Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för TGOK-orienteringen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: TGOK-orienteringen
Arrangörsorganisation: Tjällmo-Godegårds OK
Datum: söndag 10 maj 2015

D18

4 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara LjunggrenLinköpings OK51:2811:45
2Henrietta MöllerLinköpings OK1:14:12+22:4416:56

H18

6 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus LindblomOK Roxen54:158:32
Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OLej start

D16

3 910 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin KärrströmOK Roxen38:289:50
2Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad41:55+3:2710:43
3Hannele MöllerLinköpings OK50:58+12:3013:02
4Anna LindholmTjällmo-Godegårds OK1:18:55+40:2720:10
Johanna StrandhagMotala AIF OLej godkänd
Elinor DelinOK Pan-Kristianstadej godkänd

H16

4 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo EkingeOK Motala37:128:19
2Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK40:33+3:219:04
3Jakob TomassonLinköpings OK49:53+12:4111:09

D14

3 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK48:1013:52
2Serina SalovaaraOK Roxen52:53+4:4315:14
3Jonna AlfredssonOK Roxen1:11:02+22:5220:28
4Ellen EkingeOK Motala1:12:50+24:4020:59
Olivia AsketunOK Roxenej start
Elvira KarnehedOK Roxenej start

H14

3 870 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon JohanssonOK Kolmården33:178:36
2Joel ErnstssonFinspångs SOK40:10+6:5310:22
3Albin KronkvistÖrkelljunga FK43:14+9:5711:10
4Adrian SiiraOK Motala44:27+11:1011:29
5Albin AlfredssonOK Roxen45:43+12:2611:48
6Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad47:36+14:1912:17
7Erik JohnssonOK Kolmården50:24+17:0713:01
8Filip BäckArboga OK1:33:36+1:00:1924:11
Samuel CamardaTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Gustav LevanderLinköpings OKej godkänd
Robin FredsbergOK Roxenej start

D12

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK20:048:21
2Elin KjellmanLinköpings OK22:09+2:059:13
3Kristin HerberthsonLinköpings OK24:34+4:3010:14
4Sara WänströmFinspångs SOK24:40+4:3610:16
5Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK26:46+6:4211:09
6Alice JohanssonFinspångs SOK28:42+8:3811:57
7Linn AldénOK Roxen28:57+8:5312:03
8Matilda KohtamäkiFinspångs SOK33:22+13:1813:54
9Veronika KvillengFinspångs SOK35:48+15:4414:55
Ida HjortOK Roxenej start

H12

2 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK21:419:02
2Agust KronkvistÖrkelljunga FK23:15+1:349:41
3Emil SöderbergTjällmo-Godegårds OK25:36+3:5510:40
4Alfons PetersonOK Denseln25:42+4:0110:42
5Simon KarlssonOK Motala25:45+4:0410:43
6Bruno GöranssonAlmby IK27:48+6:0711:35
7Mattias JosefssonOK Roxen28:27+6:4611:51
8Gustav AskrothKFUM Örebro OK31:40+9:5913:11
9Elmer WaldfeltFinspångs SOK36:56+15:1515:23
10Karl HjärtsjöTjällmo-Godegårds OK39:36+17:5516:30
11Tim MartinssonOK Motala43:33+21:5218:08
12Gustaf KullbergBjörkfors GOIF46:28+24:4719:21
13Eric BäckArboga OK49:10+27:2920:29
14Tronje SkoglundOK Motala57:39+35:5824:01

D10

2 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sigrid LjunggrenLinköpings OK22:519:53
2Alice LevanderLinköpings OK27:55+5:0412:05
3Ida ErnstssonFinspångs SOK28:31+5:4012:20
4Elsa GustafssonOK Tylöskog31:24+8:3313:35
5Klara HaraldssonMotala AIF OL48:51+26:0021:08
Ellen TrofastTjällmo-Godegårds OKej start

H10

2 310 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto NilssonLinköpings OK24:1410:29
2Theodor ThomassenLinköpings OK24:44+0:3010:42
3August EkingeOK Motala26:41+2:2711:33
4Rasmus VibergOK Roxen28:11+3:5712:12
5Elias OhlssonTjällmo-Godegårds OK30:09+5:5513:03
6Lucas BerggrenLinköpings OK31:42+7:2813:43
7Oscar KjellmanLinköpings OK31:48+7:3413:45
8Rikard HellgrenFinspångs SOK36:30+12:1615:48
9Oscar AskrothKFUM Örebro OK51:52+27:3822:27
10Olle MalmströmLinköpings OK55:27+31:1324:00
Elis PetersonOK Denselnej start

D35

4 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SkoglundOK Motala1:32:3821:08

H35

6 870 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik EngmanOK Denseln56:288:13
2Andreas BirathBoxholm-Mjölby OL1:16:19+19:5111:06
3Patrik ArlidStjärnorps SK1:18:07+21:3911:22
4Marcus IsraelssonOK Milan1:18:42+22:1411:27
5Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK1:27:30+31:0212:44

D40

3 770 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna KullbergBjörkfors GOIF48:2312:50

H40

6 350 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus ForsbergOK Motala55:318:44
2Jonas JohnssonOK Kolmården58:06+2:359:08
3John HylandStjärnorps SK1:07:41+12:1010:39
4Nils-Åke SkoglundOK Motala1:17:53+22:2212:15
Henrik AskrothKFUM Örebro OKej godkänd
Magnus VahlbergLinköpings OKej start

D45

3 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad33:478:57
2Annika IvarssonLinköpings OK34:43+0:569:12
3Kristina LjunggrenLinköpings OK36:24+2:379:39
4Anna RönnbäckOK Eken42:09+8:2211:10
5Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL44:33+10:4611:49
6Sofia SvedevallOK Roxen57:20+23:3315:12

H45

5 920 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan PetterssonOK Motala39:026:35
2Niklas RönnbäckOK Eken44:20+5:187:29
3Åke LjunggrenLinköpings OK47:20+8:187:59
4Anders EkingeOK Motala59:12+20:1010:00
5Roger JohanssonOK Vargen1:05:13+26:1111:00
6Kenneth KarlssonAskersunds OK1:15:33+36:3112:45
7Henric KarlssonMotala AIF OL1:18:22+39:2013:14
Anders MalmqvistMotala AIF OLej godkänd
Olle SjöforsOK Älmeej godkänd
Anders JoelssonMatteus SIej godkänd
Johan WänströmFinspångs SOKej start
Christer AlmHagaby GOIFej start

D50

3 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger BergLinköpings OK32:089:51

H50

5 270 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pedro LundqvistLinköpings OK49:519:27
2Anders BruhnMotala AIF OL49:52+0:019:27
3Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL58:22+8:3111:04
4Bo SvedevallOK Roxen1:05:36+15:4512:26

D55

3 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva LindsténStjärnorps SK38:0911:42
2Barbro IsakssonOK Tisaren38:39+0:3011:51
3Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb47:46+9:3714:39
4Pia StålhandskeBjörkfors GOIF59:22+21:1318:12
5Catharina ForsénOK Denseln59:38+21:2918:17
Lena RosanderFinspångs SOKej godkänd

H55

5 120 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SvenssonMotala AIF OL46:109:01
2Mats RosanderFinspångs SOK57:02+10:5211:08
3Lars KarlssonÖdeshögs SK1:01:05+14:5511:55
4Kenneth GustavssonLaxå OK1:02:10+16:0012:08
5Anders AlamaaIK Vikings OK1:07:28+21:1813:10
6Thomas PerssonOK Tisaren1:09:01+22:5113:28
7Håkan SvenssonAlmby IK1:10:32+24:2213:46
8Henry VestergårdAlmby IK1:20:23+34:1315:41
9Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL1:21:07+34:5715:50
10Lennart AnderssonFinspångs SOK1:49:12+1:03:0221:19
Reinert HallorOK Tisarenej godkänd

D60

3 260 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Britt GöranssonAlmby IK35:4810:58
2Lena PerssonGamleby OK38:53+3:0511:55
3Kerstin SvenskOK Hällen41:01+5:1312:34
4Mona PetersenOK Motala1:03:37+27:4919:30
5Gerd HagströmGOIF Tjalve1:05:23+29:3520:03
6Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:21:15+45:2724:55

H60

4 380 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ErikssonLinköpings OK49:4611:21
2Ingemar PerssonGamleby OK50:01+0:1511:25
3Björn TholénStjärnorps SK50:53+1:0711:37
4Mats HastadFellingsbro GOIF51:54+2:0811:50
5Björn OhlssonFinspångs SOK52:18+2:3211:56
6Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF52:23+2:3711:57
7Stephan SvenssonLinköpings OK53:25+3:3912:11
8Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK53:29+3:4312:12
9Jouni Hansen-HaugAskersunds OK54:07+4:2112:21
10Conny NilssonNyköpings OK59:37+9:5113:36
11Ove ErikssonNyköpings OK1:06:51+17:0515:15
12Hans EkGOIF Tjalve1:06:59+17:1315:17
13Lennart SvernestamLinköpings OK1:09:38+19:5215:53
14Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:12:10+22:2416:28
15Jens TörnmarckAskersunds OK1:12:37+22:5116:34
Kjell ErikssonStjärnorps SKej start

D65

2 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie AldénOK Kolmården28:4512:23
2Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF32:30+3:4514:00
3Ulla LindellOK Hällen34:52+6:0715:01
4Annie GunnarstorpOK Motala42:11+13:2618:10
5Inger PetterssonBjörkfors GOIF52:45+24:0022:44
6Gunvor FridLinköpings OK54:52+26:0723:38
Stina KorallMotala AIF OLej start

H65

3 770 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK32:388:39
2Christer SandhOK Roxen33:31+0:538:53
3Lars-Åke WallOK Tisaren33:58+1:209:00
4Roger DanielssonLinköpings OK36:45+4:079:44
5Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL37:53+5:1510:02
6Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL38:06+5:2810:06
7Christer JohanssonOK Motala40:32+7:5410:45
8Rune RingsgårdOK Roxen41:23+8:4510:58
9Inge LöwegrenKatrineholms OK42:06+9:2811:10
10Peter JakobssonLinköpings OK44:04+11:2611:41
11Runar AldénOK Kolmården44:43+12:0511:51
12Christer NälemarkOK Djerf45:18+12:4012:00
13Per-Åke HullAlmby IK46:38+14:0012:22
14Roland FridLinköpings OK48:10+15:3212:46
15Ove JohanssonOK Kolmården48:30+15:5212:51
16Claus PetersenOK Motala48:41+16:0312:54
17Lars AnderssonOK Roxen48:55+16:1712:58
18Tord FranssonMotala AIF OL50:06+17:2813:17
19Jan LindgrenBoxholm-Mjölby OL51:25+18:4713:38
20Peter HagströmGOIF Tjalve53:30+20:5214:11
21Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OL54:31+21:5314:27
22Anders HedinMotala AIF OL55:39+23:0114:45
23Olle ArmanNyköpings OK57:36+24:5815:16
24Karl-Göran WahlströmAlmby IK57:46+25:0815:19
25Ingvar HalldinOK Tylöskog1:03:45+31:0716:54
Sven-Olov WiklundArboga OKej start

D70

2 480 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina LindmanFinspångs SOK39:2715:54
2Britten PerssonFinspångs SOK43:35+4:0817:34
3Kerstin BengtssonMotala AIF OL45:42+6:1518:25
4Lotta GranholmLinköpings OK49:32+10:0519:58
5Gunnel ChristianssonGamleby OK53:06+13:3921:24
Chatarina AnderssonOK Motalaej start

H70

3 260 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tore MartinssonDegerfors OK35:5911:02
2Per-Olof FernbergIS Skanne36:49+0:5011:17
3Roland AlsénOK Roxen36:52+0:5311:18
4Håkan KarlssonOK Motala37:14+1:1511:25
5Jerry MartinssonOK Motala41:35+5:3612:45
6Kjell HolmströmBjörkfors GOIF41:47+5:4812:49
7Curt KarlssonNyköpings OK43:30+7:3113:20
8Stig JonssonBjörkfors GOIF45:21+9:2213:54
9Ulf WaldenfjordLinköpings OK45:25+9:2613:55
10Stig IsraelssonOK Tylöskog45:49+9:5014:03
11Lars PerssonFinspångs SOK46:19+10:2014:12
12Anders SternöOK Roxen47:59+12:0014:43
13Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OL48:30+12:3114:52
14Lennart PetterssonBjörkfors GOIF48:46+12:4714:57
15Jouko O PajulampiOK Tjärnen50:04+14:0515:21
16Uno BergOK Motala55:57+19:5817:09
17Hans-Åke ChristianssonGamleby OK58:27+22:2817:55
18Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL1:02:17+26:1819:06
19Kenneth RulanderBjörkfors GOIF1:02:35+26:3619:11
Arne AnderssonOK Motalaej godkänd

D75

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun ThigerLinköpings AIK57:3823:14
2Monica LindgrenLinköpings OK1:12:14+14:3629:07

H75

2 320 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jerry HolmEskilstuna OL25:0410:48
2Sune LindellOK Hällen29:30+4:2612:42
3Bertil ArdellOK Roxen30:26+5:2213:07
4Curt ThorénNyköpings OK30:27+5:2313:07
5Bengt KarlssonLinköpings AIK32:19+7:1513:55
6Roland SkyttBjörkfors GOIF33:45+8:4114:32
7Ellert ThunholmOK Roxen34:30+9:2614:52
8Johnny WallingeOK Kolmården34:31+9:2714:52
9Per-Inge SvenssonOK Eken35:51+10:4715:27
10Gösta LindmanFinspångs SOK36:12+11:0815:36
11Bernt PetterssonOK Kolmården39:58+14:5417:13
12Sven JonssonOK Roxen45:37+20:3319:39
13Arne WallbergOK Eken48:24+23:2020:51
14Göran HektorLinköpings OK50:47+25:4321:53
15Bo BrånnAskersunds OK52:04+27:0022:26
16Evert ElgefjordOK Kolmården1:03:43+38:3927:27
Stig BengtssonMotala AIF OLej start
Leif AnderssonOK Motalaej start

D80

2 240 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonna EngblomLinköpings AIKej godkänd

H80

2 240 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils JohanssonOK Tjärnen36:4716:25
2Holger PerssonOK Eken38:37+1:5017:14
3Anders AdlerLinköpings AIK42:52+6:0519:08
4Valter AlamaaIK Vikings OK51:41+14:5423:04
5Rubert EngblomLinköpings AIK57:04+20:1725:28
6Carleric ThigerLinköpings AIK57:38+20:5125:43

Inskolning

1 740 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
David CamardaTGOKfullföljt
Ivar FrisellBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Märta HaraldssonMotala AIF OLfullföljt
Allan ImmerstrandBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Alvin KorallMotala AIF OLfullföljt
Elsa KorallMotala AIF OLfullföljt
Märta LagnetegBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Julie LindbladLinköpings OKfullföljt
Sandrine LindbladLinköpings OKfullföljt
Tristan NockmarBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Ester RunessonHällestads OKfullföljt
Love RunessonHällestads OKfullföljt
Agnes SöderbergTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Noah TorkeliTGOKfullföljt

U1

1 740 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SvenskTjällmo-Godegårds OK13:017:28
2Arvid TrofastTjällmo-Godegårds OK13:19+0:187:39
3Johanna KleistBoxholm-Mjölby OL18:53+5:5210:51
4Stina BerggrenLinköpings OK20:48+7:4711:57
5Elsa NyanderOK Roxen21:42+8:4112:28
6Theo DoverforsTjällmo-Godegårds OK23:25+10:2413:27
7Amanda BäckArboga OK23:28+10:2713:29
8Edith ImmerstrandBoxholm-Mjölby OL26:16+13:1515:05
9Moa KleistBoxholm-Mjölby OL26:20+13:1915:08
10Arvid KarlssonTjällmo-Godegårds OK29:19+16:1816:50
11Greta KarlssonKlubblös30:34+17:3317:34
12Ella LindholmTjällmo-Godegårds OK34:41+21:4019:55
Linus FredsbergOK Roxenej start
Ebba HjärtsjöTjällmo-Godegårds OKej start

U2

2 310 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Allan WigrenOK Motala23:0710:00
2Melker WaldfeltFinspångs SOK31:30+8:2313:38
3Axel GustafssonOK Tylöskog40:34+17:2717:33
4Erika LindholmBoxholm-Mjölby OL43:53+20:4618:59
5Irma FrisellBoxholm-Mjölby OL44:27+21:2019:14
6Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK45:39+22:3219:45
7Noah KorallMotala AIF OL50:59+27:5222:04
8Jakob Petre-LindholmBoxholm-Mjölby OL52:25+29:1822:41
8Emil LagnetegBoxholm-Mjölby OL52:25+29:1822:41
10Wilma DahlinOK Motala53:12+30:0523:01
11Hilda ImmerstrandBoxholm-Mjölby OL1:01:19+38:1226:32
12Jacob HeideforsOK Motala1:01:34+38:2726:39

Öppen motion 1

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Charlotte ImmerstrandBoxholm-Mjölby OL37:0116:01
2Lena HolmKlubblös59:00+21:5925:32

Öppen motion 2

2 400 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin WaldfeltFinspångs SOK26:1410:55
2Johan KarlssonTjällmo-Godegårds OK28:08+1:5411:43
3Martin KvillengFinspångs SOK35:17+9:0314:42
4Jannika JosefssonOK Roxen37:23+11:0915:34
5Eva RådströmÖrkelljunga FK43:33+17:1918:08
6Kristina BäckArboga OK45:00+18:4618:45
7Alexander TiedermannOK Tisaren45:27+19:1318:56
7Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL45:27+19:1318:56
9Bea AnderssonKlubblös45:30+19:1618:57
10Anna WirénLinköpings skidklubb54:37+28:2322:45
11Johanna ThörmkvistMotala AIF OL59:56+33:4224:58

Öppen motion 3

4 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara LindholmTjällmo-Godegårds OK1:38:3621:28

Öppen motion 4

3 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda AlmgrenOK Kolmården47:5213:47
2Emma BerggrenTjällmo-Godegårds OK48:25+0:3313:57
3Jennie KleistBoxholm-Mjölby OL52:54+5:0215:14
4Lars JohanssonOK Motala56:53+9:0116:23
5Maria KjellmanLinköpings OK1:05:20+17:2818:49
6Ulla-Britt GärdBoxholm-Mjölby OL1:18:16+30:2422:33
7Gunnar MyrhedeMotala AIF OL1:18:43+30:5122:41
8Elke MyrhedeMotala AIF OL1:19:43+31:5122:58
Ture MyrhedenMotala AIF OLej godkänd
Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubbej godkänd

Öppen motion 5

3 870 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas JohanssonOK Kolmården50:3113:03
2Gabriella WennblomHagaby GOIF55:31+5:0014:20
3Dan JosefssonOK Roxen1:01:03+10:3215:46
4Anna-Karin SalovaaraOK Roxen1:02:15+11:4416:05
5Ove MöllerLinköpings OK1:05:03+14:3216:48
6Peter BäckArboga OK1:05:47+15:1616:59
7Lars TomassonLinköpings OK1:09:49+19:1818:02
8Åke IvanssonDegerfors OK1:17:05+26:3419:55
Catharina JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

Öppen motion 6

4 470 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne AldénOK Roxen45:1710:07
2Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF51:45+6:2811:34
3Torbjörn AlmgrenOK Kolmården52:46+7:2911:48
4Hannes TomassonLinköpings OK1:07:03+21:4615:00

Öppen motion 7

2 320 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Inge JohanssonKlubblös22:159:35
2Viktoria LindholmBoxholm-Mjölby OL23:32+1:1710:08
3Anders JohanssonFinspångs SOK26:08+3:5311:15
4Erik HallgrenFinspångs SOK29:39+7:2412:46
5CLAES NelssonKlubblös33:20+11:0514:22
6Åsa DetterfeltLinköpings OK35:14+12:5915:11
7Roger StigssonLinköpings OK35:15+13:0015:11
8Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK35:56+13:4115:29
9Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL36:02+13:4715:31
10Maria AskrothKFUM Örebro OK37:03+14:4815:58
11Mona HullAlmby IK37:33+15:1816:11
12Micke GustafssonEdboskolans IF37:59+15:4416:22
13Jörgen SvenssonLinköpings OK38:27+16:1216:34
14Linda WänströmFinspångs SOK38:28+16:1316:34
15Lars Åke SvenskOK Hällen39:14+16:5916:54
16Jörgen HolmströmOK Milan40:04+17:4917:16
17Lars BroströmDegerfors OK41:46+19:3118:00
18tobias janssonHammarkinds OK51:30+29:1522:11
18Erik KjellgrenHammarkinds OK51:30+29:1522:11
20Mikael ÅhlundAlmby IK55:49+33:3424:03
21Inga HolmströmOK Milan56:32+34:1724:22
22Malin  KleistBoxholm-Mjölby OL1:03:37+41:2227:25
23Elisabeth TångringBoxholm-Mjölby OL1:03:38+41:2327:25

Öppen motion 8

5 120 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan MalmOK Kolmården46:449:07
2patrik nilssonEksjö CK49:47+3:039:43
3David RosénKlubblös55:26+8:4210:49
4Lars AlmOK Motala56:18+9:3410:59
5Carin RosanderFinspångs SOK57:28+10:4411:13
6Thomas StenströmLinköpings OK57:56+11:1211:18
7Pär ForsströmStjärnorps SK58:35+11:5111:26
8Hans PetterssonLinköpings skidklubb58:48+12:0411:29
9Jesper WaldfeltFinspångs SOK59:25+12:4111:36
10Viktor TiedermannOK Tisaren1:02:43+15:5912:14
11Ove  SvenssonKlubblös1:05:38+18:5412:49
12Niklas TiedermannOK Tisaren1:06:08+19:2412:55
13Emil BruhnBoxholm-Mjölby OL1:06:37+19:5313:00
14Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb1:13:52+27:0814:25
15Urban AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:20:11+33:2715:39
16Jenny SelldinStjärnorps SK1:25:24+38:4016:40
Erik ErnstssonFinspångs SOKej godkänd
Gaute ThomassenLinköpings OKej godkänd

Öppen motion 9

6 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik PetersonOK Denseln1:00:408:49
2Michael WennblomHagaby GOIF1:12:25+11:4510:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser