Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D16

4 560 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sandra BoströmOK Linné31:14
2Sofia WestinVittjärvs IK33:32+2:18
3Ronja JungåkerKorsnäs IF OK35:48+4:34
4Emma BlixtOK Hammaren35:52+4:38
5Sofie OhlssonÄrla IF36:38+5:24
6Frida VikströmSundsvalls OK37:40+6:26
7Alva RingiOK Kåre37:51+6:37
8Magdalena NilssonHögåkers OK38:43+7:29
9Vilma KarlssonSnättringe SK39:01+7:47
10Emma HållströmGävle OK39:36+8:22
11Elsa HolmgårdKils OK39:37+8:23
12Sofia BerglundSigtuna OK39:46+8:32
12Klara AxelssonMarkbygdens OK39:46+8:32
14Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre40:11+8:57
15Elvira WildheimFK Friskus-Varberg40:19+9:05
16Ellen FrostOK Roslagen40:23+9:09
17Emelie JonassonForsa OK40:31+9:17
18Ronja HuggForsa OK40:53+9:39
19Maja MosslindVandrarringen41:46+10:32
20Hanna E TuoremaaVittjärvs IK41:59+10:45
21Moa AnderssonIFK Mora OK43:19+12:05
22Malva SteenOK Enen43:47+12:33
23Isabella LagoGöteborg-Majorna OK44:09+12:55
24Tove FlodmanOK Hammaren44:11+12:57
25Maria JanssonOK Linné45:17+14:03
26Eleanore NealisLänna IF45:40+14:26
27Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK45:58+14:44
28Elin HållHJS-Vansbro OK46:03+14:49
29Emelie BrudinIFK Mora OK46:17+15:03
30Elin NallgårdVästerås SOK46:43+15:29
31Tindra JernströmAvesta OK47:53+16:39
32Emma HansenAvesta OK47:57+16:43
33Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK48:47+17:33
34Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK49:57+18:43
35Emma VibergSkogslöparna50:31+19:17
36Emma JonssonOK Tor50:43+19:29
37Adelina FunkeLeksands OK51:19+20:05
38Frida ZeijlonOK Hällen51:33+20:19
38Wilma GilleOK Roslagen51:33+20:19
40Rebecca FahlgrenVittjärvs IK55:02+23:48
40Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL55:02+23:48
42Anna NordholmSävedalens AIK56:19+25:05
43Stina JonssonOK Tor57:21+26:07
44Ann JohanssonSundsvalls OK58:14+27:00
45Alma LaudonVännäs OK58:24+27:10
46Sofia GidingVallentuna-Össeby OL58:44+27:30
47Anna AnderssonPiteå IF1:01:33+30:19
48Alva LimbäckVästerås SOK1:03:31+32:17
49Sara ErikssonIFK Mora OK1:06:14+35:00
50Sofia FurebySnättringe SK1:07:46+36:32
51Emma BernerssonOK Enen1:07:53+36:39
52Elvira ForslundOK Renen1:10:29+39:15
53Kristina FridmanVännäs OK1:10:50+39:36
54Elsa LimbäckVästerås SOK1:10:57+39:43
55Ida GeorgssonVännäs OK1:12:52+41:38
56Elin NorlinIFK Mora OK1:13:53+42:39
57Klara BerglundVästerås SOK1:17:32+46:18
Maja MörthLeksands OKej godkänd
Lova KlasérKorsnäs IF OKej godkänd
Johanna BreivoldVästerås SOKej godkänd
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Kristina TedhamreSnättringe SKej godkänd
Sofia ErikssonStora Tuna OKej start
Evelina SöderlundSkogslöparnaej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Tova ErikssonRonneby OKej start
Elin HermanssonKungälvs OKej start
Hanna KjellinForsa OKej start
Katrin SjödénÄlvdalens IF OKej start
Frida OlofssonOK Hammarenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser