Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vårduetten, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vårduetten, medel
Arrangörsorganisationer: IF Rigor / IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 21 mars 2015

D21

3 750 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa RisbyOK Kåre31:168:20
2Emma BergmanGöteborg-Majorna OK31:41+0:258:26
3Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK31:49+0:338:29
4Anna WallinGöteborg-Majorna OK32:19+1:038:37
5Agnes LeoGöteborg-Majorna OK33:54+2:389:02
6Frida NeroGöteborg-Majorna OK34:51+3:359:17
7Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK34:52+3:369:17
8Jennie AnderssonHalden SK35:42+4:269:31
9Sanna SvenssonFrämmestads IK36:19+5:039:41
10Pernilla OlssonSkåneslättens OL36:49+5:339:49
11Milla MattilaHelsingin Suunnistajat36:53+5:379:50
12Johanna ErlandssonStora Tuna OK37:14+5:589:55
13Sara JonssonOK Orion37:23+6:079:58
14Kristin SkaarRyda SK37:48+6:3210:04
15Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK38:00+6:4410:08
16Anna FrantzKungälvs OK38:38+7:2210:18
17Sofie SöderblomFalkenbergs OK38:42+7:2610:19
18Anna HåkanssonLinköpings OK38:56+7:4010:22
19Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK39:02+7:4610:24
20Ida WillénÖstersunds OK39:41+8:2510:34
21Sanna ErikssonLinköpings OK39:44+8:2810:35 Ladda ner rutt i gpx-format
22Sofia EbermarkSävedalens AIK40:41+9:2510:50
23Frida EmanuelssonGöteborg-Majorna OK41:40+10:2411:06
24Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK42:10+10:5411:14
25Lovisa NilssonSävedalens AIK43:13+11:5711:31
26Anna BrodinFalkenbergs OK44:44+13:2811:55
27Karin ElofssonFjärås AIK45:42+14:2612:11
28Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb47:29+16:1312:39
29Sara LorénOK Landehof47:43+16:2712:43
30Amanda HallénTrollhättans SOK51:06+19:5013:37
31Elin TörnrothHjobygdens OK53:57+22:4114:23
32Madeleine AttforsSävedalens AIK54:55+23:3914:38
33Julia BirathStenungsunds OK55:59+24:4314:55
34Joanna MalmkvistSävedalens AIK56:12+24:5614:59
Therese EkströmHalmstad OKej godkänd
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start

H21

4 710 m, 52 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan RunessonGöteborg-Majorna OK30:056:23
2Ola MartnerGöteborg-Majorna OK30:35+0:306:29
3Johan LindbergIFK Mora OK30:37+0:326:30
4Marcus MillegårdHalden SK31:22+1:176:39
5Emil AhlbäckFossum IF31:36+1:316:42
6Sindre RønningFossum IF32:10+2:056:49
7Christian TingströmGöteborg-Majorna OK32:32+2:276:54
8Mikael AnderssonLinköpings OK32:33+2:286:54 Ladda ner rutt i gpx-format
9Sindre SandvenFossum IF33:20+3:157:04
10Tim RobertsonFossum IF33:24+3:197:05
11Dmitriy MihalkinSävedalens AIK34:27+4:227:18
12Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad34:33+4:287:20
13Ewan McCarthyMalungs OK Skogsmårdarna34:40+4:357:21
14Fredrik MattssonOK Kåre35:28+5:237:31
15Jonas MerzOK Tisaren35:52+5:477:36
16Ola SkeppSävedalens AIK36:07+6:027:40
17Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK36:10+6:057:40
17Jonas PalmSävedalens AIK36:10+6:057:40
19Simon WikströmOK Pan-Kristianstad36:17+6:127:42
20Mattias KarlssonIK Trenne Ullared36:36+6:317:46
21Nils TärkHalmstad OK36:52+6:477:49
22Simon LarssonSävedalens AIK36:58+6:537:50
23Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK37:26+7:217:56
24Johan NorbergOK Orion37:28+7:237:57
25Karl LevinSävedalens AIK37:57+7:528:03
26Jonas MartnerFrölunda OL37:59+7:548:03
27Ilya BeliankaSävedalens AIK38:31+8:268:10
28Mikael ÖhgrenSävedalens AIK38:42+8:378:12
29Fredrik WeihardSävedalens AIK39:00+8:558:16
30Erik BengtssonOK Skogsfalken39:24+9:198:21
31Anders HöijeGöteborg-Majorna OK40:38+10:338:37
32Sven GranforsOK Landehof40:45+10:408:39
33Fredrik WennermarkOK Skogsfalken40:59+10:548:42
34Lars JakobssonCentrum OK41:09+11:048:44
35Johan AntonssonOK Löftan42:02+11:578:55
36Viktor TovessonOK Orion42:31+12:269:01
37David RunemalmNybro OK42:34+12:299:02
38Marcus SvenssonFK Boken43:11+13:069:10
39Andreas BjärkmarSävedalens AIK44:57+14:529:32
40Johan LarssonOK Skogshjortarna45:08+15:039:34
41Oscar SvalinOK Alehof45:10+15:059:35
42Victor AxbomOK Landehof45:16+15:119:36
43Jonatan AnderssonFalkenbergs OK45:49+15:449:43
44Thorbjörn EkströmUddevalla OK45:51+15:469:44
45Erik HanssonBredareds IF47:13+17:0810:01
46Anton HemlinIK Uven47:18+17:1310:02
47Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb48:06+18:0110:12
48Anton BlomGöteborg-Majorna OK52:19+22:1411:06
49Henrik BrusSävedalens AIK53:35+23:3011:22
50Simon BörjesonRyda SK53:42+23:3711:24
51Jonas EkströmGöteborg-Majorna OK1:03:23+33:1813:27
52Christoffer AndersenIK Gandvik1:05:37+35:3213:55
Borger MelsomFossum IFej start
Ulrik MagnussonHalmstad OKej start
Håkan AnderssonHalmstad OKej start

D20

3 780 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa LemanGöteborgs SK35:519:29
2Matilda MartinssonFalkenbergs OK40:40+4:4910:45
3Aina EdgrenTrollhättans SOK41:05+5:1410:52
4Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK46:05+10:1412:11
5Julia AdolfssonOK Kåre54:53+19:0214:31
6Cherie SjöblomFrölunda OL56:38+20:4714:58
Sara JosarpFK Friskus-Varbergej start

H20

3 780 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav HindérOK Tisaren27:237:14
2Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK27:42+0:197:19
3Henrik HåkanssonOK Kolmården29:07+1:447:42
4Gustav BoquistIK Uven31:39+4:168:22
5Sigurd MelsomFossum IF32:06+4:438:29
6Oscar RenbergSävedalens AIK39:26+12:0310:25
7Arvid HammarFK Herkules45:25+18:0212:00
8Oskar VigrenSävedalens AIK47:20+19:5712:31
Johan GustafssonOK Nackheej start

D18

3 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK39:1511:05
2Mirjam DalénSala OK40:16+1:0111:22
3Jonna HalonenFjärås AIK42:04+2:4911:52
4Ella WallinderGöteborg-Majorna OK44:49+5:3412:39
5Moa HenningssonIK Trenne Ullared53:07+13:5215:00
6Ebba BengtssonOK Lindéna1:10:46+31:3119:59
Maria ErikssonEds SKej godkänd
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

H18

3 540 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattis HallbergIK Uven26:497:34
2Johan OlsonIK Uven27:16+0:277:42
3Olle JosarpFK Friskus-Varberg28:58+2:098:10
4Johan LammFrölunda OL30:40+3:518:39
5Martin SkyggessonOK Nackhe31:24+4:358:52
6Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK33:30+6:419:27
7Loke AgmarkenHalmstad OK35:20+8:319:58
8Douglas Fransson LeeOK Alehof36:07+9:1810:12
9Lukas EnarssonOK Löftan1:35:40+1:08:5127:01
Rasmus ArfwedsonFrölunda OLej godkänd
Joakim HandinOK Löftanej start
Albin ClaessonSävedalens AIKej start

D16

3 550 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isa EnvallIK Hakarpspojkarna32:249:07
2Klara AxelssonMarkbygdens OK34:26+2:029:41
3Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK36:12+3:4810:11
4Emelie KarlssonOK Landehof38:17+5:5310:47
5Selma MoqvistLerums SOK38:18+5:5410:47
6Isabella LagoGöteborg-Majorna OK40:45+8:2111:28
7Sara ForsbergIK Uven42:25+10:0111:56
8Elvira WildheimFK Friskus-Varberg43:01+10:3712:07
9Anni BergerGöteborg-Majorna OK43:28+11:0412:14
10Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK43:32+11:0812:15
11Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb46:41+14:1713:09
12Maja KindlundOK Tranan46:42+14:1813:09
13Emma KarlssonOK Landehof47:00+14:3613:14
14Alice HultinOK Löftan47:33+15:0913:23
15Kajsa RaskKungälvs OK48:01+15:3713:31
16Maja GunnarssonLerums SOK48:02+15:3813:31
17Emelie LorénOK Landehof49:13+16:4913:51
18Elin HermanssonKungälvs OK50:12+17:4814:08
19Paulina JägstedtHalmstad OK50:33+18:0914:14
20Moa SjöbergGöteborg-Majorna OK50:50+18:2614:19
21Clara HiltunenGöteborg-Majorna OK54:25+22:0115:19
22Emma S JohanssonLinköpings OK55:29+23:0515:37
23Hanna BoquistIK Uven58:01+25:3716:20
24Agnes AspMölndal Outdoor IF59:07+26:4316:39
25Rebecka PerssonMölndal Outdoor IF59:40+27:1616:48
26Lina ErdeliusIF Rigor1:03:32+31:0817:53
27Annie OlssonMölndal Outdoor IF1:15:11+42:4721:10
Lisa BörnstedtKungälvs OKej godkänd
Johanna NilssonKungälvs OKej godkänd
Emelie SvenssonIF Rigorej godkänd
Amanda MullinsSjövalla FKej start
Amanda CarlssonIK Trenne Ullaredej start

H16

3 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jason BransomeSkogsluffarnas OK29:158:14
2Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb29:22+0:078:16
3Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK29:34+0:198:19
4Axel HalvarssonOK Kroppefjäll32:34+3:199:10
5Martin LammFrölunda OL33:53+4:389:32
5Axel BlomFrölunda OL33:53+4:389:32
7Tim JohanssonFK Friskus-Varberg35:45+6:3010:04
8Gabriel SturessonLerums SOK37:26+8:1110:32
9Jonas LauriFK Herkules37:42+8:2710:37
10Filip BengtssonOK Lindéna38:37+9:2210:52
11Viktor KarlssonIK Trenne Ullared41:30+12:1511:41
12Erik ErikssonOK Älgen41:32+12:1711:41
13Filip SvenssonOK Löftan42:14+12:5911:53
14Jacob EnbergHalmstad OK45:29+16:1412:48
15Ville GrahnIK Uven49:31+20:1613:56
16Nils HammarFK Herkules51:00+21:4514:21
17Petter HindérTolered-Utby Ol-klubb53:57+24:4215:11
18Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb55:59+26:4415:46
19Daniel GlimténOK Löftan1:09:51+40:3619:40
Johan GrahnIK Uvenej godkänd
Axel ForsmanFK Herkulesej start
Albin HjertströmFK Friskus-Varbergej start

D16 Kort

2 930 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ruth SjöforsOK Älmeej start

D14

2 930 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK26:419:06
2Alva SonessonFalköpings AIK OK33:11+6:3011:19
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK33:24+6:4311:23
4Lovisa MoqvistLerums SOK33:38+6:5711:28
5Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK33:49+7:0811:32
6Anna FlakbergIFK Göteborg33:53+7:1211:33
7Thea FagerströmIFK Göteborg38:19+11:3813:04
8Lovisa LagerHalmstad OK38:43+12:0213:12
9Julia RangertIK Hakarpspojkarna39:09+12:2813:21
10Olivia AspIFK Göteborg39:43+13:0213:33
11Klara WallinderGöteborg-Majorna OK40:53+14:1213:57
12Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK44:35+17:5415:12
13Elsa EricssonFK Friskus-Varberg45:29+18:4815:31
14Maria LogrenSjövalla FK46:07+19:2615:44
15Elin CarlssonIK Trenne Ullared46:29+19:4815:51
16Irma SvenssonOK Klyftamo46:40+19:5915:55
17Linnea BengtssonFalkenbergs OK50:07+23:2617:06
18Evelina OlssonOK Nackhe55:43+29:0219:00
19Alva BohlinIFK Göteborg57:43+31:0219:41
20Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb1:08:47+42:0623:28
21Johanna SvenssonOK Löftan1:10:52+44:1124:11
22Meja EneljungIFK Göteborg1:19:43+53:0227:12
Ella SöderberghIFK Göteborgej start

H14

2 930 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel PihlströmOK Landehof22:357:42
2Elias TidevallSkogsluffarnas OK22:55+0:207:49
3Axel ElmbladBredaryds SOK24:25+1:508:20
4Anton GunnarssonBredaryds SOK25:24+2:498:40
5Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö25:29+2:548:41
6Carl JosefssonSävedalens AIK25:43+3:088:46
7Adrian VartiaOK Löftan27:35+5:009:24
8Trevor BransomeSkogsluffarnas OK27:53+5:189:30
9Erik HogedalGöteborg-Majorna OK28:51+6:169:50
10Jakob GunnarssonLerums SOK31:55+9:2010:53
11Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK32:06+9:3110:57
12Gustav ÖstenssonOK Tranan32:35+10:0011:07
13Petter BergstedtMarkbygdens OK32:39+10:0411:08
14Felix DrejmoOK Landehof32:49+10:1411:12
15Noah BechtelFK Friskus-Varberg34:25+11:5011:44
16Samuel ErikssonEds SK37:57+15:2212:57
17Erik IngemarssonHestra IF38:37+16:0213:10
18Albin PerssonHalmstad OK39:15+16:4013:23
19Jesper JohanssonOK Löftan40:26+17:5113:47
20Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK41:35+19:0014:11
21Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK41:41+19:0614:13
22Linus BoströmOK Alehof43:24+20:4914:48
23Simon NordbergGöteborg-Majorna OK43:28+20:5314:50
24Arvid AronssonOK Kroppefjäll47:02+24:2716:03
25Måns HenningssonIK Trenne Ullared48:43+26:0816:37
26Adam OlssonSjövalla FK49:24+26:4916:51
27Joel IngemarssonHestra IF51:19+28:4417:30
28Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb54:49+32:1418:42
29Edvin NilssonKungälvs OK55:54+33:1919:04
30Axel ErikssonOK Löftan1:04:02+41:2721:51
Wilmer HolmqvistSjövalla FKej godkänd
Hugo SetthagenOK Trananej godkänd
Hugo LomanderMarkbygdens OKej start
Gustav OhlinOK Trananej start
Rasmus FjordsideSävedalens AIKej start
Emil AxelssonLerums SOKej start

D14 Kort

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emine BidegårdIFK Göteborg33:3612:58
2Rebecka StenholdtFK Herkules51:20+17:4419:49

H14 Kort

2 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg36:2214:02
2Zebastian ArfwedsonFrölunda OL46:07+9:4517:48

D12

2 590 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna21:048:08
2Eleonora AlinderSjövalla FK22:13+1:098:34
3Elsa SonessonFalköpings AIK OK23:25+2:219:02
4Klara PerssonHalmstad OK23:29+2:259:04
5Elsa KarlssonOK Landehof23:42+2:389:09
6Thilda SeldénIF Rigor24:42+3:389:32
7Unni GranforsIF Rigor25:25+4:219:48
8Moa ErikssonTrollhättans SOK27:07+6:0310:28
9Maja GraadIF Rigor29:55+8:5111:33
10Stella RangertIK Hakarpspojkarna30:43+9:3911:51
11Sofia RaskKungälvs OK31:19+10:1512:05
12Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb31:47+10:4312:16
13Agnes BohlinIFK Göteborg31:51+10:4712:17
14Filippa FagerströmIFK Göteborg32:06+11:0212:23
15Emma EliassonFK Friskus-Varberg33:44+12:4013:01
16Rebecka PihlströmOK Landehof34:25+13:2113:17
17Elsa AspMölndal Outdoor IF35:36+14:3213:44
18Anna SvenssonIF Rigor36:09+15:0513:57
19Louise OlssonMölndal Outdoor IF37:38+16:3414:31
20Julia ArvidssonIF Rigor49:58+28:5419:17
Moa SteneborgOK Orintoej start

H12

2 590 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Casper SkeppSävedalens AIK18:427:13
2Adam ConwayGuildford Orienteers21:40+2:588:21
3Tobias JohanssonOK Löftan21:52+3:108:26
4Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:41+3:598:45
5Elias NordbergGöteborg-Majorna OK23:22+4:409:01
6Victor HanssonOK Löftan24:34+5:529:29
7Alex JohanssonFK Friskus-Varberg24:57+6:159:37
8Victor BeischerIK Uven25:31+6:499:51
9Arvid EkströmStenungsunds OK25:39+6:579:54
10Arvid BjörkTrollhättans SOK26:35+7:5310:15
11Jakob MobergOK Löftan27:19+8:3710:32
12Lowe HammarFK Herkules28:21+9:3910:56
13Jacob GrahnIK Uven29:15+10:3311:17
14Emil JägstedtHalmstad OK29:20+10:3811:19
15Karl GranforsOK Landehof30:14+11:3211:40
16Lucas BoströmOK Alehof33:30+14:4812:56
17Hannes EssungerSjövalla FK33:43+15:0113:01
18Albin HjellströmGränna-Bygdens OK38:12+19:3014:44
19Axel BechtelFK Friskus-Varberg47:26+28:4418:18
20Andreas HandinOK Löftan52:54+34:1220:25
21Erik WettergrenIK Uven1:01:26+42:4423:43
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd
Olle MelénTrollhättans SOKej start
Alfred ErdeliusIF Rigorej start
Isak BengtssonOK Lindénaej start
Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubbej start
Fabian OdénFjärås AIKej start

D12 Kort

1 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda AspIFK Göteborg23:3911:53
2Amanda EckerlidSävedalens AIK31:15+7:3615:42
3Kristina BohmanOK Orinto44:31+20:5222:22
Emelie HagmanOK Orintoej godkänd

H12 Kort

1 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob AspIFK Göteborg26:3113:19
2Anton SöderberghIFK Göteborg28:17+1:4614:12
3Johan Wall JungbjerGöteborgs SK30:48+4:1715:28
4Anton LundOK Skogshjortarna33:40+7:0916:55

D10

1 990 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tova RangertIK Hakarpspojkarna23:1211:39
2Alva BjörkTrollhättans SOK24:03+0:5112:05
3Lisa ÖstenssonOK Tranan24:56+1:4412:31
4Maja AxelssonLerums SOK25:41+2:2912:54
5Lova ErikssonTrollhättans SOK34:04+10:5217:07
6Fanny HanssonFalkenbergs OK35:27+12:1517:48
7Ester EricssonFK Friskus-Varberg39:56+16:4420:04
8Johanna PihlströmOK Landehof43:46+20:3421:59
9Ida AnderssonOK Löftan55:28+32:1627:52
Rut Olsson RaneklintKinnaströms SKej godkänd
Elsa MoqvistLerums SOKej godkänd
Emma KarlssonOK Landehofej start

H10

1 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna14:297:16
2Emil SeldénIF Rigor17:02+2:338:33
3Fabian AlinderSjövalla FK18:38+4:099:21
4Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK21:20+6:5110:43
5Simon CorneliussonOK Löftan24:11+9:4212:09
6Adam SjööarvOK Nackhe25:17+10:4812:42
7Tim MartnerFrölunda OL26:14+11:4513:10
8Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb27:16+12:4713:42
9Oskar BlomOK Löftan27:20+12:5113:44
10Albin PaulssonOK Löftan27:40+13:1113:54
11Vilhelm FrankOK Löftan43:24+28:5521:48
12Melwin ArvidssonIF Rigor44:47+30:1822:30
Love GaudenzHalmstad OKej start
Elving LomanderMarkbygdens OKej start

D35

3 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna MartnerFrölunda OL40:1812:52
2Johanna MobergOK Löftan50:58+10:4016:16

H35

4 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders SjööarvOK Nackhe36:378:40
2Henrik EricksonUlricehamns OK39:22+2:459:19
3Fredrik PerssonHalmstad OK45:29+8:5210:46
4Jan GrahnIK Uven50:28+13:5111:57
5Patrik CorneliussonOK Löftan50:57+14:2012:04

D40

3 130 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrika KindlundOK Tranan30:009:35
2Louise GötforsGöteborg-Majorna OK30:25+0:259:43
3Pia JohanssonOK Landehof34:32+4:3211:01
4Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK39:31+9:3112:37
5Annika BechtelFK Friskus-Varberg47:33+17:3315:11
6Pernilla KarlssonOK Landehof49:43+19:4315:53
7Malin JohanssonFK Friskus-Varberg50:46+20:4616:13
8Erika RaskKungälvs OK51:23+21:2316:24
9Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared51:26+21:2616:25
10Anna LövgärdOK Alehof53:33+23:3317:06
11Agneta LarssonIK Uven1:00:04+30:0419:11
12Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared1:02:12+32:1219:52
13Gunilla GlimténOK Löftan1:47:23+1:17:2334:18

H40

3 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik SundströmHestra IF29:547:54
2Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK32:31+2:378:36
3Kenth VenöstrandOK Nackhe32:37+2:438:37
4Magnus HanssonOK Löftan32:45+2:518:39
5Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK35:59+6:059:31
6Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubb39:57+10:0310:34
7Torsten LindersTolered-Utby Ol-klubb40:26+10:3210:41
8Pär SvenssonI 15 IF41:35+11:4111:00
9Erik LauriFK Herkules43:16+13:2211:26
10Henrik PetterssonGustavsbergs OK43:27+13:3311:29
11Johan HanssonOK Löftan46:48+16:5412:22
12Håkan SonessonFalköpings AIK OK47:38+17:4412:36
13Mattias JägstedtHalmstad OK48:08+18:1412:44
14Magnus EliassonFK Friskus-Varberg49:41+19:4713:08
15Henrik BechtelFK Friskus-Varberg49:47+19:5313:10

D45

3 040 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SvenssonFK Herkules29:119:35
2Marina AxelssonMarkbygdens OK31:51+2:4010:28
3Susanne BjörkTrollhättans SOK33:27+4:1611:00
4Helena ErikssonEds SK34:00+4:4911:11
5Maria OlofssonLinköpings OK34:10+4:5911:14
6Anna ErikssonOK Landehof34:30+5:1911:20
7Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK35:57+6:4611:49
8Catarina BengtssonOK Nackhe37:47+8:3612:25
9Berit BengtssonOK Lindéna39:28+10:1712:58
10Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK40:27+11:1613:18
11Karin TorstenssonFalköpings AIK OK41:55+12:4413:47
12Anki BlennowFalköpings AIK OK42:02+12:5113:49
13Gisela LindFK Herkules43:17+14:0614:14
14Karin TidevallSkogsluffarnas OK43:23+14:1214:16
15Karin KarlssonHalmstad OK43:25+14:1414:16
16Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK44:41+15:3014:41
17Katarina AlmehedFrölunda OL45:57+16:4615:06
18Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb55:03+25:5218:06
Katarina VartiaOK Löftanej start

H45

3 620 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna27:597:43
2Björn AnderssonBredaryds SOK28:08+0:097:46
3Magnus JohanssonOK Löftan29:50+1:518:14
4Mårten WikströmHalmstad OK30:27+2:288:24
5Jonas AxelssonLerums SOK30:37+2:388:27
6Andreas RangertIK Hakarpspojkarna30:51+2:528:31
7Håkan StoltSundsvalls OK31:06+3:078:35
8Lennart BengtssonFalkenbergs OK31:24+3:258:40
9Håkan ErikssonTolered-Utby Ol-klubb31:39+3:408:44
10Thomas KarlssonOK Landehof31:58+3:598:49
11Magnus HomannOK Orinto32:48+4:499:03
12Anders YngströmGöteborg-Majorna OK34:05+6:069:24
13Jörgen LjungbergGöteborg-Majorna OK36:04+8:059:57
14Gert WildheimFK Friskus-Varberg36:32+8:3310:05
15Patrik SvedjenäsOK Skogshjortarna36:44+8:4510:08
16Anders LarssonVänersborgs SK37:11+9:1210:16
17Olle SjöforsOK Älme38:33+10:3410:38
18Stefan ErikssonOK Älgen38:40+10:4110:40
19Tobias Den BraverOK Gränsen41:09+13:1011:22
20Anders HolménGöteborg-Majorna OK42:00+14:0111:36
21Jonas JohanssonOK Nackhe42:01+14:0211:36
22Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb42:22+14:2311:42
23Torbjörn GrahnIK Uven47:23+19:2413:05
24Jonas HultinOK Löftan49:00+21:0113:32
25Ulric BjörckIK Uven50:17+22:1813:53
Martin SvenssonMarkbygdens OKej start
Carl NorinFrölunda OLej start
Thomas JosarpFK Friskus-Varbergej start
Erik LösethFalköpings AIK OKej start
Stefan AgmarkenHalmstad OKej start

D50

3 080 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Laila B HöglundFK Herkules28:339:16
2Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK30:07+1:349:46
3Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK33:09+4:3610:45
4Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb33:21+4:4810:49
5Anette BernhedSävedalens AIK36:14+7:4111:45
6Åsa NybergGöteborg-Majorna OK36:54+8:2111:58
7Annika AasaIK Uven37:18+8:4512:06
8Carin RudolfssonIK Uven40:22+11:4913:06
9Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK40:47+12:1413:14
10Agnetha Le ClaireFK Herkules43:16+14:4314:02
11Annika HogedalGöteborg-Majorna OK44:11+15:3814:20
12Anna-Karin AdolfssonOK Kåre45:26+16:5314:45
13Tuuli SaariFK Herkules46:44+18:1115:10
14Jenny HomannOK Orinto53:28+24:5517:21
15Karin BergdahlIK Uven55:08+26:3517:54
Birgitta CarlsonTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Liselott KönigssonFK Herkulesej start

H50

3 620 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb29:368:10 Ladda ner rutt i gpx-format
2Hans MelinGöteborg-Majorna OK29:43+0:078:12
3Robert HallbergIK Uven31:16+1:408:38
4Andres LaasOK Skogshjortarna31:34+1:588:43
5Pär ClaessonSävedalens AIK32:32+2:568:59
6Magnus JoelssonSOK 6832:39+3:039:01
7Jörgen HallénTrollhättans SOK32:50+3:149:04
8Magnus KarlssonOK Landehof33:15+3:399:11
9Christer BorgGöteborg-Majorna OK33:41+4:059:18
10Magnus BlennowFalköpings AIK OK34:35+4:599:33
11Richard BlomFrölunda OL34:37+5:019:33
12Magnus OhlssonSjövalla FK36:36+7:0010:06
13Mikael JungbjerGöteborgs SK37:56+8:2010:28
14Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL39:17+9:4110:51
15Phil ConwayGuildford Orienteers40:06+10:3011:04
16Ulf AlmehedFrölunda OL41:02+11:2611:20
17Johan WettergrenIK Uven42:54+13:1811:51
18Leif HagmanIK Uven44:35+14:5912:18
19Christer CarlssonIK Uven44:36+15:0012:19
20Mats DahlrotIK Uven46:13+16:3712:46
21Sören VilhelmssonFalköpings AIK OK47:00+17:2412:59
22Graham KempGöteborg-Majorna OK56:31+26:5515:36
23Phil MullinsSjövalla FK1:00:33+30:5716:43
Göran StuhlhoferOK Landehofej godkänd
Thomas AttforsSävedalens AIKej start
Kennet HorvathHalmstad OKej start

D55

3 080 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK34:1911:08
2Lena LarssonSala OK35:27+1:0811:30
3Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb39:28+5:0912:48
4Christina SöderblomÄtrans IF40:41+6:2213:12
5Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK41:12+6:5313:22
6Birgit HanssonHerrestads AIF41:23+7:0413:26
7Gunilla AxelssonSävedalens AIK41:42+7:2313:32
8Ann Warma LaasOK Skogshjortarna43:06+8:4713:59
9Christina BirathStenungsunds OK43:27+9:0814:06
10Ingvor JohanssonFalkenbergs OK48:41+14:2215:48
11My EngströmLerums SOK49:37+15:1816:06
12Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK52:04+17:4516:54
13Jane MelinGöteborg-Majorna OK53:01+18:4217:12
14Marianne ThorssonIK Trenne Ullared54:07+19:4817:34
15Leila LjunggrenMarkbygdens OK54:24+20:0517:39
16Monika LarssonSkarpnäcks OL1:01:22+27:0319:55
17Anita BaertsBORASCA2:03:12+1:28:5340:00
Lisa LarssonSjövalla FKej start

H55

3 330 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus JosefssonSävedalens AIK29:568:59
2Jan HanssonStenungsunds OK31:06+1:109:20
3Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK31:30+1:349:27
4Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK32:11+2:159:39
5Ulf PalmérUlricehamns OK34:16+4:2010:17
6Ulf WallinGöteborg-Majorna OK35:05+5:0910:32
7Jörgen BatzSkarpnäcks OL35:54+5:5810:46
8Roger ÅsbergOK Hedströmmen36:32+6:3610:58
9Bertil AxbomOK Landehof40:12+10:1612:04
10Stefan SjöblomFrölunda OL42:28+12:3212:45
11Lennart NybergFjärås AIK47:55+17:5914:23
12Göran OlesundOK Landehof48:47+18:5114:38
13Robert HåkanssonOK Kolmården52:12+22:1615:40
14Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK52:22+22:2615:43
15Thord Stefan EkströmTrollhättans SOK57:35+27:3917:17
16Johan ClaesBORASCA1:05:33+35:3719:41
17Martin CarlsonTolered-Utby Ol-klubb1:20:39+50:4324:13

D60

2 740 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK31:5211:37
2Solveig HedenblomSjövalla FK34:43+2:5112:40
3Karin AxelssonIK Uven38:49+6:5714:09
4Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared40:35+8:4314:48
5Monica WassFalkenbergs OK43:12+11:2015:45
6Eva ThörnblomSjövalla FK47:57+16:0517:30
7Marita LarssonMarkbygdens OK48:43+16:5117:46
8Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:05:18+33:2623:49
Randveig BergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Gunilla HogedalVänersborgs SKej start
Lena Rabe JosefssonFjärås AIKej start

H60

3 330 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thom SandvikAvesta OK32:529:52
2Pierre KarlssonOK Alehof37:05+4:1311:08
3Bent GalborgenSkaukameratene OL37:55+5:0311:23
4Kent ErikssonLerums SOK38:47+5:5511:38
5Lars EkbergTrollhättans SOK42:33+9:4112:46
6Mikael BodénMarkbygdens OK43:28+10:3613:03
7Arne BogrenOK Vivill49:19+16:2714:48
8Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK49:42+16:5014:55
9Bengt HanssonSäterbygdens OK1:13:30+40:3822:04
Hans EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Roger AnderssonSävedalens AIKej start
Tomas GeorgssonOK Nackheej start
Sten BlomströmIK Sternej start

D65

2 740 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lena GranefeltOK Tyr37:0413:31
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK40:51+3:4714:54
3Ann-Britt JohanssonIK Stern41:17+4:1315:04
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb43:00+5:5615:41
5Britt-Marie GrönroosOK Alehof44:10+7:0616:07
6Maud NilssonHJS-Vansbro OK45:36+8:3216:38
7Ingegerd OlssonOK Alehof46:35+9:3117:00
8Ingrid Rex WallströmOK Landehof46:39+9:3517:01
9Rosa JohanssonIK Uven46:48+9:4417:04
10Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb50:37+13:3318:28
11Lotta BörjessonSävedalens AIK54:33+17:2919:54
12Enid IngemarssonHestra IF1:05:13+28:0923:48
13Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:06:46+29:4224:22
14Kristina JohanssonMullsjö SOK1:08:27+31:2324:58
15Ann-Christine BorgFrölunda OL1:08:37+31:3325:02
16Inga GustavssonIK Uven1:19:48+42:4429:07
Eva BlomströmIK Sternej start

H65

3 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hasse ÅbergValbo AIF30:3410:03
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared30:55+0:2110:10
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto31:02+0:2810:12
4Christer SandhOK Roxen32:44+2:1010:46
5Göran LarssonSala OK32:59+2:2510:50
6Benny IvarssonFjärås AIK33:30+2:5611:01
7Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb33:37+3:0311:03
8Lars GranefeltOK Tyr33:54+3:2011:09
9Torbjörn WikströmOK Orinto34:04+3:3011:12
10Kenth SundgrenSkåneslättens OL35:58+5:2411:49
11Juergen ZiescheLOK Berlin36:38+6:0412:03
12Inge LöwegrenKatrineholms OK38:22+7:4812:37
13Lennart AnderssonGöteborgs SK39:09+8:3512:52
14Björn EngströmLerums SOK39:47+9:1313:05
15Per-Erik WåhlbergOK Linné40:04+9:3013:10
16Ludwig GenderjahnLOK Berlin40:19+9:4513:15
17Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK40:24+9:5013:17
18Anders AxelssonSävedalens AIK41:07+10:3313:31
19Sören SvenssonSjövalla FK42:25+11:5113:57
20Jack GrönroosOK Alehof42:28+11:5413:58
21Sten OlssonOK Alehof43:33+12:5914:19
22Lennart AlmströmIK Stern43:54+13:2014:26
23Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK44:02+13:2814:29
24Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb47:27+16:5315:36
25Christer SamuelssonOK Löftan48:03+17:2915:48
26Bengt MattssonOK Orinto48:15+17:4115:52
27Jan MartnerTolered-Utby Ol-klubb1:07:45+37:1122:17
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej godkänd
Lars HogedalVänersborgs SKej start
Rune EliassonFalkenbergs OKej start
Christer HåkanssonFalkenbergs OKej start

D70

2 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mariann KjellbergBredareds IF37:5616:42
2Christina SchedwinIK Stern37:59+0:0316:43
3Britt RangertIK Ymer39:00+1:0417:10
4Gunnel SvenssonIK Ymer39:02+1:0617:11
5Ingrid HermanssonIK Ymer39:20+1:2417:19
6Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK41:12+3:1618:08
7Kerstin ErnvidUlricehamns OK43:05+5:0918:58
8Ulla LingJönköpings OK43:57+6:0119:21
9Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK45:39+7:4320:06
10Barbro JohanssonSjövalla FK47:43+9:4721:01
11Ing-Mari LarssonOK Löftan1:19:39+41:4335:05
Ulla LindheIK Sternej start

H70

3 040 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna32:1710:37
2Morgan LjungVaggeryds SOK35:37+3:2011:42
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:38+4:2112:03
4Stellan AhnströmForserums SOK37:31+5:1412:20
5Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna38:48+6:3112:45
6Göran BengtssonTockarps IK40:31+8:1413:19
7Lars TuvessonUlricehamns OK40:39+8:2213:22
8Sven Erik SjöholmMullsjö SOK41:06+8:4913:31
9Bertil IngemarssonHestra IF43:56+11:3914:27
10Lennart GustavssonIK Uven44:30+12:1314:38
11Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK44:43+12:2614:42
12Jan LarssonSävedalens AIK45:40+13:2315:01
13Carl-Eric AnderssonFjärås AIK46:23+14:0615:15
14John ÖstlundSundbybergs IK46:52+14:3515:25
15Hans C JohanssonIK Stern49:30+17:1316:16
16Gösta LindqvistOK Löftan50:57+18:4016:45
17Bengt-Åke SvenssonIK Ymer52:23+20:0617:13
18Lars-Åke JohanssonIK Ymer58:00+25:4319:04
19Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:03:27+31:1020:52
20Bert LuvöFK Herkules1:06:23+34:0621:50
21Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK1:10:40+38:2323:14
Bengt HanssonOK Löftanej godkänd
Christer SjöforsOK Älmeej godkänd
Ingmar ErikssonFalkenbergs OKej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Henrik HvoslefIK Sternej start
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OKej start
Karl-Axel JohanssonIK Uvenej start

D75

1 950 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK33:1517:03
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK37:08+3:5319:02
3Gull-Britt GrönbergKungälvs OK41:18+8:0321:10
4Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK43:54+10:3922:30
5Gunnel BörjessonIK Uven49:27+16:1225:21
6Inger HallbergIK Uven54:40+21:2528:02

H75

3 080 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magne HagströmFrölunda OL40:5113:15
2Ivan ErnvidUlricehamns OK45:21+4:3014:43
3Roland BrandshageSävedalens AIK45:41+4:5014:49
4Erland LingJönköpings OK48:02+7:1115:35
5Göran OlofssonFjärås AIK55:15+14:2417:56
6Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK56:16+15:2518:16
7Kuno EkdahlOK P41:00:01+19:1019:29
8Gunnar BylundRydboholms SK1:10:07+29:1622:45
9JB LarssonOK Löftan1:17:54+37:0325:17
Roland AasaIK Uvenej start

D80

1 950 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad50:3425:55
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej start

H80

2 270 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torild BornetunSkillingaryds FK34:5415:22
2Nils JanssonSkattkärrs SOK38:44+3:5017:03
3Carl-Henrik HallbergIK Uven46:07+11:1320:18
4Arvo HyvönenSkattkärrs SOK46:34+11:4020:30
5Lasse OlssonIK Trenne Ullared47:28+12:3420:54
6Gösta CederinGöteborg-Majorna OK50:05+15:1122:03
7Rune KarlssonOK Löftan1:01:01+26:0726:52
8Björn BromanGöteborg-Majorna OK1:08:58+34:0430:22
Rolf BlomFrölunda OLej start

H85

1 950 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK42:2221:43
2Helmer EkbergÄtrans IF59:59+17:3730:45

Inskolning

1 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Stina AskerlundIK Uvenfullföljt
Agnes CahierKlubblösfullföljt
Dante CahierKlubblösfullföljt
Gabriel EkströmHalmstad OKfullföljt
Alice FagerströmIFK Göteborgfullföljt
Hedvig GrahnIFK Göteborgfullföljt
Andy GranforsIF Rigorfullföljt
Mailis HolmqvistSjövalla FKfullföljt
Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Hanna SalbergIK Uvenfullföljt
Einar SöderbergTrosabygdens OKfullföljt
Mattis BörjessonKlubblösej godkänd
Irene JohanssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Frej GaudenzHalmstad OKej start

U1

1 970 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AspIFK Göteborg21:1810:48
2Harald MartnerFrölunda OL26:40+5:2213:32
3Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna27:21+6:0313:52
4Isak TörnströmFK Friskus-Varberg28:32+7:1414:29
5Elliot JägstedtHalmstad OK29:00+7:4214:43
6Emma PerssonHalmstad OK29:11+7:5314:48
7Ebba LövgärdOK Alehof31:44+10:2616:06
8Marcus Söderbomsävedalens aik31:53+10:3516:11
9Axel PerssonGöteborg-Majorna OK33:03+11:4516:46
10Hugo CorneliussonOK Löftan37:29+16:1119:01
11Simon HanssonIF Rigor39:02+17:4419:48
12Alice BohlinIFK Göteborg39:46+18:2820:11
13Frida OdénFjärås AIK42:26+21:0821:32
14Tyra AskerlundIK Uven42:42+21:2421:40
15Elin SalbergIK Uven42:43+21:2521:41
16Alva HellstrandKlubblös43:19+22:0121:59
17Mira FlansbjerKinnaströms SK45:11+23:5322:56
18Anna-Lisa KinellIFK Göteborg45:35+24:1723:08
19Thea JindöIK Uven47:26+26:0824:04
20Ester GranforsOK Landehof48:48+27:3024:46
21Hilma EkströmStenungsunds OK57:12+35:5429:02
22Ella JindöIK Uven58:42+37:2429:47

U2

2 430 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin HanssonIF Rigor27:4911:26
2Nils MelénTrollhättans SOK29:59+2:1012:20
3Linus AlinderSjövalla FK31:14+3:2512:51
4Hugo NobornIFK Göteborg33:20+5:3113:43
5Lisa WallanderBrattås CK34:35+6:4614:13
6Albin BoellIFK Göteborg35:04+7:1514:25
7Elin AxelssonLerums SOK35:14+7:2514:29
8Julia EkbergTrollhättans SOK35:24+7:3514:34
9Lukas ErdalenIFK Göteborg36:01+8:1214:49
10Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK38:02+10:1315:39
11Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg38:26+10:3715:48
12Axel EckerlidSävedalens AIK39:10+11:2116:07
13Lova JohanssonFK Friskus-Varberg39:26+11:3716:13
14Ville WikströmHalmstad OK39:34+11:4516:16
15Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg40:27+12:3816:38
16Clara LövgärdOK Alehof44:12+16:2318:11
17Alice OlssonMölndal Outdoor IF44:22+16:3318:15
17Viktor JanssonMöldal AIK44:22+16:3318:15
19Simon GrahnIK Uven45:44+17:5518:49
20Amy Johansson-LarssonIK Uven49:43+21:5420:27
21Emelina HolmqvistSjövalla FK50:49+23:0020:54
22Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK50:50+23:0120:55
23William KraftIK Uven56:50+29:0123:23
24Elias BengtssonOK Orinto57:55+30:0623:50
25Jonathan HagmanOK Orinto57:57+30:0823:50
26Vilma JanssonMölndal AIK1:03:13+35:2426:00
Martin EkFrölunda OLej godkänd
Philip EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Erik EkbergTrollhättans SOKej start
Emy HjertströmFK Friskus-Varbergej start

Öppen motion 1

2 460 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erica JohanssonOK Löftan34:4814:08
2Lotta BohmanOK Orinto45:23+10:3518:26
3Ulla TengnérFK Friskus-Varberg45:34+10:4618:31
4Margit JonssonOK Orinto1:00:06+25:1824:25
Sofia WallnerGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 3

2 570 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus Söderbomsävedalens aik24:549:41
2Christopher AugustssonKinnaströms SK25:01+0:079:44
3Jennie RybergFalkenbergs OK27:01+2:0710:30
4Lars MautizsonTolered-Utby Ol-klubb27:04+2:1010:31
5Mark HoglandGöteborg-Majorna OK27:56+3:0210:52
6Gertie SamuelssonIK Ymer28:54+4:0011:14
7Helena WallOK Räven29:18+4:2411:24
8Elias RangertIK Hakarpspojkarna29:37+4:4311:31
9Amelie EldhLidköpings VSK30:09+5:1511:43
10Helene JohanssonOK Nackhe31:52+6:5812:23
11Anna OlssonFK Friskus-Varberg31:59+7:0512:26
12Ronnie BohmanOK Orinto32:01+7:0712:27
13Gustav BohmanOK Orinto32:03+7:0912:28
14Mia NilssonKungälvs OK32:24+7:3012:36
15Guna BerzinaKlubblös32:50+7:5612:46
16Christina MalmqvistFalkenbergs OK32:57+8:0312:49
17Bitte EldhLidköpings VSK34:08+9:1413:16
18Eva KilnäsSjövalla FK35:09+10:1513:40
19Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK36:09+11:1514:03
20Lena LarssonSävedalens AIK36:15+11:2114:06
21Elin VokseppOK Skogshjortarna37:43+12:4914:40
22Emilia KraftIK Uven38:05+13:1114:49
23Yvonne JungbjerGöteborgs SK38:11+13:1714:51
24Maria HermanssonIK Ymer39:02+14:0815:11
25Team SylvénKlubblös39:08+14:1415:13
26Peter JareFrölunda OL41:00+16:0615:57
27Ulla RagnarssonMarkbygdens OK41:14+16:2016:02
28Anita IgerudOK Löftan42:38+17:4416:35
29Olle HermanssonIK Ymer43:33+18:3916:56
30Jeanette BlomOK Löftan44:06+19:1217:09
31Rune JungbjerGöteborgs SK45:58+21:0417:53
32Alf KjellbergBredareds IF48:21+23:2718:48
33Annika HallénTrollhättans SOK1:07:26+42:3226:14
Filip JohanssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 710 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas MelénTrollhättans SOK35:389:36
2Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK38:56+3:1810:29
3Stefan AnerönnGnellspikes Multisport Club42:56+7:1811:34
4Kristian SiverboOK Räven46:30+10:5212:32
5Anders ReimertzOK Orinto47:42+12:0412:51
6Mattias ErikssonTrollhättans SOK48:08+12:3012:58
7Lisa SandströmOK Stigen49:21+13:4313:18
8Olof SvenssonGöteborg-Majorna OK50:54+15:1613:43
9Micael ElmbladBredaryds SOK52:23+16:4514:07
10Peter ÖsterssonOK Tranan53:04+17:2614:18
11Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK53:45+18:0714:29
12Liselotte JohanssonOK Löftan56:09+20:3115:08
13Mats LogrenSjövalla FK56:22+20:4415:11
14Ylva WängdahlOK Gipen58:41+23:0315:49
15Martin LindmarkGöteborg-Majorna OK59:08+23:3015:56
16Robin SandbergOK Stigen1:00:37+24:5916:20
17Ulrika GreenIK Stern1:01:34+25:5616:35
17Fredrik HanssonIF Rigor1:01:34+25:5616:35
19Daniel SiverboIK Stern1:02:11+26:3316:45
20Fredrik EkströmHalmstad OK1:02:23+26:4516:48
21Karin AlthoffKungälvs OK1:03:09+27:3117:01
22Stefan JohanssonKlubblös1:03:22+27:4417:04
23Jon JonssonGöteborgs SK1:04:55+29:1717:29
24Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb1:05:25+29:4717:37
25Hans VokseppOK Skogshjortarna1:05:43+30:0517:42
26Linda CorneliussonOK Löftan1:07:44+32:0618:15
27Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK1:08:35+32:5718:29
28Sofia HansonTolered-Utby Ol-klubb1:08:59+33:2118:35
29Helena SonessonFalköpings AIK OK1:12:16+36:3819:28
30Dennis LindrothOK Hedströmmen1:12:28+36:5019:31
31Hans HellströmGöteborg-Majorna OK1:15:40+40:0220:23
32Monika HjellströmGränna-Bygdens OK1:16:28+40:5020:36
33Håkan HagmanOK Orinto1:17:40+42:0220:56
34Calle BlombergGöteborg-Majorna OK1:17:47+42:0920:57
35Lotta EnbergHalmstad OK1:18:37+42:5921:11
36Kristina PerssonHalmstad OK1:18:56+43:1821:16
37Arne ForsFrölunda OL1:20:33+44:5521:42
38Malin AlbrektssonIFK Göteborg1:21:15+45:3721:54
39Linnea CarlingFjärås AIK1:30:16+54:3824:19
40Gunilla SandströmOK Stigen1:49:31+1:13:5329:31
41Jessica ArfwedsonFrölunda OL1:52:25+1:16:4730:18
42Camilla OlssonMölndal Outdoor IF2:03:29+1:27:5133:17
Henrik JohanssonOK Löftanej godkänd
Barbro SandbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Annette WikströmHalmstad OKej godkänd
Hilma MarkinhuhtaGöteborgs SKej godkänd

Öppen motion 7

3 100 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders AspMölndal Outdoor IF28:569:20
2Jonas NielsenOK Skogshjortarna37:18+8:2212:01
3Maria Gustafssonsävedalens aik37:27+8:3112:04
4Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK39:03+10:0712:35
5Mikael NilssonOK Löftan39:45+10:4912:49
6Owe AnderssonOK Löftan40:11+11:1512:57
7Stefan HammarFK Herkules41:31+12:3513:23
8Johanna MikkeläOK Hedströmmen42:31+13:3513:42
9Linda GunnarssonLerums SOK43:32+14:3614:02
10Mark Ubbinksävedalens aik43:58+15:0214:10
11Sofia ÖstenssonOK Tranan44:05+15:0914:13
12Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK44:25+15:2914:19
13Torgny PetterssonMarkbygdens OK45:50+16:5414:47
14Pernilla HedinTolered-Utby Ol-klubb46:13+17:1714:54
15Lars BorlidGöteborg-Majorna OK46:32+17:3615:00
16Kerstin YngströmOK Löftan46:49+17:5315:06
17Malin BruhnIF Rigor47:38+18:4215:21
18Johanna BlombergGöteborg-Majorna OK47:57+19:0115:28
19Per GenvadGöteborg-Majorna OK48:02+19:0615:29
20Johanna SjonsIFK Hedemora OK48:30+19:3415:38
21Ronny RagnarssonMarkbygdens OK48:40+19:4415:41
22Henrik AnderssonOK Löftan48:54+19:5815:46
23Paula Glenn JungbjerFK Herkules49:04+20:0815:49
24Elin DölerudGöteborg-Majorna OK49:10+20:1415:51
25Ragnar BergGöteborg-Majorna OK49:57+21:0116:06
26Erika AspMölndal Outdoor IF50:48+21:5216:23
27Elisabet HemlinIK Uven50:54+21:5816:25
27Henrik CarlssonIK Uven50:54+21:5816:25
29Olle BergstedtMarkbygdens OK51:36+22:4016:38
30Sara SöderblomÄtrans IF52:28+23:3216:55
31Barbro BransomeSkogsluffarnas OK53:16+24:2017:10
32Anna HandinOK Löftan53:25+24:2917:13
33Anna-Karin RybergOK Klyftamo53:26+24:3017:14
34Christine LundOK Skogshjortarna53:35+24:3917:17
35Per-Johan PerssonFjärås AIK54:19+25:2317:31
36Jenny EkströmStenungsunds OK54:44+25:4817:39
37Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg54:52+25:5617:41
38Marie HåkanssonOK Kolmården56:12+27:1618:07
39Maria PollMölndal Outdoor IF56:23+27:2718:11
40Jennie HoglandGöteborg-Majorna OK57:49+28:5318:39
41Bo CederlöfKlubblös58:00+29:0418:42
42Moa SvenssonTibro OK58:30+29:3418:52
43Andreas PihlströmOK Landehof59:26+30:3019:10
44Karin CederlöfKlubblös1:02:14+33:1820:04
45Tomas CahierForserums SOK1:04:04+35:0820:40
46Anna Ekbom-OlsonIK Uven1:04:07+35:1120:40
47Milo StridHestra IF1:04:22+35:2620:45
48Berit JanssonFalköpings AIK OK1:05:01+36:0520:58
49Kåre TengnérFK Friskus-Varberg1:07:18+38:2221:42
50Lars-Åke LarssonOK Tranan1:07:19+38:2321:42
51Karin ElfmanIF Marin Väst1:07:57+39:0121:55 Ladda ner rutt i gpx-format
52Lennart IgerudOK Löftan1:26:13+57:1727:48
53Anna GrahnIK Uven1:40:32+1:11:3632:25
54Catarina BlombergGöteborg-Majorna OK1:41:06+1:12:1032:36
55Monica IsakssonFjärås AIK2:09:53+1:40:5741:53
56Anders IsakssonFjärås AIK2:10:10+1:41:1441:59
Jonas HemlinIK Uvenej godkänd
Karin PerssonOK Orintoej godkänd
Bengt AlkdalIF Marin Västej godkänd
Anna BeischerIK Uvenej godkänd

Öppen motion 8

4 080 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måns SandgrenOK Orion27:496:49
2Johan Levinsävedalens aik29:42+1:537:16
3Ola JodalGöteborg-Majorna OK32:02+4:137:51
4Tobias LindellVänersborgs SK32:08+4:197:52
5Andreas HöyeGöteborg-Majorna OK33:00+5:118:05
6Sebastian WesterIFK Göteborg36:47+8:589:00
7Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK38:03+10:149:19
8Lotta SaetreOK Landehof39:38+11:499:42
9Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg39:51+12:029:46
10Emil ErdeliusIF Rigor40:03+12:149:48
11Ingvar LarssonGöteborg-Majorna OK42:03+14:1410:18
12Johan Berglundsävedalens aik42:12+14:2310:20
13Claes SetthagenOK Tranan42:56+15:0710:31
14Martin JohanssonFalkenbergs OK42:58+15:0910:31
15Laust SörensenGöteborg-Majorna OK44:06+16:1710:48
16Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK44:10+16:2110:49
17Odd WallanderBrattås CK44:29+16:4010:54
18Philip HjellströmGränna-Bygdens OK44:36+16:4710:55
19Pär MoqvistLerums SOK45:45+17:5611:12
20Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo46:03+18:1411:17
21Anja MinörGöteborg-Majorna OK47:00+19:1111:31
22Håkan SalbergIK Uven47:40+19:5111:40
23Fredrik EinarssonKlubblös47:46+19:5711:42
24Örjan WängdahlOK Gipen48:16+20:2711:49
25Henrik EssungerSjövalla FK48:34+20:4511:54
26Magnus BrobackOK Flundrehof48:50+21:0111:58
27Lina SandströmOK Stigen49:54+22:0512:13
28Kennet SandströmOK Stigen49:56+22:0712:14
29Eric NystrandOK Klyftamo50:26+22:3712:21
30Erik SvenssonOK Klyftamo50:30+22:4112:22
31Linda HedenblomSjövalla FK51:06+23:1712:31
32Håkan BerndtssonFrölunda OL52:10+24:2112:47
33Annika NorlingGöteborg-Majorna OK52:12+24:2312:47
34David EinarssonKlubblös52:40+24:5112:54
35Erik EinarssonLerums SOK52:53+25:0412:57
36Maria HalvarssonFjärås AIK55:53+28:0413:41
37Martin JohanssonGöteborg-Majorna OK1:00:24+32:3514:48
38Åsa JosarpFK Friskus-Varberg1:05:14+37:2515:59
39Madelén AnerönnGnellspikes Multisport Club1:07:55+40:0616:38
40Ingemar BlomGnellspikes Multisport Club1:07:58+40:0916:39
Karl-Johan NorlingGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser