Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ronneby OK, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ronneby OK, medel
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: lördag 8 augusti 2015

D21

3 560 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa PetterssonOK Dacke28:117:55
2Louise LundgrenVäxjö OK29:06+0:558:10
3Marie EngOK Pan-Kristianstad29:54+1:438:23
4Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK30:20+2:098:31
5Maria JohanssonTorsås OK30:32+2:218:34
6Julia HedOK Skogsfalken31:05+2:548:43
7Katarina LenanderVäxjö OK33:42+5:319:27
8Elin LundqvistNybro OK40:31+12:2011:22
9Mathilda JägrydSkåneslättens OL42:34+14:2311:57
10Elise BjörnvikOK Skogsfalken49:22+21:1113:52
11Kamila ZakourilovaSOK Turnov51:57+23:4614:35
12Anna BjärbyFrosta OK53:03+24:5214:54
13Elin WallquistVäxjö OK1:01:59+33:4817:24
Lina SvenssonOK Skogsfalkenej godkänd

H21

4 550 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AnderssonOK Orion28:486:19
2Isak BergmanOK Skogsfalken29:20+0:326:26
3Martin AhlbergerHestra IF29:50+1:026:33
4Olof SandgrenOK Orion30:32+1:446:42
5Simon RuneforsVäxjö OK31:01+2:136:49
6Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad31:49+3:016:59
7Lukas LundgrenVäxjö OK32:59+4:117:14
8Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK33:31+4:437:21
9Johan EngströmOK Orion33:56+5:087:27
10Håkan GunnarssonFK Göingarna34:53+6:057:40
11Adam GeorgssonOK Nackhe35:11+6:237:43
12Tomas ZakourilSOK Turnov35:14+6:267:44
13Viktor TovessonOK Orion35:20+6:327:45
14Per LenanderVäxjö OK36:07+7:197:56
15David RunemalmNybro OK36:55+8:078:06
16Mikael PihlOK Pan-Kristianstad38:18+9:308:25
17Olof NilssonVäxjö OK38:27+9:398:27
18Theodor WahlbomOK Orion38:34+9:468:28
19Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK40:25+11:378:52
20Richard EngOK Pan-Kristianstad47:20+18:3210:24
21Sebastian WahlströmSnättringe SK53:22+24:3411:43
22Aleksandr ManoilovJärfälla OK58:32+29:4412:51
23Andreas BjörnvikOK Skogsfalken1:13:02+44:1416:03

H20

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arne LindströmTorsås OK1:07:1416:48

H18

3 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils GripKalmar OK27:127:38
2Albin LagerNässjö OK31:15+4:038:46
3Albin HenryssonOK Dacke36:13+9:0110:10
4Erik LiljebjörnNybro OK40:09+12:5711:16
5Rasmus SvenssonVärend GN OL49:23+22:1113:52

D16

3 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alicia LundgrenVäxjö OK32:469:29
2Ellen WahlbomOK Orion36:07+3:2110:28
3Linnea DagsbergOK Orion39:02+6:1611:18
4Johanna WilhelmssonOK Dacke48:36+15:5014:05
5Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK48:50+16:0414:09

H16

3 450 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav RuneforsVäxjö OK25:487:28
2Emil PetterssonOK Dacke26:12+0:247:35
3Andreas JonssonOK Dacke27:08+1:207:51
4Mathias BlomsterRonneby OK28:22+2:348:13
5Gustav OlssonTorsås OK30:02+4:148:42
6Simon HardenFK Boken34:14+8:269:55
7Rasmus VirginGotlands Bro OK39:41+13:5311:30
8Aron ThorénRonneby OK40:30+14:4211:44

D16 Kort

3 010 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecca SvenssonVärend GN OL1:22:1927:20

H16 Kort

3 010 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel HåkanssonRonneby OK43:1414:21
2Fredrik JohanssonRonneby OK55:28+12:1418:25

D14

3 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna JohannessonRonneby OK32:5210:55
2Hanna RingRonneby OK37:53+5:0112:35
3Elin EmilssonOK Skogsfalken39:11+6:1913:01
4Nellie NilssonOK Orion44:11+11:1914:40
Rebecca HardenFK Bokenej godkänd
Elin RambergOK Orionej start

H14

3 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik ÅkessonVäxjö OK27:259:06
2Michal PierzchalaUNTS Warszawa27:30+0:059:08
3Arvid KronmarFK Vittus29:32+2:079:48
4Linus VernströmRonneby OK31:41+4:1610:31
5Arvid BlomsterRonneby OK33:29+6:0411:07
6Simon GiselssonRonneby OK34:54+7:2911:35
7Jakob WilhelmssonOK Dacke49:03+21:3816:17
8Adrian SkobeKalmar OK1:12:19+44:5424:01
9Fabian AnderssonRonneby OK1:19:42+52:1726:28
Albin LiljaRonneby OKej start

H14 Kort

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin JohanssonRonneby OK24:3210:18
2Herman AlbinssonOK Skogsfalken26:00+1:2810:55

D12

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ella SöderbergOK Skogsfalken23:409:56
2Amanda SvenssonOK Orion24:50+1:1010:26
3Naomi Van OpstalKOVZ25:09+1:2910:34
4Emma EmilssonOK Skogsfalken25:38+1:5810:46
5Joni Müller af UhrOK Linné37:59+14:1915:57

H12

2 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton TörnqvistFK Vittus18:037:35
2Hugo LarssonOK Dacke20:42+2:398:41
3Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK22:45+4:429:33
4Stepan KhakimovFK Vittus27:41+9:3811:37
5Max BlomkvistFK Vittus28:48+10:4512:06
6Emil ViktorssonOK Skogsfalken31:41+13:3813:18
7Damien HammarströmOK Dacke34:24+16:2114:27
8Viktor LundqvistNybro OK35:54+17:5115:05
9Krzysztof WojtowiczUNTS Warszawa44:31+26:2818:42
Lasse TaillieuKempische Orientatielopersej start
Leo JohanssonOK Orionej start

D10

2 130 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallOK Dacke14:406:53
2Agnes BerlinOK Orion23:36+8:5611:04
3Lova KronmarFK Vittus25:26+10:4611:56
4Emma LarssonOK Dacke36:07+21:2716:57
5Anna ViktorssonOK Skogsfalken40:26+25:4618:58
Amelia SvenssonOK Orionej start

H10

2 130 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan AntonowiczFK Vittus14:326:49
2Ture LiljaRonneby OK16:38+2:067:48
3Emil AlbinssonOK Skogsfalken17:06+2:348:01
4Tobias Van OpstalKOVZ19:32+5:009:10
5Carl GlivesonRonneby OK22:09+7:3710:23
6Wille VernströmRonneby OK23:02+8:3010:48
Emil RingRonneby OKej godkänd

D35

3 480 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva PerssonVäxjö OK41:5912:03
2Liselotte KlemmingKalmar OK44:19+2:2012:44
Kersti KärnerAllerød OKej start

H35

4 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof IngemarssonFK Vittus39:328:41
2Marcus BlomkvistFK Vittus47:50+8:1810:30
3Martin RosénOK Stigen49:47+10:1510:56
Mattias HolmstrandIFK Göteborgutgått

D40

3 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda LarssonOK Dacke32:419:23
2Anna-Karin JonssonOK Orion33:29+0:489:37
3Linda IngemarssonFK Vittus35:18+2:3710:08
4Kristina BerlinFK Vittus46:27+13:4613:20
5Catarina HardenFK Boken46:54+14:1313:28
6Karolina KarlssonNybro OK51:07+18:2614:41
7Eva-Lotta JohanssonGotlands Bro OK57:32+24:5116:31

H40

4 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus LarssonOK Dacke29:367:24
2Patrik SjökvistOK Orion31:27+1:517:51
3Ola SöderbergOK Skogsfalken32:10+2:348:02
4Torstein HoleNydalens SK36:50+7:149:12
5Ulrik KarlssonMotala AIF OL37:12+7:369:18
6Viktor SkobeKalmar OK44:39+15:0311:09
7Kent LindbladKalmar OK51:56+22:2012:59
8Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK58:22+28:4614:35

D45

3 030 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Gornicka-AntonowiczUNTS Warszawa28:189:20
2Josefine AlbinssonOK Skogsfalken31:24+3:0610:21
3Helena KarlssonNässjö OK39:31+11:1313:02
4Anna NyqvistKalmar OK1:02:45+34:2720:42
5Caroline LiljebjörnNybro OK1:28:27+1:00:0929:11
Eva PetterssonOK Dackeej start

H45

4 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik BerlinOK Orion30:327:38
2Jonas PerssonTorsås OK32:53+2:218:13
3Sven LundgrenVäxjö OK33:13+2:418:18
4Tobias BorgerKalmar OK34:42+4:108:40
5Niklas EdvardssonHästveda OK35:24+4:528:51
6Magnus LarsenFK Boken37:56+7:249:29
7Mikael WahlbomOK Orion39:55+9:239:58
8Johan AnderssonOK Skogsfalken40:17+9:4510:04
9Pär SvenssonVärend GN OL45:39+15:0711:24
10Anders NilssonOK Orion45:40+15:0811:25
11Ulf LiljebjörnNybro OK46:49+16:1711:42
12Ronny FredrikssonOK Dacke55:58+25:2613:59
13Anders MalmqvistMotala AIF OL1:03:01+32:2915:45
Pierre DanielssonOK Skogsfalkenej godkänd
Glen HåkanssonVäxjö OKej start

D50

3 030 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK35:4811:48
2Marita FilipssonMarkaryds FK36:02+0:1411:53
3Annika JosefssonOK Dacke39:06+3:1812:54
4Maria SturessonAnderstorps OK44:51+9:0314:48
5Gunilla GustafssonOK Orion46:35+10:4715:22
6Ingegerd ThorellStigmännen Karlshamns OK53:55+18:0717:47
Kati NémethStigmännen Karlshamns OKej godkänd

H50

3 560 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan SvenssonOK Orion45:3412:47
Anders PetterssonOK Dackeej godkänd

D55

3 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina JohanssonKalmar OK35:5711:51
2Christina OlssonSkåneslättens OL41:55+5:5813:50
3Arja IngvarssonOK Vilse 8747:50+11:5315:47
4Berit RuneforsVäxjö OK1:03:25+27:2820:55

H55

3 480 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JungstrandOK Skogsfalken28:598:19
2Ola SvenssonOK Orion33:34+4:359:38
3Lars ForsstedtSöders-Tyresö35:25+6:2610:10
4Stefan MalmströmOK Orion35:35+6:3610:13
5Jan WahlströmSnättringe SK35:40+6:4110:14
6Adrie Van OpstalKOVZ35:49+6:5010:17
7Staffan KällOK Älme36:18+7:1910:25
8Per-Ivan EngströmOK Orion38:44+9:4511:07
9Mats ArnessonNybro OK40:18+11:1911:34
10Sverker ErikssonOK Gynge40:28+11:2911:37
11Bo SalomonsonKalmar OK44:36+15:3712:48
Ove LernåKalmar OKutgått

D60

2 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena SöderbergOK Skogsfalken38:3914:28
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK41:13+2:3415:26
3Marita JohanssonOK Stigen59:26+20:4722:15
4Ingrid HylthénOK Stigen1:08:34+29:5525:40

H60

3 230 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats IngvarssonOK Vilse 8735:2210:56
2Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad39:09+3:4712:07

D65

2 250 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK25:3311:21
2Margareta SvenssonOK Vilse 8728:51+3:1812:49
3Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK30:06+4:3313:22
4Britt-Mari KarlssonVäxjö OK30:14+4:4113:26
5Ann-Mari PerssonVäxjö OK35:17+9:4415:40
6Ros-Mari KarlssonNybro OK37:24+11:5116:37
7Kristina FranssonOK Virdarna40:24+14:5117:57
8Eva ArvidssonAlvesta SOK44:22+18:4919:43
9Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad46:52+21:1920:49
Maja-Stina MalmqvistFK Vittusej godkänd
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OKej start

H65

3 230 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK30:559:34
2Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK32:54+1:5910:11
3Kenth SundgrenSkåneslättens OL36:47+5:5211:23
4Hans SjögrenAlvesta SOK36:58+6:0311:26
5Lars SvenssonOK Vilse 8737:28+6:3311:35
6Tommy OlssonOK Dacke38:50+7:5512:01
7Roland NilssonSOK Viljan42:38+11:4313:11
8Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK47:29+16:3414:42
9Lennart AnderssonOK Orion48:07+17:1214:53
10Gert OlssonSkåneslättens OL48:34+17:3915:02
11Ebbe MalmMarkaryds FK52:32+21:3716:15
12Kenneth LindblomVäxjö OK56:36+25:4117:31
13Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK58:03+27:0817:58
14Nils-Erik BondessonFrosta OK1:00:47+29:5218:49
15Bo JohanssonOK Stigen1:09:54+38:5921:38
16Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK1:17:46+46:5124:04
Lennart BohmanFK Vittusej start
Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OLej start

D70

2 250 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inge JørgensenOK Roskilde26:1811:41
2Britt Forsell PirozziLunds OK32:01+5:4314:13
3Elsa SvenssonOK Vilse 8736:03+9:4516:01
4Berit ByströmOK Virdarna36:26+10:0816:11
5Astrid JohannessonHelsingborgs SOK36:53+10:3516:23
6Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK37:50+11:3216:48
7Gunilla GrönbladHärlövs IF45:15+18:5720:06
8Brita DahlbergHässleholms OK46:25+20:0720:37
9Eva BergstrandVärend GN OL48:56+22:3821:44
10Siv EkelöfVärend GN OL59:49+33:3126:35
11Solbritt GustafssonOK Virdarna1:02:04+35:4627:35
12Birgitta PeterssonAlvesta SOK1:08:47+42:2930:34
13Barbro NilssonAlvesta SOK1:12:21+46:0332:09
Ulla NilssonSOK Viljanej start

H70

2 670 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn LinnersjöOK Orion25:359:34
2Arne GrøndahlSøllerød OK29:10+3:3510:55
3Ingemar AnderssonOK Orion32:22+6:4712:07
4Kent EkdahlEmmaboda Verda OK32:40+7:0512:14
5Bengt NilssonAlvesta SOK32:53+7:1812:18
6Christer GrönbladHärlövs IF32:55+7:2012:19
7Gerth SällströmLessebo OK33:44+8:0912:38
8Erling EkelöfVärend GN OL33:55+8:2012:42
9Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK34:05+8:3012:45
10Björn NordströmHässleholms OK34:06+8:3112:46
11Göte GustafssonEmmaboda Verda OK34:32+8:5712:56
12Jan FlansbjerKinnaströms SK35:46+10:1113:23
13Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK36:29+10:5413:39
14Folke RingbergLessebo OK36:41+11:0613:44
15Krister SandbladVäxjö OK37:01+11:2613:51
16Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad37:19+11:4413:58
17Erling SamuelssonOK Vilse 8737:22+11:4713:59
18Waste ByströmOK Virdarna38:21+12:4614:21
19Bertil OttossonFK Göingarna39:29+13:5414:47
20Göran KarlssonLessebo OK43:11+17:3616:10
21Stig KarlssonLessebo OK45:32+19:5717:03
22Kenneth ArvidssonAlvesta SOK46:38+21:0317:27
23Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL51:14+25:3919:11
24John-Erik BergstrandVärend GN OL54:41+29:0620:28
Ingvar PerssonFK Åsenej godkänd
Nils KarlssonVäxjö AISej godkänd
Ole SvendsenOK Roskildeej godkänd

H75

2 670 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sivert AxelssonKalmar OK34:4112:59
2Nils-Åke NilssonHärlövs IF37:18+2:3713:58
3Stig KarlssonTorsås OK40:44+6:0315:15
4Leif SjögrenOK Orion41:15+6:3415:26
5Sven GybergOK Skogsfalken42:20+7:3915:51
6Bernt PeterssonAlvesta SOK45:50+11:0917:09
7Göran ThourVärend GN OL51:52+17:1119:25
8Anders JanzonOK Vilse 8759:35+24:5422:18
Sven PerssonTorsås OKdiskvalificerad

H80

2 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PerssonVäsby OK35:0115:33
2Sven SvenssonFK Vittus42:04+7:0318:41
3Olle NilssonStigmännen Karlshamns OK49:24+14:2321:57
4Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK49:27+14:2621:58
5Torsten HannrupOK Kompassen52:35+17:3423:22
6Evald JohanssonLessebo OK1:18:49+43:4835:01
Nils-Åke NilssonAndrarums IFutgått
Bertil StåhlKalmar OKej start

Inskolning

1 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elin AnderssonKlubblösfullföljt
Selma AnderssonKlubblösfullföljt
Ivar HolmstrandIFK Göteborgfullföljt
Olle HåkanssonRonneby OKfullföljt
Arvid OlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Klara OlssonStigmännen Karlshamns OKfullföljt
Emil PerssonVäxjö OKfullföljt
Linus PerssonVäxjö OKfullföljt

U1

2 230 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin EmilssonOK Skogsfalken21:169:32
2Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK23:37+2:2110:35
3Elin NilssonFK Vittus23:50+2:3410:41
4Isak EngOK Pan-Kristianstad24:12+2:5610:51
5Elias KronmarFK Vittus24:26+3:1010:57
6Olle SaleskogRonneby OK26:01+4:4511:40
7Benjamin KlemmingKalmar OK30:10+8:5413:31
8Erik ZettervallOK Dacke31:01+9:4513:54

U2

2 490 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SaleskogRonneby OK32:3613:05
2Alvin LundgrenVäxjö OK33:49+1:1313:34
3David MilendahlFK Vittus34:25+1:4913:49
4Linn Valfrid WikingssonStigmännen Karlshamns OK36:38+4:0214:42
5Nico AnderssonStigmännen Karlshamns OK36:44+4:0814:45
6Lovisa WikingssonStigmännen Karlshamns OK48:27+15:5119:27
7Sacha AnderssonStigmännen Karlshamns OK48:31+15:5519:29
8Meja KarlssonLessebo OK49:51+17:1520:01
9Emmie NordströmLessebo OK53:07+20:3121:19
Maija TaillieuKempische Orientatielopersej start

Öppen motion 1

2 490 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Åke SjökvistVärend GN OL33:5013:35
2Emil VirginGotlands Bro OK39:04+5:1415:41
3Linda MilendahlFK Vittus44:49+10:5917:59
4Anki ÖstberghFK Vittus57:12+23:2222:58
Tianxia YanRonneby OKutgått

Öppen motion 3

2 380 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LydinOK Kontinent31:4013:18
2Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna35:04+3:2414:44
3Ulrik JohanssonRonneby OK36:29+4:4915:19
4Ann Karolina KarlssonLessebo OK36:56+5:1615:31
5Ann-Marie MånssonRonneby OK37:19+5:3915:40
6Mikael LindGotlands Bro OK37:37+5:5715:48
7Emma KramBodafors OK38:02+6:2215:58
8Olivia KarlssonLessebo OK38:12+6:3216:03
9Marie KramBodafors OK48:46+17:0620:29
10Embla ThorénRonneby OK49:44+18:0420:53
11Yuwei LinRonneby OK51:08+19:2821:29
12Asta NilssonHärlövs IF51:25+19:4521:36
13Mats RuneforsVäxjö OK56:44+25:0423:50
14Angelina LydinRonneby OK57:54+26:1424:19
15Bertil ÅkessonVäxjö AIS58:00+26:2024:22
16Helen ÅkessonVäxjö AIS58:02+26:2224:23
17Gunnar HyltenOK Stigen1:08:09+36:2928:38
18Felicia FranssonOK Dacke1:16:02+44:2231:56
19Gunilla SandströmStigmännen Karlshamns OK1:25:45+54:0536:01

Öppen motion 5

3 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf NilssonÖrkelljunga FK42:1414:01
2Henrik ViktorssonOK Skogsfalken44:40+2:2614:50
3Therese GustafssonOK Virdarna45:10+2:5615:00
4Göran FastOK Pan-Kristianstad51:09+8:5516:59
5Caroline FredrikssonOK Dacke51:21+9:0717:03
6Monika FredrikssonOK Dacke51:23+9:0917:04
7Anna EliassonOK Skogsfalken51:46+9:3217:11
8Tommy OlssonTorsås OK52:43+10:2917:30
9Kerstin LundqvistNybro OK1:05:07+22:5321:38
10Åke ÖstbergFK Vittus1:06:17+24:0322:01
11Axel FranssonOK Dacke1:07:28+25:1422:24
12Jacob RosenfeldStigmännen Karlshamns OK1:08:50+26:3622:52
13Linda HammarquistStigmännen Karlshamns OK1:08:52+26:3822:52
14Yong AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:10:01+27:4723:15
15Torgny JonssonVäxjö AIS1:10:31+28:1723:25
16Gunnel HenryssonOK Dacke1:15:05+32:5124:56
17Jan DahlbergHässleholms OK1:31:29+49:1530:23
18Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK1:57:28+1:15:1439:01
Ulla OlssonTorsås OKej godkänd

Öppen motion 7

3 230 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth KajsajunttiOK Skogsfalken29:369:09
2Mikael PerssonFK Göingarna32:53+3:1710:10
3Leon HanssonKalmar OK33:49+4:1310:28
4Magnus KronmarFK Vittus42:17+12:4113:05
5Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK45:17+15:4114:01
6Emma OlssonTorsås OK46:03+16:2714:15
7Lena StrandMarkaryds FK46:04+16:2814:15
8Bo JanssonStigmännen Karlshamns OK47:55+18:1914:50
9Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK48:22+18:4614:58
10Louise PihlOK Pan-Kristianstad50:25+20:4915:36
11AnnaKarin PetersonVäxjö OK51:31+21:5515:56
12Adrian HardenFK Boken52:59+23:2316:24
13Stella KällOK Älme53:31+23:5516:34
14Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK54:18+24:4216:48
15Mats PerssonOK Skogsfalken55:40+26:0417:14
16Hedda Persson VildirSkarpnäcks OL55:59+26:2317:19
17Priscilla FerreraSkarpnäcks OL56:10+26:3417:23
18Brodde NilssonOK Skogsfalken56:27+26:5117:28
19Eva TollsternVäxjö AIS58:36+29:0018:08
20Rasmus PerssonSkåneslättens OL59:25+29:4918:23
21Tage ÅkessonSOK Viljan59:45+30:0918:29
22Olle RingRonneby OK59:55+30:1918:33
23Thorwald FranssonOK Virdarna1:01:04+31:2818:54
24Stefan OlhedenSOK Viljan1:01:52+32:1619:09
25Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:10:22+40:4621:47
26Uno PeterssonTorsås OK1:11:40+42:0422:11
27Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK1:21:07+51:3125:06
28Hans FalkOK Norrvirdarna1:29:37+1:00:0127:44
29Katarina FastOK Pan-Kristianstad1:32:23+1:02:4728:36
30Christina GöranssonOK Pan-Kristianstad1:34:19+1:04:4329:12
Stig NydahlStigmännen Karlshamns OKej godkänd

Öppen motion 8

4 550 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ThörnOK Vilse 8733:037:15
2Maria HolmstrandIFK Göteborg36:18+3:157:58
3Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK40:51+7:488:58
4Malin AnnegårdCentrum OK46:28+13:2510:12
5Jens WicksénCentrum OK48:48+15:4510:43
6Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK50:01+16:5810:59
7Anders JohanssonOK Dacke51:00+17:5711:12
8Oscar OlssonOK Skogsfalken51:14+18:1111:15
9Björn ZettervallOK Dacke53:23+20:2011:43
10Magnus JohanssonFörsvarsmakten55:35+22:3212:12
11Julius KindlundhFK Finn55:37+22:3412:13
12Magnus EmilssonOK Skogsfalken55:58+22:5512:18
13Mats HolmVäxjö OK59:07+26:0412:59
14Lotten KindlundhFK Finn1:03:36+30:3313:58
15Helena GummessonOK Dacke1:03:37+30:3413:58
16Thomas DagsbergOK Orion1:27:59+54:5619:20
17Monika LydinOK Kontinent1:33:36+1:00:3320:34
18Bengt SalomonssonSkåneslättens OL1:36:38+1:03:3521:14
Peter AnderssonOK Orionej godkänd
Daniel AxelssonMålilla OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser