Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gränsjakten i Strömstad, etapp 1, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gränsjakten i Strömstad
Arrangörsorganisation: Idefjordens SK
Datum: lördag 4 juli 2015 - söndag 5 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)

D21

3 720 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK30:568:18
2Jennie AnderssonHalden SK31:50+0:548:33
3Alva OlssonLinköpings OK32:23+1:278:42
4Frida BrogrenSävedalens AIK35:00+4:049:24
5Irina NybergHellas Orientering35:16+4:209:28
6Inga KazlauskaiteOK Linné36:00+5:049:40
7Sara PrinceMölndal Outdoor IF40:45+9:4910:57
8Julia OlssonUddevalla OK41:11+10:1511:04
9Emma EkbergLidköpings VSK42:53+11:5711:31
10Lydia MartinssonOK Tyr46:15+15:1912:25
11Charlotte IhrforsOK Linné47:21+16:2512:43
12Evelina EricssonSöders-Tyresö50:08+19:1213:28
13Malin WidénUddevalla OK54:13+23:1714:34
14Emma LundmanOK Roslagen54:35+23:3914:40
15Hanna KarlssonStenungsunds OK57:25+26:2915:26
Gry GranstedtNTNUIutgått
Josefine KristianssonTrollhättans SOKej start

H21

5 090 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens WängdahlNyköpings OK32:006:17
2Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK32:32+0:326:23
3Raffael HuberGöteborg-Majorna OK32:40+0:406:25
4Marcus MillegårdHalden SK33:07+1:076:30
5Rickard BörjessonVänersborgs SK34:04+2:046:41
6Niclas JonassonIFK Göteborg34:07+2:076:42
7Tore SandvikHalden SK35:25+3:256:57
8Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK35:45+3:457:01
9Fredrik EliassonHalden SK36:23+4:237:08
10Espen JakobsenIL Tyrving37:16+5:167:19
11Jonas MerzOK Tisaren37:18+5:187:19
12Samuel PlumppuHestra IF38:40+6:407:35
13Ulrik OlssonBrattås CK38:46+6:467:36
14Anders HedbergGöteborg-Majorna OK39:12+7:127:42
15Liutauras BileviciusOK Linné39:43+7:437:48
16Per MårtenssonOK Ravinen39:55+7:557:50
17Johan WikströmOK Tyr40:12+8:127:53
18Viktor WassénVänersborgs SK43:40+11:408:34
19Tor Andreas AndersenHalden SK46:15+14:159:05
20Jonatan LarssonUddevalla OK46:22+14:229:06
21Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK50:00+18:009:49
22Albin ThunbergOK Alehof55:07+23:0710:49
23Anders OlssonUddevalla OK1:00:03+28:0311:47
24Adam JohanssonTrollhättans SOK1:02:20+30:2012:14
25Andreas ClaessonOK Kullingshof1:03:57+31:5712:33
26Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:12:47+40:4714:17
Lars JacobsenIL Tyrvingej godkänd
Tim OlssonBrattås CKej godkänd
Johan GustafssonUddevalla OKej start

D18

3 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria ErikssonEds SK42:4611:43
2Oda SikkelandIL Tyrving46:58+4:1212:52
3Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK54:50+12:0415:01
4Frida ForsbergTullinge SK54:56+12:1015:03

H18

4 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Are WigaardOppsal Orientering34:038:13
2Emil KarlssonKvillebyns SK48:01+13:5811:35
3Eric CarlssonKvillebyns SK51:22+17:1912:24
4Joel KarlssonKvillebyns SK53:38+19:3512:57
5Hugo ThunbergOK Alehof55:17+21:1413:21
6Joel FlakbergIFK Göteborg1:08:22+34:1916:30

D16

3 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna NilssonKungälvs OK38:1212:00
Rikke Blakkestad IngesenSarpsborg OLej godkänd
Elin HermanssonKungälvs OKej start

H16

3 640 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HedmanIF Hagen34:109:23
2Axel HalvarssonOK Kroppefjäll42:19+8:0911:37
3Oskar CarlssonKvillebyns SK1:00:25+26:1516:35
4Filip JohanssonKungälvs OK1:15:07+40:5720:38

D16 Kort

2 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marta KliemCopenhagenO1:15:4328:02

D14

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna FlakbergIFK Göteborg26:419:52
2Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK27:05+0:2410:01
3Emely WeihartHestra IF34:30+7:4912:46
4Emma LiljeGävle OK39:05+12:2414:28
5Hanna OlssonBrattås CK51:33+24:5219:05

H14

2 820 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK23:208:16
2Per HedmanIF Hagen24:41+1:218:45
3August AbrahamssonGällstadbygdens SOK27:57+4:379:54
4Arvid AronssonOK Kroppefjäll28:07+4:479:58
5Samuel ErikssonEds SK30:53+7:3310:57

H14 Kort

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel HermanssonKungälvs OK25:3811:08

D12

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin FlakbergIFK Göteborg21:139:13
2Tilda MårtenssonOK Ravinen29:53+8:4012:59
3Matilda WallströmSävedalens AIK30:25+9:1213:13
4Alice AnderssonEds SK39:38+18:2517:13
5Hillevi LindKvillebyns SK48:10+26:5720:56

H12

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigurd Saxe SandvikHalden SK18:187:57
2Johan HedmanIF Hagen20:13+1:558:47
3Joel HolmbergUlricehamns OK25:30+7:1211:05
4Malte KliemCopenhagenO31:02+12:4413:29
Melker AnderssonEds SKej godkänd
Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OKej godkänd
Arvid EkströmStenungsunds OKej start

D10

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miranda WallströmSävedalens AIK23:4110:31
2Wilma MårtenssonOK Ravinen25:51+2:1011:29
3Maja NymanVänersborgs SK34:53+11:1215:30
Malva ArvidssonBrattås CKej start

H10

2 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:038:28
2Axel TrofastTullinge SK21:36+2:339:36
3Tom WeihartOK Orinto22:08+3:059:50
Edvin OckbornTrollhättans SOKej start

D40

3 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK37:4210:19
2Audrun UtskarpenOSI Orientering41:53+4:1111:28
3Anna LövgärdOK Alehof43:59+6:1712:03
4Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK46:56+9:1412:51
5Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:04:36+26:5417:41
6Karin AlthoffKungälvs OK1:07:43+30:0118:33

H40

4 140 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK31:217:34
2Klas DalbergGöteborg-Majorna OK31:31+0:107:36
3Jesper SvedbergIFK Lidingö SOK32:16+0:557:47
4Erik AderstedtKungälvs OK40:04+8:439:40
5Per HolmbergUlricehamns OK40:33+9:129:47
6Johan ÅhlundVänersborgs SK41:03+9:429:54
7Anders LövgärdOK Alehof41:05+9:449:55
8Mats HermanssonKungälvs OK57:03+25:4213:46
9Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:39:53+1:08:3224:07

D45

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK31:399:53
2Karin AnderssonIF Hagen39:10+7:3112:14
3Helena ErikssonEds SK39:11+7:3212:14
4Annica TholénOK Skogshjortarna46:06+14:2714:24
5Bodil Karlsmose KliemCopenhagenO46:13+14:3414:26
6Cathrine PalmgrenKolbotn & Skimt OL52:59+21:2016:33
7Camilla WeihartOK Orinto1:07:56+36:1721:13
8Eva NilssonKungälvs OK1:08:27+36:4821:23

H45

4 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NybergHellas Orientering30:577:44
2Anders YngströmGöteborg-Majorna OK38:13+7:169:33
3Nichlas WallströmSävedalens AIK38:52+7:559:43
4Max TholénOK Skogshjortarna39:43+8:469:55
5Mats HedmanIF Hagen43:30+12:3310:52
6Joakim KarlssonKvillebyns SK48:54+17:5712:13
7Nicolai KliemCopenhagenO53:14+22:1713:18
8Pål MagnussonUddevalla IS57:21+26:2414:20
9Fredrik PlumppuBredareds IF57:47+26:5014:26
10Thomas BergstrandBrattås CK1:05:44+34:4716:26
11Stefan L JohanssonKungälvs OK1:14:53+43:5618:43
Magnus GrafströmCentrum OKej godkänd

D50

3 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK38:3512:44
2Helena PepaHagaby GOIF38:56+0:2112:50
3Anita DavalliusUddevalla IS39:25+0:5013:00
4Nina BejbomUddevalla OK40:42+2:0713:25
5Solveig SikkelandIL Tyrving43:37+5:0214:23
6Mona OlssonBrattås CK48:54+10:1916:08
7Christina HalvarssonOK Kroppefjäll50:45+12:1016:44

H50

3 820 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan Tore HenriksenNydalens SK31:158:10
2Jan GranstedtHalden SK31:42+0:278:17
3Per FlakbergIFK Göteborg33:53+2:388:52
4Bengt JohanssonOK Tyr37:43+6:289:52
5Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL40:42+9:2710:39
6Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb41:05+9:5010:45
7Guttorm L EggeOSI Orientering42:26+11:1111:06
8Karl ErikssonUddevalla OK43:43+12:2811:26
9Bertil JohanssonKristinehamns OK43:47+12:3211:27
10Stefan HornebrantTrollhättans SOK44:12+12:5711:34
11Claes EkbergLidköpings VSK45:01+13:4611:47
12Mats LindströmOK Skärmen49:11+17:5612:52
13Bengt ZetterbergOK Skärmen55:56+24:4114:38
Mats KristianssonTrollhättans SOKej start

D55

3 030 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag35:4111:46
2Elisabeth ÖströmOK Tyr36:46+1:0512:08
3Kerstin BurmanKvillebyns SK39:46+4:0513:07
4Karin ForsbergTullinge SK42:42+7:0114:05
5Christina BirathStenungsunds OK42:51+7:1014:08
6Katarina SjöholmMullsjö SOK49:48+14:0716:26
7Gunn Astrid JakobsenFredrikstad SK50:22+14:4116:37
8Mona-Lisa JanssonKungälvs OK56:51+21:1018:45
9Åsa WängdahlOK Gipen58:19+22:3819:14
10Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:04:51+29:1021:24
11Monica KnutssonSävedalens AIK1:09:14+33:3322:50

H55

3 640 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär LundkvistHagaby GOIF32:428:59
2Thomas LundgrenTrollhättans SOK37:01+4:1910:10
3Egil Wickstrand IversenHeming Orientering37:12+4:3010:13
4Lasse JohanssonEds SK37:39+4:5710:20
5Sture OttesenIndre Østfold OK37:45+5:0310:22
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna39:26+6:4410:50
7Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK39:40+6:5810:53
8Anders AxelssonTrollhättans SOK40:47+8:0511:12
9Per-Arne ForsbergTullinge SK41:03+8:2111:16
10Stefan JohanssonTrollhättans SOK41:12+8:3011:19
11Kjell-Erik KristiansenIndre Østfold OK41:45+9:0311:28
12Örjan WängdahlOK Gipen45:44+13:0212:33
13Harald BaugerOK Moss47:15+14:3312:58
14Dick NymanUddevalla IS50:32+17:5013:52
15Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK57:42+25:0015:51
16Rudolf BrogrenKungälvs OK1:03:12+30:3017:21
17Mats HugosonKvillebyns SK1:03:59+31:1717:34
Bjørn ÅstorpSarpsborg OLej godkänd

D60

2 950 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monika MathiassonOK Skogsmunken32:5311:08
2Eva TykessonRävetofta OK39:38+6:4513:26
3Lis DæhliLøten o-lag40:48+7:5513:49
4Maria NordvallOK Kolmården41:49+8:5614:10
5Gunnel TurpeinenKvillebyns SK50:34+17:4117:08
6Evamarie LundahlIF Hagen57:24+24:3119:27
7Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OL58:35+25:4219:51
8Britt KarlssonStenungsunds OK1:09:24+36:3123:31

H60

3 380 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigurd DæhliLøten o-lag28:268:24
2Olov ÖströmOK Tyr30:54+2:289:08
3Svein S JacobsenIL Tyrving31:03+2:379:11
4Torgeir StrandhagenRøyken O-lag32:01+3:359:28
5Bo HerderssonMarkbygdens OK32:11+3:459:31
6Bo HåkanssonIFK Göteborg37:54+9:2811:12
7Thomas SjöholmMullsjö SOK39:09+10:4311:34
8Anders ErikssonIF Hagen40:15+11:4911:54
9Gunnar BejbomUddevalla OK40:21+11:5511:56
10Thore JanssonKungälvs OK40:34+12:0812:00
11Stefan MillegårdSävedalens AIK40:42+12:1612:02 Ladda ner rutt i gpx-format
12Tor Ragnar AndersenHalden SK42:26+14:0012:33
13Dan WidercrantzOK Skärmen48:30+20:0414:20
14Roger BergvikVäxjö OK51:46+23:2015:18
15Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering51:58+23:3215:22
16Lennart JakobssonTibro OK53:10+24:4415:43
17Arne AnderssonOK Torfinn56:01+27:3516:34
18Roalh KlevelandKvillebyns SK58:08+29:4217:11
19Magnus DanielssonKvillebyns SK59:54+31:2817:43
20Lars KilbornSOK 681:00:43+32:1717:57
21Odd OlssonUddevalla OK1:02:30+34:0418:29
Per StensethFredrikstad SKej godkänd
Hans HusebySarpsborg OLej start

D65

2 780 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof41:4215:00
2Lisbeth OlssonKungälvs OK52:43+11:0118:57
3Marit SørensenSkaukameratene OL58:25+16:4321:00
4Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:03:31+21:4922:50

H65

3 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy GrønstadGimle IF28:589:03
2Mats KarlssonStenungsunds OK33:03+4:0510:19
3Leif BokerødIdd SPK33:50+4:5210:34
4Per IvarssonTrollhättans SOK34:13+5:1510:41
5Bo KarlssonLjungskile FK36:34+7:3611:25
6Conny JidetoftStångenäs AIS36:42+7:4411:28
7Per-Arne KällénUddevalla OK37:56+8:5811:51
8Olof KarlssonUddevalla OK39:45+10:4712:25
9Jimmy NordliTrøsken IL39:56+10:5812:28
10Jan-Erik PålssonUddevalla IS42:01+13:0313:07
11Tom WahlgrenSarpsborg OL51:49+22:5116:11
12Göran LitzellOK Kullingshof58:33+29:3518:17
Erland SvenssonKvillebyns SKej start

D70

2 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern45:0716:42
2Britt RangertIK Ymer52:36+7:2919:28
3Inger Lise BjordalOppsal Orientering1:17:13+32:0628:35

H70

2 950 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene31:3710:43
2Henrik HvoslefIK Stern31:49+0:1210:47
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna36:23+4:4612:20
4Thor PalmgrenHalden SK38:53+7:1613:10
5Gunnar VallinOK Landehof43:01+11:2414:34
6Roar BjordalOppsal Orientering43:30+11:5314:44
7Kay SvenssonOK P449:05+17:2816:38
8Svein BakkenStigsökarna53:28+21:5118:07
9Palle Møller NielsenOdense OK1:09:27+37:5023:32

D75

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Unni DrageHaugerud IF52:3622:11
2Signe NymanUddevalla IS1:15:02+22:2631:39
3Lillemor HallinOK Landehof1:17:49+25:1332:50
Gro BakkenStigsökarnaej godkänd

H75

2 780 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matts MattssonOK Gipen37:2213:26
2Andre AlexanderssonKungälvs OK38:52+1:3013:58
3Trygve FosseGimle IF43:29+6:0715:38
4Ingemar AlfredssonIK Uven46:01+8:3916:33
5Ingemar SvenssonLunds OK48:44+11:2217:31
6Roger TorperSkaukameratene OL50:00+12:3817:59
7Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby55:09+17:4719:50
Kuno EkdahlOK P4ej start

H80

2 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tor DrageHaugerud IF53:2419:46
2Karleric FranssonTrollhättans SOK56:30+3:0620:55
3Ove KilbornUddevalla IS57:32+4:0821:18
4Tore JohanssonSOK Aneby1:02:33+9:0923:10
Gunnar LarssonUddevalla ISej godkänd

Inskolning

1 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Wilgot ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKej start
Johannes HolmbergUlricehamns OKej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start

U1

1 750 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK21:4012:22
2Ebba LövgärdOK Alehof27:06+5:2615:29
3Alice EinarssonBrattås CK29:34+7:5416:53
4Jacob LiljeGävle OK31:01+9:2117:43
5Greta PrinceMölndal Outdoor IF31:42+10:0218:06
6Karin PrinceMölndal Outdoor IF33:20+11:4019:02
7Nikki WeihartOK Orinto34:43+13:0319:50
8Johannes IsakssonOK Tyr40:27+18:4723:06
Clara LövgärdOK Alehofej godkänd
Jacob HolmbergUlricehamns OKej start
Maja NordelöfMölndal Outdoor IFej start

U2

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl NiklassonIdefjordens SK27:2812:12
2Oskar SkoglundOK Vivill34:49+7:2115:28
3Albin IsakssonOK Tyr35:11+7:4315:38
4Hilda TrofastTullinge SK54:03+26:3524:01

Öppen motion 1

2 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnhild BrenåsVarteig OL37:0516:28
2Ida HyvönenOK Tyr38:34+1:2917:08
3Marianne DyrlieVarteig OL39:37+2:3217:36
4Maria EinarssonBrattås CK43:25+6:2019:17

Öppen motion 3

2 300 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Petter AhnoffOkänd21:579:32
2Mia AnderssonEds SK27:54+5:5712:07
3Ingela OlssonUddevalla OK27:55+5:5812:08
4Birgitta Norlin DahlströmKungälvs OK29:11+7:1412:41
5Mattias AhnoffOkänd30:00+8:0313:02
6Pia Sarheim OlssonKvillebyns SK30:15+8:1813:09
7Gunnel LitzellOK Kullingshof31:38+9:4113:45
8Inger LindKvillebyns SK40:33+18:3617:37
9Liv Edle GrönstadGimle IF43:41+21:4418:59
10Gullvi WidénUddevalla OK46:25+24:2820:10
11Martin AhnoffOkänd49:28+27:3121:30
12Bibbi GustafssonOK Gipen51:47+29:5022:30
13Jan SkoglundOK Vivill56:06+34:0924:23
Maria AnderssonKvillebyns SKej godkänd
Isak EinarssonBrattås CKej start
Hanne JensenEds SKej start

Öppen motion 5

3 850 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag BrenåsVarteig OL38:5510:06
2Julie AndersenNTNUI46:27+7:3212:03
3Rebecca BejbomUddevalla OK49:43+10:4812:54
4Kristian SiverboOK Räven1:05:13+26:1816:56
4Jörgen AhlqvistSundbybergs IK1:05:13+26:1816:56
6Per EinarssonBrattås CK1:05:25+26:3016:59
7Siv OlssonOK Kroppefjäll1:06:01+27:0617:08
8Bo MagnussonKFUM Örebro OK1:06:56+28:0117:23
9Claes-Göran NorlinKungälvs OK1:08:32+29:3717:48
10Annica MagnussonKFUM Örebro OK1:09:15+30:2017:59
11Lars-Henrik GalborgenEds SK1:16:23+37:2819:50
12Daniel SiverboIK Stern1:17:17+38:2220:04
13Maren Vik EdvardsenKoll IL1:21:29+42:3421:09
13Marta Vik EdvardsenKoll IL1:21:29+42:3421:09
15Tom EdvardsenKoll IL1:24:46+45:5122:01
16Philip LarssonEds SK1:26:42+47:4722:31
17Inger-Lise EriksenEds SK1:26:44+47:4922:31
18Johan StridkvistOK Roslagen1:28:26+49:3122:58
19Algot HanssonKungälvs OK1:31:10+52:1523:40
20Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:33:19+54:2424:14
21Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:35:34+56:3924:49
22Ture ErikssonEds SK1:37:25+58:3025:18
Berndt MyrvoldSarpsborg OLej godkänd
Lucy LouTibro OKej godkänd
Anders ReimertzOK Orintoutgått
Margareta AhlqvistSundbybergs IKutgått

Öppen motion 7

2 700 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jens ÖströmOK Tyr26:089:40
2Lisa HåkanssonMölndal Outdoor IF32:11+6:0311:55
3Dag AndersenVarteig OL33:39+7:3112:27
4Christina LiljeGävle OK34:58+8:5012:57
5Lene SandvikHalden SK35:21+9:1313:05
6Jörgen AndersenVarteig OL35:47+9:3913:15
7Bård AndersenVarteig OL37:01+10:5313:42
8Janni AxelssonSävedalens AIK37:13+11:0513:47
9Petra JohanssonTrollhättans SOK37:33+11:2513:54
10Bengt StarkOK Milan38:56+12:4814:25
11Geir AndersenVarteig OL39:03+12:5514:27
12Eva KarlssonUddevalla OK39:10+13:0214:30
13Johnny KarlssonUddevalla OK43:11+17:0315:59
14Filip JohanssonTrollhättans SOK43:33+17:2516:07
15Malin MårtenssonOK Ravinen53:23+27:1519:46
16Lena BergstrandKungälvs OK1:01:33+35:2522:47
17Per Olaf KlemsdalVarteig OL1:01:49+35:4122:53
18Eilen VikKoll IL1:03:02+36:5423:20
19Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:06:49+40:4124:44
Ola IsakssonOK Tyrej godkänd
Karin ReimertzOK Orintoej godkänd
Henrik TrofastTullinge SKutgått

Öppen motion 8

4 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK31:277:12
2Malin SandUddevalla OK43:58+12:3110:05
3Emil WikströmOK Tyr49:31+18:0411:21
4Hans LarssonEds SK51:17+19:5011:45
5Anders LarssonVänersborgs SK52:28+21:0112:02
6Håkan IhrforsIFK Lidingö SOK1:19:29+48:0218:13
Aron HugosonKvillebyns SKej start
Christian F SchiveHalden SKej start
Thomas SchiveBækkelagets SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser