Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gällstads sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gällstads sprint
Arrangörsorganisation: Gällstadbygdens SOK
Datum: söndag 31 maj 2015

D21

2 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa HanssonHestra IF17:356:20
2Sara HelanderDomnarvets GOIF21:28+3:537:44
3Emilia SvärmOK Gisle24:23+6:488:48
4Erika ÅkessonMarkbygdens OK24:32+6:578:51
5Lisa ÅkessonMarkbygdens OK24:40+7:058:54
6Frida KjellmanLidköpings VSK26:54+9:199:42

H21

3 060 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna15:425:07
2Erik MartinssonLinköpings OK16:00+0:185:13
3Conny RantzowHestra IF17:09+1:275:36
4Henrik EricksonUlricehamns OK18:09+2:275:55
5Christian OlssonOK Tranan20:06+4:246:34
6Johan LöfströmJönköpings OK20:57+5:156:50
7Jimmy IbyGränna-Bygdens OK21:20+5:386:58
8Philip HjellströmGränna-Bygdens OK22:37+6:557:23
9Albin HjellströmGränna-Bygdens OK26:16+10:348:35
Adam LöfströmJönköpings OKej godkänd
Gustav HjellströmGränna-Bygdens OKej start

D20

2 510 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HerngrenIF Hagen29:3011:45

D18

2 510 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes BerglundUlricehamns OK20:378:12
2Matilda HerngrenIF Hagen36:09+15:3214:24

D16

2 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie JosefssonAnderstorps OK16:517:23
2Elise JosefssonAnderstorps OK18:07+1:167:56
3Klara AskMarkbygdens OK18:53+2:028:16
4Julia ElverlindOK Tranan19:32+2:418:34
5Malin NilssonOK Tranan19:39+2:488:37
6Olivia LönkvistOK Vivill22:24+5:339:49
7Kajsa IsidorssonOK Vivill27:06+10:1511:53

H16

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas JohanssonOK Tranan20:098:07

D14

1 750 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vendela LönkvistOK Vivill15:068:37
2Clara SamuelssonOK Vivill18:26+3:2010:32

H14

1 750 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ElmbladBredaryds SOK10:436:07
2Erik IngemarssonHestra IF12:44+2:017:16
3Axel BerglundUlricehamns OK13:52+3:097:55
4Lukas GustafssonIK Ymer14:57+4:148:32
5Tobias ErixonOK Kullingshof15:05+4:228:37
6Ludvig CarlbomUlricehamns OK16:58+6:159:41

D12

1 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia ElverlindOK Tranan15:179:26
2Elin AxelssonMullsjö SOK20:05+4:4812:23
3Wilma PetterssonOK Kullingshof20:14+4:5712:29
4Emma IsidorssonOK Vivill26:09+10:5216:08
Ebba MagnussonIK Ymerej godkänd

H12

1 620 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin GenbergUlricehamns OK24:2815:06
2Linus BägebyOK Vivill25:16+0:4815:35
3Albin SamuelssonOK Vivill29:14+4:4618:02
4Isak HenningssonOK Gisle29:34+5:0618:15

D10

1 440 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara OhlinOK Tranan12:368:45
2Lisa ÖstenssonOK Tranan16:43+4:0711:36
3Emilia ElverlindOK Tranan24:04+11:2816:42
Emelie BägebyOK Vivillej godkänd
Wilma OlssonOK Trananej start

H10

1 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak JohanssonOK Gisle17:0311:50
2Tim AnderssonOK Tranan18:13+1:1012:39
3Otto LarssonOK Tranan24:28+7:2516:59

D35

2 480 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny MartinssonOK Tranan19:147:45
2Åsa JuvénOK Tranan19:27+0:137:50
3Jenny JohanssonOK Gisle19:52+0:388:00
4Susanne BiörsOK Tranan20:43+1:298:21

H35

3 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik CarlbomUlricehamns OK23:337:41
2Magnus JuvénOK Tranan26:45+3:128:44
Magnus WåkeråsRydboholms SKej start

D40

2 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika KindlundOK Tranan16:076:41
2Annika JohanssonOK Tranan17:43+1:367:21
3Kristina JosefssonAnderstorps OK19:40+3:338:09
4Ann-Sophie OhlinOK Tranan21:41+5:348:59
5Åsa CarlströmIK Hakarpspojkarna23:15+7:089:38
Annica BerglundUlricehamns OKej start

H40

2 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas AnderssonOK Tranan17:366:38
2Max LarssonOK Tranan18:32+0:566:59

D45

2 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette SigenstamMarkbygdens OK18:507:48
2Monika HjellströmGränna-Bygdens OK27:41+8:5111:29
3Helen AhlstrandOK Vivill28:18+9:2811:44
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej godkänd

H45

2 510 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth JohanssonOK Tranan17:226:55
2Ulf JohanssonOK Gisle18:08+0:467:13
3Conny ErixonOK Kullingshof19:17+1:557:40
4Svante BerglundUlricehamns OK19:44+2:227:51
5Torbjörn LönkvistOK Vivill20:38+3:168:13
6Pontus LöfströmJönköpings OK22:43+5:219:03
Fredrik PlumppuBredareds IFej godkänd
Fredrik AskMarkbygdens OKej godkänd

H50

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger CarlssonOK Tranan15:286:14
2Günter KradischnigOLC Graz18:03+2:357:16
3Klaes AxelssonMullsjö SOK18:19+2:517:23
4Stig GustafssonIK Ymer19:46+4:187:58
5Niclas KjellmanLidköpings VSK20:17+4:498:10
6Stefan SpetzUlricehamns OK21:06+5:388:30
7Per AnderssonUlricehamns OK21:14+5:468:33
Jonas BornetunSkillingaryds FKej start
Peter ValterssonAnderstorps OKej start

D55

2 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne KlassonUlricehamns OK18:098:46
2Ann SvärmOK Gisle18:52+0:439:06

H55

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt KlassonUlricehamns OK25:1210:27

D60

2 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anne KaillIK Omega19:139:17
2Monica MartinssonOK Tranan20:20+1:079:49

H60

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus AnderssonUlricehamns OK18:238:03
2Björn PetterssonUlricehamns OK19:14+0:518:26
Arne SvärmOK Gisleej start

D65

1 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla HolstBottnaryds IF22:4411:57
2Kristina JohanssonMullsjö SOK34:58+12:1418:24

H65

2 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK16:177:51
2Kjell MartinssonOK Tranan17:56+1:398:39
Göran SvanBorås GIFej start

D70

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin ErnvidUlricehamns OK20:1710:40
2Britt RangertIK Ymer21:15+0:5811:11
3Ingrid HermanssonIK Ymer22:27+2:1011:48
4Ann-Marie BirgerssonForserums SOK24:53+4:3613:05

H70

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland BomanUlricehamns OK16:468:49
2Ronny AnderssonOK Skogshjortarna16:59+0:138:56
3Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK19:03+2:1710:01
Dag LorénOK Friseneej godkänd

D75

1 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit Smedberg NilssonHestra IF23:4512:58
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK25:00+1:1513:39
3Brita SärdquistIK Ymer25:22+1:3713:51
4Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK27:24+3:3914:58
5Margareta HolmbergIF Hagen27:38+3:5315:06

H75

1 830 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ivan ErnvidUlricehamns OK17:119:23
2Rune AhlanderJönköpings OK18:42+1:3110:13
3Torild BornetunSkillingaryds FK19:42+2:3110:45
4Ingemar HolmbergIF Hagen21:26+4:1511:42
5Mats BirgerssonForserums SOK23:41+6:3012:56
6Gunnar BylundRydboholms SK25:56+8:4514:10
7Sten HjelmOK Tranan26:07+8:5614:16

H80

1 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lars-Gunnar EnströmOK Trananej godkänd

Inskolning

1 070 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Signe AlbertssonOK Trananfullföljt
Sophie EdvinssonOK Trananfullföljt
Moa JohanssonOK Gislefullföljt
Emil JuvénOK Trananfullföljt
Tilda JuvenOK Trananfullföljt
Elsa KarlssonOK Trananfullföljt
Felix LarssonOK Trananfullföljt
Theo LarssonOK Trananfullföljt
Nils LennartsonUlricehamns OKfullföljt
Alfred MartinssonOK Trananfullföljt
Teo PalmerUlricehamns OKfullföljt
Elsa PalmqvistOK Trananfullföljt
Ella PetterssonOK Kullingshoffullföljt
Meja PetterssonOK Kullingshoffullföljt
Hilma RylanderGällstadbygdens SOKfullföljt
Amanda Wolfklubblösfullföljt
Neo wolfklubblösfullföljt

U1

1 240 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma  BengtssonOK Tranan10:598:51
2Kristina FinnskogOK Tranan11:17+0:189:05
3Noel AnderssonOK Tranan12:18+1:199:55
4Alva BengtssonOK Tranan12:37+1:3810:10
5Erik KindlundOK Tranan16:12+5:1313:03
6Wilma PalmqvistOK Tranan18:08+7:0914:37
7Colin AxelssonJönköpings OK30:24+19:2524:30

U2

1 450 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin AllohGränna-Bygdens OK15:3110:42
2Elin RothzénOK Gisle19:32+4:0113:28
3Frida RothzénOK Gisle20:47+5:1614:20
4Elias SamuelssonOK Vivill21:18+5:4714:41
5Edvin LennartsonUlricehamns OK24:07+8:3616:37
6Lilly AxelssonJönköpings OK26:20+10:4918:09
7Alvin LönkvistOK Vivill26:49+11:1818:29

Öppen motion 2

1 400 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Terese LarssonOK Tranan11:168:02
2Isabell IsidorssonOK Vivill13:17+2:019:29
3Sara Prippklubblös18:20+7:0413:05
4Oskar Andrén skoglundOK Vivill18:41+7:2513:20
5Linda AndrénOK Vivill19:02+7:4613:35
6John-Erik ErikssonJönköpings OK26:44+15:2819:05

Öppen motion 5

2 260 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac KarlssonOK Tranan14:456:31
2Henric KarlssonOK Tranan14:48+0:036:32
3Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL17:23+2:387:41
4Anders GenbergUlricehamns OK17:31+2:467:45
5Erik  Anderssonklubblös17:56+3:117:56
6Maria LennartssonUlricehamns OK18:51+4:068:20
7Torbjörn PetterssonOK Kullingshof19:08+4:238:27
7Susanne AxelssonJönköpings OK19:08+4:238:27
9Jan SkoglundOK Vivill19:38+4:538:41
10Jonny AxelssonJönköpings OK21:34+6:499:32
11Mikael JohanssonOK Tranan21:48+7:039:38
12Erik  Johanssonklubblös21:53+7:089:40
13Erika AnderssonUlricehamns OK22:02+7:179:44
14Annika IsidorssonOK Vivill23:31+8:4610:24
15Matilda GunnarssonRydboholms SK23:49+9:0410:32
16Lisa JulsgårdForserums SOK24:18+9:3310:45
17Marika ElverlindOK Tranan24:52+10:0711:00
18Marina WennbergOK Skogshjortarna25:03+10:1811:05
19Emrah SaitiUlricehamns OK25:38+10:5311:20
20Lars-Åke LarssonOK Tranan26:51+12:0611:52
21Tobias KarlssonKFUK-KFUM IA Göteborg27:33+12:4812:11
22Cathrine HerngrenIF Hagen31:18+16:3313:50
23Hanna LöfströmJönköpings OK31:59+17:1414:09
23Helene LöfströmJönköpings OK31:59+17:1414:09
25Anki GunnarssonRydboholms SK33:10+18:2514:40
26Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg33:18+18:3314:44
27Maria HermanssonIK Ymer33:29+18:4414:48
Åsa PetterssonOK Kullingshofej godkänd
Evelina GunnarssonRydboholms SKej godkänd

Öppen motion 8

2 820 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel OlssonDalsjöfors IF17:256:10
2Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg22:23+4:587:56
3Magnus ElverlindOK Tranan23:36+6:118:22
4Peter KlassonForserums SOK24:53+7:288:49
5Micael ElmbladBredaryds SOK24:58+7:338:51
6Marianne HanssonBredareds IF27:26+10:019:43
7Marita HaglundBredareds IF29:46+12:2110:33
8Staffan EdströmOK Gisle31:15+13:5011:04
9Per LeanderssonAnderstorps OK37:00+19:3513:07
Erik ÖhlundGöteborg-Majorna OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser