Svenska Orienteringsförbundet

Officiell totalresultatlista för 3+3 i Sälen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: 3+3 i Sälen
Arrangörsorganisation: Malungs OK Skogsmårdarna
Datum: fredag 26 juni 2015 - söndag 28 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

U1

2 180 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Nora NordlundOK Kåre48:39
2Albin GeorgssonJönköpings OK53:32+4:53
3Emil SkeppSävedalens AIK53:57+5:18
4Sara RoosOK Linné57:50+9:11
5Karl GeorgssonJönköpings OK1:00:47+12:08
6Leo KristianssonHJS-Vansbro OK1:02:57+14:18
7Julia SvarfvarSjövalla FK1:03:59+15:20
8Walter SöderqvistOK Kåre1:05:17+16:38
9Elin JohanssonIFK Göteborg1:12:04+23:25
10Joel HolmgårdKils OK1:14:12+25:33
11Hampus SahlénIF Hagen1:19:32+30:53
12Linus NileviHaninge SOK1:19:50+31:11
13Tyra ElgesjöDomnarvets GOIF1:27:17+38:38
14Sebastian AlinIFK Mora OK1:27:25+38:46
15Ville ElgesjöDomnarvets GOIF1:27:35+38:56
16Elina ChristianssonUddevalla OK1:35:30+46:51
17Melker SundströmLeksands OK1:36:31+47:52
18Ella LindqvistTäby OK1:38:20+49:41
19Axel GräfningsGrycksbo IF OK1:50:17+1:01:38
20Josefin JönssonGrycksbo IF OK1:55:15+1:06:36
21John DanielssonIFK Mora OK2:01:52+1:13:13
22Nils BlombergSegersta OK2:05:52+1:17:13
23Einar BlombergSegersta OK2:06:26+1:17:47
24Noah OlssonStigsökarna2:08:09+1:19:30
25Tuva WestbomSäterbygdens OK2:08:12+1:19:33
26William WestbomSäterbygdens OK2:09:05+1:20:26
27Alice FunkeLeksands OK2:13:18+1:24:39
Astrid BengtssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Axel BengtssonBromma-Vällingby SOKej godkänd
Ellen ErikssonLima IFej godkänd
Ulla ForsgrenIK Jarl Rättvikej godkänd
Malte GranefeltOK Tyrej godkänd
Alice KällstrandÅmåls OKej godkänd
Lukas LindIF Thorej godkänd
Axel LindbladOK Djerfej godkänd
Markus MattssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Amanda MörkforsJärfälla OKej godkänd
Olle VidmanLesjöfors SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser