Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

D14

2 320 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LundbergOK Renen17:33
2Agnes BromanOK Roslagen19:00+1:27
3Emma LingJönköpings OK21:22+3:49
4Ebba LindellIF Thor22:42+5:09
5Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL22:49+5:16
6Elin LindbladOK Djerf22:51+5:18
7Lovisa WigertzLånghundra IF22:56+5:23
8Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK23:31+5:58
9Julia WannerAvesta OK23:34+6:01
10Matilda LarssonOK Hällen23:59+6:26
11Malin BierfeldtÄrla IF24:02+6:29
12Elsa BäsénIF Thor24:32+6:59
13Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF25:05+7:32
14Alva JonssonLånghundra IF25:14+7:41
15Irma SvenssonOK Klyftamo25:25+7:52
16Agnes KarlssonÄlvsby IF OK26:32+8:59
17Sofia PalmFK Boken26:54+9:21
18Louise RamebäckUmeå OK27:03+9:30
19Elin UnanderSundsvalls OK27:04+9:31
20Maja SandvikAttunda OK27:11+9:38
21Alma GustafssonSOK Aneby27:19+9:46
22Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL27:25+9:52
23Cornelia IvarssonOK Hammaren27:29+9:56
24Felicia BredinAttunda OK27:57+10:24
25Moa KarlssonStorviks IF28:11+10:38
26Elsa NilssonDomnarvets GOIF28:25+10:52
27Alma HellströmAttunda OK29:11+11:38
28Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna29:15+11:42
29Sara AnkarlingSträngnäs-Malmby OL29:25+11:52
30Alva NyströmIF Thor30:11+12:38
31Tove RingiOK Kåre30:17+12:44
32Ella KarlssonSnättringe SK31:11+13:38
33Sofia IversAttunda OK31:28+13:55
34Sofia LundkvistOK Vargen32:00+14:27
35Nelly PerssonSundsvalls OK32:19+14:46
36Anna AasaÖvertorneå IF32:25+14:52
37Lovisa NilssonAttunda OK32:43+15:10
38Emelie VibergSkogslöparna33:21+15:48
39Alexandra ÖlundUmedalens IF33:30+15:57
40Julia FunkeLeksands OK33:32+15:59
41Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK33:38+16:05
42Alva RyttherVästerbergslagens OL33:43+16:10
43Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL33:48+16:15
44Julia NordlanderSundsvalls OK34:07+16:34
45Liina LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo34:27+16:54
46Emma ErikssonAnnebergs GIF35:08+17:35
47Lovisa HambäckLånghundra IF35:15+17:42
48Nellie MånssonGöteborg-Majorna OK37:00+19:27
49Tina YlipääBergnäsets AIK37:35+20:02
50Alva LarssonSundsvalls OK40:05+22:32
51Ester LaudonVännäs OK40:39+23:06
52Agnes JonssonDomnarvets GOIF41:38+24:05
53Josefine JonssonOK Tor44:12+26:39
Anna NordströmSigtuna OKej godkänd
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Rebecca HardenFK Bokenej start
Fanny BlomkvistSträngnäs-Malmby OLej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser