Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gränsjakten i Strömstad, etapp 2, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gränsjakten i Strömstad
Arrangörsorganisation: Idefjordens SK
Datum: lördag 4 juli 2015 - söndag 5 juli 2015

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 2, lång (totalt)

D21

6 740 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK59:258:48
2Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK1:00:56+1:319:02
3Jennie AnderssonHalden SK1:08:00+8:3510:05
4Frida BrogrenSävedalens AIK1:08:03+8:3810:05
5Irina NybergHellas Orientering1:10:32+11:0710:27
6Inga KazlauskaiteOK Linné1:16:06+16:4111:17
7Julia OlssonUddevalla OK1:16:12+16:4711:18
8Sara PrinceMölndal Outdoor IF1:21:42+22:1712:07
9Charlotte IhrforsOK Linné1:37:11+37:4614:25
10Evelina EricssonSöders-Tyresö1:40:19+40:5414:53
11Emma LundmanOK Roslagen1:46:36+47:1115:48
12Emma EkbergLidköpings VSK1:51:19+51:5416:30
13Hanna KarlssonStenungsunds OK2:04:15+1:04:5018:26
Malin WidénUddevalla OKej godkänd
Lydia MartinssonOK Tyrutgått
Gry GranstedtNTNUIutgått
Josefine KristianssonTrollhättans SOKej start

H21

9 070 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Raffael HuberGöteborg-Majorna OK1:02:226:52
2Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK1:03:26+1:046:59
3Marcus MillegårdHalden SK1:03:33+1:117:00
4Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK1:07:53+5:317:29
5Niclas JonassonIFK Göteborg1:08:38+6:167:34
6Liutauras BileviciusOK Linné1:10:59+8:377:49
7Tore SandvikHalden SK1:11:17+8:557:51
8Jonas MerzOK Tisaren1:11:59+9:377:56
9Fredrik EliassonHalden SK1:15:03+12:418:16
10Jens WängdahlNyköpings OK1:17:02+14:408:29
11Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:17:05+14:438:29
12Samuel PlumppuHestra IF1:17:32+15:108:32
13Rickard BörjessonVänersborgs SK1:18:59+16:378:42
14Johan WikströmOK Tyr1:19:37+17:158:46
15Albin ThunbergOK Alehof1:22:55+20:339:08
16Tor Andreas AndersenHalden SK1:28:22+26:009:44
17Per MårtenssonOK Ravinen1:28:45+26:239:47
18Viktor WassénVänersborgs SK1:29:13+26:519:50
19Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK1:43:57+41:3511:27
20Adam JohanssonTrollhättans SOK1:44:21+41:5911:30
21Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:52:39+50:1712:25
Anders OlssonUddevalla OKej godkänd
Ulrik OlssonBrattås CKutgått
Jonatan LarssonUddevalla OKutgått
Tim OlssonBrattås CKutgått
Espen JakobsenIL Tyrvingej start
Andreas ClaessonOK Kullingshofej start
Lars JacobsenIL Tyrvingej start
Johan GustafssonUddevalla OKej start

D18

4 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria ErikssonEds SK57:1012:19
2Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:05:58+8:4814:13
Frida ForsbergTullinge SKutgått
Oda SikkelandIL Tyrvingej start

H18

6 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Are WigaardOppsal Orientering1:12:2911:13
2Joel KarlssonKvillebyns SK1:17:43+5:1412:01
3Emil KarlssonKvillebyns SK1:20:20+7:5112:26
4Joel FlakbergIFK Göteborg1:22:42+10:1312:48
5Eric CarlssonKvillebyns SK1:29:29+17:0013:51
6Hugo ThunbergOK Alehof1:33:59+21:3014:32

D16

4 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rikke Blakkestad IngesenSarpsborg OL54:4412:47
2Johanna NilssonKungälvs OK55:45+1:0113:01
Elin HermanssonKungälvs OKej start

H16

4 790 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle HedmanIF Hagen41:158:36
2Axel HalvarssonOK Kroppefjäll50:22+9:0710:30
3Oskar CarlssonKvillebyns SK1:04:29+23:1413:27
Filip JohanssonKungälvs OKej godkänd

D16 Kort

3 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marta KliemCopenhagenO1:39:1829:43

D14

3 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK38:3211:32
2Anna FlakbergIFK Göteborg39:02+0:3011:41
3Emely WeihartHestra IF49:38+11:0614:51
4Emma LiljeGävle OK50:15+11:4315:02
Hanna OlssonBrattås CKej godkänd

H14

3 510 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HogedalGöteborg-Majorna OK30:398:43
2Per HedmanIF Hagen33:50+3:119:38
3August AbrahamssonGällstadbygdens SOK37:41+7:0210:44
4Arvid AronssonOK Kroppefjäll37:47+7:0810:45
5Samuel ErikssonEds SK38:09+7:3010:52

H14 Kort

2 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel HermanssonKungälvs OK26:2211:10

D12

2 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Matilda WallströmSävedalens AIK22:599:44
2Elin FlakbergIFK Göteborg25:18+2:1910:43
3Alice AnderssonEds SK27:46+4:4711:45
4Hillevi LindKvillebyns SK56:38+33:3923:59
Tilda MårtenssonOK Ravinenej godkänd

H12

2 360 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HedmanIF Hagen19:348:17
2Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK20:18+0:448:36
3Sigurd Saxe SandvikHalden SK22:18+2:449:26
4Melker AnderssonEds SK27:02+7:2811:27
5Malte KliemCopenhagenO29:17+9:4312:24
6Joel HolmbergUlricehamns OK30:39+11:0512:59
Arvid EkströmStenungsunds OKej start

D10

2 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MårtenssonOK Ravinen23:2410:44
2Miranda WallströmSävedalens AIK23:58+0:3410:59
3Maja NymanVänersborgs SK29:34+6:1013:33
4Maren HenriksenHalden SK32:50+9:2615:03
Malva ArvidssonBrattås CKej start

H10

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK18:228:25
2Axel TrofastTullinge SK20:16+1:549:17
Edvin OckbornTrollhättans SOKej start
Tom WeihartOK Orintoej start

D40

4 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LövgärdOK Alehof51:5811:11
2Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK52:14+0:1611:15
3Audrun UtskarpenOSI Orientering57:56+5:5812:29
4Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:09:46+17:4815:02
5Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:10:11+18:1315:07
6Karin AlthoffKungälvs OK1:28:36+36:3819:05

H40

6 460 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin LarboIFK Lidingö SOK58:299:03
2Jesper SvedbergIFK Lidingö SOK58:41+0:129:05
3Erik AderstedtKungälvs OK1:05:44+7:1510:10
4Per HolmbergUlricehamns OK1:14:14+15:4511:29
5Johan ÅhlundVänersborgs SK1:15:04+16:3511:37
6Anders LövgärdOK Alehof1:18:13+19:4412:06
7Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb1:51:10+52:4117:12
Mats HermanssonKungälvs OKutgått
Klas DalbergGöteborg-Majorna OKej start

D45

4 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK51:2811:40
2Helena ErikssonEds SK54:15+2:4712:18
3Karin AnderssonIF Hagen1:02:23+10:5514:08
4Bodil Karlsmose KliemCopenhagenO1:07:40+16:1215:20
5Annica TholénOK Skogshjortarna1:13:13+21:4516:36
6Camilla WeihartOK Orinto1:34:57+43:2921:31
7Eva NilssonKungälvs OK1:49:49+58:2124:54
Cathrine PalmgrenKolbotn & Skimt OLej start

H45

5 540 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael NybergHellas Orientering44:218:00
2Nichlas WallströmSävedalens AIK47:26+3:058:33
3Anders YngströmGöteborg-Majorna OK49:36+5:158:57
4Max TholénOK Skogshjortarna53:41+9:209:41
5Pål MagnussonUddevalla IS55:27+11:0610:00
6Mats HedmanIF Hagen56:21+12:0010:10
7Magnus GrafströmCentrum OK1:00:00+15:3910:49
8Nicolai KliemCopenhagenO1:05:27+21:0611:48
9Fredrik PlumppuBredareds IF1:11:59+27:3812:59
10Joakim KarlssonKvillebyns SK1:13:19+28:5813:14
11Thomas BergstrandBrattås CK1:17:16+32:5513:56
12Stefan L JohanssonKungälvs OK1:31:53+47:3216:35

D50

4 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HalvarssonOK Kroppefjäll53:1313:08
2Agneta ErikssonUddevalla OK53:16+0:0313:09
3Helena PepaHagaby GOIF1:06:22+13:0916:23
4Anita DavalliusUddevalla IS1:09:58+16:4517:16
5Nina BejbomUddevalla OK1:16:22+23:0918:51
6Mona OlssonBrattås CK1:20:20+27:0719:50
Solveig SikkelandIL Tyrvingej start

H50

5 160 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan Tore HenriksenNydalens SK48:589:29
2Guttorm L EggeOSI Orientering54:55+5:5710:38
3Bengt JohanssonOK Tyr58:07+9:0911:15
4Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb58:40+9:4211:22
5Per FlakbergIFK Göteborg1:00:20+11:2211:41
6Per Arne ArnesenKolbotn & Skimt OL1:01:26+12:2811:54
7Claes EkbergLidköpings VSK1:03:45+14:4712:21
8Mats LindströmOK Skärmen1:04:32+15:3412:30
9Karl ErikssonUddevalla OK1:04:57+15:5912:35
10Stefan HornebrantTrollhättans SOK1:09:36+20:3813:29
11Bertil JohanssonKristinehamns OK1:10:30+21:3213:39
12Bengt ZetterbergOK Skärmen1:31:07+42:0917:39
Jan GranstedtHalden SKej godkänd
Mats KristianssonTrollhättans SOKej start

D55

4 050 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liv Inger PrangerødTistedalen Friluftslag58:2014:24
2Karin ForsbergTullinge SK1:01:31+3:1115:11
3Christina BirathStenungsunds OK1:02:17+3:5715:22
4Elisabeth ÖströmOK Tyr1:02:26+4:0615:24
5Kerstin BurmanKvillebyns SK1:03:26+5:0615:39
6Monica KnutssonSävedalens AIK1:13:02+14:4218:01
7Katarina SjöholmMullsjö SOK1:13:41+15:2118:11
8Gunn Astrid JakobsenFredrikstad SK1:13:54+15:3418:14
9Åsa WängdahlOK Gipen1:35:34+37:1423:35
Mona-Lisa JanssonKungälvs OKej godkänd
Katarina ÖstlingOK Skogshjortarnautgått

H55

4 790 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär LundkvistHagaby GOIF46:259:41
2Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK46:29+0:049:42
3Stefan JohanssonTrollhättans SOK48:27+2:0210:06
4Thomas LundgrenTrollhättans SOK49:07+2:4210:15
5Sture OttesenIndre Østfold OK49:55+3:3010:25
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna50:15+3:5010:29
7Lasse JohanssonEds SK52:12+5:4710:53
8Per-Arne ForsbergTullinge SK54:25+8:0011:21
9Anders AxelssonTrollhättans SOK55:09+8:4411:30
10Örjan WängdahlOK Gipen55:43+9:1811:37
11Kjell-Erik KristiansenIndre Østfold OK1:00:51+14:2612:42
12Harald BaugerOK Moss1:04:24+17:5913:26
13Dick NymanUddevalla IS1:07:56+21:3114:10
14Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK1:07:58+21:3314:11
15Mats HugosonKvillebyns SK1:14:33+28:0815:33
16Rudolf BrogrenKungälvs OK1:15:55+29:3015:50
17Bjørn ÅstorpSarpsborg OL1:28:09+41:4418:24
Egil Wickstrand IversenHeming Orienteringej start

D60

3 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria NordvallOK Kolmården57:0315:15
2Lis DæhliLøten o-lag58:01+0:5815:30
3Monika MathiassonOK Skogsmunken59:17+2:1415:51
4Eva TykessonRävetofta OK1:00:05+3:0216:03
5Gunnel TurpeinenKvillebyns SK1:02:01+4:5816:34
6Evamarie LundahlIF Hagen1:23:32+26:2922:20
7Tove Skiri WahlgrenSarpsborg OL1:32:16+35:1324:40
8Britt KarlssonStenungsunds OK1:39:01+41:5826:28

H60

4 650 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigurd DæhliLøten o-lag42:449:11
2Bo HerderssonMarkbygdens OK46:45+4:0110:03
3Olov ÖströmOK Tyr47:39+4:5510:14
4Torgeir StrandhagenRøyken O-lag47:48+5:0410:16
5Thomas SjöholmMullsjö SOK55:13+12:2911:52
6Dan WidercrantzOK Skärmen56:53+14:0912:13
7Bo HåkanssonIFK Göteborg57:45+15:0112:25
8Thore JanssonKungälvs OK1:04:56+22:1213:57
9Gunnar BejbomUddevalla OK1:05:06+22:2213:59
10Stefan MillegårdSävedalens AIK1:05:20+22:3614:03 Ladda ner rutt i gpx-format
11Arne AnderssonOK Torfinn1:08:32+25:4814:44
12Anders ErikssonIF Hagen1:17:43+34:5916:42
13Odd OlssonUddevalla OK1:18:44+36:0016:55
14Stig Hultgreen KarlsenOppsal Orientering1:19:49+37:0517:09
15Lennart JakobssonTibro OK1:25:48+43:0418:27
16Roger BergvikVäxjö OK1:26:48+44:0418:40
17Roalh KlevelandKvillebyns SK1:33:58+51:1420:12
18Lars KilbornSOK 681:57:48+1:15:0425:19
Svein S JacobsenIL Tyrvingej start
Tor Ragnar AndersenHalden SKej start
Magnus DanielssonKvillebyns SKej start
Hans HusebySarpsborg OLej start
Per StensethFredrikstad SKej start

D65

3 260 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid Rex WallströmOK Landehof56:5017:26
2Marit SørensenSkaukameratene OL1:16:42+19:5223:31
3Lisbeth OlssonKungälvs OK1:17:26+20:3623:45
Barbro AnderssonOK Skogshjortarnaej godkänd

H65

4 410 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Willy GrønstadGimle IF50:5511:32
2Leif BokerødIdd SPK52:14+1:1911:50
3Mats KarlssonStenungsunds OK52:57+2:0212:00
4Per IvarssonTrollhättans SOK57:01+6:0612:55
5Jimmy NordliTrøsken IL1:00:29+9:3413:42
6Conny JidetoftStångenäs AIS1:00:32+9:3713:43
7Per-Arne KällénUddevalla OK1:00:48+9:5313:47
8Bo KarlssonLjungskile FK1:02:34+11:3914:11
9Olof KarlssonUddevalla OK1:13:53+22:5816:45
10Tom WahlgrenSarpsborg OL1:20:42+29:4718:17
11Jan-Erik PålssonUddevalla IS1:24:05+33:1019:03
12Göran LitzellOK Kullingshof1:43:11+52:1623:23
Erland SvenssonKvillebyns SKutgått

D70

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla LindheIK Stern51:4719:55
2Britt RangertIK Ymer52:25+0:3820:09
Inger Lise BjordalOppsal Orienteringutgått

H70

3 740 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene48:3512:59
2Henrik HvoslefIK Stern48:39+0:0413:00
3Thor PalmgrenHalden SK54:51+6:1614:39
4Ronny AnderssonOK Skogshjortarna57:49+9:1415:27
5Roar BjordalOppsal Orientering59:18+10:4315:51
6Gunnar VallinOK Landehof59:33+10:5815:55
7Kay SvenssonOK P41:19:17+30:4221:11
8Palle Møller NielsenOdense OK1:44:25+55:5027:55
Svein BakkenStigsökarnaej start

D75

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Unni DrageHaugerud IF43:4119:30
2Signe NymanUddevalla IS54:57+11:1624:31
3Lillemor HallinOK Landehof1:10:33+26:5231:29
Gro BakkenStigsökarnaej start

H75

3 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andre AlexanderssonKungälvs OK49:4315:15
2Matts MattssonOK Gipen50:25+0:4215:27
3Trygve FosseGimle IF54:48+5:0516:48
4Ingemar SvenssonLunds OK1:00:17+10:3418:29
5Roger TorperSkaukameratene OL1:06:48+17:0520:29
6Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:20:04+30:2124:33
Ingemar AlfredssonIK Uvenej godkänd
Kuno EkdahlOK P4ej start

H80

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tor DrageHaugerud IF59:4022:56
2Ove KilbornUddevalla IS1:05:35+5:5525:13
3Karleric FranssonTrollhättans SOK1:06:59+7:1925:45
4Tore JohanssonSOK Aneby1:11:37+11:5727:32
Gunnar LarssonUddevalla ISej godkänd

Inskolning

1 640 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils ErikssonBrattås CKfullföljt
Johannes HolmbergUlricehamns OKfullföljt
Wilgot ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Alma AhnoffGöteborg-Majorna OKej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start

U1

1 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LövgärdOK Alehof15:128:56
2Clara LövgärdOK Alehof15:16+0:048:58
3Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OK16:57+1:459:58
4Jacob LiljeGävle OK17:24+2:1210:14
5Alice EinarssonBrattås CK19:11+3:5911:17
6Jacob HolmbergUlricehamns OK20:08+4:5611:50
7Tyra BergOkänd24:26+9:1414:22
8Johannes IsakssonOK Tyr27:15+12:0316:01
9Nikki WeihartOK Orinto31:50+16:3818:43
10Maja NordelöfMölndal Outdoor IF41:26+26:1424:22
11Karin PrinceMölndal Outdoor IF41:28+26:1624:23
12Greta PrinceMölndal Outdoor IF45:35+30:2326:48

U2

2 180 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl NiklassonIdefjordens SK29:1613:25
2Oskar SkoglundOK Vivill35:05+5:4916:05
3Albin IsakssonOK Tyr36:25+7:0916:42
4Hilda TrofastTullinge SK36:53+7:3716:55
5Julia NiklassonIdefjordens SK41:02+11:4618:49
6Sanna NilssonOK Skogsmunken49:53+20:3722:52
7Nellie ErlandssonStigsökarna54:50+25:3425:09

Öppen motion 1

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linda AndrénOK Vivill35:3416:18
2Ida HyvönenOK Tyr44:57+9:2320:37
Ragnhild BrenåsVarteig OLej start
Maria EinarssonBrattås CKej start

Öppen motion 2

2 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Algot HanssonKungälvs OK38:1213:07
2Åsa HanssonTullinge SK39:10+0:5813:27
3Andrea FasthHestra IF1:17:04+38:5226:29

Öppen motion 3

2 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria AnderssonKvillebyns SK28:5712:16
2Jan SkoglundOK Vivill29:45+0:4812:36
3Mia AnderssonEds SK29:59+1:0212:42
4Gunnel LitzellOK Kullingshof38:05+9:0816:08
5Ingela OlssonUddevalla OK41:13+12:1617:27
6Lucy LouTibro OK41:15+12:1817:28
7Britt BlomLjungskile FK41:44+12:4717:41
8Inger LindKvillebyns SK47:50+18:5320:16
9Isak EinarssonBrattås CK56:08+27:1123:47
10Bibbi GustafssonOK Gipen1:10:02+41:0529:40
Hanne JensenEds SKej start

Öppen motion 4

4 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina ÅhlundVänersborgs SK54:2713:30
2Johnny KitterödGimle IF56:49+2:2214:05
3Tomas KarlssonOK Skogsmunken56:57+2:3014:07
4Reine KarlssonUddevalla IS1:10:50+16:2317:34
5Gullvi WidénUddevalla OK1:14:46+20:1918:33

Öppen motion 5

3 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders ReimertzOK Orinto43:3512:25
2Per EinarssonBrattås CK47:45+4:1013:36
3Ann-Sofie KarlssonOK Skogsmunken53:51+10:1615:20
4Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb56:14+12:3916:01
5Siv OlssonOK Kroppefjäll1:00:03+16:2817:06
6Ann-Chatrin HolmbergUlricehamns OK1:05:12+21:3718:34
Dag BrenåsVarteig OLej start
Inger-Lise EriksenEds SKej start
Philip LarssonEds SKej start

Öppen motion 6

5 310 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NordelöfMölndal Outdoor IF1:05:1412:17
2Rebecca BejbomUddevalla OK1:11:12+5:5813:24
3Öyvind BergetSarpsborg OL1:14:12+8:5813:58
4Johan StridquistOK Roslagen1:26:40+21:2616:19

Öppen motion 7

2 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aaron PrinceSävedalens AIK21:498:23
2Jens ÖströmOK Tyr34:00+12:1113:04
3Christina LiljeGävle OK42:48+20:5916:27
4Bo MagnussonKFUM Örebro OK43:26+21:3716:42
5Malin MårtenssonOK Ravinen49:20+27:3118:58
6Karin ReimertzOK Orinto49:22+27:3318:59
7Annica MagnussonKFUM Örebro OK56:50+35:0121:51
8Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK58:35+36:4622:31
Ola IsakssonOK Tyrej godkänd
Mats BlomLjungskile FKej godkänd
Lene SandvikHalden SKej godkänd

Öppen motion 8

5 160 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SchiveBækkelagets SK48:249:22
2Vigdis HobølOppsal Orientering57:34+9:1011:09
3Emil WikströmOK Tyr59:06+10:4211:27
4Ole IngesenSarpsborg OL1:00:52+12:2811:47
5Anders LarssonVänersborgs SK1:02:01+13:3712:01
6Anna NordlöfMölndal Outdoor IF1:06:58+18:3412:58
Christian F SchiveHalden SKej godkänd
Janni AxelsonSävedalens AIKutgått
Aron HugosonKvillebyns SKej start
Hans LarssonEds SKej start

Öppen motion 9

6 890 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias AhnoffGöteborg-Majorna OK56:358:12
2Espen WigaardOppsal Orientering1:28:36+32:0112:51
3Thor MellaOppsal Orientering3:12:37+2:16:0227:57
Johan OckbornTrollhättans SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser