Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H40

7 190 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola SkeppSävedalens AIK42:34
2Anders ÅkermanHiidenkiertäjät44:06+1:32
3Pär HöökIFK Mora OK44:52+2:18
4Stefan AronssonKFUM Örebro OK47:07+4:33
5Johan LindqvistTäby OK50:41+8:07
6Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo50:53+8:19
7Mattias GrahnIFK Göteborg51:34+9:00
8Håkan PalmFK Boken51:43+9:09
9Ingemar StålbergGävle OK52:27+9:53
10Jörgen GranefeltKils OK53:52+11:18
11Fredrik LindellIF Thor54:33+11:59
12Henrik RoosOK Linné55:13+12:39
13Magnus HanssonOK Löftan55:33+12:59
14Ingemar ErikssonRonneby OK57:29+14:55
15Sören KindlundOK Tyr58:31+15:57
16Thomas JohanssonOK Renen58:59+16:25
17Magnus GörasLeksands OK59:47+17:13
18Jörgen JonssonOK Tor1:02:06+19:32
19Anders HaglundOK Milan1:02:41+20:07
20Per BrattbergOK Landehof1:03:57+21:23
21Jesper NordinKorsnäs IF OK1:05:21+22:47
22Andreas RietzNyköpings OK1:07:05+24:31
23Peter HermanssonIFK Mora OK1:09:03+26:29
24Mats HainkeSnättringe SK1:14:39+32:05
25Marcus JohnssonAvesta OK1:14:55+32:21
26Niklas KarlssonLustens OK1:16:15+33:41
27Jonathan NealisLänna IF1:23:24+40:50
28Magnus TrofastBredaryds SOK1:26:32+43:58
29Oskar SvarfvarSjövalla FK1:37:11+54:37
30Erik BacklundTrollhättans SOK1:47:16+1:04:42
Oskar SvarfvarSjövalla FKej start
Stefan ErikssonSurahammars SOKej start
Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila