Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för 3+3 i Sälen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

H55

3 450 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Christer SkoogKils OK1:35:31
2Lars SjökvistStora Tuna OK1:36:35+1:04
3Eirik Næss-UlsethNydalens SK1:36:59+1:28
4Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna1:39:15+3:44
5Mats CarlsvärdAlmby IK1:41:28+5:57
6Anders HaglundLeksands OK1:43:10+7:39
7Uno JohanssonSundsvalls OK1:44:16+8:45
8Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:45:02+9:31
9Trond OlsenLøten o-lag1:47:20+11:49
10Lars PerssonHagaby GOIF1:50:32+15:01
11Jan GustafssonHagaby GOIF1:50:59+15:28
12Jan-Olof BäckOK Djerf1:53:12+17:41
13Jan-Åke IsraelssonOK Milan1:53:26+17:55
14Roger EngmanHagaby GOIF1:54:13+18:42
15Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF1:56:00+20:29
16Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK1:59:19+23:48
17Göran LyrbergValbo AIF2:01:41+26:10
18Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK2:02:18+26:47
19Dag SundinSträngnäs-Malmby OL2:04:33+29:02
20Göran DoyleSundbybergs IK2:08:43+33:12
21Jan GottfridssonNorbergs OK2:08:44+33:13
22Tommy BomanVästerås SOK2:10:01+34:30
23Mats KensbyOK Tyr2:12:08+36:37
24Henning OlsenLøten o-lag2:14:43+39:12
25Ulf SkoglundKils OK2:19:34+44:03
26Eddie IsraelssonLindebygdens OK2:23:29+47:58
27Bo NorrmanKjula IF2:24:36+49:05
28Michael KarlssonOK P42:28:47+53:16
29Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK2:29:08+53:37
30Lars KarlssonAlmby IK2:36:24+1:00:53
31Vital PeetersK.O.L. Belgium2:36:33+1:01:02
32Roy JohanssonOK Skogsvargarna2:38:39+1:03:08
33Anders KjellbergOK Flundrehof2:40:28+1:04:57
34Anders AlamaaIK Vikings OK2:46:53+1:11:22
35Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb3:06:15+1:30:44
Petter GullikstadRøros ILdiskvalificerad
Anders AxelssonTrollhättans SOKej godkänd
Lars BengtssonÅrsunda IFej godkänd
Terje GudbrandsenHamar OKej godkänd
Svante LindgrenKorsnäs IF OKej godkänd
Göran NilssonSnättringe SKej godkänd
Tryggve OttossonVästerbergslagens OLej godkänd
Lars SpångmyrIK Jarl Rättvikej godkänd
Peter SundSundbybergs IKej godkänd
Hans TarandiIFK Lidingö SOKej godkänd
Herman BakkeLøten o-lagej start
Ola HedinOK Hammarenej start
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej start
Anders SjögrenOK Kullingshofej start
Rolf WikströmOK Tyrej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser