo IK38:22+14:1916:03
24Erling TällbergStigsökarna38:50+14:4716:14
25Knut HöökOK Klyftamo38:51+14:4816:15
26Bo SundénKarlsbyhedens IK39:06+15:0316:21
27Jan-Erik WibergJärla Orientering41:06+17:0317:11
28Bo DanmoDomnarvets GOIF47:51+23:4820:01
29Kjell LarssonOK Alferna50:43+26:4021:13
30Hans SahlbergLånghundra IF52:09+28:0621:49
Jan FogelbergVästvärmlands OKej godkänd
Torsten VestmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orienteringej godkänd
Gunnar LöfkvistBjursås OKej godkänd
Johnny BrandtHällefors OKej start

D75

2 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby23:5211:21
2Asta SjöbergLindebygdens OK24:05+0:1311:28
3Britt ErikssonHammarby IF OF26:27+2:3512:35
4Eva von HeijneSigtuna OK28:04+4:1213:21
5Siv HasselgrundBjursås OK31:29+7:3714:59
6Karin RenbergOK Kolmården32:03+8:1115:15
7Margareta HolmbergIF Hagen35:43+11:5117:00
8Elvy FredihnStigsökarna55:58+32:0626:39
9Gunilla WickenbergIBM-Klubben1:08:22+44:3032:33
Anna-Britt JohanssonSundsvalls OKej start

H75

2 180 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen22:1110:10
2Ove JohanssonOK Järnbärarna22:12+0:0110:11
3Erland LingJönköpings OK23:44+1:3310:53
4Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK24:44+2:3311:20
5Kjell MjöbergHallstahammars OK25:01+2:5011:28
6Hans ÖstlundOK Kroppefjäll25:50+3:3911:51
7Willy JohansenRingsaker OK26:01+3:5011:56
8John VallinOK Hedströmmen26:24+4:1312:06
9Ingemar HolmbergIF Hagen26:44+4:3312:15
10Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange31:03+8:5214:14
11Lars SöderstenIFK Mora OK32:48+10:3715:02
12Kurt ZanderVästerås SOK34:01+11:5015:36
13Hjalmar NordquistOK Järnbärarna35:08+12:5716:06
14Rolf WestbergSK Trim/Virsbo35:45+13:3416:23
15Anders PerssonOK Hammaren40:03+17:5218:22
16Kuno EkdahlOK P440:53+18:4218:45
17Roger AnderssonKristinehamns OK43:44+21:3320:03
18Lars JellvertFellingsbro GOIF52:48+30:3724:13
19Åke JohanssonSundsvalls OK1:05:57+43:4630:15
Kjell AnderssonSkattkärrs SOKej start

H80

2 100 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melvin NilssonLustens OK30:2414:28
2Stig SahlIF Hagen32:01+1:3715:14
3Valter AlamaaIK Vikings OK32:17+1:5315:22
4Arvo HyvönenSkattkärrs SOK33:42+3:1816:02
5Bo SandbergIK Jarl Rättvik34:10+3:4616:16
6Hans BohlinIFK Mora OK36:12+5:4817:14
7Nils JanssonSkattkärrs SOK36:59+6:3517:36
8Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby38:22+7:5818:16
9Kaj NilssonSäterbygdens OK54:21+23:5725:52
10Claes SjöbergLindebygdens OK1:24:17+53:5340:08
Arne SpetsIFK Brattforsej godkänd

Inskolning

1 720 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Elin  AronssonOK Kårefullföljt
Tindra BlomkvistSkattkärrs SOKfullföljt
Alba BrandtHällefors OKfullföljt
Elvira BuudIFK Mora OKfullföljt
Sixten BuudIFK Mora OKfullföljt
Hugo ClaessonStora Tuna OKfullföljt
Ellen ErikssonLima IFfullföljt
Emilia ErikssonLima IFfullföljt
Elin ForsHJS-Vansbro OKfullföljt
Julia GellerbrantMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Klara GellerbrantMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Erik GräfningsGrycksbo IF OKfullföljt
Moa JäderbergLeksands OKfullföljt
Isak KarlssonNyköpings OKfullföljt
Moa KristianssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Oskar LindIF Thorfullföljt
Axel LindbladOK Djerffullföljt
Elsa MatssonMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Petter NordlundOK Kårefullföljt
Josefin SandbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Olle VidmanLesjöfors SKfullföljt
Emil ÖbergOK Hällenfullföljt

U1

2 000 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin GeorgssonJönköpings OK17:518:55
2Nora NordlundOK Kåre18:01+0:109:00
3Sara RoosOK Linné19:09+1:189:34
4Emil SkeppSävedalens AIK19:37+1:469:48
5Walter SöderqvistOK Kåre19:53+2:029:56
6Karl GeorgssonJönköpings OK20:13+2:2210:06
7Mira-Li ErikssonAvesta OK20:29+2:3810:14
8Julia SvarfvarSjövalla FK22:16+4:2511:08
8Leo KristianssonHJS-Vansbro OK22:16+4:2511:08
10Lukas LindIF Thor22:49+4:5811:24
11Joel HolmgårdKils OK24:04+6:1312:02
12Elin JohanssonIFK Göteborg24:10+6:1912:05
13Malte GranefeltOK Tyr24:48+6:5712:24
14Linus NileviHaninge SOK27:42+9:5113:51
15Hampus SahlénIF Hagen27:45+9:5413:52
16Sebastian AlinIFK Mora OK29:35+11:4414:47
17Ville ElgesjöDomnarvets GOIF29:38+11:4714:49
18Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF29:41+11:5014:50
19Alma PantzarOK Letstigen31:06+13:1515:33
20Axel GräfningsGrycksbo IF OK31:26+13:3515:43
21Amanda MörkforsJärfälla OK31:43+13:5215:51
22Alice KällstrandÅmåls OK31:56+14:0515:58
23Tilda KindlundOK Tyr33:36+15:4516:48
24Elina ChristianssonUddevalla OK34:57+17:0617:28
25Melker SundströmLeksands OK35:11+17:2017:35
26Josefin JönssonGrycksbo IF OK36:01+18:1018:00
27Ella LindqvistTäby OK37:10+19:1918:35
28Nils KallinGarphyttans IF37:52+20:0118:56
29William WestbomSäterbygdens OK38:12+20:2119:06
30Tuva WestbomSäterbygdens OK38:13+20:2219:06
31Alice FunkeLeksands OK39:19+21:2819:39
32John DanielssonIFK Mora OK39:36+21:4519:48
33Nils BlombergSegersta OK46:23+28:3223:11
34Einar BlombergSegersta OK46:28+28:3723:14
35Noah OlssonStigsökarna46:42+28:5123:21

U2

2 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon PantzarOK Letstigen19:349:35
2Emma SaleskogOK Tyr22:05+2:3110:49
3Elin AxelssonLerums SOK22:11+2:3710:52
4Lovisa SundströmLeksands OK23:04+3:3011:18
5Saga KällstrandÅmåls OK23:24+3:5011:28
6Alexander BjärbyFrosta OK24:31+4:5712:01
7Stella ÖnanderKjula IF26:06+6:3212:47
8Mira NordinKorsnäs IF OK27:35+8:0113:31
9Lova JohanssonFK Friskus-Varberg29:09+9:3514:17
10Jonatan JönssonGrycksbo IF OK32:29+12:5515:55
11Agnes NilssonDomnarvets GOIF33:06+13:3216:13
12Wilhelm OlssonStigsökarna34:10+14:3616:44
13Linnéa BjärbyFrosta OK34:26+14:5216:52
14Marcus OlanderTäby OK35:03+15:2917:10
David KindlundOK Tyrej godkänd

Öppen motion 1

2 040 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika BolinOK Triangeln21:4110:37
2Siv BrodinIFK Mora OK26:40+4:5913:04
3Lisen HillIFK Mora OK27:37+5:5613:32
4Anders EjewallKlubblös29:16+7:3514:20
5Karin AnderssonIF Hagen30:51+9:1015:07
6Tanja LindqvistTäby OK43:34+21:5321:21
7Lena JellvertFellingsbro GOIF44:02+22:2121:35
8jens egil RostadToten-Troll48:05+26:2423:34

Öppen motion 3

2 670 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredric GreorgssonJönköpings OK19:427:22
2Anna LarssonHJS-Vansbro OK23:49+4:078:55
3Jenny DruggeKorsnäs IF OK25:10+5:289:25
4charlotta SvarfvarSjövalla ok26:53+7:1110:04
5Anja NilssonDomnarvets GOIF29:08+9:2610:54
6Karin SvenssonKöping-Kolsva OK29:30+9:4811:02
7Linda HeymanVästerås SOK31:40+11:5811:51
8Pontus NordströmVandrarringen31:42+12:0011:52
9Ayan LingJönköpings OK32:28+12:4612:09
10Conny ErikssonIFK Mora OK32:54+13:1212:19
11Anders BryggarGrycksbo IF OK33:51+14:0912:40
12Elvira PaulssonUmeå OK35:18+15:3613:13
13Minna WestbomSäterbygdens OK35:55+16:1313:27
14Gunnel GillenäsKristinehamns OK36:36+16:5413:42
15Anders BrunanderAttunda OK37:20+17:3813:58
16Inger Ericsson Köping-Kolsva OK37:22+17:4013:59
17Louise DalhammerOK Roxen38:46+19:0414:31
18Maria DanielssonIFK Mora OK38:58+19:1614:35
19My BlixtAvesta OK39:46+20:0414:53
20Milou NieminenGrycksbo IF OK41:39+21:5715:35
21Camilla FlodmanOK Hammaren48:38+28:5618:12
22Lissi WilhelmssonUlriksbergs IK50:50+31:0819:02
23Annika BryggarGrycksbo IF OK52:32+32:5019:40
Lukas HillIFK Mora OKej godkänd
Lars-Olof ErssonOK Kåreej godkänd
Zandra BuudIFK Mora OKej start
Hanne JensenEds SKej start

Öppen motion 5

2 130 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel DruggeKorsnäs IF OK17:058:01
2Mikael  TakeOK Tyr17:27+0:228:11
3Erik HaugenRingsaker OK20:01+2:569:23
4Michaela KällstrandÅmåls OK20:50+3:459:46
5Hanna Nilsson LindgrenStora Tuna OK21:07+4:029:54
6Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF21:16+4:119:59
7Stefan OlssonIF Hagen21:21+4:1610:01
8Yvonne NormanLeksands OK22:17+5:1210:27
9Lotta FranssonOK Milan22:25+5:2010:31
10Sam LindIF Thor23:04+5:5910:49
11Liselotte JohanssonOK Löftan23:08+6:0310:51
12Bernt-Olof GustavssonTäby OK24:01+6:5611:16
13Jarl PalmKjula IF24:02+6:5711:16
14Thea HolmgrenUmeå OK24:09+7:0411:20
15Mari FläckGrycksbo IF OK24:14+7:0911:22
16Anna GruvrisIK Jarl Rättvik25:04+7:5911:46
17Anette BrunanderAttunda OK25:42+8:3712:03
18Jimmy LövgrenAvesta OK25:48+8:4312:06
19Lena RambergHallstahammars OK26:03+8:5812:13
20Karin BrattbergOK Landehof26:19+9:1412:21
21Anna BlombergSegersta OK26:20+9:1512:21
22Sara HornlidenUmedalens IF26:36+9:3112:29
23Niklas BlixtJärbo OK26:56+9:5112:38
24Maj-Liss BergströmHofors OK27:22+10:1712:50
25Madelene HanssonOK Löftan27:39+10:3412:58
26Robert PuustaOK Älvsjö-Örby27:50+10:4513:04
26Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK27:50+10:4513:04
28Per-Olof EinarssonFagersta OK28:09+11:0413:12
29Jon BreivoldVästerås SOK28:13+11:0813:14
30Mats AdolfssonOK Kåre29:02+11:5713:37
31Marita KarlssonStorviks IF29:05+12:0013:39
32Elsa BrahmLånghundra IF29:10+12:0513:41
33Andreas HelldalOK Kåre29:34+12:2913:52
34Sussie BjörklundRonneby OK29:56+12:5114:03
35Alice NordströmVandrarringen30:49+13:4414:28
36Sara GörasLeksands OK30:58+13:5314:32
37Satu SvedbergSundsvalls OK31:43+14:3814:53
38Elisabeth AssarssonAvesta OK31:50+14:4514:56
39Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK32:16+15:1115:08
40Ingemar TedhamreSnättringe SK34:10+17:0516:02
41Anders MånssonGöteborg-Majorna OK34:23+17:1816:08
42Kathrine MånssonGöteborg-Majorna OK34:32+17:2716:12
43Annika BjörklundIFK Mora OK34:42+17:3716:17
44Annika HogedalGöteborg-Majorna OK34:47+17:4216:19
45Lill NallgårdVästerås SOK35:03+17:5816:27
46Johanna LarssonFMTM35:44+18:3916:46
47Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb36:02+18:5716:55
48Beatrice SöderlindÖrnsköldsviks OK36:47+19:4217:16
49Sören HolmbergLeksands OK36:48+19:4317:16
50Lena TörnqvistVästerås SOK36:55+19:5017:19
51Gustav BromanVästerås SOK36:59+19:5417:21
52Kerstin ErikssonOK Kåre37:25+20:2017:33
53Ola EllbringJönköpings OK37:30+20:2517:36
54Nina LimbäckVSOK38:20+21:1517:59
55Gunilla   BrusVästerbergslagens OL39:48+22:4318:41
56Camilla LöfMarkaryds FK44:30+27:2520:53
57Marina ProninaFK Åsen57:51+40:4627:09
Chatarina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Caroline JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Andreas KvarnbrinkUmedalens IFej godkänd
Edvin HägglundOK Nolaskogsarnaej godkänd

Öppen motion 7

2 120 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1joanna Malmkvistsävedalens aik22:1610:30
2Anders JanssonGrycksbo IF OK23:10+0:5410:55
3Magdalena MosslindVandrarringen24:53+2:3711:44
4Kalle WegerfeltGarphyttans IF24:59+2:4311:47
5Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF25:11+2:5511:52
6Torsten RambergHallstahammars OK25:49+3:3312:10
7Sussie LindAvesta OK25:55+3:3912:13
8Staffan OlssonStigsökarna26:22+4:0612:26
9Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK26:37+4:2112:33
10Erica HållHJS-Vansbro OK27:05+4:4912:46
11Jonas BlombergSegersta OK27:07+4:5112:47
12Per SöderstenOK Ravinen28:40+6:2413:31
13Olof LarssonTolered-Utby Ol-klubb28:51+6:3513:36
14Eva Påhlsson NorlinIFK Mora OK30:26+8:1014:21
15Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK30:30+8:1414:23
16Fredrik BorgströmAvesta OK30:50+8:3414:32
17Niklas SahlénIF Hagen31:05+8:4914:39 Ladda ner rutt i gpx-format
18Malin JohanssonFK Friskus-Varberg31:08+8:5214:41
19Linda DanielssonLerums SOK31:39+9:2314:55
20Mikael AlfredssonOK Tyr31:49+9:3315:00
21Mikael SoppiOK Kroppefjäll32:06+9:5015:08
22Bengt BjörndahlAlmby IK32:32+10:1615:20
23Malin ChristianssonUddevalla OK33:22+11:0615:44
24Ritva KärkkäinenAvesta OK33:59+11:4316:01
25Jessica KarlssonNyköpings OK34:31+12:1516:16
26Per-Martin SvärdIK Vikings OK35:31+13:1516:45
27Jenny OlssonStigsökarna35:39+13:2316:48
28Amanda BacklundTrollhättans SOK36:42+14:2617:18
29Gunvor JonassonVänersborgs SK37:06+14:5017:30
30Rickard PerssonVästerås SOK37:17+15:0117:35
31Johanna AlfredssonOK Tyr37:53+15:3717:52
32Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb39:31+17:1518:38
33Mikael ÅhlundAlmby IK42:27+20:1120:01
34Monica DjurbergOK Tyr44:34+22:1821:01
35Fredrik NykvistSäffle OK45:14+22:5821:20
36Annette BergströmTäby OK1:07:58+45:4232:03
oddvar GravingenGrue ILej godkänd
ove PetterssonÅlvdalen IF OKej godkänd
Sussi JonsonRonneby OKej start

Öppen motion 8

2 540 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Trygve OlsenNTNUI15:145:59
2Tove AlexanderssonStora Tuna OK15:40+0:266:10
3Jonas LundgrenLinköpings OK16:49+1:356:37
4Johan HöökIK Jarl Rättvik17:06+1:526:43
5Ola JäderbergLeksands OK18:11+2:577:09
6Erik LärfarsStora Tuna OK18:42+3:287:21
7Viktor DahlqvistStorviks IF18:58+3:447:28
8Per GrywenzOK Linné19:14+4:007:34
9Jan-Ola MattssonLima IF19:42+4:287:45
10Erik SvenssonOK Klyftamo19:43+4:297:45
11Mikael NordIK Ymer19:51+4:377:48
12Lars DahlströmHJS-Vansbro OK20:04+4:507:54
13Kalle BjörkmanIFK Mora OK20:44+5:308:09
14Eva ElfvingDomnarvets GOIF20:46+5:328:10
15Carl HeymanVästerås SOK20:58+5:448:15
16Magnus FlodmanOK Hammaren21:25+6:118:25
17Hasse ErikssonLima IF21:30+6:168:27
18Ulf AngelsiööOK Linné22:34+7:208:53
19Therese LarssonOK Kroppefjäll23:17+8:039:10
20Mats LagerbladIFK Mora OK23:57+8:439:25
21Per-Inge JohanssonKlubblös23:58+8:449:26
22Stefan NilssonStora Tuna OK25:08+9:549:53
23Mikael AnderssonVästerbergslagens OL25:24+10:1010:00
23Patrik KarlssonKarlslunds IF25:24+10:1010:00
25Per BrahmLånghundra IF25:28+10:1410:01
26Jonna PetterssonIFK Mora OK26:08+10:5410:17
27Carl MagnussonIFK Mora OK26:11+10:5710:18
28Markus HanssonOK Alferna26:13+10:5910:19
29Anders JakobssonSOK Träff26:17+11:0310:20
30 Mats SjöbergKlubblös26:32+11:1810:26
31Ida SellstedtSelånger SOK26:51+11:3710:34
32Mari TegKlubblös27:07+11:5310:40
33Fredrik PetterssonVendelsö27:10+11:5610:41
34Lotta PerssonVendelsö27:12+11:5810:42
35Åsa RambergHallstahammars OK27:37+12:2310:52
36Anders ThomassonUlricehamns OK28:38+13:2411:16
36Madeleine RystedtStora Tuna OK28:38+13:2411:16
38Roger LarssonOK Kåre29:16+14:0211:31
39Peter LindTyresö Friidrott29:20+14:0611:32
40Jenny VinbladHagaby GOIF30:08+14:5411:51
41Thomas JohanssonNorbergs OK33:04+17:5013:01
42Maria MagnussonKFUM Örebro OK33:51+18:3713:19
43Nina LaitamäkiHämeenlinnan Suunnistajat33:56+18:4213:21
44Erik KallinGarphyttans IF34:22+19:0813:31
45Laila NorrmanKjula IF35:23+20:0913:55
46Anna BjärbyFrosta OK38:42+23:2815:14
47Lucie KomarkovaOK Hjärnarp41:11+25:5716:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser