Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, natt, Bohuslän-Dal + Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Bohuslän-Dal + Västergötland
Arrangörsorganisationer: Bohuslän-Dals Orienteringsförbund / Stigsökarna / Trollhättans SOK
Datum: fredag 4 september 2015

D21-V

5 920 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin ClassonOK Orinto1:01:3210:23
2Sanna SvenssonFrämmestads IK1:02:14+0:4210:30
3Kristin SkaarRyda SK1:03:56+2:2410:47
4Elin HögstrandMarkbygdens OK1:05:16+3:4411:01
5Lovisa PerssonOrienteringsklubben Tisaren1:05:31+3:5911:04
6Jennie AnderssonHalden SK1:07:31+5:5911:24
7Emelie SvalinVänersborgs SK1:10:46+9:1411:57
8Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK1:11:56+10:2412:09
9Sara KarlssonOK Skogsstjärnan1:23:38+22:0614:07
10Filippa JohanssonJönköpings OK1:25:12+23:4014:23
Ida WillénÖstersunds OKutgått

H21-V

7 930 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard BörjessonVänersborgs SK59:257:29
2Erik ClassonOK Orinto59:58+0:337:33
3Johan TörnrothHjobygdens OK1:00:31+1:067:37
4Simon AnderssonOK Kullingshof1:02:48+3:237:55
5Martin HogedalVänersborgs SK1:06:24+6:598:22
6Martin LarssonHestra IF1:06:49+7:248:25
7Linus LandergrenHestra IF1:08:36+9:118:39
8Jesper SjögrenOK Kullingshof1:10:16+10:518:51
9Johnny HålsjöVänersborgs SK1:13:30+14:059:16
10Anders HedbergGöteborg-Majorna OK1:18:33+19:089:54
11Tobias LindellVänersborgs SK1:20:19+20:5410:07
12Mattias NilssonVänersborgs SK1:24:22+24:5710:38
13Max KarleOK Skogshjortarna1:40:21+40:5612:39
Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarnautgått
Patrik WallinFalköpings AIK OKutgått
Pontus JanssonOK Orintoutgått

D18-V

4 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa JohanssonOK Tranan53:4211:51
Lina LandergrenHestra IFej godkänd
Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOKej godkänd

H18-V

5 080 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor WassénVänersborgs SK57:0211:13
Filip KarlssonIF Hagenej start

D16-V

4 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan51:0912:43
2Emma NordbergOK Tranan58:08+6:5914:27
3Ebba HjertbergHestra IF1:00:41+9:3215:05
4Maja KindlundOK Tranan1:02:16+11:0715:29
5Sofia KlassonHestra IF1:03:50+12:4115:52
6Elsa LindeblomHestra IF1:09:04+17:5517:10
Sofia ÖstermanVänersborgs SKutgått
Ida KristianssonTrollhättans SOKej start

H16-V

4 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus NyströmIF Hagen41:189:08
2Carl HolmbergIF Hagen41:46+0:289:14
3Emil KarlssonHestra IF43:33+2:159:38
4Marcus CarlssonIF Hagen45:44+4:2610:07
5Felix AxelssonMarkbygdens OK51:54+10:3611:28
6Axel OlssonOK Skogsstjärnan52:44+11:2611:40
7Olle HedmanIF Hagen54:06+12:4811:58
8William LundstedtMullsjö SOK56:11+14:5312:25
9Eric BerlinTrollhättans SOK56:28+15:1012:29
10Filip JohanssonTrollhättans SOK59:42+18:2413:12
11Oscar StombergIF Hagen1:00:12+18:5413:19
12Albin AlsiöFalköpings AIK OK1:00:17+18:5913:20
13Anders BjörklundTrollhättans SOK1:02:21+21:0313:47
14Hugo HåkanssonIK Ymer1:11:55+30:3715:54
15Oscar KarlssonTrollhättans SOK1:13:54+32:3616:20
Eskil TryggöTrollhättans SOKej start
Olle SörqvistMarkbygdens OKej start
Daniel BogrenIF Hagenej start
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start

D14-V

3 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK34:419:52
2Ida HelgessonHestra IF42:09+7:2812:00
3Malin KristianssonTrollhättans SOK42:49+8:0812:11
4Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK42:58+8:1712:14
5Erica BogrenIF Hagen49:27+14:4614:05
6Tove ErikssonRyda SK49:31+14:5014:06
Ida RoosIF Hagenej start

H14-V

3 510 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alfred PetterssonFalköpings AIK OK29:568:31
2Hugo StrömUlricehamns OK31:44+1:489:02
3Olle BergstedtMarkbygdens OK32:48+2:529:20
4Gustav OhlinOK Tranan34:59+5:039:58
5Hugo SetthagenOK Tranan35:19+5:2310:03
6Hugo MandingerTrollhättans SOK36:45+6:4910:28
7Linus KristianssonTrollhättans SOK36:55+6:5910:31
8Johan HolmbergIF Hagen38:46+8:5011:02
9Petter BergstedtMarkbygdens OK40:02+10:0611:24
10August AbrahamssonGällstadbygdens SOK40:29+10:3311:32
11Joar TryggöTrollhättans SOK48:52+18:5613:55
12Andreas JohanssonLidköpings VSK49:24+19:2814:04
13Olle ElfströmOK Orinto57:06+27:1016:16
14Ludvig CarlbomUlricehamns OK1:14:55+44:5921:20
Gustav ÖstenssonOK Trananej godkänd
Anton KarlssonMariestads FKej start

D12-V

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa SkoogIF Hagen30:0510:49
2Moa ErikssonTrollhättans SOK32:58+2:5311:51
3Hilda MartanderTrollhättans SOK35:13+5:0812:40
4Vera ElfströmOK Orinto51:12+21:0718:25
5Alma AppelgrenTrollhättans SOK55:57+25:5220:07

H12-V

2 780 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid BjörkTrollhättans SOK21:357:45
2Anton CarlssonIF Hagen23:48+2:138:33
3Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan24:24+2:498:46
4Olle MelénTrollhättans SOK32:11+10:3611:34
5Anton LundOK Skogshjortarna58:02+36:2720:52

D10-V

2 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara OhlinOK Tranan28:2613:32
2Lisa ÖstenssonOK Tranan32:29+4:0315:28
3Elsa MartanderTrollhättans SOK34:34+6:0816:27
Lova ErikssonTrollhättans SOKej godkänd
Alva BjörkTrollhättans SOKej start

H10-V

2 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin SundströmHestra IF19:359:19
2Liam HogedalVänersborgs SK25:24+5:4912:05
3Johan ErikssonOK Skogsvargarna26:22+6:4712:33
4Walter BodinGällstadbygdens SOK33:28+13:5315:56
5Tim HeveliusOK Skogsvargarna33:53+14:1816:08
6Nils MelénTrollhättans SOK37:29+17:5417:50
oscar hallqvistVänersborgs SKej start

H35-V

6 730 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy LanevikOK Kullingshof1:20:5212:00
2Morgan BodinGällstadbygdens SOK1:22:52+2:0012:18
3Daniel AnderssonFrämmestads IK1:29:15+8:2313:15

D40-V

4 270 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna SundströmHestra IF45:5110:44
2Angelica BrandqvistTibro OK1:09:13+23:2216:12
Malin TengströmFrämmestads IKej start

H40-V

5 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy AnderssonVänersborgs SK50:158:31
2Jonas GustafssonVänersborgs SK51:01+0:468:38
3Richard TengströmFrämmestads IK58:33+8:189:55
4Mats KindlundOK Tranan1:00:29+10:1410:15
5Martin HjertbergHestra IF1:01:01+10:4610:20
6David OlssonOK Skogsstjärnan1:06:34+16:1911:16
7Magnus KarlssonRyda SK1:11:26+21:1112:06
8Daniel OlssonDalsjöfors GoIF1:13:16+23:0112:25
9Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:21:14+30:5913:46
10Johan LindeblomIK Omega1:28:31+38:1615:00
11Bo KronOK Flundrehof1:30:09+39:5415:16

D45-V

3 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny NymanVänersborgs SK44:2011:20
2Marina AxelssonMarkbygdens OK46:34+2:1411:54
3Karin AnderssonIF Hagen53:22+9:0213:38
4Kristina NilssonOK Tranan56:01+11:4114:19
5Kristina PatrikssonOK Klyftamo59:21+15:0115:10
6Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:00:11+15:5115:23
7Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:29:52+45:3222:59
Anna StombergIF Hagenej godkänd
Lotta FalkGöteborg-Majorna OKej start

H45-V

5 510 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus HomannOK Orinto52:429:33
2Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan54:18+1:369:51
3Thomas LjungqvistTibro OK1:04:38+11:5611:43
4Erik LösethFalköpings AIK OK1:07:10+14:2812:11
5Anders CarlssonVänersborgs SK1:08:29+15:4712:25
6Pär-Magnus BjurekTibro OK1:10:36+17:5412:48
7Kenneth JohanssonOK Tranan1:13:23+20:4113:19
8Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:17:05+24:2313:59
9Fredrik PlumppuBredareds IF1:17:08+24:2613:59
10Mats HedmanIF Hagen1:17:46+25:0414:06
11Bo HallbergFalköpings AIK OK1:17:55+25:1314:08
12Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:20:14+27:3214:33
13Åke WijkmarkIF Hagen1:26:22+33:4015:40
14Magnus NiklassonFalköpings AIK OK1:27:48+35:0615:56
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKej godkänd
Magnus SödervallIK Gandvikutgått
Martin JohanssonOK Orintoej start
Johan MarsMarkbygdens OKej start

D50-V

3 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria SkogsbergMariestads FK43:3012:09
2Lena OlssonKinnaströms SK46:00+2:3012:50
3Anne UddMarkbygdens OK51:27+7:5714:22
4Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu53:48+10:1815:01
5Åsa AlsiöFalköpings AIK OK1:09:58+26:2819:32
6Jenny HomannOK Orinto1:16:00+32:3021:13

H50-V

5 050 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan AronengHestra IF51:1010:07
2Jens LindströmTibro OK53:46+2:3610:38
3Lars HelgessonHestra IF55:25+4:1510:58
4Andres LaasOK Skogshjortarna55:48+4:3811:02
5Lasse Karlsson-LodIstrums SK58:41+7:3111:37
6Kjell EinarssonOK Skogshjortarna1:03:25+12:1512:33
7Peter BrämersonTibro OK1:04:28+13:1812:45
8Tony GustavsenIstrums SK1:05:28+14:1812:57
9Peter StrömdahlOK Skogsvargarna1:10:09+18:5913:53
10Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK1:20:25+29:1515:55
11Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:29:07+37:5717:38
Peter Lillen NilssonOK Trananutgått

D55-V

3 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta AnderssonFrämmestads IK45:1212:37
Kerstin AnderssonRyda SKej godkänd
Jane JohanssonIstrums SKutgått
Gunilla LarssonBredareds IFutgått
Ann Warma LaasOK Skogshjortarnautgått

H55-V

5 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK54:0710:42
2Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK58:35+4:2811:36
3Anders JohanssonHestra IF59:19+5:1211:44
4Svante AndrénTibro OK1:14:48+20:4114:48
5Owe TörnrothHjobygdens OK1:33:55+39:4818:35
6Bengt KlassonOK Orinto1:53:47+59:4022:31
Arne SääfGudhems IFutgått
Tommy RoosFalköpings AIK OKutgått
Tomas KarlssonOK Skogshjortarnautgått
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OKutgått
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OKej start

D60-V

3 080 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen44:4914:33
2Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK49:52+5:0316:11
3Anne KaillIK Omega52:41+7:5217:06
4Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu1:15:49+31:0024:36
Britt-Marie AnderssonOK Amneej godkänd

H60-V

4 270 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart HålsjöOK Skogshjortarna49:4011:37
2Uno MagnussonIF Hagen51:47+2:0712:07
3Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK52:02+2:2212:11
4Björn PetterssonUlricehamns OK54:13+4:3312:41
5Bengt JohanssonOK Skogshjortarna57:11+7:3113:23
6Bent GalborgenIndre Østfold OK1:00:11+10:3114:05
7Lennart SibeckFalköpings AIK OK1:00:13+10:3314:06
8Bo HerderssonMarkbygdens OK1:00:50+11:1014:14
9Tommy WesterbergIF Hagen1:02:43+13:0314:41
10Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK1:07:34+17:5415:49
11Sven SundströmBredareds IF1:15:53+26:1317:46
Pierre KarlssonOK Alehofej godkänd
Ingvar AnderssonOK Amneutgått
Bo AnderssonFalköpings AIK OKutgått

H65-V

3 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto43:1811:04
2Lars HogedalVänersborgs SK48:03+4:4512:17
3Karl Evert SvenssonIF Hagen53:24+10:0613:39
4Roy DawsonGafanhori1:03:58+20:4016:21
5Torbjörn WikströmOK Orinto1:04:13+20:5516:25
6Hans-Gösta BernhardMariestads FK1:06:47+23:2917:04
7Bertil JohanssonOK Skogshjortarna1:07:30+24:1217:15

D70-V

2 850 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK41:5114:41
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK55:42+13:5119:32
3Britt RangertIK Ymer59:21+17:3020:49
4Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:00:15+18:2421:08

H70-V

3 580 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dag LorénOK Frisene42:5812:00
2Kurt FredrixonOK Skogshjortarna50:43+7:4514:10
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna51:00+8:0214:14
4Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu53:00+10:0214:48
5Ingemar LindblomOK Orinto56:08+13:1015:40
6Kalle JohanssonOK Skogshjortarna57:14+14:1615:59
7Göran RubendahlOK Skogshjortarna57:55+14:5716:10
8Anders BerglundOK Skogshjortarna1:07:43+24:4518:54
9Åke NordbergOK Klyftamo1:08:05+25:0719:01
10Leif OlofssonOK Flundrehof1:10:29+27:3119:41 Ladda ner rutt i gpx-format
11Lars-Erik NilssonMariestads FK1:19:12+36:1422:07
Lars-Olof GustafssonOK Klyftamoej godkänd
Gunnar BrystHjobygdens OKutgått
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKutgått

H75-V

3 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna42:0913:41
2Folke DahlénLidköpings VSK46:18+4:0915:01
3Rune ArvidssonMarkbygdens OK52:01+9:5216:53
4Ivan ErnvidUlricehamns OK57:22+15:1318:37
Allsing CarlssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Stig-Olof PetterssonLidköpings VSKej godkänd

H80-V

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell PerssonMariestads FK1:02:1520:12
Bertil JohanssonMarkbygdens OKutgått

U1

2 110 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Emil Bougas LööfMariestads FKej godkänd

U2

2 620 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robin AnderssonTrollhättans SOK42:4916:20
2Viggo AnderssonTrollhättans SOK50:42+7:5319:21
3Tilde StridOK Landehof53:25+10:3620:23
4Alva KarlssonMariestads FK57:08+14:1921:48
5Alva ZakariassonUddevalla OK59:48+16:5922:49
6Wilhelm OlssonStigsökarna1:00:25+17:3623:03
7Elin LoodIK Gandvik1:01:18+18:2923:23
7Elsa SödervallIK Gandvik1:01:18+18:2923:23
9Noah OlssonStigsökarna1:05:36+22:4725:02
10Erik SüdhoffBrattås CK1:09:11+26:2226:24
11Lea VästrikKlubblös1:09:35+26:4626:33
Melvin LundOK Skogshjortarnaej start

Öppen motion 1

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SalomonssonKinnaströms SK1:04:0824:28

Öppen motion 3

2 760 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan LundstedtMullsjö SOK32:0511:37
2Patrik CarlbomUlricehamns OK36:38+4:3313:16
3Karl-Johan OhlinOK Tranan38:43+6:3814:01
4Christine LundOK Skogshjortarna45:16+13:1116:24
5Susanne BorssénOK Kroppefjäll47:02+14:5717:02
6Catarina KarlssonSOK Träff51:24+19:1918:37
7Linnea StaggOK Skogsvargarna1:00:48+28:4322:01
8Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna1:00:51+28:4622:02
9Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna1:00:56+28:5122:04
10Ebba KonradssonIK Omega1:01:25+29:2022:15
11Roland KarlssonSOK Träff1:03:55+31:5023:09
12Ulf TibornKlubblös1:04:27+32:2223:21
13Mårten SundbladOK Skärmen1:14:06+42:0126:50
14Liv LindOK Skärmen1:14:07+42:0226:51
15Lillemor HallinOK Landehof1:29:00+56:5532:14
Lisa JärlingSOK Träffej godkänd
Ida RoosIF Hagenej godkänd
Camilla JanssonGöteborg-Majorna OKutgått
Helena JohanssonLidköpings VSKej start

Öppen motion 5

3 510 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Madelene Bougas LööfMariestads FK41:3611:51
2Tomasz DrapellaVänersborgs SK43:45+2:0912:27
3Staffan OlssonStigsökarna46:28+4:5213:14
4Magnus ElverlindOK Tranan47:14+5:3813:27
5Helena ErikssonEds SK47:21+5:4513:29
6Niclas KonradssonIK Omega48:56+7:2013:56
7Tim KonradssonIK Omega49:50+8:1414:11
8Per CarlssonIF Hagen51:57+10:2114:48
9Johan AnderssonFrämmestads IK53:07+11:3115:07
10Anders LundOK Skogshjortarna59:33+17:5716:57
11Jacob ÖstermanVänersborgs SK1:18:07+36:3122:15
12Charlotte ÖstermanVänersborgs SK1:19:00+37:2422:30
Bert-Olov LarssonOK Skogsvargarnaej godkänd
Dennis RoosSOK Träffutgått

Öppen motion 8

5 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik OlssonKlubblös1:00:5212:03
2Odd WallanderBrattås CK1:05:30+4:3812:58
3Andrea BrechbühlSävedalens AIK1:06:54+6:0213:14
4Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:26:03+25:1117:02

H21-BD

7 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Torbjörn AlmegiusStenungsunds OKutgått

D20-BD

4 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin WidénUddevalla OK54:5111:07
Maria ErikssonEds SKej start

H18-BD

5 080 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil KarlssonKvillebyns SK1:01:2312:05
2Anton BernevingOK Gipen1:04:34+3:1112:42
3Aron HugosonKvillebyns SK1:17:30+16:0715:15
4Joel KarlssonKvillebyns SK1:18:05+16:4215:22
Anton WöhrerStigsökarnaej start

D14-BD

2 780 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ebba LindOK Skärmen34:0512:15
2Ida SüdhoffBrattås CK37:01+2:5613:18
Matilda WöhrerStigsökarnaej start

H14-BD

3 510 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak OlssonStigsökarna33:509:38
2Samuel ErikssonEds SK40:03+6:1311:24
3Arvid AronssonOK Kroppefjäll41:55+8:0511:56

H40-BD

5 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy JohanssonStångenäs AIS1:03:3910:47
2Håkan LindénUddevalla OK1:20:27+16:4813:38
3Håkan FlingmarkUddevalla OK1:20:29+16:5013:38
4Hans LarssonEds SK1:36:14+32:3516:18

D45-BD

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina SüdhoffBrattås CK57:1914:39
2Kristina LindOK Skärmen59:25+2:0615:11

D50-BD

3 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErikssonUddevalla OK44:4512:30
2Christina HalvarssonOK Kroppefjäll49:02+4:1713:41
3Nina BejbomUddevalla OK1:13:38+28:5320:34

H50-BD

5 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ZetterbergOK Skärmen1:41:2920:05
Karl ErikssonUddevalla OKej godkänd

D55-BD

3 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin BurmanKvillebyns SK52:1914:36
2Christina BirathStenungsunds OK55:58+3:3915:37
3Birgit HanssonHerrestads AIF1:01:49+9:3017:16
4Maria ErikssonÅmåls OK1:02:44+10:2517:31
5Eva KarlssonUddevalla OK1:25:12+32:5323:47

H55-BD

5 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf BjörkdahlHerrestads AIF1:15:2614:56
2Carl-Göran StrutsEds SK1:18:31+3:0515:32
3Christer ErikssonÅmåls OK1:26:01+10:3517:01
4Mats HugosonKvillebyns SK1:43:20+27:5420:27
Jan HanssonStenungsunds OKej godkänd
Tomas NilssonOK Gipenutgått

H60-BD

4 270 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roalh KlevelandKvillebyns SK1:06:4815:38
2Dan WidercrantzOK Skärmen1:09:03+2:1516:10
3Janne ErikssonEds SK1:11:05+4:1716:38
4Börje SundbergOK Gipen1:25:12+18:2419:57
5Yngve NilssonOK Gipen1:32:20+25:3221:37
Arvid GalborgenEds SKej godkänd

H65-BD

3 910 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo KarlssonLjungskile FK45:2411:36
2Per-Arne KällénUddevalla OK48:04+2:4012:17
3Mats KarlssonStenungsunds OK49:07+3:4312:33
4Lennart HermanssonStångenäs AIS49:55+4:3112:45
5Conny JidetoftStångenäs AIS52:56+7:3213:32
6Olof KarlssonUddevalla OK53:32+8:0813:41
7Allan WikströmStångenäs AIS1:11:17+25:5318:13
Johnny KarlssonUddevalla OKutgått

H70-BD

3 580 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune SandbergUddevalla OK47:0213:08
2Nils-Erik GunnarssonOK Gipen1:05:09+18:0718:11

H75-BD

3 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar PerssonSvanesunds GIF55:3818:03
Said JohanssonUddevalla ISutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser