Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM, lång, Västergötland

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Västergötland
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: söndag 6 september 2015

D21

7 380 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HögstrandMarkbygdens OK1:15:3310:14
2Ida WillénÖstersunds OK1:16:10+0:3710:19
3Linda HallbergBredareds IF1:19:05+3:3210:42
4Kristin SkaarRyda SK1:19:35+4:0210:47
5Anne HanssonMarkbygdens OK1:22:39+7:0611:11
6Siri JeppssonSödertälje-Nykvarn Orientering1:36:05+20:3213:01
7Elin TörnrothHjobygdens OK1:43:33+28:0014:01
8Alicia FribergIstrums SK1:45:38+30:0514:18
9Ellen LarssonIF Hagen1:55:32+39:5915:39
Anna LarssonIF Hagenutgått
Josefin AnderssonMarkbygdens OKutgått
Sara HagströmFalköpings AIK OKutgått
Kajsa SpetzUlricehamns OKutgått
Lovisa HanssonHestra IFej start
Sofia LarssonHestra IFej start

H21

10 300 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olav LundanesHalden SK1:05:306:21
2Rickard BörjessonVänersborgs SK1:13:03+7:337:05
3Erik ClassonOK Orinto1:14:08+8:387:11
4Johan TörnrothHjobygdens OK1:17:03+11:337:28
5Martin AhlbergerHestra IF1:17:46+12:167:33
6Martin LarssonHestra IF1:20:58+15:287:51
6Andreas HolmqvistHestra IF1:20:58+15:287:51
8Pontus KarlssonMarkbygdens OK1:23:23+17:538:05
9Albin AnderssonMarkbygdens OK1:23:54+18:248:08
10Jesper SjögrenOK Kullingshof1:24:42+19:128:13
11Simon AnderssonOK Kullingshof1:26:07+20:378:21
12Christian HolmqvistHestra IF1:28:51+23:218:37
13Rickard HolmqvistHestra IF1:31:37+26:078:53
14Mattias NilssonVänersborgs SK1:45:49+40:1910:16
15Pontus JanssonOK Orinto1:53:42+48:1211:02
16Mattihas KjellFrämmestads IK2:00:41+55:1111:43
17Erik HanssonBredareds IF2:01:38+56:0811:48
Pontus JohanssonOK Kullingshofej start
Nils SpetzUlricehamns OKej start
Martin IvarssonOK Skogshjortarnaej start

H21 Kort

8 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam FredénFalköpings AIK OK1:30:4711:14

D20

5 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa JohanssonJönköpings OK59:3910:20
2Elin ClassonOK Orinto1:03:36+3:5711:01
3Sofia SjögrenOK Kullingshof1:09:22+9:4312:01
4Emelie AnderssonVänersborgs SK1:23:00+23:2114:23
5Kristin HöögOK Kullingshof1:23:46+24:0714:31
6Stina LarssonIF Hagen1:26:01+26:2214:54
7Clara MannfolkUlricehamns OK1:36:28+36:4916:43
Isis JernstigVänersborgs SKej start
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start

H20

7 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip GrahnHestra IF53:346:58
2Björn CederbergOK Pan-Kristianstad58:18+4:447:35
3Linus LandergrenHestra IF1:00:05+6:317:49
4Anton NilssonOK Tranan1:00:16+6:427:50
5Henrik HåkanssonOK Kolmården1:16:56+23:2210:01
6Erik ForsHestra IF1:27:39+34:0511:24
7Johan LarssonOK Skogshjortarna1:53:57+1:00:2314:50
Markus LarssonHestra IFej start

D18

5 080 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK51:3710:09
2Hanna LindströmOK Tranan54:48+3:1110:47
3Sara KindlundOK Tranan55:07+3:3010:50
4Alice AronengHestra IF1:07:19+15:4213:15
5Filippa AnderssonLidköpings VSK1:07:23+15:4613:15
6Lina LandergrenHestra IF1:12:30+20:5314:16
7Sara HägnanderLidköpings VSK1:13:22+21:4514:26
8Ebba WidmanIK Ymer1:24:44+33:0716:40
9Emma KindbomIF Hagen1:28:22+36:4517:23
Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Kajsa JohanssonJönköpings OKej godkänd
Line CederbergVänersborgs SKutgått
Lisa JohanssonOK Trananutgått
Malin JanssonHjobygdens OKej start

H18

6 730 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard DjerfTibro OK54:118:03
2Viktor WassénVänersborgs SK57:40+3:298:34
3Johan HöögOK Kullingshof1:21:45+27:3412:08
Edvin CarlssonMarkbygdens OKej godkänd
Filip KarlssonIF Hagenutgått
Victor HelgessonHestra IFutgått
Jesper LindströmIF Hagenej start
Samuel PlumppuHestra IFej start

D16

4 700 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AxelssonMarkbygdens OK44:159:24
2Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan44:29+0:149:27
3Maja KindlundOK Tranan50:48+6:3310:48
4Elsa LindeblomHestra IF51:40+7:2510:59
5Emma NordbergOK Tranan52:29+8:1411:10
6Ebba HjertbergHestra IF53:52+9:3711:27
7Elin JohanssonFrämmestads IK56:26+12:1112:00
8Julia ElverlindOK Tranan57:33+13:1812:14
9Ida KristianssonTrollhättans SOK1:01:40+17:2513:07
10Victoria AnderssonOK Tranan1:05:39+21:2413:58
11Sofia KlassonHestra IF1:11:11+26:5615:08
12Sofia ÖstermanVänersborgs SK1:12:21+28:0615:23
13Malin NilssonOK Tranan1:16:31+32:1616:16

H16

5 580 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle HedmanIF Hagen46:458:22
2Felix AxelssonMarkbygdens OK48:02+1:178:36
3Albin AlsiöFalköpings AIK OK50:18+3:339:00
4Olle SörqvistMarkbygdens OK50:25+3:409:02
5Eric BerlinTrollhättans SOK52:05+5:209:20
6William LundstedtMullsjö SOK53:34+6:499:35
7Carl HolmbergIF Hagen54:48+8:039:49
8Axel OlssonOK Skogsstjärnan55:01+8:169:51
9Hampus NyströmIF Hagen56:26+9:4110:06
10Eric NystrandOK Klyftamo57:42+10:5710:20
11Marcus CarlssonIF Hagen58:45+12:0010:31
12Klas JohanssonOK Tranan1:01:45+15:0011:03
13Anders BjörklundTrollhättans SOK1:03:40+16:5511:24
14Hugo HåkanssonIK Ymer1:10:11+23:2612:34
15Tim KonradssonIK Omega1:11:01+24:1612:43
16Oscar StombergIF Hagen1:11:02+24:1712:43
17Fabian LundellHestra IF1:19:42+32:5714:16
Oscar KarlssonTrollhättans SOKutgått
Daniel BogrenIF Hagenej start
Filip JohanssonTrollhättans SOKej start
Eskil TryggöTrollhättans SOKej start

D16 Kort

3 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Amanda NymanVänersborgs SKutgått

D14

3 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK41:4710:46
2Ida RoosIF Hagen41:57+0:1010:48
3Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK45:56+4:0911:50
4Alma HjertbergHestra IF50:58+9:1113:08
5Nora AronengHestra IF51:32+9:4513:16
6Tove ErikssonRyda SK54:09+12:2213:57
7Malin KristianssonTrollhättans SOK57:33+15:4614:49
8Ida HelgessonHestra IF57:47+16:0014:53
9Emely WeihartHestra IF58:16+16:2915:01
10Erica BogrenIF Hagen1:03:48+22:0116:26
Sofia JanssonHjobygdens OKej start
Moa AlsiöFalköpings AIK OKej start

H14

3 940 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus KristianssonTrollhättans SOK34:478:49
2Alfred PetterssonFalköpings AIK OK36:07+1:209:10
3Gustav OhlinOK Tranan38:51+4:049:51
4Hugo MandingerTrollhättans SOK40:23+5:3610:14
5Hugo SetthagenOK Tranan40:51+6:0410:22
6Viktor ZetterlundVänersborgs SK44:35+9:4811:18
7Per HedmanIF Hagen45:52+11:0511:38
8Johan HolmbergIF Hagen46:31+11:4411:48
9Olle BergstedtMarkbygdens OK47:21+12:3412:01
10Erik IngemarssonHestra IF47:39+12:5212:05
11Petter BergstedtMarkbygdens OK48:40+13:5312:21
12Hugo StrömUlricehamns OK49:22+14:3512:31
13Tobias ErixonOK Kullingshof58:50+24:0314:55
14Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK1:03:05+28:1816:00
15Olle ElfströmOK Orinto1:04:33+29:4616:22
16Gustav ÖstenssonOK Tranan1:10:06+35:1917:47
17Jacob ÖstermanVänersborgs SK1:11:24+36:3718:07
18Lukas GustafssonIK Ymer1:12:30+37:4318:24
19Ludvig CarlbomUlricehamns OK1:19:14+44:2720:06
20Gustav BohmanOK Orinto1:24:22+49:3521:24
21Emil SelmossonLidköpings VSK1:31:38+56:5123:15
August AbrahamssonGällstadbygdens SOKej godkänd
Joar TryggöTrollhättans SOKej start
Anton KarlssonMariestads FKej start

D12

3 180 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa SkoogIF Hagen26:518:26
2Lisa ÅkessonMarkbygdens OK27:02+0:118:30
3Erika ÅkessonMarkbygdens OK27:56+1:058:47
4Elsa SonessonFalköpings AIK OK28:24+1:338:55
5Moa ErikssonTrollhättans SOK30:52+4:019:42
6Hanna AlsiöFalköpings AIK OK31:47+4:569:59
7Vera PetterssonFalköpings AIK OK32:54+6:0310:20
8Alva SvärdhagenLidköpings VSK33:53+7:0210:39
9Ebba ThernOK Skogshjortarna36:48+9:5711:34
10Ella SelmossonLidköpings VSK40:02+13:1112:35
11Vera ElfströmOK Orinto42:40+15:4913:25
12Sofia ElverlindOK Tranan43:34+16:4313:42
13Hilda MartanderTrollhättans SOK47:21+20:3014:53
14Julia WesthMullsjö SOK48:44+21:5315:19
15Frida MattssonOK Kullingshof49:04+22:1315:25
16Kristina BohmanOK Orinto1:13:25+46:3423:05
Elin AxelssonMullsjö SOKej godkänd
Alma AppelgrenTrollhättans SOKej start
Lisa JärlingSOK Träffej start

H12

3 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid BjörkTrollhättans SOK21:186:35
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan21:35+0:176:40
3Anton CarlssonIF Hagen25:15+3:577:49
4Lukas LarssonOK Skogshjortarna28:34+7:168:50
5Olle MelénTrollhättans SOK29:07+7:499:00
6Edvin HenryssonTibro OK29:36+8:189:09
7Anton BlomqvistMarkbygdens OK31:34+10:169:46
8Gustav LidmanTibro OK32:46+11:2810:08
9David AlménVänersborgs SK32:59+11:4110:12
10Alfred LeonTrollhättans SOK36:20+15:0211:14
11Johan HedmanIF Hagen37:49+16:3111:42
12Simon VeltmanOK Skogshjortarna40:34+19:1612:33
13Isak LindströmOK Kullingshof58:34+37:1618:07
14Anton LundOK Skogshjortarna59:34+38:1618:26
15Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna1:00:28+39:1018:43
Ludvig KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Edvin SundströmHestra IFej start

H12 Kort

2 260 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oliwer GöranssonLidköpings VSK41:5118:31

D10

2 260 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara OhlinOK Tranan21:429:36
2Elsa MartanderTrollhättans SOK23:05+1:2310:12
3Lova ErikssonTrollhättans SOK23:56+2:1410:35
4Elin SvärdhagenLidköpings VSK25:24+3:4211:14
5Stina ThernOK Skogshjortarna26:16+4:3411:37
6Lisa ÖstenssonOK Tranan27:02+5:2011:57
7Emilia ElverlindOK Tranan27:09+5:2712:00
8Maja NymanVänersborgs SK28:00+6:1812:23
9Linn EnbomVänersborgs SK28:49+7:0712:45
10Agnes IvarssonOK Skogshjortarna29:07+7:2512:53
11Hannah LandergrenHestra IF35:21+13:3915:38
Alva BjörkTrollhättans SOKej start

H10

2 270 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tom WeihartOK Orinto18:118:00
2Albin SundströmHestra IF18:48+0:378:16
3Simon WesthMullsjö SOK21:02+2:519:15
4Noel BengtssonOK Skogshjortarna22:15+4:049:48
5Liam HogedalVänersborgs SK25:06+6:5511:03
6Eskil LeonTrollhättans SOK26:53+8:4211:50
7Johan ErikssonOK Skogsvargarna27:23+9:1212:03
8Robin AnderssonTrollhättans SOK29:08+10:5712:50
9Nils MelénTrollhättans SOK29:26+11:1512:57
10Tim HeveliusOK Skogsvargarna31:42+13:3113:57
11Alfred StenbergTrollhättans SOK32:39+14:2814:22
12Oscar NystrandOK Klyftamo33:04+14:5314:34
13Hugo KonradssonIK Omega34:20+16:0915:07
14Oskar HjertbergHestra IF35:54+17:4315:48
15Hugo TofténSOK Träff47:12+29:0120:47
Erik KindlundOK Trananutgått
oscar hallqvistVänersborgs SKej start

D35

5 990 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ThernOK Skogshjortarna56:599:30
2Emelie SvalinVänersborgs SK1:10:22+13:2311:44
Maria SahlénIF Hagenutgått
Therése IvarssonOK Skogshjortarnaej start

H35

8 150 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny RantzowHestra IF1:05:208:00
2Andréas ThernOK Skogshjortarna1:11:34+6:148:46
3Robert EnbomVänersborgs SK1:17:09+11:499:27
4Emil AndreassonOK Skogshjortarna1:25:15+19:5510:27
5Daniel AnderssonFrämmestads IK1:25:25+20:0510:28
Max KarleOK Skogshjortarnautgått

D40

5 080 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulrika KindlundOK Tranan52:0510:15
2Annika JohanssonOK Tranan53:08+1:0310:27
3Linnéa BäckströmHestra IF54:40+2:3510:45
4Johanna SundströmHestra IF1:01:38+9:3312:07
5Martina LindbergIK Ymer1:08:22+16:1713:27
6Angelica BrandqvistTibro OK1:22:23+30:1816:13
7Jenny JohanssonIK Ymer1:22:35+30:3016:15
8Sofia ÖstenssonOK Tranan1:32:02+39:5718:07
9Maria IngemarssonHestra IF1:45:12+53:0720:42
10Fredrika ErikssonRyda SK2:02:36+1:10:3124:08
11Christine LundOK Skogshjortarna2:09:54+1:17:4925:34
Gunilla FredmanOK Skogshjortarnautgått
Malin TengströmFrämmestads IKutgått
Ann-Sophie OhlinOK Trananutgått

H40

7 720 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK1:04:148:19
2Mats KindlundOK Tranan1:07:42+3:288:46
3Fredrik SundströmHestra IF1:10:58+6:449:11
4Jonas GustafssonVänersborgs SK1:11:59+7:459:19
5Richard TengströmFrämmestads IK1:14:52+10:389:41
6Daniel OlssonDalsjöfors GoIF1:18:27+14:1310:09
7Martin HjertbergHestra IF1:20:25+16:1110:25
8Johan ÅhlundVänersborgs SK1:23:26+19:1210:48
9David OlssonOK Skogsstjärnan1:31:30+27:1611:51
10Claes SetthagenOK Tranan1:39:09+34:5512:50
11Håkan SonessonFalköpings AIK OK1:40:32+36:1813:01
12Johan LindeblomIK Omega1:41:56+37:4213:12
13Magnus KarlssonRyda SK1:43:46+39:3213:26
14Henrik ÅhlanderHestra IF2:31:15+1:27:0119:35
Magnus SundmarkIK Gandvikej start

D45

4 770 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NymanVänersborgs SK48:1110:06
2Elisabeth DrotzHestra IF54:52+6:4111:30
3Therése AnderssonRyda SK58:40+10:2912:17
4Kristina NilssonOK Tranan1:05:54+17:4313:48
5Marina AxelssonMarkbygdens OK1:06:58+18:4714:02
6Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:09:37+21:2614:35
7Maria BogrenIF Hagen1:10:07+21:5614:41
8Caroline HagströmFalköpings AIK OK1:15:39+27:2815:51
9Anna StombergIF Hagen1:16:29+28:1816:02
10Karin AnderssonIF Hagen1:17:05+28:5416:09
11Suzy LarssonOK Skogshjortarna1:23:15+35:0417:27
12Anna-Karin RybergOK Klyftamo1:24:20+36:0917:40
13Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna1:34:24+46:1319:47
Ann-Kristin JanssonHjobygdens OKej start
Lucy LouTibro OKej start

H45

6 570 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders IngemarssonHestra IF56:538:39
2Kenneth JohanssonOK Tranan58:55+2:028:58
3Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan1:00:01+3:089:08
4Bo HallbergFalköpings AIK OK1:06:33+9:4010:07
5Lars BjörkingOK Skogshjortarna1:07:07+10:1410:12
6Mikael BergstedtMarkbygdens OK1:10:00+13:0710:39
7Mikael PalgrimVänersborgs SK1:10:46+13:5310:46
8Mats HedmanIF Hagen1:12:09+15:1610:58
9Anders CarlssonVänersborgs SK1:13:35+16:4211:11
10Magnus HomannOK Orinto1:17:29+20:3611:47
11Pär-Magnus BjurekTibro OK1:17:56+21:0311:51
12Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:18:53+22:0012:00
13Martin JohanssonOK Orinto1:19:20+22:2712:04
14Fredrik PlumppuBredareds IF1:20:52+23:5912:18
15Conny ErixonOK Kullingshof1:42:14+45:2115:33
Mats KarlssonIF Hagenej godkänd
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej godkänd
Jan HildingHestra IFutgått
Thomas LjungqvistTibro OKutgått
Henrik PetterssonFalköpings AIK OKej start
Magnus SödervallIK Gandvikej start

D50

4 140 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria SkogsbergMariestads FK47:2211:26
2Britta SahlinVänersborgs SK52:26+5:0412:39
3Lena ReisenIF Hagen57:45+10:2313:56
4Maria WidmarkIF Hagen58:53+11:3114:13
5Lena OlssonKinnaströms SK59:02+11:4014:15
6Gunnel SvenssonOK Tranan1:01:18+13:5614:48
7Åsa AlsiöFalköpings AIK OK1:02:06+14:4415:00
8Eva PedersenOK Skogshjortarna1:05:30+18:0815:49
9Kristin Back FriskVänersborgs SK1:06:01+18:3915:56
10Annette Falck LarssonVänersborgs SK1:08:54+21:3216:38
11Eva HägnanderLidköpings VSK1:09:07+21:4516:41
12Karin LaurellOK Flundrehof1:10:53+23:3117:07
13Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna1:12:44+25:2217:34
14Jenny HomannOK Orinto1:17:10+29:4818:38
15Kerstin LarssonIF Hagen1:17:59+30:3718:50
Ann-Kristin SpetzUlricehamns OKej start
Gunnel JernstigVänersborgs SKej start

H50

6 220 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn ÖbergRyda SK49:247:56
2Bertil ÅkessonMarkbygdens OK56:19+6:559:03
3Lars HolmbergIF Hagen56:26+7:029:04
4Joachim FribergIstrums SK57:25+8:019:13
5Stefan AronengHestra IF59:23+9:599:32
6Lars HelgessonHestra IF1:00:11+10:479:40
7Andres LaasOK Skogshjortarna1:02:58+13:3410:07
8Magnus JoelssonSOK 681:03:09+13:4510:09
9Claes EkbergLidköpings VSK1:03:58+14:3410:17
10Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:05:49+16:2510:34
11Tony GustavsenIstrums SK1:07:07+17:4310:47
12Peter BrämersonTibro OK1:10:33+21:0911:20
13Anders MattssonOK Kullingshof1:13:05+23:4111:44
14Jonas HagströmFalköpings AIK OK1:14:12+24:4811:55
15Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK1:15:53+26:2912:11
16Lasse Karlsson-LodIstrums SK1:17:04+27:4012:23
17Stefan SpetzUlricehamns OK1:17:34+28:1012:28
18Peter Lillen NilssonOK Tranan1:21:01+31:3713:01
19Jens LindströmTibro OK1:21:31+32:0713:06
20Jonas KarlssonMarkbygdens OK1:25:58+36:3413:49
21Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:27:04+37:4013:59
22Stig GustafssonIK Ymer1:41:32+52:0816:19
Kjell EinarssonOK Skogshjortarnautgått
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OKutgått
Tommy BäckOK Kullingshofej start
Kent KlassonHestra IFej start
Alf-Peter ElgHestra IFej start

D55

4 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta AnderssonFrämmestads IK52:0412:47
2Eva Rabe MagnussonIF Hagen53:52+1:4813:14
3Kerstin AnderssonRyda SK54:55+2:5113:29
4Gunilla LarssonBredareds IF58:28+6:2414:21
5Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK1:00:15+8:1114:48
6Helena LarssonHestra IF1:00:36+8:3214:53
7Jane JohanssonIstrums SK1:01:36+9:3215:08
8Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:04:02+11:5815:43
9Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna1:10:11+18:0717:14
Anna-Lena SvenssonLidköpings VSKej godkänd

H55

5 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf PalmérUlricehamns OK55:569:38
2Thomas HjertFalköpings AIK OK1:10:54+14:5812:13
3Per AnderssonOK Orinto1:11:09+15:1312:16
4Jan IvarssonOK Skogshjortarna1:15:15+19:1912:58
5Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK1:16:00+20:0413:06
6Christer MannfolkUlricehamns OK1:19:48+23:5213:45
7Anders KjellbergOK Flundrehof1:26:05+30:0914:50
8Arne SääfGudhems IF1:27:25+31:2915:04
9Bengt KlassonOK Orinto1:30:56+35:0015:40
10Anders JohanssonHestra IF1:57:16+1:01:2020:13
Tommy RoosFalköpings AIK OKutgått
Carl-Göran StrutsEds SKej start
Nils-Olof LarssonVänersborgs SKej start

D60

3 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger WesterbergIF Hagen56:1714:19
2Inger SvenssonLidköpings VSK57:18+1:0114:34
3Monica MartinssonOK Tranan1:03:22+7:0516:07
4Britt-Marie AnderssonOK Amne1:08:34+12:1717:26
5Ingrid JessenFrämmestads IK1:10:25+14:0817:55
6Gunilla HogedalVänersborgs SK1:11:01+14:4418:04
7Eva AndreassonBorås GIF1:14:24+18:0718:55
8Ing-Marie HjertFalköpings AIK OK1:14:49+18:3219:02
9Monica LööfMariestads FK1:18:17+22:0019:55
10Evamarie LundahlIF Hagen1:24:20+28:0321:27
11Catherine DawsonGafanhori1:26:56+30:3922:07
12Monica IvarssonOK Skogshjortarna1:29:51+33:3422:51

H60

4 960 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olof LarssonHestra IF54:4011:01
2Magnus AnderssonUlricehamns OK55:52+1:1211:15
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna58:15+3:3511:44
4Mikael BodénMarkbygdens OK59:04+4:2411:54
5Uno MagnussonIF Hagen59:42+5:0212:02
6Bo HerderssonMarkbygdens OK1:00:29+5:4912:11
7Ragnar OlssonTibro OK1:00:43+6:0312:14
8Bengt JohanssonOK Skogshjortarna1:02:14+7:3412:32
9Bent GalborgenIndre Østfold OK1:03:49+9:0912:51
10Bill AnderssonI 15 IF1:05:56+11:1613:17
11Björn PetterssonUlricehamns OK1:06:15+11:3513:21
12Robert JessenFrämmestads IK1:07:24+12:4413:35
13Tommy WesterbergIF Hagen1:10:00+15:2014:06
14Lennart JakobssonTibro OK1:13:26+18:4614:48
15Kent IvarssonOK Skogshjortarna1:16:10+21:3015:21
16Ingvar AnderssonOK Amne1:17:02+22:2215:31
17Lennart SibeckFalköpings AIK OK1:20:57+26:1716:19
18Anders ErikssonIF Hagen1:23:12+28:3216:46
19Bo AnderssonFalköpings AIK OK1:23:19+28:3916:47

D65

3 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK51:5213:26
2Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL1:03:53+12:0116:33
3Anne-Marie TiveljungIK Gandvik1:13:00+21:0818:54
4Monica LarssonOK Tranan1:15:09+23:1719:28
5Kajsa TofténHjobygdens OK1:23:27+31:3521:37
6Eva HöijeOK Ravinen1:31:09+39:1723:36
7Enid IngemarssonHestra IF1:33:10+41:1824:08
8Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:38:15+46:2325:27
9Ingrid TengelandIK Gandvik1:38:30+46:3825:31
10Harriet AnderssonOK Skogshjortarna1:45:53+54:0127:25
Barbro BörjessonOK Skogshjortarnaej start

H65

4 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto56:2411:33
2Karl Evert SvenssonIF Hagen1:05:30+9:0613:25
3Jonas LarssonOK Kullingshof1:06:26+10:0213:36
4Roy DawsonGafanhori1:10:03+13:3914:21
5Christer OttossonOK P41:10:52+14:2814:31
6Torbjörn WikströmOK Orinto1:12:30+16:0614:51
7Per FredrikssonOK Skogshjortarna1:14:46+18:2215:19
8Bertil JohanssonOK Skogshjortarna1:20:44+24:2016:32
9Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:36:18+39:5419:44
10Ted LiivrandOK Skogshjortarna1:49:08+52:4422:21
Jimmy NordliTrøsken ILutgått
Kjell MartinssonOK Trananutgått
Lars HogedalVänersborgs SKej start

D70

3 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnel SvenssonIK Ymer44:3014:21
2Britt RangertIK Ymer49:11+4:4115:51
3Birgitta KarlssonOK Orinto49:18+4:4815:54
4Ingrid Lome-HagmanKolbotn & Skimt OL52:41+8:1116:59
5Britta LarssonOK Frisene54:43+10:1317:39
6Birgitta StenströmVänersborgs SK56:23+11:5318:11
7Birgitta JohanssonOK Tranan56:57+12:2718:22
8Gunnel PalgrimVänersborgs SK58:47+14:1718:57
9Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK1:00:05+15:3519:22
10Kerstin ErnvidUlricehamns OK1:00:19+15:4919:27
11Kerstin JohanssonMarkbygdens OK1:00:40+16:1019:34
12Mariann KjellbergBredareds IF1:05:00+20:3020:58
13Birgit KarlssonMariestads FK1:08:39+24:0922:08
14Margit RybergOK Klyftamo1:18:24+33:5425:17
Lillemor LorénOK Friseneej start

H70

4 110 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna46:2511:17
2Kenneth IvehagFrämmestads IK50:28+4:0312:16
3Göte JohanssonOK Tranan51:49+5:2412:36
4Dag LorénOK Frisene52:18+5:5312:43
5Lennart HöijeOK Ravinen55:25+9:0013:29
6Anders BerglundOK Skogshjortarna55:37+9:1213:31
7Ingemar LindblomOK Orinto57:12+10:4713:55
8Bo-Göran GunnarssonRydboholms SK57:29+11:0413:59
9Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu58:08+11:4314:08
10Hans KarlssonOK Orinto58:22+11:5714:12
11Ronny AnderssonOK Skogshjortarna59:45+13:2014:32
12Lars TuvessonUlricehamns OK1:00:09+13:4414:38
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:07:12+20:4716:21
14Bengt-Åke SvenssonIK Ymer1:10:38+24:1317:11
15Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:12:23+25:5817:36
16Lars-Åke LarssonOK Tranan1:24:08+37:4320:28
17Gunnar BrystHjobygdens OK1:43:59+57:3425:18
Lars-Erik NilssonMariestads FKej godkänd
Bertil IngemarssonHestra IFej godkänd

D75

3 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit Smedberg NilssonHestra IF58:1618:47
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK1:02:48+4:3220:15
3Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna1:05:46+7:3021:12
4Brita SärdquistIK Ymer1:11:24+13:0823:01
5Anne-Catrine PerssonMariestads FK1:18:31+20:1525:19
6Gerd HallstenVänersborgs SK1:21:22+23:0626:14
7Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:52:19+54:0336:13

H75

3 560 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke GatelidOK Skogshjortarna47:2513:19
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna49:27+2:0213:53
3Rune ArvidssonMarkbygdens OK49:58+2:3314:02
4Folke DahlénLidköpings VSK51:47+4:2214:32
5Ivan ErnvidUlricehamns OK54:55+7:3015:25
6Allsing CarlssonOK Skogsvargarna59:14+11:4916:38
7Harry SundbergOK Klyftamo1:04:39+17:1418:09
8Erland LjungströmSpårvägens Orienteringsklubb1:06:51+19:2618:46
9Ingemar ÖbergOK Kullingshof1:09:34+22:0919:32
10Kurt RydinOK Tranan1:19:12+31:4722:14
11Gunnar BylundRydboholms SK1:31:30+44:0525:42
Harry AnderssonOK Kullingshofej start
Sven-Olov LarssonBodafors OKej start

H80

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK52:0916:49
2Kjell PerssonMariestads FK54:19+2:1017:31
3Anders NilssonRyda SK59:55+7:4619:19
4Erland OlssonDalsjöfors GoIF1:10:03+17:5422:35

H85

2 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torsten BjörkerothOK P457:5119:52
2Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL1:17:45+19:5426:43

Inskolning

1 900 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emil Bougas LööfMariestads FKfullföljt
Olivia GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Oskar GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Thea KorteredTrollhättans SOKfullföljt
Selma MartanderTrollhättans SOKfullföljt
Ela NyelssenOK Skogshjortarnafullföljt
Sofia NystrandOK Klyftamofullföljt
Jonna OlssonTrollhättans SOKfullföljt
Linus SjöblomOK Klyftamofullföljt
Sigrid SvalinVänersborgs SKfullföljt
Ida SylvanVänersborgs SKej godkänd
Ellen LindbergIK Ymerej start

U1

2 180 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isac AnderssonFrämmestads IK24:1311:06
2Gabriel HogedalVänersborgs SK25:42+1:2911:47
3Moa BengtssonOK Skogshjortarna28:48+4:3513:12
4Hampus SahlénIF Hagen29:03+4:5013:19
5Nikki WeihartOK Orinto30:22+6:0913:55
6Johannes AnderssonVänersborgs SK30:59+6:4614:12
7Malte AnderssonTrollhättans SOK33:11+8:5815:13
8Ida TofténSOK Träff44:42+20:2920:30
9Ebba GöranssonLidköpings VSK45:00+20:4720:38
10Ester GrimmergårdBredareds IF45:31+21:1820:52
11Nils HallbergBredareds IF45:34+21:2120:54
12Stina GrimmergårdBredareds IF45:35+21:2220:54
13Lukas EnglundTrollhättans SOK55:26+31:1325:25

U2

2 340 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma GrimmergårdBredareds IF25:4711:01
2Andrea EnbomVänersborgs SK29:07+3:2012:26
3Tuva AlménVänersborgs SK31:46+5:5913:34
4Olga DrapellaVänersborgs SK32:20+6:3313:49
5Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK36:38+10:5115:39
6Ida AnderssonVänersborgs SK41:07+15:2017:34
7Vilgot ÅhlundVänersborgs SK44:37+18:5019:04

Öppen motion 1

2 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans TofténHjobygdens OK47:4120:22
2Jan BruneflodOrienteringsklubben Gipen49:00+1:1920:56
3Carina SalomonssonKinnaströms SK49:05+1:2420:58
4Andrea FasthHestra IF1:10:17+22:3630:02

Öppen motion 2

4 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika EdOK Skogshjortarna48:1411:45

Öppen motion 3

3 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vera WahlinFalköpings AIK OK40:3912:42
2Karin MårtenssonOK Skogsstjärnan50:22+9:4315:44
3Ebba KonradssonIK Omega50:26+9:4715:45
4Anna DavidssonKlubblös50:56+10:1715:55
5Johanna AlmyrenFalköpings AIK OK51:17+10:3816:01
6Elisabeth JonasssonOK Orinto51:30+10:5116:05
7Lillemor GunnarssonOrienteringsklubben Gipen53:52+13:1316:50
8Alice SvalinVänersborgs SK54:48+14:0917:07
9Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna59:55+19:1618:43
10Marie-Louise StridHestra IF1:01:00+20:2119:03
11Anna LjungdahlOK Skogshjortarna1:04:14+23:3520:04
12Pia RagmarkOK Skogshjortarna1:05:33+24:5420:29
13Joel IngemarssonHestra IF1:05:43+25:0420:32
14Inger Alice EismarkOK Orinto1:24:27+43:4826:23
15Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:25:15+44:3626:38
Charlotte ÖstermanVänersborgs SKej godkänd
Peter DavidssonKlubblösej godkänd

Öppen motion 5

3 780 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan HallmanKlubblös51:2613:36
2Helena BlomqvistMarkbygdens OK51:53+0:2713:43
3Eva-Lotta LundbergUlricehamns OK52:28+1:0213:52
4Stig HjortvallKlubblös59:39+8:1315:46
5Marcus BranellRyda SK1:01:30+10:0416:16
6Annika SvärdhagenLidköpings VSK1:03:59+12:3316:55
7Mark ReisenIF Hagen1:04:29+13:0317:03
8Andreas SelmossonLidköpings VSK1:04:57+13:3117:10
9Johnny PetterssonKlubblös1:05:09+13:4317:14
10Lisa CagnerOK Skogshjortarna1:06:29+15:0317:35
11Rebecka RundbladFrämmestads IK1:09:26+18:0018:22
12Bert-Olov LarssonOK Skogsvargarna1:12:23+20:5719:08
13Stig WallermanBorås GIF1:17:19+25:5320:27
14Rune PetterssonFrämmestads IK1:23:30+32:0422:05
15Catarina KarlssonSOK Träff1:24:47+33:2122:25
16Lennart JohnssonOK Skogshjortarna1:25:37+34:1122:38
Lena LarssonHestra IFej godkänd
Josephine StrömbergOK Skogsvargarnaej start

Öppen motion 6

5 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas BranellRyda SK57:5710:00
2Tommy StenkvistRyda SK1:04:58+7:0111:13
3Linus JonassonVänersborgs SK1:07:56+9:5911:43
4Mathias BillsonVänersborgs SK1:11:46+13:4912:23
5Henrik SahlströmFrämmestads IK1:25:18+27:2114:43
6Nina OlssonFalköpings AIK OK1:44:00+46:0317:57
Pär LarssonIF Hagenutgått

Öppen motion 7

3 000 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brett WeihartOK Orinto32:4610:55
2Torbjörn LöfvingFalköpings AIK OK32:58+0:1210:59
3Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL34:23+1:3711:27
4Thomas KarlssonFrämmestads IK35:47+3:0111:55
5Maria KraftHelgessonHestra IF36:48+4:0212:16
6Niclas KonradssonIK Omega37:17+4:3112:25
7Bo KronOK Flundrehof38:50+6:0412:56
8Madelene Bougas LöfMariestads FK39:19+6:3313:06
9Frida StoltHestra IF39:45+6:5913:15
10Hanna KarlssonMarkbygdens OK39:53+7:0713:17
11Tomasz DrapellaVänersborgs SK40:48+8:0213:36
12Conny SahlinVänersborgs SK41:59+9:1313:59
13Liselotte Melin LarssonLjungskile Friluftsklubb44:14+11:2814:44
14Stefan SvenssonKlubblös44:26+11:4014:48
15Robert SkoogIF Hagen45:21+12:3515:07
16Sofia GustafssonVänersborgs SK45:39+12:5315:13
17Helena HjertbergIK Ymer45:45+12:5915:15
18Lars WassénVänersborgs SK45:55+13:0915:18
19Patrik CarlbomUlricehamns OK47:57+15:1115:59
20Lars StrömbergOK Skogshjortarna49:31+16:4516:30
21Nils-Erik GunnarssonOrienteringsklubben Gipen51:45+18:5917:15
22Marika ElverlindOK Tranan51:51+19:0517:17
23Carl-Christian SchmiterlöwHerrljunga SK Skid o OL52:41+19:5517:33
24Ronnie BohmanOK Orinto52:48+20:0217:36
25Anna JohanssonFrämmestads IK53:05+20:1917:41
26Peter ÖstenssonOK Tranan55:15+22:2918:25
27Anna LindeblomIK Omega55:19+22:3318:26
28Thomas HenryssonTibro OK55:36+22:5018:32
29Helena AnderssonMarkbygdens OK55:40+22:5418:33
30Stefan HåkanssonIK Ymer56:05+23:1918:41
31Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK56:15+23:2918:45
32Helena SonessonFalköpings AIK OK57:59+25:1319:19
33Pontus KarlssonTrollhättans SOK58:18+25:3219:26
34Annika HenryssonTibro OK58:41+25:5519:33
35Frida MannfolkUlricehamns OK1:00:24+27:3820:08
36Bror PalgrimVänersborgs SK1:00:43+27:5720:14
37Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:04:39+31:5321:33
38Gunvor JonssonVänersborgs SK1:07:18+34:3222:26
39Anders LundOK Skogshjortarna1:08:35+35:4922:51
40Johan AnderssonFrämmestads IK1:10:37+37:5123:32
41Eva LindahlOrienteringsklubben Gipen1:12:48+40:0224:16
Karl-Johan OhlinOK Trananej godkänd
Bengt NilssonHestra IFej godkänd

Öppen motion 8

4 840 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias GrimmergårdBredareds IF51:5510:43
2Niclas AnderssonMarkbygdens OK54:38+2:4311:17
3Ulrika RundbladFrämmestads IK55:00+3:0511:21
4Joakim LundbergUlricehamns OK59:24+7:2912:16
5Tobias PentonenHestra IF1:00:03+8:0812:24
6Tomas KarlssonOK Skogshjortarna1:00:08+8:1312:25
7Klaes AxelssonMullsjö SOK1:00:38+8:4312:31
8Ivar SörqvistMarkbygdens OK1:01:58+10:0312:48
9Håkan LarssonLjungskile Friluftsklubb1:03:33+11:3813:07
10Ulf VäkströmHestra IF1:09:52+17:5714:26
11Dan LundstedtMullsjö SOK1:15:44+23:4915:38
12Anki BlennowFalköpings AIK OK1:16:38+24:4315:50
13Magnus ElverlindOK Tranan1:19:29+27:3416:25
14Per CarlssonIF Hagen1:23:10+31:1517:10
15Rolf HagmanKolbotn & Skimt OL1:32:34+40:3919:07
Patrik SvalinVänersborgs SKej godkänd
Lars MelanderLidköpings VSKej godkänd
Michael PerssonIF Hagenej start
Niklas SahlénIF Hagenej start

Öppen motion 9

7 710 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan IngemarssonHestra IF1:09:419:02
2Peder HallbergIK Ymer1:27:49+18:0811:23
3Jonas NyelssenOK Skogshjortarna2:04:00+54:1916:04
4Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK2:04:16+54:3516:07
Martin AxelssonOK Skogshjortarnautgått

ÖM Trail

6 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annie LarssonOK Skogshjortarna49:027:08
2Alexandra BacklundMullsjö SOK1:04:26+15:249:22
Magnus StrömUlricehamns OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser