Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Öppen motion 3

3 320 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lukas HillIFK Mora OK27:48
2Karolina NygrenGrycksbo IF OK29:00+1:12
3Anton NormanLeksands OK29:31+1:43
4Pontus NordströmVandrarringen33:59+6:11
5Niklas SvenssonIK Hakarpspojkarna34:58+7:10
6Anita Östgard OlsenLøten o-lag36:31+8:43
7Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna40:18+12:30
8Charlotta SvarfvarSjövalla FK40:35+12:47
9Erik PetersonÄlvdalens IF OK40:48+13:00
10Ayan LingJönköpings OK41:02+13:14
11Anja NilssonDomnarvets GOIF41:58+14:10
12Bo WallinKorsnäs IF OK43:53+16:05
13Ingrid PerssonHagaby GOIF44:53+17:05
14Lena BrännvallSälens IF45:18+17:30
15Christina Pripp IvarssonOK Hammaren46:10+18:22
16Hanne JensenEds SK46:44+18:56
17Gunnel GillenäsKristinehamns OK47:11+19:23
18Leif BylundNorbergs OK47:38+19:50
19Elisabeth SavefjordKarlstad48:23+20:35
20My BlixtAvesta OK48:26+20:38
21Hanne AnderssonVästerbergslagens OL48:50+21:02
22Maria PeterssonOK Linné49:12+21:24
23Milou NieminenGrycksbo IF OK50:21+22:33
24Camilla FlodmanOK Hammaren53:57+26:09
25Gunilla   BrusVästerbergslagens OL57:01+29:13
26Minna WestbomSäterbygdens OK57:59+30:11
26Anders BryggarGrycksbo IF OK57:59+30:11
28Malin Müller 59:05+31:17
29Conny ErikssonIFK Mora OK1:00:03+32:15
30Lotta BorgströmAvesta OK1:00:16+32:28
31Yvette ErikssonAvesta OK1:00:31+32:43
32Maria DanielssonIFK Mora OK1:00:52+33:04
33Dan  BekkingSälens IF1:04:27+36:39
34Lena JellvertFellingsbro GOIF1:08:11+40:23
35Ville LövingVandrarringen1:08:46+40:58
36Arne GustafssonIFK Mora OK1:11:48+44:00
37Annika BryggarGrycksbo IF OK1:14:23+46:35
38Barbro HolmbergSödertälje-Nykvarn OF1:30:44+1:02:56
39Johan SelanderKlubblös1:31:18+1:03:30
40Margareta MosslindVandrarringen1:45:44+1:17:56
Maud LundgrenLinköpings OKej godkänd
Marina ProninaFK Åsenej godkänd
Maj-Lis BergströmHofors OKej godkänd
Zandra BuudIFK Mora OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser