Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Staffans minne

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Staffans minne
Arrangörsorganisation: Boxholms OK
Datum: tisdag 19 maj 2015

D21

2 440 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Stina PåledalOK Roxen15:456:27
2Susanna ForsellMotala AIF OL16:56+1:116:56
3Ida DalhammerOK Roxen18:31+2:467:35
4Ulrica FranssonMotala AIF OL21:52+6:078:57
5Maria NordvallOK Kolmården23:02+7:179:26
6Lisa KorallMotala AIF OL29:34+13:4912:07
Johanna JonssonIK Hakarpspojkarnaej start

H21

2 820 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristian AlgersSkogspojkarnas OK13:334:48
2Andreas PeterssonBurseryds IF14:41+1:085:12
3Oskar HöglundMotala AIF OL14:55+1:225:17
4Bruno GodefroyLinköpings OK15:04+1:315:20
5Mattias ZachrissonOK Roxen15:52+2:195:37
6Jonas VåtzBoxholm-Mjölby OL15:53+2:205:37
7Ole HennselerJönköpings OK15:54+2:215:38
8Jimmy IbyGränna-Bygdens OK16:05+2:325:42
9Magnus FranssonSOK Aneby16:53+3:205:59
10Adam TellsénOK Roxen17:32+3:596:13
11Lukas EvebornOK Roxen17:33+4:006:13
12Sören PåledalOK Roxen17:37+4:046:14
13Jari HuttunenSOK Aneby18:18+4:456:29
14Jesper LindströmIF Hagen19:09+5:366:47
15Markus JohanssonLinköpings OK22:15+8:427:53
Jonas AxénMotala AIF OLej start
Victor BergstrandMotala AIF OLej start
Per CarlborgLinköpings OKej start
Gustav LidénLinköpings OKej start

D17-20

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrietta MöllerLinköpings OK24:5910:14
Lova EvebornOK Roxenej start

H17-20

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac JohanssonSol Tranås12:585:05
2Sven EngströmLinköpings OK14:19+1:215:36
3Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL14:28+1:305:40
Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OLej start

D16

1 590 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove EkströmLinköpings OK10:126:24
2Malin KärrströmOK Roxen11:06+0:546:58
3Johanna GuståsLinköpings OK11:23+1:117:09
4Frida SahlmanLinköpings OK11:28+1:167:12
5Emma S JohanssonLinköpings OK11:47+1:357:24
6Lovisa BlomgrenSOK Aneby12:03+1:517:34
7Olivia FröbergOK Roxen12:56+2:448:08
8Lovisa NordSol Tranås12:58+2:468:09
9Malva EvebornOK Roxen13:26+3:148:26
10Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb13:28+3:168:28
11Lovisa LindquistBoxholm-Mjölby OL13:30+3:188:29
12Hannele MöllerLinköpings OK14:23+4:119:02
13Julia KnutssonBoxholm-Mjölby OL14:25+4:139:04
14Ida JohanssonBoxholm-Mjölby OL16:40+6:2810:28
15Elin ErikssonTjällmo-Godegårds OK17:07+6:5510:45
16Liza JohanssonSol Tranås17:43+7:3111:08
17Elin RydgårdEksjö SOK19:55+9:4312:31
18Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb20:59+10:4713:11
19Anna LindholmTjällmo-Godegårds OK23:10+12:5814:34
Sarah MagnussonLinköpings OKej start

H16

2 480 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln12:034:51
2Hugo LillieströmOK Roxen12:41+0:385:06
3Hugo EkingeOK Motala14:14+2:115:44
4Jonathan JylltorpLinköpings OK14:43+2:405:56
5Jonas AnderssonOK Roxen15:22+3:196:11
6Sixten ElehedLinköpings OK16:31+4:286:39
6Joel KarnehedOK Roxen16:31+4:286:39
8Hugo DalhammerOK Roxen16:34+4:316:40
9Jakob TomassonLinköpings OK16:54+4:516:48
10Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK17:35+5:327:05
11Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OK17:46+5:437:09
12Axel KullbergLinköpings OK18:33+6:307:28
13Oskar SvahnEksjö SOK18:57+6:547:38
14Oskar HübschOK 64 Torpa19:35+7:327:53
15Gunnar EngströmLinköpings OK21:21+9:188:36

D14

1 590 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara HöglundEksjö SOK12:177:43
2Hanna SkoglundSol Tranås13:14+0:578:19
3Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb13:18+1:018:21
4Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK13:19+1:028:22
5Smilla TengvallBoxholm-Mjölby OL14:05+1:488:51
6Ebba KleinBjörkfors GOIF14:11+1:548:55
7Ebba RosanderSOK Aneby14:12+1:558:55
8Moa SahlstedtSol Tranås14:16+1:598:58
9Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK14:33+2:169:09
10Hanna RothLinköpings OK15:08+2:519:31
11Alma GustafssonSOK Aneby15:22+3:059:39
12Erica MolinBoxholm-Mjölby OL16:11+3:5410:10
13Serina SalovaaraOK Roxen17:08+4:5110:46
14Hanna OlssonIFK Sävsjö17:31+5:1411:01
15Ellen EkingeOK Motala17:52+5:3511:14
16Wilma TudénBoxholm-Mjölby OL19:08+6:5112:02
17Sigrid FröbergOK Roxen21:10+8:5313:18
18Jonna AlfredssonOK Roxen24:57+12:4015:41
19Sara LindholmTjällmo-Godegårds OK30:03+17:4618:53
Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIFej start

H14

1 590 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattis PerssonEksjö SOK9:406:04
2Hugo DjurstedtEksjö SOK10:04+0:246:19
3Emanuel HerberthsonLinköpings OK10:20+0:406:29
4Axel JohanssonSol Tranås10:33+0:536:38
5Hugo JakobssonEksjö SOK10:53+1:136:50
6Simon SvahnEksjö SOK11:28+1:487:12
7David JosefssonOK Roxen11:50+2:107:26
8Hampus FyhrSOK Aneby13:03+3:238:12
9Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL13:49+4:098:41
10Sixten EkbladhSol Tranås16:38+6:5810:27
11Albin AlfredssonOK Roxen18:02+8:2211:20
12Robin FredsbergOK Roxen21:35+11:5513:34
13Filip ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL22:44+13:0414:17
Maxim JohanssonSol Tranåsej start

D12

1 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristin HerberthsonLinköpings OK7:395:40
2Sara WänströmFinspångs SOK8:07+0:286:00
3Agnes DjurstedtEksjö SOK8:12+0:336:04
4Malva TengvallBoxholm-Mjölby OL8:43+1:046:27
5Alice JohanssonFinspångs SOK8:48+1:096:31
6Alice ErikssonTjällmo-Godegårds OK8:50+1:116:32
7Tilda TudénBoxholm-Mjölby OL9:24+1:456:57
8Tilda RosanderSOK Aneby9:27+1:486:59
9Moa OmholtSkogspojkarnas OK10:40+3:017:54
10Felicia FyhrSOK Aneby12:08+4:298:59
11Ella PerssonEksjö SOK12:29+4:509:14
12Tilda HagelbergEksjö SOK12:39+5:009:22

H12

1 350 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns BjörnskiöldOK Roxen7:545:51
2Albin HjellströmGränna-Bygdens OK8:05+0:115:59
3Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OL8:48+0:546:31
4Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK8:50+0:566:32
5Samuel KleinBjörkfors GOIF9:24+1:306:57
6Albin ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL11:09+3:158:15
7Mattias JosefssonOK Roxen12:09+4:159:00
8Anders SkoglundSol Tranås14:18+6:2410:35
9Elias LångströmBoxholm-Mjölby OL14:19+6:2510:36
10Viktor MagnussonLinköpings OK17:39+9:4513:04
11Oscar AxelssonLinköpings OK17:56+10:0213:17
Rasmus PåledalOK Roxenej godkänd
Axel AnderssonOK 64 Torpaej start
Otto AsklundLinköpings OKej start
Albin ErikssonLinköpings OKej start
Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OKej start
Albin KjellbergBjörkfors GOIFej start

D10

1 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie HelanderOK Roxen7:335:59
2Svea EkbladhSol Tranås8:56+1:237:05
3Linda SahlinNässjö OK9:15+1:427:20
4Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK9:42+2:097:41
5Frida LindénOK Bävern10:22+2:498:13
6Emma LindénOK Bävern12:46+5:1310:07
7Ellen LindforsBjörkfors GOIF15:51+8:1812:34

H10

1 260 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam PlawskiOK Roxen6:535:27
2Anton JohanssonSOK Aneby7:48+0:556:11
3Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF8:09+1:166:28
4Rasmus VibergOK Roxen8:11+1:186:29
5August EkingeOK Motala8:14+1:216:32
6Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OL9:27+2:347:30
7Jacob PåledalOK Roxen13:55+7:0211:02
8Robin AllohGränna-Bygdens OK16:11+9:1812:50
9Arvid RothLinköpings OK16:13+9:2012:52

D35

2 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth HagelbergEksjö SOK18:357:29
2Mona LindénOK Bävern27:34+8:5911:06

D40

2 480 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena StrömTjällmo-Godegårds OK17:457:09
2Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK17:58+0:137:14
3Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL21:37+3:528:42
4Liv ÖrnvallBoxholm-Mjölby OL22:20+4:359:00
5Anna KullbergBjörkfors GOIF22:52+5:079:13
6Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF24:07+6:229:43
7Sofia KleinBjörkfors GOIF24:19+6:349:48
8Anna-Karin MagnussonLinköpings OK25:58+8:1310:28

H40

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias NilssonBjörkfors GOIF17:006:40
2Markus KleinBjörkfors GOIF17:06+0:066:42
3Mikael FyhrSOK Aneby19:54+2:547:48
4Pelle HöglundEksjö SOK23:08+6:089:04
Jonny LindénOK Bävernej start

D45

2 000 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika IvarssonLinköpings OK13:156:37
2Susanna DjurstedtEksjö SOK15:10+1:557:35
3Inger GuståsLinköpings OK16:30+3:158:15
4Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL17:36+4:218:48
5Maria LillieströmOK Roxen18:41+5:269:20
6Pernilla HörwingOK Roxen18:59+5:449:29
7Åsa DetterfeltLinköpings OK20:20+7:0510:10
8Karin FreylandSOK Aneby20:26+7:1110:13
9Lena StrömbäckLinköpings OK20:45+7:3010:22
10Monika HjellströmGränna-Bygdens OK22:37+9:2211:18
11Anette OlssonEksjö SOK22:39+9:2411:19
12Petra OlssonIFK Sävsjö24:48+11:3312:24
13Anne SkoglundSol Tranås25:11+11:5612:35

H45

2 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan TellsénOK Roxen14:165:35
2Erik HelanderOK Roxen15:18+1:026:00
3Johan PetterssonOK Motala15:30+1:146:04
4Anders LillieströmOK Roxen15:36+1:206:07
5Jonas OlssonOK Roxen16:10+1:546:20
6Jesper JohanssonLinköpings OK16:31+2:156:28
7Göran NordSol Tranås16:51+2:356:36
8Per GuståsLinköpings OK16:55+2:396:38
9Anders EkingeOK Motala17:17+3:016:46
10Jonas RothLinköpings OK17:20+3:046:47
11Johan BlomgrenSOK Aneby20:30+6:148:02
12Philip HjellströmGränna-Bygdens OK20:38+6:228:05
13Erik SkoglundSol Tranås22:05+7:498:39

D50

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ÖhlinSOK Aneby16:008:00
2Anna KullbergLinköpings OK20:39+4:3910:19
3Gunilla KarlssonBoxholm-Mjölby OL26:59+10:5913:29
4Ingrid RoosMotala AIF OL27:03+11:0313:31

H50

2 480 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pedro LundqvistLinköpings OK16:456:45
Mikael ÖrnOK Bävernej start

D55

2 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK20:0210:01
2Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb20:14+0:1210:07
3Vivianne LindstamSol Tranås21:36+1:3410:48

H55

2 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats CarlsvärdAlmby IK16:086:36
2Thomas SvenssonMotala AIF OL18:16+2:087:29
3Arne KlintbergEksjö SOK18:38+2:307:38
4Leif JohanssonSol Tranås21:47+5:398:55
5Jan-Erik KarlssonBoxholm-Mjölby OL23:42+7:349:42
6Christer FranssonMotala AIF OL23:53+7:459:47
7Per-Ove EkmanOK Roxen40:53+24:4516:45
Göran ValfridssonBoxholm-Mjölby OLej start

D60

1 590 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Stina Högemo-KarlssonSOK Aneby19:0411:59
2Inger EkmanOK Roxen20:50+1:4613:06

H60

2 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo HenrikssonSOK Aneby19:167:53
2Rainer ScholzIK Vista19:47+0:318:06
3Karl MollénOK Denseln21:27+2:118:47
4Pär ForsströmStjärnorps SK21:45+2:298:54
5Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF22:28+3:129:12
6Torgny JohanssonBjörkfors GOIF24:37+5:2110:05
7Björn TholénStjärnorps SK26:35+7:1910:53

D65

1 590 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stina KorallMotala AIF OL24:3915:30

H65

2 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer SandhOK Roxen15:497:54
2Roger DanielssonLinköpings OK16:08+0:198:04
3Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL16:51+1:028:25
4Peter JakobssonLinköpings OK17:16+1:278:38
5Christer JohanssonOK Motala17:53+2:048:56
6Rune RingsgårdOK Roxen17:58+2:098:59
7Bo TuressonOK Bävern18:21+2:329:10
8Sven-Olof FranssonSOK Aneby20:59+5:1010:29
9Tommy OlaussonSOK Aneby22:49+7:0011:24
Tord FranssonMotala AIF OLej godkänd

D70

1 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva LindgrenLinköpings OK18:2514:03
2Ann-Marie BirgerssonForserums SOK22:29+4:0417:09
3Jonna EngblomLinköpings AIK23:52+5:2718:13
4Gudrun ThigerLinköpings AIK25:09+6:4419:11
5Lotta GranholmLinköpings OK27:01+8:3620:37

H70

2 000 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland AlsénOK Roxen17:328:46
2Åke EckerbomIFK Sävsjö17:42+0:108:51
3Stellan AhnströmForserums SOK17:54+0:228:57
4Jerry MartinssonOK Motala18:46+1:149:23
5Lennart PetterssonBjörkfors GOIF20:54+3:2210:27
6Kjell HolmströmBjörkfors GOIF21:27+3:5510:43
7Gunnar AnderssonIK Vista22:04+4:3211:02
8Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK23:41+6:0911:50
9Göran LillieströmSOK Aneby24:44+7:1212:22
10Göran JanssonGränna-Bygdens OK25:00+7:2812:30
11Uno BergOK Motala25:29+7:5712:44

H75

1 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt KarlssonLinköpings AIK19:5212:29
2Bertil ArdellOK Roxen21:34+1:4213:33
3Sven JonssonOK Roxen21:39+1:4713:36
4Mats BirgerssonForserums SOK23:04+3:1214:30
5Göran HektorLinköpings OK25:23+5:3115:57
6Ellert ThunholmOK Roxen26:40+6:4816:46
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLej start

H80

1 310 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK19:1614:42
2Tore JohanssonSOK Aneby19:54+0:3815:11
3Carleric ThigerLinköpings AIK21:23+2:0716:19
4Rubert EngblomLinköpings AIK23:53+4:3718:13
5Olof WalfridssonSOK Aneby32:06+12:5024:30

Inskolning

1 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Abbe ArgusSol Tranåsfullföljt
Maia FagerströmSOK Anebyfullföljt
Linus FredsbergOK Roxenfullföljt
Stina KleinBjörkfors GOIFfullföljt
Ellie Liljekvistklubblösfullföljt
Lowa Liljekvistklubblösfullföljt
Sara-Lie Liljekvistklubblösfullföljt
Klara MattssonSOK Anebyfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Isak RosenlöfBoxholm-Mjölby OLfullföljt
Arvid RosanderSOK Anebyej start

U1

1 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid SvenssonBjörkfors GOIF9:127:36
2Lovisa MattssonSOK Aneby9:22+0:107:44
3Klara JohanssonSOK Aneby9:30+0:187:51
4Tilly ArvåsenSOK Aneby9:44+0:328:02
5Moa FagerströmSOK Aneby10:56+1:449:02
6Casper FranssonSOK Aneby11:22+2:109:23
7Alva HagelbergEksjö SOK11:33+2:219:32
8Einar SärdquistOK 64 Torpa11:56+2:449:51
9Wilma ErikssonNässjö OK12:21+3:0910:12
10Alva LindforsBjörkfors GOIF13:43+4:3111:20
11Axel KarlssonÖdeshögs SK14:43+5:3112:09
12Vilmer HagelbergEksjö SOK15:17+6:0512:37
13Thea SjögrenOK 64 Torpa15:33+6:2112:51
Elvira ErikssonLinköpings OKej start

U2

1 260 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle OhrtSol Tranås8:206:36
2Rasmus ErikssonNässjö OK8:25+0:056:40
3Isac FelixonSol Tranås8:26+0:066:41
4Maja TaenghOK 64 Torpa8:34+0:146:47
5Johanna TörnqvistMotala AIF OL10:06+1:468:00
6Nora KleinBjörkfors GOIF12:18+3:589:45
7Elsa KarlssonÖdeshögs SK13:14+4:5410:30
8Karl KarlssonÖdeshögs SK13:15+4:5510:30
9Johanna JosefssonOK Roxen13:24+5:0410:38
10Alma OlssonOK 64 Torpa13:35+5:1510:46
11Agnes FridlundOK 64 Torpa14:10+5:5011:14
12Alice SjögrenOK 64 Torpa14:13+5:5311:16
13Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK14:53+6:3311:48
David EnellNässjö OKej godkänd
Lisa OhrtSol Tranåsej start

Öppen motion 1

1 260 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liselott Anderssonklubblös10:198:11
2Emma HertzmanOK 64 Torpa10:32+0:138:21
3Edvin AhlÖdeshögs SK10:42+0:238:29
4Jessica JohanssonSol Tranås10:57+0:388:41
5Helena Stålhandskeklubblös11:28+1:099:06
6Agnes Stålhandskeklubblös11:34+1:159:10
7Amanda Hoffklubblös12:12+1:539:40
8Lovisa Stålhandskeklubblös12:32+2:139:56
9Ella LindholmTjällmo-Godegårds OK16:54+6:3513:24
10Brigitte AlsénOK Roxen19:25+9:0615:24
11Helena BergbomBjörkfors GOIF31:01+20:4224:36
12David BergbomBjörkfors GOIF31:18+20:5924:50
Olivia Ågrenklubblösej godkänd
Fredrika Mårdklubblösej godkänd
Carina Anderssonklubblösej godkänd
Maria Löökeklubblösej godkänd
Erika Anderssonklubblösej godkänd

Öppen motion 5

2 480 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonLinköpings OK13:235:23
2Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK14:42+1:195:55
3Rikard ErikssonTjällmo-Godegårds OK16:42+3:196:44
4Mattias FredsbergOK Roxen19:10+5:477:43
5Jörgen SköldLinköpings OK19:13+5:507:44
6Johan JylltorpLinköpings OK20:04+6:418:05
7Leif LindgrenLinköpings OK20:23+7:008:13
8Simon FreylandSOK Aneby21:30+8:078:40
9Henrik JohanssonSOK Aneby21:46+8:238:46
10Susanna AlfBoxholm-Mjölby OL21:49+8:268:47
10Sofie LarssonBoxholm-Mjölby OL21:49+8:268:47
12Dan JosefssonOK Roxen21:57+8:348:51
13Henrik OhrtSol Tranås22:06+8:438:54
14Anna-Karin SalovaaraOK Roxen22:14+8:518:57
15Marcus SkoglundSol Tranås24:10+10:479:44
16Petra TengvallBoxholm-Mjölby OL24:13+10:509:45
17Sten LindholmTjällmo-Godegårds OK24:14+10:519:46
18Gustaf TörnqvistMotala AIF OL25:25+12:0210:14
19Rolf JungbarkTjällmo-Godegårds OK25:33+12:1010:18
20Kertsin SegerssonOK 64 Torpa25:36+12:1310:19
21Mia LindforsBjörkfors GOIF26:12+12:4910:33
22Veronica SahlinNässjö OK26:18+12:5510:36
23Julia FranssonSOK Aneby26:26+13:0310:39
23Hans SamuelssonOK 64 Torpa26:26+13:0310:39
25Elias JönssonOK 64 Torpa26:43+13:2010:46
26Christer Johanssonklubblös27:49+14:2611:12
27Anneli BlomgrenSOK Aneby28:17+14:5411:24
28Gunilla RydgårdEksjö SOK28:19+14:5611:25
29Alexander TellOK 64 Torpa29:22+15:5911:50
30Elisabeth WalfridssonSOK Aneby29:25+16:0211:51
31Astrid LundmarkLinköpings OK31:04+17:4112:31
32Klara HübschOK 64 Torpa31:08+17:4512:33
33Carina LindholmTjällmo-Godegårds OK36:27+23:0414:41
34Carl-Åke BergbomBjörkfors GOIF37:48+24:2515:14
35Marcus BergbomBjörkfors GOIF37:54+24:3115:16
36Frans JönssonOK 64 Torpa45:51+32:2818:29
Anki  PetterssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Inger Sannestamklubblösej godkänd

Öppen motion 7

1 590 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Sidénklubblös10:556:51
2Per-Inge Johanssonklubblös12:34+1:397:54
3Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF12:43+1:487:59
4Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF13:24+2:298:25
5Linda WänströmFinspångs SOK14:39+3:449:12
6Sofia NorinTjällmo-Godegårds OK15:07+4:129:30
7Anders HedinMotala AIF OL17:11+6:1610:48
8Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna17:21+6:2610:54
9Ann-Sofie SvenssonLinköpings OK19:16+8:2112:07
10Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna19:17+8:2212:07
11Ingela KlintbergEksjö SOK19:20+8:2512:09
12Bertil Wegmannklubblös21:28+10:3313:30

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser