Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kinnekullesprinten, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kinnekullesprinten
Arrangörsorganisation: OK Klyftamo
Datum: lördag 6 juni 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21 | H21 | D20 | H20 | D18 | H18 | D16 | H16 | D14 | H14 | D12 | H12 | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | H80 | Insk | U1 | U2 | ÖM3 | ÖM6 | ÖM8

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H16

3 080 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eskil TryggöTrollhättans SOK14:04
2William LundstedtMullsjö SOK14:26+0:22
3Olle HedmanIF Hagen14:30+0:26
4Loke ÖstangårdGamleby OK14:36+0:32
5Isak HertinVästerviks OK15:06+1:02
5Axel OlssonOK Skogsstjärnan15:06+1:02
7Anders BjörklundTrollhättans SOK15:08+1:04
8Albin AlsiöFalköpings AIK OK15:14+1:10
9Marcus CarlssonIF Hagen15:29+1:25
10Hampus NyströmIF Hagen15:41+1:37
11Simon BjörklundLindebygdens OK15:45+1:41
12Oscar StombergIF Hagen15:49+1:45
13Felix AxelssonMarkbygdens OK15:52+1:48
14Daniel BrandströmOK Skogsstjärnan16:12+2:08
15Ludvig HallabroHässleholms OK16:27+2:23
16Pontus BierfeldtÄrla IF16:37+2:33
17Eric BerlinTrollhättans SOK16:56+2:52
18Sixten TörnqvistVästerås SOK17:30+3:26
19Erik KlingLindebygdens OK17:51+3:47
20Rasmus HåkanssonOK Klyftamo18:07+4:03
21Olle SörqvistMarkbygdens OK18:14+4:10
22Oscar KarlssonTrollhättans SOK18:25+4:21
23Eric ValjusHagaby GOIF18:27+4:23
24Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF18:31+4:27
25Gustav HjellströmGränna-Bygdens OK19:13+5:09
26Axel ÅkessonMarkbygdens OK19:25+5:21
27Filip JohanssonTrollhättans SOK19:41+5:37
28Erik AxelssonGamleby OK20:02+5:58
29Oliver ValleriusGamleby OK20:06+6:02
30Joel AnderssonMariestads FK22:53+8:49
31Eskil EllmanHässleholms OK23:11+9:07
Daniel BogrenIF Hagendiskvalificerad
Emil AuseliusBredaryds SOKdiskvalificerad
Erik WigleSödertälje-Nykvarn OFdiskvalificerad
Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Jacob EnbergHalmstad OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser

Mila