Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 3+3 i Sälen, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Öppen motion 7

2 970 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Per GrywenzOK Linné23:54
2Per-Inge JohanssonKlubblös26:16+2:22
3Ola JäderbergLeksands OK27:30+3:36
4Anders HanssonStorviks IF28:02+4:08
5Stefan NilssonStora Tuna OK29:49+5:55
6Stig WiklundStora Tuna OK31:07+7:13
7Amanda BacklundTrollhättans SOK31:15+7:21
8Jonas BlombergSegersta OK31:51+7:57
9Kalle WegerfeltGarphyttans IF32:34+8:40
10Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL33:12+9:18
11Trond Ivar TimmervoldHamar OK33:51+9:57
12Rolf KullaValbo AIF33:52+9:58
13Mia DammvikStora Tuna OK34:06+10:12
14Krister ÅkärbjärIFK Mora OK34:19+10:25
15Rickard PerssonVästerås SOK34:50+10:56
16Andreas KvarnbrinkUmedalens IF35:23+11:29
17Daniel RåådOK Tyr35:29+11:35
18Lena RambergHallstahammars OK35:52+11:58
19Björn NilssonRånäs OK36:20+12:26
20Ola PermanKils OK36:39+12:45
21Anette BrunanderAttunda OK36:46+12:52
22Karin ElfvingDomnarvets GOIF37:12+13:18
23Linda DanielssonLerums SOK37:24+13:30
24Niklas SahlénIF Hagen37:43+13:49
25Katarina BengtssonLånghundra IF37:48+13:54
26Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF38:18+14:24
27Alexander SjödinAvesta OK38:33+14:39
28Johanna AlfredssonOK Tyr38:51+14:57
29Bengt StarkOK Milan38:56+15:02
30Fredrik BorgströmAvesta OK39:06+15:12
31Jasinta RajanIFK Lidingö SOK40:09+16:15
32Krister  NilssonLidingö SOK40:11+16:17
33Sofia StenbergDomnarvets GOIF40:21+16:27
34Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby40:50+16:56
35Mikael AlfredssonOK Tyr40:58+17:04
35Anna FunkeLeksands OK40:58+17:04
37Ritva KärkkäinenAvesta OK41:00+17:06
38Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK41:41+17:47
39Malin JohanssonFK Friskus-Varberg41:48+17:54
40Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb42:02+18:08
41Magdalena MosslindVandrarringen42:17+18:23
42Elsa BrahmLånghundra IF42:20+18:26
43Malin ChristianssonUddevalla OK42:22+18:28
43Monica DjurbergOK Tyr42:22+18:28
45Lars MosslindVandrarringen43:03+19:09
46Mikael SoppiOK Kroppefjäll43:58+20:04
47Eva Påhlsson NorlinIFK Mora OK44:42+20:48
48Anders JanssonGrycksbo IF OK45:59+22:05
49Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GoIF OK47:15+23:21
50Ingrid PerssonHagaby GOIF47:33+23:39
51Bernt-Olof GustavssonTäby OK48:41+24:47
52joanna Malmkvistsävedalens aik48:44+24:50
53Bengt BjörndahlAlmby IK49:52+25:58
54Hanna SundströmVästerås SOK50:42+26:48
55Anders BrunanderAttunda OK51:43+27:49
56Lasse BackIFK Mora OK58:00+34:06
57Annette BergströmTäby OK1:01:21+37:27
58Jenny DruggeKorsnäs IF OK1:01:52+37:58
Peter NordströmVandrarringenej godkänd
Stefan NybergAvesta OKej godkänd
Jenny OlssonStigsökarnaej godkänd
Jessica KarlssonNyköpings OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser