Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gudhems vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gudhems vårtävling
Arrangörsorganisation: Gudhems IF
Datum: söndag 26 april 2015

Ulricehamns OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérH55 (19)32:398:17
1Magnus AnderssonH60 (27)32:178:20
1Per HolmbergÖppen motion 9 (10)40:487:41
2Maja NordinD12 Kort (6)29:46+1:4912:56
2Elna OlssonD14 Kort (3)50:00+18:0018:52
3Magnus StrömÖppen motion 3 (29)35:26+3:4413:22
3Annelie OlssonÖppen motion 1 (5)55:29+6:5921:50
4Kjell-Åke NilssonH65 (18)29:32+1:298:50
4Marcus KvarndalH21 (19)35:35+2:076:42
4Albin GenbergH12 Kort (4)43:32+14:3218:55
4Olle NordinU2 (20)34:01+11:1913:23
7Hugo StrömH14 (20)27:28+5:129:02
7Roland BomanH70 (32)33:08+5:5010:25
8Lucas EfraimssonH12 (20)34:01+14:0812:50
8Agnes BerglundD18 (12)48:07+12:5511:22
10Kajsa NordinD40 (12)1:01:24+27:2814:52
10Stefan NordinH45 (23)40:00+13:049:11
10Stefan SpetzH50 (19)45:00+15:1010:53
10Amanda JohanssonU2 (20)38:25+15:4315:07
10Patrik CarlbomÖppen motion 7 (50)47:04+10:1511:56
10Björn PetterssonH60 (27)40:39+8:2210:30
11Kajsa SpetzD21 (11)51:23+11:2111:48
11Ida PetterssonU2 (20)38:27+15:4515:08
11Lars TuvessonH70 (32)36:45+9:2711:33
12Annica BerglundD40 (12)1:31:02+57:0622:02
15Ann-Kristin SpetzD50 (17)46:37+16:3413:57
16Anders ThomassonH60 (27)47:06+14:4912:10
16Joel HolmbergH12 (20)46:58+27:0517:43
16Anders GenbergÖppen motion 5 (49)47:37+14:4114:15
17Monica AnderssonD50 (17)53:31+23:2816:01
17Svante BerglundH45 (23)54:30+27:3412:31
18Ludvig CarlbomH14 (20)48:17+26:0115:52
19Alva JohanssonU1 (26)51:07+25:4422:13
26Marie FranssonÖppen motion 3 (29)1:05:14+33:3224:36
Vidar FritzsonInskolning (15)fullföljt
Axel BerglundH14 (20)ej godkänd
Therese AnderssonÖppen motion 5 (49)ej godkänd
Anna GenbergU2 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser