Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gudhems vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gudhems vårtävling
Arrangörsorganisation: Gudhems IF
Datum: söndag 26 april 2015

IK Gandvik

43 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Anne-Marie TiveljungD65 (13)35:47+5:2213:27
3Felix PolzerH12 Kort (4)33:29+4:2914:33
3Magnus SundmarkH40 (25)32:43+3:457:24
3Erik HellsvikH55 (19)33:29+0:508:29
4Nora KällD10 (15)30:59+9:3713:28
4Oskar DahlinH12 (20)26:19+6:269:55
5Emil Sundberg JosefssonU2 (20)34:32+11:5013:35
6Johan AnderssonU2 (20)34:33+11:5113:36
6Elsa SödervallD10 (15)35:16+13:5415:20
7Christoffer AndersenH21 (19)41:05+7:377:45
8Stefan JohanssonÖppen motion 8 (22)46:53+11:5010:36
9Aida MehmedagicU1 (26)41:59+16:3618:15
9Wilma LindqvistD12 (15)47:04+23:5317:45
10Ingrid TengelandD65 (13)50:40+20:1519:02
10Göran JohanssonH65 (18)37:03+9:0011:05
11Molly HögD10 (15)47:42+26:2020:44
11Magnus DahlinH40 (25)42:32+13:349:37
13Hanna WidegrenD10 (15)51:37+30:1522:26
13Carina NilssonD45 (18)49:04+10:0512:40
14Per-Anders FurusköldÖppen motion 7 (50)51:33+14:4413:05
14Simone StennabbD12 (15)1:32:27+1:09:1634:53
16Anders PlanckÖppen motion 7 (50)53:37+16:4813:36
16Tommy HöögÖppen motion 8 (22)1:04:01+28:5814:29
17Alice SödervallD16 (19)1:03:08+31:2316:18
17Ida HederU2 (20)53:29+30:4721:03
18Pia JonssonD45 (18)1:06:25+27:2617:09
18Sofi AnderssonD16 (19)1:31:11+59:2623:33
18Anneli AnderssonÖppen motion 3 (29)52:27+20:4519:47
21Tuva SundmarkU1 (26)51:32+26:0922:24
21Tore WidegrenH45 (23)1:07:42+40:4615:33
22Elton JosefssonU1 (26)51:59+26:3622:36
22Johan KällH40 (25)1:29:48+1:00:5020:19
23Frida WidegrenÖppen motion 3 (29)1:00:30+28:4822:49
26Peter SvenssonÖppen motion 7 (50)58:51+22:0214:56
28Roger IvarssonÖppen motion 3 (29)1:25:41+53:5932:20
31Hans AnderssonÖppen motion 7 (50)1:04:51+28:0216:27
39Maria HederÖppen motion 7 (50)1:09:38+32:4917:40
42Ulrika GöhleÖppen motion 5 (49)1:17:24+44:2823:10
43Birgitta JohanssonÖppen motion 5 (49)1:21:54+48:5824:31
45Stefan CarlssonÖppen motion 7 (50)1:35:34+58:4524:15
45Elin LoodÖppen motion 5 (49)1:39:29+1:06:3329:47
Dea SundmarkD12 Kort (6)ej godkänd
Rose-Marie PolzerÖppen motion 3 (29)utgått
Filip SödervallH20 (1)ej start
Elin KällÖppen motion 5 (49)ej start
Elsa KällD10 (15)ej start
Hjalmar KällH12 (20)ej start
Carl StadigH12 (20)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser