Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för 3+3 i Sälen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D14

2 830 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LundbergOK Renen1:04:15
2Emma LingJönköpings OK1:11:31+7:16
3Elin LindbladOK Djerf1:15:12+10:57
4Julia WannerAvesta OK1:17:02+12:47
5Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL1:22:21+18:06
6Ebba LindellIF Thor1:24:59+20:44
7Malin BierfeldtÄrla IF1:26:40+22:25
8Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL1:28:26+24:11
9Cornelia IvarssonOK Hammaren1:29:16+25:01
10Alva JonssonLånghundra IF1:29:59+25:44
11Sofia PalmFK Boken1:30:51+26:36
12Moa KarlssonStorviks IF1:31:50+27:35
13Elsa BäsénIF Thor1:33:39+29:24
14Alva RyttherVästerbergslagens OL1:35:10+30:55
15Lovisa WigertzLånghundra IF1:37:35+33:20
16Julia GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna1:38:26+34:11
17Alma GustafssonSOK Aneby1:41:14+36:59
18Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF1:41:58+37:43
19Emma ErikssonAnnebergs GIF1:42:34+38:19
20Louise RamebäckUmeå OK1:42:52+38:37
21Agnes KarlssonÄlvsby IF OK1:43:55+39:40
22Emelie VibergSkogslöparna1:46:17+42:02
23Lovisa HambäckLånghundra IF1:49:38+45:23
24Ella KarlssonSnättringe SK1:51:31+47:16
25Sara AnkarlingSträngnäs-Malmby OL1:51:50+47:35
26Alva NyströmIF Thor1:54:38+50:23
27Alexandra ÖlundUmedalens IF1:55:48+51:33
28Anna AasaÖvertorneå IF1:56:56+52:41
29Liina LaitamäkiHämeenlinnan Tarmo1:57:31+53:16
30Julia FunkeLeksands OK1:58:11+53:56
31Sofia LundkvistOK Vargen2:00:10+55:55
32Josefine JonssonOK Tor2:01:34+57:19
33Tina YlipääBergnäsets AIK2:05:22+1:01:07
34Agnes JonssonDomnarvets GOIF2:06:43+1:02:28
35Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK2:08:22+1:04:07
36Ester LaudonVännäs OK2:09:52+1:05:37
Agnes BromanOK Roslagenej godkänd
Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIKej godkänd
Nora HolmgårdKils OKej godkänd
Amanda JanssonOK Djerfej godkänd
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej godkänd
Matilda LarssonOK Hällenej godkänd
Nellie MånssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Anna NordströmSigtuna OKej godkänd
Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Fanny BlomkvistSträngnäs-Malmby OLej start
Rebecca HardenFK Bokenej start
Elsa NilssonDomnarvets GOIFej start
Lilian PalmHJS-Vansbro OKej start
Tove RingiOK Kåreej start
Maja SandvikAttunda OKej start
Irma SvenssonOK Klyftamoej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser