Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Sundsvalls OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Jill JohanssonD21 (31)51:58+2:598:21
3Susanne LiukkonenD40 (80)37:29+1:147:26
4Oskar VikströmH12 (85)25:29+0:507:40
6Frida VikströmD16 (186)37:40+6:268:15
7Anna NystedtD21 (31)1:05:25+16:2610:31
7Nelly PerssonD14 (158)31:22+5:508:48
8Louise RohdénD21 (31)1:37:59+49:0015:45
10Charlotte VikströmD45 (109)43:48+9:049:57
11Olov VikströmH21 Elit (81)1:37:55+28:387:06
12Uno JohanssonH55 (142)46:17+10:068:18
16Ingrid PeterssonD70 (55)1:22:57+51:2128:36
16Kristina NordlanderD40 (80)49:28+13:139:48
17Anna LundgrenD40 (80)49:59+13:449:55
18Gustav FrænellH16 (216)42:43+9:117:51
19Mattias LindahlH45 (139)54:49+15:138:16
20Elin UnanderD14 (158)37:29+11:5710:31
23Julia NordlanderD14 (158)39:48+14:1611:10
25Catrin JohanssonD45 (109)59:19+24:3513:28
28Jonne LiukkonenH14 (219)37:40+10:198:48
31Axel LundgrenH14 (219)38:36+11:159:01
32Satu SvedbergÖppen motion 5 (248)43:13+16:2812:16
44Ann JohanssonD16 (186)58:14+27:0012:46
45Albin KårénH14 (219)46:30+19:0910:51
46Axel LindqvistH16 (216)52:58+19:269:44
46Lukas JohanssonH14 (219)46:52+19:3110:57
47Hannes LindahlH14 (219)48:06+20:4511:14
51Alva LarssonD14 (158)1:14:39+49:0720:58
52Nils LundgrenH16 (216)55:20+21:4810:10
54Robin EdlundH14 (219)59:32+32:1113:54
59Oskar MårtenssonH14 (219)1:04:08+36:4714:59
63Björn JohanssonH16 (216)1:05:04+31:3211:57
68Frida SvedbergÖppen motion 5 (248)57:56+31:1116:27
Johan PerssonÖppen motion 9 (23)ej godkänd
Åke JohanssonH75 (58)ej godkänd
Anna-Britt JohanssonD75 (23)ej start
Anton SöderbergH14 (219)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser