Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL
Arrangörsorganisation: Kjula IF
Datum: tisdag 25 mars 2014

Bana A

4 080 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf LindbergKöping-Kolsva OK36:118:52
2Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL36:34+0:238:57
3Göran LarssonSala OK37:11+1:009:06
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor37:25+1:149:10
5Sven-Olov WiklundArboga OK38:37+2:269:27
6Curt CarlssonNyköpings OK38:58+2:479:33
7Stig LandstorpOK Tor39:04+2:539:34
8Per-Ivar MöllbergArboga OK39:08+2:579:35
9Hans HolgerssonOK Måsen39:38+3:279:42
10Leif MathisenEskilstuna OL39:54+3:439:46
11Leo JohanssonVandrarringen40:15+4:049:51
12Börje KarlssonOK Nalle40:28+4:179:55
13Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL40:30+4:199:55
14Arne HolmbergOK Tor40:39+4:289:57
15Rolf MathisenEskilstuna OL41:16+5:0510:06
15Åke SvahnOK Tor41:16+5:0510:06
17Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK41:33+5:2210:11
18Kjell HolmbergOK Södertörn41:49+5:3810:14
19Jerry HolmEskilstuna OL42:37+6:2610:26
20Ulf KjellinOK Hedströmmen42:55+6:4410:31
21Anders HasselboOK Måsen43:24+7:1310:38
22Håkan SöderkvistArboga OK43:58+7:4710:46
23Mats HastadFellingsbro GOIF44:13+8:0210:50
24Lennart OlssonIK Standard44:15+8:0410:50
25Göran ForsbergHagaby GOIF44:51+8:4010:59
26Erik RundströmOK Tjärnen45:04+8:5311:02
27Tomas NorlenSödertälje-Nykvarn OF45:06+8:5511:03
28Gunnar CarlénOK Måsen45:31+9:2011:09
29Kjell BlombergIK Standard45:38+9:2711:11
30Per-Arne EkbomArboga OK45:49+9:3811:13
31Per-Erik CarleniusKatrineholms OK46:44+10:3311:27
32Ulf SvedestamEskilstuna OL46:59+10:4811:30
33Bo SegerEskilstuna OL47:32+11:2111:39
34Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF47:50+11:3911:43
35Kjell MjöbergHallstahammars OK50:21+14:1012:20
36Tommy WåhlinOK Enen50:58+14:4712:29
37Leif JanssonEskilstuna OL51:25+15:1412:36
38Bengt JönssonÅkers IF52:02+15:5112:45
39Kurt ErikssonVandrarringen52:10+15:5912:47
40Kerstin LissEskilstuna OL52:20+16:0912:49
41Peder WickströmArboga OK52:38+16:2712:54
42Kjell FröbergEskilstuna OL52:48+16:3712:56
43Rolf LindStora Sundby GoIF54:33+18:2213:22
44Ingemar GustafssonOK Tjärnen54:44+18:3313:24
45Leif ErikssonHeby AIF54:58+18:4713:28
46Göran JanzonArboga OK54:59+18:4813:28
47Lars-Erik StafOK Tor55:12+19:0113:31
48Kurt AnderssonEnebybergs IF55:50+19:3913:41
49Ove LarssonEskilstuna OL56:56+20:4513:57
50Kerstin PalmKjula IF57:17+21:0614:02
51Åke GranstamOK Tor58:01+21:5014:13
52Frank NordahlSträngnäs-Malmby OL58:43+22:3214:23
53Sven AnderssonOK Hällen59:48+23:3714:39
54Östen BelinOK Tor1:00:13+24:0214:45
55Ronny AnderssonIF Rune1:03:07+26:5615:28
Göran AnderssonEnebybergs IFej godkänd

Bana B

3 120 m, 77 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curt ThorénNyköpings OK32:0210:16
2Ragnar ErikssonOK Hedströmmen33:06+1:0410:36
3Anders WelénHallstahammars OK33:19+1:1710:40
4Kjell AnderssonEskilstuna OL34:01+1:5910:54
5Mats ErikssonSala OK34:09+2:0710:56
6Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF35:16+3:1411:18
7Folke LindblomOK Enen35:21+3:1911:19
8Anna-Karin JohanssonVandrarringen35:46+3:4411:27
9Lennart JohanssonOK Tor35:47+3:4511:28
10Barbro MöllbergArboga OK35:53+3:5111:30
11Bo LindkvistKöping-Kolsva OK36:00+3:5811:32
12Leif ThorssonOK Grip36:05+4:0311:33
13Sören JohanssonSala OK36:19+4:1711:38
14Åke SchylanderSträngnäs-Malmby OL36:53+4:5111:49
15Sonja JedarÅkers IF37:08+5:0611:54
15Karl-Axel StjernströmOK Hedströmmen37:08+5:0611:54
17Hans Erik ÅkerlundEskilstuna OL37:13+5:1111:55
18Mona ForsbergHagaby GOIF37:19+5:1711:57
19Sixten WesterlundOK Grip37:35+5:3312:02
20Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF38:06+6:0412:12
21Anna BlomgrenTullinge SK38:17+6:1512:16
22Esko RaitaÄrla IF38:22+6:2012:17
23Inga JohanssonNyköpings OK38:36+6:3412:22
24Bo KarlssonKöping-Kolsva OK38:42+6:4012:24
25Göran WiigHallstahammars OK39:04+7:0212:31
26Ingvar JanssonSundbybergs IK39:05+7:0312:31
27Ove JohanssonSträngnäs-Malmby OL39:14+7:1212:34
28Lennart KarlssonOK Grip39:35+7:3312:41
29Vivianne HolgerssonOK Måsen39:56+7:5412:47
30Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF39:58+7:5612:48
31Anders RymanArboga OK40:29+8:2712:58
32Kjell FrodinKöping-Kolsva OK40:36+8:3413:00
33Kurt ElvénVästerås SOK40:43+8:4113:03
34Göran KarlssonEskilstuna OL40:50+8:4813:05
35Christer LiwellÄrla IF41:04+9:0213:09
36Åke LiljebrandSK Trim/Virsbo41:07+9:0513:10
37Östen ErikssonAvesta OK41:14+9:1213:12
38Stig HellbergEskilstuna OL41:26+9:2413:16
39Lars NordSödertälje IF42:08+10:0613:30
40Jouko O PajulampiOK Tjärnen42:58+10:5613:46
41Inge GustavssonSträngnäs-Malmby OL43:15+11:1313:51
42Ingegerd LusenskySträngnäs-Malmby OL43:19+11:1713:53
43Karl-Robert MoqvistOK Tor43:37+11:3513:58
44Richard WelanderOK Älvsjö-Örby43:38+11:3613:59
45Inger LundSala OK44:08+12:0614:08
46Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF44:40+12:3814:18
47Rolf WestbergSK Trim/Virsbo44:51+12:4914:22
48Ingalill WestbergSK Trim/Virsbo45:01+12:5914:25
49Sven-Arne FranssonAvesta OK45:34+13:3214:36
50Göran LagerstedtStjärnhovs OK 6545:42+13:4014:38
51Berit GustavssonSödertälje IF46:13+14:1114:48
52Anders JohanssonNyköpings OK46:37+14:3514:56
53Stig TörnkvistKöping-Kolsva OK46:38+14:3614:56
54Lars-Gunnar LarssonOK Tor46:56+14:5415:02
55Margareta JönssonÅkers IF47:45+15:4315:18
56Nils JohanssonOK Tjärnen48:00+15:5815:23
57Ingrid LiljebrandSK Trim/Virsbo48:26+16:2415:31
58Jarl Erik PalmKjula IF48:36+16:3415:34
59Lars AhlströmVästerås SOK49:36+17:3415:53
60Nils-Gunnar LindbergOK Nalle49:37+17:3515:54
61Torbjörn JohanssonSala OK49:50+17:4815:58
62Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK50:09+18:0716:04
63Björn BelfrageKöping-Kolsva OK51:47+19:4516:35
64Per JacobssonArboga OK52:40+20:3816:52
65Torgny LundkvistOK Tor52:58+20:5616:58
66Birgitta ErikssonSträngnäs-Malmby OL55:09+23:0717:40
67Ann-Marie JohanssonSträngnäs-Malmby OL57:41+25:3918:29
68Lars SöderlundHallstahammars OK57:47+25:4518:31
69Britt-Marie SjöbergOK Tor1:02:02+30:0019:52
70Enn KivisäkkTullinge SK1:02:33+30:3120:02
71Lars-Olof LjunggrenArboga OK1:06:41+34:3921:22
72Sune AhlinKöping-Kolsva OK1:12:31+40:2923:14
Stig GustavssonSödertälje IFej godkänd
Nils-Erik GustafssonEskilstuna OLej godkänd
Rose-Marie KarlssonKöping-Kolsva OKej godkänd
Eddy LundqvistHeby AIFej godkänd
Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OKej godkänd

Bana C

2 320 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tage PerssonFellingsbro GOIF30:2213:05
2Berit EdengrenNyköpings OK31:03+0:4113:23
3Gun AnderssonKlubblös31:24+1:0213:32
4Lars PetterssonOK Nalle32:02+1:4013:48
5Bo LöwegrenVästerås SOK32:44+2:2214:06
6Lennart MatssonOK Tjärnen32:47+2:2514:07
7Kjell KarlssonOK Tjärnen34:02+3:4014:40
8Hans NordgrenArboga OK34:04+3:4214:41
9Lennart LundhÄrla IF34:45+4:2314:58
10Solveig TjernbergSödertälje IF35:41+5:1915:22
11Siv FrodinKöping-Kolsva OK36:07+5:4515:34
12Monica AndreassonOK Tor36:24+6:0215:41
13Lennart StenbergStigfinnarna36:58+6:3615:56
14Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 6537:08+6:4616:00
15Åke HuleforsSträngnäs-Malmby OL37:16+6:5416:03
16Lars AndreassonOK Tor37:58+7:3616:21
17Thorolf OlssonOK Tor38:07+7:4516:25
18Johnny ErixonFellingsbro GOIF38:27+8:0516:34
19Lars NilssonSträngnäs-Malmby OL38:41+8:1916:40
20Solveig DillmanHammarby IF OF38:51+8:2916:44
21Bengt LindkvistÅkers IF39:07+8:4516:51
22Jan FlodinOK Nalle40:58+10:3617:39
23Inga-Britt MalmGarphyttans IF41:24+11:0217:50
24Jan Erik SindmarkHallstahammars OK41:50+11:2818:01
25Lars-Åke SeranderSträngnäs-Malmby OL42:13+11:5118:11
26Lars-Olov StenströmEskilstuna OL42:22+12:0018:15
27Ragnar HasselquistHallstahammars OK42:26+12:0418:17
28Dagny AnderssonOK Tjärnen42:49+12:2718:27
29Hans StenströmKlubblös43:08+12:4618:35
30Kjell HanningIK Standard43:20+12:5818:40
31Ann-Britt FlodinOK Nalle44:00+13:3818:57
32Nils Gunnar KarlssonKöping-Kolsva OK44:14+13:5219:03
33Ingrid LundinEskilstuna OL44:29+14:0719:10
34Jan BurellVandrarringen44:48+14:2619:18
35Stig LundinEskilstuna OL44:52+14:3019:20
36Stig WesterbergOK Tor44:59+14:3719:23
37Görel SvedestamEskilstuna OL45:04+14:4219:25
38Stig OlbyÅkers IF45:51+15:2919:45
39Rolf JanssonIF Rune46:17+15:5519:56
40Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL46:19+15:5719:57
41Gun SundbergEskilstuna OL47:31+17:0920:28
42Ele-Marie LundkvistOK Nalle48:05+17:4320:43
43Britt-Inger LindbergOK Nalle48:15+17:5320:47
44Bertil HallSträngnäs-Malmby OL49:39+19:1721:24
45Jan-Erik KraftHallstahammars OK50:19+19:5721:41
46Sven SvenssonIK Standard54:16+23:5423:23
47Gun HolmqvistArboga OK1:08:59+38:3729:44
48Margareta LarssonOK Tor1:13:50+43:2831:49
49Nils TjernbergSödertälje IF1:16:41+46:1933:03
50Sonja KivisäkkTullinge SK1:29:13+58:5138:27
Eivor MjöbergHallstahammars OKej godkänd
Tage ErikssonHallstahammars OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser