Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för 3+3 i Sälen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9

D21 Elit

4 610 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika BillstamOK Linné2:21:55
2Elin Dahlstedt TyskLeksands OK2:32:34+10:39
3Anu ÅkermanHiidenkiertäjät2:32:54+10:59
4Elin DahlinDomnarvets GOIF2:38:49+16:54
5Olga PanchenkoIFK Mora OK2:41:55+20:00
6Sara JohanssonDomnarvets GOIF2:45:13+23:18
7Moa KjellstrandCentrum OK2:49:08+27:13
8Benita HanssonHagaby GOIF2:57:34+35:39
9Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf2:59:29+37:34
10Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF3:00:20+38:25
11Stina GranefeltOK Tyr3:03:19+41:24
12Elin VinbladHagaby GOIF3:05:00+43:05
13Maria NilssonDomnarvets GOIF3:10:11+48:16
14Lina LångStora Tuna OK3:12:23+50:28
15Lovisa PerssonOK Tisaren3:15:37+53:42
16Hana HancikovaAlfta-Ösa OK3:16:10+54:15
17Maria BoisLeksands OK3:46:37+1:24:42
Linn AxelssonÄrla IFej godkänd
Linn GrällsOK Kåreej godkänd
Frida GustafssonIFK Göteborgej godkänd
Karin E GustafssonHagaby GOIFej godkänd
Linnéa HolmqvistHagaby GOIFej godkänd
Helena JanssonLeksands OKej godkänd
Emma JohanssonDomnarvets GOIFej godkänd
Evgeniya RyapolovaIFK Mora OKej godkänd
Linda TakeOK Tyrej godkänd

H21 Elit

5 170 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thierry GueorgiouKalevan Rasti1:55:55
2Roman RyapolovIFK Mora OK2:09:05+13:10
3Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF2:19:27+23:32
4Johan AronssonOK Tisaren2:25:26+29:31
5Sebastian MånssonHagaby GOIF2:29:08+33:13
6Per EklöfOK Milan2:29:56+34:01
7Artem PanchenkoIFK Mora OK2:33:18+37:23
8Leif BaderOK Kåre2:34:09+38:14
9Olov VikströmSundsvalls OK2:35:11+39:16
10Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF2:37:41+41:46
11Björn LjunggrenOK Hammaren2:39:36+43:41
12Jesper SjögrenOK Kullingshof2:43:48+47:53
13Magnus PalmKFUM Örebro OK2:48:13+52:18
14Anders BoströmJärfälla OK2:49:36+53:41
15Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK2:51:51+55:56
16Mattias MårtsStora Tuna OK3:08:59+1:13:04
17Linus BohmanHjärnarps GH OL3:39:23+1:43:28
18Elias ÖgrenStora Tuna OK3:46:51+1:50:56
Niklas AldénOK Linnéej godkänd
Rikard ClaessonStora Tuna OKej godkänd
Kristian DahlströmIFK Mora OKej godkänd
Johan ErikssonHagaby GOIFej godkänd
Erik LindgrenKFUM Örebro OKej godkänd
Andreas PetterssonHagaby GOIFej godkänd
Greger TyskLeksands OKej godkänd
Per ÖbergOK Hällenej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej start
Johan WikströmOK Tyrej start
Anders ÖsterlundVästerås SOKej start

D20 Elit

3 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ellen SarenmarkLeksands OK2:18:25
2Carolina NealisLänna IF2:31:57+13:32
3Matilda DammvikStora Tuna OK2:36:04+17:39
4Julia AdolfssonOK Kåre2:46:38+28:13
5Elin PetersonÄlvdalens IF OK2:49:23+30:58
6Linnéa HahneInsjöns IF OK2:58:35+40:10
Sara HamreforsVästerås SOKej godkänd
Sofia SjögrenOK Kullingshofej godkänd
Hanna ErikssonIFK Mora OKej start

D18 Elit

3 530 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Sara KindlundOK Tranan1:57:12
2Tova OlssonIK Hakarpspojkarna2:09:26+12:14
3Emma LindellLinköpings OK2:15:31+18:19
4Agnes WesterbergTrollhättans SOK2:17:54+20:42
5Elin FältmanLeksands OK2:25:34+28:22
6Frida PetersonÄlvdalens IF OK2:36:47+39:35
Maria GustafssonHagaby GOIFej godkänd
Jenny LindbergVandrarringenej start

H18 Elit

3 780 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1André AnderssonVästerbergslagens OL1:35:16
2Mattis HallbergIK Uven1:45:31+10:15
3Hugo DahlbergHaninge SOK1:48:53+13:37
4Gustav ÖgrenKorsnäs IF OK1:52:43+17:27
5Jakob FranssonOK Milan1:55:04+19:48
6Nils AlexanderssonStora Tuna OK1:56:44+21:28
7Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK2:05:50+30:34
8Rasmus ArfwedsonFrölunda OL2:17:39+42:23
9Bobby BrahmLånghundra IF2:17:52+42:36
10Simon ÖsterlundVästerås SOK2:18:59+43:43
11Oscar SundbaumVittjärvs IK2:20:49+45:33
12Marcus BeckiusOK Tyr2:23:29+48:13
13Erik NallgårdVästerås SOK2:42:23+1:07:07
Eric DanielssonOK Kåreej godkänd
Henrik HamreforsVästerås SOKej godkänd
Egil MorastHaninge SOKej godkänd
Johan OlsonIK Uvenej godkänd
Joakim SkärlénHaninge SOKej godkänd
Oscar WibergJärla Orienteringej godkänd

D21

3 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jill JohanssonSundsvalls OK1:53:52
2Susanne ErikssonOK Milan1:58:38+4:46
3Hanna BrusSnättringe SK2:06:47+12:55
4Elina JohnssonCentrum OK2:07:22+13:30
5Anna NystedtSundsvalls OK2:21:12+27:20
6Ida DalhammerOK Roxen2:21:59+28:07
7Louise RohdénSundsvalls OK3:05:30+1:11:38
Eva ElfvingDomnarvets GOIFej godkänd
Ronja HillTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Sofie KarlssonKFUM Örebro OKej godkänd
Karin PerssonHagaby GOIFej godkänd
Anna ThomasdotterVästerås SOKej godkänd

H21

4 260 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pål SkogedalAsker SK1:49:00
2Anders DahlinDomnarvets GOIF1:56:11+7:11
3Asbjørn OlsenNTNUI1:58:02+9:02
4Mattias JohanssonIFK Mora OK2:01:04+12:04
5Ulrik MagnussonHalmstad OK2:02:24+13:24
6Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF2:06:48+17:48
7Geir NilsenViul OK2:18:50+29:50
8Kristoffer EdshageCentrum OK2:20:48+31:48
9Martin KarlssonCentrum OK2:24:14+35:14
10Marcus RamströmOK Kåre2:30:29+41:29
11Kalle LarssonForsa OK2:32:44+43:44
12Edward NicholasAuld Reekie Orienteering Club2:33:59+44:59
13Henrik BrusSävedalens AIK3:03:38+1:14:38
Tobias BeckiusLinköpings OKej godkänd
Björn MarkfjärdAvesta OKej godkänd
Leif MarkfjärdAvesta OKej godkänd
Martin NorrmanKjula IFej godkänd
Trygve OlsenNTNUIej godkänd
Mårten SundSundbybergs IKej start

D20

3 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna GustafssonOK Kåre2:01:35
Erika BlixtOK Hammarenej godkänd
Elin JohanssonForsa OKej start

H20

3 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik HållströmGävle OK2:17:45

H18

3 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Filip BrunanderAttunda OK1:53:30
2Fredrik NorlinIFK Mora OK2:25:17+31:47
3Fredrik OrmöSnättringe SK2:48:54+55:24
Nicklas DeWittLänna IFej godkänd
Dan ÖsterlundVästerås SOKej godkänd

D16

3 360 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ronja JungåkerKorsnäs IF OK1:27:42
2Vilma KarlssonSnättringe SK1:28:38+0:56
3Sofia WestinVittjärvs IK1:28:42+1:00
4Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre1:31:26+3:44
5Emma BlixtOK Hammaren1:33:23+5:41
6Sofie OhlssonÄrla IF1:34:14+6:32
7Alva RingiOK Kåre1:35:15+7:33
8Sofia BerglundSigtuna OK1:35:30+7:48
9Maja MosslindVandrarringen1:36:39+8:57
10Klara AxelssonMarkbygdens OK1:37:44+10:02
11Ronja HuggForsa OK1:38:29+10:47
12Emma HållströmGävle OK1:38:49+11:07
13Elvira WildheimFK Friskus-Varberg1:40:05+12:23
14Tindra JernströmAvesta OK1:40:43+13:01
15Magdalena NilssonHögåkers OK1:40:59+13:17
16Malva SteenOK Enen1:42:19+14:37
17Emelie BrudinIFK Mora OK1:42:42+15:00
18Isabella LagoGöteborg-Majorna OK1:43:13+15:31
19Moa AnderssonIFK Mora OK1:45:03+17:21
20Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK1:46:03+18:21
21Ellen FrostOK Roslagen1:47:53+20:11
22Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK1:50:19+22:37
23Adelina FunkeLeksands OK1:51:55+24:13
24Emma HansenAvesta OK1:55:22+27:40
25Tove FlodmanOK Hammaren1:57:35+29:53
26Eleanore NealisLänna IF1:57:49+30:07
27Emma JonssonOK Tor1:57:53+30:11
28Maria JanssonOK Linné1:58:36+30:54
29Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK1:58:38+30:56
30Elin HållHJS-Vansbro OK1:59:43+32:01
31Elin NallgårdVästerås SOK2:00:09+32:27
32Stina JonssonOK Tor2:05:20+37:38
33Emma VibergSkogslöparna2:06:47+39:05
34Rebecca FahlgrenVittjärvs IK2:13:47+46:05
35Sofia GidingVallentuna-Össeby OL2:15:34+47:52
36Ann JohanssonSundsvalls OK2:18:42+51:00
37Alva LimbäckVästerås SOK2:23:56+56:14
38Sofia FurebySnättringe SK2:26:01+58:19
39Anna AnderssonPiteå IF2:28:04+1:00:22
40Klara BerglundVästerås SOK2:29:12+1:01:30
41Anna NordholmSävedalens AIK2:31:31+1:03:49
42Emma BernerssonOK Enen2:32:05+1:04:23
43Sara ErikssonIFK Mora OK2:35:04+1:07:22
44Elin NorlinIFK Mora OK2:43:04+1:15:22
45Ida GeorgssonVännäs OK2:49:42+1:22:00
46Elvira ForslundOK Renen2:59:03+1:31:21
Sandra BoströmOK Linnéej godkänd
Johanna BreivoldVästerås SOKej godkänd
Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OLej godkänd
Kristina FridmanVännäs OKej godkänd
Wilma GilleOK Roslagenej godkänd
Elsa HolmgårdKils OKej godkänd
Lova KlasérKorsnäs IF OKej godkänd
Alma LaudonVännäs OKej godkänd
Elsa LimbäckVästerås SOKej godkänd
Maja MörthLeksands OKej godkänd
Frida SvedbergSundsvalls OKej godkänd
Kristina TedhamreSnättringe SKej godkänd
Hanna E TuoremaaVittjärvs IKej godkänd
Frida VikströmSundsvalls OKej godkänd
Sofia ErikssonStora Tuna OKej start
Tova ErikssonRonneby OKej start
Elin HermanssonKungälvs OKej start
Emelie JonassonForsa OKej start
Emma KarlssonOK Landehofej start
Hanna KjellinForsa OKej start
Frida OlofssonOK Hammarenej start
Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OKej start
Katrin SjödénÄlvdalens IF OKej start
Evelina SöderlundSkogslöparnaej start
Frida ZeijlonOK Hällenej start

H16

3 510 m, 70 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emil AuseliusBredaryds SOK1:14:18
2Felix PerssonHaninge SOK1:17:04+2:46
3Felix AxelssonMarkbygdens OK1:17:52+3:34
4Daniel RönnqvistOK Linné1:18:02+3:44
5Olle GrywenzOK Linné1:19:49+5:31
6Filip TrofastBredaryds SOK1:20:43+6:25
7Benjamin NäslundSkogslöparna1:21:19+7:01
8Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF1:21:29+7:11
9Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna1:22:16+7:58
10Oskar NymanOK Tyr1:24:08+9:50
11Simon DahlbergOK Nolaskogsarna1:24:48+10:30
12Eskil TryggöTrollhättans SOK1:25:00+10:42
13Lukas OlmKils OK1:25:22+11:04
14John LarssonRånäs OK1:26:02+11:44
15Håkan RambergHallstahammars OK1:26:55+12:37
16Gustav JonssonOK Tor1:27:10+12:52
17Hampus BrunanderAttunda OK1:27:34+13:16
18Ivar Lidström LauriSnättringe SK1:28:03+13:45
19Olof SkoglundKils OK1:28:31+14:13
20Carl HolmbergIF Hagen1:29:15+14:57
21William ErnlundOK Linné1:32:02+17:44
22Johannes ÖgrenKorsnäs IF OK1:32:06+17:48
23Albin BjörnuddVännäs OK1:32:53+18:35
24Hampus NyströmIF Hagen1:33:17+18:59
25Viktor BergLeksands OK1:35:58+21:40
26Fredrik HamreforsVästerås SOK1:37:06+22:48
27Isak HertinVästerviks OK1:38:10+23:52
28Oliver AngelsiööOK Linné1:38:54+24:36
29Rasmus TäckOK Hammaren1:39:12+24:54
30Hugo DalhammerOK Roxen1:39:23+25:05
31Gustav KvarnbrinkUmedalens IF1:39:32+25:14
32Jakob IngströmBottnaryds IF1:41:45+27:27
33John GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb1:42:19+28:01
34Linus OlhansÅs-NMBU Orientering1:43:02+28:44
35Sixten TörnqvistVästerås SOK1:44:59+30:41
36Gabriel LarssonGammelstads IF1:46:15+31:57
37Hugo BäsénIF Thor1:47:23+33:05
38Joel WahlqvistOK Roslagen1:47:29+33:11
39Tobias KarlssonSnättringe SK1:48:11+33:53
40Eric BerlinTrollhättans SOK1:48:16+33:58
41Lukas KatvalaOK Älgen1:48:51+34:33
42Walter LagerhällRehns BK1:51:21+37:03
43Erik ErikssonOK Älgen1:51:48+37:30
44Albin NorénPiteå IF1:53:59+39:41
45Viktor WallinKorsnäs IF OK1:54:28+40:10
46Måns ErikssonÖstersunds OK1:54:33+40:15
47Truls LindholmIFK Kiruna1:59:26+45:08
48Harald LarssonBergnäsets AIK2:00:04+45:46
49Björn JohanssonSundsvalls OK2:02:15+47:57
50Adrian LundbergIK Vikings OK2:02:25+48:07
51Martin DanielssonOK Kåre2:04:44+50:26
52Karl BrahmLånghundra IF2:05:17+50:59
53Carl WesterlundOK Roslagen2:10:15+55:57
54Erik KärrlanderUmedalens IF2:11:21+57:03
55Filip ElihnOK Linné2:18:06+1:03:48
56Ingmar HolmerOK Nipan2:22:54+1:08:36
57Jonathan MagnussonRehns BK2:24:04+1:09:46
58Nils KangasOK Hammaren2:24:49+1:10:31
59Måns HolmgrenOK Hammaren2:27:19+1:13:01
60Viktor AlfredssonOK Tyr2:27:31+1:13:13
61Rasmus NordgrenOK Kåre2:29:11+1:14:53
62Jakob NäslundOK Roslagen2:38:13+1:23:55
63Martin SkärlénHaninge SOK3:09:15+1:54:57
Axel BergströmOK Rodhenej godkänd
Pontus BierfeldtÄrla IFej godkänd
Lucas GranbergOK Kåreej godkänd
Emil GrehnOK Rodhenej godkänd
Tim JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Mattias KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Nils StrandOK Linnéej godkänd
Rasmus GustavssonÖstersunds OKej start
Emil HornlidenUmedalens IFej start
Mika KoskinenGrycksbo IF OKej start
Zeb PalmHJS-Vansbro OKej start
Anders RuhnOK Roslagenej start

D16 Kort

2 830 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elin BlomkvistOK Tyrej start

H16 Kort

3 190 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Fredrik PalmOK Triangelnej start

D14

2 830 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LundbergOK Renen1:04:15
2Emma LingJönköpings OK1:11:31+7:16
3Elin LindbladOK Djerf1:15:12+10:57
4Julia WannerAvesta OK1:17:02+12:47
5Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL1:22:21+18:06
6Ebba LindellIF Thor1:24:59+20:44
7Malin BierfeldtÄrla IF1:26:40+22:25
8Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL1:28:26+24:11
9Cornelia IvarssonOK Hammaren1:29:16+25:01
10Alva JonssonLånghundra IF1:29:59+25:44
11Sofia PalmFK Boken1:30:51+26:36
12Moa KarlssonStorviks IF1:31:50+27:35
13Elsa BäsénIF Thor1:33:39+29:24
14Alva RyttherVästerbergslagens OL1:35:10+30:55
15Lovisa WigertzLånghundra IF1:37:35+33:20
16Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna1:38:26+34:11
17Alma GustafssonSOK Aneby1:41:14+36:59
18Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:41:58+37:43
19Emma ErikssonAnnebergs GIF1:42:34+38:19
20Louise RamebäckUmeå OK1:42:52+38:37
21Agnes KarlssonÄlvsby IF OK1:43:55+39:40
22Emelie VibergSkogslöparna1:46:17+42:02
23Lovisa HambäckLånghundra IF1:49:38+45:23
24Ella KarlssonSnättringe SK1:51:31+47:16
25Sara AnkarlingSträngnäs-Malmby OL1:51:50+47:35
26Alva NyströmIF Thor1:54:38+50:23
27Alexandra ÖlundUmedalens IF1:55:48+51:33
28Anna AasaÖvertorneå IF1:56:56+52:41
29Liina LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo1:57:31+53:16
30Julia FunkeLeksands OK1:58:11+53:56
31Sofia LundkvistOK Vargen2:00:10+55:55
32Josefine JonssonOK Tor2:01:34+57:19
33Tina YlipääBergnäsets AIK2:05:22+1:01:07
34Agnes JonssonDomnarvets GOIF2:06:43+1:02:28
35Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK2:08:22+1:04:07
36Ester LaudonVännäs OK2:09:52+1:05:37
Agnes BromanOK Roslagenej godkänd
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKej godkänd
Nora HolmgårdKils OKej godkänd
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Matilda LarssonOK Hällenej godkänd
Nellie MånssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anna NordströmSigtuna OKej godkänd
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Fanny BlomkvistSträngnäs-Malmby OLej start
Rebecca HardenFK Bokenej start
Elsa NilssonDomnarvets GOIFej start
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start
Tove RingiOK Kåreej start
Maja SandvikAttunda OKej start
Irma SvenssonOK Klyftamoej start

H14

3 190 m, 64 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jesper LidmarSnättringe SK1:09:47
2Axel ElmbladBredaryds SOK1:09:59+0:12
3Emil AxelssonLerums SOK1:12:54+3:07
4Adrian VartiaOK Löftan1:14:07+4:20
5Jesper JohanssonOK Löftan1:16:49+7:02
6Albin TollOK Njudung1:16:52+7:05
7Anton GunnarssonBredaryds SOK1:17:06+7:19
8Linus TäckOK Hammaren1:17:11+7:24
9Richard TakeOK Tyr1:20:35+10:48
10Erik HogedalGöteborg-Majorna OK1:22:26+12:39
11Oskar LundgrenVittjärvs IK1:23:47+14:00
12Johan CallebergSnättringe SK1:24:46+14:59
13Gustav PermanOK Tyr1:26:09+16:22
14Linus LundbergOK Bävern1:26:20+16:33
15Axel Leijon ThorellLånghundra IF1:28:19+18:32
16Emil BoströmOK Linné1:28:37+18:50
17Esten S. KringhaugBodø & Omegn IF Orientering1:29:54+20:07
18Isac ErikssonOK Nolaskogsarna1:30:49+21:02
19Mattias LevinSvaide Roma SOK1:34:09+24:22
20Philip ForngrenVallentuna-Össeby OL1:34:53+25:06
21Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK1:35:44+25:57
22Melker LundinKatrineholms OK1:36:48+27:01
23Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL1:38:35+28:48
24Felix BäckstädeVisborgs OK1:39:39+29:52
25Arvid UmegårdLånghundra IF1:41:34+31:47
26Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK1:42:46+32:59
27Melker NordgrenOK Kåre1:44:24+34:37
28Rasmus FjordsideSävedalens AIK1:44:26+34:39
29Anton PerssonOK Hammaren1:44:58+35:11
30Markus ÖsterlundVästerås SOK1:45:10+35:23
31Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:48:23+38:36
32Adam HahneInsjöns IF OK1:52:05+42:18
33Pontus GustafssonOK Linné1:52:46+42:59
34Erik FlodmanOK Hammaren1:57:52+48:05
35Sander KrouwelStora Tuna OK1:58:34+48:47
36Olle Pettersson GradinAttunda OK2:03:07+53:20
37Per JutterströmIFK Mora OK2:03:17+53:30
38Elias BrattbergOK Landehof2:10:36+1:00:49
39Albin HainkeSnättringe SK2:15:09+1:05:22
40Johan HolmbergIF Hagen2:22:40+1:12:53
41Lukas AarnioOK Linné2:28:16+1:18:29
42Mårten ErikssonUmedalens IF2:32:41+1:22:54
43Linus BacklundTrollhättans SOK2:41:20+1:31:33
44Erik JonssonSträngnäs-Malmby OL2:42:18+1:32:31
45Jacob WolgastSnättringe SK2:42:58+1:33:11
46David ÅkerlindLustens OK3:13:43+2:03:56
47Hugo HanssonIF Thor3:18:16+2:08:29
David BorgSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Patrik ErikssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Karl GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej godkänd
Aksel HalvarssonÖstersunds OKej godkänd
Joar HertinVästerviks OKej godkänd
Viktor HolmgrenUmeå OKej godkänd
Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Karl LundinKatrineholms OKej godkänd
Gustaf MårsäterOK Linnéej godkänd
Jakob NilssonUmeå OKej godkänd
Mathias OhlssonÄrla IFej godkänd
Henrik PetrisiVästerbergslagens OLej godkänd
Tobias SnellOK Renenej godkänd
Emil SoneAttunda OKej godkänd
Jon TrägårdhUmedalens IFej godkänd
Kalle TuuriOK Renenej godkänd
John WolgastSnättringe SKej godkänd
Gustav BjörklundIFK Mora OKej start
Karl GrywenzOK Linnéej start
Sven NyströmOK Linnéej start
Isak OlssonStigsökarnaej start
Arvid RoosOK Linnéej start
Gustav WirénAttunda OKej start

D14 Kort

2 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elvira PaulssonUmeå OKej godkänd

H14 Kort

3 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Thobias BrodinIFK Mora OK1:47:45

D12

3 020 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Vendela SöderqvistOK Kåre1:06:00
2Maja BergqvistKorsnäs IF OK1:08:17+2:17
3Johanna RoosOK Linné1:13:30+7:30
4Cornelia KindlundOK Tyr1:16:15+10:15
5Tilda BergLeksands OK1:18:58+12:58
6Thea NordinKorsnäs IF OK1:20:43+14:43
7Ellen FunkeLeksands OK1:21:54+15:54
8Rebecca TakeOK Tyr1:23:05+17:05
9Elsa GörasLeksands OK1:26:10+20:10
10Liv NorbergAvesta OK1:27:15+21:15
11Joni Müller af UhrOK Linné1:28:34+22:34
12Anna SvarfvarSjövalla FK1:30:00+24:00
13Embla BergströmTäby OK1:32:14+26:14
14Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb1:34:02+28:02
15Alma BirklinOK Kåre1:34:19+28:19
16Emelie BrattbergOK Landehof1:36:05+30:05
17Clara JanssonAvesta OK1:42:05+36:05
18Amanda AlfredssonOK Tyr1:42:44+36:44
19Elin BryggarGrycksbo IF OK1:43:35+37:35
20Jonna SandbergKöping-Kolsva OK1:43:41+37:41
21Klara ErssonOK Kåre1:45:35+39:35
22Emma EliassonFK Friskus-Varberg1:48:50+42:50
23Tilda BorgströmAvesta OK1:52:24+46:24
24Ella IngströmBottnaryds IF1:55:19+49:19
25Agnes WallinKorsnäs IF OK2:11:28+1:05:28
26Tilde BlixtAvesta OK2:14:19+1:08:19
27Klara StrandOK Linné2:15:58+1:09:58
Emilia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Karin LindgrenKFUM Örebro OKej godkänd
Selma IvarssonOK Hammarenej start
Ida KlasérKorsnäs IF OKej start

H12

3 020 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Casper SkeppSävedalens AIK1:03:02
2Oskar VikströmSundsvalls OK1:03:21+0:19
3Alexander JanssonOK Djerf1:04:08+1:06
4Simon HolmerIFK Mora OK1:06:34+3:32
5Arvid SkeppSävedalens AIK1:07:52+4:50
6Victor HanssonOK Löftan1:08:08+5:06
7Erik LingJönköpings OK1:15:02+12:00
8Tobias JohanssonOK Löftan1:16:30+13:28
9Elliot AngelsiööOK Linné1:21:03+18:01
10Albin BlombergSegersta OK1:21:56+18:54
11Linus SjödénÄlvdalens IF OK1:24:10+21:08
12Filip LindqvistTäby OK1:24:49+21:47
13Erik ÅkermanÄlvdalens IF OK1:26:20+23:18
14Frank KrouwelStora Tuna OK1:27:10+24:08
15Eskil FläckGrycksbo IF OK1:27:37+24:35
16Viktor KarlssonStorviks IF1:28:02+25:00
17Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IK1:29:53+26:51
18Alvin HornlidenUmedalens IF1:32:10+29:08
19David NäslundOK Roslagen1:41:27+38:25
20Loke HolmgrenOK Hammaren1:43:00+39:58
21Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK1:44:15+41:13
22Alex JohanssonFK Friskus-Varberg1:47:31+44:29
23Jakob TedhamreSnättringe SK1:54:06+51:04
24Anton MörkforsJärfälla OK1:57:13+54:11
25Melwin WildheimFK Friskus-Varberg2:10:54+1:07:52
Oskar ErikssonRonneby OKej godkänd
Johan FochsenWaxholms OKej godkänd
Anton ForsHJS-Vansbro OKej start
Lucas WannerAvesta OKej start

D12 Kort

2 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johanna PalmOK Triangeln55:44
2Sara WallinKorsnäs IF OK1:25:33+29:49

D10

2 150 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Moa BergqvistKorsnäs IF OK39:46
2Sandra LingJönköpings OK43:09+3:23
3Sofie HolmerIFK Mora OK49:34+9:48
4Maja AxelssonLerums SOK50:43+10:57
5Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK52:14+12:28
6Hedda BorgströmAvesta OK52:41+12:55
7Lotta LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo55:12+15:26
8Ida KarlssonStorviks IF55:35+15:49
9Sanna HörnellDomnarvets GOIF56:08+16:22
10Emma AlfredssonOK Tyr57:26+17:40
11Maren Aure SkogedalAsker SK1:00:26+20:40
12Ida GeorgssonJönköpings OK1:05:35+25:49
13Ebba FlodmanOK Hammaren1:05:48+26:02
14Tilde BergströmTäby OK1:10:53+31:07
15Lova HornlidenUmedalens IF1:12:37+32:51
16Emma ChristianssonUddevalla OK1:13:51+34:05
17Lova MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna1:16:12+36:26
18Linn MånssonGöteborg-Majorna OK1:26:29+46:43
19Anna BryggarGrycksbo IF OK1:37:21+57:35
Alva ErssonIFK Mora OKej start

H10

2 150 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Wille SöderqvistOK Kåre41:00
2Jens FochsenWaxholms OK46:14+5:14
3Hampus KarlssonStorviks IF46:33+5:33
4Emil LingJönköpings OK48:11+7:11
5Elis HanssonIF Thor49:02+8:02
6Gustav LjunggrenOK Hammaren50:27+9:27
7Rasmus ÖbergOK Hällen51:10+10:10
8Petter FochsenWaxholms OK55:52+14:52
9Elias HörnellDomnarvets GOIF57:57+16:57
10Martin ErikssonAnnebergs GIF59:03+18:03
11Isak HolmgårdKils OK59:47+18:47
12August GörasLeksands OK1:02:30+21:30
13Alfred DanielssonIFK Mora OK1:02:46+21:46
14Anders Næss-UlsethHeming Orientering1:03:00+22:00
15Filip HanssonOK Löftan1:04:55+23:55
16Arvid ErikssonRonneby OK1:08:52+27:52
17Olof ErssonOK Kåre1:09:14+28:14
18Joel MasapärsMalungs OK Skogsmårdarna1:13:48+32:48
Axel Björnberg FärdigNyköpings OKej godkänd
Gustav EllbringJönköpings OKej godkänd
Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Jakob SandbergKöping-Kolsva OKej godkänd
Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start

D35

3 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria SahlénIF Hagen2:10:22
2Kristin BengtssonBromma-Vällingby SOK2:17:00+6:38
3Jenny JohanssonKFUM Örebro OK2:22:19+11:57
4Annieke GrahnGöteborgs SK2:23:03+12:41
5Lena NileviHaninge SOK2:23:33+13:11
6Jenny JohanssonIFK Göteborg3:06:29+56:07
7Zuzana MacúchováDomnarvets GOIF3:17:20+1:06:58
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej godkänd
Sofia BjörnbergNyköpings OKej godkänd
Emma ClaessonStora Tuna OKej godkänd
Ingvild GjessingVang OLej godkänd
Sara ÖbergOK Hällenej godkänd

H35

4 260 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jonas BuudIFK Mora OK1:38:45
2Matti JanlövIF Åland1:43:20+4:35
3Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF1:46:28+7:43
4Pontus FunkeLeksands OK1:52:29+13:44
5Pål StenbergVang OL1:59:36+20:51
6Björn WrahmeIFK Mora OK2:04:52+26:07
7Andreas PantzarOK Letstigen2:07:01+28:16
8Jiri ProchazkaDomnarvets GOIF2:07:12+28:27
9Jonas ErikssonLänna IF2:10:03+31:18
10Anders SkjesetVang OL2:11:09+32:24
11Erik BengtssonFK Åsen2:11:17+32:32
12Mattias BrandtHällefors OK2:43:09+1:04:24
13Hansi KrausAvesta OK3:16:42+1:37:57
14André BjärbyFrosta OK3:32:03+1:53:18
Mark BaljeuLeksands OKej godkänd
Per HolmIFK Mora OKej godkänd
Daniel WestbomSäterbygdens OKej start

D40

3 730 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linn NilssonOK Tyr1:26:39
2Elin EkIFK Mora OK1:29:20+2:41
3Lena HolmerIFK Mora OK1:31:05+4:26
4Ingela ErikssonGävle OK1:45:23+18:44
5Charlotte FlansbjerOK Djerf1:45:43+19:04
6Cecilia FochsenWaxholms OK1:46:37+19:58
7Maria OlssonHJS-Vansbro OK1:47:37+20:58
8Johanna KindlundOK Tyr1:48:11+21:32
9Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK1:50:25+23:46
10Ellen Aure SkogedalAsker SK1:52:19+25:40
11Helena BacklundGävle OK1:56:36+29:57
12Katrin SkeppSävedalens AIK2:00:17+33:38
13Marit SöderqvistOK Kåre2:03:07+36:28
14Anna JanssonOK Djerf2:04:12+37:33
15Liselott NordgrenOK Kåre2:12:49+46:10
16Ann-Sofie TäckOK Hammaren2:18:36+51:57
17Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK2:22:35+55:56
18Cecilia JonssonOK Tor2:26:55+1:00:16
19Marit InngjerdingenHeming Orientering2:26:58+1:00:19
20Anna ErikssonRonneby OK2:42:55+1:16:16
21Sonia PerssonHaninge SOK3:04:33+1:37:54
22Karolina AnderssonLänna IF3:06:56+1:40:17
Annette RoosOK Linnédiskvalificerad
Sofie BergendahlIF Thorej godkänd
Kerstin GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start

H40

4 190 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola SkeppSävedalens AIK1:30:59
2Anders ÅkermanHiidenkiertäjät1:35:57+4:58
3Pär HöökIFK Mora OK1:38:14+7:15
4Stefan AronssonKFUM Örebro OK1:43:29+12:30
5Johan LindqvistTäby OK1:44:38+13:39
6Mattias GrahnIFK Göteborg1:45:59+15:00
7Sören KindlundOK Tyr1:47:33+16:34
8Mika LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo1:51:44+20:45
9Henrik RoosOK Linné1:52:10+21:11
10Jörgen GranefeltKils OK1:54:13+23:14
11Ingemar ErikssonRonneby OK1:58:54+27:55
12Jörgen JonssonOK Tor1:59:20+28:21
13Ingemar StålbergGävle OK1:59:35+28:36
14Thomas JohanssonOK Renen2:02:52+31:53
15Fredrik LindellIF Thor2:03:46+32:47
16Håkan PalmFK Boken2:05:37+34:38
17Magnus HanssonOK Löftan2:06:01+35:02
18Per BrattbergOK Landehof2:09:58+38:59
19Anders HaglundOK Milan2:15:21+44:22
20Andreas RietzNyköpings OK2:22:02+51:03
21Marcus JohnssonAvesta OK2:30:34+59:35
22Mats HainkeSnättringe SK2:35:05+1:04:06
23Magnus TrofastBredaryds SOK2:36:18+1:05:19
24Jesper NordinKorsnäs IF OK2:37:15+1:06:16
25Niklas KarlssonLustens OK2:47:19+1:16:20
26Erik BacklundTrollhättans SOK3:14:45+1:43:46
27Jonathan NealisLänna IF3:16:34+1:45:35
28Oskar SvarfvarSjövalla FK3:35:23+2:04:24
Magnus GörasLeksands OKej godkänd
Stefan ErikssonSurahammars SOKej start
Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubbej start
Oskar SvarfvarSjövalla FKej start

D45

3 510 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Josefine NordströmOK Triangeln1:32:02
2Anna StrandAttunda OK1:33:33+1:31
3Kirsti KringhaugRingerike OL1:33:35+1:33
4Marina AxelssonMarkbygdens OK1:36:45+4:43
5Yvonne SjödénÄlvdalens IF OK1:39:31+7:29
6Anna-Karin SchmutzLeksands OK1:42:28+10:26
7Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK1:43:16+11:14
8Charlotte VikströmSundsvalls OK1:44:58+12:56
9Marie AlfredssonOK Tyr1:50:10+18:08
10Izabell BirklinOK Kåre1:52:46+20:44
11Kersti RingiOK Kåre1:54:05+22:03
12Evonne StrandOK Linné1:56:22+24:20
13Monika BlombergDalaportens OL1:56:42+24:40
14Susanne SöderholmSträngnäs-Malmby OL2:05:44+33:42
15Eva-Lena HahneInsjöns IF OK2:08:54+36:52
16Maria HållströmGävle OK2:11:51+39:49
17Catrin JohanssonSundsvalls OK2:15:07+43:05
18Lotta StenströmSträngnäs-Malmby OL2:15:26+43:24
19Charlotta WallinKorsnäs IF OK2:15:52+43:50
20Erika FältmanLeksands OK2:17:54+45:52
21Charlotte SkoglundKils OK2:20:54+48:52
22Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK2:31:06+59:04
23Åsa Marknell DewittLänna IF2:31:08+59:06
24Ewa HolmbergIF Hagen2:31:15+59:13
25Anna-Karin RybergOK Klyftamo2:32:58+1:00:56
26Maria GustafssonIFK Mora OK2:37:51+1:05:49
27Anna TedhamreSnättringe SK2:42:29+1:10:27
28Maria StrömbergAvesta OK2:51:52+1:19:50
29Anna-Karin LövgrenAvesta OK2:54:31+1:22:29
Agneta BerlinTrollhättans SOKej godkänd
Anna DanielssonOK Kåreej godkänd
Lena GrandinOK Linnéej godkänd
Erica HållHJS-Vansbro OKej godkänd
Gunilla KallhaugeSnättringe SKej godkänd
Annika OhlssonÄrla IFej godkänd
Annika SundströmVästerås SOKej godkänd
Lena PetrisiVästerbergslagens OLej start

H45

3 960 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan OlmKils OK1:30:08
2Fredrik SoneAttunda OK1:37:46+7:38
3Lars ÖgrenKarlsbyhedens IK1:39:17+9:09
4Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:39:58+9:50
5Magnus JohanssonOK Löftan1:40:02+9:54
6Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL1:40:17+10:09
7Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK1:46:58+16:50
8Jonas AxelssonLerums SOK1:50:19+20:11
9Ola HultinOK Roslagen1:51:38+21:30
10Magnus SternerSträngnäs-Malmby OL1:52:45+22:37
11Thomas IvarssonOK Hammaren1:54:02+23:54
12Mats ChristianssonUddevalla OK1:57:17+27:09
13Anders LingJönköpings OK1:57:21+27:13
14Nicklas BergströmTäby OK1:57:58+27:50
15Håkan OlofssonÄrla IF1:58:25+28:17
16Ulf KarlssonStorviks IF2:00:09+30:01
17Örjan BeckiusOK Tyr2:01:38+31:30
18Michael PalmOK Triangeln2:01:44+31:36
19Gert WildheimFK Friskus-Varberg2:03:56+33:48
20Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg2:11:05+40:57
21Joakim PerssonHaninge SOK2:16:10+46:02
22Ove NäslundOK Roslagen2:18:03+47:55
23Stefan JohanssonOK Kåre2:19:21+49:13
24Svante JonsellVallentuna-Össeby OL2:20:30+50:22
25Johan LilljeqvistStigsökarna2:23:13+53:05
26Mikael DanielssonOK Kåre2:26:04+55:56
27Tore NallgårdVästerås SOK2:29:56+59:48
28Patrik SteenOK Enen2:32:05+1:01:57
29Stefan ErikssonOK Älgen2:35:22+1:05:14
30Henrik MorastHaninge SOK2:35:35+1:05:27
31Matz AnderssonLesjöfors SK2:37:35+1:07:27
32Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK2:40:02+1:09:54
33Olof ErikssonIFK Mora OK2:43:36+1:13:28
34Tobias Den BraverOK Gränsen3:11:15+1:41:07
35Anders NorlinIFK Mora OK3:45:46+2:15:38
Bengt AnderssonIFK Mora OKej godkänd
Peo BergLeksands OKej godkänd
Håkan BlomkvistSkattkärrs SOKej godkänd
Jonas HolmgrenOK Hammarenej godkänd
Ulf JanssonOK Triangelnej godkänd
Ola JernströmAvesta OKej godkänd
Stefan KärrlanderUmedalens IFej godkänd
Henrik LindbladOK Djerfej godkänd
Niklas OlssonFagersta OKej godkänd
Kennet AnderssonGrycksbo IF OKej start
Anders BoströmOK Linnéej start
Henrik HolmbergKöping-Kolsva OKej start
Per JanssonOK Djerfej start
Ulf PerssonBottnaryds IFej start

D50

3 140 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna-Maria BackrydLindebygdens OK1:15:08
2Anna Von KrusenstiernaOK Kåre1:27:48+12:40
3Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:28:41+13:33
4Mia BierfeldtÄrla IF1:31:40+16:32
5Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK1:33:44+18:36
6Lena CarlssonSävedalens AIK1:35:05+19:57
7Karin ÖhlinSOK Aneby1:37:05+21:57
8Åsa RydellLeksands OK1:41:34+26:26
9Anette LantzOK Österåker1:46:48+31:40
10Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF1:48:28+33:20
11Camilla AdlertegOK Enen1:49:33+34:25
12Lotta JungåkerKorsnäs IF OK1:51:28+36:20
13Annlouise AlmqvistIFK Mora OK1:52:28+37:20
14Heli MarjomaaStigsökarna1:52:49+37:41
15Eva PetersonÄlvdalens IF OK1:53:26+38:18
16Ulrika ErikssonStora Tuna OK1:55:52+40:44
17Eva CarlssonJönköpings OK1:55:56+40:48
18Camilla RosénAnnebergs GIF1:57:14+42:06
19Helena HolmbergKöping-Kolsva OK2:01:46+46:38
20Annette Falck LarssonVänersborgs SK2:02:27+47:19
21Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK2:02:52+47:44
22Mia GustafssonOK Kåre2:04:24+49:16
23Gunilla BomanVästerås SOK2:09:32+54:24
24Marie GreenSträngnäs-Malmby OL2:11:19+56:11
25Åsa PerssonLaxå OK2:17:56+1:02:48
26Ann LyrbergValbo AIF2:21:46+1:06:38
27Marie BjörklundEskilstuna OL2:28:03+1:12:55
28Annette WigertzLånghundra IF2:35:32+1:20:24
29Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL2:54:44+1:39:36
Mona BierfeldtÄrla IFej godkänd
Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Kajsa HolmqvistHagaby GOIFej godkänd
Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Ing-Marie LarssonIF Thorej godkänd
Anita Østgård OlsenLøten o-lagej godkänd
Karin LindbergVandrarringenej start
Anne MagnussonOK Landehofej start
Anna-Karin ÖgrenKarlsbyhedens IKej start

H50

3 500 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Conny ForsbergLånghundra IF1:19:59
2Lasse JanssonGävle OK1:22:10+2:11
3Lars JohanssonKarlsbyhedens IK1:28:06+8:07
4Christer MorellOK Kåre1:29:28+9:29
5Jonas GidingVallentuna-Össeby OL1:32:20+12:21
6Anders KarlssonSnättringe SK1:36:49+16:50
7Robert HallbergIK Uven1:42:33+22:34
8Stefan OlofssonOK Gisle1:43:01+23:02
9Lars HolmbergIF Hagen1:43:53+23:54
10Michael HertinVästerviks OK1:44:12+24:13
11Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL1:44:33+24:34
12Lars HolmgårdKils OK1:46:15+26:16
13Göran MånssonOK Dacke1:48:45+28:46
14Per SundströmVästerås SOK1:50:34+30:35
15Mikael DavidssonVästerås SOK1:54:39+34:40
16Peter BrämersonTibro OK1:55:07+35:08
17Stein Arne NegårdVang OL1:55:49+35:50
18Per KallhaugeSnättringe SK1:56:53+36:54
19Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:59:54+39:55
20Mats JönssonKorsnäs IF OK2:00:08+40:09
21Anders JonssonIK Vikings OK2:00:58+40:59
22Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK2:02:23+42:24
23Terje SchjølbergRøros IL2:02:25+42:26
24Lars G JohanssonIFK Göteborg2:03:10+43:11
25Magnus WideFrölunda OL2:04:31+44:32
26Thomas HahneInsjöns IF OK2:05:31+45:32
27Ulf HamreforsVästerås SOK2:07:46+47:47
28Robert ÖstlundSäterbygdens OK2:09:05+49:06
29Per-Olof HanssonSäffle OK2:11:16+51:17
30Jan ViklundVästerås SOK2:11:44+51:45
31Mats LundquistÖstersunds OK2:15:11+55:12
32Thomas ForslundSäffle OK2:16:47+56:48
33Fredrik MorastHaninge SOK2:18:11+58:12
34Bo StrandOK Linné2:19:12+59:13
35Jonny BirgerssonGrycksbo IF OK2:20:10+1:00:11
36Håkan PerssonLaxå OK2:21:06+1:01:07
37Sven WigertzLånghundra IF2:22:37+1:02:38
38Lennart MyrehedVandrarringen2:32:28+1:12:29
39Anders LevinSvaide Roma SOK2:40:46+1:20:47
40Leif MörkforsJärfälla OK2:42:53+1:22:54
41Bo WesterbergTrollhättans SOK2:44:11+1:24:12
42Stefan HornebrantTrollhättans SOK2:48:24+1:28:25
43Per WolgastSnättringe SK2:56:46+1:36:47
44Bengt ZetterbergOK Skärmen3:05:59+1:46:00
45Gunnar SkärlénHaninge SOK3:12:08+1:52:09
Anders BengtssonSundbybergs IKej godkänd
Mikael BäsénIF Thorej godkänd
Magnus LimbäckVästerås SOKej godkänd
Jonas LångStora Tuna OKej godkänd
Ulf MagnussonLeksands OKej godkänd
Stefan TörnqvistVästerås SOKej godkänd
Kenneth LantzOK Österåkerej start
Lars MagnussonOK Landehofej start
Peter WippJärla Orienteringej start

D55

2 970 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annika BrodinLindebygdens OK1:25:22
2Karin GunnarssonStora Tuna OK1:29:16+3:54
3Elisabeth ÖströmOK Tyr1:31:08+5:46
4Eva Rabe MagnussonIF Hagen1:36:33+11:11
5Eva WoxlinAlfta-Ösa OK1:36:36+11:14
6Carina DoyleSundbybergs IK1:37:16+11:54
7Anne SørumRingsaker OK1:38:42+13:20
8Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK1:39:13+13:51
9Annika DavidssonVästerås SOK1:46:11+20:49
10Susanne LüscherStora Tuna OK1:55:06+29:44
11Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb2:06:08+40:46
12Marianne ThorssonIK Trenne Ullared2:20:23+55:01
13Gunnel AxinHagaby GOIF2:21:15+55:53
14Carin GustafssonJönköpings OK2:21:39+56:17
15Eva WareniusAvesta OK2:41:53+1:16:31
Ingela BengtssonÅrsunda IFej godkänd
Birgitta GustafssonHagaby GOIFej godkänd
Ingrid KensbyOK Tyrej godkänd
Laila SpångmyrIK Jarl Rättvikej godkänd
Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OLej start
Anne-Marie ErikssonKristinehamns OKej start

H55

3 450 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christer SkoogKils OK1:35:31
2Lars SjökvistStora Tuna OK1:36:35+1:04
3Eirik Næss-UlsethNydalens SK1:36:59+1:28
4Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna1:39:15+3:44
5Mats CarlsvärdAlmby IK1:41:28+5:57
6Anders HaglundLeksands OK1:43:10+7:39
7Uno JohanssonSundsvalls OK1:44:16+8:45
8Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:45:02+9:31
9Trond OlsenLøten o-lag1:47:20+11:49
10Lars PerssonHagaby GOIF1:50:32+15:01
11Jan GustafssonHagaby GOIF1:50:59+15:28
12Jan-Olof BäckOK Djerf1:53:12+17:41
13Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:53:26+17:55
14Roger EngmanHagaby GOIF1:54:13+18:42
15Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:56:00+20:29
16Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK1:59:19+23:48
17Göran LyrbergValbo AIF2:01:41+26:10
18Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK2:02:18+26:47
19Dag SundinSträngnäs-Malmby OL2:04:33+29:02
20Göran DoyleSundbybergs IK2:08:43+33:12
21Jan GottfridssonNorbergs OK2:08:44+33:13
22Tommy BomanVästerås SOK2:10:01+34:30
23Mats KensbyOK Tyr2:12:08+36:37
24Henning OlsenLøten o-lag2:14:43+39:12
25Ulf SkoglundKils OK2:19:34+44:03
26Eddie IsraelssonLindebygdens OK2:23:29+47:58
27Bo NorrmanKjula IF2:24:36+49:05
28Michael KarlssonOK P42:28:47+53:16
29Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK2:29:08+53:37
30Lars KarlssonAlmby IK2:36:24+1:00:53
31Vital PeetersK.O.L. Belgium2:36:33+1:01:02
32Roy JohanssonOK Skogsvargarna2:38:39+1:03:08
33Anders KjellbergOK Flundrehof2:40:28+1:04:57
34Anders AlamaaIK Vikings OK2:46:53+1:11:22
35Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb3:06:15+1:30:44
Petter GullikstadRøros ILdiskvalificerad
Anders AxelssonTrollhättans SOKej godkänd
Lars BengtssonÅrsunda IFej godkänd
Terje GudbrandsenHamar OKej godkänd
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej godkänd
Göran NilssonSnättringe SKej godkänd
Tryggve OttossonVästerbergslagens OLej godkänd
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvikej godkänd
Peter SundSundbybergs IKej godkänd
Hans TarandiIFK Lidingö SOKej godkänd
Herman BakkeLøten o-lagej start
Ola HedinOK Hammarenej start
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej start
Anders SjögrenOK Kullingshofej start
Rolf WikströmOK Tyrej start

D60

2 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Karin Håkansson RabeUlriksbergs IK1:22:47
2Gudrun PerssonHallstahammars OK1:37:58+15:11
3Ann-Britt GöranssonAlmby IK1:40:34+17:47
4Marianne EinarssonFagersta OK1:49:04+26:17
5Titti BergendahlOK Måsen1:52:13+29:26
6Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF2:00:23+37:36
7Gerd HagströmGOIF Tjalve2:02:14+39:27
8Evamarie LundahlIF Hagen2:05:10+42:23
9Catherine DawsonGafanhori2:08:22+45:35
10Helena ProchazkovaTJ Tesla Brno2:14:05+51:18
11Marit NilssonKils OK2:16:07+53:20
Annika NorströmHallstahammars OKej godkänd

H60

3 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF1:28:56
2Olov ÖströmOK Tyr1:29:24+0:28
3Hans AnderssonVästerbergslagens OL1:34:41+5:45
4Mats HedbergÅrsunda IF1:37:28+8:32
5Kaj BäckmanOK Trian1:39:27+10:31
6Lars JanlövIF Åland1:43:17+14:21
7Bengt SvedjebySkattkärrs SOK1:47:20+18:24
8Uno MagnussonIF Hagen1:51:20+22:24
9Roland WareniusAvesta OK1:51:35+22:39
10Anders ErikssonIF Hagen1:53:40+24:44
11Sören WoxlinAlfta-Ösa OK1:56:40+27:44
12Bo DavidssonSolna OK1:56:49+27:53
13Mats SandewallUmeå OK2:01:03+32:07
14Mats HastadFellingsbro GOIF2:01:40+32:44
15Mats HaglundOK Djerf2:03:52+34:56
16Sven LarssonSärna SK2:09:34+40:38
17Kent KarlssonSödertälje-Nykvarn OF2:28:23+59:27

D65

2 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Lotta RåbergOK Tyr1:26:49
2Britt Linnéa ErikssonSala OK1:29:45+2:56
3Marion HallstenUddevalla OK1:42:43+15:54
4Gun-Inger SahlbergLånghundra IF1:47:55+21:06
5Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF1:50:12+23:23
6Eva KarlssonVästerås SOK1:58:34+31:45
7Kerstin LissEskilstuna OL2:04:02+37:13
8Kerstin PalmKjula IF2:10:07+43:18
9Ingrid Rex WallströmOK Landehof2:12:25+45:36
10Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK2:31:23+1:04:34
11Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK2:51:56+1:25:07
Eva HalvarsonOK Kåreej godkänd
Elisabeth LindholmDomnarvets GOIFej godkänd
Inger LöfgrenStora Tuna OKej godkänd

H65

2 910 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Knut SkjesetVang OL1:19:21
2Olle AdolfssonLerums SOK1:25:10+5:49
3Ola KarlssonStorviks IF1:25:39+6:18
4Ove ThorssonIK Trenne Ullared1:28:52+9:31
5Claes NidebornStora Tuna OK1:30:16+10:55
6Nils-Erik ErikssonSala OK1:33:34+14:13
7Stein NordviElverum OK1:34:52+15:31
8Arve SmestadLøten o-lag1:35:31+16:10
9Karl Evert SvenssonIF Hagen1:36:18+16:57
10Lasse HolmStorviks IF1:36:27+17:06
11Torbjörn BlombergDalaportens OL1:36:40+17:19
12Ingemar ZiljatOK Djerf1:37:18+17:57
13Jan ÅsbergHäverödals SK1:37:32+18:11
14Leif NordinAttunda OK1:38:52+19:31
15Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF1:42:05+22:44
16Hans-Gösta BernhardMariestads FK1:46:07+26:46
17Bengt CarlssonSkattkärrs SOK1:46:43+27:22
18Willy LjungdellTäby OK1:47:08+27:47
19Achim BaderOLF Mainz1:47:10+27:49
20Jonas LarssonOK Kullingshof1:49:25+30:04
21Christer JanssonHagaby GOIF1:49:43+30:22
22Roy DawsonGafanhori1:49:45+30:24
23Ove VesterbergLycksele IF1:52:39+33:18
24Gunnar HedbergÖstersunds OK1:56:36+37:15
25Peter HagströmGOIF Tjalve1:57:17+37:56
26Henry WestmanSala OK1:57:30+38:09
27Yngve KarlssonIFK Mora OK1:58:32+39:11
28Ulf KjellinOK Hedströmmen1:58:48+39:27
29Gunnar RåbergOK Tyr1:59:09+39:48
30Ingvar SvenssonBjursås OK2:01:58+42:37
31Knut WikströmRingsaker OK2:02:38+43:17
32Ebbe MalmMarkaryds FK2:03:56+44:35
33Ove JohanssonOK Kolmården2:07:15+47:54
34Karl Petter OpsahlLøten o-lag2:07:43+48:22
35Christer GillenäsKristinehamns OK2:08:27+49:06
36Stanley HolmerIFK Mora OK2:21:33+1:02:12
37Jan ProchazkaTJ Tesla Brno3:41:18+2:21:57
Jarle BusterudElverum OKej godkänd
Christer ElfsbergKristinehamns OKej godkänd
Per IvarssonTrollhättans SOKej godkänd
Ole LienLøten o-lagej godkänd
Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OKej godkänd
John SivarsDalaportens OLej godkänd
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OKej start
Christer HellströmStora Tuna OKej start

D70

2 360 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK1:22:04
2Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK1:27:08+5:04
3Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK1:33:16+11:12
4Birgitta KlangLånghundra IF1:41:04+19:00
5Eva-Stina SvärdHaninge SOK1:44:28+22:24
6Margareta HaraldssonSigtuna OK1:45:09+23:05
7Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo1:54:55+32:51
8Mariann NilssonLustens OK2:00:48+38:44
9Margareta LöfkvistBjursås OK2:02:07+40:03
10Anne-Marie ByströmSidensjö IK2:12:34+50:30
11Siv AnderssonKristinehamns OK2:15:17+53:13
12Anita NordbergOK Klyftamo2:15:35+53:31
13Ulla LingJönköpings OK2:37:54+1:15:50
14Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering3:06:17+1:44:13
Ulla HöökOK Klyftamoej godkänd
Ingrid JanssonSäterbygdens OKej godkänd
Gunnel PalgrimVänersborgs SKej godkänd
Ingrid PeterssonSundsvalls OKej start

H70

2 910 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elis ÅbergStorviks IF1:31:13
2Runo JohanssonKristinehamns OK1:31:21+0:08
3Lars FinbomOK Landehof1:39:49+8:36
4Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo1:42:08+10:55
5Håkan RystedtStora Tuna OK1:42:50+11:37
6Olle JohanssonIFK Hedemora OK1:43:41+12:28
7Jan JohanssonIFK Hedemora OK1:44:38+13:25
8Rune SandbergUddevalla OK1:51:04+19:51
9Stig IsraelssonOK Tylöskog1:51:08+19:55
10Sven PihlEnköpings AIF1:53:07+21:54
11Lennart MattssonLustens OK2:00:52+29:39
12Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben2:02:17+31:04
13Kjell-Åke RyenKroppa IF2:05:36+34:23
14Bengt-Rune WallströmIK Uven2:06:11+34:58
15Bror PalgrimVänersborgs SK2:06:24+35:11
16Arne KarlssonOK Tor2:08:35+37:22
17Lars-Erik KarlssonRasbo IK2:11:37+40:24
18Åke NordbergOK Klyftamo2:12:29+41:16
19Knut HöökOK Klyftamo2:13:27+42:14
20P-G JanssonSäterbygdens OK2:14:47+43:34
21Bo SundénKarlsbyhedens IK2:17:50+46:37
22Jan-Erik WibergJärla Orientering2:18:24+47:11
23Erling TällbergStigsökarna2:23:47+52:34
24Kjell LarssonOK Alferna2:27:53+56:40
25Kurt SandströmSkutskärs OK2:29:42+58:29
26Sören AnderssonJärbo OK2:33:08+1:01:55
27Bo DanmoDomnarvets GOIF2:41:01+1:09:48
28Hans SahlbergLånghundra IF2:54:48+1:23:35
Jan FogelbergVästvärmlands OKej godkänd
Kent JohanssonÖrkelljunga FKej godkänd
Göran LarboAttunda OKej godkänd
Ulf LöfgrenStora Tuna OKej godkänd
Gunnar LöfkvistBjursås OKej godkänd
Lars TuvessonUlricehamns OKej godkänd
Torsten VestmanOK Nolaskogsarnaej godkänd
Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orienteringej godkänd
Göran BengtssonTockarps IKej start
Johnny BrandtHällefors OKej start
Christer LundinOK Renenej start

D75

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby1:36:19
2Eva von HeijneSigtuna OK1:45:45+9:26
3Siv HasselgrundBjursås OK1:46:31+10:12
4Karin RenbergOK Kolmården2:17:06+40:47
5Margareta HolmbergIF Hagen2:50:22+1:14:03
Gunilla WickenbergIBM-Klubbenej godkänd
Britt ErikssonHammarby IF OFej start
Elvy FredihnStigsökarnaej start
Anna-Britt JohanssonSundsvalls OKej start

H75

2 500 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ragnar ErikssonOK Hedströmmen1:32:56
2Ove JohanssonOK Järnbärarna1:40:22+7:26
3Ingemar HolmbergIF Hagen1:43:52+10:56
4John VallinOK Hedströmmen1:44:22+11:26
5Kjell MjöbergHallstahammars OK1:48:41+15:45
6Hans ÖstlundOK Kroppefjäll1:51:12+18:16
7Erland LingJönköpings OK1:51:35+18:39
8Willy JohansenRingsaker OK1:53:34+20:38
9Kurt ZanderVästerås SOK2:03:11+30:15
10Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange2:05:01+32:05
11Anders PerssonOK Hammaren2:05:30+32:34
12Rolf WestbergSK Trim/Virsbo2:09:28+36:32
13Lars SöderstenIFK Mora OK2:11:43+38:47
14Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK2:35:26+1:02:30
15Hjalmar NordquistOK Järnbärarna3:06:04+1:33:08
16Roger AnderssonKristinehamns OK3:13:20+1:40:24
17Kuno EkdahlOK P43:37:59+2:05:03
Lars JellvertFellingsbro GOIFej godkänd
Åke JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Kjell AnderssonSkattkärrs SOKej start

H80

2 360 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nils JanssonSkattkärrs SOK1:53:43
2Valter AlamaaIK Vikings OK1:58:37+4:54
3Arvo HyvönenSkattkärrs SOK2:01:36+7:53
4Melvin NilssonLustens OK2:03:46+10:03
5Stig SahlIF Hagen2:05:32+11:49
6Bo SandbergIK Jarl Rättvik2:06:45+13:02
7Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby2:13:09+19:26
Kaj NilssonSäterbygdens OKej godkänd
Arne SpetsIFK Brattforsej godkänd
Hans BohlinIFK Mora OKej start

Inskolning

1 840 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Elin  AronssonOK Kårefullföljt
Elvira BuudIFK Mora OKfullföljt
Sixten BuudIFK Mora OKfullföljt
Elin ForsHJS-Vansbro OKfullföljt
Julia GellerbrantMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Klara GellerbrantMalungs OK Skogsmårdarnafullföljt
Moa JäderbergLeksands OKfullföljt
Moa KristianssonHJS-Vansbro OKfullföljt
Petter NordlundOK Kårefullföljt
Josefin SandbergKöping-Kolsva OKfullföljt
Nora AronssonOK Kåreej godkänd
Ludvig Björnberg FärdigNyköpings OKej godkänd
Hugo ClaessonStora Tuna OKej godkänd
Texas EliassonBORlängeej godkänd
Victor HöökIFK Mora OKej godkänd
Oscar LindIF Thorej godkänd
Natalie NorénMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Freja PerssonDomnarvets GOIFej godkänd
Lovisa PerssonDomnarvets GOIFej godkänd
Liv TranellHestra IFej godkänd
Kalle VestlingOK Kåreej godkänd
joel WilhelmssonFilipstads OKej godkänd
Doris ÖnanderKjula IFej godkänd

U1

2 180 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nora NordlundOK Kåre48:39
2Albin GeorgssonJönköpings OK53:32+4:53
3Emil SkeppSävedalens AIK53:57+5:18
4Sara RoosOK Linné57:50+9:11
5Karl GeorgssonJönköpings OK1:00:47+12:08
6Leo KristianssonHJS-Vansbro OK1:02:57+14:18
7Julia SvarfvarSjövalla FK1:03:59+15:20
8Walter SöderqvistOK Kåre1:05:17+16:38
9Elin JohanssonIFK Göteborg1:12:04+23:25
10Joel HolmgårdKils OK1:14:12+25:33
11Hampus SahlénIF Hagen1:19:32+30:53
12Linus NileviHaninge SOK1:19:50+31:11
13Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF1:27:17+38:38
14Sebastian AlinIFK Mora OK1:27:25+38:46
15Ville ElgesjöDomnarvets GOIF1:27:35+38:56
16Elina ChristianssonUddevalla OK1:35:30+46:51
17Melker SundströmLeksands OK1:36:31+47:52
18Ella LindqvistTäby OK1:38:20+49:41
19Axel GräfningsGrycksbo IF OK1:50:17+1:01:38
20Josefin JönssonGrycksbo IF OK1:55:15+1:06:36
21John DanielssonIFK Mora OK2:01:52+1:13:13
22Nils BlombergSegersta OK2:05:52+1:17:13
23Einar BlombergSegersta OK2:06:26+1:17:47
24Noah OlssonStigsökarna2:08:09+1:19:30
25Tuva WestbomSäterbygdens OK2:08:12+1:19:33
26William WestbomSäterbygdens OK2:09:05+1:20:26
27Alice FunkeLeksands OK2:13:18+1:24:39
Astrid BengtssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Axel BengtssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Ellen ErikssonLima IFej godkänd
Ulla ForsgrenIK Jarl Rättvikej godkänd
Malte GranefeltOK Tyrej godkänd
Alice KällstrandÅmåls OKej godkänd
Lukas LindIF Thorej godkänd
Axel LindbladOK Djerfej godkänd
Markus MattssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Amanda MörkforsJärfälla OKej godkänd
Olle VidmanLesjöfors SKej godkänd

U2

2 150 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Elin AxelssonLerums SOK58:39
2Emma SaleskogOK Tyr1:00:40+2:01
3Lovisa SundströmLeksands OK1:04:27+5:48
4Saga KällstrandÅmåls OK1:05:56+7:17
5Lova JohanssonFK Friskus-Varberg1:12:38+13:59
6Alexander BjärbyFrosta OK1:23:18+24:39
7Wilhelm OlssonStigsökarna1:28:06+29:27
8Linnéa BjärbyFrosta OK1:31:40+33:01
9Jonatan JönssonGrycksbo IF OK1:35:48+37:09
Erik EjderfeltLänna IFej godkänd
Simon HolmerOK Nipanej godkänd
Marcus OlanderTäby OKej godkänd
Marcus OlanderTäby OKej godkänd
Theo OlssonGrycksbo IF OKej godkänd
Simon PantzarOK Letstigenej godkänd
Thyra PetterssonVendelsöej godkänd
Måns TranellHestra IFej godkänd
Hjalmar WilhelmssonFilipstads OKej godkänd
Filip ÅkärbjärIFK Mora OKej godkänd
Rebecca ÅkärbjärIFK Mora OKej godkänd
Stella ÖnanderKjula IFej godkänd

Öppen motion 1

2 150 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Siv BrodinIFK Mora OK1:17:07
Karin AnderssonIF Hagenej godkänd
Ville LövingVandrarringenej godkänd
Viivi VarjonenSuomi-Finlandej godkänd
Varjonen VenniSuomi-Finlandej godkänd

Öppen motion 3

3 020 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Pontus NordströmVandrarringen1:41:04
2Ayan LingJönköpings OK1:41:17+0:13
3My BlixtAvesta OK2:01:30+20:26
4Anders BryggarGrycksbo IF OK2:03:37+22:33
5Conny ErikssonIFK Mora OK2:04:18+23:14
6Minna WestbomSäterbygdens OK2:08:20+27:16
7Milou NieminenGrycksbo IF OK2:09:10+28:06
8Camilla FlodmanOK Hammaren2:21:57+40:53
9Maria DanielssonIFK Mora OK2:51:13+1:10:09
10Annika BryggarGrycksbo IF OK3:04:33+1:23:29
Hanne AnderssonVästerbergslagens OLej godkänd
Maj-Lis BergströmHofors OKej godkänd
Trulls BjurströmÄrla IFej godkänd
Ulrika BolinOK Triangelnej godkänd
Lena BrännvallLima Transtrands församlingej godkänd
Leif BylundNorbergs OKej godkänd
Anita ClaessonOK Kullingshofej godkänd
Claes-Åke ClaessonOK Kullingshofej godkänd
Jenny EjderfeltLänna IFej godkänd
Kalle EjderfeltLänna IFej godkänd
Fredrik GeorgssonJönköpings OKej godkänd
Lisen HillIFK Mora OKej godkänd
Lena JellvertFellingsbro GOIFej godkänd
Linus JernströmAvesta OKej godkänd
Martin LimbäckAldrig mer!ej godkänd
John McLellandOK Rodhenej godkänd
Margareta MosslindVandrarringenej godkänd
Johan MårtenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Karin MårtenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Anton NormanLeksands OKej godkänd
Sara OlssonGrycksbo IF OKej godkänd
Marianne OttossonVästerbergslagens OLej godkänd
Lukas PetterssonVendelsöej godkänd
Elisabeth SavefjordKarlstadej godkänd
Johan SelanderKlubblösej godkänd
Kevin SjölanderOK Rodhenej godkänd
charlotta SvarfvarSjövalla okej godkänd
Bo WallinKorsnäs IF OKej godkänd
Erika ÅbergGävle OKej godkänd
Hannes ÖnanderKjula IFej godkänd
Zandra BuudIFK Mora OKej start
Hanne JensenEds SKej start

Öppen motion 5

2 650 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erik HaugenRingsaker OK1:27:33
2Yvonne NormanLeksands OK1:30:59+3:26
3Anna BlombergSegersta OK1:37:02+9:29
4Liselotte JohanssonOK Löftan1:39:08+11:35
5Stefan OlssonIF Hagen1:44:24+16:51
6Thea HolmgrenUmeå OK1:44:36+17:03
7Satu SvedbergSundsvalls OK1:48:49+21:16
8Niklas BlixtJärbo OK1:51:35+24:02
9Marita KarlssonStorviks IF1:52:03+24:30
10Sara GörasLeksands OK1:55:13+27:40
11Alice NordströmVandrarringen1:55:51+28:18
12Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK1:56:50+29:17
13Ola EllbringJönköpings OK1:57:12+29:39
14Annika GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb2:00:03+32:30
15Gustav BromanVästerås SOK2:01:25+33:52
16Robert PuustaOK Älvsjö-Örby2:01:59+34:26
17Madelene HanssonOK Löftan2:04:17+36:44
18Johanna LarssonFMTM2:04:27+36:54
19Annika BjörklundIFK Mora OK2:05:42+38:09
20Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK2:15:09+47:36
21Lill NallgårdVästerås SOK2:24:54+57:21
22Sören HolmbergLeksands OK2:25:22+57:49
23Kerstin ErikssonOK Kåre2:41:38+1:14:05
24Lena TörnqvistVästerås SOK2:49:37+1:22:04
Katarina AnkarlingSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Elisabeth AssarssonAvesta OKej godkänd
hilde BaderOLF Mainzej godkänd
Erica BergLeksands OKej godkänd
Emilia BergströmOK Rodhenej godkänd
Staffan BergströmHofors OKej godkänd
Lotta BorgströmAvesta OKej godkänd
Karin BrattbergOK Landehofej godkänd
Lisa DammvikStora Tuna OKej godkänd
Per-Olof EinarssonFagersta OKej godkänd
Inger Ericsson Köping-Kolsva OKej godkänd
Valter FallAlmby IKej godkänd
Anders ForsgrenIK Jarl Rättvikej godkänd
Lotta FranssonOK Milanej godkänd
Martina GabrielssonTrollhättans SOKej godkänd
gunnel GillenäsKristiansand OKej godkänd
oddvar GravingenGrue ILej godkänd
Katarina HanssonOK Hammarenej godkänd
Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Joar HertinVästerviks OKej godkänd
Linda HeymanVästerås SOKej godkänd
Lukas HillIFK Mora OKej godkänd
Annika HogedalGöteborg-Majorna OKej godkänd
Monica HolmerOK Nipanej godkänd
Mattias HolmströmÅmåls OKej godkänd
Sara HornlidenUmedalens IFej godkänd
Gabriel HöjlindIFK Mora OKej godkänd
Lena HöjlindIFK Mora OKej godkänd
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Ingela JohanssonTäby OKej godkänd
Rolf JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Lisa JonassonÄlvdalens IF OKej godkänd
MATTIAS JONASSONÄlvdalens IF OKej godkänd
Samuel JonassonÄlvdalens IF OKej godkänd
Sussi JonsonRonneby OKej godkänd
Gunvor JonssonVänersborgs SKej godkänd
Patrik KarlssonKarlslunds IFej godkänd
David KindlundOK Tyrej godkänd
Helena KristianssonHJS-Vansbro OKej godkänd
Andreas KvarnbrinkUmedalens IFej godkänd
Michaela KällstrandÅmåls OKej godkänd
Nina LaitamäkiHLTej godkänd
anna LarssonHJS Vansbro okej godkänd
Vincent LiljeholmKvarnsvedens GoIF OKej godkänd
Nina LimbäckVästerås SOKej godkänd
Sara LindIF Thorej godkänd
Susanne LindhAvesta OKej godkänd
Birgit LundkvistOK Vargenej godkänd
Eva LångStora Tuna OKej godkänd
Jimmy LövgrenAvesta OKej godkänd
Marcus LövingVandrarringenej godkänd
Anders MånssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Kathrine MånssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
David MårsäterOK Linnéej godkänd
Gunilla MårsäterOK Linnéej godkänd
Olle MårsäterOK Linnéej godkänd
Pia NordinKorsnäs IF OKej godkänd
Karolina NygrenGrycksbo IF OKej godkänd
Maritha OlanderTäby OKej godkänd
Jonna PetterssonIFK Mora OKej godkänd
Christina Pripp IvarssonOK Hammarenej godkänd
Peter SjögrenIK Vikings OKej godkänd
Thea Sjösten AnderssonIFK Mora OKej godkänd
Solveig StenbergVang OLej godkänd
Gisela Sundelin RörvikIL Tryej godkänd
Karin SvenssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Marita SöderlindÖrnsköldsviks OKej godkänd
Ingemar TedhamreSnättringe SKej godkänd
Gunilla WiklundStora Tuna OKej godkänd
Lissi WilhelmssonUlriksbergs IKej godkänd
Mikael ÅhlundAlmby IKej godkänd
Åsa ÖnanderKjula IFej godkänd
Sofia ÖsterdahlIFK Mora OKej godkänd
Filippa LövingVandrarringenej start

Öppen motion 7

2 970 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kalle WegerfeltGarphyttans IF1:40:12
2Anders JanssonGrycksbo IF OK1:47:16+7:04
3Fredrik BorgströmAvesta OK1:47:21+7:09
4Magdalena MosslindVandrarringen1:48:49+8:37
5Niklas SahlénIF Hagen1:50:39+10:27
6joanna Malmkvistsävedalens aik1:58:52+18:40
7Mikael SoppiOK Kroppefjäll2:01:01+20:49
8Linda DanielssonLerums SOK2:01:31+21:19
9Amanda BacklundTrollhättans SOK2:01:44+21:32
10Johanna AlfredssonOK Tyr2:05:12+25:00
11Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK2:05:34+25:22
12Malin ChristianssonUddevalla OK2:06:51+26:39
13Ritva KärkkäinenAvesta OK2:08:02+27:50
14Mikael AlfredssonOK Tyr2:09:07+28:55
15Rickard PerssonVästerås SOK2:10:40+30:28
16Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb2:12:34+32:22
17Bengt BjörndahlAlmby IK2:29:41+49:29
18Annette BergströmTäby OK3:24:47+1:44:35
Krister  NilssonLidingö SOKej godkänd
Lasse BackIFK Mora OKej godkänd
Katarina BengtssonLånghundra IFej godkänd
Jonas BlombergSegersta OKej godkänd
Elsa BrahmLånghundra IFej godkänd
Anders BrunanderAttunda OKej godkänd
Anette BrunanderAttunda OKej godkänd
Mia DammvikStora Tuna OKej godkänd
Monica DjurbergOK Tyrej godkänd
Jenny DruggeKorsnäs IF OKej godkänd
Karin ElfvingDomnarvets GOIFej godkänd
Anna FunkeLeksands OKej godkänd
Per GrywenzOK Linnéej godkänd
Bernt-Olof GustavssonTäby OKej godkänd
Anders HanssonStorviks IFej godkänd
Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Malin JohanssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Per-Inge JohanssonKlubblösej godkänd
Ola JäderbergLeksands OKej godkänd
Rolf KullaValbo AIFej godkänd
Andreas KvarnbrinkUmedalens IFej godkänd
Lars MosslindVandrarringenej godkänd
Björn NilssonRånäs OKej godkänd
Stefan NilssonStora Tuna OKej godkänd
Peter NordströmVandrarringenej godkänd
Stefan NybergAvesta OKej godkänd
Jenny OlssonStigsökarnaej godkänd
Ola PermanKils OKej godkänd
Ingrid PerssonHagaby GOIFej godkänd
Fredrik PetrisiVästerbergslagens OLej godkänd
Eva Påhlsson NorlinIFK Mora OKej godkänd
Jasinta RajanIFK Lidingö SOKej godkänd
Lena RambergHallstahammars OKej godkänd
Daniel RåådOK Tyrej godkänd
Alexander SjödinAvesta OKej godkänd
Bengt StarkOK Milanej godkänd
Sofia StenbergDomnarvets GOIFej godkänd
Ingrid StigsmarkKvarnsvedens GoIF OKej godkänd
Hanna SundströmVästerås SOKej godkänd
Trond Ivar TimmervoldHamar OKej godkänd
Stig WiklundStora Tuna OKej godkänd
Krister ÅkärbjärIFK Mora OKej godkänd
Jessica KarlssonNyköpings OKej start

Öppen motion 8

3 500 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hasse ErikssonLima IF1:33:01
2Ida SellstedtSelånger SOK1:57:23+24:22
3Fredrik PetterssonVendelsö2:09:44+36:43
4Lotta PerssonVendelsö2:09:48+36:47
5Anders JakobssonSOK Träff2:24:18+51:17
6Laila NorrmanKjula IF2:31:45+58:44
7Thomas JohanssonNorbergs OK2:56:19+1:23:18
8Anna BjärbyFrosta OK3:19:16+1:46:15
Lars AlbinssonIFK Mora OKej godkänd
Emil AlexanderssonStora Tuna OKej godkänd
Hans AlinIFK Mora OKej godkänd
Stefan AnderssonIFK Mora OKej godkänd
Ulf AngelsiööOK Linnéej godkänd
Mats BerghIFK Mora OKej godkänd
Per BrahmLånghundra IFej godkänd
Olof CarlsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Ulf CarlssonÄrla IFej godkänd
Viktor DahlqvistStorviks IFej godkänd
Lars DahlströmHJS Vansbro okej godkänd
Daniel DruggeKorsnäs IF OKej godkänd
Anna ElgesjöDomnarvets GOIFej godkänd
Kjell ErikssonOK Djerfej godkänd
Ulf ErikssonStora Tuna OKej godkänd
Magnus FlodmanOK Hammarenej godkänd
Engla FläckGrycksbo IF OKej godkänd
Kristina ForsOK Gripej godkänd
Per GrywenzOK Linnéej godkänd
Ola GustafssonSOK Anebyej godkänd
Anders HenrikssonIFK Mora OKej godkänd
Carl HeymanVästerås SOKej godkänd
Per HållströmGävle OKej godkänd
Arvid JohnsonDegerfors OKej godkänd
Lucie KomarkovaOK Hjärnarpej godkänd
Mats LagerbladIFK Mora OKej godkänd
Therese LarssonOK Kroppefjällej godkänd
Christer LindellLinköpings OKej godkänd
Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Erik LärfarsStora Tuna OKej godkänd
Carl MagnussonIFK Mora OKej godkänd
Maria MagnussonKFUM Örebro OKej godkänd
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Håkan NilssonDomnarvets GOIFej godkänd
Axel OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Sven OlssonKorsnäs IF OKej godkänd
Mikael PalgrimVänersborgs SKej godkänd
Johan PerssonSundsvalls OKej godkänd
Ove PetterssonÄlvdalens IF OKej godkänd
Åsa RambergHallstahammars OKej godkänd
Madeleine RystedtStora Tuna OKej godkänd
Patrik SöderqvistOK Kåreej godkänd
Mikael TakeOK Tyrej godkänd
Anders ThomassonUlricehamns OKej godkänd
Mats WilhelmssonFilipstads OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser