Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

H65

2 910 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Knut SkjesetVang OL24:42
2Olle AdolfssonLerums SOK25:22+0:40
3Ole LienLøten o-lag25:59+1:17
4Ove ThorssonIK Trenne Ullared26:02+1:20
5Ola KarlssonStorviks IF26:06+1:24
6Karl Evert SvenssonIF Hagen26:28+1:46
7Per IvarssonTrollhättans SOK26:51+2:09
8Claes NidebornStora Tuna OK27:17+2:35
9Arve SmestadLøten o-lag28:05+3:23
10Nils-Erik ErikssonSala OK28:11+3:29
11Jan ÅsbergHäverödals SK28:49+4:07
12Lasse HolmStorviks IF29:01+4:19
13Stein NordviElverum OK29:02+4:20
14Jonas LarssonOK Kullingshof29:44+5:02
15Roy DawsonGafanhori29:48+5:06
16Leif NordinAttunda OK29:50+5:08
17Bengt CarlssonSkattkärrs SOK30:16+5:34
17Ingemar ZiljatOK Djerf30:16+5:34
19Ingvar SvenssonBjursås OK31:19+6:37
20Willy LjungdellTäby OK31:40+6:58
21Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF31:54+7:12
22Hans-Gösta BernhardMariestads FK33:07+8:25
23Christer JanssonHagaby GOIF33:35+8:53
24Ebbe MalmMarkaryds FK33:46+9:04
25Torbjörn BlombergDalaportens OL33:53+9:11
26Ove VesterbergLycksele IF34:49+10:07
27Karl Petter OpsahlLøten o-lag35:15+10:33
28Achim BaderOLF Mainz35:46+11:04
29Ulf KjellinOK Hedströmmen36:20+11:38
30Gunnar RåbergOK Tyr36:52+12:10
31Stanley HolmerIFK Mora OK37:11+12:29
32Ove JohanssonOK Kolmården37:31+12:49
33Gunnar HedbergÖstersunds OK37:39+12:57
34Henry WestmanSala OK37:43+13:01
35Yngve KarlssonIFK Mora OK39:01+14:19
36Knut WikströmRingsaker OK40:50+16:08
37Peter HagströmGOIF Tjalve40:54+16:12
38Christer GillenäsKristinehamns OK42:29+17:47
39John SivarsDalaportens OL47:43+23:01
40Jan ProchazkaTJ Tesla Brno1:10:33+45:51
Jarle BusterudElverum OKej godkänd
Christer ElfsbergKristinehamns OKej godkänd
Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OKej godkänd
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OKej start
Christer HellströmStora Tuna OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser