Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Öppen motion 5

2 650 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joar HertinVästerviks OK18:31
2Gabriel HöjlindIFK Mora OK26:22+7:51
3Mattias HolmströmÅmåls OK29:06+10:35
4Erik HaugenRingsaker OK29:22+10:51
5Michaela KällstrandÅmåls OK29:35+11:04
6Patrik KarlssonKarlslunds IF31:22+12:51
7anna LarssonHJS Vansbro ok31:44+13:13
8MATTIAS JONASSONÄlvdalens IF OK32:33+14:02
9Eva LångStora Tuna OK33:18+14:47
10Lisa DammvikStora Tuna OK33:19+14:48
11Solveig StenbergVang OL33:46+15:15
12Satu SvedbergSundsvalls OK33:53+15:22
13Anna BlombergSegersta OK34:01+15:30
14Yvonne NormanLeksands OK34:35+16:04
15Helena KristianssonHJS-Vansbro OK34:43+16:12
16Sara LindIF Thor34:51+16:20
17Åsa ÖnanderKjula IF35:58+17:27
18oddvar GravingenGrue IL36:01+17:30
19Lukas HillIFK Mora OK36:18+17:47
20Karin BrattbergOK Landehof36:23+17:52
21Jonna PetterssonIFK Mora OK36:37+18:06
22Katarina HanssonOK Hammaren36:51+18:20
23Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OK37:03+18:32
24Marcus LövingVandrarringen37:23+18:52
25Lena HöjlindIFK Mora OK37:57+19:26
26Emilia BergströmOK Rodhen38:08+19:37
27Thea HolmgrenUmeå OK38:21+19:50
28Stefan OlssonIF Hagen38:31+20:00
29Gustav BromanVästerås SOK39:02+20:31
30Marita KarlssonStorviks IF39:14+20:43
31Valter FallAlmby IK39:15+20:44
32Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb39:30+20:59
33Lotta FranssonOK Milan39:56+21:25
34Alice NordströmVandrarringen40:14+21:43
35Liselotte JohanssonOK Löftan40:29+21:58
36Johanna LarssonFMTM40:30+21:59
37Erica BergLeksands OK40:31+22:00
38Staffan BergströmHofors OK40:34+22:03
39Nina LimbäckVästerås SOK41:13+22:42
40Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF41:18+22:47
41Katarina AnkarlingSträngnäs-Malmby OL41:33+23:02
42Niklas BlixtJärbo OK41:51+23:20
43Karolina NygrenGrycksbo IF OK41:53+23:22
44Gisela Sundelin RörvikIL Try42:10+23:39
45Anders MånssonGöteborg-Majorna OK42:17+23:46
46Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK42:18+23:47
47Mikael ÅhlundAlmby IK42:21+23:50
48Sara GörasLeksands OK42:24+23:53
49Kathrine MånssonGöteborg-Majorna OK42:26+23:55
50Vincent LiljeholmKvarnsvedens GoIF OK42:52+24:21
51Annika HogedalGöteborg-Majorna OK43:09+24:38
52Sara HornlidenUmedalens IF43:22+24:51
53Samuel JonassonÄlvdalens IF OK43:48+25:17
54Sofia ÖsterdahlIFK Mora OK44:12+25:41
55Sussi JonsonRonneby OK44:29+25:58
56Nina LaitamäkiHLT44:49+26:18
57Peter SjögrenIK Vikings OK44:57+26:26
58Gunilla WiklundStora Tuna OK45:52+27:21
59Ola EllbringJönköpings OK46:01+27:30
60hilde BaderOLF Mainz46:43+28:12
61Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK47:25+28:54
62Anders ForsgrenIK Jarl Rättvik47:39+29:08
63Robert PuustaOK Älvsjö-Örby47:44+29:13
64Annika BjörklundIFK Mora OK47:53+29:22
65Birgit LundkvistOK Vargen48:05+29:34
66Elisabeth AssarssonAvesta OK50:00+31:29
67Maritha OlanderTäby OK50:50+32:19
68Pia NordinKorsnäs IF OK52:16+33:45
69Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK52:48+34:17
70Karin SvenssonKöping-Kolsva OK53:03+34:32
71Madelene HanssonOK Löftan53:34+35:03
72Per-Olof EinarssonFagersta OK55:13+36:42
73gunnel GillenäsKristiansand OK55:46+37:15
74Gunvor JonssonVänersborgs SK56:11+37:40
75Lill NallgårdVästerås SOK56:50+38:19
76Kerstin ErikssonOK Kåre57:34+39:03
77Sören HolmbergLeksands OK58:37+40:06
78Linda HeymanVästerås SOK58:51+40:20
79Christina Pripp IvarssonOK Hammaren1:00:01+41:30
80Monica HolmerOK Nipan1:01:27+42:56
81David KindlundOK Tyr1:01:44+43:13
82Catharina JohanssonOK Kolmården1:03:18+44:47
83Lena TörnqvistVästerås SOK1:03:20+44:49
84Martina GabrielssonTrollhättans SOK1:04:04+45:33
85Lotta BorgströmAvesta OK1:06:45+48:14
86Susanne LindhAvesta OK1:06:48+48:17
87Lissi WilhelmssonUlriksbergs IK1:07:21+48:50
88Gunilla MårsäterOK Linné1:12:42+54:11
89Olle MårsäterOK Linné1:12:49+54:18
90Inger Ericsson Köping-Kolsva OK1:18:10+59:39
91Lisa JonassonÄlvdalens IF OK1:19:57+1:01:26
Ingela JohanssonTäby OKej godkänd
Rolf JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Andreas KvarnbrinkUmedalens IFej godkänd
Jimmy LövgrenAvesta OKej godkänd
David MårsäterOK Linnéej godkänd
Ingemar TedhamreSnättringe SKej godkänd
Filippa LövingVandrarringenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser