Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, sprint, Bohuslän-Dal + Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Bohuslän-Dal + Västergötland
Arrangörsorganisationer: OK Gipen / Trollhättans SOK
Datum: lördag 5 september 2015

D21-V

2 300 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa BäckströmHestra IF15:516:53
2Ida WillénÖstersunds OK16:24+0:337:07
3Elin HögstrandMarkbygdens OK16:35+0:447:12
4Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn Orientering16:46+0:557:17
4Emelie SvalinVänersborgs SK16:46+0:557:17
6Linda HallbergBredareds IF16:52+1:017:20
7Elin TörnrothHjobygdens OK17:42+1:517:41
8Maria SahlénIF Hagen17:46+1:557:43
9Kristin SkaarRyda SK18:10+2:197:53
10Alicia FribergIstrums SK19:05+3:148:17
11Madelene Bougas LööfMariestads FK19:59+4:088:41
12Katarina EnbomVänersborgs SK21:14+5:239:13
Josephine StrömbergOK Skogsvargarnaej start
Lovisa HanssonHestra IFej start

H21-V

2 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin AhlbergerHestra IF14:005:04
2Erik ClassonOK Orinto14:04+0:045:05
3Johan TörnrothHjobygdens OK14:46+0:465:21
4Mattias NilssonVänersborgs SK15:59+1:595:47
5Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan16:39+2:396:01
6Johan IngemarssonHestra IF16:45+2:456:04
7Erik HanssonBredareds IF18:11+4:116:35
8Johnny HålsjöVänersborgs SK18:59+4:596:52
9Henrik HögnertOK Flundrehof19:45+5:457:09
10Pontus JohanssonOK Kullingshof19:53+5:537:12
11Simon WallmanOK Kullingshof25:25+11:259:12

D20-V

2 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia SjögrenOK Kullingshof14:536:45
2Clara MannfolkUlricehamns OK16:16+1:237:23
3Johanna AnderssonLidköpings VSK16:49+1:567:38
4Frida KjellmanLidköpings VSK17:52+2:598:07

H20-V

2 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip GrahnHestra IF14:145:22
2Anton NilssonOK Tranan14:40+0:265:32
3Johan LarssonOK Skogshjortarna17:00+2:466:24
4Erik WidmarkIF Hagen17:41+3:276:40
Markus LarssonHestra IFej start

D18-V

2 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindströmOK Tranan12:005:42
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK12:04+0:045:44
3Sara KindlundOK Tranan12:38+0:386:00
4Line CederbergVänersborgs SK13:08+1:086:15
5Sara HägnanderLidköpings VSK13:14+1:146:18
6Filippa AnderssonLidköpings VSK14:03+2:036:41
7Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK14:20+2:206:49
8Emma KindbomIF Hagen14:27+2:276:52
9Malin JanssonHjobygdens OK14:43+2:437:00
10Wilma JanssonVänersborgs SK15:53+3:537:33
Lisa JohanssonOK Trananej start

H18-V

2 530 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip KarlssonIF Hagen12:395:00
2Viktor WassénVänersborgs SK13:34+0:555:21
3Jesper LindströmIF Hagen14:44+2:055:49
Samuel PlumppuHestra IFej start

D16-V

1 970 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan12:286:19
2Ida KristianssonTrollhättans SOK12:41+0:136:26
3Klara AxelssonMarkbygdens OK12:49+0:216:30
4Emma NordbergOK Tranan13:19+0:516:45
5Sofia KlassonHestra IF13:36+1:086:54
6Ebba HjertbergHestra IF13:38+1:106:55
7Elsa LindeblomHestra IF13:49+1:217:00
8Maja KindlundOK Tranan15:32+3:047:53
9Sofia ÖstermanVänersborgs SK15:39+3:117:56
10Sofi StrömOK Skogsvargarna15:58+3:308:06
11Julia ElverlindOK Tranan16:24+3:568:19
12Malin NilssonOK Tranan16:54+4:268:34
13Alice SödervallIK Gandvik17:07+4:398:41
14Tilda KartengrenVänersborgs SK17:39+5:118:57
15Amanda NymanVänersborgs SK18:16+5:489:16
16Saga HjerténIdrottsklubben Gandvik20:51+8:2310:35
17Elin LoodIK Gandvik25:34+13:0612:58
Alma LiderudLidköpings VSKej start

H16-V

2 370 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HedmanIF Hagen13:465:48
2Anders BjörklundTrollhättans SOK14:19+0:336:02
3Felix AxelssonMarkbygdens OK14:30+0:446:07
4William LundstedtMullsjö SOK14:38+0:526:10
5Albin AlsiöFalköpings AIK OK14:50+1:046:15
6Oscar StombergIF Hagen15:00+1:146:19
7Axel OlssonOK Skogsstjärnan15:16+1:306:26
8Olle SörqvistMarkbygdens OK15:44+1:586:38
9Eric BerlinTrollhättans SOK15:45+1:596:38
10Carl HolmbergIF Hagen15:47+2:016:39
11Filip JohanssonTrollhättans SOK16:43+2:577:03
12Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan16:54+3:087:07
13Klas JohanssonOK Tranan17:41+3:557:27
14Hugo HåkanssonIK Ymer17:47+4:017:30
15Oscar KarlssonTrollhättans SOK18:22+4:367:44
16Tim KonradssonIK Omega18:46+5:007:55
17Fabian LundellHestra IF19:38+5:528:17
18Gustav NymanVänersborgs SK21:00+7:148:51
19Marcus CarlssonIF Hagen21:33+7:479:05
20Isak KällsmyrOK Kullingshof22:03+8:179:18
21Gabriel BladOK Kullingshof23:58+10:1210:06
Hampus NyströmIF Hagenej start
Eskil TryggöTrollhättans SOKej start
Daniel BogrenIF Hagenej start

D14-V

1 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK11:156:21
2Malin KristianssonTrollhättans SOK11:19+0:046:23
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK12:09+0:546:51
4Moa AlsiöFalköpings AIK OK13:27+2:127:35
5Tove ErikssonRyda SK14:15+3:008:03
6Ida HelgessonHestra IF14:24+3:098:08
7Elsa KamforsOK Kullingshof14:32+3:178:12
8Alma HjertbergHestra IF15:01+3:468:29
9Sofia JanssonHjobygdens OK15:24+4:098:42
10Erica BogrenIF Hagen16:06+4:519:05
11Thea KarlssonRyda SK17:30+6:159:53
12Ida StrömOK Skogsvargarna17:54+6:3910:06
12Ebba KonradssonIK Omega17:54+6:3910:06
14Elin HelmerssonOK Skogsvargarna18:20+7:0510:21
15Emma IvarssonOK Kullingshof18:44+7:2910:35
16Linnéa BjörssonOK Kullingshof22:45+11:3012:51
Emma EliassonOK Kullingshofej godkänd
Ida RoosIF Hagenej start

H14-V

2 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonTrollhättans SOK13:486:16
2Hugo SetthagenOK Tranan14:23+0:356:32
3Alfred PetterssonFalköpings AIK OK14:30+0:426:35
4Hugo StrömUlricehamns OK14:53+1:056:45
5Hugo MandingerTrollhättans SOK15:20+1:326:58
6Gustav OhlinOK Tranan15:26+1:387:00
7Petter BergstedtMarkbygdens OK15:46+1:587:10
8Per HedmanIF Hagen16:08+2:207:20
9Hampus AnderssonLidköpings VSK16:20+2:327:25
10Johan HolmbergIF Hagen16:28+2:407:29
11Olle BergstedtMarkbygdens OK16:38+2:507:33
12August AbrahamssonGällstadbygdens SOK17:39+3:518:01
13Gustav ÖstenssonOK Tranan17:47+3:598:05
14Viktor ZetterlundVänersborgs SK18:08+4:208:14
15Alexander BromanderFalköpings AIK OK19:40+5:528:56
16Jacob ÖstermanVänersborgs SK19:47+5:598:59
17Olle ElfströmOK Orinto20:01+6:139:05
18Andreas JohanssonLidköpings VSK21:27+7:399:45
19Ludvig CarlbomUlricehamns OK23:43+9:5510:46
20Holger PatrikssonOK Klyftamo23:48+10:0010:49
21Linus BacklundTrollhättans SOK24:46+10:5811:15
22Joel IngemarssonHestra IF25:40+11:5211:39
23Erik IngemarssonHestra IF38:28+24:4017:29
Eric ÅstrandFalköpings AIK OKej start
Anton KarlssonMariestads FKej start
Joar TryggöTrollhättans SOKej start

D12-V

1 580 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÅkessonMarkbygdens OK9:275:58
2Elsa SonessonFalköpings AIK OK9:56+0:296:17
3Moa ErikssonTrollhättans SOK9:58+0:316:18
4Vera PetterssonFalköpings AIK OK10:19+0:526:31
5Erika ÅkessonMarkbygdens OK10:24+0:576:34
6Hanna AlsiöFalköpings AIK OK10:32+1:056:40
7Moa SkoogIF Hagen10:49+1:226:50
8Malin KindbomIF Hagen11:24+1:577:12
9Sofia ElverlindOK Tranan11:29+2:027:16
10Elin AxelssonMullsjö SOK12:27+3:007:52
11Alva SvärdhagenLidköpings VSK12:48+3:218:06
12Agnes KamforsOK Kullingshof13:42+4:158:40
13Alma AppelgrenTrollhättans SOK14:14+4:479:00
14Vera ElfströmOK Orinto14:15+4:489:01
15Julia WesthMullsjö SOK14:17+4:509:02
16Lisa JärlingSOK Träff14:28+5:019:09
17Wilma PetterssonOK Kullingshof14:29+5:029:10
18Tova JanssonVänersborgs SK14:34+5:079:13
19Moa SteneborgOK Orinto14:35+5:089:13
20Frida MattssonOK Kullingshof15:37+6:109:53
21Agnes KarlssonMariestads FK16:42+7:1510:34
22Anna BackmanLidköpings VSK16:57+7:3010:43
23Linnea StaggOK Skogsvargarna17:34+8:0711:07
24Agnes KarlssonRyda SK35:03+25:3622:11
Dea SundmarkIK Gandvikej start
Signe LidbergIK Gandvikej start

H12-V

1 700 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BjörkTrollhättans SOK9:175:27
2Anton CarlssonIF Hagen9:35+0:185:38
3Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan9:36+0:195:38
4Lukas LarssonOK Skogshjortarna10:01+0:445:53
5Olle MelénTrollhättans SOK10:39+1:226:15
6Johan HedmanIF Hagen10:54+1:376:24
7Edvin HenryssonTibro Orienteringsklubb11:38+2:216:50
8Gustav LidmanTibro Orienteringsklubb12:38+3:217:25
9Anton BlomqvistMarkbygdens OK12:48+3:317:31
10Philip OlssonTrollhättans SOK13:00+3:437:38
11Oskar BjörssonOK Kullingshof13:28+4:117:55
12Simon VeltmanOK Skogshjortarna14:23+5:068:27
13Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna15:37+6:209:11
14Liam JohanssonIF Hagen15:50+6:339:18
15Linus BenjaminssonLidköpings VSK15:53+6:369:20
16David AlménVänersborgs SK16:24+7:079:38
17Felix HolmstenFrämmestads IK16:34+7:179:44
18Ludvig KarlssonTrollhättans SOK17:56+8:3910:32
19Alfred LeonTrollhättans SOK18:47+9:3011:02
20Erik HasselqvistTrollhättans SOK19:17+10:0011:20
Filip IngemarssonHestra IFej godkänd

D10-V

1 290 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara OhlinOK Tranan9:197:13
2Elin SvärdhagenLidköpings VSK9:52+0:337:38
3Lova ErikssonTrollhättans SOK10:48+1:298:22
4Lisa ÖstenssonOK Tranan10:50+1:318:23
5Elsa SödervallIK Gandvik11:17+1:588:44
6Emilia ElverlindOK Tranan11:43+2:249:04
7Linn EnbomVänersborgs SK11:49+2:309:09
8Ebba BackmanLidköpings VSK12:10+2:519:25
9Maja NymanVänersborgs SK12:28+3:099:39
10Agnes JohanssonIF Hagen13:31+4:1210:28
11Alva KarlssonMariestads FK14:30+5:1111:14
12Ella PetterssonOK Kullingshof17:08+7:4913:16
Alva BjörkTrollhättans SOKej start

H10-V

1 520 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin SundströmHestra IF9:226:09
2Edvin OckbornTrollhättans SOK9:41+0:196:22
3Noel BengtssonOK Skogshjortarna10:45+1:237:04
4Robin AnderssonTrollhättans SOK10:47+1:257:05
5Johan ErikssonOK Skogsvargarna11:10+1:487:20
6Oskar WesterbergTrollhättans SOK11:41+2:197:41
7Hugo KonradssonIK Omega12:13+2:518:02
8Erik KindlundOK Tranan13:57+4:359:10
9Viggo AnderssonTrollhättans SOK14:06+4:449:16
10Eskil LeonTrollhättans SOK14:56+5:349:49
11Liam HogedalVänersborgs SK14:57+5:359:50
12Oskar HjertbergHestra IF16:18+6:5610:43
13Tim HeveliusOK Skogsvargarna17:08+7:4611:16
14Joel IsakssonVänersborgs SK22:10+12:4814:35
Nils MelénTrollhättans SOKej godkänd
oscar hallqvistVänersborgs SKej start

H35-V

2 690 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny RantzowHestra IF16:316:08
2Peder HallbergIK Ymer17:58+1:276:40
3Daniel AnderssonFrämmestads IK20:52+4:217:45
4Anders FrickTrollhättans Sportklubb21:36+5:058:01
5Patrik CarlbomUlricehamns OK24:12+7:418:59

D40-V

2 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika KindlundOK Tranan14:146:35
2Johanna SundströmHestra IF14:44+0:306:49
3Helena HjertbergIK Ymer16:40+2:267:42
4Sofia ÖstenssonOK Tranan17:00+2:467:52
5Ulrika RundbladFrämmestads IK17:01+2:477:52
6Ann-Sophie OhlinOK Tranan17:30+3:168:06
7Maria SkoogIF Hagen18:32+4:188:34
8Sofia GustafssonVänersborgs SK19:19+5:058:56
9Maria IngemarssonHestra IF19:48+5:349:10
10Fredrika ErikssonRyda SK20:59+6:459:42
11Johanna KarlssonRyda SK25:00+10:4611:34
12Jessica Käck KarlssonMariestads FK35:19+21:0516:21

H40-V

2 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel OlssonDalsjöfors GoIF16:046:27
2David OlssonOK Skogsstjärnan17:18+1:146:56
3Gary LarssonOK Skogshjortarna18:01+1:577:14
4Anders FranzénLidköpings VSK19:08+3:047:41
5Tobias KarlssonRyda SK19:23+3:197:47
6Håkan SonessonFalköpings AIK OK20:04+4:008:03
7Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL20:50+4:468:22
8Robert SkoogIF Hagen21:07+5:038:28
9Bo KronOK Flundrehof21:38+5:348:41
10Niclas KonradssonIK Omega22:09+6:058:53
11Carl-Erik FogelstrandRyda SK23:06+7:029:16
12Mats HelmerssonOK Skogsvargarna26:20+10:1610:34
13Håkan AnderssonOK Kroppefjäll29:40+13:3611:54
14Stefan HåkanssonIK Ymer34:54+18:5014:00
Johan LindeblomIK Omegaej godkänd
Niklas SahlénIF Hagenej start
Magnus SundmarkIK Gandvikej start

D45-V

2 110 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK14:567:04
2Elisabeth DrotzHestra IF15:51+0:557:30
3Marina AxelssonMarkbygdens OK16:00+1:047:34
4Karin TorstenssonFalköpings AIK OK16:35+1:397:51
5Therése AnderssonRyda SK17:34+2:388:19
6Suzy LarssonOK Skogshjortarna17:40+2:448:22
7Karin AnderssonIF Hagen18:41+3:458:51
8Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK18:46+3:508:53
9Anna StombergIF Hagen18:54+3:588:57
10Kristina PatrikssonOK Klyftamo20:03+5:079:30
11Maria BogrenIF Hagen20:14+5:189:35
12Helena SödervallIK Gandvik21:05+6:099:59
13Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna22:12+7:1610:31
14Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan24:23+9:2711:33
15Nina OlssonFalköpings AIK OK25:29+10:3312:04
16Inger StrömOK Skogsvargarna26:11+11:1512:24
17Ann-Charlotte SolvangOK Skogsvargarna27:42+12:4613:07
Charlotte ÖstermanVänersborgs SKej godkänd

H45-V

2 400 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan15:326:28
2Anders IngemarssonHestra IF15:51+0:196:36
3Anders KindbomIF Hagen17:14+1:427:10
4Magnus SödervallIK Gandvik17:16+1:447:11
5Mikael PalgrimVänersborgs SK18:02+2:307:30
6Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK18:17+2:457:37
7Henrik PetterssonFalköpings AIK OK18:18+2:467:37
8Fredrik PlumppuBredareds IF18:36+3:047:45
9Mats HedmanIF Hagen18:37+3:057:45
10Mikael BergstedtMarkbygdens OK18:55+3:237:52
11Per CarlssonIF Hagen19:35+4:038:09
12Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK19:43+4:118:12
13Dan LundstedtMullsjö SOK20:24+4:528:30
14Håkan JanssonVänersborgs SK21:50+6:189:05
15Peter ÖstenssonOK Tranan24:34+9:0210:14
16Magnus EmanuelssonOK Skogsvargarna25:57+10:2510:48
17Karl-Eric BackmanLidköpings VSK26:16+10:4410:56
18Göran BladOK Kullingshof26:34+11:0211:04
19Ola SteneborgOK Orinto27:42+12:1011:32
20Mats KarlssonIF Hagen28:47+13:1511:59
21Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK30:18+14:4612:37
Ingemar KarlssonMariestads FKej godkänd
Lars WassénVänersborgs SKej start

D50-V

2 110 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena ReisenIF Hagen16:477:57
2Maria SkogsbergMariestads FK17:01+0:148:03
3Britta SahlinVänersborgs SK17:05+0:188:05
4Eva HägnanderLidköpings VSK18:27+1:408:44
5Annette Falck LarssonVänersborgs SK19:03+2:169:01
6Åsa AlsiöFalköpings AIK OK19:34+2:479:16
7Anne UddMarkbygdens OK19:35+2:489:16
8Karin LaurellOK Flundrehof20:58+4:119:56
9Maria Wallin JohanssonOK Skogshjortarna29:25+12:3813:56
Maria WidmarkIF Hagendiskvalificerad
Lena OlssonKinnaströms SKej godkänd

H50-V

2 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn ÖbergRyda SK15:446:33
2Lars HolmbergIF Hagen17:07+1:237:07
3Magnus BlennowFalköpings AIK OK17:33+1:497:18
4Peter Lillen NilssonOK Tranan18:18+2:347:37
5Lasse Karlsson-LodIstrums SK18:19+2:357:37
6Andres LaasOK Skogshjortarna18:28+2:447:41
7Joachim FribergIstrums SK18:51+3:077:51
8Anders MattssonOK Kullingshof20:32+4:488:33
9Kjell EinarssonOK Skogshjortarna21:21+5:378:53
10Klaes AxelssonMullsjö SOK22:51+7:079:31
11Hans LindgrenOK Skogshjortarna24:13+8:2910:05
12Stefan KarlssonFalköpings AIK OK29:34+13:5012:19
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKej godkänd
Kent KlassonHestra IFutgått

D55-V

1 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jane JohanssonIstrums SK15:237:46
2Birgitta AnderssonFrämmestads IK16:02+0:398:05
3Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK17:13+1:508:41
3Gunilla LarssonBredareds IF17:13+1:508:41
5Kerstin AnderssonRyda SK17:25+2:028:47
6Ann Warma LaasOK Skogshjortarna19:42+4:199:56
7Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK36:19+20:5618:20

H55-V

2 340 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK15:246:34
2Tomas KarlssonOK Skogshjortarna16:46+1:227:09
3Christer MannfolkUlricehamns OK17:39+2:157:32
4Anders JohanssonHestra IF18:42+3:187:59
5Tommy RoosFalköpings AIK OK20:04+4:408:34
6Owe TörnrothHjobygdens OK20:35+5:118:47
7Lars KarlssonTrollhättans Sportklubb21:08+5:449:01
8Lars MelanderLidköpings VSK22:11+6:479:28
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OKej start

D60-V

1 980 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen15:588:03
2Anne KaillIK Omega16:53+0:558:31
3Ingrid JessenFrämmestads IK21:25+5:2710:48
4Britt-Marie AnderssonOK Amne24:38+8:4012:26
5Evamarie LundahlIF Hagen25:44+9:4612:59

H60-V

2 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bent GalborgenIndre Østfold OK18:287:53
2Bo HerderssonMarkbygdens OK18:52+0:248:03
3Björn PetterssonUlricehamns OK18:59+0:318:06
4Robert JessenFrämmestads IK19:39+1:118:23
5Lennart HålsjöOK Skogshjortarna19:50+1:228:28
6Per-Olof LarssonHestra IF19:53+1:258:29
7Bill AnderssonI 15 IF21:17+2:499:05
8Anders ErikssonIF Hagen22:10+3:429:28
9Conny SahlinVänersborgs SK23:46+5:1810:09
10Håkan LööfMariestads FK28:56+10:2812:21
11Bo AnderssonFalköpings AIK OK32:30+14:0213:53
Ingvar AnderssonOK Amneej godkänd
Thomas KarlssonFrämmestads IKej godkänd

D65-V

1 700 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK17:5310:31
2Kajsa TofténHjobygdens OK18:38+0:4510:57
3Monica LarssonOK Tranan23:18+5:2513:42
4Enid IngemarssonHestra IF26:20+8:2715:29
5Inger Alice EismarkOK Orinto31:03+13:1018:15
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej start

H65-V

2 230 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HogedalVänersborgs SK15:236:53
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto16:39+1:167:27
3Roy DawsonGafanhori16:50+1:277:32
4Torbjörn WikströmOK Orinto18:27+3:048:16
5Per FredrikssonOK Skogshjortarna18:38+3:158:21

D70-V

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SvenssonIK Ymer16:499:53
2Birgitta KarlssonOK Orinto18:40+1:5110:58
3Britt RangertIK Ymer19:59+3:1011:45
4Mariann KjellbergBredareds IF20:28+3:3912:02
5Birgitta StenströmVänersborgs SK21:23+4:3412:34
6Kerstin ErnvidUlricehamns OK23:24+6:3513:45

H70-V

2 160 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth IvehagFrämmestads IK15:547:21
2Kalle JohanssonOK Skogshjortarna17:31+1:378:06
3Ingemar LindblomOK Orinto18:10+2:168:24
4Hans KarlssonOK Orinto19:07+3:138:51
5Kurt FredrixonOK Skogshjortarna20:19+4:259:24
6Leif OlofssonOK Flundrehof21:15+5:219:50
7Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu21:45+5:5110:04
8Bror PalgrimVänersborgs SK21:55+6:0110:08
9Bengt-Åke SvenssonIK Ymer22:07+6:1310:14
10Ronny AnderssonOK Skogshjortarna22:09+6:1510:15
11Lars-Åke LarssonOK Tranan25:32+9:3811:49
12Lars-Erik NilssonMariestads FK25:47+9:5311:56
13Per-Olof JohanssonOK Klyftamo27:53+11:5912:54
14Alf KjellbergBredareds IF33:12+17:1815:22
Gunnar BrystHjobygdens OKej godkänd
Rolf GabrielssonFalköpings AIK OKej start

D75-V

1 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vivi-Anne BylundRydboholms SK16:0312:15
2Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna16:58+0:5512:57
3Anne-Catrine PerssonMariestads FK20:40+4:3715:46

H75-V

1 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars JohanssonOK Skogshjortarna11:568:13
2Åke GatelidOK Skogshjortarna12:37+0:418:42
3Ivan ErnvidUlricehamns OK14:40+2:4410:06
4Folke DahlénLidköpings VSK15:27+3:3110:39
5Gunnar BylundRydboholms SK20:09+8:1313:53

H80-V

1 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK13:1610:07
2Kjell PerssonMariestads FK14:41+1:2511:12
3Erland OlssonDalsjöfors GoIF16:12+2:5612:21

U1

1 200 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel HogedalVänersborgs SK9:267:51
2Albin RundbladFrämmestads IK9:27+0:017:52
3Malte AnderssonTrollhättans SOK9:52+0:268:13
4Hampus SahlénIF Hagen10:20+0:548:36
5Isac AnderrsonFrämmestads IK11:02+1:369:11
6Melker OckbornTrollhättans SOK12:52+3:2610:43
7Olivia GustafssonVänersborgs SK13:02+3:3610:51
8Hugo TofténSOK Träff13:31+4:0511:15
9Noah OlssonStigsökarna13:38+4:1211:21
10Emil Gaugas LööfMariestads FK13:39+4:1311:22
11Meja StridOK Landehof13:59+4:3311:39
12Arivd HögnertOK Flundrehof14:13+4:4711:50
13Elvira ÅhlundVänersborgs SK14:22+4:5611:58
14Nore ModenVänersborgs SK17:52+8:2614:53
15Stina GrimmergårdBredareds IF21:01+11:3517:30
16Sigrid HallbergBredareds IF21:02+11:3617:31
17Nils HallbergBredareds IF21:15+11:4917:42
18Linnea JantarasenaFrämmestads IK21:41+12:1518:04
19Oskar GustafssonVänersborgs SK26:18+16:5221:55
Ida ToftenSOK Träffej godkänd
Ester GrimmergårdBredareds IFej godkänd

U2

1 440 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa AnderssonRyda SK10:077:01
2Andrea EnbomVänersborgs SK12:13+2:068:29
3Gabriella KoppVänersborgs SK13:07+3:009:06
4Vilma GrimmergårdBredareds IF13:22+3:159:16
5Astrid UhrbergBrattås CK14:04+3:579:46
6Tilde StridOK Landehof14:46+4:3910:15
7Pauliina PerssonVänersborgs SK15:00+4:5310:25
8Wilhelm OlssonStigsökarna15:15+5:0810:35
9Olga DrapellaVänersborgs SK16:27+6:2011:25
10Emelie NylundUddevalla OK19:44+9:3713:42
11Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK20:35+10:2814:17
12Elsa WilhelmssonOK Skogsvargarna21:07+11:0014:39
13Meja PetterssonOK Kullingshof21:43+11:3615:04
14Villgot ÅhlundVänersborgs SK24:52+14:4517:16
15Emil AnderssonRyda SK30:03+19:5620:52

Öppen motion 1

1 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SalomonssonKinnaströms SK19:1413:26

Öppen motion 3

2 090 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marika ElverlindOK Tranan19:019:05
2Thomas HenryssonTibro Orienteringsklubb20:38+1:379:52
3Anders SvedinLidköpings VSK21:20+2:1910:12
4Annika HenryssonTibro Orienteringsklubb21:44+2:4310:23
5Rebecka RundbladFrämmestads IK21:48+2:4710:25
6Inger JohanssonOK Klyftamo23:59+4:5811:28
7Kristina MagnerfeltFalköpings AIK OK25:45+6:4412:19
8Cecilia NylundUddevalla OK26:11+7:1012:31
9Ingela OlssonFalköpings AIK OK28:52+9:5113:48
10Magnus StrömUlricehamns OK29:26+10:2514:04
11Anna LjungdahlOK Skogshjortarna30:09+11:0814:25
12Stefan EliassonOK Kullingshof32:30+13:2915:33
13Hans TofténHjobygdens OK38:08+19:0718:14
14Liv LindOK Skärmen41:11+22:1019:42

Öppen motion 6

2 670 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan EngströmOrienteringsklubben Orion18:256:53
2Tobias GrimmergårdBredareds IF19:58+1:337:28
3Tomasz DrapellaVänersborgs SK20:18+1:537:36
4Markus PetterssonVänersborgs SK23:45+5:208:53
5Edo DrenthHelsingborgs Skid o Orienterin24:12+5:479:03
6Magnus StridOK Landehof24:32+6:079:11
7Robert SvenssonGöteborg-Majorna OK24:55+6:309:19
8Helena BlomqvistMarkbygdens OK25:05+6:409:23
9Niclas KjellmanLidköpings VSK25:21+6:569:29
10Robin NyqvistKungälvs OK25:48+7:239:39
11Kristina ÅhlundVänersborgs SK26:37+8:129:58
12Åsa SöderlundKlubblös28:00+9:3510:29
13Anders KjellbergOK Flundrehof28:06+9:4110:31
14Magnus ElverlindOK Tranan29:58+11:3311:13
15Emma HolmbergGöteborg-Majorna OK30:00+11:3511:14
16Karl-Johan OhlinOK Tranan31:18+12:5311:43
16Marie-Louise StridHestra IF31:18+12:5311:43
18Mark ReisenIF Hagen31:26+13:0111:46
19Anette NordbergOK Tranan32:51+14:2612:18
20Catarina KarlssonSOK Träff33:23+14:5812:30
21Annie KamforsOK Kullingshof34:03+15:3812:45
22Johanna KjellbergOK Flundrehof34:04+15:3912:45
23Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK34:39+16:1412:58
24Johan AnderssonFrämmestads IK35:28+17:0313:17
25Åsa MattssonOK Kullingshof38:13+19:4814:18
26Frida HögnertOK Flundrehof40:41+22:1615:14
27Eva WöhrerStigsökarna43:04+24:3916:07
28Åsa SylvanVänersborgs SK50:27+32:0218:53
Lars HolmOK Gipenej godkänd
Mattias BillsonVänersborgs SKej godkänd
Åsa PetterssonOK Kullingshofej godkänd
Anders EspåkerLidköpings VSKej godkänd
Niklas KamforsOK Kullingshofej start
Erwin WöhrerStigsökarnaej start

ÖM Hittaut

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonathan BäckmanKlubblösfullföljt
Lars BäckmanKlubblösfullföljt
Samuel BäckmanKlubblösfullföljt
Klara LaurellKlubblösfullföljt

D21-BD

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa GustafssonUddevalla OK15:576:56
2Frida JohanssonIdefjordens SK17:50+1:537:45
3Linnea GustafssonUddevalla OK18:10+2:137:53
4Maria ErikssonEds SK18:35+2:388:04
5Malin ReichenbergIdefjordens SK20:00+4:038:41
6Frida StrömgårdUddevalla OK21:09+5:129:11
7Maria LundStenungsunds OK22:12+6:159:39
8Ingrid JanssonEds SK24:28+8:3110:38
9Fanny LilljeqvistStigsökarna37:15+21:1816:11

H21-BD

2 760 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias JohanssonStångenäs AIS17:156:15
2Per KällvikÅmåls OK17:48+0:336:26
3Oscar GustafssonIdefjordens SK18:32+1:176:42
4Christoffer OlssonUddevalla OK20:19+3:047:21
5Daniel OlssonUddevalla OK20:52+3:377:33
6Lars-Henrik GalborgenEds SK21:26+4:117:45
7Anders OlssonUddevalla OK21:51+4:367:55

H18-BD

2 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton BernevingOK Gipen15:546:17
2Joel KarlssonKvillebyns SK16:19+0:256:26
3Emil KarlssonKvillebyns SK17:09+1:156:46
4Linus OlssonOK Gipen18:11+2:177:11
5Aron HugosonKvillebyns SK19:01+3:077:30
Martin LundStenungsunds OKej godkänd
Eric CarlssonKvillebyns SKej start

D16-BD

1 970 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika Källvik LeufvénÅmåls OK11:526:01
2Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK12:52+1:006:31
3Sofia JohanssonOK Skärmen14:01+2:097:06

H16-BD

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar CarlssonKvillebyns SK18:357:50
2Erik LundStenungsunds OK24:10+5:3510:11
3Rasmus LilljeqvistStigsökarna24:37+6:0210:23
Anton WöhrerStigsökarnaej start

D14-BD

1 770 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara JohanssonOK Skärmen13:427:44
2Ebba LindOK Skärmen15:50+2:088:56
3Matilda RenlundStigsökarna19:14+5:3210:51

H14-BD

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid AronssonOK Kroppefjäll16:497:38
2Samuel ErikssonEds SK17:40+0:518:01
3Isak OlssonStigsökarna18:08+1:198:14
4William WasseniusUddevalla OK20:36+3:479:21
5Gustav CarlssonKvillebyns SK32:00+15:1114:32

D12-BD

1 580 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice AnderssonEds SK11:527:30
2Frida JohanssonOK Skärmen12:17+0:257:46
3Matilda WöhrerStigsökarna16:05+4:1310:10

H12-BD

1 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Willy FjällborgStenungsunds OK11:246:42
2Arvid EkströmStenungsunds OK12:20+0:567:15
3Axel BrönnestamOK Gipen15:02+3:388:50
4Johan LundStenungsunds OK15:37+4:139:11
5Melker AnderssonEds SK19:10+7:4611:16
6Hjalmar OlssonUddevalla OK23:44+12:2013:57

D10-BD

1 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edith OlssonOK Kroppefjäll16:4512:59
Malva ArvidssonBrattås CKej start

D35-BD

2 230 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla OtterstenEds SK17:017:37
2Marie AntonssonUddevalla OK20:37+3:369:14
3Jenny OlssonStigsökarna20:40+3:399:16

H40-BD

2 490 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Fredrik LilljeqvistStigsökarnaej godkänd
Johan LilljeqvistStigsökarnaej start

D45-BD

2 110 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ErikssonEds SK16:457:56
2Annelie JohanssonOK Skärmen22:58+6:1310:53
Siv OlssonOK Kroppefjällej godkänd
Kristina LindOK Skärmenej start

H45-BD

2 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Staffan OlssonStigsökarna23:209:43
2Jan UhrbergBrattås CK24:06+0:4610:02
3Ture ErikssonEds SK26:17+2:5710:57
Tommy JohanssonStångenäs AISej start

D50-BD

2 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta ErikssonUddevalla OK17:198:12
2Nina BejbomUddevalla OK18:50+1:318:55
2Christina HalvarssonOK Kroppefjäll18:50+1:318:55
4Maria AnderssonKvillebyns SK25:29+8:1012:04
5Bibbi GustafssonOK Gipen42:22+25:0320:04
Ingalill GrundHerrestads AIFej start

D55-BD

1 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria ErikssonÅmåls OK16:508:30
2Birgit HanssonHerrestads AIF18:17+1:279:14
3Kerstin BurmanKvillebyns SK18:21+1:319:16
4Märit GustafssonEds SK19:17+2:279:44
5Christina BirathStenungsunds OK19:49+2:5910:00
6Eva KarlssonUddevalla OK20:17+3:2710:14
7Kerstin Haugen LundStenungsunds OK23:29+6:3911:51

H55-BD

2 340 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel WasseniusUddevalla OK15:016:25
2Sten GustafssonEds SK15:42+0:416:42
3Jan HanssonStenungsunds OK17:04+2:037:17
4Sören LindOK Gipen17:46+2:457:35
5Ralph JohanssonStångenäs AIS18:05+3:047:43
6Carl-Göran StrutsEds SK19:04+4:038:08
7Lars ElfvingOK Gipen19:50+4:498:28
8Rune KristiansenIdefjordens SK20:00+4:598:32
9Christer ErikssonÅmåls OK21:01+6:008:58
10Arne LundStenungsunds OK21:51+6:509:20
11Mats HugosonKvillebyns SK22:18+7:179:31
Lasse JohanssonEds SKej start

D60-BD

1 980 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kerstin LjungbergOK Gipenej godkänd
Yvonne GalborgenEds SKej start

H60-BD

2 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge JosefssonStångenäs AIS16:587:15
2Urban LarssonOK Gipen18:33+1:357:55
3Janne ErikssonEds SK18:58+2:008:06
4Bror WidénUddevalla OK22:43+5:459:42
5Arvid GalborgenEds SK23:14+6:169:55
6Roalh KlevelandKvillebyns SK23:23+6:259:59
7Börje SundbergOK Gipen24:57+7:5910:39

D65-BD

1 700 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit LjungOK Gipen32:2619:04
Marion HallstenUddevalla OKej start

H65-BD

2 230 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Arne KällénUddevalla OK14:096:20
2Conny JidetoftStångenäs AIS15:46+1:377:04
3Bo KarlssonLjungskile FK16:02+1:537:11
4Kent KardellLjungskile FK16:04+1:557:12
5Olof KarlssonUddevalla OK16:27+2:187:22
6Jan-Erik PålssonUddevalla IS17:20+3:117:46
7Lennart HermanssonStångenäs AIS17:39+3:307:54
8Allan WikströmStångenäs AIS20:19+6:109:06
9Johnny KarlssonUddevalla OK21:55+7:469:49
Arne AlexanderssonStenungsunds OKej godkänd

H70-BD

2 160 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune SandbergUddevalla OK16:407:42
2Mårten SvenssonOK Gipen19:47+3:079:09
3Bengt-Olof JohanssonStångenäs AIS22:12+5:3210:16
4Svein BakkenStigsökarna24:57+8:1711:33

D75-BD

1 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gro BakkenStigsökarna21:3316:27
2Elvy FredihnStigsökarna22:56+1:2317:30

H75-BD

1 450 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar PerssonSvanesunds GIF14:4810:12
2Ragnar HallstenOK Roto35:30+20:4224:28

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser