Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vikingaträffen Five-O 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vikingaträffen Five-O 5
Arrangörsorganisationer: OK Flundrehof / OK Skogsvargarna
Datum: måndag 6 april 2015

D21

4 010 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK26:196:33
2Josefine KristianssonTrollhättans SOK29:31+3:127:21
3Johanna ÖbergRyda SK29:47+3:287:25
4Linda TakeOK Tyr30:21+4:027:34
5Sofia SalomonssonLinköpings OK31:03+4:447:44
6Louise OramNydalens SK31:43+5:247:54
7Ida WillénÖstersunds OK31:45+5:267:55
8Elvira BjörklundTrollhättans SOK31:49+5:307:56
9Julia OlssonUddevalla OK31:56+5:377:57
10Stina JanssonJärla Orientering32:03+5:447:59
11Hanne NøvikNydalens SK33:28+7:098:20
12Kristin SkaarRyda SK34:01+7:428:28
13Erika LindqvistSävedalens AIK35:25+9:068:49
14Thalia BertschingerNydalens SK36:06+9:479:00
14Emelie SvalinVänersborgs SK36:06+9:479:00
16Malin JonssonOK Tyr36:19+10:009:03
17Lina LarssonVänersborgs SK37:46+11:279:25
18Jenny GullqvistVästvärmlands OK38:13+11:549:31
19Lisa NäsholmNydalens SK39:00+12:419:43
20Cristina LuisNydalens SK41:02+14:4310:13
21Linda ErikssonOK Skärmen41:18+14:5910:17
22Julie Hilland AndersenNTNUI41:57+15:3810:27
23Therese AlfredssonSävedalens AIK42:06+15:4710:29
24Janeta TurkaTOK Taka43:09+16:5010:45
25Madeleine AttforsSävedalens AIK43:46+17:2710:54
26Elena GrandNydalens SK46:05+19:4611:29
27Amanda HallénTrollhättans SOK49:01+22:4212:13
28Anne Johanne LindNydalens SK57:40+31:2114:22
29Julia BirathStenungsunds OK1:01:44+35:2515:23
30Jenny EkströmStenungsunds OK1:02:16+35:5715:31
31Hanna KarlssonStenungsunds OK1:06:36+40:1716:36
Moa GustafssonUddevalla OKej start
Sofia JohanssonTrollhättans SOKej start

H21

4 890 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NordbergNydalens SK26:305:25
2Rickard BörjessonVänersborgs SK28:12+1:425:46
3Tore SandvikHalden SK28:34+2:045:50
4Fredrik LöwegrenIFK Göteborg28:50+2:205:53
5Magnus CarlstedtSävedalens AIK30:00+3:306:08
6Henric BrohedeOK Tyr30:19+3:496:11
7Mattias NilssonVänersborgs SK32:32+6:026:39
8Albin ThunbergOK Alehof32:50+6:206:42
9Håvard HagaNydalens SK32:58+6:286:44
10Rickard HolmqvistHestra IF33:02+6:326:45
11Dag StridhUmeå OK33:15+6:456:47
12Tobias LindellVänersborgs SK33:17+6:476:48
13Ragnar TonjerNydalens SK33:46+7:166:54
14Johan IvarssonOK Kullingshof33:51+7:216:55
15Daniel NetzIFK Göteborg34:26+7:567:02
16Fabian WennerbergVaregg Fleridrett34:29+7:597:03
17Sondre Ruud BråtenNydalens SK34:42+8:127:05
18Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK35:02+8:327:09
19Eivind HøydalNydalens SK35:06+8:367:10
20Rasmus LarssonOK Alehof35:12+8:427:11
21Rikard PentonenIFK Göteborg35:16+8:467:12
22Torbjørn SagbergIL Tyrving35:22+8:527:13
23Christian KarldénKvillebyns SK35:28+8:587:15
24Jesper SjögrenOK Kullingshof35:30+9:007:15
25Mikael NilssonSnättringe SK36:00+9:307:21
26Oscar SvalinOK Alehof36:22+9:527:26
27Oskar CervinHelsingborgs SOK36:25+9:557:26
28Joakim AxelssonTrollhättans SOK36:26+9:567:27
29Tobias JohanssonOK Skogshjortarna36:37+10:077:29
30Christoffer AndersenIK Gandvik36:44+10:147:30
31Marcus HanssonSödertälje-Nykvarn OF36:48+10:187:31
32Simen Eid NielsenNTNUI37:00+10:307:33
33Max KarleOK Skogshjortarna37:11+10:417:36
34Tor Andreas AndersenHalden SK37:40+11:107:42
35Torbjörn AlmegiusStenungsunds OK39:41+13:118:06
36Calle StenbergOK Skogshjortarna40:42+14:128:19
37Tomas JohanssonVänersborgs SK41:31+15:018:29
37Marcus UllmanOK Alehof41:31+15:018:29
39Johan SandströmTrollhättans SOK41:32+15:028:29
40Thomas NipenNydalens SK42:08+15:388:36
41Simon BörjesonRyda SK42:10+15:408:37
42Daniel LarssonVänersborgs SK43:02+16:328:48
43Anton KarlssonOK Kullingshof43:04+16:348:48
44Erik SkärbergVänersborgs SK43:17+16:478:51
45Dag AalvikNydalens SK43:45+17:158:56
46Anders FrickTrollhättans SK44:11+17:419:02
47Magnus BertilssonOK Skogshjortarna44:40+18:109:08
48Jesper LiderudLidköpings VSK44:43+18:139:08
49Johan LarssonOK Skogshjortarna45:55+19:259:23
50Henrik SahlströmFrämmestads IK47:10+20:409:38
51Marcus Faruga KarldénKvillebyns SK49:33+23:0310:07
52Jonas EkströmGöteborg-Majorna OK50:21+23:5110:17
53Henrik KarlssonUddevalla OK55:26+28:5611:20
54Peter WaldenströmJönköpings OK1:00:59+34:2912:28
Tommy AnderssonVänersborgs SKej start
Andreas Litzell IvarssonOK Skogshjortarnaej start
Anders VisterNydalens SKej start
Samuel PlumppuHestra IFej start
Johnny HålsjöVänersborgs SKej start
Petter HaraldssonJärla Orienteringej start

D20

3 430 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aina EdgrenTrollhättans SOK28:458:22
2Klara PålssonSävedalens AIK31:21+2:369:08
3Sofia SjögrenOK Kullingshof32:23+3:389:26
4Lovisa LemanGöteborgs SK34:10+5:259:57
5Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK34:44+5:5910:07
6Malin WidénUddevalla OK35:17+6:3210:17
7Linn ErikssonRyda SK40:06+11:2111:41
8Lisa WassénVänersborgs SK44:12+15:2712:53
9Ingeborg Ellegaa MelbyNydalens SK44:17+15:3212:54
10Karen BjergaardNydalens SK44:39+15:5413:01
11Sofie SvennungssonOK Gipen47:48+19:0313:56
12Jenny EdgrenTrollhättans SOK58:57+30:1217:11
13Frida KjellmanLidköpings VSK1:06:02+37:1719:15
Emelie AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Filippa JohanssonJönköpings OKej start

H20

3 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas Madslien BakkenNTNUI21:576:17
2Sigur HeggedalKongsberg OL22:25+0:286:25
3Oskar LindqvistSävedalens AIK22:34+0:376:27
4Håvard MyhreKongsberg OL24:18+2:216:57
5Elias WiklundNydalens SK27:59+6:028:01
6Erik EkvallTrollhättans SOK28:21+6:248:07
7Oscar RenbergSävedalens AIK31:02+9:058:53
8John GabrielssonSävedalens AIK31:12+9:158:56
9Aron HåkanssonKungälvs OK32:07+10:109:12
10Christoffer JohanssonTrollhättans SOK33:04+11:079:28
11Erik ForsHestra IF33:51+11:549:41
12Oskar VigrenSävedalens AIK35:01+13:0410:02

D18

3 310 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Vilma BlennowFalköpings AIK OK26:568:08
2Siri MoholthKongsberg OL32:14+5:189:44
3Maria ErikssonEds SK36:06+9:1010:54
4Lina PålssonKungälvs OK36:48+9:5211:07
5Elvira LarssonRyda SK37:51+10:5511:26
6Signe SteindahlStenungsunds OK39:18+12:2211:52
7Filippa AnderssonLidköpings VSK40:31+13:3512:14
8Emma RenbergSävedalens AIK44:12+17:1613:21
9Sara HägnanderLidköpings VSK44:54+17:5813:33
10Anne W. EikenKongsberg OL49:30+22:3414:57
11Anna KristianssonTrollhättans SOK1:01:53+34:5718:41
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej start

H18

3 470 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias EkvallTrollhättans SOK22:206:26
2Gjermund Tørnqvist HaldenNydalens SK23:12+0:526:41
3Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK27:48+5:288:00
4Trygve HeggedalKongsberg OL28:17+5:578:09
5Viktor WassénVänersborgs SK32:23+10:039:19
6Linus OlssonOK Gipen34:37+12:179:58
7Hugo ThunbergOK Alehof37:10+14:5010:42
Anton BernevingOK Gipenej godkänd
Nils AlexanderssonStora Tuna OKutgått
Adam JohanssonTrollhättans SOKej start
Tim OlssonBrattås CKej start

D16 Five-O

3 220 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragne WiklundNydalens SK29:389:12
2Klara AxelssonMarkbygdens OK29:40+0:029:12
3Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK29:44+0:069:14
4Sofia JohanssonOK Skärmen29:52+0:149:16
5Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK29:58+0:209:18
6Hedda Raadal BjørloHalden SK30:02+0:249:19
7Elsa LindeblomHestra IF30:57+1:199:36
8Johanna NilssonKungälvs OK31:46+2:089:51
9Erika Källvik LeufvénÅmåls OK33:47+4:0910:29
10Frida JohanssonOK Djerf33:55+4:1710:31
11Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan35:26+5:4811:00
12Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK36:31+6:5311:20
13Jorid Nandrup NielsenIndre Østfold OK38:19+8:4111:53
14Maja AnderssonTrollhättans SOK38:23+8:4511:55
15Tindra HjortFalköpings AIK OK38:25+8:4711:55
16Elin JohanssonFrämmestads IK38:32+8:5411:58
17Frida Bakken UlsethNydalens SK38:47+9:0912:02
18Alma LiderudLidköpings VSK38:57+9:1912:05
19Ebba HjertbergHestra IF39:26+9:4812:14
20Sofia ÖstermanVänersborgs SK39:53+10:1512:23
21Tove JohanssonOK Alehof40:15+10:3712:30
22Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK50:35+20:5715:42
23Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK52:02+22:2416:09
24Julia MarkendahlOK Klyftamo59:38+30:0018:31
25Sofia KlassonHestra IF1:02:12+32:3419:19
25Ida KristianssonTrollhättans SOK1:02:12+32:3419:19
Lisa BörnstedtKungälvs OKej start
Kajsa RaskKungälvs OKej start

H16 Five-O

3 390 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias JonssonNydalens SK20:045:55
2Felix AxelssonMarkbygdens OK21:05+1:016:13
3Eskil TryggöTrollhättans SOK24:08+4:047:07
4Daniel BogrenIF Hagen25:20+5:167:28
5Petter Astrup ArnesenHeming Orientering25:24+5:207:29
6Marcus CarlssonIF Hagen25:29+5:257:31
7Anders BjörklundTrollhättans SOK25:33+5:297:32
8Jørgen WulfsbergNydalens SK25:40+5:367:34
9Axel HalvarssonOK Kroppefjäll26:14+6:107:44
10Hampus NyströmIF Hagen26:48+6:447:54
11Leif BlakeYukon OA29:04+9:008:34
12Axel OlssonOK Skogsstjärnan29:10+9:068:36
13Olle HedmanIF Hagen30:01+9:578:51
14Oscar StombergIF Hagen30:15+10:118:55
15Carl HolmbergIF Hagen30:24+10:208:58
16Anton WöhrerStigsökarna31:14+11:109:12
17Jørgen BaklidKonnerud IL31:43+11:399:21
18Oscar KarlssonTrollhättans SOK40:03+19:5911:48
19Joel PlumppuBredareds IF40:09+20:0511:50
20Gabriel BladOK Kullingshof58:39+38:3517:18
Filip JohanssonTrollhättans SOKej start
Emil KarlssonHestra IFej start

H16 Kort

2 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus JonassonVänersborgs SK31:5011:39

D14 Five-O

2 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva SonessonFalköpings AIK OK21:597:51
2Jenny BaklidKonnerud IL22:16+0:177:57
3Ellen BlennowFalköpings AIK OK24:33+2:348:46
4Marte Madslien BakkenNydalens SK31:11+9:1211:08
5Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK31:33+9:3411:16
6Klara WallinderGöteborg-Majorna OK31:34+9:3511:16
7Alma HjertbergHestra IF31:37+9:3811:17
8Erica BogrenIF Hagen31:46+9:4711:20
9Tove ErikssonRyda SK31:48+9:4911:21
10Malin KristianssonTrollhättans SOK35:54+13:5512:49
11Karoline BjørnerødOK Moss39:08+17:0913:58
12Ylva JohanssonOK Djerf41:49+19:5014:56
13Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK47:50+25:5117:05
14Vera WallinFalköpings AIK OK50:12+28:1317:55
15Emma IvarssonOK Kullingshof50:22+28:2317:59
16Ida SüdhoffBrattås CK50:27+28:2818:01
17Elsa KamforsOK Kullingshof53:21+31:2219:03
Nora AronengHestra IFej start
Clara JohanssonOK Skärmenej start
Matilda RenlundStigsökarnaej start
Alice SvalinVänersborgs SKej start

H14 Five-O

2 730 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Halvor Tørnqvist HaldenNydalens SK20:567:40
2Isak JonssonNydalens SK23:45+2:498:41
3Arvid AronssonOK Kroppefjäll29:46+8:5010:54
4Isak OlssonStigsökarna30:26+9:3011:08
5Richard TakeOK Tyr33:31+12:3512:16
6Eirik BlågestadIndre Østfold OK33:51+12:5512:23
7Hampus AnderssonLidköpings VSK34:53+13:5712:46
8Tobias ErixonOK Kullingshof35:02+14:0612:49
9Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK35:03+14:0712:50
10Johan HolmbergIF Hagen35:12+14:1612:53
11Erik JohanssonOK Alehof35:23+14:2712:57
12Jacob ÖstermanVänersborgs SK35:26+14:3012:58
13Viktor ZetterlundVänersborgs SK35:29+14:3312:59
14Lars Young VikNydalens SK36:03+15:0713:12
15Joar TryggöTrollhättans SOK36:07+15:1113:13
16Samuel ErikssonEds SK36:32+15:3613:22
17Linus BoströmOK Alehof41:49+20:5315:19
18Nils RundströmIFK Enskede48:49+27:5317:52
19Wilmer HolmqvistSjövalla FK1:29:53+1:08:5732:55

D14 Kort

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elna OlssonUlricehamns OK1:27:5237:04
Johanna AlmyrenFalköpings AIK OKej godkänd

H14 Kort

2 370 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK1:15:5031:59
Elias ThörnbladOK Flundrehofej godkänd

D12

2 210 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa ErikssonTrollhättans SOK20:059:05
2Ida BengtssonOK Alehof20:25+0:209:14
3Elina ReinholdssonOK Alehof21:22+1:179:40
4Rebecca TakeOK Tyr23:05+3:0010:26
5Ida JohanssonFrämmestads IK23:06+3:0110:27
6Frida JohanssonOK Skärmen23:15+3:1010:31
7Katrin AsplundKungälvs OK23:42+3:3710:43
8Emia HjortFalköpings AIK OK26:06+6:0111:48
9Elsa SonessonFalköpings AIK OK26:28+6:2311:58
10Pia Young VikNydalens SK27:04+6:5912:14
11Julia WallbergOK Alehof27:13+7:0812:18
12Agnes KamforsOK Kullingshof27:50+7:4512:35
13Wilma PetterssonOK Kullingshof28:18+8:1312:48
14Moa SkoogIF Hagen28:48+8:4313:01
15Hilda MartanderTrollhättans SOK31:19+11:1414:10
16Rebecka RundbladFrämmestads IK33:47+13:4215:17
17Ronja AnderssonTrollhättans SOK34:15+14:1015:29
18Alma AppelgrenTrollhättans SOK43:09+23:0419:31
19Emilia SandinOK Skärmen58:54+38:4926:39
20Matilda WöhrerStigsökarna1:13:56+53:5133:27
Alma BirklinOK Kåreutgått

H12

2 180 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton CarlssonIF Hagen16:267:32
2Arvid EkströmStenungsunds OK20:54+4:289:35
3Sigurd Saxe SandvikHalden SK23:00+6:3410:33
4Ebbe HolmqvistSjövalla FK26:02+9:3611:56
5Johan HedmanIF Hagen26:08+9:4211:59
6Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK27:55+11:2912:48
7Axel BrönnestamOK Gipen28:20+11:5412:59
8Isak ThörnbladOK Flundrehof28:57+12:3113:16
9Alfred BjørnerødOK Moss29:01+12:3513:18
10Philip VibergRyda SK30:05+13:3913:47
11Ludvig KarlssonTrollhättans SOK31:02+14:3614:14
12Felix HolmstenFrämmestads IK31:28+15:0214:26
13Lucas BoströmOK Alehof33:23+16:5715:18
14Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK35:12+18:4616:08
15David AlménVänersborgs SK36:07+19:4116:34
16Alvin OllanderOK Landehof37:08+20:4217:02
17Anton LundOK Skogshjortarna39:58+23:3218:20
18Oskar DahlinIK Gandvik40:40+24:1418:39
19David HermanssonÅmåls OK50:10+33:4423:00
20Gabriel LindebladTrollhättans SOK57:04+40:3826:10
21Elis RundströmIFK Enskede59:44+43:1827:24

D10

2 180 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jennifer StigssonTrollhättans SOK37:4217:17
2Elsa MartanderTrollhättans SOK40:09+2:2718:25
3Felicia SandinOK Skärmen44:00+6:1820:11
4Lova ErikssonTrollhättans SOK1:02:54+25:1228:51
Ebba SävhageOK Flundrehofej godkänd

H10

2 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK19:559:10
2Liam HogedalVänersborgs SK23:47+3:5210:57
3Noel BengtssonOK Skogshjortarna25:57+6:0211:57
4Oskar HjertbergHestra IF26:04+6:0912:00
5Arvid JohanssonOK Djerf32:45+12:5015:05
6Johan ErikssonOK Skogsvargarna34:11+14:1615:45
7Anton JonssonOK Tyr36:58+17:0317:02
8Max NymanOK Gipen40:11+20:1618:31
9Hugo EngbladFrämmestads IK40:35+20:4018:42
10Tim HeveliusOK Skogsvargarna43:14+23:1919:55
11Erik SüdhoffBrattås CK43:48+23:5320:11
12Axel VibergRyda SK48:09+28:1422:11
Robin AnderssonTrollhättans SOKej godkänd
Edvin OckbornTrollhättans SOKej start

D35

3 520 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK34:069:41
2Katarina EnbomVänersborgs SK39:21+5:1511:10
3Linda LarssonFrämmestads IK39:45+5:3911:17
4Anna JohanssonFrämmestads IK1:11:01+36:5520:10

D40

3 240 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HolmqvistSjövalla FK24:477:38
2Berit Sofie WiklundNydalens SK25:54+1:077:59
3Åsa OllanderOK Landehof27:08+2:218:22
4Ulrika RundbladFrämmestads IK30:16+5:299:20
5Anna LövgärdOK Alehof35:44+10:5711:01
6Malin TengströmFrämmestads IK37:52+13:0511:41
7Sofia GustafssonVänersborgs SK41:00+16:1312:39
8Maria HederIK Gandvik42:53+18:0613:14
9Annika BengtssonOK Alehof43:17+18:3013:21
10Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK52:57+28:1016:20
11Christine LundOK Skogshjortarna57:24+32:3717:42
12Fredrika ErikssonRyda SK58:01+33:1417:54
13Katarina WallbergOK Alehof1:02:00+37:1319:08
Martina StigssonTrollhättans SOKej godkänd

H40

3 990 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonVänersborgs SK27:567:00 Ladda ner rutt i gpx-format
2Erik AderstedtKungälvs OK33:59+6:038:31
3Anders LövgärdOK Alehof34:13+6:178:34
4Magnus SundmarkIK Gandvik35:25+7:298:52
5Johan LindeblomIK Omega35:55+7:599:00
6Magnus DahlinIK Gandvik37:08+9:129:18
7Rune BlågestadIndre Østfold OK37:21+9:259:21
8Simon HarstonTGM Budenheim39:52+11:569:59
9Patrik SvalinVänersborgs SK40:10+12:1410:04
10Anders FranzénLidköpings VSK43:05+15:0910:47
11Jan HjortFalköpings AIK OK44:02+16:0611:02
12Håkan LindénUddevalla OK50:06+22:1012:33
13Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK54:07+26:1113:33
14Daniel AlmyrenFalköpings AIK OK59:36+31:4014:56
15Olof MartanderTrollhättans SOK1:01:11+33:1515:20
16Calle FogelstrandRyda SK1:06:10+38:1416:34
Martin HjertbergHestra IFej godkänd
Håkan SonessonFalköpings AIK OKej godkänd
Sven Arne KarlssonTrollhättans SOKej start
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OLej start
Jörgen HåkanssonRyda SKej start
Richard TengströmFrämmestads IKej start

D45

3 030 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena ErikssonEds SK29:229:41
2Suzy LarssonOK Skogshjortarna30:37+1:1510:06
3Karin AnderssonIF Hagen31:20+1:5810:20
4Astrid BjørnerødOK Moss31:34+2:1210:25
5Maria BogrenIF Hagen32:05+2:4310:35
6Hanne Lerche RaadalHalden SK33:51+4:2911:10
7Monica Tørnqvist HaldenNydalens SK35:26+6:0411:41
8Anna StombergIF Hagen36:07+6:4511:55
9Gunilla EdgrenTrollhättans SOK36:14+6:5211:57
10Britt-Marie ErlandssonStigsökarna39:00+9:3812:52
11Anki BlennowFalköpings AIK OK39:01+9:3912:52
12Izabell BirklinOK Kåre39:28+10:0613:01
13Gitte KristianssonTrollhättans SOK41:22+12:0013:39
14Kari MadslienNydalens SK41:26+12:0413:40
15Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK43:34+14:1214:22
16Ewa HolmbergIF Hagen44:35+15:1314:42
17Carina IvarssonOK Kullingshof48:57+19:3516:09
18Eva NilssonKungälvs OK51:19+21:5716:56
Christina PetterssonStigsökarnaej godkänd
Marina AxelssonMarkbygdens OKutgått

H45

3 800 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper StenströmVänersborgs SK25:106:37
2Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna27:06+1:567:07
3Pelle ForsbergIFK Enskede27:30+2:207:14
4Mikael PalgrimVänersborgs SK30:10+5:007:56
5Lars Erik GjeinSandefjord OK30:43+5:338:05
6Anders CarlssonVänersborgs SK30:45+5:358:05
7Bo HallbergFalköpings AIK OK31:00+5:508:09
8Gunnar Engen VikNydalens SK32:02+6:528:25
9Mats HallstenOK Skärmen32:19+7:098:30
10Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK34:52+9:429:10
11Jon Iver BakkenNydalens SK35:29+10:199:20
12Magnus NiklassonFalköpings AIK OK35:47+10:379:25
13Pär M JohanssonKolebakkens IF36:01+10:519:28
14Lars BjörkingOK Skogshjortarna36:53+11:439:42
15Fredrik PlumppuBredareds IF37:46+12:369:56
16Ulf DanielssonÅmåls OK38:07+12:5710:01
17Anders YngströmGöteborg-Majorna OK38:22+13:1210:05
18Thomas SteindahlStenungsunds OK41:20+16:1010:52
19Pär-Magnus BjurekTibro OK42:16+17:0611:07
20Hans NilssonKungälvs OK44:34+19:2411:43
21Anders PetterssonStigsökarna44:46+19:3611:46
22Conny ErixonOK Kullingshof49:12+24:0212:56
23David GabrielssonSävedalens AIK52:43+27:3313:52
24Robert WieslanderOK Skärmen53:58+28:4814:12
Vegard HaldenNydalens SKej godkänd
Nils GustavssonLidköpings VSKutgått
Gunnar ElveljungIFK Göteborgej start
Anders LarssonVänersborgs SKej start
Kjetil BjørloHalden SKej start
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnanej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start

D50

2 970 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HalvarssonOK Kroppefjäll29:119:49
2Heli MarjomaaStigsökarna29:15+0:049:50
3Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK29:37+0:269:58
4Unn Hilde HeggedalKongsberg OL29:39+0:289:58
5Eva HägnanderLidköpings VSK30:02+0:5110:06
6Alix Young VikNydalens SK30:04+0:5310:07
7Annette Falck LarssonVänersborgs SK30:57+1:4610:25
8Hilde StorløkkenKongsberg OL31:56+2:4510:45
9Anita DavalliusUddevalla IS33:15+4:0411:11
10Tone HollowellOK Tyr33:50+4:3911:23
11Britta SahlinVänersborgs SK34:46+5:3511:42
12Anna Weckner WestlundOK Tyr37:53+8:4212:45
13Agneta ErikssonUddevalla OK38:06+8:5512:49
14Lena PeterssonOK Alehof43:41+14:3014:42
15Karin BergdahlIK Uven51:15+22:0417:15
16Margareta MandingerTrollhättans SOK51:52+22:4117:27
17Lena MarkendahlOK Klyftamo53:55+24:4418:09
18Ingalill GrundHerrestads AIF55:38+26:2718:43
19Kristin FriskVänersborgs SK1:04:30+35:1921:43
20Marit Nandrup PettersenIndre Østfold OK1:13:29+44:1824:44
21Sabine SchweigerYukon OA1:14:17+45:0625:00
Nina BejbomUddevalla OKutgått

H50

3 620 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tore BjørnerødOK Moss25:357:04
2Svein-Erik SøgårdKongsberg OL26:54+1:197:25
3Kent KlassonHestra IF27:47+2:127:40
4Håkan SchmidtTrollhättans SOK27:55+2:207:42
5Lars HolmbergIF Hagen28:16+2:417:48
6Fredrik BarrulfOK Tyr29:38+4:038:11
7Tom HollowellOK Tyr29:48+4:138:13
8Per KällvikÅmåls OK30:07+4:328:19
9Jörgen HallénTrollhättans SOK31:28+5:538:41
10Maths KarlssonTolered-Utby Ol-klubb31:49+6:148:47
11Andres LaasOK Skogshjortarna31:53+6:188:48
12Magnus BlennowFalköpings AIK OK33:12+7:379:10
13Claes EkbergLidköpings VSK33:17+7:429:11
14Magnus JoelssonSOK 6833:34+7:599:16
15Peter BrämersonTibro OK33:42+8:079:18
16Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK33:56+8:219:22
17Åke AnderssonTrollhättans SOK34:32+8:579:32
18Kjell EinarssonOK Skogshjortarna35:05+9:309:41
19Jonas MånssonK 3 IF38:59+13:2410:46
20Christer CarlssonIK Uven39:21+13:4610:52
21Rune Siewartz NielsenIndre Østfold OK39:37+14:0210:56
22Björn SvenssonOK Djerf41:53+16:1811:34
23Bengt ZetterbergOK Skärmen42:12+16:3711:39
24Bo WesterbergTrollhättans SOK42:43+17:0811:48
25Ingvar IvarssonOK Kullingshof43:16+17:4111:57
26Sören AnderssonLidköpings VSK44:54+19:1912:24
27Torbjörn SalomonsonVänersborgs SK46:25+20:5012:49
28Dag TryggöTrollhättans SOK47:08+21:3313:01
29Stefan HornebrantTrollhättans SOK50:51+25:1614:02
30Hans-Olof PerssonOK Alehof51:25+25:5014:12
31Börje PerssonOK Alehof58:41+33:0616:12
32Mikael JohanssonOK Skärmen1:03:09+37:3417:26
33Jo WiklundNydalens SK1:03:23+37:4817:30
34Erik BlakeYukon OA1:03:33+37:5817:33
Kent SkärbergVänersborgs SKej godkänd
Mats KristianssonTrollhättans SOKutgått
Stefan AronengHestra IFej start
Ulrik OlssonBrattås CKej start
Thomas AttforsSävedalens AIKej start

D55

3 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin AnderssonRyda SK35:3811:52
2Kerstin BurmanKvillebyns SK36:11+0:3312:03
3Birgit HanssonHerrestads AIF37:57+2:1912:39
4Ingrid KensbyOK Tyr42:34+6:5614:11
5Catharina KarlssonTrollhättans SOK43:23+7:4514:27
6Monika NilssonOK Alehof45:49+10:1115:16
7Christina BirathStenungsunds OK49:37+13:5916:32
8Margareta NetzTrollhättans SOK59:06+23:2819:42
9Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:00:37+24:5920:12
10Eva KarlssonUddevalla OK1:07:26+31:4822:28
11Mary OlssonVästvärmlands OK1:11:31+35:5323:50
12Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:18:20+42:4226:06
Katarina ÖstlingOK Skogshjortarnaej godkänd
Ann Warma LaasOK Skogshjortarnaej godkänd
Grete HoviSkien OKej godkänd

H55

3 420 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr24:397:12
2Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK27:51+3:128:08
3Sören JonssonNydalens SK28:23+3:448:17
4Anders SjögrenOK Kullingshof30:04+5:258:47
5Anders BjörklundSävedalens AIK30:19+5:408:51
6Anders AxelssonTrollhättans SOK31:12+6:339:07
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK31:22+6:439:10
8Jerker NetzTrollhättans SOK31:38+6:599:14
9Ulf BjörkdahlHerrestads AIF33:14+8:359:43
10Tomas KarlssonOK Skogshjortarna33:46+9:079:52
11Stefan StombergIF Hagen34:08+9:299:58
12Øivind MyhreKongsberg OL34:29+9:5010:04
13Svante AndrénTibro OK34:54+10:1510:12
14Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK37:01+12:2210:49
15Leif MobergVänersborgs SK37:35+12:5610:59
16Tommy RoosFalköpings AIK OK37:44+13:0511:01
17Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK38:07+13:2811:08
18Håkan LarssonLjungskile FK38:31+13:5211:15
19Nils-Olof LarssonVänersborgs SK40:38+15:5911:52
20Mats KensbyOK Tyr41:17+16:3812:04
21Mats LindqvistSävedalens AIK42:14+17:3512:20
22Thord EkströmTrollhättans SOK44:26+19:4712:59
23Roy GjerdingOK Moss44:42+20:0313:04
Jerry RasmussonHerrestads AIFutgått
Jan HanssonStenungsunds OKej start
Anders JohanssonTrollhättans SOKej start

D60

2 560 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger WesterbergIF Hagen28:3211:08
2Pia SvenssonFalköpings AIK OK35:01+6:2913:40
3Gunilla HogedalVänersborgs SK35:02+6:3013:41
4Inger SvenssonLidköpings VSK38:58+10:2615:13
5Britt GunnarssonKristinehamns OK42:49+14:1716:43
6Britt KarlssonStenungsunds OK43:50+15:1817:07
7Ingrid JessenFrämmestads IK55:00+26:2821:29
Elise JohanssonFalköpings AIK OKej godkänd

H60

3 260 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Harald HoviSkien OK27:098:19
2Urban LarssonOK Gipen30:13+3:049:16
3Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF31:29+4:209:39
4Per-Olof LarssonHestra IF31:35+4:269:41
5Stefan GunnarssonKristinehamns OK33:23+6:1410:14
6Tor Ragnar AndersenHalden SK33:34+6:2510:17
7Lars EkbergTrollhättans SOK33:42+6:3310:20
8Björn PetterssonUlricehamns OK33:48+6:3910:22
9Roalh KlevelandKvillebyns SK36:29+9:2011:11
10Yngve NilssonOK Gipen36:57+9:4811:20
11Gunnar BejbomUddevalla OK37:06+9:5711:22
12Per WennerbergOK Klyftamo38:52+11:4311:55
13Bror WidénUddevalla OK40:22+13:1312:22
14Reine SpetzStenungsunds OK41:07+13:5812:36
15Lars OlssonVästvärmlands OK42:07+14:5812:55
16Conny SahlinVänersborgs SK42:42+15:3313:05
17Peter LarssonTrollhättans SOK44:24+17:1513:37
18Bengt AnderssonFrämmestads IK46:19+19:1014:12
19Per-Ola JohnssonOK Kullingshof50:56+23:4715:37
20Börje GustavssonTrollhättans SOK53:14+26:0516:19
21Arne AlfredssonUddevalla OK1:03:15+36:0619:24
22Håkan HåkanssonKungälvs OK1:26:34+59:2526:33
Johan KarlssonTrollhättans SOKutgått
Hans Andersson StrinningAttunda OKej start
Kent ErikssonLerums SOKej start
Lennart HålsjöOK Skogshjortarnaej start
Bengt JohanssonOK Skogshjortarnaej start

D65

2 510 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnel TurpeinenKvillebyns SK33:3313:21
2Marion HallstenUddevalla OK35:42+2:0914:13
3Barbro BörjessonOK Skogshjortarna47:22+13:4918:52
4Ingrid TengelandIK Gandvik49:48+16:1519:50
5Barbro AnderssonOK Skogshjortarna53:18+19:4521:14
6Birgitta KarlsonRyda SK59:08+25:3523:33
7Ingrid CarlstedtSävedalens AIK1:10:29+36:5628:04
Ann-Marie HolmströmLidköpings VSKej godkänd
Ingegerd OlssonOK Alehofutgått
Görel NordinVänersborgs SKej start

H65

3 070 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per-Arne KällénUddevalla OK27:439:01
2Rune LarssonOK Skogshjortarna27:44+0:019:02
3Lars HogedalVänersborgs SK29:01+1:189:27
4Per IvarssonTrollhättans SOK30:00+2:179:46
5Olof KarlssonUddevalla OK33:01+5:1810:45
6Ingemar JohanssonVäxjö OK33:17+5:3410:50
7Juergen ZiescheLOK Berlin33:22+5:3910:52
8Jonas LarssonOK Kullingshof36:51+9:0812:00
9Conny JidetoftStångenäs AIS37:06+9:2312:05
10Per FredrikssonOK Skogshjortarna37:10+9:2712:06
11Jan-Erik PålssonUddevalla IS38:34+10:5112:33
12Ludwig GenderjahnLOK Berlin39:47+12:0412:57
13Mats KarlssonStenungsunds OK39:58+12:1513:01
14Lennart AnderssonGöteborgs SK39:59+12:1613:01
15Ted LiivrandOK Skogshjortarna42:05+14:2213:42
16Kenth SundgrenSkåneslättens OL43:52+16:0914:17
17Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK46:14+18:3115:03
18Hans CarlstedtSävedalens AIK49:35+21:5216:09
19Lars-Eric AnderssonFalköpings AIK OK1:03:49+36:0620:47
20Sten OlssonOK Alehof1:10:11+42:2822:51
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Karl Evert SvenssonIF Hagenej godkänd
Lars-Olof RönnqvistOK Löftanej start
Torbjörn KarldénKvillebyns SKej start
Stig JohanssonFalköpings AIK OKej start

D70

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta StenströmVänersborgs SK33:4114:02
2Kerstin ErnvidUlricehamns OK34:13+0:3214:15
3Gunnel PalgrimVänersborgs SK41:55+8:1417:27
4Britt-Marie JohanssonVänersborgs SK51:42+18:0121:32
5Lena WaernTrollhättans SOK54:30+20:4922:42
6Ulla LingJönköpings OK54:48+21:0722:50
7Kristina AnderssonOK Skogshjortarna55:08+21:2722:58
8Elvy BörjessonOK Alehof1:07:03+33:2227:56
9Hjørdis ØvreåsBotne Skiklubb Orientering1:21:31+47:5033:57
Berith IvehagFrämmestads IKej start

H70

3 000 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna28:469:35
2Lars FinbomOK Landehof30:00+1:1410:00
3Rune SandbergUddevalla OK30:01+1:1510:00
4Kenneth IvehagFrämmestads IK31:00+2:1410:20
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna31:13+2:2710:24
6Lars LjungbergTrollhättans SOK32:47+4:0110:55
7Lars JohanssonOK Skogshjortarna33:21+4:3511:07
8Per-Arne JohanssonVänersborgs SK34:12+5:2611:24
9Oskar JohanssonStångenäs AIS35:46+7:0011:55
10Göran RubendahlOK Skogshjortarna36:52+8:0612:17
11Jan JohanssonVänersborgs SK38:06+9:2012:42
12Bror PalgrimVänersborgs SK40:26+11:4013:28
13Lars Martin GjeinStokke IL40:45+11:5913:35
14Svein BakkenStigsökarna41:46+13:0013:55
15Magnar ØvreåsBotne Skiklubb Orientering45:55+17:0915:18
16Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna55:40+26:5418:33
17Bo BengtssonOK Alehof1:00:12+31:2620:04
18Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:20:19+51:3326:46
Lennart FärjhageOK Gipenej godkänd

D75

1 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Signe NymanUddevalla IS35:0018:13
2Margareta HolmbergIF Hagen43:15+8:1522:31
3Gro BakkenStigsökarna43:49+8:4922:49
4Britta SahlIF Hagen43:51+8:5122:50
5Inga PerssonOK Landehof46:20+11:2024:07
6Lillemor HallinOK Landehof46:51+11:5124:24
7Gerd HallstenVänersborgs SK48:57+13:5725:29
8Ingrid BorglidenVänersborgs SK1:17:00+42:0040:06
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H75

2 870 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åke GatelidOK Skogshjortarna32:2811:18
2Erland LingJönköpings OK33:06+0:3811:31
3Matts MattssonOK Gipen36:37+4:0912:45
4Ingemar HolmbergIF Hagen38:11+5:4313:18
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK39:45+7:1713:51
6John VallinOK Hedströmmen40:14+7:4614:01
7Ivan ErnvidUlricehamns OK43:33+11:0515:10
8Kjell AnderssonSkattkärrs SOK44:46+12:1815:35
9Gunnar WaernTrollhättans SOK49:42+17:1417:19
10Gunnar PerssonSvanesunds GIF51:49+19:2118:03
11Harry AnderssonOK Kullingshof55:40+23:1219:23
12Sören JanssonSundsvalls OK1:04:02+31:3422:18
Jan KjellströmSvanesunds GIFej start

H80

2 410 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nils JanssonSkattkärrs SOK35:3414:45
2Atte HeikkiläOK Gipen37:11+1:3715:25
3Gunnar LarssonUddevalla IS43:29+7:5518:02
4Karleric FranssonTrollhättans SOK47:21+11:4719:38
5Arvo HyvönenSkattkärrs SOK48:32+12:5820:08
Stig SahlIF Hagenej godkänd
Ove KilbornUddevalla ISutgått

Inskolning

1 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Johannes AnderssonVänersborgs SKfullföljt
Elina ChristianssonUddevalla OKfullföljt
Olivia GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Oskar GustafssonVänersborgs SKfullföljt
Filip HåkanssonUddevalla OKfullföljt
Axell JansenFrämmestads IKfullföljt
Julia JohanssonEds SKfullföljt
Vilma JohnssonOK Tyrfullföljt
Lovisa KristianssonTrollhättans SOKfullföljt
Ellen LindbergIK Ymerfullföljt
Alixsander LindellOK Alehoffullföljt
Ev elina LindgrenLidköpings VSKfullföljt
Edvin LindströmVänersborgs SKfullföljt
Lola NymanOK Gipenfullföljt
Noah OlssonStigsökarnafullföljt
Agaton RomFrämmestads IKfullföljt
Albin RundblandFrämmestads IKfullföljt
Alfred TersingOK Flundrehoffullföljt
Idas Vaolenti9nGöteborg-Majorna OKfullföljt
Elsa ZetterbergOK Flundrehoffullföljt
Vilgot ÅhlundVänersborgs SKfullföljt
Astrid LindgrenLidköpings VSKej godkänd
Aksel SandvikHalden SKej godkänd
Selma MartanderTrollhättans SOKej start
Melker OckbornTrollhättans SOKej start

U1

2 170 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel HogedalVänersborgs SK20:379:30
2Maja JosefssonVästvärmlands OK22:17+1:4010:16
3Emil AnderssonRyda SK22:31+1:5410:22
4Wilhelm OlssonStigsökarna25:41+5:0411:50
5Elias JosefssonVästvärmlands OK25:45+5:0811:51
6Algot TersingOK Flundrehof26:28+5:5112:11
7Tuva AlménVänersborgs SK27:00+6:2312:26
8Ida AnderssonVänersborgs SK28:02+7:2512:55
9Oscar KarlssonStigsökarna29:16+8:3913:29
10Agnes KarlssonRyda SK30:59+10:2214:16
11Elin KronOK Flundrehof31:43+11:0614:36
12Oscar NymanOK Gipen34:37+14:0015:57
13Ella PetterssonOK Kullingshof34:58+14:2116:06
14ukas PetterssonStigsökarna35:13+14:3616:13
15Hilma EkströmStenungsunds OK35:36+14:5916:24
16Vera SandelinIF Hagen36:09+15:3216:39
17Julian NömellOK Gipen37:08+16:3117:06
18Mailis HolmqvistSjövalla FK41:17+20:4019:01
19Lukas EnglundTrollhättans SOK54:47+34:1025:14
Ebba LövgärdOK Alehofej start

U2

2 300 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelina HolmqvistSjövalla FK23:4210:18
2Lisa AnderssonRyda SK24:37+0:5510:42
3Filiph ValetinGöteborg-Majorna OK28:51+5:0912:32
4Erik KarlssonStigsökarna29:23+5:4112:46
5Alma SandelinIF Hagen30:05+6:2313:04
6Linn EnbomVänersborgs SK30:18+6:3613:10
7Andrea EnbomVänersborgs SK30:23+6:4113:12
8Sverre SandvikHalden SK30:30+6:4813:15
9Klara HåkanssonUddevalla OK31:03+7:2113:30
10Emma ChristianssonUddevalla OK31:09+7:2713:32
11Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK31:53+8:1113:51
12Oskar WesterbergTrollhättans SOK32:47+9:0514:15
13Simon ThörnbladOK Flundrehof34:39+10:5715:03
14Dea SundmarkIK Gandvik35:35+11:5315:28
15Sara BengtssonOK Alehof35:48+12:0615:33
16Clara LövgärdOK Alehof35:50+12:0815:34
17Frida StigssonTrollhättans SOK36:30+12:4815:52
18Alice TersingOK Flundrehof36:52+13:1016:01
19Olivia ZetterbergOK Flundrehof37:04+13:2216:06
20Melvin LundOK Skogshjortarna39:24+15:4217:07
21Wilma ReinholdssonOK Alehof43:00+19:1818:41
22Klara PetterssonÅmåls OK48:04+24:2220:53
23Nellie ErlandssonStigsökarna50:28+26:4621:56
Oliver HammarFalköpings AIK OKej start
Viktor ZetterbergOK Flundrehofej start

Öppen motion 1

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ina Kristin BlågestadIndre Østfold OK32:2514:05
2Barbro LindgrenUddevalla OK41:10+8:4517:53
3Lisa OlfssonStigsökarna41:19+8:5417:57
4Anneli OlssonUlricehamns OK46:40+14:1520:17
5Ann-Loise KjönsbergKlubblös57:51+25:2625:09

Öppen motion 3

2 860 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas JohanssonFrämmestads IK35:0112:14
2Sofia SamuelssonOK Gipen35:07+0:0612:16
3Albin TengströmFrämmestads IK35:27+0:2612:23
4Josefine JansenFrämmestads IK35:29+0:2812:24
5Nina MagnussonÅmåls OK37:15+2:1413:01
6Anna Karin SkärbergVänersborgs SK39:15+4:1413:43
7Åsa PetterssonOK Kullingshof39:29+4:2813:48
8Annie KamforsOK Kullingshof40:44+5:4314:14
9Magnus ÖrbergTrollhättans SOK43:25+8:2415:10
10Annika GustafsonOK Gipen44:26+9:2515:32
11Thgomas AnderssonVänersborgs SK45:30+10:2915:54
12Ching-Pei ChenTrollhättans SK46:44+11:4316:20
13Ingela LarssonHestra IF48:24+13:2316:55
14Fanny LilljeqvistStigsökarna49:08+14:0717:10
15Pernilla KarlssonRyda SK51:06+16:0517:52
16Lillemor GunnarssonOK Gipen52:20+17:1918:17
17Klas SkogOK Gipen53:10+18:0918:35
18Annika HallénTrollhättans SOK53:46+18:4518:47
19Kristina JohanssonOK Djerf55:06+20:0519:15
20Birgitta JonssonRyda SK56:06+21:0519:36
21Lars SvenssonOK Alehof58:02+23:0120:17
22Gunilla BernevingOK Gipen58:19+23:1820:23
23Camilla LindebladTrollhättans SOK1:01:38+26:3721:33
24Roland OlofssonStigsökarna1:03:31+28:3022:12
25Bengt HogedalOK Gipen1:04:33+29:3222:34
26Bibbi GustafssonOK Gipen1:08:11+33:1023:50
26Eva Westerholm-LannfeltOK Skogshjortarna1:08:11+33:1023:50
28Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:08:53+33:5224:05
29Lil AlfredssonUddevalla OK1:11:17+36:1624:55
30Mathilda RenlundStigsökarna1:12:06+37:0525:12
31Ove NilssonUddevalla Skidklubb1:13:21+38:2025:38
32Ingegerd FrickTrollhättans SK1:14:02+39:0125:53
33Maria BjörklundTrollhättans SOK1:16:28+41:2726:44
34Melissa TroutNydalens SK1:18:36+43:3527:28
35Monica Skog BrönnestamOK Gipen1:25:38+50:3729:56
36Albin AppelgrenTrollhättans SOK1:29:06+54:0531:09
37Ulrika AppelgrenTrollhättans SOK1:30:20+55:1931:35
Niklas KamforsOK Kullingshofej godkänd
Stefan NetzTrollhättans SOKej godkänd
Raonny RundbladFrämmestads IKej godkänd
Sophie Hedlund-StridhOK Gipenej godkänd
Markus SkogsbergKlubblösutgått

Öppen motion 5

3 370 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus BranellRyda SK33:109:50
2Dennis NyqvistOK Gipen33:21+0:119:53
3Robert SkoogIF Hagen34:59+1:4910:22
4Viktor YngströmKlubblös36:26+3:1610:48
5Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK36:31+3:2110:50
6Johanna Skogsb ergKlubblös37:16+4:0611:03
7Anders HolmedahlTrollhättans SOK38:36+5:2611:27
8Jörgen NymanOK Gipen38:49+5:3911:31
9Tony GullqvistVästvärmlands OK39:28+6:1811:42
10Maria SkoogIF Hagen40:28+7:1812:00
11Stefan SandelinIF Hagen40:40+7:3012:04
12Birgitta LarssonRyda SK40:47+7:3712:06
13Knut BjørkeloKolbotn & Skimt OL42:03+8:5312:28
14Anne NilsenÅs-NMBU Orientering42:28+9:1812:36
15Lene SandvikHalden SK43:15+10:0512:50
16Lars WassénVänersborgs SK43:32+10:2212:55
17Tobias ErikssonOK Skärmen43:41+10:3112:57
18Thea Karlsson;Ryda SK44:39+11:2913:14
19Kristina ÅhlundVänersborgs SK45:08+11:5813:23
20Natalie LarssonRyda SK48:07+14:5714:16
21Karin AltohoffKungälvs OK48:20+15:1014:20
22Nicolaas JansenFrämmestads IK49:14+16:0414:36
23Anna HammarFalköpings AIK OK49:51+16:4114:47
24Karin DahlgrenHagaby GOIF51:31+18:2115:17
25Nagyief SalamehVänersborgs SK53:07+19:5715:45
26Adnan AhmedVänersborgs SK53:12+20:0215:47
27Eva BäcklundTrollhättans SOK55:14+22:0416:23
28Hans BernhardssonOK Skärmen56:15+23:0516:41
29Mona-Lisa JanssonKungälvs OK57:17+24:0716:59
30Matilda HoffstedtIF Hagen57:36+24:2617:05
31Alexandra EklundIK Gandvik58:33+25:2317:22
32Filip LemanGöteborgs SK58:53+25:4317:28
33Eva WöhrerStigsökarna59:03+25:5317:31
34Sara LindgrenLidköpings VSK1:00:19+27:0917:53
35Stina AnderssonLidköpings VSK1:01:09+27:5918:08
36Erwin WöhrerStigsökarna1:02:04+28:5418:25
37Gunnar ChristianssonTrollhättans SK1:02:17+29:0718:28
38Marie HermanssonOK Kullingshof1:02:21+29:1118:30
39Lennart SvenssonOK Kullingshof1:05:34+32:2419:27
40Johanna Karlsson;Ryda SK1:06:16+33:0619:39
41Anders EspåkerLidköpings VSK1:13:10+40:0021:42
42Yvonne SvenssonOK Kullingshof1:16:33+43:2322:42
43Claes JohanssonOK Kullingshof1:22:48+49:3824:34
44Lena LarssonHestra IF1:30:44+57:3426:55
45Joacim JanssonKlubblös1:42:52+1:09:4230:31
46Julia BergdahlIK Uven1:42:57+1:09:4730:32
47Kerstin LarssonOK Skogshjortarna1:46:07+1:12:5731:29
Robin NyqvistKungälvs OKutgått
Helena SonessonFalköpings AIK OKutgått
Fredrik HederIK Gandvikej start
Lisa MartanderTrollhättans SOKej start

Öppen motion 7

3 020 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart EkvallTrollhättans SOK26:548:54
2Erik SimesOK Tyr28:07+1:139:18
3Peter PetterssonÅmåls OK30:41+3:4710:09
4Annika LeufvénÅmåls OK32:32+5:3810:46
5Charlotte ÖstermanVänersborgs SK33:10+6:1610:58
6Per GustafssonRyda SK33:13+6:1910:59
7Daniel ThomasLerums SOK33:40+6:4611:08
8Karin TorstenssonFalköpings AIK OK35:25+8:3111:43
9Åsa HåkanssonUddevalla OK35:48+8:5411:51
10Elin ClassonOK Orinto37:58+11:0412:34
11Frida StoltHestra IF38:20+11:2612:41
12Göran BladOK Kullingshof38:32+11:3812:45
13Christina SüdhoffBrattås CK39:50+12:5613:11
14Mats MyrvoldSarpsborg OL40:26+13:3213:23
14Sten-Åke NilssonOK Alehof40:26+13:3213:23
16Thore JanssonKungälvs OK40:46+13:5213:29
17Roland NilssonFalköpings AIK OK41:59+15:0513:54
18Sandra AxelssonVänersborgs SK42:31+15:3714:04
19Lena AnderssonTrollhättans SOK42:47+15:5314:10
20Jan LarssonFrämmestads IK43:17+16:2314:19
21Ammanda KarsssonLidköpings VSK44:04+17:1014:35
22Mats KarlssonLidköpings VSK44:07+17:1314:36
23Inga-Lill WahlbergVänersborgs SK46:18+19:2415:19
24Niclas KjellmanLidköpings VSK47:05+20:1115:35
25Nils-Erik GunnarssonOK Gipen47:31+20:3715:44
25Conny SvahnFrämmestads IK47:31+20:3715:44
27Ingemar StrandellGöteborgs SK47:36+20:4215:45
28Mats PehrssonOK Alehof47:37+20:4315:46
29Lars TorstenssonGöteborgs SK47:57+21:0315:52
30Gunnar JohanssonOK Gipen48:41+21:4716:07
31Annelie JohanssonOK Skärmen49:03+22:0916:14
32Sven-Olof PålssonKungälvs OK49:06+22:1216:15
33Petra JohanssonTrollhättans SOK49:14+22:2016:18
34Lars ElfvingOK Gipen49:32+22:3816:24
35Anders SvedinLidköpings VSK49:38+22:4416:26
36Lars JelvertFellingsbro GOIF49:46+22:5216:28
37Ida LindellStigsökarna49:47+22:5316:29
38Hans LindgrenOK Skogshjortarna50:21+23:2716:40
39Ingemar ÖbergOK Kullingshof50:42+23:4816:47
40Linus IsebornFrämmestads IK51:18+24:2416:59
41Daniel TorstenssonGöteborgs SK51:30+24:3617:03
42Johanes Schulte SüdhoffBrattås CK52:34+25:4017:24
43Kjell SjunnessonKungälvs OK53:45+26:5117:47
44Johan AnderssonFrämmestads IK54:04+27:1017:54
45Karin CederlöfKlubblös54:15+27:2117:57
46Kerstin SvenssonTrollhättans SOK54:31+27:3718:03
47Tomas BergstrandBrattås CK54:35+27:4118:04
48Åke JohannessonTrollhättans SOK54:53+27:5918:10
49Gunvor JonssonVänersborgs SK56:00+29:0618:32
50Anders LundOK Skogshjortarna56:06+29:1218:34
51Hans AnderssonIK Gandvik56:28+29:3418:41
52Martin SvennungssonOK Gipen57:19+30:2518:58
53Bo CederlöfKlubblös58:13+31:1919:16
54Rolf LundmarkKlubblös59:19+32:2519:38
55Bodil AhlströmTrollhättans SOK59:52+32:5819:49
56Sofia PehrssonOK Alehof1:00:38+33:4420:04
57Annika JohanssonOK Alehof1:04:34+37:4021:22
58Fredrik ErikssonOK Flundrehof1:05:01+38:0721:31
59Charlotte WikströmSävedalens AIK1:09:32+42:3823:01
60Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:10:35+43:4123:22
61Eva LindahlOK Gipen1:11:43+44:4923:44
62Lars RenbergKlubblös1:13:52+46:5824:27
Kent-Erik RosengrenTrollhättans SKutgått
Anna LarssonOK Gipenutgått
Elise JohannessonTrollhättans SOKutgått
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbej start
Helena HjertbergIK Ymerej start
Jenny OlssonStigsökarnaej start

Öppen motion 8

4 740 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon AnderssonOK Kullingshof29:596:19
2Jostein NörbeckNydalens SK33:44+3:457:07
3Pontus JanssonOK Orinto34:33+4:347:17
4Håkon Raadal BjörloHalden SK35:04+5:057:23
5Jonas H SandUddevalla OK36:34+6:357:42
6Malin SandUddevalla OK36:48+6:497:45
7Torgier NörbechIL Tyrving37:25+7:267:53
8Jonas LindellStigsökarna37:48+7:497:58
9Martin SchagerlindTrollhättans SOK38:32+8:338:07
10Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK38:57+8:588:13
11Andreas BranellRyda SK39:01+9:028:13
12Johan ÅhlundVänersborgs SK39:21+9:228:18
13Erik AnderssonIK Gandvik41:14+11:158:41
14Fredrik LilljeqvistStigsökarna43:20+13:219:08
15Daniel AxelssonVänersborgs SK43:53+13:549:15
16Tobias KarlssonRyda SK44:13+14:149:19
17Johan LilljeqvistStigsökarna45:50+15:519:40
18Robert EnbomVänersborgs SK46:06+16:079:43
19Jimmy LanevikOK Kullingshof46:33+16:349:49
20Anders OhlssonUddevalla OK46:50+16:519:52
21Joel AnderssonIK Gandvik50:11+20:1210:35
22Örjan WängdahlOK Gipen50:21+20:2210:37
23Johan HöögOK Kullingshof50:47+20:4810:42
24Albin SvahnFrämmestads IK52:06+22:0710:59
25Gaustav ÖtslingOK Skogshjortarna53:26+23:2711:16
26Tommy StenkvistRyda SK54:06+24:0711:24
27Erik SkaarRyda SK54:17+24:1811:27
28Mikael TakeOK Tyr54:26+24:2711:29
29Patrik NilssonVänersborgs SK56:39+26:4011:57
30Bertil ThomasLerums SOK59:33+29:3412:33
31Martin AxelssonOK Skogshjortarna1:00:58+30:5912:51
32Katarina RundströmIFK Enskede1:02:48+32:4913:14
33Albin LilljeqvistStigsökarna1:04:24+34:2513:35
34Peter JellvertFellingsbro GOIF1:05:00+35:0113:42
35Maria JonssonNydalens SK1:08:18+38:1914:24
36Karl-Mikael SvenssonLidköpings VSK1:28:12+58:1318:36
Sofia HjortFalköpings AIK OKutgått
Pål MagnussonUddevalla ISej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser