Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H40

2 980 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anders ÅkermanHiidenkiertäjät18:12
2Sören KindlundOK Tyr18:20+0:08
3Ola SkeppSävedalens AIK18:59+0:47
4Jörgen GranefeltKils OK19:08+0:56
5Johan LindqvistTäby OK19:38+1:26
6Pär HöökIFK Mora OK19:54+1:42
7Stefan AronssonKFUM Örebro OK20:32+2:20
8Henrik RoosOK Linné20:38+2:26
9Mattias GrahnIFK Göteborg20:54+2:42
10Jörgen JonssonOK Tor21:58+3:46
11Fredrik LindellIF Thor22:24+4:12
12Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo23:01+4:49
13Håkan PalmFK Boken23:20+5:08
14Ingemar ErikssonRonneby OK23:49+5:37
15Thomas JohanssonOK Renen24:37+6:25
16Ingemar StålbergGävle OK25:02+6:50
17Per BrattbergOK Landehof25:14+7:02
18Magnus HanssonOK Löftan25:36+7:24
19Marcus JohnssonAvesta OK26:27+8:15
20Anders HaglundOK Milan26:37+8:25
21Jesper NordinKorsnäs IF OK27:20+9:08
22Andreas RietzNyköpings OK28:10+9:58
23Mats HainkeSnättringe SK29:57+11:45
24Magnus TrofastBredaryds SOK30:52+12:40
25Niklas KarlssonLustens OK31:43+13:31
26Erik BacklundTrollhättans SOK33:04+14:52
27Peter NordströmVandrarringen40:07+21:55
28Oskar SvarfvarSjövalla FK47:17+29:05
29Jonathan NealisLänna IF48:21+30:09
Magnus GörasLeksands OKej godkänd
Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start
Stefan ErikssonSurahammars SOKej start
Oskar SvarfvarSjövalla FKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila