Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

OK Tyr

33 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Linn NilssonD40 (80)36:157:11
1Lotta RåbergD65 (42)37:0010:28
2Olov ÖströmH60 (57)40:25+0:078:07
2Emma SaleskogU2 (58)17:34+0:038:39
3Elisabeth ÖströmD55 (59)37:19+1:399:14
3Cornelia KindlundD12 (88)30:20+4:369:08
7Oskar NymanH16 (216)37:32+4:006:53
9Rebecca TakeD12 (88)34:59+9:1510:32
10Marcus BeckiusH18 Elit (57)1:04:10+15:348:18
11Stina GranefeltD21 Elit (74)1:37:48+25:039:15
12Johanna KindlundD40 (80)45:16+9:018:58
12Marie AlfredssonD45 (109)46:27+11:4310:33
12Emma AlfredssonD10 (61)18:48+6:309:15
13Mikael TakeÖppen motion 9 (23)1:17:03+25:519:14
13Amanda AlfredssonD12 (88)38:59+13:1511:44
15Sören KindlundH40 (90)58:31+15:578:08
16Richard TakeH14 (219)32:52+5:317:40
17David KindlundU2 (58)30:42+13:1115:07
20Ingrid KensbyD55 (59)1:04:00+28:2015:50
23Örjan BeckiusH45 (139)56:32+16:568:32
23Daniel RåådÖppen motion 7 (171)44:38+17:2011:02
27Gustav PermanH14 (219)37:25+10:048:44
29Tilda KindlundU1 (110)39:03+23:5419:14
32Gunnar RåbergH65 (131)49:34+16:1211:48
32Johanna AlfredssonÖppen motion 7 (171)48:28+21:1011:59
33Mats KensbyH55 (142)57:18+21:0710:17
55Mikael AlfredssonÖppen motion 7 (171)56:20+29:0213:56
65Viktor AlfredssonH16 (216)1:09:33+36:0112:47
Malva RåådInskolning (74)fullföljt
Monica DjurbergÖppen motion 7 (171)ej godkänd
David KindlundÖppen motion 5 (248)ej godkänd
Linda TakeD21 Elit (74)ej godkänd
Johan WikströmH21 Elit (81)ej godkänd
Elin BlomkvistD16 Kort (1)ej start
Monica DjurbergÖppen motion 5 (248)ej start
Rolf WikströmH55 (142)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser