Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien, regionfinal, syd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien, regionfinal, syd
Arrangörsorganisation: Skogsluffarnas OK
Datum: onsdag 26 augusti 2015

D16

3 050 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergOK Södertörn22:587:31
2Tilde BacklundOK Södertörn27:58+5:009:10
3Kristina TedhamreSnättringe SK28:42+5:449:24
4Vilma KarlssonSnättringe SK29:11+6:139:34
5Ella SjöbergTullinge SK29:49+6:519:46
6Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK31:48+8:5010:25
7Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK32:06+9:0810:31
8Lovisa LängheimTullinge SK36:24+13:2611:56
9Malin StrandbergGustavsbergs OK36:45+13:4712:02
10Lovisa LarssonTullinge SK38:26+15:2812:36
11Amanda KarlssonOK Ravinen39:05+16:0712:48
12Moa SandeskogSkogsluffarnas OK43:21+20:2314:12
13Vilma GotheOK Ravinen46:54+23:5615:22
14Ella AnderssonOK Södertörn48:03+25:0515:45
Sofia FurebySnättringe SKej godkänd
Sofia ZillingOK Södertörnej godkänd
Malin AdolfssonOK Södertörnej start
Trine KarlbergTullinge SKej start

H16

3 510 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK23:326:42
2Jason BransomeOK Ravinen24:09+0:376:52
3Felix PerssonHaninge SOK25:13+1:417:11
4Hugo LindbärgOK Södertörn26:51+3:197:38
5Hannes SvahnOK Ravinen27:27+3:557:49
6Oskar ForsbergTullinge SK28:29+4:578:06
7Kasper FranssonOK Ravinen29:13+5:418:19
8Lukas HellgrenOK Ravinen29:19+5:478:21
9Georg EklöwOK Södertörn29:28+5:568:23
10Mattias KallhaugeSnättringe SK29:32+6:008:24
11Tobias KarlssonSnättringe SK29:39+6:078:26
12Mattias IvaresOK Södertörn29:43+6:118:27
13Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK29:57+6:258:31
14Filip MöllerOK Södertörn31:02+7:308:50
15Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK31:46+8:149:03
16Andreas MagnvallOK Södertörn34:18+10:469:46
17Adam HedbergOK Södertörn36:48+13:1610:29
18Viggo KlassonOK Ravinen37:01+13:2910:32
19Lukas ArkängTullinge SK38:52+15:2011:04
20Adrian ClevesonTumba-Mälarhöjden OK40:26+16:5411:31
21Ruben BryngelssonTullinge SK43:26+19:5412:22
22Oscar BrandtJärla Orientering47:49+24:1713:37
23Gustav EknerSnättringe SK48:32+25:0013:49
24Gustav LidmarSnättringe SK51:38+28:0614:42
25Lukas BrodinTumba-Mälarhöjden OK54:01+30:2915:23
26Martin SkärlénHaninge SOK55:14+31:4215:44
27Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK1:07:09+43:3719:07
28Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:10:55+47:2320:12
29Alvar TrojenborgJärla Orientering1:25:34+1:02:0224:22
Magnus EricsonJärla Orienteringej godkänd
Simon TörnqvistOK Ravinenej start
Ivar Lidström LauriSnättringe SKej start
Albin AnderssonTullinge SKej start
Axel KudinoffOK Södertörnej start
Simon ÖsterlingOK Södertörnej start

D16 Kort

2 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inez EklundSkarpnäcks OL51:1017:42
2Siri RosengrenTumba-Mälarhöjden OK1:02:16+11:0621:32
3Ottilia ArnellGustavsbergs OK1:05:28+14:1822:39

H16 Kort

3 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav NirvinHaninge SOK41:1813:24
2Hugo NilssonOK Älvsjö-Örby47:02+5:4415:16
3Albin RydénSnättringe SK49:10+7:5215:57
4Felix MalmsjöHellas Orientering1:02:07+20:4920:10
Linus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start
Markus SörqvistTumba-Mälarhöjden OKej start
Kristoffer RydénHaninge SOKej start

D14

2 890 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petrina CostermansJärla Orientering23:368:09
2Linda RennerOK Södertörn25:07+1:318:41
3Elin BergOK Ravinen26:13+2:379:04
4Emilia EngelOK Ravinen27:05+3:299:22
5Nina PerssonHaninge SOK27:45+4:099:36
6Ylva SandénOK Södertörn28:56+5:2010:00
7Linnéa SöderqvistOK Ravinen30:52+7:1610:40
8Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK30:56+7:2010:42
9Katarina NorrbyOK Södertörn31:25+7:4910:52
10Lotten SandénOK Södertörn33:27+9:5111:34
11Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL34:07+10:3111:48
12Vera RolfssonSkarpnäcks OL36:47+13:1112:43
13Klara BolinTullinge SK38:10+14:3413:12
14Sara MöllerOK Södertörn39:21+15:4513:36
15Lova AggeforsOK Ravinen39:36+16:0013:42
16Josefin HersénTullinge SK41:08+17:3214:13
17Siri TärnrotHellas Orientering41:36+18:0014:23
18Tilda AnderssonTullinge SK41:57+18:2114:30
19Sanna HedbergOK Södertörn42:17+18:4114:37
20Johanna LaurinGustavsbergs OK43:57+20:2115:12
21Johanna PetterssonGustavsbergs OK44:16+20:4015:19
22Frida ArnessonSkarpnäcks OL50:41+27:0517:32
23Emma StråhleSöders-Tyresö54:50+31:1418:58
24Ellen EkströmOK Ravinen1:04:26+40:5022:17
Katja LeicktTullinge SKej start

H14

3 080 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö21:246:56
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK22:28+1:047:17
3Lucas FredmanOK Älvsjö-Örby23:26+2:027:36
4Johan CallebergSnättringe SK24:58+3:348:06
5Melker HörnfeldtOK Ravinen25:26+4:028:15
5Jesper LidmarSnättringe SK25:26+4:028:15
7Elias RöstinSöders-Tyresö26:21+4:578:33
8Erik Lidström LauriSnättringe SK28:25+7:019:13
9Alfred LängheimTullinge SK28:56+7:329:23
10Melvin JakobssonOK Södertörn29:23+7:599:32
11Petter MyrenbergOK Älvsjö-Örby29:29+8:059:34
12Adam BrattTullinge SK31:28+10:0410:12
13Johannes BladhTullinge SK31:41+10:1710:17
14Martin RinnbäckOK Ravinen31:51+10:2710:20
15Victor SadaranganiJärla Orientering32:20+10:5610:29
16Jakob Gadefors NauHaninge SOK35:13+13:4911:26
17Ludvig SigrandOK Södertörn35:24+14:0011:29
18Rasmus KlingbergSnättringe SK35:49+14:2511:37
19Joar SöderbergJärla Orientering36:13+14:4911:45
20Trevor BransomeSkogsluffarnas OK36:40+15:1611:54
21Elias NorrmanHaninge SOK37:52+16:2812:17
22Albin HainkeSnättringe SK40:39+19:1513:11
23Linus BerggrenOK Älvsjö-Örby41:34+20:1013:29
24Linus HalvorsenSkarpnäcks OL45:43+24:1914:50
25Andreas BorängSnättringe SK48:27+27:0315:43
26Johan NordquistJärla Orientering48:42+27:1815:48
27Nils Forsberg RundströmIFK Enskede49:57+28:3316:13
28Tiger LandénGustavsbergs OK51:24+30:0016:41
29Danni De VylderSkarpnäcks OL52:45+31:2117:07
30Vincent WippJärla Orientering1:06:01+44:3721:26
31Elias SkottIFK Enskede1:06:05+44:4121:27
32David BernSnättringe SK1:35:21+1:13:5730:57
Albin LindskogOK Ravinenej godkänd
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Edvin OgeborgJärla Orienteringej start
Gustav BjörklundOK Ravinenej start
Timothy Arkwall-LindqvistJärla Orienteringej start
Leon Ekselius LagercrantzSkarpnäcks OLej start
Prim ChristianderOK Ravinenej start
Elvis SamuelssonSkarpnäcks OLej start
Simon FriskGustavsbergs OKej start

D14 Kort

2 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilde CarlingerSkogsluffarnas OK26:4410:12
2Vanja PennebrinkSnättringe SK28:23+1:3910:50
3Agnes EdgrenSkarpnäcks OL29:20+2:3611:11
4Marie CronaOK Södertörn29:22+2:3811:12
5Malva LindbärgOK Södertörn30:07+3:2311:29
6Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK30:40+3:5611:42

H14 Kort

2 620 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laban BryngelssonTullinge SK23:469:04
2Jacob WolgastSnättringe SK23:53+0:079:06
3Olle EdfeldtHellas Orientering24:04+0:189:11
4Kevin HuangOK Älvsjö-Örby24:15+0:299:15
5Erik NorlinIFK Enskede24:20+0:349:17
6Elias KollbergOK Älvsjö-Örby25:01+1:159:32
7Pontus AxellIFK Enskede26:49+3:0310:14
8Artur KarlgrenHellas Orientering27:45+3:5910:35
9Viggo HjerneTumba-Mälarhöjden OK28:48+5:0210:59
10Lucas Almefors-BolinderSnättringe SK29:36+5:5011:17
11Klas BränströmIFK Enskede30:35+6:4911:40
12Ludde BlomIFK Enskede31:41+7:5512:05
13Hugo NelssonIFK Enskede33:29+9:4312:46
14Teodor NorbergIFK Enskede33:49+10:0312:54
15John WolgastSnättringe SK36:30+12:4413:55
Hampus AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Ruben KarlgrenHellas Orienteringej start
Daniel KjellmanOK Ravinenej start
Josef FranzénSnättringe SKej start
Alfred AndreassonTumba-Mälarhöjden OKej start

D12

2 520 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hilma ClaessonTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
1Elisabeth LarssonOK Södertörn19:397:47
2Tindra JonssonSkarpnäcks OL21:39+2:008:35
3Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK22:01+2:228:44
4Lovisa SvenssonTullinge SK22:14+2:358:49
5Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK22:17+2:388:50
6Tove SjöbergTullinge SK22:22+2:438:52
7Åsa SundströmJärla Orientering23:00+3:219:07
8Ida ÖsterbergGustavsbergs OK23:01+3:229:08
9Karolina Bergh PapasikasSkarpnäcks OL23:10+3:319:11
10Wilma LeicktTullinge SK23:18+3:399:14
11Linn OlssonOK Södertörn23:26+3:479:17
12Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK23:29+3:509:19
13Alva BladhTullinge SK24:15+4:369:37
14Matilda FriskGustavsbergs OK24:55+5:169:53
15Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK25:22+5:4310:03
16Ellinor FredmanOK Älvsjö-Örby25:29+5:5010:06
17Tilda MårtenssonOK Ravinen25:42+6:0310:11
18Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK26:33+6:5410:32
19Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK26:36+6:5710:33
20Ester AnderssonOK Södertörn27:12+7:3310:47
21Saga AnderssonTullinge SK27:30+7:5110:54
22Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK29:52+10:1311:51
23Måra StegardSkarpnäcks OL30:49+11:1012:13
24Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK31:22+11:4312:26
25Elin WolgastSnättringe SK31:50+12:1112:37
26Hanna AnderssonSkogsluffarnas OK32:10+12:3112:45
27Tove KarlssonJärla Orientering32:22+12:4312:50
28Jennifer OrmöSnättringe SK34:09+14:3013:33
29Martina MäkeläHaninge SOK37:04+17:2514:42
30Sofia ErséusJärla Orientering39:02+19:2315:29
31Tove SvedellSkarpnäcks OL40:08+20:2915:55
32Lisa KarlssonOK Älvsjö-Örby40:11+20:3215:56
33Liv HerneOK Ravinen40:18+20:3915:59
34Sanna RinnbäckOK Ravinen40:42+21:0316:09
35Amanda GranqvistOK Ravinen41:04+21:2516:17
Helena BernSnättringe SKej godkänd
Ida NordlundOK Älvsjö-Örbyej godkänd
Alannah HellstadiusOK Älvsjö-Örbyej start
Lilo KardJärla Orienteringej start
Smilla MogensenOK Ravinenej start

H12

2 600 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus HatlenTullinge SK15:406:01
2Olle KallurOK Ravinen16:29+0:496:20
3Isak GeliusSnättringe SK18:24+2:447:04
4Oscar AnelandOK Ravinen19:18+3:387:25
5Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK19:46+4:067:36
6Justus ArenanderSkarpnäcks OL19:51+4:117:38
7Elis Forsberg RundströmIFK Enskede20:19+4:397:48
8Alvin CraigOK Ravinen20:46+5:067:59
9Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK21:48+6:088:23
10Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK22:04+6:248:29
11Eskil CostermansJärla Orientering22:08+6:288:30
12Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK22:11+6:318:31
13Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby22:31+6:518:39
14Henrik SvenssonOK Ravinen22:39+6:598:42
15Johan BergOK Ravinen22:50+7:108:46
16Wilhelm BergmanTullinge SK23:21+7:418:58
17Karl Johan AlfredssonHellas Orientering23:28+7:489:01
18Björn RennerOK Södertörn23:53+8:139:11
19Ludwig BerglindOK Södertörn24:13+8:339:18
20Filip StorellHaninge SOK24:17+8:379:20
21Max ÖsterlingOK Södertörn24:24+8:449:23
22Jacob KennerhedSnättringe SK26:03+10:2310:01
23Oskar EknerSnättringe SK26:25+10:4510:09
24Lukas MalmströmGustavsbergs OK26:44+11:0410:16
24Johan FredholmSnättringe SK26:44+11:0410:16
26Mattis SandénOK Södertörn26:52+11:1210:20
27Jakob TedhamreSnättringe SK27:07+11:2710:25
28Teo StruckOK Ravinen27:12+11:3210:27
29Viktor ZillingOK Södertörn27:49+12:0910:41
30Victor FredmanOK Älvsjö-Örby27:54+12:1410:43
31Olle ThimbergSöders-Tyresö28:21+12:4110:54
32Lucas ChavdaSöders-Tyresö28:49+13:0911:05
32Joel AggeforsOK Ravinen28:49+13:0911:05
34Lucas AlzénGustavsbergs OK29:03+13:2311:10
35Ludvig FerdmanTullinge SK30:21+14:4111:40
36Edvin ForsbergOK Ravinen30:29+14:4911:43
37Olle SandströmOK Ravinen30:35+14:5511:45
38Melker GardbyTumba-Mälarhöjden OK30:37+14:5711:46
39Malte BerggrenOK Älvsjö-Örby31:46+16:0612:13
40Samuel HagblomOK Ravinen31:50+16:1012:14
41Anton SjödinGustavsbergs OK31:56+16:1612:16
42Harald Barck-HolstSnättringe SK32:12+16:3212:23
43Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OK35:09+19:2913:31
44Viktor SöderbergJärla Orientering35:19+19:3913:35
45Mathias DryseliusSkarpnäcks OL37:51+22:1114:33
46Mattias HedinSöders-Tyresö38:08+22:2814:40
47Mikael AlmTumba-Mälarhöjden OK41:19+25:3915:53
48Andreas AnderssonSkogsluffarnas OK44:35+28:5517:08
49Rasmus LindblomGustavsbergs OK46:44+31:0417:58
50Viktor DavidssonSöders-Tyresö47:44+32:0418:21
51Albert NordSnättringe SK48:51+33:1118:47
52David TörnqvistSnättringe SK52:37+36:5720:14
53Antoni KowalikSnättringe SK53:33+37:5320:35
54William MöllerSkarpnäcks OL1:06:04+50:2425:24
Ivo ClarhällSöders-Tyresöej godkänd
Hugo LindskogOK Ravinenej godkänd
Fritiof RusckOK Ravinenej godkänd
Terje StormoGustavsbergs OKej godkänd
Max LönnqvistOK Ravinenej start
Ivar GentzJärla Orienteringej start
Max KarlssonJärla Orienteringej start
Axel FribergerJärla Orienteringej start
Melker CarlingerSkogsluffarnas OKej start
Albin JohanssonSkogsluffarnas OKej start

D12 Kort

2 190 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma WandelOK Ravinen19:198:49
2Jennifer SandTullinge SK20:11+0:529:12
3Ida NygrenTullinge SK20:48+1:299:29
4Frida RiggareOK Ravinen22:02+2:4310:03
5Ida PelanderSnättringe SK22:14+2:5510:09
6Lena PerssonTullinge SK23:23+4:0410:40
7Märta SödervallTullinge SK26:11+6:5211:57
8Sima AbdullaOK Södertörn33:24+14:0515:15
9Wilma AlmJärla Orientering35:04+15:4516:00
10Saga SvennersjöSnättringe SK40:14+20:5518:22
Tilda LindholmSkogsluffarnas OKutgått
Frida WerdinOK Älvsjö-Örbyej start
Tuva FredTullinge SKej start
Alicia KallhaugeSnättringe SKej start

H12 Kort

2 290 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip FlodströmIFK Enskede18:268:02
2Egill EineborgHellas Orientering20:18+1:528:51
3Felix ArkängTullinge SK20:27+2:018:55
4Martin SundbergTumba-Mälarhöjden OK20:36+2:108:59
5Olle BrohagenOK Ravinen20:56+2:309:08
6Teodor EricsonJärla Orientering24:09+5:4310:32
7Marcus LengquistTullinge SK25:11+6:4510:59
8Hugo SahlinSöders-Tyresö25:18+6:5211:02
9Alexander MagnvallOK Södertörn26:53+8:2711:44
10Hjalmar AlfredssonHellas Orientering27:10+8:4411:51
11Gustav AhlströmOK Älvsjö-Örby28:50+10:2412:35
12Simon WikOK Ravinen30:54+12:2813:29
Tage MührerIFK Enskedeej godkänd
Nils JilnöHellas Orienteringej start
Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örbyej start

D10

2 190 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olivia EngelOK Ravinen15:347:06
2Alva Lidström LauriSnättringe SK17:23+1:497:56
3Tove OlssonOK Södertörn17:31+1:577:59
4Ellen AnelandOK Ravinen18:15+2:418:20
5Tilde MansénSkarpnäcks OL18:41+3:078:31
6Wilma MårtenssonOK Ravinen19:24+3:508:51
7Lovisa LindqvistIFK Enskede19:49+4:159:02
8Ellen SandblomSnättringe SK22:57+7:2310:28
9Sonja AhlquistJärla Orientering24:54+9:2011:22
10Hilda BohmanHellas Orientering24:56+9:2211:23
11Hanna CarlqvistSnättringe SK25:02+9:2811:25
12Molly GeliusSnättringe SK25:50+10:1611:47
13Nova MatthewsTullinge SK25:56+10:2211:50
14Greta HägerOK Södertörn26:50+11:1612:15
15Linn De BoussardIFK Enskede27:01+11:2712:20
16Ebba ForsbergOK Ravinen28:25+12:5112:58
17Felicia StrindérIFK Enskede29:20+13:4613:23
18Paulina AlzénGustavsbergs OK37:02+21:2816:54
19Emma HallendalIFK Enskede38:59+23:2517:48
20Sofie LindellGustavsbergs OK41:08+25:3418:46
Alva BoljangTumba-Mälarhöjden OKej start
Fanny SundbergTullinge SKej start
Klara JunegardTullinge SKej start
Sigrid SörbomSkogsluffarnas OKej start

H10

2 290 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik NederheimHaninge SOK13:085:44
2Niklas ErlandssonOK Södertörn14:04+0:566:08
3Filip HatlenTullinge SK14:22+1:146:16
4Hannes MogensenOK Ravinen14:39+1:316:23
5Åke FalkenströmSkogsluffarnas OK15:28+2:206:45
6Simon StridhSkogsluffarnas OK16:15+3:077:05
7Sixten LindqvistSkogsluffarnas OK16:40+3:327:16
8Axel TrofastTullinge SK17:03+3:557:26
9Noel Persson-FerreraSkarpnäcks OL17:30+4:227:38
10Olle SynnermarkSkogsluffarnas OK17:55+4:477:49
11Hannes LindqvistIFK Enskede18:10+5:027:55
12Gustav SkogsjöSkogsluffarnas OK18:46+5:388:11
13Ludvig HagwallJärla Orientering19:59+6:518:43
14Love PalmgrenSkogsluffarnas OK20:46+7:389:04
15Arvid MyrbergerTullinge SK22:54+9:4610:00
16Peter LindvallHaninge SOK23:06+9:5810:05
17Hampus GlanshedHaninge SOK23:24+10:1610:13
18Oscar EricssonTumba-Mälarhöjden OK24:23+11:1510:38
19Theodor HolmströmSkogsluffarnas OK25:10+12:0210:59
20David BerglundSnättringe SK26:27+13:1911:33
21Olof AnderssonOK Södertörn26:28+13:2011:33
22Edvin WollbrandOK Ravinen26:40+13:3211:38
23Stanislaw KowalikSnättringe SK26:44+13:3611:40
24Svante ErnestamOK Älvsjö-Örby28:17+15:0912:21
25Dag SochmanSkogsluffarnas OK28:34+15:2612:28
26Anton DyreliusSnättringe SK28:46+15:3812:33
27Folke KåbergOK Ravinen29:32+16:2412:53
28Elias BladhTullinge SK29:39+16:3112:56
29Olof NordlundJärla Orientering30:55+17:4713:30
30Linton BryngelssonTullinge SK31:04+17:5613:33
31Casper Van den Tempel SölvinSnättringe SK31:16+18:0813:39
32Otto PerssonSkogsluffarnas OK31:37+18:2913:48
33Kristoffer OuzounidisOK Älvsjö-Örby31:40+18:3213:49
34Christian MoragaSkogsluffarnas OK31:53+18:4513:55
35Sebastian LindblomGustavsbergs OK33:53+20:4514:47
36Gustav StorellHaninge SOK34:17+21:0914:58
36Ruben HårdSkogsluffarnas OK34:17+21:0914:58
38Linus ForsbergOK Ravinen36:14+23:0615:49
39Nikola SthyrSnättringe SK41:56+28:4818:18
40Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK42:57+29:4918:45
41Sandro PruthSkogsluffarnas OK43:24+30:1618:57
42Ivar HägerSkogsluffarnas OK48:24+35:1621:08
43Arvid SjödinGustavsbergs OK48:34+35:2621:12
Johannes NorrbyOK Södertörnej godkänd
Malte HinasSkarpnäcks OLej godkänd
Arvid HammarbäckSkogsluffarnas OKej start
Max ÖsterbergGustavsbergs OKej start
Magnus Barck-HolstSnättringe SKej start
Olle SandbergOK Älvsjö-Örbyej start

Inskolning Herrar

1 690 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Pontus AasaTullinge SKfullföljt
Maximilian AnderssonTullinge SKfullföljt
Frode ApelqvistSkogsluffarnas OKfullföljt
Folke Barck-HolstSnättringe SKfullföljt
Viggo CarreforsOK Ravinenfullföljt
Henry DecknerSkarpnäcks OLfullföljt
Pontus EnglundTullinge SKfullföljt
Jon Forsberg RundströmIFK Enskedefullföljt
Melker HagwallJärla Orienteringfullföljt
Olof HagwallJärla Orienteringfullföljt
Leo KudoTullinge SKfullföljt
Edvin LonérTullinge SKfullföljt
Robin NileviHaninge SOKfullföljt
Wilmer RosendahlSnättringe SKfullföljt
Samuel ThylénTullinge SKfullföljt
Martin WännmanOK Södertörnfullföljt
Rafael AbebeTullinge SKej start
Marius HovmöllerSöders-Tyresöej start
Sebastian LarssonTullinge SKej start
Evan MillingtonTullinge SKej start
Johannes SundmanTullinge SKej start

Inskolning Dam

1 690 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nora AhlströmIFK Enskedefullföljt
Johanna AllaredTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Josefina BaylanTullinge SKfullföljt
Emma BergOK Ravinenfullföljt
Sara BergOK Ravinenfullföljt
Frida DäckforsTullinge SKfullföljt
Märta FalkenströmSkogsluffarnas OKfullföljt
Isa FlodmanTullinge SKfullföljt
Ellen FlordalSnättringe SKfullföljt
Matilda FlordalSnättringe SKfullföljt
Amanda FrykströmSöders-Tyresöfullföljt
Tuva HedlundIFK Enskedefullföljt
Liora HolmerSkogsluffarnas OKfullföljt
Mirja HårdSkogsluffarnas OKfullföljt
Cloe MatthewsTullinge SKfullföljt
Lovisa NederheimHaninge SOKfullföljt
Ellen NybäckTullinge SKfullföljt
Ebba SahlstedtSöders-Tyresöfullföljt
Irma Sthyr KellbergSnättringe SKfullföljt
Klara SvärdTullinge SKfullföljt
Mira VejedalSnättringe SKfullföljt
Nike VejedalSnättringe SKfullföljt
Lovisa WidlertTullinge SKfullföljt
Wilma WidlertTullinge SKfullföljt
Elin EckerudTullinge SKej start
Alma HechtTullinge SKej start
Tilia TvingsjöTullinge SKej start

U1D

1 850 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny Göstas KällmanSöders-Tyresö13:217:12
2Alice NordströmOK Södertörn13:48+0:277:27
3Elvira JaråsHellas Orientering15:00+1:398:06
4Linn Nordmyr MagnussonSnättringe SK16:07+2:468:42
5Evelyn LundTullinge SK16:10+2:498:44
6Selma RusckOK Ravinen16:39+3:189:00
7Emma KällmanHaninge SOK16:40+3:199:00
8Lova OlholtHellas Orientering16:47+3:269:04
8Thea GeliusSnättringe SK16:47+3:269:04
10Blenda LenasSkogsluffarnas OK17:10+3:499:16
11Julia JonssonOK Ravinen17:17+3:569:20
12Livia BorgHaninge SOK17:30+4:099:27
13Majken LindqvistSkogsluffarnas OK17:49+4:289:37
14Freja HjerneTumba-Mälarhöjden OK17:50+4:299:38
15Thea SöderlundHaninge SOK18:02+4:419:44
16Amanda BlidefalkOK Södertörn18:26+5:059:57
17Cayenne ChristianderOK Ravinen18:45+5:2410:08
18Milla KlassonOK Ravinen19:13+5:5210:23
19Tyra HögbergTumba-Mälarhöjden OK19:20+5:5910:27
20Nora FalkTumba-Mälarhöjden OK19:26+6:0510:30
21Alva VildirSkarpnäcks OL19:28+6:0710:31
22Lina BrinellHaninge SOK19:45+6:2410:40
23Mathilda BakSkogsluffarnas OK19:48+6:2710:42
24Kerstin ChristieSnättringe SK19:50+6:2910:43
25Vera AggeforsOK Ravinen19:59+6:3810:48
25Elin LiljaTumba-Mälarhöjden OK19:59+6:3810:48
27Fanny BergmanTullinge SK20:52+7:3111:16
28Lova JonssonSkarpnäcks OL20:58+7:3711:20
29Rut HägerSkogsluffarnas OK21:17+7:5611:30
30Hilda MårsellTumba-Mälarhöjden OK21:26+8:0511:35
31Blenda SandénOK Södertörn21:38+8:1711:41
32Linda MöllerSkarpnäcks OL22:18+8:5712:03
33Sigrid WärngårdSkarpnäcks OL22:28+9:0712:08
34Emilia WikstrandHaninge SOK22:29+9:0812:09
35Vanja LifTumba-Mälarhöjden OK23:39+10:1812:47
36Matilda HedbergTumba-Mälarhöjden OK23:43+10:2212:49
37Linnea SandTullinge SK23:44+10:2312:49
38Amanda SheerinOK Södertörn24:05+10:4413:01
39Lone Granefelt HalvorsenSkarpnäcks OL24:31+11:1013:15
40Mirjam CostermansJärla Orientering24:34+11:1313:16
41Marika MäkeläHaninge SOK24:50+11:2913:25
41Olivia MasonTumba-Mälarhöjden OK24:50+11:2913:25
43Siri KindgrenHellas Orientering24:54+11:3313:27
44Bella HolmerSkogsluffarnas OK25:30+12:0913:47
45Stina NygrenTullinge SK26:11+12:5014:09
46Clara HellstenTumba-Mälarhöjden OK27:26+14:0514:49
47Tea HägglundHaninge SOK27:30+14:0914:51
48Ida SamuelssonOK Södertörn27:53+14:3215:04
49Ester HägerOK Södertörn31:15+17:5416:53
50Isabella HeinebornTumba-Mälarhöjden OK32:03+18:4217:19
51Hedvig TroseliusSkogsluffarnas OK33:41+20:2018:12
52Wilma FredholmSnättringe SK40:22+27:0121:49
Hanna LindströmTumba-Mälarhöjden OKej start
Maja JilnöHellas Orienteringej start
Anna GredenhagSnättringe SKej start
Elin LindhagenIFK Enskedeej start
Ida-Lina SegermanSkarpnäcks OLej start

U2D

2 120 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa GlanshedHaninge SOK17:068:03
2Lovisa KällmanSöders-Tyresö18:39+1:338:47
3Ellen RydeniusTullinge SK18:55+1:498:55
4Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OK20:11+3:059:31
5Emilia BergmanTullinge SK20:38+3:329:43
6Olivia OuzounidisOK Älvsjö-Örby20:43+3:379:46
7Elvira HagströmSnättringe SK21:40+4:3410:13
8Emma HenriquesOK Södertörn21:57+4:5110:21
9Klara RosengrenTumba-Mälarhöjden OK22:42+5:3610:42
10Laura EdfeldtHellas Orientering22:53+5:4710:47
11Matilda BolanderSnättringe SK22:56+5:5010:49
12Elin AbelSnättringe SK24:13+7:0711:25
13Paula StruckOK Ravinen25:32+8:2612:02
13Hedda OlholtHellas Orientering25:32+8:2612:02
15Hilda MårdOK Ravinen25:49+8:4312:10
16Turid WärngårdSkarpnäcks OL26:24+9:1812:27
17Lina ChavdaSöders-Tyresö26:43+9:3712:36
18Hanna LundinIFK Enskede27:09+10:0312:48
19Ella MatthewsTullinge SK27:39+10:3313:02
20Hilda TrofastTullinge SK28:43+11:3713:32
21Johanna CronaOK Södertörn28:45+11:3913:33
22Emma SvidénSöders-Tyresö29:19+12:1313:49
23Elsa SvedellSkarpnäcks OL29:41+12:3514:00
24Selma EkmanTumba-Mälarhöjden OK31:09+14:0314:41
25Clara WerdinOK Älvsjö-Örby31:11+14:0514:42
26Britta BörjessonJärla Orientering31:16+14:1014:44
27Kimberly EkenstedtTullinge SK32:08+15:0215:09
28Märta AhlquistJärla Orientering32:26+15:2015:17
29Tilda MattssonOK Södertörn35:45+18:3916:51
30Smilla GreenIFK Enskede35:51+18:4516:54
31Elvira MalmströmGustavsbergs OK35:53+18:4716:55
32Nellie BolinTullinge SK36:12+19:0617:04
33Märta NamslauerSkogsluffarnas OK36:25+19:1917:10
34Viola BååthSkarpnäcks OL36:47+19:4117:21
35Karla DavidssonSkarpnäcks OL36:49+19:4317:21
36Hilma FalkTumba-Mälarhöjden OK37:19+20:1317:36
37Louise LindellGustavsbergs OK37:31+20:2517:41
38Josefin AhlSkogsluffarnas OK37:51+20:4517:51
39Victoria LindbergTumba-Mälarhöjden OK40:06+23:0018:54
40Mette HuitfeldtSkarpnäcks OL43:47+26:4120:39
41Cornelia HagströmSnättringe SK47:15+30:0922:17
42Frida LundinJärla Orientering47:33+30:2722:25
43Molly GreenIFK Enskede47:44+30:3822:30
44Mirja NordinSkarpnäcks OL54:42+37:3625:48
Rebecca CraigOK Ravinenej godkänd
Felicia KlintemarTullinge SKej godkänd
Tove ErlandssonOK Södertörnej godkänd
Sofia LindhagenIFK Enskedeej start
Elsa LifTumba-Mälarhöjden OKej start
Karla HökSkarpnäcks OLej start
Amanda TjernlundTullinge SKej start
Sara KolmodinTumba-Mälarhöjden OKej start
Eimear MolinSkarpnäcks OLej start
Lisa FribergerJärla Orienteringej start
Majken JanssonSkarpnäcks OLej start
Alva SevonHellas Orienteringej start
Sigrid HammarskiöldSkarpnäcks OLej start
Lisa BergmanTullinge SKej start
Elin BjörklundTullinge SKej start
Lisa RygaardHellas Orienteringej start

U3

2 620 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teodor KällmanHaninge SOK32:3812:27
2Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OK34:57+2:1913:20
3Tuvali EkenmanOK Ravinen36:10+3:3213:48
4Lara HengstlerJärla Orientering37:15+4:3714:13
5Jakob WirénOK Älvsjö-Örby37:26+4:4814:17
6Emil HelanderTullinge SK39:05+6:2714:55
7Paula StridhSkogsluffarnas OK41:38+9:0015:53
Robin BjörklundTullinge SKej start
Erik SandegrenTullinge SKej start

U4

2 890 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK48:0416:37
Evelina BergOK Ravinenej start
Jonatan RydénHaninge SOKej start

U1H

1 920 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo PelanderSnättringe SK12:276:29
2Albin FranzénOK Södertörn13:40+1:137:07
3Oscar LundquistOK Ravinen14:11+1:447:23
4Linus NileviHaninge SOK14:28+2:017:32
5Vile MelinOK Södertörn14:58+2:317:47
6Albert MührerIFK Enskede15:19+2:527:58
7Carl WännmanOK Södertörn15:29+3:028:03
8Albin SahlinSöders-Tyresö15:39+3:128:09
9Svante BrohagenOK Ravinen16:18+3:518:29
10Henning FalkenströmSkogsluffarnas OK16:19+3:528:29
11Einar HolmSnättringe SK16:21+3:548:30
12Hilmar HedinIFK Enskede16:46+4:198:43
13Erik KällTumba-Mälarhöjden OK16:53+4:268:47
14Knut AppellSkarpnäcks OL17:31+5:049:07
15Caio PruthSkogsluffarnas OK17:33+5:069:08
16Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK17:45+5:189:14
17Albert BorgOK Ravinen17:48+5:219:16
18Ture LindskogOK Ravinen18:20+5:539:32
19Ruben ArenanderSkarpnäcks OL18:32+6:059:39
20Arthur MildGustavsbergs OK18:36+6:099:41
21Emil KarlssonTullinge SK18:42+6:159:44
22Gösta HolmSnättringe SK18:43+6:169:44
23Henning Horn af RantzienSkarpnäcks OL18:55+6:289:51
24Isak SandelinTumba-Mälarhöjden OK18:58+6:319:52
25Elion ReimeringerHaninge SOK19:38+7:1110:13
26Janne SynnermarkSkogsluffarnas OK19:57+7:3010:23
27Erik JönssonOK Södertörn20:01+7:3410:25
28Hjalmar HolmströmSkogsluffarnas OK20:17+7:5010:33
29Wilhelm EngstrandSnättringe SK20:29+8:0210:40
30Isac WesterHaninge SOK20:40+8:1310:45
31Vidar ApelqvistSkogsluffarnas OK20:56+8:2910:54
32Sven BörjessonJärla Orientering21:19+8:5211:06
33Östen HembSkarpnäcks OL21:36+9:0911:15
34Joar StangeOK Södertörn21:53+9:2611:23
34Alfred WahrenSöders-Tyresö21:53+9:2611:23
36John RudungHaninge SOK22:02+9:3511:28
37Filemon LundqvistOK Ravinen22:40+10:1311:48
38Colin LeskoOK Södertörn22:51+10:2411:54
39Martin NordlundOK Älvsjö-Örby23:26+10:5912:12
40Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK23:28+11:0112:13
41Manne NamslauerSkogsluffarnas OK23:50+11:2312:24
42Morgan MäkeläHaninge SOK23:57+11:3012:28
43Samuel SvennersjöSnättringe SK24:05+11:3812:32
44Oskar EklövTumba-Mälarhöjden OK24:27+12:0012:44
45Ludvig RosendahlSnättringe SK25:42+13:1513:23
46Edvin CronerJärla Orientering26:04+13:3713:34
47Hugo NyströmOK Ravinen28:03+15:3614:36
48Eskil MyrbergerTullinge SK29:06+16:3915:09
49Abraham BaylanTullinge SK29:56+17:2915:35
50Gustav GrönrosHellas Orientering32:08+19:4116:44
51Sixten SjölanderTullinge SK34:58+22:3118:12
52Gustav NyströmOK Ravinen40:12+27:4520:56
53Arvid GrillJärla Orientering42:34+30:0722:10
Emil HammarbergSnättringe SKej start
Isak LindénSkarpnäcks OLej start
Samuel SylvanTullinge SKej start
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej start
Max ValentinHellas Orienteringej start
Arvid HolmstenSkarpnäcks OLej start
Ossian SchönHellas Orienteringej start

U2H

2 240 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LundquistOK Ravinen17:127:40
2Matteus EngströmSkarpnäcks OL18:41+1:298:20
3Elias WikOK Ravinen19:05+1:538:31
4Calle JohanssonOK Ravinen19:39+2:278:46
5Lucas De BoussardIFK Enskede19:57+2:458:54
6Olof ArevångTullinge SK20:04+2:528:57
7Elias LindborgOK Älvsjö-Örby20:48+3:369:17
8Theo NylundOK Ravinen21:04+3:529:24
9Melker GoetzingerSkogsluffarnas OK21:37+4:259:39
10Aron HöglundTullinge SK22:14+5:029:55
11Edvin LagerbringHellas Orientering22:20+5:089:58
12Jakob BergmanSkarpnäcks OL22:31+5:1910:03
13Gustav LübckeOK Ravinen22:36+5:2410:05
14Ludvig NordSnättringe SK23:01+5:4910:16
15Zeb Van LiemtSkarpnäcks OL23:33+6:2110:30
16Linus SkattOK Södertörn24:19+7:0710:51
17Truls MansénSkarpnäcks OL25:18+8:0611:17
18Oscar FredholmSnättringe SK25:34+8:2211:24
19Filip WidénHellas Orientering25:36+8:2411:25
20Arvid KotzSkarpnäcks OL25:37+8:2511:26
21Felix FlodmanTullinge SK26:15+9:0311:43
22Milo MondiniHellas Orientering27:00+9:4812:03
23Max GrönrosHellas Orientering27:03+9:5112:04
24Gustav MyrbergerTullinge SK27:55+10:4312:27
25Robert AndersonHellas Orientering27:59+10:4712:29
26Wilfred LarssonTullinge SK28:23+11:1112:40
27Filip DryseliusSkarpnäcks OL28:32+11:2012:44
28Carl ClaessonSkogsluffarnas OK29:05+11:5312:59
29Ture JohanssonSkogsluffarnas OK29:15+12:0313:03
30Elmin HovmöllerSöders-Tyresö29:42+12:3013:15
31Melvin SvenssonOK Ravinen29:44+12:3213:16
32Stig SochmanSkogsluffarnas OK29:55+12:4313:21
33Emil EnströmTumba-Mälarhöjden OK30:04+12:5213:25
34Liam FredrikssonOK Älvsjö-Örby30:18+13:0613:31
35Emil BrinellHaninge SOK30:57+13:4513:49
36Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK31:13+14:0113:56
36Jakob KolkerSkogsluffarnas OK31:13+14:0113:56
38David SkottIFK Enskede31:14+14:0213:56
39Nils EngstrandIFK Enskede31:38+14:2614:07
40Emil BlidefalkOK Södertörn31:55+14:4314:14
41Anton HedströmSöders-Tyresö32:10+14:5814:21
42Simon PalmgrenSkogsluffarnas OK32:55+15:4314:41
43Valdemar AggeforsOK Älvsjö-Örby33:05+15:5314:46
44Gabriel CarlqvistSnättringe SK34:51+17:3915:33
45Pål SödervallTullinge SK35:12+18:0015:42
46Ville EnzellTumba-Mälarhöjden OK37:38+20:2616:48
47Mattias BorängSnättringe SK39:08+21:5617:28
48Caspar SperlingSkarpnäcks OL39:19+22:0717:33
49Melker HalvorsenSkarpnäcks OL39:51+22:3917:47
50Leo WisborgTullinge SK40:33+23:2118:06
51Liam LeskoOK Södertörn44:44+27:3219:58
52Tim RobertsHellas Orientering45:47+28:3520:26
53Gustav RydeniusTullinge SK46:31+29:1920:45
54Palle StegardSkarpnäcks OL50:09+32:5722:23
55Hugo ZieglerSnättringe SK57:15+40:0325:33
Hugo AggeforsOK Ravinenej start
Albin GentzJärla Orienteringej start
Erik NorinSöders-Tyresöej start
Elias SchönHellas Orienteringej start
Julius KarlgrenHellas Orienteringej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser