Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

H14

3 190 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jesper LidmarSnättringe SK20:56
2Tobias SnellOK Renen22:01+1:05
3Joar HertinVästerviks OK22:32+1:36
4Adrian VartiaOK Löftan22:46+1:50
5Emil AxelssonLerums SOK23:15+2:19
6Axel ElmbladBredaryds SOK23:24+2:28
7Linus LundbergOK Bävern23:58+3:02
8David BorgSödertälje-Nykvarn OF24:31+3:35
9Albin TollOK Njudung24:48+3:52
10Gustav PermanOK Tyr25:31+4:35
11Jesper JohanssonOK Löftan25:42+4:46
12Richard TakeOK Tyr26:32+5:36
13Erik HogedalGöteborg-Majorna OK26:57+6:01
14Linus TäckOK Hammaren27:17+6:21
15Esten S. KringhaugBodø & Omegn IF Orientering27:19+6:23
16Emil BoströmOK Linné27:33+6:37
17Anton GunnarssonBredaryds SOK28:04+7:08
18Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL28:58+8:02
19Oskar LundgrenVittjärvs IK29:19+8:23
20Anton PerssonOK Hammaren29:30+8:34
21Aksel HalvarssonÖstersunds OK29:43+8:47
22Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK30:04+9:08
23Johan CallebergSnättringe SK31:02+10:06
24Arvid RoosOK Linné31:29+10:33
25Melker LundinKatrineholms OK31:47+10:51
25Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL31:47+10:51
27Mattias LevinSvaide Roma SOK31:49+10:53
28Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK31:57+11:01
29Arvid UmegårdLånghundra IF32:04+11:08
30Gustav BjörklundIFK Mora OK32:07+11:11
31Karl LundinKatrineholms OK32:11+11:15
32Jakob NilssonUmeå OK32:50+11:54
33Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb33:06+12:10
34Markus ÖsterlundVästerås SOK34:14+13:18
35Isac ErikssonOK Nolaskogsarna34:36+13:40
36Axel Leijon ThorellLånghundra IF35:35+14:39
37John WolgastSnättringe SK35:42+14:46
38Rasmus FjordsideSävedalens AIK35:58+15:02
39Elias BrattbergOK Landehof36:52+15:56
40Melker NordgrenOK Kåre37:12+16:16
41Erik FlodmanOK Hammaren38:07+17:11
42Felix BäckstädeVisborgs OK38:55+17:59
43Emil SoneAttunda OK39:09+18:13
44Adam HahneInsjöns IF OK39:16+18:20
45Viktor HolmgrenUmeå OK40:08+19:12
46Lukas AarnioOK Linné40:42+19:46
47Olle Pettersson GradinAttunda OK40:49+19:53
48Pontus GustafssonOK Linné42:08+21:12
49Gustaf MårsäterOK Linné42:49+21:53
50Per JutterströmIFK Mora OK43:51+22:55
51Mårten ErikssonUmedalens IF44:29+23:33
52Patrik ErikssonSträngnäs-Malmby OL45:23+24:27
53Albin HainkeSnättringe SK46:08+25:12
54Jacob WolgastSnättringe SK47:44+26:48
55Sander KrouwelStora Tuna OK48:00+27:04
56Johan HolmbergIF Hagen48:21+27:25
57Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL54:40+33:44
58Hugo HanssonIF Thor1:00:08+39:12
59Linus BacklundTrollhättans SOK1:01:41+40:45
60David ÅkerlindLustens OK1:10:10+49:14
61Jon TrägårdhUmedalens IF1:10:50+49:54
Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej godkänd
Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Mathias OhlssonÄrla IFej godkänd
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLej godkänd
Kalle TuuriOK Renenej godkänd
Karl GrywenzOK Linnéej start
Sven NyströmOK Linnéej start
Isak OlssonStigsökarnaej start
Gustav WirénAttunda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser