Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

Öppen motion 7

2 120 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffR
1joanna Malmkvistsävedalens aik22:16
2Anders JanssonGrycksbo IF OK23:10+0:54
3Magdalena MosslindVandrarringen24:53+2:37
4Kalle WegerfeltGarphyttans IF24:59+2:43
5Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF25:11+2:55
6Torsten RambergHallstahammars OK25:49+3:33
7Sussie LindAvesta OK25:55+3:39
8Staffan OlssonStigsökarna26:22+4:06
9Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK26:37+4:21
10Erica HållHJS-Vansbro OK27:05+4:49
11Jonas BlombergSegersta OK27:07+4:51
12Per SöderstenOK Ravinen28:40+6:24
13Olof LarssonTolered-Utby Ol-klubb28:51+6:35
14Eva Påhlsson NorlinIFK Mora OK30:26+8:10
15Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK30:30+8:14
16Fredrik BorgströmAvesta OK30:50+8:34
17Niklas SahlénIF Hagen31:05+8:49Ladda ner rutt i gpx-format
18Malin JohanssonFK Friskus-Varberg31:08+8:52
19Linda DanielssonLerums SOK31:39+9:23
20Mikael AlfredssonOK Tyr31:49+9:33
21Mikael SoppiOK Kroppefjäll32:06+9:50
22Bengt BjörndahlAlmby IK32:32+10:16
23Malin ChristianssonUddevalla OK33:22+11:06
24Ritva KärkkäinenAvesta OK33:59+11:43
25Jessica KarlssonNyköpings OK34:31+12:15
26Per-Martin SvärdIK Vikings OK35:31+13:15
27Jenny OlssonStigsökarna35:39+13:23
28Amanda BacklundTrollhättans SOK36:42+14:26
29Gunvor JonassonVänersborgs SK37:06+14:50
30Rickard PerssonVästerås SOK37:17+15:01
31Johanna AlfredssonOK Tyr37:53+15:37
32Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb39:31+17:15
33Mikael ÅhlundAlmby IK42:27+20:11
34Monica DjurbergOK Tyr44:34+22:18
35Fredrik NykvistSäffle OK45:14+22:58
36Annette BergströmTäby OK1:07:58+45:42
oddvar GravingenGrue ILej godkänd
ove PetterssonÅlvdalen IF OKej godkänd
Sussi JonsonRonneby OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila